Raadselachtige dood van twee kinderen Zware straffeif uitgedeeld De reddende Nederlander vertelt: Hoe de „Boccaccio" verging Protest tegeo verlaging vleesch-invoerrechten Minister Romme houdt de teugels strak Geen vredesonder handelingen in Spanje Spaansch goudschip wordt geborgen De uitlevering van Julius Barmat Postvluchten op Iodië VOEDSELVERGIFTIGING? In het nit acht kinderen bestaan de gezin van den koopman J. van der Hoek aan de Kolfstraat te Dordrecht, hebben zich Donderdag plotseling twee sterfgevallen voor gedaan. Het vierjarige dochtertje Marietje en de tienjarige zoon Jan zijn kort na elkaar overleden. Men heeft hier vermoedelijk met voed selvergiftiging te doen. Bij den zes jarigen Nico doen zich eveneens de zelfde verschijnselen voor, doch men heeft hem tot nu toe in het leven kannen honden. Hoewel aanvankelijk de wildste geruch ten de ronde deden, wees het politie-onder- zoek direct uit, dat van misdaad geen spra ke is. De kinderen hebben waarschijnlijk iets gegeten, dat beschimmeld of bedorven was, waardoor zij een ernstige voedselvergif tiging hebben opgeloopen. Dikke hals een opgezette keel. De tienjarige Jan van der Hoek, die Don derdag, en de vierjarige Marietje, die Wocns dag overleden is, behooren, naar het Hdbld. nader meldt, tot een gezin van negen kip- deren, in leeftijd varicerend van 21 tot 4 jaar. De oudste dochter is gehuwd. Jan is Maandag onwel geworden en voor hem is dokters hulp ontboden Hij werd Woensdagavond half acht met een opgezette keel en een dikke hals. naar het gemeente-ziekenhuis vervoerd; hij is daar Donderdagmor gen overleden. Zijn zusje, dat .over hoofdpijn klaagde, en, een dag bedlegerig was, is Woensdagmiddag twee uur over leden. De politie heeft beide lijkjes in beslag ge nomen en gisteren heeft dr. Hulst uit Lei den sectio erop verricht. De zesjarige Klaas van der Hoek is ter observatie in het ziekenhuis opgenomen. Dat er voedselvergiftiging in het spel zou zijn, staat niet vast. Zoowel de vader als de moeder van het doodarme voddenkoop- mansgezin verklaren, dat de kinderen niets bijzonders hebben gegeten. De kwestie Bakhuys Voorzitter van den Limburgschen voetbalbond en Voorzitter VVV geschorst resp. voor drie en vijf jaar. Naar het Hsbl. verneemt heeft de straf- eommissie van den Koninklijken Nederland- schen Voetbalbond dezer dagen uitspraak gedaan, die een nasleep vormt van de z.g. Bakhuys-affairé. Uit de uitgesproken straffen blijkt, dat de KNVB van plan is krachtig te blijven optreden tegen knoeierijen in de voetbalwereld. Vernomen wordt, dat de heer Del- sing, voorzitter van den Limburg schen Voetbalbond voor den tijd van drie jaren is geschorst en dat de heer Van Daalen, voorzitter van VVV te Venlo, voor den tijd van vijf jaren is geschorst. Langzamerhand zijn de gemoederen over de Bakhuvs-affaire wat tot bedaren geko men. De ex-international is professional geworden cn naar Frankrijk vertrokken. Dc personen, die direct met deze geschiedenis ie maken hebben gehad zijn echter door COMMUNISTISCHE TIJDBOM IN HET RUIM? „Tajandoen" nam 31 Italianen aan boord. Het vrachtschip van de Maatschap- Sij „Nederland", dat op 18 Nov. bij uessant 31 Italianen van het ver ongelukte Italiaansche vrachtschip „Boccaccio" had overgenomen, de „Tajandoen", is gistermiddag te Amater,dam aan de Javakade aan gekomen. De kapitein van de „Tajandoen", de heer P. de Herder, heeft ons bij zijn aan komst welwillend van zijn wedervaren verteld. Het verbaal begon, toen op 17 November de „Tajandoen" uit Fardon-Bordeaux, waar het schip wol had gelost, vertrok en koers zette naar Duinkerken. Den volgenden dag om twee minuten voor zeven ontmoette de „Tajandoen" op zestien mijl Zuid-Zuid-West van Oucssant een stoomschip, dat met de morselnmp assistentie verzocht. Dit bleek de Italiaansche