Langendijker Groentenveilingen PUROL Dames- en Meisjesbanden D. H. ROODHUYZEN Co. hv. INGEZONDEN Dinsdag 30 November 1937 T we ede blad De tuinders klagen over slechten toestand en met reden iets grootere omzetten nog geen be wijs van verbetering grond stoven voor het bedrijf duurder prijzen tuinbouwproducten te laag weinig aanvoer aardap pels zelfde prijzen tomaten aanvoer zeer gering slechte prijzen verschillende koolsoor ten, geen groote aanvoer, lage prijzen in het bijzonder gele en Dcensche witte kool roode kool nog het minst slecht bloemkool, kleine aanvoer, zeer uiteenloopende prijzen uien weer duur ook goede prijs voor breekpeen idem voor kroten druiven, weinig aan voer, uiteenloopende prijzen groene kool ook laag in prijs idem boerekool aanvoer spruitkool lage prijs voor rammenas vrij groote aanvoer andijvie slechte prijzen. De tuinders zijn nog alles behalve tevre den over den gang van zaken in het tuin bouwbedrijf. De standsorganisaties doen dan ook hun best om daarin verbetering te brengen. De vooruitgang in den omzet der veilingen is geen maatstaf, die kan worden gebruikt, om den toestand in den tuinbouw af te meten. In de groote pers worden daar omtrent nog al eens berichten gelanceerd, die zonder commentaar worden opgenomen We weten niet, welk persorgaan de burge meester van Oudkarspel bedoelde, toen hij in de laatste vergadering van de afdeeling van den Ned. Tuindersbond daar ter plaatse op wees. Bedoelde hij daarmee misschien De Telegraaf. We hebben althans in dat blad een dergelijk bericht gelezen, afkomstig van den correspondent uit Noordscharwoude. Inderdaad moet men met die berichtgeving voorzichtig zijn, daar men er ver keerde moint uit zou kunnen slaan. In de vergadering van den Ned. Tuin dersbond te Hoorn vernam men wel ande re klanken. Het is nog alles misère, wat de klok slaat. Het vrije ruilverkeer is nog verre van zijn ideaal af, en al lijkt het er zoo af en toe op, dat een kentering valt te constateeren, veel schiet men nog niet op. Duitschland is nog altijd niet voor den Lan gendijk, wat het zou kunnen zijn bij onbe lemmerde handelsbetrekkingen. Moge er ook al eern kleine verbetering zijn op te merken, de tuinders varen daar maar weinig wel bij. Wat zij noodig hebben aan grondstof fen voor hun bedrijf is duurder geworden en de reserves zijn zoodanig uitgeput, dat men geen enkel stootje meer kan opvangen. Er worden nu, zijn we goed ingelicht, pogin gen in het werk gesteld, om een steunrege ling in het leven te roepen voor de kleine tuinders door ze op eigen bedrijf te werk te stellen. Of de regeling veel effect zal sor- teeren, weten we niet. dooh voor Langendijk koesteren we daarom trent geen groote verwachtingen. Zoolang er niet flinke partijen voor de tuinbouwproducten worden be steed, zal het misère blijven. De steun zal wel nooit zoodanig wor den. dat van een bevredigende uit komst zal kunnen worden gespro ken. Groote drukte heerschte ook in de nu gepasseerde week niet aan de veilingen. Er kwam van alles wat, doch niet in groote hoeveelheden. Zoo b.v. aardappelen. De meeste zijn ingekuild en borden nog niet in groote massa verkocht. Een deel wordt bovendien nog onderhandsch verhandeld, ofschoon ze over het betaalkantoor worden betaald. Groote schotten brachten f 2.40 op. Blauwe Eigenheimers werden voor f 2.40f 2.60 ver kocht, soms iets meer. Bevelanders brach ten f 2.10f 2.20 op. Zeer weinig tomaten kwamen er, en ze werden voor een zeer zwak prijsje ver kocht, A bracht f 6.50 op, B f 4.60 en C f4.