Plaatselijk Nieuws Bestelt uw banketletters en gebak bij fa, H ROL Raad Winkel WEK DE GAL IN UW LEVER OP Kindermiddag De Witte Ziekte Schager Courant Schagen-nieuws Donderdag 2 December 1937 Tweede blad GROOTE BELANGSTELLING VOOR DE UITVOERING VAN DE ZWITSERSCHE KUNSTTURNERS. De vergadering van het bestuur en de T.C. welke dezer dagen gehouden werd, bestond ook nu weer voor het grootste gedeelte uit besprekingen betreffende de organisatie van een demonstratie van de buitenlandsche tur ners. Na een kort woord van welkom door den heer Mr. Breebaart, werd overgegaan tot de bespreking van den genoemden avond. Hier uit stippen we de volgende bijzonderheden aan. Na aankomst van de buitenlanders met de officials van het K.N.G.V. met de trein van 13.08 zal in den loop van den middag, na een gemeenschappelijken maaltijd, aan de gasten een rondrit worden aangeboden door Schagen en omgeving, met o.a. bezoek aan den Wieringermeerpoldcr. Bij het punt betreffende de zaal waar de uitvoering ge houden wordt, bleek dat door het zeer groote aantal aanvragen om kaarten, de grootste zaal in Schagen gehuurd moest worden. Be sloten werd daarom Theater Royal aan te wijzen. Bestellingen van 50 k 60 kaarten per vereeniging ware* ingekomen. Wel een bewijs dus dat er groote belangstelling voor de demonstratie bestaat. Wat de indeeling van den avond verder betreft, na de opening en het spelen der volksliederen, zullen de Zwitsersche turners optreden, met brug, rek, vrije oefeningen en paard, alles afgewisseld door balletten en rhythmische oefeningen door dames uit den Turnkring. De samenstelling van het programma werd aan de T.C. opgedragen. Nadat de agenda voor de algemeene vergadering welke op 19 December a.s. gehouden zal worden, was samengesteld, sloot de voorzit ter, de hoop uitsprekende dat de avond op 12 December a.s. goed mag slagen. In aansluiting op het bovenstaande kun nen we nog mcdedeelen, dat, hoewel het aantal plaatsen nog beperkt is, dagelijks nog besproken kan worden aan het Noordh. Koffiehuis. Het stuk „De Witte Ziekte" dat Dinsdag avond door het Rotterdamsche Hofstadtoo- ncel voor de Kunstkring in Theater Roval werd opgevoerd, zou men „eigenaardig" kunnen noemen om de sobere waarachtig heid, door welke het zoo gunstig afsteekt tegen de halfslachtige societyst ukken, waarmee men ons nationale tooneel op de been tracht te houden. Zeker, de schrijver, Dr. Karei Capék, vertelt algemeene waarhe den over den eeuwigen vrede, maar het is "lansr geleden, dat deze met zulk een over tuiging, met zulk een satyrischc felheid soms, van achter het voetlicht de zaal werden ingeslingcrd. Dit is tegenwoordig zeer zeker een eigenaardigheid! De vredes- zin, welke in dit stuk wordt gepropageerd, is geen slap, gevoelvol of dweperig paci fisme. Integendeel. Capék weet, wat hij wil, of, om in de termen van het onderwerp te blijven: hii legt de zieke menschheid op de operatietafel en constateert: ja wat? De witte ziekte wordt het hier genoemd. Veel schrijvers hebben al gesproken van een even besmettelijke als doodelijke kwaal, waaraan de mensohheid zou lijden: Iwan Gol! schrijft in zijn boek „Stervend Europa" over de ontdekking van de „eurocock", een soort vervelingsbacil, waaraan Europa zal ten onder gaan. Neemt men aan, dat de monsoliiheid aan een ziekte lijdt, dan mag men deze noemen zoo men wil: angst, wanhoop, decadentie of nog erger: impoten tie. Bij den een is het dit, bij den ander dat, de uiterlijke verschijnselen zijn de zelfde. Zulk een symbolische, „denkbeel dige" ziekte neemt ook Capék aan. Goll, zelf geestelijk impotent, gelooft niet aan een geneesmiddel, Capék wel. Zijn dokter Galèn vindt een serum, dat de vreeselijke mclaatsobheid zal verdrijven; hij zal het bekend maken, maar de menschen moeten vrede sluiten. En hier komt de idealistische dokter natuurlijk in