boot „Boccaccio" te zijn. Twee minuten later had kapitein d-e Her der koers laten veranderen in de richting van het in nood verkeerende schip cn verminderde vaart. De „Boccaccio" deelde tegelijker tijd per radio mee, dat hij zinkende was. Op hetzelfde moment zag men op de „Tajandoen" dat het achter schip van de „Boccaccio" met groo- te snelheid zonk, dat de bemanning in twee reddingbooten pogingen de den, zich te verwijderen, en dat een kwartier later het achterschip was verdwenen. Toen was binnen twin tig seconden de Italiaainsche boot rechtstandig in de diepte verdwe nen. Gelukkig- waren de reddingsbooten toen reeds op een honderd meter afstand van het verongelukte schiD gekomen. Hulpgeschreeuw. De 29 schipbreukelingen werden op de „Tajandoen" overgenomen, doch even later hoorde de kapitein op twee streken aan bak boordzijde hulpgeschreeuw van tusschen het wrakhout rondsparfelende drenkelingen. Drie mannen werden in de boot uitgezon den, namelijk de kwartiermeester J. Toxo- peus cn de matrozen K. Posthuma en J. La- mie, henevens de kapitein én de bootsman van de „Boccaccio", die al reeds aan boord waren gekomen. Zij slaagden erin, de twee drenkelingen, den tweeden machinist cn den marconist van het Italiaansche schip behou den aan boord te brengen. Derde officier vermist. Toen alle Italianen aan boord waren en appel werd gehouden, bleek echter, dat de derde officier, Marini, niet tot de geredden behoorde, twee uren lang is toen nog de zee afgezocht zonder resultaat. Men heeft toen maar aangenomen, dat Marini tegelijkertijd met de „Boccocia" in de diepte moet zijn verdwenen. „Een aanslag" denkt de bemanning Toen wij kapitein de Herder vroegen, wat hij veronderstelde dat de oorzaak van het ongeluk op de „Boccaccio" was, zeide hij, daar geen uitsluitsel over te kunnen geven, aangezien deze zaak hem niet aanging. Wel deelde hij mede, dat de be manning van het Italiaansche schip van meening was, dat in ruim 4 door communisten een tijdbom was ge plaatst. Toen deze ontplofte stroom de het water binnen, terwijl tevens het schot tusschen de ruimen 4 en 5 brak, waarop het schip vol water liep en spoedig daarop zonk. den K.N.V.B. ter verantwoording geroepen. De strafcommissie is thans tot de conclusie gekomen, dat de heeren Van Daalen cn Deising het met de amateursbepalingcn niet te nauw namen. Zij hebben een speler onder aanbieding van geldelijke voordeelen overgehaald tot daden, die in strijd zijn met het amateurisme. De gang van Bakhuys naar Venlo, via den VVV-vooi'zitter kwam in strijd met het amateurisme en ook de voorzitter van den Limburgschen Voetbalbond ging te dien aanzien over de schreef. Dientengevolge heeft de K.N.V.B. niet ge aarzeld om eenige vooraanstaande figuren op voetbalgebied voor bepaalden tijd uit ihetN K.N.V-B.-verband te verwijderen. Nederland bij het ten achter gesteld. buitenland Volgens het voorloopig verslag over het Wetsontwerp tot goedkeuring van het Kon. Besluit van 4 Aug. 1937. no. 32. tot verla ging van het invoerrecht op versch of ge koeld rundvleesch, waren enkele leden van oordeel, dat dit wetsontwerp aantoont, tot welke onbillijke maatregelen de regee ring krachtens de tariefmachtioingswet 1934 kan besluiten. Nederland wordt nog steeds door de teelt beperking belemmerd in eigen vleeschbe- hoefte te voorzien, terwijl do Regeering den invoer uit het buitenland bevordert! Onze eign landbouw en veehouderij worden, aldus benadeeld ten gunste van het buitenland, meenden de leden. Zij drongen er op aan, de overeenkomst met Denemarken dd. 29 Juli 1937 zoo spoedig mogelijk op te zeggen. Vele andere leden hadden tegen het wets ontwerp geen bezwaar. Tweede Kamer Den Haag, 26 November '37. Mr. Romme, hoewel nog jong, is ongetwij feld een „stevig ministertje", die glansrijk tegen 't parlementaire