- Weldra zal het geheel met den aanvoer ge daan zijn. De verschillende koolsoorten brachten alle lage prijzen op. Er is zeer weinig vraag. Het buitenland komt bijna in het geheel niet aan de markt. Wat er komt is nog geen eerste kwaliteit bewaarkool. Die blijft voorloopig in de schuur. De tijd voor de bewaarkool is nog niet aangebroken. Na Kerstmis is daar meer kans op. Tntusscben was de aanvoer van roode kool grooter dan de laatste weken, in het bijzon der aan de veiling te Noordscharwoude. Al les kon worden verkocht. Eerste kwaliteit bracht f 2.80f 3 op, bij uitzondering f 3.30 f 3.50. Voor tweede soort werd f 2f 2.30 betaald, soms tot f 2.50 en zeer zelden tot f 2.80 oploopend. Afwijkend goed werd met f 1-20 tot f 1.60, soms tot f 1.80 betaald. Slechter ging het nog met de gele. De aanvoer was deze week wat grooter dan gewoonlijk, doch de vraag bleef zeer gering. Het gevolg was, dat voor eerste kwaliteit f 1.40-f 1.60 werd betaald, zeer velden f 1.80 of f 1.90. Tweede kwaliteit werd voor f 1- f 1.20 verkocht, soms was ze onverkoop baar. Witte kool kwam er maar heel weinig: dit product is opgeruimd. Ze bracht f 0.80 op. In plaats daarvan kwam nu de Deensche witte kool, die voornamelijk dooi de zuurkoolfabricken werd afgenomen. Twee kwaliteit bracht 80 cent tot f 1 op, eerste f 1f 1.20, soms stijgende tot f 1.30 en f 1.40. Wat deze koolsoorten betreft, kan dus worden gezegd, dat veel er van den minimumprijs opbrengt en eerste kwaliteit maar weinig meer. Bloemkool kwam er ook deze week niet veel. In de prijzen was groote afwisseling. Aanvankelijk werd voor eerste soort f 3.10 f 4.90 besteed, in 't midden der week f 5.70 f 7.50, op het laatste f 11.30. Tweede soort bracht f 1.50—f 2.90 op, al naar gelang van de mate van afwijking. Groene kool werkt wel iets concurreerend op de gele. Aan beide veilingen werd vrij wat van deze koolsoort aangevoerd. De prijs was onbevredigend: f 1.20—f 1.60, voor de mooiste partijtjes f 1.70, soms iets meer. Hoewel er de laatste weken zeer veel uien zijn verkocht, werden er deze week toch nog heel wat aangevoerd. De beste prijzen lokten daartoe wel uit. Gewone ge le uien brachten van f 7.50f 8.50 op, soms tot boven f 9 Voor grove uien werd f 7.30 f 8.30 betaald. De prijzen van de drielingen lagen tusschen f 6.30 en f 7.30, terwijl nep, in geringe hoeveelheid aangevoerd, f 6.50— f 7.20 opbracht. Breekpeen kwam er ook heel wat Ook hierbij vormden de goede prijzen een stimu lans voor den aanvoer. Groote peen werd verkocht voor f 2f 2.50, kleine voor f 0.60 f 0.90, vaak oploopend tot f 1.10. Ook liep het best met de kroten: er was goede vraag, zoodat ze zelfs voor hooge prijzen werden verkocht. Grove brachten f 2f 2.70 op, klei ne f 0.80, middenmaat f 3—f 3.50, een enkele maal zelfs oploopend tot f 4, Druiven: geringe aanvoer, en lage prijzen, die nog sterk afwisselden, in verband met kwaliteit, n.1. f 12.tot f 22.10 Rammenas was ook goedkoop n.1. 6080 cent, een enkele partij f 1.10.— Ook voor boerekool was maar matige belangstelling, zoodat de prijzen laag waren: f 1.50—f 1.60 bij uitzondering f 1.90f 2. Spruitkool werd verkocht voor f 5.80f 6.40. Met de andijvie, die in vrij groote hoeveel heden werd aangevoerd, liep het weer slecht. Meestal bracht ze 60 cent op, soms 1 of 2 dubbeltjes meer, maar ook wel draai de ze door. blijven ondanks alle huishoudelijke arbeid gaaf, zacht en blank door Purol (geel en wit) beiden in doozen van 30 en 60 ct., tube 45 ct. Verkrijgb. bij Apoth. en Drogisten. Provinciale commissie uit de veilingen in Noord-Holland Deze