„Repelsteeltje" te Schagen Minister de Wilde op bezoek Een lagere landbouw school in Koegras ELSIE KUILMAN, Sint Nicolaas Amsterdam Prins Bernhard heeft een auto-ongeluk WOENSDAGMIDDAG VOOR DE KINDEREN ONZER ABONNÉ'S IN HET NOORD- HOLLANDSCH KOFFIEHUIS. Overmorgen reeds komt Professor Melorinl met zijn wonderlijke sprekende pop Greetje en zijn nog wonderlijker tooverkunsten onze Jonge vrienden en vriendinnetjes uit Scha gen, Barsingerhorn, Kolhorn, Wieringer- waard en Dirkshorn enkele uren prettig be zig houden. En dan: „Repelsteeltje". Nee, maar! Al die Kaboutertjes, die mooie Prinses en die lieve Koningin. En dan al die prachtige costuums. Wat zullen ze opkijken. En om nu nog de kroon op alles te zet ten, heelt de Directie der Schager Courant be sloten de geheele kosten van het bussenver- voer vanuit de hierboven genoemde plaatsen naar Schagen voor haar rekening te nemen. Als dus de toegangskaart vcor Repelsteel tje aan den buschauffeur wordt getoond, vindt het busvervoer heen en terug gratis plaats. Daarvoor heeft nu de „Kindervriend" ge zorgd, die een goed woordje vcor zijn kleine vriendjes en vriendinnetjes heeft gedaan, omdat hij ze graag Woensdag allemaal bij elkaar ziet! Voor 20 cent per persoon dus naar Repel steeltje en Professor Melorini. Vader en moeder mogen natuurlijk ook ko men. Kaarten zijn verkrijgbaar voor: Schagen: Bureaux Schager Courant; Barsingerhorn: Mej. Westerman; Kolhorn: J. v. Stipriaan; Dirkshorn: J. Smit; Wieringerwaard: W. Peereboom. REVUE VOOR DERDE MAAL EEN GROOT SUCCES. Mot groot succes is de revue „Hoe bestaat het" gisteravond voor de derde en laatste maal opgevoerd. Na afloop van de voorstelling trad de voorzitter, de heer D. Klos, voor het voet licht om publiek en medewerkenden dank te zeegen. Een speciaal woord richtte spr. hierbij tot den décorateur J. Koning, Jasper en Meraike, de hoeren Buisman en Stipri aan, den heer en mevrouw Schenk, alsmede ■tot de z,g. „stille werkers". Aan Jasper en Meraike werden bloemen aangeboden. Vervolgens liet de heer Buisman mevr. Schenk en het bestuur in zijn geheel op het tooneel komen om hen te huldigen wegens het vele werk, dat zij voor de vereeniging hebben verzet. Hierbij werden mevrouw Schenk bloemen aangeboden. Een bijzonder woord van dank richt spr. tot den secretaris K. Balk. Ook de verschillende bestuursleden kregen stoffelijke blijken van waardeering en tenslotte heeft regisseur „Jasper" 'den medewerkenden dank gebracht voor de goede samenwerking. Een aardig moment was het tenslotte, toen ook Leo Schenk, die zijn kleine rol met zooveel talent vervuld heeft, een cadeautje van zijn kunstzuster Maaike in ontvangst mocht nemen. De volle zaal onderstreepte de verschillende huldigingen met con instemmend en harte- telijk applaus. OUDERLINGEN NED. HERV. KERK Tot Ouderlingen van de Ned. Herv. Kerk alhier werden herkozen de aftredende hec- ren J. Zeeman en Abr. de Wit In de vacatu re H. Dekker werd gekozen de hoer Jb. Bruin. ST. NICOLAAS WINKELWEEK ATTRACTIE Door de Schager Handeldrijvende en In- dustriëele Middenstandsvereen. is een étala ge wedstrijd georganiseerd op 3, 4 en 5 Dec. a.s., tevens is hieraan verbonden een zoek- wedstrijd in de étalages. In verband hiei-mede is door Burgemees ter en Wethouders toestemming verleend om de winkels op Zondag 5 Dec. voor het publiek geopend te houden. Uit onze Omgeving