Japanners bespringen Nanking van drie kanten lapan biedt vrede aan SPORT INGEZONDEN Boterprijs keldert nog meer: 30 procent in 3 weken Politie voorkwam smulpartij Paus aangevallen door Duitsch blad Krankzinnig oud-officier vermoord zijn zuster 5^KS^BEmcHTE?r^ N.H.V.B. EERSTE KLASSE A. Vrone won van R.C.Z. zoodal Hoogland c.s. zich van de laatste plaats hebben ont daan; Zondag a.s. is Vrone vrij. EERSTE KLASSE C. N. Niedorp 2 is vrij. TWEEDE KLASSE F Schagen 2 heeft Zondag tegen Oudendijk thuis (11 uur) alle gelegenheid de schade eens flink in te halen. Sijbekarspel is vrij. Voorts wordt nog gespeeld: HemO.K.B.; Hollandia 4Flevo en And. BoysFlevo. DERDE KLASSE D. In Midwoud moest Aartswoud een punt afstaan aan M.O.C. Thuis tegen M.F.C. 3 (2 uur) kan ze echter de baas blijven. DERDE KLASSE F. Schoorl 2 klopte Mevo 2 met 3—2, terwijl Bergen 2 Vrone 2 met 9—1 kraakte. Schoorl 2 is nu vrij maar Bergen 2 krijgt nu met recht de vuurproef te doorstaan, een bezoek aan Ursem 1 (2 uur) die met de Bcrgenaren samen leidt. C.S.V. 3 ontvangt .Koedijk 2, terwijl Vrone 2 thuis kolp krijgt van Egin. Boys 2. VIERDE KLASSE D. Verschillende verrassingen vielen er Zon dag. D.T.S. 3 kreeg haar eerste nederlaag van haar bedreiger Oudorp 2, terwijl Schagen 4 het in Groot Schermer liet liggen. Spoorvogels wint van Graftdijk 2; Aker sloot 2 verliest flink van Oudorp 2, terwijl Gr. Schermer 2 thans Alkmaar 4 de voet dwars zal zetten. DTS 3 en Schagen 4 zijn vrij. VIERDE KLASSE G. VCL 2 gaat Zondag bij het zeer sterke Twisk 2 op bezoek, waarin we geen heil zien voor de Langereizers. (10 uur). JUNIOREN C. Eindelijk is voor Bergen Jun. a ook weer eens een wedstrijd vastgesteld. Ze ontvangt Alcmaria c (10 uur) waarvan gewonnen wordt. ADSPIRANTEN. Afd. K. Schoorl aBergen a (11 uur). Afd. L.: Bergen bMevo a (10 uur?); Koe dijk aDTS h (11 u.); Vrone a—Alcmaria d. Afd. O. N. Niedoro b—Oudendijk a (11 uur) And. Boys aVCL a (12 uur). Het vliegveld te Bergen De strijd over het. vliegveld te Bergen noemt, thans liet karakter aan van een strijd tusschen deskundigen. Ook Prof. Visser heeft in deze zijn meening geuit. Prof. Visser is ongetwijfeld een knap the oreticus, doch is blijkbaar nooit ter plaatse geweest. Hoe zou hij anders kunnen bewe ren, dat het maaiveld van de Borgermeer 70 c.m. (100-30 cm) boven de waterspiegel ligt en dat alleen ten westen en ten Noor don van de Bcrgermocr zich boogo gron den bevinden? Blijkbaar ziin de hooee gron- don van Alkmaar en Iiciloo den Hoogge leerde onbekend. De Nederl. Heide Mij. is meer een lichaam van de praktijk; 30.000 arbeiders werken onder haar toezicht in de werkverschaffing, waarbij afwntormgsnroblemen dikwijls een groot e rol spelen. Zij heeft, voor zij rap port uitbracht. Ier plaatse een onderzoek in gesteld. Bovendien beschikt zij over een uit voerig rapport, van enkele jaren geleden, door haar uitgebracht aan de Gemeente Alkmaar over een vliegveld in dezelfde om geving. Ook toen raadde zij bemaling af vanwege de schade voor de omringende landerijen. Kan prof. Visser lieter dan de Nederl. Ileide Mij., die reeds drie vliegvelden aan gelegd heeft, hcoordeelen hoe diep het vlieg veld in de toekomst bemalen zal moeten worden? Zijn de boeren en de landeige naren na het bericht van Prof. Visser wer kelijk gerustgesteld? Een lid van hot Comité Vliegveld Bergen. Uit onze omgeving W1ERINGERWAARU De aangekondigde predikbeurt op a.s. Zon dagavond gaat niet door. Z1JPE 'T ZAND. Gistermiddag had bij den heer G. A. de Wit de openbare verkoop plaats van een woonhuis, schuur, erf en tuin, gelegen in de kom van ons dorp, alsmede 3 perceelen wei land aan den grooten weg, alhier. Het woonhuis werd door den heer P. Tuin, aannemer, alhier in opbod gebracht op f3023.en door denzelfden gemijnd op f50. Ie perceel weiland in opbod op f3207.12, door 0- Koopman en gemijnd op f7.