Plaatselijk Nieuws II UNOX PUROL lUITENLANDSCH, VERZICHT /li/netv Stamppot en UNOX Rookworst: (foafickeMyk f 1 NIEUWE RADIOCENTRALE GROEIT. Gisteren zijn we eens gaan kijken bij on ze nieuwe Radio Centrale. Deze is nog wel niet klaar, maar alle benoocligde appara ten lagen reeds gereed om te worden ge monteerd. Wat een keur van laboratorium apparaten lagen daar. We zagen daar o.a. ook de nieuwe electro-dynamische bandmi crofoon, zooals ook de groote omroep vereen i- gimgen gebruiken. De modernste radio-ont vangers met moer dan 10 lampen voor het opvangen van de buitenlandsche program ma's. Verder zagen we nog mixorapparaten, stuurversterkers, correctie-versterkers, scha kel- paneel en, krachtversterkers enz. teveel om op te noemen. Boven in de toren van het perceel staat de ruim 30 meter hooge antenne, speciaal ontworpen voor de storingvrije ontvangst van de buitenlandsche programma's. Binnen in de halfronde glazen koepel komt de bedieningstafel van waaruit, alles bin nen handbereik, het heele bedrijf kan wor- den bediend. Deze koepel is geheel met rood bladkoper afgeschermd tegen elcctrische storingen. Hier worden in de toekomst ook de gramofoonplaten-conccrten gegeven. We krijgen zoo langzamerhand wel den Indruk dat de abonné's van de Radio Cen trale bediend worden door een bedrijf dat zijn tijd ver vooruit is en dat met de beste en grootste bedrijven hier te lap de kan wedijveren. De heer Willemse liet ons nog even luis teren naar de verschillende programma's met een goede electro-dynamische luidspre ker en wat wij toen hoorden kon iedere ver- gelijking met het beste en duurste toestel weerstaan. Het is gauw St. Nicolaas en daarom klopt vol verwachting ons hart: een aansluiting is een prachtig cadeau. RAAD VAN ARBEID. De aandacht van het publiek te Sclvagen en omgeving wordt er op gevestigd, dat voor zaken, den Raad van Arbeid Alkmaar betreffende, lederen Maandag van 18V£—19Yz en Donderdagmorgen van 8—9 uur door een ambtenaar zitting wordt gehouden te Soha- gen, Comelis Bokstraat 112. Premiebetalingen kunnen echter niet aan dit adres geschieden; wel worden in lichtingen verstrekt, aanmeldingen bevor derd, enz. Men zie overigons de advertentie in dit blad. BIJEENKOMST SOC. DEM. VROUWENCL. Dinsdag 30 Nov. a.s. 's avonds 8 uur houdt de Sociaal Democratische Vrouwenclub al hier een openbare vergadering in „Vrede- lust" Als spreekster zal optreden mevr. A. C. PloegPloeg uit Utrecht, terwijl mede werking verleend wordt door de Arb. Zang- veroeniging „Herleving". Tot slot van de bijeenkomst zal „Maske rade", tooneelspel van Jasper en Mcraike worden opgevoerd. Men zie overigens de advertentie in dit blad. DE LAATSTE OPVOERING DER R.V.S.- REVUE „HOE BESTAAT HET". Het groote succes der Schager revue doet deze in het middelpunt der algchcele belangstelling staan. Wij twijfelen dan ook niet dat voor de lé&fste opvoering Zondag a.s. wederom een groote belangstelling zal bestaan. Wij raden dan ook alsnog een ieder aan dit fleurige kijkspel te bewon deren; werkelijk, goede wijn behoeft geen krans. DIAKENEN NED. HERV. KERK. Tot Diaken der Ned. Herv. Keri< alhier werd herkozen de aftredende Diaken, de heer S. Hoogscbagen, terwijl tot Rendant- Dialcen werd herkozen de heer J. J. de Vries. Kerstgave. Evenals vorig