conflict met de leiders der maatschappij, verper soonlijkt in den Maarschalk, den Wapen fabrikant en den Ziekenhuisdirecteur, die van een dergelijke ..utopistische chantage" niets willen weten. Hun persoonlijk eigen belang verzet zich daartegen. Goed, zegt de dokter, dan zal ik alleen de armen ge nezen. Maar de witte ziekte spaart nie mand, alle menschen boven een bepaalde leeftijd (men lette op de symboliek!) moe ten eraan sterven. Rijk en arm. De angst voor bun lot is alleen al voldoende om wa penfabrikant en maarschalk te ontwaoenen. Het laatste bedrijf, waarin, ondanks enkele plaatselijke inzinkingen, een prachtige cli max wordt bereikt, is in dit opzicht zeer belangrijk. De maarschalk-dictator, die den oorlog heeft ontketend wordt zelf door de witte ziekte aangetast, laat den wonder dokter ontbieden en belooft daarvoor vrede te zullen sluiten. Het volk moet echter een verklaring hebben: God heeft den dictator ingegeven, dat bij vrede moet aanbieden. En net staat de dictator op het punt aldus zijn eigen angst op één lijn te stellen met een Godsbevel, als de door hem tot oorlog opgehitste menigte den heilbrcmgemdten dokter vermoordt. Op dit moment eindigt het stuk, waarmee den toeschouwer wordt gesuggereerd: dictatoren en het door hen beheersclite volk graven hun eigen graf. Een hoogtepunt is het gesprek tussclven den maarschalk-dictator en Dr. Galén. Al dreigen hierin enkele vage passages de zuiverheid te verstoren, zeer duidelijk wensch t de auteur ons voor oogen te stel len: angstig en laf is de snoevende sol daat, zelfbewust en moedig 'daarentegen de bescheiden pacifist. Voor de vertolking van <ïit opmerkelijke stuk niets dan lof. Alle spelers hebben er zich met groote toewijding aan gegeven. Wij noemen: een virtuoos gespeelde zieken huisdirecteur van Anton Roemer, een fijn zinnige Dr. Galèn van Cor van der Lugt- Melsert, 'n voortreffelijk getypeerde wapen fabrikant van Theo Frenkel, een kostelijke kleinburger van Hans v. Meerten en een heroïsch gespeelde maarschalk van Piet Bron. De rolbezetting van het stuk is zeer omvangrijk, reden, waarom wij met deze hamen volstaan, maar er bij willen ver melden, dat niemand van de spelers en speelsters ook maar een oogenblik uit den toon viel. Karei Brückman zorgde voor zeer stijl volle décors. Rest ons nog te vermelden, dat Capèk er af en toe niet voor teruggeschrokken is toe spelingen te maken op toestanden bij een zekere „bevriende natie". In het belang van de goede betrokkingen met dit land ver bood de burgemeester van zekere groote slad in Nederland een zeker stuk, dat zich ook aau dergelijke onvriendelijkheden zou schuldig maken. „De witte ziekte" kon ge lukkig voor tooneel en publick behouden blijven. Stukken van een dergelijk cultureel be lang moesten méér gegeven worden. Maar ja „Het is hopeloos", zei een meneer Dins dagavond bij den uitgang. Hij heeft Ca pèk uitstekend begrepen. EEN MIDDAG VAN UITBUNDIGE KINDERVREUGDE. De feestmiddag, die de Schager Courant de kinderen harer abonné's gisterenmiddag in het Noordhol- landsch Koffiehuis heeft aangeboden, is wederom een groot succes gewor den. De groote zaal was geheel gevuld met. dc bonderden jongens en meisjes uit Schagen, Barsingerhorn, Kolhorn, Wieringerwaard en Dirkshorn. De gasten uit de omliggende plaatsen wa ren op kosten der courant oer autobus naar hier gekomen en in de beste stemming wachtte het jeugdige publiek op dc dingen, die komen zouden. Daar was allereerst prof. Mclorini, die met zijn wonderlijke kunsten en geheimzinnige goocheltoeren dc heele zaal al spoedig „mee" had. Wat hebben de kinderen gelachen; hoe steeg de spanning als er één zoo'n kleuter uit de zaal op bet podium mocht komen om den professor bij zijn tooverkunsten te as- sisteeren! Het hoogtepunt van den middag vormde natuurlijk „Repelsteeltje", door het kinder