—, door H. Konijn Sr. alhier; 2e perceel in opbod 13070.50. door A. Govers c.s. te Den Helder: niet gemijnd en perceel 3 in opbod f3277.50, door dezelfde; ook niet gemijnd. Bij latere combinatie werd niet gemijnd, Het huis bracht dus f3075.— en het land totaal groot 5.19.30 II.A. f9562.12. HARENKARSPEL VERKOOPINGEN. Woensdag 24 November had alhier in het lokaal van den heer Kaandorp te Tuitjen- horn oen verkooping plaats van een boe renhuis met erf en boot en een perceel bouwland groot 11 snees, eigendom van wij len den heer J. van Duin, ten overstaan van notaris Pinxter te. Schoorldam. Beide perceelen werden gemijnd door den heer Th. Schotten voor do som van f 20 40. Donderdag 25 Nov. had in hetzelfde café een verkooping plaats van een luiis, erf en boet, eigendom van wijlen den heer W. van Schagen te Tuit ionhom en ten over staan van Notaris Hilbrond te Obdam. Dit perceel werd verkocht aan den heer G. Jon ker te Tuitjenhorn voor de som van f 790.— HEER-HU GOW AARD DIPLOMA D.K.W. AUTOMONTEUR Onze plaatsgenoot, de heer C. Gunder, dief-monteur van de garage Jan Moeijes, alhier, die heeft deelgenomen aan den cur sus voor monteurs van D.K.W.-automobie- len, welke werd gegeven in de D.K.W.-fa- brieken in Duitschland, heeft het diploma- D.K.W.-automonteur behaald. ANNA PAULOWNA R.K. Blindenbond. Nadat Donderdag des middags een vertoo ning voor de kinderen had plaats gehad, werd des avonds in de zaal van de Vlas- en Korenbeurs nogmaals de propaganda-film voor de R.K. blindenzorg vertoond. Pastoor van der Ecm sprak tot de lialf gevulde zaal een openingswoord, waarin hij aller steun vroeg voor hen, die het vermo gen om Gods schoone natuur te kunnen waarnemen, moeten missen en daarom op wekte jaarlijks een klein offer te brengen aan de vereeniging St. Odilia. De film „Het licht inwendig", samenge steld door Jan Hin, liet in drie deelen zien, welke resultaten met goede zorg door blin den zijn te bereiken. Door goed onderwijs en onderricht is het mogelijk, dat ook een blinde z'n. huisgezin kan onderhouden. Het laatste deel liet een demonstratie zien van geleide van blinden door speciaal daarvoor afgerichte honden en gaf een kijkje in een zwembad, waarin blinden zelfs waterpolo speelden. Merkwaardig was daarbij, hoe de heer Louman, zelf blind, door de reactie van het publiek wist, hoever de film gevor derd was en daardoor een explicatie bij de film kon geven. Zijn doel was, door filmver- tooning en wat hij daarbij vertelde van „alle zienden bliudenvricnden" te maken, die het werk der vereeniging St. Odilia willen steu nen. Verscheidene aanwezigen zegden reeds dadelijk steun toe en mcj. N. v. d. Berg, Molenvaart, nam op zich 't correpondemt- schap der vereeniging waar te nemen. Na do vertooning van een komische film als toegift, sprak de heer Louman nog een kort woord, waarin hij allen, die tot het welslagen van den avond hadden meege werkt