W1ERINGERMEER De minister van financiën mr. J. A. de Wilde heeft Zaterdag onder lei ding van don Directeur van den Wieringcrmcor Ir. S. Smeding een bezoek gebracht aan den Wicringer- meerpolder. De minister was vergezeld van den chef van de domeinen van zijn departement, mr. H. F. de Boer. Na eerst het hoofdkantoor van de Wierin- germeer-directie te Alkmaar te hebben be zocht, werd per auto gereden naar Nicuwe- sluis, waar het Joodsche Werkdorp werd bezichtigd. Vervolgens werd een rondrit door den polder gemaakt en werden eenige pachtboer- derijen in oogenschouw genomen. Na te Slootdorp te hebben geluncht, werd het gezelschap in het voorloopig raadhuis te Wicringcrwerf ontvangen door den heer Peters, burgemeester van Medemblik, onder wien voorloopig nog het grootste gedeelte van den Wicringermecr ressorteert. Tenslotte werd het vergadergebouw te Wieringcrwerf hezocht, alwaar ir. Smeding en eenige hoofdambtenaren van den dienst een korte uiteenzetting gaven. De minister was vol belangstelling voor hetgeen hem werd getoond cn medegedeeld. B. en W. van Den Helder dienen een voorstel tot oprichting in In bijlage G. zeggen B .en W. van Den Helder het volgende: Reeds vroeger is door B. en W. van Den Helder overwogen of in deze gemeente en wel "te Julianadorp de oprichting van een lagere landbouwschool mogelijk zou zijn. De bezuinigingen van 1932, welke de suib- sddieering door hot Rijk van nieuwe land bouwscholen onmogelijk maakten, was oor zaak, dat verdere actie toen werd gestaakt. Bij de begrooting voor 1938 van het De partement van Economische Zaken is ech ter f 60.000.— meer uitgetrokken dan voor 1937 voor de instelling van nieuwe parallel- klass/cn c.q. de stichting vam meer scholen in naburige plaatsen, wegens overbevolking van bestaande scholen. Het wil B. en W. van Den Heflder voor komen, dat hert. bovenstaande aanleiding dient te zij'n om thans te pogen in onze ge meente een dergelijk instituut te krijigen. Ook de organisaties op land- cn tuinbouw gebied zijn die meening toegedaan. ALKMAAR Zondagmiddag omstreeks 3 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een uitslaanden brand in een hooiklamp bij de boerderij van den hoer P. Zuurbier aan den Westdijk. Dank zij den gunstigen wind en het snel ingrijpen van de brandweer, bleef de brand beperkt tot de hooiberg. De oorzaak moet waarschijnlijk worden gezocht in het spelen met vuur door kin deren. ZIJPE 'T ZAND. ONGELUKKIGE VAL. Vrijdag kreeg de heer J. B. bij het koeien knippen op den stal van een dezer beesten een tik met de achterpoot tegen het hoofd. Slechts voor een moment verloor de man hierdoor het bewustzijn, wat echter juist voldoende was, om onder de koe te geraken, waardoor één der enkels van B. gedeeltelijk werd verbrijzeld. Dr. Boerma legde een gipsverband aan; het slachtoffer zal gedurende enkele weken niet kunnen loopen. HARENKARSPEL WAARLAND. ONDERHANDS VERKOCHT. Het woonhuis met schuur en erf aan den Veluweweg te Waarland eigendom van den heer A. Noordstrand is bij onderhandsohen verkoop overgegaan aan den tegenwoordi- gen huurder den heer P. Meester Pzn. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Bond van Chr. Harm.