operette-gezelschap „De Nachtegaaltjes", on der leiding van den directeur T. de Hoogh opgevoerd. Het was niet alleen voor kin deren, maar ook voor groote menschen een genot deze frissche operette te zien. Alle sprookjesfiguren passeerden de revue, konin gin, prins en prinses, hovelingen, kabou tersonbevangen speelden en zongen de jeugdige artisten en door de mooie décors en kleurige costumes werd bet podium werke lijk in een tooverwereld herschapen. Hoe leefden de jongens en meisies in de zaal mee met prinses Miranda! Wat geno ten ze, toen Repelsteeltjc's naam verraden was en het prinselijk echtpaar het jonge prinsje niet aan den kabouter behoefde af te staan. „Jan, ze houwen bet kindje!", ver zuchtte een jochie tevreden. Tusschcn de bedrijven door zongen de loe- schouwertjes het hoogste lied, spontaan klonk hun: „Leve de Schager Courant!" Ze kwamen zelfs op het tooneel om, met een taai-pop tot belooning, te debuteeren. Onbezorgde vroolijkheid, aanstekelijke jolijt heerschte tot in alle hoeken van de prop volle zaal. In de pauze werd de puzzle opgegeven en tot slot van bet feest kwam prof. Melorini met de sprekende pop Greetje op het too neel. Dat was nog eens een sensatie! De lach was niet van dc lucht; 't is ook amu sant, een pop die spreekt over zijn lijfblad de Schager Courant en over tientallen an dere dingen op zoo'n humoristische manier, dat de tranen je van het lachen over de wangen rollen! Noode namen de jongens en meisjes af scheid van de artisten. Op de Gracht kwam zoowaar nog een kleine reprise van „Repel steeltje" en opgetogen over het moois, dat ze dien middag gezien hadden, keerden onze vriendjes en vriendinnetjes huiswaarts. HET WACHTEN IS OP DE VORST! Sinds eenige dagen is men bezig de ijs baan van dc Schager IJsclub aan dc Laurie- straat onder water te zetten. Het ziet er nog wel niet naar uit, dat we een strengen winter tegemoetgaan, maar niets is zoo veranderlijk als het weer. Voor onze IJsclub is het intusschen te ho pen, dat Koning Winter haar eens gunstiger gezind zal worden, dan tot nu toe het geval is geweest. KIPPENDIEFSTAL. In den nacht van Zondag op Maandag zijn bij den heer G. Koning aan de Loet al hier twee blauwe kippen gestolert, te samen een waarde van 4.vertegenwoordigend, Wel heeft de familie bemerkt, dat om pltn, 2 uur 's nachts de hond aansloeg, doch men hechtte daar verder geen bctoekenis aan Van den diefstal is bij de politie aangifte ge daan. Men heeft tot nu geen enkel spoor van den boosdoener gevonden. ön U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een titer gal in de In gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende ia. wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal. waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75. Programma voor Zondag a.s. DTS I—SCHAGEN I, vertrek 1 uur. P. Schoorl H. Middelbeek M. de Haas. A. Slikker S. Grootcs, L. Schoorl. C. dc Moor, G. Boontjes, J. Peetoom, G. Koch, J. Zonnenberg. Res.: J. Weoland, A. de Wit. SCHAGEN 3-CALLANTSOOG 1, aanvang 2 uur. J. J. Slikker P. Kistemaker, G. Zwaan T. Moransart, S. Breebaart, P. Boontjes J. Broer, J. Starre veld, Siemons, J. v. d. Oord, J. Franzen. Res.: J. Slikker, P. Dekker, G. C. Anne- veldt. SCHAGEN 4—ALKM. BOYS 5, aanvang 10 uur. J. Oost wou der F. Nauts, C. Slikker H. Kistemaker, D. Leeuwenkamp, P. Slik A. Willemse, F. Bosmui, J. Steen, J. Everts, L. Komen. Res.: W. Domper, Chr. Necfkes, G. Lem. Prins Bernhard een spoedig herstel toegewenscht. Voor en tegen verhooging van de landpacht Begrootingen in vlot tempo afge handeld. Verbetering van de school te Lutjewinkel. Stempelen voor kinderen verderlelijk. Vol gende week 20 werkloozen aan 't werk. Alle wegen aan het Hoog heemraadschap. Vergadering van den Raad op Woensdag 1 December 1937, 's middags om 2 uur. Voorzitter do lieer J. H. Zwart, burge meester, tevens secretaris. Do Raad is voltallig. Dc Voorzitter opent de vergadering en brengt in herinnering bet auto-ongeval van Prins Bernhard op Maandag j.