debat is opgewassen. Zooals te voorzien was, brak bij de be handeling zijner begrooting een storm los van wenschen, wenken en begeerten, en men moest waarlijk wel stevig in zijn schoenen staan als bewindsman om de noodige weerstand te kunnen bieden aan zóóveel soms in de vriendelijkste, vleiendste, van bewondering voor 's ministers optreden ge tuigende, woorden vervatte desiderata Vannacht is men ook na hét aanbreken van den nieuwen dag nog een poosje blij ven doorpraten over de afdeeling „Arbei dersverzekering", en hedenmiddag kregen wij daarvan nog een „staartje" te venvor ken, waarbij vooral do zorg voor de „ouden van dagen" een punt van discours uitmaak te. De heer Smcenk (A.R.), achtte het gaan in de richting van premievrij Staatspensioen vergrooting van armenzorg. Mr Oud (V.D.), begeerde een ernstig voor afgaand onderzoek. Toen de minister dat onderzoek toezegde, riep de heer Wijnkoop wel spottend: ziezoo, nu zijn we er!, maar inderdaad is verblij dend, dat er goede hoop bestaat op een niet te lang uitblijvend gunstig resultaat voor de meest in aanmerking komende groep van de ouden. We gingon vervolgens praten over de afd. „Volksgezondheid". En natuurlijk kwam de „erfelijke kwestie" (het woord is van den heer Van Dijken!) der tandtechnici wederom op het tapijt! Maar er was meer. Gelukkig kon wederom allerwege worden geconstateerd, dat in Nederland de gezondheidstoestand uitste kend lsl De miodici De Vries-Bruins en Vos waren daar zeer verheugd om, en niet minder de minister. Die op behagel ij k-beknopte wijze verder antwoordde op de vele gestelde vra gen. De. heer Van de Puit (R.K.) had ge klaagd over de vele ongecontroleerde parti culiere ziekenhuizen en fondsen en rusthui zen. en hij wilde deze organisch samen brengen in een ziekhuisraad. Ook hople.itte bij wijziging dor Drankwet (vooral ton aanzien van overschrijvingen van vergun ningen) De minister verklaarde, zich eerst in de desbetreffende belangensfeer te moeten in werken, alvorens maatregelen kunnen wor den genomen. En: een wijziging der Drank wet is in voorbereiding. Aangaande de tandteohnici, die alsnog om een erkenning vragen, en waaromtrent de leden De Vries-Bruins (S.D.) en Van Dij ken (A.R.) hadden gezegd, dat de zaak is afgedaan, in tegenstelling met de leden Vos en Bnkkcr-Nori (V.D.) bleek de^ minister toch van gevoelen, dat de kwestie niet is afgedaan, aangezien, hij er grondig aan twij felde, of indertijd de opzet der examens wel geheel beantwoordde aan de bedoelingen der wet. De afgewezenen van destijds kun nen dus onnieuw goede hoop koesteren! Ook had dr. Vos een lans gebroken voor medisch onderzoek vóór liet huwelijk. De heer Ruiter (R.K.), die geklaagd had over te hoogc rechten voor de vleeschkeu- ring, waardoor het vleesch onnoodig duur der wordt gemaakt, mocht vernemen, dat deze aangelegenheid zal worden bezien. Vandaag zijn we toe gekomen tot de laatste en belangrijkste afdeeling van de begrooting: „Werkverschaffing en steunver lening," w aarvoor reeds 16 sprekers ston den ingeschreven, en het worden er natuur lijk méér, „Ik zal mijn wil door de over winning oyleqqen." zegt Franco. Generaal Franco heeft een der speciale verslaggevers van Havas een interview toe gestaan in zijn hoofdkwartier te Burgos. Tijdens dit onderhoud verklaarde Franco: „Ik zal mijn wil opleggen door de overwinning. Ik zal niet onderhan delen. Jk verklaar, dat ik den oorlog met de wapenen zal winnen, dat ik weiger een bemiddelingsvoorstel te aanvaarden en dat ik geen enkel compromis met de regeering van Valencia zal aanvaarden." Dé Tortogcmvobr d 5ger- "rarr Havas vroeg1 Franco „Meet ik ei;, rekening mede houden en kan ik zeggen,'dat'gij door deze formeele, uiteenzetting voornemens zijt de berichten welke de laatste dagen itn het buitenland zijn