jaar zal aan de ondersteun de werkïoozen een kerstgave worden ver strekt van 25 pet. van het bedrag, hetwelk de betrokkenen over de week van 12 tot en met 18 December 1937 aan uitkeering ontvan gen. De z.g. zelfstandigen zijn hiervan uit gesloten. Slopzetting werkverschaffing. De Minister van Sociale Zaken heeft beslo ten de werkverschaTfing in het tijdvak 20 December 1937 tot en met 8 Januari 1938 stop te zetten. De werkïoozen zullen gedu rende dat tijdvak in de steunregeling worden opgenomen. De z.g. zelfstandigen zullen ge durende genoemd tijdvak niet in de steun regeling kunnen worden opgenomen; aan hen zal worden uitgekeerd 80 pet. van het vastgestelde basis-uurloon. WONINGBOUWVEREEN. „SCHAGEN. Door huurverlaging bijna alle woningen weer verhuurd. Verbinding Bokstraat met Stationsweg van groot belang. Onder voorzitterschap van den heer Brug man, vergaderde gisteravond in café „De Gouden Engel", de Woningbouwvereeniging „Sehagen. In zijn openingswoord herdenkt de voorzit ter het overleden bestuurslid, den heer J. K. Boontjes, dien spr. schetst als een goed, vriendelijk en humaan mensch; de woning bouwvereeniging zal altijd een aangename herinnering aan hem bewaren. Overgaande tot de orde der agenda, deelt de voorzitter o.m. mede, dat de inmiddels reeds tot stand gekomen huurverlaging van de woningen gebouwd met gemeentesteun, in de Comelis Bokstraat en de Thorbecike- straat, door het gemeentebestuur wordt goed gekeurd. Spr. voegt hier aan aan toe, dat het bestuur der vereeniging heeft gemeend, dat de huren in overeen stemming gebracht moesten worden met de algemeen geldende prijzen. Het gevolg is geweest, dat thans, met uitzondering van één, alle wo ningen, die leeg stonden en waarvan de huur is verlaagd, weer zijn be woond. Wel een bewijs, dat huurver laging hét middel was om uit de moeilijkheden te geraken. In de hestuursvacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. K. «Boontjes, wordt gekozen de heer P. Bronder, die de benoeming aanneemt. In verhand met een bestuursvoorstel tot verkoop van bouwterrein hij de Cornelis Bokstraat aan de commissie voor den bouw van een Gereformeerde Kerk, deelt de voor zitter mede, dat oorspronkelijk het bestuur machtiging had de grond voor f2.50 per M2. te verkoopen. Genoemde commissie biedt f 600.voor het stuk grond, d.w.z. iets min der dan f2.50 per M2.; zoowel het bestuur Hoofdpijn, lusteloos en altijd moe Nu totaal veranderd „Ongeveer acht jaar geleden voelde ik mij dikwijls niet goed, altijd moe en luste loos, terwijl ik 's morgens maar het liefst in bed zou willen blijven liggen. Daarbij kwam nog een chronische hoofdpijn. Vanaf de eerste flacon Kruschen Salts, die ik pro beerde, hen ik echter een andere vrouw ge worden. Ik neem nu iederen morgen een beetje in mijn thee en kan Kruschen niet hoog genoeg roemen." Mevr. W. S. D. te P. Alle klachten, welke deze dame had, zijn het typische gevolg van één en dezelfde oor zaak; verslapte werking der inwendige or ganen, waardoor het bloed verontreinigd wordt en men zich moe, oud en fut.looS voelt. Kruschen Salts spoort op geheel na tuurlijke wijze de afvoerorganen aan tot actievere werking, met als gevolg een her nieuwd gevoel van jeugd, levenslust en energie. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f0.40, f0.75 en fl.60. Let op, dat op het étiket op de flesch, zoowel als op de buiten- verpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. als B. en W. willen hiermee accoord gaan. Met algemeene stemmen wordt het be stuursvoorstel aangenomen. In een verklaring ten aanzien van de situatie bij de Cornelis Bokstraat zegt de voorzitter het zoowel voor de Woniimg- bouWvereeniging als voor Sehagen van groot belang te achten, dat deze straat wordt doorgetrokken en verbonden met den Stationsweg De daarvoor benoodigde grond behoort aan de Ned. Spoorwegen. Wegens uitbreiding van zijn werkzaamheden wordt de vergoeding van den huurophaler, den heer Slot, gebracht van f 5.op f 7.per week. De voorzitter deelt bij de rondvraag nog mede, dat in de laatste bestuursvergadering is besloten het aantal leden dat door over lijden of verhuizing zeer is geslonken, uit te breiden, voorloopig met 5. Nadat de vergadering zich hiertmee ac coord heeft verklaard, sluit de voorzitter onder dankzegging de vergadering. Burgerlijken Stand. Geboren: Dieuwertje, dochter van Klaas Bruin en van Maartje Neefkes. Ondertrouwd: Cornelis Koning, oud 43 jaren, tuinbouwer en Aagje Bak, oud 23 ja ren, zonder beroep, beiden wonende te Seha- gön. Getrouwd: Johannes Spaansen en Maartje Broekhuizen. Politie. Gevonden: Een leeren jas, een sleutel, een dop van een benzinetank, een heerenrijwiel, een gedenkpenning, een glacé handschoen, een wollen handschoen. Verloren: Een handschoen, een portemon- naie, een damestaschje, een blauwe muts. Mooie, Gezonde Huid Alle ruwheid en roodheid, pukkeltjes en uitslag, worden weggenomen door Beide in doozen GEEL w"T n 30-60, Tübe 45 ct. Bij Apoth. en Drog. ~l MIJNHARDT Uit onze Omgeving LANGENDIJK Het bestuur van het Bloembollen Surplus fonds deelt mee, dat voor de inlevering van die surplusbollen, die nog niet hij de veilin gen zijn opgeslagen, als volgt gelegenheid zal worden gegeven: Van 29 Nov. t.m. 3 Dec. voor Narcissen Langendijker Groenten- Centrale en voor tulpen en hyacinten van 7 t.m, 13 Dec. aan dezelfde veiling. Men deelt ons mee, diat nog altijd onder handelingen worden gevoerd over een com binatie van de kerkelijke gemeenten (Ned. Herv.) van Noordscharwoude en Oudkarspel OUDKARSPEL OPVOERINGEN VAN ..HET CHINEESCHE LANDHUIS" DOOR DE TOONEEL- VEREEN. „JONG LEVEN." Zondag 28 en Dinsdag 30 Nov. a.s. zal de tooneelvex-een. „Jong Leven" ten lokale van den heer C. Vis haar prachtige, tooneel- wei-k „Het Chineesche Landhuis" voor het voetlicht brengen. Niettegenstaande 'liet feit, dat dit tooneel spel al meer dan 300 maal door het Am- sterdamsch Tooneelgezel schap dir. Albert van Dalsum is opgevoerd, komt heit nog steeds op het programma vooi-, wel een be wijs dat dit stuk tot de allerbeste gere kend kan worden. En dat is het inderdaad. Een stuk waarvan de inhoud een haast onvergetelijken indruk achter laat. Wij moe ten ht in Jong Levn ten zeerste apprcciee- ren, dat zij moeite noch kosten heeft ge spaard om een tweetal opvo-eringen van „Het Chineesche Landhuis" te geven en met bijzondere verwachtingen zullen de vele toonecl-licfhebbei-s de komende avonden te gemoet zien. Zie de advertentie in dit blad. ZU1D-SCHARWOUDE De tuinbouwvereeniging „De Toekomst" zal dezen winter weer een aantal