- en Fanfarevereen. in N. Holl. vergadert Koralen of marschen?. - ,Arti" van Haarlem bedankt. Schuld concours Alkmaar. - In 1938 con cours te Weesp. De afdeeling Breezand, d.w.z. de muziek- vcreeniging Soli Deo Gloria, had de eer Za terdagmiddag in het vereenigingsgebouw van de Evangelisatie gastvrouwe te zijn voor bovengenoemden bond. Opening. Na lezing van Joh. 15 15, gebed en sa menzang van Psalm 73 13 opende de bonds voorzitter, de heer O. S. van der Wal, de vergadering. Spr. dankte de ontvangende vereeniging en den muzikalen adviseur van den bond, den heer Hazebroek, voor zijn aanwezigheid. Spr. deelde mede, dat „Artï" van Haarlem een bedankje zond, als ge volg van een meeningsverschil op het laatste concours; bovendien kon men een afvaardiging naar Bree zand niet betalen. Na een toelichting van den voorzitter, zette 't hoofdbestuurslid Vinken uiteen hoe er een kwestie tuss'chen hem en den heer Dekker, directeur van Arti, was ontstaan. De heer Dekker had op het concours te Hoorn, in afwijking van het opgemaakte programma, vroeger willen optreden met z'n corps. Dit werd geweigerd en volgens Arti, zou het hoofdbestuurslid Vinken, in het bijzijn van plaatselijke autoriteiten nog wel, onheusch tegen den directeur zijn op getreden. De heer Vinken wees deze be schuldiging af. De vergadering nam den bedankbrief voor kennisgeving aan. Jaarverslag. Optreden voor N.C.R.V. De notulen van de vorige vergadering werden, onder dankzegging aan den samen steller, den 2en secretaris, goedgekeurd, en daarna las de heer F. Dekker het jaarver slag voor. Daarin werd o.a. het volgende meegedeeld: De bond telt thans 20 afdeelingen. Met de N.C.R.V. is via de federatie van bonden, een regeling getroffen, waarbij 8 vereenigingen, van clkcn bond één, voor de microfoon zul len optreden. Wormer zal van N..Holland no. 1 zijn. Het congres te Hoorn is goed geslaagd. De kas staat er goed voor. Het verslag be vatte voorts een woord van hulde voor het werk van den heer Hazebroek. Verslag Penningmeester en be grooting. Schold concours te Alkmaar. IJmuiden en Bloemendaal hebben de be scheiden van den penningmeester gecontro leerd en in orde bevonden. De rekening 1937-'37 sluit op f 689.86 met een voordeelig saldo groot f221.79. Zaandam beklaagde zich over den scher pen toon van een artikel in het blad „Mu- sica", aan het adres van die vereenigingen, die nog niet voldaan hebben aan de ver plichting om hun aandeel tot 't wegwerken van de schuld, ontstaan bij het concours te Alkmaar, bij te dragen. Voorzitter zei, dat men wel eens scherp Heden overleed, na lang durig lijden, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Marijtje Rufsen, Wed. van den heer P. AGENANT, in den ouderdom van 77 jaar. M. BOOM—Agenant. j. BOOM en Kinderen. Hoorn, 27 Nov. 1937. Dubbele Buurt 24. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Dinsdag 30 Nov., op de Algemeene Begraafplaats te Oude Niedorp, 's nam. 2.30 uur. Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoe der, Mej. Wed. van P. BAKKER, in den ouderdom van ruim 83 jaar. Uit aller naam, I. VALKONET. Schagerbrug, 27 Nov. '37 De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben op Woensdag 1 Dec. a.s., od de Algemeene Begraaf plaats te St. Maartensbrug, 's namiddags 1.30 uur. Vertrek vanaf het sterf huis 's namiddags 1 uur. Heden overleed mijn geliefde Kostjuffrouw, Mej. Elsje Kuilman, Wed. van P. BAKKER, in den ouderdom van ruim 83 jaar. J. R. MULLER. Schagerbrug, 27 Nov. '37 Wij gaan naar Woensdag 1 December a.s. C. Johannes - 't Zand