verspreid en te verstaan gaven., dat gij geneigd zoudt zijn u tot een gedachten wis seling te leenen met de regeering van een groote Europeesche mogendheid omtrent een bemiddelingsplan met een slag af breekt." Franco antwoordde: „Volkomen juist. Se dert den aanvang der beweging heeft de jeugd van Spanje haar leven geofferd met een geest van grootsche opofferingsgezind heid om ons land te bevrijden van die slech te krachten, welke het bloedarm maakten en het naar den rand van de anarchie leidden. Het zou verraad zijn tegenover deze jeugd een ander einde van den oorlog dan een vol ledige overwinning en de onvoorwaardelijke overgave der rood e legers en leiders te over wegen. De vertegenwoordiger van Havas vroeg vervolgens: „Dus, indien morgen de regee ring van Valencia U door tusschenkomst van eenige vreemde regeering een wapen stilstand zou aanbieden Franco mderbrak: „Ik zou weigeren zelfs in contact te treden. Ik behoef niet te beraad slagen over de voorwaarden van een wapen stilstand. Mijn troepen zullen oprukken. Nederlandsche ingenieur zal met zijn slibduikinrichting de zware taak volbrengen. Men deelt ons mede, dat aan ing. W. van Wienen, de uitvinder van de slibduik- en zandduikinrichting, op tie op de concessie op het bergings- recht is verleend van de goud- en zilverlading welké zich bevindt in het wrak „Duquc de florenca" een der galjoens van de Spaansclie Ar mada. De „Florenca" welke do geheele betaalkas der Armada aan boord heeft., ten bedrage van 30 millioen goud ducaten (15 millioen goudponden), nam uit don aard der zaak niet deel aan de zeegevechten en wist na de nederlaag der vloot te ontkomen. Op de vlucht rond het Engelsehe eilan denrijk werd de Florenca door een zwaren storm aan de westkust van Schotland ge noopt, in de haven van Tobermory op het eiland Muil aan de westkust van Schotland gelegen, een veilig heenkomen te zooken. De haven Tobermory is een door de natuur geschapen toevluchtsoord voor sche pen. geheel beschut liggende tegen zeegang en stormen, waarin zelfs de stroomingen zoo gering zijn, dat deze niet de minste hin der vormen. Het wrak ligt op ca. 16 meter diepte onder den waterspiegel, weggezakt in, en bedolven onder 5 a 6 meter slib. De hoer van Wienen heeft zijn duikin richting bij het herstelwerk van de gas- zinker in den bodem van het Noordzeeka naal te Velsen in den zomer van 1936 met succes toegepast. Tweede ontwerp Landbouw-ordeningswet IN VOORBEREIDING. Naar het Hdbld. verneemt, bereidt de Minister van Economische Za ken een tweede ontwerp Land- bouwordeningswet voor. Het eerste ontwerp is onder den druk der critiek uit Handelskrin gen en voor een deel ook uit land- bouwkringen destijds ingetrokken, nog vóórdat het bij de Volksverte genwoordiging was ingediend. Binnen li dagen brengt Amster dams che rechtbank advies aan de Begeering. Persfotograaf gearresteerd. De raadkamer der arr. rechtbank to Amsterdam hoeft gistermiddag het verzoek tot uitlevering van den on langs daar ter stede gearresteerden financier Julius Barmat, gedaan door de Belgische regeering, behan deld. Barmat, beschuldigd van verduistering en bedriegelijke bankbreuk werd op 2 Novem ber gearresteerd. Hij bood later aan vrijwil lig naar B,elgië te gaan, doch de procureur des Konings wees dit aanibod van de hand. Thans zal de rechtbank, gepresi deerd door mir. C. W. Thöne binnen 14 dagen advies aan de regeering over deze zaak moeten uitbrengen. De zaak werd op verzoek van den verdachte met gesloten deuren be- handeld. Op de gang van het gerechtsgebouw had zich een persfotograaf opgesteld, die echter door den rijksveldwachter, op verzoek van de verdediging en op last van den officier, op een afstand werd gehouden. Toen de heer Barmat ecihter de rechtzaal werd binnengeleid maakte de fotograaf van een betrekkelijk