en in het bijzonder Pastoor Van der Eem en den heer Dudock, die voor piano muziek zorgde, dankte. Vergadering D.V.S. De hcngelaarsvcreeniging D.V.S. vergader de ten huize van den heer P. Nieuwcnhui- zen. Deze vergadering was in hoofdzaak be legd voor de verkiezing van een paar be stuursleden, daar door het bedanken van de heeren Uit mans en Kossen vacatures waren ontstaan. Nadat voorzitter hen dank had gebracht, voor alles wat zij in het belang der vereeniging deden, werden in hun plaats de heeren J. Zwirs en C. Raven resp. tot secretaris en commissaris benoemd. De heer J. Zwirs werd hierop in do kascommissie vervangen door den heer C. Muntjewerf. Voorz. hoopte dat allen hun functie met evenveel ijver zullen vervullen als hun voor gangers. Bij de rondvraag kwam weinig be langrijks ter sprake. Volgde sluiting. De Leeuwarder commissie-noteering voor den boer is gisteren vastgesteld op 79 cents, dat is dus 9 cents lager dan vorige weck! In drie weken is dus een prijsdaling opgetreden van 34 cents of 30 pet., zooals blijkt uit de volgende cijfers: 4 November f 1.13 11 November f 1.04 18 November f 0.88 25 November f 0.79 De exportprijs is dus thans weer ineengezakt tot vrijwel hetzelfde ni veau van een jaar geleden; op 13 No vember 1936 noteerde Leeuwarden nl. 73 ets., op 20 November 71 ets. en op 27 November 70 ets. Ter vergelijking diene, schrijft het Hsb., dat Leeuwarden op 4 Novem ber 1936 noteerde 63 cents, tegen f 1.13, dus bijna het dubbele, op den zelfden datum van 1937! De droom is dus wel zéér kort geweest te meer omdat een verdere daling, zij het dan ook van geringere afmetingen, niet onmogelijk moet worden geacht. De aanvoer van boler uit het zuidelijk wereld halfrond op de Engeische markt, die in do tweede week van November nog slechts 77.000 kisten liedroeg, steeg in de derde week tot 233.000 kisten. Bovendien zijn nog ruim een millioen kisten (dus circa 2G millioen kilo) varende. In de gis ter geëingdigdo week zijn aangevoerd 91.000 kisten en in de volgende zeven dagen wor den verwacht 185.000 kisten. De Kopcnhaagsche boternoteering steeg gister van 2.56 kr. of f 1.03 op 2.59 kr. of f 1.04. Overeenkomstig baar drie weken geleden aangekondigde politiek een binnenland- sche grootbandelsprijs der boter van pl.m. f 1.45, zal de regeering den export toeslag dus vorder moeten verhoogen van 55 op 05 cents en aangezien elke stuiver practisch overeenkomt met een melktoeslag van 0.19 cent bij een vetgehalte van 3.20 pet., zal de melksteun dus thans bedragen 2.47 cent, waardoor de totale melkprijs dan op 5VSt cent zal blijven gehandhaafd. SJEIK FARHAN WORDT MORGEN TERECHTGESTELD. Het doodvonnis tegen Sjeik Farhan Saa- di' zal morgenochtend te Akko in Palestina worden voltrokken. De drie andere tegelijk met den Sjeik ge arresteerde leiders der Arabische activisten zullen dienselfden dag voor den krijgsraad te Haifa terecht staan. Desnoods marcheeren we tot Hankau, zegt Matsoei JAPANNERS TRACHTEN DOU ANERECHTEN IN HANDEN TE KRIJGEN. De Japanners rukken thans langs drie kanten op naar de Chineesche hoofdstad, Nanking. In het noorden, langs de oever van de Jangtse, zou den zij het fort Kiangjin tien kilo meter achter zich hebben gelaten. Langs de spoorweg SjanghaiNan king bezetten zij thans Woesih, welke plaats zij eveneens reeds eenige kilometers achter zich lieten, terwijl zij ten zuiden van het