Op 27 November over leed zacht en kalm te Den Helder, onze innig geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Jannetje Breed, Wed. van P. Kuiper, in den ouderdom van 77 jaar en 7 maanden. Namens de familie» C. KUIPER. Anna Paulowna. Voor St. Nicolaas dikke gerookte paling verkrijgbaar, Beleefd aanbevelend, C. 8CHELTU8, N. Laagzijde Schagen moest wezen, omdat men op een gewone aan maning soms zelfs niet eens antwoord kreeg. De vereenigingen moesten f 200 bijdra gen. Zij die dit nog moeten doen zijn o.m. Alkmaar (nog f 10), en Den Helder. Zaandam stelde voor door alle schulden een streep te halen en het saldo te gebruiken. De vereenigin gen komen er nooit uit. Den Helder b.v. moet behalve de f20, de contri butie van '37 en nog f 16 van het vo rig jaar betalen. Voorzitter merkte op, dat het voorstel- Zaandam niet in behandeling kan komen, daar het niet op de agenda staat. Het hoofd bestuur zou er. als het een volgenden keer in bespreking kwam, zeker tegen zijn. Er is nu nog f 110 schuld, er komt nog onge veer f80 drukwerk enz. bij; het saldo zou weg zijn en men moet toch wat in kas hou den. Na een opmerking van Zaandam over de minder juiste manier van onderbrenging der posten op de begrooting 1937-'38 wordt deze in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op f533. Federatie-concoursen. Naar aanleiding van het verslag van de Federatievergadering, door het hoofdbe stuurslid, den heer Spaander, kwamen en kele vragen uit de vergadering en uit de be antwoording bleek o.a., dat het wel de bedoe ling is in de toekomst tot federatie-concour sen te komen. Bestuursverkiezing. Tijdens den koffiemaaltijd, aangeboden door Soli Deo Gloria, had bestuursverkiezing plaats. De heer J. Spaander werd herkozen. Nadat op een desbetreffende vraag was mee gedeeld, dat geen pogingen waren aange wend om den aftredenden heer H. Cnossen in het bestuur te behouden, werd in zijn plaats de heer Bos van Weesp gekozen. Beide heeren aanvaardden de benoeming. Vereenigingsvoorstellen. Naast verplicht nummer alleen koraal. Alkmaar stelde voor, op de concoursen, naast het verplichte.nummer, alleen koralen te laten uitvoeren. De adviseur merkte op, dat het goed spelen van een koraal toch hoofddoel moet zijn voor een chr. vereeniging. Weesp stelde voor: de eerst opkomende vereeniging van elke afdeeling speelt een ko raal en een marsch, de anderen alleen een marsch. De motiveering was: we stellen voorop, dat we ons beginsel zooveel mogelijk willen doen uitkomen. Het komt ons echter voor, dat het publiek dit wel weet en dat het prettiger aan doet verschillende marschen te be luisteren. Hoorn onderteekende het voorstel met het oog op het trekken van publiek. Anderen lieten een te gengeluid hooren. De vergadering besloot tenslotte, dat naast het verplichte nummer al leen een koraal gespeeld mag wor den zonder voor- of naspel. Weesp stelt beker beschikbaar. Weesp vroeg het concours in 1938 op He melvaartsdag in Weesp te houden. S.D.G. te Weesp viert n.1. in dat jaar het zilveren ju bileum. De vereeniging wil bij den aanvang van den Marsch wedstrijd, een openings- marsch spelen en, daar door driemaal ach ter elkaar winnen van den beker deze voor goed in haar bezit is gekomen, wil zij voor 1938 een anderen beker beschikbaar stellen voor de vereeniging, die het hoogst aantal punten in den marschwedstrijd