grooten afstand een plaatje. De beide verdedigers beklaagden zich hierover onmiddellijk bij de rechtbank en de onfortuinlijke pers fotograaf werd door twee rijksveld wachters achterhaald, die hem naar beneden brachten om maatregelen in deze kwestie te nemen. De officier van justitie mir, van Thiel stelt een onderzoek in. Uit onze omgeving KOEGRAS JULIANADORP. Aanbesteding Postkantoor. Donderdagavond werd door den heer C. de Leeuw te 't Zand namens den heer D. Visser te Callantsoog, aanbesteed het bouwen van een woonhuis met postkantoor te Julianadorp op een perceel grond aan de Vlietstraat alhier. Ingekomen waren 8 biljetten als volgt: W. C. Koppen. Julianadorp f 4847; E. Zon. Julianadorp f 4800; P. Veeter, Callantsoog f 5670; T. Borst, Callantsoog f 5400J W. Uiterdijk, Wieringerwaard f 3792; Van Schei ik, Wieringerwaard f 5200; P. de Graaf, Julianadorp f 4893; J. Hoep, Bree- zand f 4748. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. Dat zal wel een gestolen karretje zijn. Door een lid van de familie V. werd in de sloot langs de Verlengde Langevliet (Noord) een rijwiel gevonden, dat met de wielen omhoog even boven 't water uitstak Bij onderzoek bleek dat de fiets daar nog niet lang geleden gedeponeerd was, althans naar het uiterlijk te oordeelen. Het stuur ontbrak er echter aan, zoodat het den gapper waarschijnlijk alleen om het be- lastingmerk te doen is geweest. WIERINGEN NIEUW BANKGEBOUW WELDRA GEREED. Het nieuwe bankgebouw voor de Coöpe ratieve Boerenleenbank alhier is thans zoo ver gevorderd, dat mem aan het „afwerken" is. We zagen dat met de schoonmaak reeds was begonnen. Binnen korten tijd zal de officieele ope ning dan ook wel plaats vinden. Burgerlijke Stand van 13 tot en met 26 November 1937 Geboren: Gretha Maatje, d.v. T. Meuleveld en A. Scheltus; .Maria Geertruida, d. v. P. W. de Greef en A. van Hoesel; Jan, z. v. Y. Dikerboom en A. Pasma. Ondertrouwd: J. Zuiriema en A. Kamping; J. P. Kapitein en A. Asjes; A. H. Hoekstra en A. v. d. Klooster; J. J. Hendrikse en M. Tuin. Gehuwd: F. Hille en M. Hegeman. Overleden: Cornelis Huijbers, 59 jaar. Mond- en klauwzeer. Door een aantal nieuwe aangiften van mond- en klauwzeer, hoofdzakelijk onder 't vee van veehouders uit de AVieringermeer is het aantal gevallen in deze gemeente ge stegen tot; 178. Bij de veehouders C. Klein en E. Lont Jzn., beiden te Stroe is een koe aan de ziekte gestorven. Bij S. Koorn, Hof weg 1 nuchter kalf. Aangifte geschiedde door Jb. Wagemaker, Hoofdstraat, B. Kraan, Beltstraat, N. D. Lont Oosterklief, K. Kikkert, Westlanderweg, Geb. Dokter, Srhelpenbohveg, J. v. d. Kooi, Wier- weg, G. Okkcma, Ulkeweg en L. Winters, Slootweg. Vertrek van Aankomst te Emoe (heenreis) Ibis (terugreis) Gier ^heenreis) (terugreis) lJodhp' 26 Nov' |Bagd' 26 Noï< Nandoe I Napels 26 Nov. L-Uex. 26 Nov, ^heenreis) H 1 Torenvalk (terugreis) Singap. 26 Nov. [Band. 26 Nov. iMars. 26 Nov. [A'dam 26 Nov, Basra 26 Nov. Jodhp. 26 Nov, Torenvalk (singap. 26 Nov. J Rang. 26 Nov. De spaarregeling. Door 129 personen wordt in deze gemeente deelgenomen aan de z.g. spaarregeling ter verkrijging van steun in natura, te weten 33 verzekerden en 96 niet verzekerden, Aanbestedingen, Aanbesteed zal worden het onderhoud ge durende het jaar 1938 van de kunstwerken in den Afsluitdijk te Den Oever en Korn- werderzand met bijkomende werken. Alsme de het onderhoud gedurende 1938 van I. de Rijkswerken op Wieringen (raming f 11700) II. de Noorder en Zuiderhaven nabij den Oever en andere voltooide Zuiderzeewerken aldaar, de nieuwe haven te De Haukes, als mede verschillende grond- en kunstwerken, behoorende tot den Amsteldiepdijk, enz. (ra ming f 25000) III. De Rijkshavenwerken op Wieringen, den Rijksweg 10a en gedeelten van de Rijkswegen no. 7 en no. 9 (raming f 18400). NIEUWE