tuinbouworganisatie zal den 14 Dec. haar jaarvergadering houden. Behandeld zal o.m. worden het Verslag van de Han delingen gedurende het afgeloopen, 21ste boekjaar. Evenals het vorige jaar wordt voorgesteld de contributie te bepalen op 1/30 pet. van den omzet van de betrokken veiling met een minimum van f 10. In plaats van wijlen den heer P. Slot, burgemeester van Broek op Langendijk, is candidaat gesteld door bet Bestuur de heer J. P. Nijssen te Santpoort. In de va cature, welke eventueel ontstaat door de verkiezing van een bestuurslid tot voorzit ter, wordt door het Bestuur aanbevolen de heer S. de Boer Kz. te Zuidscharwoude. Een onderwerp, dat de laatste maanden herhaaldelijk in vergaderingen van tuin bouwers is besproken, komt ook hier aan deo rde, n.1. een actie te voeren, ten einde te verkrijgen, dat de regeling voor vroege aardappelen niet eindigt op 15 Juli, doch eerst op 1 Aug. Daarvan wordt verwacht, dat er dan minder aardappelen zullen doordraaien, dat er minder loon zal moeten worden uitgegeven, en de handel er mee gebaat zal zijn. Dan blijkt in tuinderskringen een steen des aanstoots te zijn. dat een heffing op gardn «melen moet worden betaald en dat men deze zelfs van f 30 op f 50 per H A. wil veihoogen. Voor de vroege aardappelen is de noodzaak daartoe geheel afwezig, daar ze. indien ze den richtprijs niet opbrengen, voor steun in aanmerking komen, wat ten gevolge heeft, dat het bedrag bij eventuee- len steun toch behoort te worden terugbe taald. Dan is de verkoop van de goedgekeurde pootaardappelen een onderwerp, dat vele tuindersorganisaties bezighoudt. Het is met dit product het laatste iaar slecht gegaan. Men wil. dat alle goedgekeurde vroeee poot aardappelen, die in Nederland verbouwd worden, onder een-zelfde bepaling komen. n.1. alles verplicht veilen, en, wanneer het weer de bedoeling is. prijsregelend op te tredien, om dit dan ook landelijk uit te voe ren. Er is met het verplichte veilen vrij sterk de hand gelicht: alleen in Noordholland is men voor dit pro duct prijsregelend opgetreden, de groot-grondbezitters vielen er buiten en ook die uit de. andere streken van ons land. zoodat de Langen dijker en ook wel andere Noordholl. tuinders sterk beconcurreerd werden, wat tengevolge heeft gehad, dat deze ook overgingen tot verkoop bene den de vastgestelde minimum-prij zen. Om alle misbruiken te voorkomen wil men één verkoopcentrale in het leven roe pen, gesanctionneerd door de Ned. Groenten- en Fruitcentrale. Het Bestur acht het echter, om misbrui ken te voorkomen, niet noodig één Centrale op te richten; hieraan zijn weer andere bezwaren varbonden. In tuindcrskrincen is het echter een communis opinio, dat maat regelen tegen misbruiken moeten worden 1 getroffen. Ucul&at BERGER SPORT VEREENIGING. UrsemBorgen 2, 21. We hadden gedacht een mooien wedstrijd te zullen zien tusschen bovengenoemde can didaten om de bovenste plaats. Maar het is een bittere teleurstelling geworden. Dit vond voornamelijk z'n oorzaak i-n het feit, dat er door Ursem meer rugby dan voetbal werd gespeeld en toen in de tweede helft de Bergenaren met gelijke munt gingen terugbetalen was er van behoorlijk voetbal geen sprake meer. Onbegrijpelijk, dat de scheidsrechter niet pedecideerder optrad te gen dit meer dan sohandelijke spel. Ursem won met 21. daarmee meteen de leiding in 3 F nemende. Van het B.S.V. elftal was Kees Bakker ze ker de beste; doch ook Coevert, Van Diepen en Fred Urbanus speelden een goede partij. De junioren brachten Alcm. Victrix C Jun. een klinkende 70 