behaalt. De openingsmarsch speelt ze dan buiten mede dinging. De voorstellen werden aangenomen. Het concours 1938 is dus in Weesp. Contributie. De contributie werd gehandhaafd op 50 cent per vereenigingslid. Algemeene Vergadering 1938. Wordt op uitnoodigir.g van de jongste af deeling te Wieringermeer gehouden. Na de rondvraag volgde sluiting; de heer Spaander ging voor in dankgebed cn de heer Van der Wal sprak het slotwoord. De heer Hooimeijer dankte namens S.D.G. voor de eer de vereeniging aangedaan, dat deze gastvrouwe mocht zijn en huldigde den voorzitter voor zijn leiding, welke deze ver gadering goed deed slagen. NED. ARBEIDERS SPORTBOND. Wel waren onze verwachtingen niet al te hoog gespannen, omdat er tegenwoordig op het gebied van uitvoeringen, enz. zooveel te doen is, maar we hoopten toch meer belang stellenden te verwelkomen dan we nu kun nen doen. Die opmerking moest de heer Krouwel maken, toen hij Zaterdagavond de uitvoering van de afd. van den N.A.S.B., ge houden in de zaal van den heer Kossen, opende. Er was inderdaad niet veel publiek. Maar het was een dankbaar publiek, dat met groote aandacht de gymnastische oefe ningen volgde, die onder leiding van den heer H. Delver vlot werden afgewerkt. Na de pauze gaf de heer D. Dekker een inleiding tot het tooneelstukje „De Schuldi gen", waardoor dit beter tot z'n recht kon komen, terwijl de toelichting ook noodig was, omdat men met wat al te sobere middelen een redactiebureau moest opbouwen. Tot slot volgde een aardige radio-klucht. De heer Krouwel sloot met een opwekking om lid te worden van de afdeeling. SPORT KAMPIOENSCHAPPEN K.N.G.V. Streekgenooten allen geplaatst te Dordrecht. Zaterdag en Zondag vonden in Dordrecht groote gymnastiek wedstrijden plaats van de G.V. „Sparta", waarbij tevens de Nederland- sche kampioenschappen werden verwerkt. Onze streekgenooten, de dames Snooy en De Wit (beiden Wielingen) cn de heeren Ens cn Molenaar (Langedijk) waren allen succes vol cn wisten zich to plaatsen. Hier volgen eenige. uitslagen: Jeugdturnsters. 3. T. de Wit, Wieringen, 7OV2 pt. Kampioenschap Turners. 6. G. Ens, Noord-Scharwoude, 86*4 pt. 7. J. Molenaar, Noord-Scharwoude, S0Y2 punt. Kampioenschap Turnsters. 6. G. Snooy, Wieringen, 97*4 pt. VOETBAL SCHAGEN II—OUDENDIJK I 4—0 In een algemeen tam partijtje heeft Scha gen II Oudendijk aan zijn zegekar gebon den. Het wilde oerst in de Schagen voorhoede weinig vlotten en er was een gat in de half linie, zoodat de S. achterhoede menige niet ongevaarlijke aanval moest afslaan. De aanvallen van Schagen leverden aanvan kelijk niets op, wonder boven wonder wist de O- keeper op soms zeer slordige of gevaarlijke wijze er alles uit te houden. Ein (lelijk Schagen is langzamerhand gaan domineeren moest er toch een doelpunt komen, maar dan is het nog buitenspel! P. de Vries schiet, vijf minuten voor rust, tus- schon de boenen van den O.-keepcr door en thans geldt het wel! (1—0). Nog eenige goed opgezette aanvallen van Schagen mis lukken. Het opstellen en plaatsen vooral op den rechtervleugel is niet altijd even fraai! Na de rust is het spel nog geen minuut oud, als na een schot van de Vries, dat tegen den paal afstuit, Veenstra onhoudbaar in- knalt en Schagen een veilige 20 voor sprong bezorgt. Kort daarna stopt een der O-backs een pracht schot van Koch, maar de Vries ziet zijn kans, loopt toe en weer heeft de O.