NIEDORP Uitbreiding begraafplaats, - In aansluiting op het verslag van de ver gadering van den Raad op 23 Nov. 1.1. kun nen wij omtrent de aanleg van een nieuwe begraafplaats op het van het Burgerlijk Armbestuur van Abbekerk aangekochte per ceel weiland het volgende mededeelen. Het was een dringende eisch dat de oude begraafplaats werd uitgebreid of dat tot aanleg van een ^ieuwe begraafplaats werd overgegaan. Oorspronkelijk en zelfs zeer langen tijd heeft het voornemen bestaan een nieuwe begraafplaats te maken aan de Noord West zijde van het dorp achter den muziektuin. Dit plan is om verschillende redenen los gelaten maar hoofdzakelijk toch omdat het gevolg hiervan zou zijn, dat de oude be graafplaats, dan gesloten zou moeten wor den. Dit werd als een ernstig bezwaar be schouwd; gesloten begraafplaatsen toch, gaan op den duur tot verval over. Door aankoop van genoemd perceel gras land kan de bestaande begraafplaats wor den uitgebreid, hoewel er aanvankelijk een bezwaar bestond, namelijk dat de afstand tot enkele woningen te gering was. Dit bezwaar zal echter worden ondervangen door het aanleggen van een plantsoen tusschen de oude en de nieuwe te stichten begraaf plaats. Hierdoor is een uitgebreid stulc grond noodig, temeer daar de ophoogingen zullen worden .aange bracht door het steken van een vij ver in het eigen terrein. In de toekomst zal hier zeker een goed ge-j heel tot stand kunnen komen, met behoud I van het oude wat door velen uit piëteits overwegingen zeker zal worden gewaar deerd. Het werk zal worden uitgevoerd voor zoo ver mogelijk, in werkverschaffing. LANGENDIJK de ige- vij- OUDKARSPEL Naar wij vernemen is door de kolfsociëteit „Volharding" tot Hoofdbestuurslid van den Ned. Kolf bond angewezen P. Kat, terwijl voor „Onder Vrienden" de heer J. Schrie- ken is benoemd tot Hoofdbestuurslid. EEN MOOIE MIDDAG IN DE KLEUTERSCHOOL. Gistermiddag heeft de burgemeester de zer gemeente de heer A. J. Wijnveldt ver gezeld van zijn echtgenoote een bezoek ge bracht aan die Kleuterschool en de les bij gewoond. De bezoekers waren gekomen met een spe ciale opdacht, want St. Nicolaas had vooc alle kinderen van de Kleuterschool een spe culaas-pop bij den burgemeester gebracht, welke versnaperiing nu door hem en zijn vrouw werden aangeboden. Natuurlijk was dit voor de kleuters een tractatie welke zeen op prijs werd gesteld. Ter eere van de a.s, verjaardag van den Spaanschen Heilige hebben de kleinen voor burgemeester eö mevrouw verscheidene liedjes gezongen. Het was voor de kleuters, mej. Wit en ook voor de heer en mevrouw Wijnveldt een mooien middag. WIERINGERWAARd De Middenstandscampagne, Ook onze Middenstandsvereeniging heeft voor de komende weken een verkoop-actie georganiseerd. Naast een feestavond zal vanaf 28* Nov. t.m. 2 Dec. een etalagewed strijd worden gehouden met een deelname van 17 middenstanders. Voor het publiek is er gelegenheid, om mee te doen aan de zen wedstrijd. Er moet n.1. geraden worden^ hoe het oordeel van de commissie zal zijn, bij de beoordeeling. Ongetwijfeld zal het een gezellige drukte in ons dorp geven, tijdens deze dagen. HEERHUGOWAARD VEENHUIZEN. Door de brug gezakt Toen de heer J. Zuiker gistermorgen met zijn auto, beladen met steen en cement, bij den heer Blaauboer den Veenhuizer Middelweg wilde oprijden, zakte de zwaaf beladen auto door de -brug, maar bleef ge lukkig nog hangen. Na de cuto te hebben gelost, werd hij met den kraanwagon van den heer A. de Groot uit Heerhugowaard opgetakeld. Een en ander had zich beperkt tot eenige materieele schade. ZIJPE Voor t.b.c.-bestrijding. Aan de afdeeling Zijpe-Callantsoog van Het Witte Kruis is voor 1937 een Rijkssub sidie van f 26.toegekend ten behoeve vafl de tuberculosebestrijding.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2