Pluimveehouders bijeen Uw- PiaAt klapt CwaJitaaA, 'Voo* barnes vanaf TW Xietïtnvanaf De annuïteitsleeningen van de Licht- bedrijven. Men meende het aanbod van Gemeentecrediet te moeten aan nemen. Geen bepaalde reden. De begrootingen aangeboden. Verkoop van grond. Urinoir en zandbak leveren veel stol tot spreken. De raad dezer gemeente vergaderde Woens dag 1 Dec,. 's avonds 8 uur ten raad huize, onder voorzitterschap van Jhr. Van Speng- ler, burgemeester. Voorzitter opende, waarna vaststelling- der notulen volgde. Medegedeeld werd, dat de eerste van de leening, aangegaan van de Tuinders- credieten, is verlaagd van 4 pet. tot 3% pet. De leening is nog f 873S.18 groot. Men ging hiermede accoord. B. en W. stelden voor, toe te treden tot de Fraude Onderlinge van de Ver. v. Ned. Gemeenten. De kosten hiervan zullen onge veer f 30.bedragen. Dit is voor den gem.- ontvanger en voor den penningmeester van het Burg. Armbestuur. Aldus besloten. De annuïteitsleeningen der ge- meensch. gasfabriek. B. en W. stelden voor, over te gaan tot extra-aflossing van de ten laste dezer gemeente loopende annuiteits- leeningen, totaal groot f 10.479.33 en opnieuw een geldleening aan te gaan met de Mij. voor Gemeente crediet tegen een rente van 3 5/8 De heer Dijkhuizen vroeg of dat de be wuste leening is die de Boerenleenbank te Noordscharwoude heeft aangeboden. Voorz. bevestigde dit. Er is een aanvrage gedaan bij de Boerenleenbank, maar er is de voorkeur gegeven aan de Mij. yoor Ge meentecrediet. De heer Dijkhuizen: Wat is daarvoor de reden? Voorzitter: De voorkeur is gegeven, om dat men meende, dat dat het aanbod was dat men moest aannemen. De heer Dijkhuizen: Is er geen bepaalde reden? Den Voorzitter is geen bepaalde reden bekend. De heer Dijkhuizen: Het bestuur heeft een aanibod van de Boerenleenbank ge vraagd; als het andersom was geweest zou bet no<r te verklaren zijn geweest. Nu ligt het toch voor de hand, dat het aanbod van de Boerenleenbank werd aanvaard. Voorzitter zeide, dat in de laatste verga dering van de Comm. van Beheer is ge zegd dat de voorkeur aan Gemeentecrediet is gegeven, omdat anders een boete zou moeten worden betaald, welke te zwaar zou drukken op het bedrijf. De heer Dijkhuizen: Het zou toch over een aantal iaren kunnen worden verdeeld. Voorzitter: Tk merk wel dat U-een andere keus zou hebben gedaan. De heer Kramer keurde de wijze waarop deze leeningen zijn behandeld, niet goed. De heer Weel merkte op. dat men wel voor een voldongen feit werd geplaatst, maar de raden hebben, toch het laatste woord. Spr. zou wel gaarne zien. dat de comm. daar rekening mee hield. Hierna werd het voor stel aangenomen. De gemeentebegrooting 1938. Hierna volgde, aanbieding van de gemeen tebegrooting 1938. De begrooting van het B. A. en van de lichtbedrijven. In de com missie werden benoemd de hoeren De Geus, Bakker en Van Kleef. B. en W. stelden voor, een rekening cou rant overeenkomst aan te gaan met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten tot een bedrag van 30.fi00. Aldus besloten. Vastgesteld werd de eerste supplctoire be groot ing van den dienst 1937. Verkoop van grond. B. en W. stellen voor, aan de fa. G. Kra mer en Zonen alhier een perceel grond te verkoope.n tegen den prijs van f 1.onder de volgende voorwaarden: lc De kooper neemt op zich de kosten te betalen verbonden aan het plaatsen van een nieuwe urinoir en e<?n zandbak van ge lijke afmetingen en soort als thans op bo vengenoemd perceel aanwezig is. Indien voorshands geen plaats voor een nieuwe urinoir beschikbaar is. is de gemeente be reid genoegen te nemen met een schadever goeding van f 125.