z.g.n praatavondem houden. Een lokaal van de O.L. school is daartoe aangevraagd. Zoo moet het zijn: stamppot met Unox Geldersche Rook worst. Zonder deze fijnste aller worsten is een stamppot niet compleet. Maar ook voor de soep kunt U zich geen betere denken. Unox is échte Gelder sche rookworst, van uitgezocht fijnvleesch, op origineele wijze bereid en gerookt. Vraagt ons boekje met nieuwe recep ten voor winterschotels. GELDERSCHE ROOKWORST UNOX VLEESCHWARENFABRIEKEN - OSS Door de kerkvoogdij van de Ned. Herv. Kerk worden ernstige pogingen in het werk gesteld om vennindering bij den Raad van Beheer te krijgen voor de betaling van den achterstand in het salaris van den ge wezen predikant. We vernemen, dat, ten einde weer een eigen predikant te kunnen krijgen, als oplossing voor die questie, wordt aangewezen combinatie met de kerkelijke gemeente van Koedijk. ZIJPE SCHAGERBRUG. Vergadering Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen. 25 Nov. hield de Bond van Boei-innen en andere Pl.vr., afd. Zijpe een bijeenkomst bij den heer Homan. Voor dezen avond was als spreekster uit- genoodigd Mevr. I. C. de Boone-Zwartwolt uit Amsterdam. Voorzitster heette de aan wezige leden en gasten van harte welkom en in 't bijzonder Mevr. de Boone, die hierna het woord kreeg. Mevr. de Boone sprak over 't lief en leed bij de opvoeding der kindei-en. Met zeer veel aandacht werd haar voordracht gevolgd. Na de pauze kregen de dames gelegenheid, om over een of ander iets te vragen, hiervan werd dan ook wel gebruik gemaakt. Voor zitster dankte spreekster voor den mooien avond, en hoopte haar nog eens weer te zien. Nadat nog enkele huishoudelijke punten waren afgehandeld sloot voorzitster deze bij eenkomst. HET COMPLOT TEGEN DEN STAAT IN FRANKRIJK. DE BRUSSELSCHE CONFE RENTIE MISLUKT. Frankrijk is een republiek. Maar het is dat niet altijd geweest. Eenmaal regeerde er een koningshuis. De laatste vertegen woordiger er van. Louis Philippe van Or- leans, werd in 1848 verjaagd. Toch bleef er in het land een groep royalisten, die hieven hopen, dat het koningschap in eer zou worden hersteld. Er is zelfs doorloo- penid een troonpretendent, direct nakome ling der vroegere heerschers, die aanspraak maakt op de oude rechten van zijn ge slacht. Dit pretendentschap gaat, gelijk het koningschap, over van vader op zoon en, hoewel door de bepaling, dat deze preten dent. niet in Frankrijk mag wonen, aan hef geheel een serieus tintje wordt gegeven, heeft men het .vermoedelijk met deze oischen op den troon de laatste tientallen jaren niet zoo zwaar genomen. Intus- schen heeft alles zijn tijd. Het belachelijke van heden kan morgpn als doodernstig worden beschouwd. De stemmingen in een land wisselen van jaar tot jaar en het soms goedmoedig schijnend spelletje van den Franschen troonnretendent kan gelei delijk aan een hoogst ernstige zaak wor den. We zouden niet willen zeggen, dat dit laatste op het oogenblik het geval is, al is dezer dagen gebleken, dat door een aantal personen een complot tegen den staat was gesmeed, dat er naar de berichten te oordeelen, nog al vervaarlijk uitzag. Nu het gevaar waarschijnlijk bezworen is, ligt het voor de hand. dat een weinig wordt overdreven. De waakzaamheid en de doortastendheid van politie en