Tai- meer Woesjing geheel hebben bezet. Hun voorhoede zou reeds staan bij Tsjangsjin, 30 kilometer ten noorden van Woesjing. Japansche vliegtuigen bombardeerden gisteren Nanking en Kanton en de spoorweg Kanton Hankau. De uittocht der Chineezen uit Nanking duurt.voort. Tweehonderd Chineesche nota belen, voor het meerendeel ambtenaren, bankiers en andere zakenlieden, zijn gisteren vertrokken aan boord van een Italiaansch schip. Ook de vroegere minister van finan ciën, Soeng, een bij de Japanners zeer ge- ONZE OOST. Orkaan boven Singosari Eén doode. Woensdagmiddag heeft, naar de N.R.Crt. meldt, boven Singosari, nabij Malang, een orkaan gewoed. In de dessas Baroeretmo en Denko wer den elf huizen totaal vernield, terwijl er zes en twintig beschadigd werden.. Een man werd gedood. Zooals men weet heeft de politie te Rot terdam toen zij Zondagmorgen op«een woon schuit aan het Balkengat te Rotterdam twee mannen aanhield, die zich schuldig hadden gemaakt aan den inbraak in een café aan den Heijschedijk, daar ook aange troffen twee Keulsche potten met varkens- vleesch, dat naar de politie vermoedde ook van diefstal afkomstig is. Het is thans ko men vast te staan, dat dit vloesch afkom stig is van een varken, dat is gestolen bij den landbouwer P. de Haan, wonende aan den Hoogedijk te Pornis. De mannen zijn er met een roei bootje op uitgetrokken. Te Pernis hebben bij een 700 a 800 meter door de landerijen van den boer geloopcn waarop zij het varken ontdekten en later hebben geslacht. Zij zijn daarop met hun buit weer terug gekeerd naar het Balkengat, waar zij Zon dagochtend in verband met den inbraak zijn aangehouden. Eischen der Fransche ambtenaren afgewezen SALARISBEGROOTNG AANGE NOMEN OP 1700 MILLIOEN. Na een nacht van heftige debatten is vanmorgen vroeg door de Fran sche Kamer met 518 tegen 6 stemmen de begrooting voor de uitkeeringen aan ambtenaren, gepensionneerden en kleine renteniers, aangenomen. Zooals bekend was het eindcijfer met de door Chautemps en Bonnet toegezegde ver hooging van 220 millioen, 1700 millioen francs groot. De ambtenaren vonden dit niet voldoende. Door de beslissing van de Kamer zijn thans hun eischen afgewezen. Geen centimeter Chineesche (/rond zal worden geannexeerd. Door een Japanschen piloot zijn zegt Un Press, opnieuw boven Nan king vredesvoorstel lom van het Japansche leger omlaag geworpen, waarin, naar wij vernemen, Tsjang Kai Sjek wordt aangemaand, zoo spoedig mogelijk vrede te sluiten, daar hij anders zijn positie zal ver liezen. Indien hij den wapenstil stand aanneemt, zal hem worden toegestaan, hoofd van de centrale rcgecring te blijven. Bovendien belooft Japan geen centimeter Chinecschen bodem te zullen annexeeren. Ho Jing Tsjing cn andere leden van de zoogenaamde „vredesgroep" zouden gunstig s/aan tegenover de Japansche voorstellen. Nippon wil toenadering tot En geland. Hitosji Asjida, lid van het parlement en president van de „Japan Times", die thans een bezoek brengt aan Europa, heeft in een draadloos telefoongesprek met de „Hot- sji Sjimboen", in welk blad hij hoofdartike- haat man, heeft zich aan boord van dat schip begeven; hij gaat naar Hongkong. De Japanncezen verklaarden gisteravond, dat hun afdeelingen, die ten noorden en ten zuiden van het Taimeer opereeren, goede vorderingen maken. Douane-heffingen voor de Japanners De toestand ten aanzien van de Chinee sche