— Do kooper verleent r-»ht van overpad ten behoeve van de bet.ro..ken bewoners voor de toegang tot de brug welke leidt naar de fabriek der firma Kramer. De kosten van overdracht komen voor rekening van koo per. De firma Kramer wil echter niet aan de eerste voorwaarde voldoen. Toch zijn B. en W. van meening dat er gebouwd moet worden en de kos ten daarvan komen ten laste der fa. Kramer, Zij willen daarom de voorwaarden handhaven. De fa. Kramer wil f 125.geven voor het urinoir, wanneer zij de overblijfselen krijgt. urinoir overbodig zijn, doch dit Is geens- Voorz. had den indruk gekregen, dat de fa. van oordeel was, dat de zandbak en het zins het geval. De heer Dijkhuizen zeide, dat hier is ge bleken, dat er nog geen overeenstemming is gekomen. Dus kan nog niet tot verkoop wor den besloten. De heer Van Kleef vond er wel wat voor te zeggen, de fa. Kramer tegemoet te ko men, nadat zij een heel stuk schoeiïng heeft te onderhouden. Voorz. zeide, dat men de fa. Kramer wel tegemoet wil komen, doch de gemeente mag er geen schade hij lijden. Den heer Weel was liet opgevallen, dat het laden op de straat de gemeente voel geld kost aan straatmaken. Het initiatief van de fa. Kramer om daar een laadplaats te maken verdient dan ook wel do aandacht. Kunnen urinoir en zandbak niet worden ver plaatst? De heer Bakker vroeg zich af, waar het Urinoir geplaatst zou moeten worden.- De heer De Geus was bet nnet het voorstel van B. en W. eens. We tb. Du Burck sloot zich aan bij de ar gumenten van den voorzitter. I>e lieer Kramer lichtte het standpunt van de fa. Kramer toe. Men weet wanneer geen bedrag gevraagd wordt, niet waar men komt. Een nieuw zand'hok kan wel f 200 kosten. Voorz. Halveert U het! De heer Kramer wild» gaarne weten, wat men heeft te betalen. De uininoir zal moeten verdwijnen, zooals ze nu is. Misschien kan men het uitgraven en verplaatsen. De heerDe Geus zou een vast bedrag willen vaststellen voor de verplaatsing van de zandbak. Voorzitter: De kosten moeten zoo laag mo gelijk worden gehouden. Het materiaal van de oude bak kan gebruikt worden. Na, eonigo besprekingen besloot men, dat een schadevergoeding voor hot uninorr wordt gevraagd van f 125.en voor de zand bak de kosten. Een aan lal ingezetenen verzoeken de wa terplaats bij den heer Reijne van achteren af te sluiten, hetgeen noodig is geworden doordat de boet van den heer Reijne is ge sloopt. Dit is aan den raad gericht, doch behoort, tot de competentie van B. en W. Het wacht nu op de goedkeuring van den verkoop door Ged. Staten. De heer Bakker vroeg, of de waterplaats kan worden afgesloten. Dit zal geschieden. Van de tuinbouwvereeniging „De Toe komst" was een verzoek ingekomen om een bepaling in de politieverordening te willen opnemen, waarin verboden wordt, bij ijs met motorbooten door de vaargeul te stoo- men. Werd in handen van B. en W. gesteld. Daarna sluiting. OUDKARSPEL. „Jong Leven" met „Het Chinee- sche Landhuis". Zondag- en Dinsdagavond heeft de tooneel- vereeniging „Jong Leven", onder regie van den heer H. Slikker, in de zaal van den heer C. Vis een uitvoering gegeven met „Het Chi- neësche Landhuis". Het was dan ook met groote belangstel ling, dat de opvoering van „Het Chincesche Landhuis werd tegemoetgezien. Wij moetsen direct zeggen, dat „Jong Leven" er in ge slaagd is een vertolking van het zeer zware stuk te geven weke op zeer hoog peil stond. Zonder uitzondering hebben de vier hoofdrol vertolkers, mevr. Van DortNieman als Sadie Sing, mevr. De Groot—Vos als haar zuster Charlotte Merivale en de heeren C. Wagenaar als Yuan Sing en P. Kist als Ri- churd Marquess een spel gegeven, dat be wondering afdwingt, In het bijzonder moeten wij hier toch nog even den heer Wagenaar complimenteeren met zijn