regee ring worden daardoor slechts in een mooier daglicht gesteld. En dat kan geen kwaad Veel bijzondeihedcn omtrent het com plot zijn intusschen nog niet wereldkun dig gemaakt. Slechts is de organisatie er van geschilderd als uiterst geraffineerd, er zijn berichten gelanceerd omtrent groote hoeveelheden wapenen en munitie, die ziin gevonden, doch er zijn nog slechts enkele namen genoemd. Er blijven dus nog ver rassingen mogelijk. En hoewel herstel van het koningschap mede op het program van de samenzweer ders schijnt te hebben gestaan, ontkent de pretendent er iet.? mee te maken te hebben gehad. Do Franscho royalistische partij, de Action Francaise schijnt hem te autoritair, terwijl ze bovendien overhoop ligt met de Katholieke partij. Zulk een dementie was intusschen ook u't anderen hoofde te ver wachten. Indien de onderneming was gelukt, wie weet, wat er dan gebeurd zou zijn. Men kriigt echter, trots alles, niet den in druk, dat het bestaan van de republiek wer kelijk op het spel heeft gestaan en met ami go verwondering mag men zich afvragen, wat de aanstichters van het complot hebben gehoopt te zullen kunnen bereiken. Het plan in een goed geordende staat als de Fransche 't bewind in handen te willen nemen, lijkt zoo fantastisch, dat men voorloopig goed doet aan de geruchten geen al te groote waarde toe te kennen. De conferentie te Brusseli s verdaagd, sine die. Dat wil zeggen, dat de heeren ieder oogenblik bijeen kunnen worden geroepen. Voorloopig kan het resultaat niet anders worden genoemd dan een groot fiasco. Er is totaal niets bereikt. Japan is gebleven bij zijn weigering om te verschijnen en dwang maatregelen, waartoe het aanvankelijk scheen te willen komen, zijn niet genomen. Dat is vreemd. Immers, toen door de conferentie eenmaal de verdragbreuk van Japan openlijk was geconstateerd, beteekende dat. dat door de conferentie A was gezegd. De vergaderde heeren mogen als te goede diplomaten wor den aangemerkt, om niet te wet.cn, dat op de A onherroepelijk de B. behoort te volgen. Er is ook zonder eenigen twijfel over dwang maatregelen gesproken. We. herinneren er daarbij aan, dat op verzoek van Frankrijk was vastgesteld, welke houding de andere mogendheden zouden aannemen, indien als gevolg der te nemen maatregelen eenig land in een conflict zou worden betrokken. Torh zijn die maatregelen achterwege ge bleven. F.r is wel gezegd, dat de Vereenigde Staten zich per slot van rekening zouden hebben teruggetrokken, maar de zaak blijft vreemd. Want hij diplomatieke onderhan delingen is het niet gehru;velijk zich te wa gen on ijs van één nacht. Men k/m er zeker van ziin, dat toen werd hesloten.de verdrng- schenms van Janan te enpsfateeren, te voren reeds de noodige zekerheid was verkregen omtrent datgene, wat zou worden gedaan, indien Janan weigerachtig mocht blijven. Anders zou het f'asco a's het ware zi.jn uit- ge'nkt en dat is niet waarschijnlijk. Er zijn dus vermoedelijk twee mogelijkhe den. Of het een of ander belangrijke land is zijn oorspronkelijk gegeven beloften niet nagekomen. De eigenaardige houding van den Amerikaanschen gedelegeerde, die iede- re uitnoodiging om Europeesche hoofdsteden te bezoeken, afslaat, wijst inderdaad eenigs- zins in deze richting. Of de dwangmaati'egelen zijn alsnog