-kee- per het nakijken. (30) Arnoldus. die ove rigens een rustigen middag heeft ont snapt aan het noodlot als een scherp schot van den O .-linksbinnen pal naast gaat. Dat was een zeker schijnend doelpunt! Als de O.-koepcr uitloopt schiet Jb. Broersma netjes langs de backs en brengt de stand op 10 Schagen blijft bet spel beheerschen, maar als de scheidsrechter inrukken blaast is toch de stand nog 40 Hoewel doorloo pend in de minderheid, maakten de bezoe kers een sympathicken indruk en hadden een tegenpuntje eigenlijk wel verdiend. DE ADSPIRANTEN. Beide elftallen kregen een Succes-ploeg tegen zich en beide kwam zij zegevierend uit den strijd. Succes A—Schagen A, 02. In een zeer aardige wedstrijd eloeg Scha gen A Succes A met 20. Het waren Van der Ben cn Dirk Kuiper die hum club de overwinnende punten bezorgden. Vooral nade rust was P. Dekker goed op dreef. Succes BSchagen B, 07. De jongste Spartanen klopten de thuis club wel overtuigend! Anneveldt zorgde voor 2 doelpunten de tweede uit een fraaie kopbal, en de Rooij nam nuxnimer drie voor zijn rekening. Succes doorboor de ook nog een keer eigen doel. Met rust was de stand dus reeds 04. Na halftime was het Anneveldt die de score tot 06 verhoogde en Kater maakte het getal van zeven vol. Schagen was goed op dreef! OUDKARSPEL. M.E.V.O. 1—D.T.S. 2 60. In het veld wogen de ploegen vrijwel tegen elkaar op. Wel was het samenspel der Ou- dorpers iets beter, maar dat bracht de 60 zege niet, deze vond haar oorzaak in het verschil van de voorhoeden. Die van M.E. V.O. was gevaarlijk, die van D.T.S. in 't geheel niet. Met de rust was de stand al 3—0. Dit zelf de aantal kwam er na de rust nog bij, zoo dat de eindstand 60 werd. De groote handicap in dezen wedstrijd was wel het veld. De kleine afmetingen wa ren oorzaak van tal van uitballen, voorna melijk van den voet van D.T.S,'ers, die een. veel grooter veld zijn. ALKMAAR. 27 Nov. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: groothandel 72 V275 cent en kleinhandel 7580 cent. Handel goed. Kip- eieren (groothandel) 3.75—5.50 en eendeie ren f 3.Handel matig. ALKMAAR, 27 Nov. Aanvoer: 160.000 kipeieren: 5658 Kg. 4.55-4.90. 58—60 Kg. 4.90—5.10. 60—62 Kc. 55.20, 6264 Kg. 5.20-5.50. 64-66 Kg. 5.40 —5.65, kloine eieren 3.70—4.50 per 100 st. De Prins bekwam een lichte hersenschudding Hedenochtend om kwart over zeven heeft Prins Bernhard, die zich per auto van Soest- dijk over Amsterdam naar 's-Gravenhage wilde begeven, even voor Amsterdam op den Muiderstraatweeg een auto-ongeluk gehad. De auto van den Prins is bij het viaduct in botsing gekomen met een vrachtauto. Naar de voorloopige berichten melden, heeft de Prins een lichte hersenschudding en is per ziekenauto naar het Burgerzieken huis in Amsterdam vervoerd. Indien de doktoren geen bezwaar maken, zal de Prins later naar het paleis Soestdijk worden overgebracht. Hoe de aanrijding geschiedde. De bosing, die Prins Bernhard hedenmor gen op den Muiderstraatweg onder de rook van de hoofdstad heeft gehad, is, als men den verwoesten wagen op den weg heeft zien staan, nog wonderlijk goed afgoloopen, en dank zij het feit, dat de auto van den Prins niet verder in elkaar is geschoven, is zoowel de Prins als zijn metgezel, er met be trekkelijk lichte, in elk geval ongevaarlijke verwondingen afgekomen. Do botsing geschiedde ongeveer tien me