creatie van den Chinees Sing. Van de vertolkers der bijrollen kunnen wij zeggen, dat ook deze in zeer goede handen waren. Moge de wensch van den heer De Groot, die nog even het woord voerde, in vervuling gaan, n.I, dat de belangstelling voor het werk der tooneelvereeniging toeneemt. Zij is het teil vólle waard. Tenslotte vermelden wij nog, dat de gri- mage uitstekend was verzorgd door de fa. Ridderikhof te Hoorn, terwijl de heer Theo Groothuizen voor een smaakvolle tooneel- aanklecding zorgde. NOORDSCHARWOUDE. Bonte Dinsdagavond-trein. Gisteravond heeft de A.V.R.O. in „Concor- dia" alhier het Bonte-Dinsdagavond ensem ble doen optreden, waarvoor een groote be langstelling bestond. De heelc zaal was zoo ongeveer bezet met menschen die nu wel eens wilden zien wat zij anders 's Dinsdags avonds uit hun luidspreker hooren. De ken nismaking is niet onverdeeld gunstig ge weest; men kreeg in bet begin wel den in druk, dat sommigen van do medewerkers dachten dat die „plattelanders" wel met wat minder tevreden zijn dan de stedelingen, een euvel, dat men meer opmerkt bij „groo te gezelschappen". Het programma heeft hierdoor wel eenigszins geleden, vooral voor de pauze. Een gunstige uitzondering hierop maak ten Han Hollander, Koos Koen en de omroe per, de heer Weitzel. Dit wil niet zeggen, dat het gegevene niet op hoog peil stond. De verschillende num mers werden alle met een luid applaus be loond, in het bijzonder het lied van Hol lander, waarin het. afscheid van Bakhuys wordt bezongen. Dit maakte indruk op de aanwezigen. Juffrouw De Bonk was ook spoedig populair. De heer De Clercq, voorzitter van de A.V.R.O., heeft nog een kort woord gespro ken, waarin hij de groote belangstelling voor do A.V.R.O.-uitzendingen en Bonte Dinsdagavond-trein besprak, propaganda makend voor zijn omroep. LANGENDIJK. Opbrengst collecte. De opbrengst van de collecte voor het St. Nicolaasfeest aan de Kleuterscholen der afd. Langendijk van Volksonderwijs was f 154.77/4. Bestnurdersbond. In de Maandagavond gehouden vergade ring van den Langen dijker Bestuurders- bond werd besloten tot aansluiting bij het Bureau v. Arbeidsrecht te Haarlem De heer R. Rijkeboer werd tot plaatselijk agent be noemd. KOEGRAS' JULIANADORP. Een curiositeit. Bij den heer D. de Graaf Jacz. aan de Cal- lantsoogervaart staat op het oogenblik een Epiphyllum Aruncatum of lidcactus in bloei Dat is op zichzelf niet zoo wonderlijk, maar wel dat er zich pl.m. 220 bloemen en knop pen aan bevinden. De gewone bloeitijd van deze plant is ongeveer Maart, dus ook hier in is deze erg vooruitstrevend. Een en an der is een fraai geheel. BARS1NGERHORN KOLHORN. Biljarten. Gisteravond speelde onze biljartclub voor de 2e maal togen „Hciloo". Werden den vorigen keer 256 winstpun ten behaald, ditmaal kwamen er nog 158 bij, zoodat Kolhorn thans 414 pt. voor staat. De 3c match wordt a.s. Dinsdag te lleiloo gespeeld; vol verwachting, op de 5e December avond. Wat zal het wezen? Uw stille wensch vervuld? Wij weten NU meer dan U, want diverse SINTEN kochten reeds een smaakvolle ring bestemd voor een slanke vrouwenhand, anderen kochten een fraaie hanger wat met groote vreugde gedragen zal worden bij een avondtoilet. Ook waren er velen, die hun keuze bepaalden op een elegant horloge, waarin wij de nieuwste modellen brengen en een lust voor 't oog zijn. Onze naam waarborgt U eengoed labrikaat en ten overvloede zijn alle artikelen, dus ook ALLE horloges boven de 15.— gratis verzekerd: le tegen diefstal, 2e tegen verlies en ten 3e tegen beschadiging. Tevens het breken van horloge- glazen en veren is verzekerd. Dat is zeker, een geschenk bij ons gekocht is steeds met blijd schap ontvangen. Hieronder laten wij nog eens een lijstje van prettige cadeaux volgen: een gouden armband f 12.50 een gouden ring met echt juweel. 