nederlaag toe. De A-adspiranten haalden bet stoute stukje uit door Scboorl A op eigen terrein met 2—0 te kloppen. En dan nog wel met z'n tienen! Want Wim Nap viel na ongeveer vijf mi nuten door een enkelblessure uit. Voor de rust was Schoorl gedecideerd ster ker, maar dank zij het uitstekende werk van Karei Coluot in het B.S.V. doel, konden de heeren het net niet vinden. Door twee, door den jeugdigen rechtsbui ten Karei ten Bruggencate prachtig aangege ven ballen, scoorden Leo Swakman en Jan de Moor ieder eenmaal. De B-adspiranten moesten voor de tweede mieel de meerderheid van Mevo a erkennen en verloren nu op eigen terrein met 2—0. PETTEN. PETTEN 2—NIEUWE NIEDORP 3 fr-2 Hoewel P. op overtuigen-de wijze heeft gewonnen, heeft het spel in deze ontmoe ting ons maar weinig kunnen bekoren. Vanaf de aftrap trok N. N. ten aanval en de voorwaardsen omzwermden in de eerste minuten het P. doelgebied. De eerste bal echter, die P's voorhoede in 't bezit kreeg leidde op verrassende wijze tot een doel punt. Niet ontmoedigd bleef N.N. aanvallen en de 1. binnen bracht de partijen op gelijken voet.. Even voor de rust, wist Kutterink P. de leiding te hergeven, kort na de hervat ting liep Glas flink door en 't was 31. Nadat Vriendjes 41 had gemaakt was weer het woord aan N.N., dat, middels den l.-buiten een verdiend tegenpunt wist te maken. Inmiddels had J. Vriendjes wegens een blessure het veld moeten verlaten. De in valler M. Roozing vierde zijn optreden met een keihard schot, dat de back met de hand keerde. Uit de toegeslane penalty scoorde Kossen, terwijl dezelfde speler den eind stand op 62 wist te brengen. AARTSWOUD AARTS WOUD 1—M.F.C. 2-4. Aartswoud wint de toss en begint met de zon in den rug. Na een kwartier spe len komt het leder bij de voorhoede, Jaap Bos heeft haar vrij gekregen geeft goed door naar Jaap de Beurs en deze aarzelt niet om doeltreffend in te schieten. Gevaarlijke aanvallen van M.F.C. stuiten voortdurend op de achterhoede. Het 1® in middels zeven min. voor de rust als M.F.C. een hernieuwde aanval onderneemt en de linksbuiten den stand gelijk maakt. A. kan de bal maar niet naar voren krij gen en 2 min. voor de rust vergroot de mid- voor van M.F.C. de score met 21. Er wordt na de rust in het eerste half uur weinig uitgevoerd. Plotseling ziet echter Reindert de Beurs zijn kans en met een keihard schot laat hij den bal in de M.F.C.-touwen belanden. Een pracht schot. Maar nu komt M.F.C. gevaar lijk opzetten en het einde brengt haar dan- ook een 4—2 zege. ANDIJKER BOYS—VCL. 1. 2—8. Met geweldige cijfers heeft V.C.L. de kam pioene van het vorige jaar er onder weten te houden. Als het spel begint neemt A. het initiatief oogenblikkelijk in handen. Dan neemt VCL het spel over, brengt den bal goed naar voren en keihard laat Waijert de Boer, de midvoor, den bal in het A.-docl belanden. Even later scoort dezelfde speler nogmaals, om daarna den stand op 30 te brengen. Het is A. nu blijkbaar genoeg. Zij komen nu in den aan val en bedreigen een moment het VCL-doel, maar het heeft geen effect. Door VCL wordt voor de rust nog tweemaal gescoord, door A. éénmaal. In de eerste minuten van de tweede helft maakt A. er 5—2 van. Maar VCL heeft blijkbaar doelpuntenhonger, want middels Glas, en De Boer wordt de stand tot 82 opgevoerd. De Andijker Boys waren prettige verliezers. ANDIJKER BOYS adsp.