ï. Met groote spanning heeft, men uitgezien naar de berichten over de gevolgen van dit ongeluk. Zoowel hier als in 't geheele land was de deelneming met de Koninklijke Familie zeer groot. Spr. gelooft wel. dat, wanneer zich geen complicaties voordoen, de gevol gen niet te ernstig zullen zijn en spreekt den wensch uit, dat Prins spoedig vol komen hersteld bij zijn Gemalin zal kun nen terugkeeren. De notulen van een 2-tal vergaderingen worden hierna vastgesteld. Medegedeeld wordt, dat aan D. A. de Veer ontslag is verleend als tijdelijk onderwijzer te Winkel en dat hij thans tijdelijk is aan gesteld te Lutjewinkel, wegens ongesteld heid van hel hoofd der school aldaar Deze is intusschen reods hersteld. Ingekomen zijn voorts diverse verslagen. Verhuur van grasland. Aangezien de pachtovereenkomst tusschen K. Koeten en de gem. afloopt en Koeten wederom wil inhuren, stellen B. en W. voor het perceel grasland, groot 1.9S60 H A., op nieuw voor 2 jaren aan K Koeten te verhu ren op dezelfde voorwaarden voor f 70.- per H.A. per jaar. Dc heer Kamp zegt, dat het dc minder heid van de begrootingsconvmissie zeer heeft gespeten, dat de meerderheid niet met een verhooging wil accoord gaan. Een verhooging van f 10.per H.A. vindt spr. gemotiveerd, wat hij nader uiteenizet. Den heer Dekker is naderhand gebleken, dat het voorstel van B. en W. inderdaad goed is. Wel worden hoogerc pachtnrijzen betald maar dat komt ook mede, doordat de vraag grooter is dan het aanbod. Spr. wijst op den achterstand, welke nog be staat en wil pas tot verhooging overgaan, wanneer de toestand wat normaler wordt. De heer Engel zegt, dat wanneer men zooals B. en W.van het idéé uitgaat, dat de bedrijven nog worden gesteund, hij zich met het voorstel kan vereenigen. De heer De Veer verklaart, dat de Bond van Landpachters zelf tot mrhooging wil overgaan; warom moeten wij dat dan te genwerken? De heer Engel zegt, dat de woorden van den heer De Veer hem bevreemden, temeer daar de werkmen.sehen worden ontslagen, omdat het de bedrijven slecht gaat Spr. wil liever de pacht zoo laten, waardoor er meer geld voor arbeid vrij blijft. De Voorzitter bespreekt de nadeelen van het verhuren van het land aan den hoog- sten bieder; bovendien is de toestand nog onzeker. De heer Kamp merkt op, dat het niet om het bedrag gaat, maar men zit hier om de gemeentebelangen te dienen. De toestand is sinds 2 jaar veel verbeterd; of toen waren de prijzen te hoog, of nu zijn ze te laag. De Voorzitter antwoordt hierop, dat hij het daarom niet erg vindt, dat het bedrag nu aan den lagen kant is. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, die v. de heeren Kamp en de Veer. De begrootingen. In behandeling kamen nu de begrootingen voor het dienstjaar 1938. De begrooting van het Alg. Burg. Armbe stuur sluit aan ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f 14.392.S1. De Commissie, welke deze begrooting heeft nagezien heeft geen opmerkingen. Het rapport van de commissie wordt uitge bracht door den heer J. de Veer. Aldus vastgesteld; subsidie van de ge meente bedraagt f 11.000. De gemeentebegrooting 1938 sluit voor wat den gewonen dienst betreft tot een bedrag van f 97,820.93; bet geraamd ba tig saldo van den kapitaaldienst bedraagt f 6.265.81. De minderheid der commissie voor het nazien der begrooting stelt, voor post 128, huur landerijen, iets te verhoogon. B. en W. meenen, dat, gezien den onzeke- ren toestand op landbouwgebied, niet tot verhooging moet worden overgegaan. Het rapport dor Commissie wordt uitge bracht door den heer G. Kamp. De heer Kamp vraagt specificatie van de post 111 der uitgaven (Scheidingsweg en Zoutkagerweg). Wat kost het onderhoud en voor hoeveel