te verwachten. Het feit, dat China en Japan zeer ver weg liggen en dat er dus betrek kelijk veel tijd noodig zal zijn tot het tref fen van inderdaad doeltreffende maatrege len, maakt dat men deze mogelijkheid niet geheel mag wegcijferen. Toch lijkt dit niet waarschijnlijk. Immers alle deelnemende mogendheden zouden daarvan op de hoogte zijn. Een geheim zou het dus zeker niet zijn en men vraagt zioh tevergeefs af, waarom daaromtrent niets weixl gepubliceerd. Nemen we tefi slotte de driester houding van Japan in aanmerking, dat, gelijk we on langs reeds memoreerden, een ultimatum durfde lichten tot Frankrijk in zake de wa- nenleven'ngen aan China via Fransch Achter-Indië, dat aan d besturen der inter nationale concessies de wet voorschreef, dat er ten slotte over schijnt te denken Tsjang- Kai-Sjek bij wijze van kerstverrassing een offieieele oorlogsverklaring te zenden, dan wordt deze laatste mogelijkheid wel heel on waarschi i n I ij k. Japan schijnt te weten, dat de conferen tie te Brussel is mislukt. Dat wijst op zwakte en te Tokio maakt men daarvan gebruik om nu eerst recht van leer te trekken. Wellington Ivoo mocht te Brussel in zijn slotrede een klaaglied aanheffen, er schijnt niets aan te veranderen te zijn: China is op zichzelf aangewezen. Wellicht is het feit, dat juist gedurende de confenrentie te Brussel Japan enkele be langrijke successen heeft behaald, oorzaak geweest van de aarzelende houding der mo gendheden. Hoe heter China stand had ge houden togen de Japamnere, hoe geringer het risico van een interventie zou zijn ge weest, Nu was dat blijkbaar te groot. mÉRtffk van allerlei aard verdrijft U snel en zeker met Koker 12stuks 50ct. Proef doosje 2stuksJ0ct. ZIJPE. Burgerlijke Stand. Ingeschreven van 19 toj en met 25 November 1937. Geboren: Guurtje, dochter van Jan Meel dijk en Geertruida Lips. Ondertrouwd: Jacob Vriesman, 27 jaren, vi'achtrijder, en Adriana Abbink, 23 jaren, beiden wonende te Zijpe. Getrouwd: Egbertüs Petrus Klaver, 28 ja* ren, brandstoffenhandelaar, wonende t? Akersloot, en Maria Groot 28 j'aren, wonend? te Zijpe. Overleden: Adriana Comelia Ligtendag, oud 63 jaren, echtgenoot van Pieter Hom. mert. SINT PANCRAt POLDERVERKIEZING. In de op 25 November j.1. gehouden ver» gadering van het bestuur der Banne Sint Pancras weid tot Hoofd ingeland voor den polder Oosterdijk en Molengeerzen verko» zen, ter voorziening in de vacature A. Wa» gemaar, de heer C. Duif Sz. Tot voorzitter van het bestuur der Ban» ne werd gekozen die heer K. Duif Cz. DIENSTPLICHT Den dienstplichtige K. Bakker van d« lichting 1938 werd door den Min. van De» fensie voor een jaar vrijstelling verleend wegens kostwinnerschap. WINKEt De afdeeling Winkel van den Nederland!» schen Bond van Boerinnen e.a. Plattelands» vrouwen, herdacht een dezer dagen het drie» jarig bestaan der afdeeling. De zaal van deiï heer Dè Bruijn was voor deze gelegenheid keurig versierd, terwijl de bijeenkomst een echt feestelijk karakter droeg. Het Bes tuin» had gezorgd voor vei'schillende verrassing gen; eenige dames hadden lekkernijen ge» bakken en weer andere dames maakten zich' verdienstelijk door den avond te vullen mei zang, voordracht enz. Na een gezellig samenzijn sloot de presi» dente te ongeveer 12 uur deze bijeenkomst, LEEUWARDEN, 26 November. Veemaikt. 