ter voor het spoorwegviaduct, dat tusschcn het Merwedekanaal en de kom van de ge meente Diemen, dwars over den Muider straatweg loopt. Voor den spoordijk, wan neer men komt uit de richting Muiden, ligt een geïmproviseerde afrit, waralangs zand- auto's hot zand afvoeren, dat wordt afgegra ven op de plaats, waar eens de Oude Mui derstraatweg lag en welk zand verkocht is aan een bouwonderneming te Amsterdam. De uit de afrit komende auto's draaien links den weg op, dien zij moeten overste* ken om op de rechter weghelft, in de rich ting van Amsterdam te komen. Het was kwart over heven hedenmorgen, toen een zwaargeladen zandauto de afrit uitkwam en schuin den weg overstak, op hetzelfde oogenblik dat uit -de richting Mui den een groene tweezitter-cabriolet naderde. Het was een Ford V-8, met het nummer L 33S00, een van de auto's van Prins Bern hard, die, komende uit Soest dijk en op weg naar 's Gravenhage, zijn weg, zooals gewoon lijik, door Amsterdam had gekozen cn zelf aahter het stuur zat. Toen de Prins de zandauto, die van links den weg opreed, zag oversteken, heeft hij, mede tengevolge van bet natte en dus gladde wegdek, waarschijnlijk niet voldoende tijd meer gehad om krachtig genoeg te remmen. Met vrijwel onverminderde vaart reed hij de reeds op de rechtcrweghelft gekomen zand auto van achteren aan. De zware vrachtauto, als het ware beschermd door de zandlading, kreeg weinig schade, doch des te grooter was de verwoesting, die de lichte tweezitter onderging. De radiator schoof naar achteren over don motor heen en het voorste gedeelte van den motor zelf werd in elkaar gedrukt, ter wijl de spatborden naar achteren klapten. In den wagen schoot de zitbank naar voren en het dashbord naar achteren, zoodat de prins en zijn geleider bekneld raakten. Het mag echter als een groot geluk be schouwd worden, dat de motor, hoewel van voren geheel ingedrukt, in het chassis op zijn plaats bleef, waardoor ook 't stuur wiel niet naar achteren sloeg. Hierin is het te danken, dat de beide in zittenden door het achteruitgeschovcn dash bord slechts belemmerd werden in het uit den wagen komen, zonder ernstig met bee- nen of borst bekneld te raken. Wel sloegen zij met het hoofd voorover tegen de voorruit, waardoor Prins Bernhard een vrij diepe snij- wonde aan het voorhoofd opliep. WARMENHUIZEN, 27 Nov. Roodc kool 1.30—3.60, gele kool 1—1.30, Deensche witte kool 0.80—1.30, witte kool 80 —90 Ct.. drilcimgen 5.90, uien 7.50—8.30, gr. uien 7.40—7.80, peen 1.90—2.30, Bevelanders 2.10, savoye kool 1.20. Aanvoer: 104.200 Kg. roode kool, 15.900 Kg. gele kool, 23.500 Kg. D. witte kool, 3100 Kg. witte kool. 1000 Kg. savoye kool, 4950 Kg. uien, 3000 Kg. peen, 150 Kg. aardappelen. MEDEMBLIK, 27 Nov. Deenscfhe witte kool 85—94 ct., roode kool 2.80—3.20, gele kool 1—1.10, per 100 Kg., Bloemkool 7.608 per 100 stuks, kroten 4.10 -4.15, wortelen 220—2.50 per 100 Kg. BROEK OP LANGENDÏJK. 29 Nov. Aanvoer: 5000 Kg. uien 7.608, grove 7.30—7.80. 5000 Kg. poen 2.20—2.40, 300 st boerenkool 1.50, 4000 Kg. roode kool 1.50 280. 4000 Kg. groene kool 1—.140. 7000 Kg. gele kool 1—1.30, 23000 Kg. D. witte kool 0.801.40. 150 stuks bloemkool 8.50, 2e soort 1.90, 28000 st. andijvie 0.60. NOORDSCHARWOUDE29 Nov. Aamvoer: 550 Kg. knolsolderie 2.50, 10600 Kg. D. witte kool 0.80—1.30, G600 st. andij vie 60 ct

Schager Courant | 1937 | | pagina 7