aan basalt is er op gegaan? De Voorzitter zegt, dat moeilijk is te taxeeren, hoeveel basalt op den weg wordt gegooid en hoeveel er verwerkt wordt. Dezer dagen zijn die wegen opgeknapt en wat dat kasten zal, weet spr. nog niet, maar de kosten zullen bestreden moeten worden uit de post 111 van f 484.Er zijn trou wens nog enkele kleine gedcolten weg. Wor den de wegen overgd ragen dan kan ook met dit bedrag worden volstaan. Van de gelegenheid tot het houden van algemeene beschouwingen wordt geen ge bruik gemaakt, wel zegt dc heer Engel te hopen dat men eenige meevallers zal heb ben, want dc j>ost onvoorzien van f 101. is uiterst klein, zoodat b.v. aan subsidie aan vragen niet zal kunnen worden voldaan. De Voorzitter brengt tor tafel een ver zoek om subsidie van het N. Holl. Land schap. De heer Brugman is tegen subsidicering, omdat hier plaatselijke verepenigingen op cultureel gebied bestaan. De heer Engel werpt tegen, dat sommige zaken beter provinciaal geregeld kunnen worden, maar in dit geval is spr. ook te gen het verleencn van subsidie. Besloten wordt afwijzend te beschikken. Dc begrooting wordt hierna vastgesteld. Dc Raad gaat vervolgens in comité; na drie kwartier ongeveer wordt de vergade ring heropend. Verbouw van de school te Lutjewinkel. B. en W. stellen voor dc twee oude loka len van de school tc Lutjewinkel af te breken en daarvoor in de plaats te bouwen twee nieuwe lokalen. De heer Brugman zegt. dat, waar sinds langen tijd 2 lokalen worden gebruikt en een derde leeg staat, het hem verheugt, dat dc Raad van meening is dat drie lokalen ter beschikking moeten blijven, omdat men staat op de grens van een derde leerkracht Spr. hoopt niet, dat er veel burgers zul len komen, zooals gebeurd is, wier kinde ren naar een bijzondere school worden go- stuurd. Ook de voorzitter juicht de mede werking van den Raad toe. Het voorstel wordt dan aangenomen. Een lokaal voor de Kleuterschool. Het besluit van den raad van 36 Septem ber 1937 tot beschikbaarstelling van een lokaal is tdrug ontvangen met de bemer king, dat niet kan worden goedgevonden, dat de gemeente, de kosten van verwarming voor haar rekening neemt. B. en W. stellen voor dat genomen be sluit in tc trekken en te besluiten: Aan het bestuur van de Kleuterschool toe te staan gebruik te maken van het lokaal der z.g. Teekcnschool, behoudens goedkeu ring van Ged. Staten onder voorwaarde o.m. dat genoemd bestuur moet zorg dragen voor het schoonhouden van het lokaal, de kosten van verwarming en eventueele ver lichting en dc gemeente er de beschikking van houdt, op die avonden, dat zij het lokaal noodig heeft. Conform hot voorstel wordt besloten. B. en W. stellen voor eenige posten van den staat van nog te verhalen en oninbare posten, oninbaar tc verklaren. Den lieer Engel doet het genoegen, dat B. cn W. bezig zijn te schiften. We hadden hier te doen met iets, dat niet van pas kwam; spr. hoopt, dat die jiosten. welke in baar zijn, ook werkelijk zullen binnenkomen Opoenten gemeentefondsbelasting. Opnieuw vastgesteld wordt de verorde ning op de heffing van 75 opcenten op de gemeentcfondsbclasting in verband met het sluitend maken van de begrooting 1938. Reclame hondenbelasting. Aan den heer G. v. Stipriaan wordt voor de helft ontheffing verleend van zijn aan slag in de hondenbelasting 1937. Den heer K. Kwantes wordt geheelc ont heffing verleend, eveneens over het jaar 1937. De rondvraag. De heer Raven wil het hebben over de regeling betreffende het stempelen van zoons van steuntrekkenden boven dc 15 jaar. Spr. vraagt of het orgaan voor steunrege ling bestaat en zoo ja, of dat orgaan het noodzakelijk acht, dat de jonge men schen alle dagen moeten komen stempelen? De Voorzitter kan den heer Raven hierom trent niet volledig inlichten, ook omdat de heer Raven hem huiten deze zaak heeft ge houden. Maar