8.75 een wit gouden hanger met echt brillant 27.50 een gouden hanger met een halfedelsteen 4.75 een elegant pols horloge met echt Zwitsers uurwerk f4.50 een mooie ver zilverde poeder doos 2.50 een elegante cigarettenkoker 2.75 een zilver potlood 1.00 of een smaakvolle zilveren armband „2.25 een aparte ziveren ring met halfedelsteen. „1.75 modern polshorloge f 5.50 een edelstaal horlogeband „1.75 een echt zilveren cig.koker „9.75 een verzilverde cig.koker 2.25 echt zilv. manchetknoopen „1.75 echt zilveren potlood „1.50 echt zilveren cig.aansteker „1.50 een sleutelketting „1.25 Cigarettendoos„2.50 Sigarendoos 3.75 In onze Z 1 pla-Z.lver afdeeling vindt U leuke dingen in OUD- HOLLANDSCH voor weinig geld b.v. een theezeefje met lekbakje vanaf f175, een suikerschep voor t 1.25, een leeswijzer voor 65 ct. of een bladsnijder vanaf 90 ct. Aardige bonbonbakjes vanal f 2.75 of taartprikker vanaf f 1.25. Voor Heeren nog een luciferschuif groote vanaf f 3.75 en een kleine vanaf f 1.75. Inderdaad, wat U zoekt, dat vindt U bij ons en veel goedkooper dan U zich gedacht had. Laat ons U helpen en het is een pret om Sint te spelen. Alle artikelen mogen binnen 8 dagen geruild worden. JUV/ELIER-HORLOGER-DEN HELDER BERGEN OPENING NIEUWE POLITIEBUREAU. Het gebouw maakt ©en uitste kenden indruk en is practisch in alle opzichten. Gisteravond had in tegenwoordigheid van de leden van den gemeenteraad, eenige rechterlijke autoriteiten en genoodigden, de ingebruikneming van het nieuwe politie bureau aan de Karei de Grootelaan plaats. De burgemeester, mr. H. D. A. v. Reenen, heette de aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder mr. van der Feen de Lille. su'bsituut-officier van Justitie te Alkmaar, jhr. mr. van Kinschot, burgemeester van Alkmaar en den commissaris van politie te Alkmaar. Spreker wees er op, hoe na veel overleg, eindelijk verbetering was gebracht in de onvoldoende huisvesting van politie en ar restanten. Na de bodenkamer van voor 1934 en de kamer van B. en W., kon thans beschikt worden over een modelinrichting. Ook de arrestantencellen, die aan bepaalde voorschriften hebben te voldoen, zijn thans model, zoodat de hulp van Alkmaar niet licht meer zal behoeven te worden inge roepen. Spr. eindigde met hulde te bren gen aan den heer Roggeveen, gemeente- architect, en zijn staf, voor de wijze waarop dit gebouw is ingericht. De heer mr. van der Feen de Lille wenschte Bergen geluk met deze mooie aanwinst en sprak de hoop uit, dat ande re gemeenten het goede voorbeeld van Ber gen zouden volgen. Burgemeester van Kinschot voegde hier aan z'n gelukwenschen toe. Modht 't in de toekomst nog eens noodig zijn, dan zou Alkmaar weer gaarne helpen. Majoor Wesseling uit Heiloo gaf nog de verankering, dat de rijkspolitie zal blijven streven naar een goede samenwerking met de gemeentepolitie. Hierna werd de thee rondgediend en bet gebouw bezichtigd, hetwelk een In alle opzichten uitstekenden indruk maakt en waarbij allen zich konden overtuigen van de doelmatige inrichting. SINT NICOLAASFEEST V.A.R.A. Zondag a.s wordt in de groote zaal van „De Rustende Jager" het vijftiende St. Nico laasfeest georganiseerd door de bekende commissie uit S.D.A.P. VARA en Moderne Vakbeweging, gevierd. De in Bergen welbekende Bartho Misticus zal de jeugdige bezoekers met z'n goochel toeren en poppenkast eenige uren aange naam bezighouden. Daarna zal op de film het mooie sprookje van Grim „Vrouw Holle" vertoond worden. St. Nicolaas zal vergezeld door z'n zwarten knecht het feest gedeelte lijk bijwonen en aan alle jeugdige deelneem sters en deelnemers ©en verrassing uitreiken WINKEL Dinsdagavond speelde de Damclub Win kel tegen T.O.G. uit Wognum een competi tiewedstrijd, waarvan de uitslag was als volgt: Groep I. C. Am eisM. Befzema 20 T. Mantel—J. Wit 0—2 J. HelderJ. Koster 20 A. Wit—G Dekker 2-0 P. J. KorverG. Houter 11 J. Krap—T. Bijl 2-0 J. v. d. MolenA. Winkel 11 P. ZwagermanJ. Root 20 S. Bakker—P. Houter 2—0 C. Lodder—A. Westerhof. 