maritieme douanerechten te Sjanghai, die een waarborg vormen voor de Chinee sche leeningen en de bokserschadeloosstel ling, wekt groote ongerustheid. Beweerd wordt, dat de Japansche militairen er naar streven de controle op het douanebcheer te venverven. Wanneer zij hiertoe mochten overgaan door rcchtsstrecksch optraden, zon der raadpleging van de andere mogendheden zou het geheelc systeem der internationale financiering in China geschokt worden. Japansche Journalisten ge sneuveld. Twee Japansche oorlogscorrespondenten, die de Japansche troepen bij hun opmarsch naar Woesih begeleidden, zijn gistermiddag door vijandelijke kogels getroffen cn gedood. Het waren de correspondent van de Jomioe- ri Sjimboen, Mineo genaamd, en de filmre porter van de Asahi Sjimboen, Tsoene Maeda. Generaal Matsoei heeft vandaag Vrijdag in een interview medege deeld, dat het Japansche leger, zijn opmarsch tot Hankau en Tsjoeng- king zal voortzetten, tenzij Tsjang Kai Sjek den tegenstand staakt. Van Japansche zijde wordt medegedeeld, dat zich onder de Japansche troepen, die op 5 dezer in de Hangtsjau-baai in het gezicht van den vijand aan land zijn gezet, ook Prins Takmatsoe, een jongere broer van den keizer, bevond. Onder de strijdkrachten, die 13 dezer te Paimao, aan de monding van de Jangtse, zijn ontscheept, bevond zich de even eens tot de keizerlijke familie behoorende prins Kocni. De beide prinsen zijn officie ren van den marinestaf. len schrijft, verklaard, dat de toenadering tot Engeland in de toekomst met energie zal worden voortgezet en dat het derhalve voorbarig is de conclusie te trekken, dat het antikomintern-pact tot een antagonis me leidt tusschen Engeland en Duitschland. Asjida merkt op, dat Engeland niet bezorgd is over het Japansch-Duitsche anti-komin tern-pact, maar dat zekere deelen van het Britsche volk ongerustheid gevoelen over de toetreding van Italië tot het pact, aan gezien de politiek van Italië duidelijk afge- teekend is en een tegenstelling tot Enge land ten doel heeft Wegens plannen om bezoek aan Frankrijk te brengen. Voor spel van een nieuwe anti-Ka tholieke actie? De Angriff kwam gisteren terug op de geruchten, welke in het voorjaar de ronde hebben gedaan over een eventueele reis van Pius XI naar Frankrijk ter gelegenheid van de feesten van de Heilige Theresia van Lissieux. Het artikel heeft volgens Havas een senisationeelen vorm en is in heftige termen gesteld. Op in het oog springende wijze verklaart de Angriff: „Sensationeel plan van het Vaticaan. De Paus te Versailles uitgenoodigd. De Paus gast van het Volksfront". In het commentaar schrijft de Angriff: „De Paus en het Frankrijk van het Volks front wilden te Versailles bijeenkomsten met het oog op een betooging van de demo cratie en het politieke katholicisme tegen het nat.-socialistische Duitschland. Een opportuniteits- en tegennatuurlijk bondgenootschap tusschen de geestelijkheid en het marxisme heeft aldus van het Vati caan den hoogsten zegen ontvangen. De katholieke kerk kon zich niet officieeier ontmaskeren. De Paus zou verblijf hebben gehouden te Versailles en er audiëntie hebben ver leend in de beroemde Galerie des Glacés, waar den Duitschen gedelegeerden de onder- teekening van het document der schande werd afgeperst. De Paus heet er de voorkeur aan gegeven naar men zegt om gezondheidsredenen, niet naar Frankrijk te gaan, daar het