17 Enterstieixm f 120—235, 54 Twenterstieren f 235340 per stuk, 230 vette! koeien f 130-265 per stuk, 48—68 ct. peil Kg., 318 melk- en kalfkoeien f 120270, 122 pinken f 65155, 14 vette kalveren f 2411 297 graskalveren f 2595, 393 nuchter? kalveren f 510, 310 vette schapen f 16—30, 190 weideschapen f 1425, 373 lammeren! f 13—23, alles per stuk, 232 vette varken! f 45—160 per stuk, 55-£l ct. per Kig., 35 magere varkens 2&—50 ct. per Kg., 133 klei» ne biggen f 917 per stuk, 19 bokken eiï geiten, 53 paarden. Totaal aanvoer 2790 stuks. Overzicht. Aanvoer over het geheel iets klei» ner, alleen wolvee iets meer aanvoer. Stio» ren korter aanvoer, stugger, niet geheel prijs» houdend. Vette koeien vrij vlot met kalmer, afloop, prijzen vrijwel stationnair. Melk- en kalfkoeien, die genezen zijn van mond- en klauwzeer, goed te plaatsen tegen stijver prijzen. Overigens kalmer. Pinken kalmer, graskalveren handel gc» drukter en prijzen flauwer. Vette kalveren lui, duur. Nuchtere kalveren minder vlug, prijzen iets lager. Varkens kalmer, doch on» geveer prijshoudend, echter niet hooger. Wol» vee stugger met iels lagere pi-ijzen. De N.V.C, nam gisteren 133 varkens over. Zuivel. Edammerkaas 4144, aanvoer 851 Kg. Veilingboter 1.36—1.31, aanvoer 5/6 vaten. Commissie 0.79. Eierhandel. Kipeieren: aangevoerd 9 Kg. prijs 4—5% ct. per stuk, handelsprijS 80—90 ct. per Kg., Ecndeiereni: aangevoerd! 100 Kg., prijs &/2—I ct. per stuk, handelsprijs 471/0—55 c{_ per Kg. Pluimvee. 10 Slaohthanen 50—55 ct., 100 slaohtkippen 5090 ct. 125 jonge ha nen f 0.66—1, 25 piepkuikens 0.30—1.25, 10 jonge duiven 15—40 ct. per stuk, 25 ko nijnen 32—35 ct. per Kg. Vereeniging van Zuivelmaatschappijcm Edammer kaas 20 plus 12.5013.50, 40 plus 20.50—21.50, Goudsche kaas 20 plus 12.56— 13.50, 40 plus 20.50—21.50. volvette 27.56— 28, broodkaas 40 plus 20.5021.50, Leidscha 20 plus 13—13.50 per 100 Kg. Stemming kalm. ALKMAAR, 26 November. Kaasmarkt. Aangevoerd 35 stapels, zijnde 66.000 Kg. Fabriekskaas kleine f23, Boerenkaas kleine 22.50 per 50 Kg. Han« del matig. ALKMAAR, 26 November. Andijvie 0.60—1.80. appelen 2—6, Bloe mendaler kool 2.10, bloemkoo1 I 8—12, II 3—5, boerenkool 1.56-2.60; bieten 1.60, drul ven 10—20, gele kool 1.20, groene kool 1— 2.20, kropsla 4—8, knolselderie 2—3, peren 2.50—12, prei 1.502.60, peterselie 11.80, radijs 2-60. roode kool 12.60, selderie 0.50' —1.20 spinazie 0.4-60.80, spruiten 24.50, tomaten 2.66—19.20, uien 5.6011.90, worte len 1.90, boswortelen 2.504.50, witlof I 5 —7. II 2.50-4. ALKMAAR, 26 November. Kaasbeurs. KI. Edamimer 40 plus, aan bod 2400 stuks, verkocht 1950 stufks, mid1- denprijs 2121.50, hoogste prijs 24.per 50 Kg. Commissie 40 plus aanbod 180 stuks. Totaal: aanbod 2580 stuks, vei-kooht 19G0 stuks. Aanwezig 1 fabriek. WARSMENHUIZEN, 26 Nov. Roode kool 1.403.10, gele kool 1.D. witte kool 0.801.30, drielingen 6.90—7.10, uien 7.908.40, grove uien 7.508.20. Aan voer: 18400 Kg. roode kool, 10200 Kg. gele kool, 13100 Kg. Deensc-he witte kool, 4200 Kg. uien. MEDEMBLTK. 25 Nov. Roode kool 2.602.70, gele kool 11.10, per 100 Kg. Bloemkool 11.16—11.20, II 7.7Q —7.80 per 100 stuks, uien 4.10 per 50 Kg., wortelen 2.502.60 per 100 Kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 10