0—2 Totaal 14-6 Groep II. P. OudJ. Ootjcrs 11 E. Kasten—J. Zorgdrager 1—1 J. KampP. Piersma 20 J. BreebaartM. Kuipers 20 A. KuperusL. Bruin 11 D. WiedijkJ. Helder 20 C. Hartog—C. Suierveld 0—2 A. de VriesR. Doets 02 C. BrugmanJ. Worp 20 J. SlootenD. Sïotemaker 20 Totaal 13—7 Stand der werkloosheid. Op 1 December stonden bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbemiddeling als werkzoe kenden ingeschreven: 33 landarbeiders, 12 grondwerkers, 3 tim merlieden, 1 smid, 1 zuivelarbeider, 2 schil ders, 4 los arbeiders en 1 metselaar, totaal 57 werkzoekenden. WIERINGERMEER INDEELING VAN HET OPENBAAR LICHAAM „DE WIERINGERMEER". De Minister van Financiën heeft met ingang van den dag waarop de wet van 31 Mei 1937 (Staatsblad no. 521) in werking treedt, het open haar lichaam „De Wieringermeer" ingedeeld: a. bij het kantoor der directe be lastingen en accijnzen te Scha- gen; b. bij het kantoor der registratie en domeinen te Schagen; c. bij het kantoor van de hypothe ken en het kadaster te Alkmaar. Viering Heugelijke gebeurtenis in het Koninklijk Hals. In verband met de blijde gebeurtenis, welke binnenkort in het Koninklijk Huis te verwachten is, worden door de beide in de VVieringermeer bestaande Oranjevereeni- gingen plannen beraamd om de viering van deze heugelijke gebeurtenis ook voor den Wieringermeerpolder zoo goed mogelijk te doen slagen. Een van deze plannen is o.a. het ver vaardigen van eenige baby-uitzetten, welke dan geschonken kunnen worden aan die gezinnen, welke op hetzelfde of dichtst bijzijnde tijdstip een nieuwe(n) wereld burgerfes) verkrijgen. Het spreekt echter vanzelf, dat de Oran je vereen iginfceri tér verwezenlijking van dit plan een beroep doen op de plaatselijke da mesorganisaties. In verband hiermede zijn van de diverse damesvereemgingen afgevaardigden, uitge nood igd tot een bespreking voor de verdere uitwerking en uitvoering van dit plan te gen Dinsdag 7 December a.s., des nam. half vier in bet gebouw voor Maatschap* pelij'k Werk te Slootdorp. Mannenvereeniginq. Op initiatief van den weleerw. heer S. Nijdam, candidaat tot den H. D, te Wie- ringerwerf, is vanwege do Néderl. Herv. Evangelisatie een manncnverecn. opgericht Deze pasopgerichte vereeniging mag zich in groote belangstelling verheugen. Bereids hebben zich 21 leden opgegeven. Als voorzitter van bedoelde yereeniging fungeert de heer Nijdam, terwijl de Iheer J. Vissers, als secretaris optreedt. Vergadering van den Bond tot bevordering der pluimveehoude rij en tamme konijnenteelt. Een nieuwe voorzitter gekozen. Aansluiting bij de Ned, Pluimveehouders Federatie. De B.P.N.H. hield gisterenmorgen zijn Al- gemeene Vergadering in Café „Centraal" te Alkmaar, o.l. van zijn Voorzitter, den Heer W. R. Drost, burgemeester van Warder. De Heer C. Kwant, secretaris, las vervol* gens de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Bij punt 3, mededeelingen, gaf de voorz. een resumé van de reeds aan de afdeelingen gezonden mededeelingen. De financiëele toe stand van den Bond was thans iets verbe terd en liet toe, dat de afgevaardigden weer hun reiskosten konden declareeren. Het be richt, dat de Alkmaarsche Eierveiling had besloten een subsidie van honderd gulden aan den Bond toe te kennen, werd met ap plaus