—V.C.L. adsp., 3—1. In een pittigen wedstrijd moesten de V.C.L.'crs de eer aan de Andijkers laten. Voor de rust zat V.C.L. er heel goed op en kon zelfs de leiding nemen. Nadien is het geluk den Andijkers gunstiger gestemd, en de eindstand is 3—1 in hun voordeel. TWISK 2V.C.L. 2, fr-1. Het slechtst bracht het tweede het er af. De voorspelling is in vervulling gegaan. Twisk was te zwaar voor V.C.L. 2, zoodat van een behoorlijk partij geven geen sprake kon zijn. WARMENHUIZEN. VIOS—GEEL ZWART, 6—2. Met flinke cijfers is Vios erin geslaagd van Geel Zwart te winnen. Reeds voor de rust toonde Vios zich de sterkste en wist een 31 voorsprong te nemen. Nog meer de monstreerde zich dit overwicht na de thee; de strijd speelde zich toen voor het. grootste gedeelte af op de Geel Zwart-helft, Het einde kwam met 6—2. Speciaal de half-linie heeft goed voldaan, terwijl de achterhoede voortaan wat meer resoluut moet optreden. De overige uitslagen zijn: Vios AA.F.C. B 4—0. Rood WitVios B 10. NOORDSCHARWOUDE. K.G.B. —VOORWAARTS, 0—3. In een goed gespeelden wedstrijd is Voor waarts erin geslaagd K.G.B; een nederlaag toe te brengen. Voor de rust werd er niet gescoord, doch in de tweede helft wisten de midvoor (2 maal) cn de rechtsbinnen te doelpunten, zoodat hot einde kwam met 30 voor Voor waarts. Een verdiende zege. SCHAGEN DE ZWITSERSCHE KUNSTTURNERS EN HUN TURNKWALITEITEN. Vrijwel alle kunstturners, die dit jaar deel zullen uitmaken van de Holland-af- deeling, zijn kantonnaal kampioen en .zijn alle geplaatst in de voorbereidende afdee ling van het internationaal turntournooi in 1938 te Praag. Hun punten! ijst en van de wedstrijden wor den bijna overal opgesierd door io, 9.90 of 9.80. Hoe sterk het Zwitsersche kunstturnen er voor staat moge blijken uit net volgende: Op het oogenbink loopt de turncomnetitie waarbij de 33 best geplaatsten in punten slechts varieeren tusschen 29.70 cn 2S pun ten: max. 30 punten. Hieronder volgt een korte vermelding over ieder der kunstturners: Hans Handlaser, 28 jaar. Hij weifelt op 18-jarigen leeftijd tusschen voetbal of tur nen en kiest het laatste. Is meermalen kan tonaal kampioen. Hij is in zooverre een pechvogel,* dat hij voor de Zwitsersche bondsfeesten telkens door een blessure niet kon meedoen. Werner Kappeler, 27 jaar. Begon pas in 1934 met succes te turnen, werd kanton naal kampioen aan rek en ringen en krans- turner in Winthcrthur 1936. Arthur Piantoni, 27 jaar. Ts meervoudig kransturner en bij de Zwitsersche tum- kampioenschapswedstrijden 2 aan paard, 3 aan ringen en 2 hij het paardspringen. Josef Voigtmann, 27 j. Kantonnaal kam pioen. Werd 1 aan paard en 2 aan rok en was kransturner bij het Zw. bondsfeest in Wintherthur 1936. Albert Spörri, 25 jaar. Op 18-jarigen leef tijd reeds kantonnaal kransturner Hii werd in 1936 bij een drie kantonnen^wedstrijd 2e. Laatste resultaat: brug 9.70, paard 9.80, rek 10. ringen 9.60. Werner Blüeher, 25 jaar. Ts reeds drie jaar achtereen kantonnaal kampioen en werd een der eerste kransturners hij het Zw. bondsfeest te Winterthur 1936. Evenals Wagner behoorde hij verleden jaar ook tot de Holland-afdeeling. Jakob Wagner, 30 jaar Begon op zijn 10e jaar te turnen en werd meermalen kanton naal kampioen. Kransturners worden zij. die hij wedstrijden minstens 88 pet. van hot maximaal te beha len aantal punten verkrijgen; dus gemid deld bijna 9. Van de 500 kunst-turners behaalden ver leden jaar 87 den krans. Het programma, dat de Zwitsers' zullen uitvoeren, omvat vrije oefeningen, paard, brug en rek en in een enkele plaats ringen. ANNA PAULOWNA UITVOERING D.O.K.E.V. De gymnastiekvereeniging D.O.K.E.V. gaf Zondagavond een uitvoering in de zaal van Veerburg. De flinke damesgroep, die een goeden in