katholie ke volk van Duitschland zou hebben ge weten, waar het aan toe is. Evenwel het toen opgzette plan zal op zichzelf voor ve len een les zijn geweest ten aanzien van de afwezigheid van scrupules bij de politie ke geestelijkheid.' Haar mooie oogen kwelden hem Kogel uit den wereldoorlog ver nietigde hersens en gezichtsver mogen. Twintig jaar geleden drong een Duitsche kogel' in het hoofd van een jong Engelsch officier. Op z'n weg kneusde de kogel de hersens van het slachtoffer. Maar deze bleef in leven. Eigenlijk een heel gewone toeval ligheid temidden van millioenen toe valligheden. Maar die kogel was Woensdag ver antwoordelijk voor de dood van een ontwikkelde en mooie vrouw. De officier heette Maurice Odell Tribe en was 43 jaar oud. De vrouw was zijn oudstee zuster, Mrs. Naomi Dancy, 49 jaar oud, moeder van drie kinderen en een vrouwelijke dokter van naam. Tribe schoot haar dood in haar wo ning aan de Koninginneweg te Richmond in Surrey. Hij schoot haar dood omdat haar oogen mooi waren omdat zijn eigen gezichtsvermogen hem begaf. De kogel, die zijn hersens twintig jaar geleden had getroffen, beroofde hem langza merhand van zijn gezichtsvermogen en een normale denkkracht. Oogen waren een obses sie voor hem. Zijn eigen oogen en die van zijn zuster. Zijn laatste woorden tot zijn zuster, die hij aanbad, waren: „Naomi, je i hebt mooie oogen!" Zij ging naar haar ka mer. Haar broer volgde een half uur later j cn schoot op haar door beide oogen. Twintig jaar lang had zijn zuster ervoor gevochten de laatste resten van haar broers oogen en denkvermogen te redden. Nadat ze was neergevallen in de deur opening van haar kamer, rende Tribe als een gek het huis rond en leegde zijn revol ver op haar echtgenoot, Dr. John Dancy. j Toen hij geen kogels moer had, benam hij zichzelf het leven niet een scheermes. Toen wij, zegt de Daily Express, eenige uren later Dokter Dancy in zijn spreekka- mer opwachtten, vertelde hij juist aan een detective van Scotland Yard de bijzonderhe- 1 den over dien vreeselijken nacht. Dr. Dancy en zijn vrouw kwamen 's avonds laat thuis. Mrs. Dancy, die ook een chirurgcnpraclijk heeft, werkte overdag 1 in kinderklinieken, 's Avonds hield zij over- al in Londen lezingen over geboorte-beper- jj king. Maurice Tribe woonde tot voor kort in Maida Vale. Hij kwam veertien dagen ge- leden bij zijn zuster en zwager logeeren om zich te laten behandelen. Zij hadden er geen idee van, dat hij gevaarlijk was. Voor zij j nar haar kamer ging, herhaalde mirs. Dan- 1 cy tegen haar man de opmerking van haar 1 broer over haar oogen. Een half uur later hoorde Dr. Dancy, die in zijn studeerkamer een brief zat te schrijven, twee schoten. Hij rende naar buiten en kwam Tribe ter gen miet den revolver nog in de hand. „Wat doe je?" vroeg hij. „Ik heb Naomi doodgeschoten, nou zal ik jop doodschieten", werd hem geantwoord. Meteen begon Tribe te vuren. Dr. Dancy sprong naar de lichtschakelaar, draaide het i licht uit en bukte zich. Vier kogels kletterden tegen den muur. De dokter wachtte in het donker op de vol- f gende bewegingen van den krankzinnige, 1 terwijl hij vergeefs de naam van zijn vrouw riep. Hij hoorde Tribe in de badkamer rond- I stommelen. Toen werd het stil. Vijf minuten later vond hij zijn broer, F dood, met opengesneden gezicht cn keek, een K scheermes in de eene, de leeg revolver in de andere