begroet. De rekening 1936 vertoonde een voordeelig saldo van f 138.67. Bestuursverkiezing- De voorzitter deelde mede, dat hij gemeend had, met het oog op het steeds toenemen der bezigheden, die uit zijn ambt van bur gemeester voortvloeien, te moeten bedanken als voorzitter. Het bestuur had als candidaat gesteld den Heer W. Voster, burgemeester van Jisp. De Heer Tolman uit Monnikendam was het niet eens met deze wijze van doen: le moet de voorzitter vol gens de statuten door de algemeene vergadering worden gekozen, en 2e was z.i. een ambtenaar niet de meest geschikte persoon voor deze plaats, daar een pluimveehouder, een man uit de praktijk, beter de belangen der leden zou kunnen aanvoelen en behartigen. Hii stelde daarom voor, de verkiezing aan te houden tot de volgende vergadering. De heer M. W. v. d. Garde uit Schoorl stelde vast., dat de tegenwoordige voorzit ter, eveneens burgemeester, de belangen van den Bond steeds heeft behartigd op een wijze, die ieders bewondering afdwong. De afdeelingen zijn niet met andere can- didaten gekomen, zelfs niet Monnikendam, zoodat mag worden verondersteld, dat al len er mee accoord gaan. Nadat nog eenigen tijd gedebatteerd was werd overgegaan tot de verkiezing, met 't resultaat, dat de heer W. Voster, burge meester van Jisp, tot voorzitter werd ver kozen. De nieuwgekozene werd vervolgens binnengeleid en door den voorzitter geluk- gewerischt. De heer C. Kwant uit Bergen stelde voor, den oud-voorzitter, ook als hulde voor al les, wat hij geweest was voor den Bond, te benoemen tot eere-vooraltter. Met een hartelijk aplaus betuigde de ver gadering zijn instemming met dit voorstel. Voorstellen van de Afdeelingen. Aan het voorstel Krommenie om te komen tot verruiming van het aantal door kleine broeders in te leggen eieren, was reeds tege moet gekomen. Voorstel Schoorl. Het voorstel Schoorl, om, nu het oprich ten van een federatief verband van de vier westelijke provinciale pluimvee-organisaties (Nd.-Holland, Zd.-Holl., Zeeland en Utrecht) niet is geslaagd, aan te sluiten, bij de Ned. Pluimveehouders Federatie, werd toegelicht door den heer v. d. Garde. De heer C. Kwant, Bergen, meende, dat de reden, waarom de Bond indertijd uit de Fe deratie trad, nog bestaat. Ook de heer Kluft was tegen aansluiting. Een ander geluid liet de heer Vuchs (Waterland) hooren. De Voorzitter bepleitte vervolgens nog aansluiting: onze pogingen tot vereeniging van vier gewesten zijn mislukt, laten we daar een streep onder zetten, en ons nu af vragen, wat beter is: onze kracht zoeken in isolement of probecren een stoeltje te ver overen in dat groote lichaam, de N.P.F.? Door de N.P.F. zal onze stem verder klin ken. Als eindelijk tot stemming wordt overge gaan, blijkt de meerderheid te zijn vóór aansluiting bij de N.P.F. (vóór Dirkshorn, Heiloo, Schoorl, Oostzaan, Waterland en Kwadijk, tegen Warder, Krommenie, Mon nikendam en Bergen). Rondvraag. De heer B. v. Asperen Vervenne, consu lent, deelt op een hem gedane vraag me de, dat 1 Januari het broedseizoen begint. Op de vraag van de afd. Monni kendam of iemand, die niet heeft gebroed, alsnog vergunning kan krij gen, antwoordt de adviseur, dat de kans vrij groot is, indien kan wor den aangetoond, dat aanvrager vóór 1933 heeft gebroed. Naar aanleiding van de stormschade wordt besloten, dat het bestuur gaarne voor 29 Dec. gelden zal ontvangen van de af deelingen, die willen helpen; voor opzen ding aan het goede adres zal dan zorg ge dragen worden. Nadat nqg enkele aanwezige leden en ook de adviseur van den Bond het woord hebben gericht tot den scheidenden voorzit ter, wordt de .vergadering gesloten.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3