druk maakte, opende met staafoefeningen. De meisjes onder leiding van mevr. Bak kerVan Eeten en de dames, onder leiding van den heer Siewers, die resp. paard- en brugoefeningen deden, werkten netjes. De mandolineclub „Kunst en Eer," speelde vóór in plaats van op het tonoeel en kreeg daardoor niet de aandacht, die de vereeni- ging verdiende. We kunnen natuurlijk niet van alle 21 programma nummers in het bijzonder de uitvoering nagaan. We memoreeren van de jongens, die onder leiding van den heer de Jong werkten, de aardige halteroefenin gen en noemen als hoogtepunten der uit- viering de knodsoefeningon van drie en van de heele groep dames, het brogwerk der heeren en den dans aan het slot. „Kunst en Eer," speelde ook na de pauze en bege leidde eenige oefeningen. VISSCHEN. D. V. S. hield Zondag een vischwedstrijd in de Molenvaart. De uitslag was: le prijs voor den grootsten baars, (23 c.m.) C. Ra ven; 2e prijs voor het gróótste aantal boven- maatsch, J. A. ter Mij telen: 3e prijs C. Ro zenbroek, 4e priis P. v. d. Berg: 5e L. Nieu- wenhuizen, 6e T. van Loon. 7e P. Nieuwen- huizen, 8 J. Zwirs, 9e C. Muntjewerf, 10 S. Schabbing, He J. Nieuwenhuizen, 12 P. Rozenbroek. ST. Nic. ATTRACTIE. Op den tweeden gooiavond verwierf mei. J. Gccrligs, Grasweg, den eersten prijs met den worp 9999; J. Stol te. Molenvaart, was no. 2 met 9958, Joh. v. d. Kruk volgde met 9940 al no. 3 en A. Keuris, die eveneens 9940 gooide verwierf een premie. Prijzen van een gulden werden gewonnen met worpen tusschen 8090 en 9660. BARSINGERHORN KOLHORN. Burgernut. „Ons Genoegen" had voor haar eerste uitvoering in dit seizoen de „Funnv Boys" van Schagerbrug geëngageerd, en wij wil len direct opmerken, dat di£ een goede keus is geweest. Met belangstelling hebben we naar deze heeren geluisterd. Over 't algemeen werd zeer aardig wede geleverd, waarhij ons opviel, 't goede werk van den pianist, de goede stem van d'on re- freinzanger. de bescheiden violist, de ter elfder ure nog ingevallen, maar goed aan passende drummer cn de bas, die. zooals wij dat van hem gewend zijn. weer voor een prachtigcn ondergrond zorgde. Ook de andere heeren hadden hun instru- MAKELAARS suiker - rubber - koffie cacao per contract Amsterdamsche Liquldatiekai N.V, SUIKER. RUBBER, KOFFIE, CACAO. KATOEN. ALLE GRANEN ENZ. TER BEURZI VAN LONDEN. UVERPOOU NEW YORK. CHICAGO. WINNIPEC^ ENZ DAM 2Telefoon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C Bom Nis 2. TrW. 30012 T»UgrBm»dr«*: CARLOS-AMSTERDAM ment goed in hun macht, terwijl 't samen spel viel te prijzen, hoewel hier en daar, bijv. in de potpourries bij de overgangen, 't geimis van een dirigent terdege wordt gevoeld. Wij bedoelen niet, dat een der le den op zijn instrument voorgaat, waarna de rest volgt, neen, een dirigent, die zijn op vattingen direct op alle leden overbrengt. Was in 't begin de stemming niet zoo goed, dit werd later beter. De tooneelstuikjes wa ren een aardige afwisseling. Een dankbaar applaus, was het teeken, dat het gebodene door 't publiek op prijs werd gesteld. Voorts werden eenige fruitmanden ver loot, waarna de voorzitter, de heer J. Ka per, met een woord van dank aan de Fun nv Bovs dezen avond sloot, waarna een ge zellig bal volgde. De volgende avond werd vastgesteld op 22 Jan. a.s. KOEDIJK K«rkvwkieztng. De verkiezing van leden van het Kies college der Ned. Herv. Gemeente te Koe dijk gaf tot uitslag, dat herkozen werden de heeren C. Beets. M. Mulder en K. de Geus Jnz. en gekozen de heeren K. Kerk- meer, Jb. Brouwer en Mevr. B. OotjerS