hand Dr. Dancy ging naar de telefoon. Instino f tief belde hij het Richmond Ambulancesta- titffi op, terwijl Kalic, de huishoudster, doo delijk verschrikt, naast hem stond. Vervol- gens belde hij de politie op. Echtgenoot begon te bidden. Toen er assistentie kwam opdagen trachtte deze dr. Davcy op zijn geamk te stllen. Hij begon hardop te bidden. Maurice Tribe, de krankzinnige moorde naar ging onmiddellijk van school in 1915 naar het front. Hij vocht in Frankrijk als tweede luitenant in het Duke of Wellington t cavalerie-regiment. Hij kreeg het militaire kruis. Als een wrak werd hij naar huis ge- t bracht met vreeselijke hoofdwonden. Zeventien jaar lang heeft hij tegen totale onmacht gevochten. Operatie volgde op ope- f ratie. Hoewel dikwijls door pijn gekweld, ïnte- 1 resseerde hij zich voor liefdadigheidswerk onder de jongens van East End en assisteer- j de zijn zuster bij haar medische werkzaam- heden onder de armen. Tenslotte weigerde zijn hersens hem den dienst. Mrs. Ada Dancy, de 71jarige schoon moeder van mrs. Dancy zcide tegen een re porter van de „Dailv Express": „Naomi aanbad haar broer. Hij vertelde haar dikwijls, dat haar mooie oogen hem be heksten. Oogen waren een obcessie voor hem. EIERVEÏLING SCIIAGEN, 25 Nov. Aangevoerd: 34000 kipeieren: 56—58 Kg. 4.655.10, 58—60 Kg. 5.10—5.15, 60—62 Kg. 5.105.15, 6265 Kg. 5.155.65, klein 3.<j 4.65, eendeneieren 2.70 per 100 stuks. HOORN. 25 November. 1 stapel kleine Fabrieksbaas f 23, 4 sta pels kleine Boerenkaas f 23.50, totaal 5 stdpels, wegende 1552 Kg. Handel vlug. WARMENHUIZEN, 25 Nov. Roode kool 1.503.40, gele kool 11.30, De-ensche witte kool 0.80—1.10, witte kool 0.800.90, drielingen 7.207.50, uien 8.40^ 8.80, grove uien 8—8.40, peen 2.30—2.70. an dijvie 0.80. Aanvoer: 55.900 Kg. roode kool, 15.300 Kg. gele kool, 5000 Kg. Deensche w. kool. 2700 Kg. uitte kool 6800 Kg. uien, 2575 Kg. peen, 7000 st. andijvie. HELDERSCHE EIERVEÏLING, 25 Nov. Aangevoerd: 100S5 kipeieren: 4851 Kg. 2.90-4, 5254 Kg. 3.70—4.30, 55—57 Kg. 4— 4.70 58—60 Kg. 5-5.30, 61-63 Kg. 5.2O-5.G0 6470 Kg. 5.40—5.90, 194 eendeieren 2.S0 3.20 per 100 stuks. VEULENMARKT SCHAGEN, 25 Nov. Aangevoerd 122 stuks: l^-jarige paarden 150200. 2V?.-jarige paarden 200—300. rijtuig paarden 30O—45Q. werkpaarden 250450, slachtpaarden 110—275, hitten 110—350, veu lens 80—150. Handel goed. NOORDSCHARWOIJDE, 26 November. 13700 kg. uien 7.90—8; drielingen 6.907.10; grove 8—8.30, gele nep 6.50; 12200 kg. peen 22.10; kleine peen 0.600.90; 1050 kg. ram menas 80; 14200 kg. roode kool 2.403.50 500 kg. gele kool 11.10; 23400 kg. d. witte kool 801.30 21000 krop andijvie 6070. BROEK OP LANGF.NDITK. 26 Nov. 12000 kg.uien 88.50; drielingen 77.20; grove 7.90—8.30 10.000 kg. peen 2.20—2.30; kleine poen 11.10; 6000 kg. kroten 3.50 4; 10000 kg. roode kool 13; 200 kg. boeren kool 1.50 18000 kg. gele kool 1—1.60 32000 kg. d. witte kool 80—1.40 500 stuks bloem kool 7.408.20 2e srt. 2.80 40.000 andijvie 00 100 kg. tomalen A 6.50 C 4.G0 CC 4 120 kg. druiven alicante 12—22.10. Boternoteering De commissienoteering voor Nederland- sclie boter is gisteren vastgesteld op 79 ent. per kg. Boterheffing Het bedrag van de heffing en de steun uitkering op boter is, behoudens tus- schentijdsche wijziging, voor de week van 25 November tot 2 December vastgesteld op 60 cent .per Kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6