Over. Koedijk's Kinderkoor met „De Sneeuwkoningin". Zaterdagavond werd door Koedijk's Kin derkoor, onder leiding van den heer P. Visser met medewerking van een Alkm. Strijkorkest, de bekende Kinderoperette JDe Sneeuwkoningin" in het lokaal van den heer J. Groot voor het voetlicht gebracht. De regie van deze uit 6 afdeelingen be staande operette, was in handen van dfen heer II. J. Schut. De heer Schaak opende met welkom en hoopte op een mooien avond. Daar op der gelijke avonden van de helpers zeer veel arbeid wordt gevraagd, mag men zeggen, dat hun moeite ten volle beloond is. De tooneelaankleeding, costumes en de grimee ring waren uitnemend verzorgd en de wer kende krachten hebben alles gegeven wat mogelijk was. zoodat het geheel als een geslaagde avond kan worden beschouwd. De heer Stuffers sprak waardeerende woorden aan helpers en uitvoerenden, en wekte de ouders op den kinderzang te steunen. Ook de heer Schut riep de mede werking der ouders in, ook al omdat men weer niéuwe plannen heeft. NIEUWE NIEDORP Matinée Niedorp's Kinderkoor. Onder leiding van den heer Hovenier voerde Niedorp's Kinderkoor Zondagmid dag j.1. in de Prins Maurits op; „Grietje Golfzang" een kinderoperetfe in drie be drijven. Na een inleidend woord van den heer Ho venier werd met de operette begonnen. Van begin tot het einde werd het gebode ne met groote aandacht gevolgd en aange hoord, en allen hebben het er weer goed af gebracht. De verschillende rollen zaten er goed in en de soli zoowel als samenzang met pianobegeleiding werden verdienstelijk uitgevoerd. Het hartelijk applaus na elk be drijf was hiervan wel het beste bewij6. Wij hopen van harte dat het, opwekken de woord, dat door den heer Hovenier na afloop werd uitgesproken, niet tevergeefs zal zijn en vele ouders aan de oproep hun kinderen Vrijdags naar de kinderzang te zenden, gevolg zullen geven. ZIJPE "T ZAND. Fiets gestolen. Vrijdagmiddag is op het schoolplein der R.K. school alhier een fiets ontvreemd, wel ke het eigendom was van het dochtertje van den heer Hilhorst uit den Belkmenveg. De politie heeft de zaak in onderzoek. Aan de Redactie van de Schager Courant. M. de R.. Sta mij toe. enige zinsneden uit het ver slag van de Ouderavond aan de U.L.O.- school alhier in hun ware verband te plaat sen. De betekenis mocht anders verkeerd kunnen worden opgevat. lo. Niet de ouders kunnen tegemoetko men aan de verschillende leertypen der kinderen, doch het huiswerk zelf doet dit, als onmisbare aanvulling van het klassi» kaal onderwijs in dit opzicht. 2o. Niet het les-overhoren bevordert de gemakzucht: integendeel! Evenmin kun nen kinderen uit meergeeoedc stand gemak kelijker leren dan leerlingen uit de min dere stand Maar de kinderen uit meer- eegoede gezinnen studeren onder gemakke lijker omstandigheden! Wat echter ook wel eens tot gemakzucht aanleiding kan geven. Terwijl de kinderen uit de mindere stand de grote opofferingen der ouders vaak voe len en daardoor een sterker plichtsbesef krijgen, waardoor zij dan flinker aanpak- ken. In het kort: niet de welgesteldheid der ouders bepaalt de prestaties! 3o. Het getal van 91 leerlingen fs hef minimale gemiddelde voor de vergoeding van 4 leerkrachten. Met dank voor de plaatsing, A. v. GRAAFETLAND. Hoofd der U.LO.-school. Ons, natuurlijk verkort, verslag is geheel conform het door den heer Graafeiland ge sprokene. maar wij geven nochtans den ge- achten inzender gaarne gelegenheid zijn standpunt nog wat te verduidelijken en toe te lichten. RED.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5