spr. zegt toe in dc eerstvol gende vergadering den lieer Raven uitvoerig te zullen inlichten. De heer Brugman wist niet van het stem1- pelen van jeugdige personen ^f. zeer zoker gaat hier geen opvoedende kracht van uit, dat is spr. met den lieer Raven eens, en ook, dat de controleur niet de competentie heeft een dergelijke regeling in het leven te roe- pen. De lieer Van Zoonen sluit zich hierbij aan. Dc heer Brugman spreekt den wensch uit, dat de controleur eigenmachtig dergelijke maatregelen niet meer zal nemen. De heer Engel vraagt naar het aantal werkloozen, dat staat ingeschreven. De Voorzitter: Tusschcn de 50 en 60. Op een desbetreffende vraag van den heer Engel antwoordt spr., dat volgende week ruim 20 man an het werk kan komen. De heer Dekker heeft het nog over de overdracht van de wegen en geeft B. en W. te dien aanzien nog eon paar wenken. De Voorzitter deelt mede, dat het Hoogheem raadschap alle stukjes wil overnemen, en dat daarvoor nog voorstellen zullen worden gedaan. Hierna sluiting. Uit onze omgeving SCHOORL V.V.V. „NOORD-KENNEMERLAND". De V.V.V. „Noord--Kennemerland" hield haar Algem. Ledenvergadering in Hotel „De Roodc Leeuw" te Schoorl onder voorzitter schap van den heer C. Winder. De Voorzitter heette de aanwezigen wel kom en drukte zijn spijt uit over de geringe belangstelling. Hij deelde de vergadering ver volgons mede, dat op het verzoek van V.V.V. om in het seizoen de lantaarns tot 12 uur te laten branden gunstig was beschikt, dat de vereeniging in Mr. H. Jüdell een nieuw rechtskundig adviseur had gekregen en dat 10 gulden was geschonken aan het harddra verij-comité. De notulen van den secr., den heer Sel- horst, werden onveranderd goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de beide aan dc lieurt van aftreden zijnde leden, de Heeren P. Blankenstijn en C. de Leeuw her kozen. Tot lid van de commissie voor het nazien der boeken van den penningmeester werd benoemd de heer J. F. Keu»schot. Uit het verslag over de verloting in 1937, uitgebracht door den Heer P. Blankenstijn, bleek, dat 1021 loten waren verkocht. Het voordeelïg saldo bedroeg 130.70. Het verslag informatie-bureau werd ultge- bracht door den heer K. P. Zuurbier. Het. volgende punt van de. agenda, bespre king uitgave gids 1938, nam geruimen tijd in beslag. Het bestuur stelt voor, weer een gids uit te geven als voorheen. De zaak wordt aan het hestuur overgelaten. Van het verzoek van den Heer C. A. Beu- deker om' in de. gids de namen der leden op te nemen, beloofde het bestuur goede nota te zullen nemen. Bij de rondvraag klaagde dc Heer Bende- kcr, dat, liet bij de brievenbus bij Zwager man te donker was, en verzocht hij het he stuur pogingen tot verbetering te willen doen, wat öf door verplaatsing van de bus óf door verplaatsing van het licht zou kun nen geschieden. De Heer M. W. v. d. Garde sprak er zijn verwondering over uit, dat het. bestuur niet bad meegedaan aan dq actie tegen 't vliegveld te Bergen, waarop de voorzitter te kennen gaf, dat hetbestuur meende, dat Schoorl er eer voor- dan nadeel van zou ondervinden. De Heer IJ. Minkoma verzocht het be stuur in samenwerking met de V.V.V. Ie Groet pogingen te doen om een telefooncel geplaatst te krijgen in het Noorden der ge meente. Volgt sluiting der vergadering. NIEUWE N1EDORP SCHAAKWEDSTRIJD Gisteravond hield de Schaakclub „N. Nio» dorp" de revanche wedstrijd tegen de „Scha ger Schaakclub". De gedetailleerde uitslagen waren: S. G. Boov W—J. de Graaf Z 0—1 Ph. Koopmen ZJ. de Vos W 01 II. T^etn ZJ. A. Sprengors W 01 J. Gelder ZP. Blaauhocr W 01 Chr. Cappon WC. Tjalkens Z 10 J. Koster ZG. Boers W 01 J. Zander ZA. Noordam W 01 C. Smit ZS. Rentenaar W 10 G. Wit Z—A. Sleutel W A—A 2A-ï>A WJER1NGEN HIPPOLYTU SHOEF RIJKSEPOSTSPAARBANK. Aan het kantoor te Hippolytushoef is over de maand November ingelegd f 2.114.22 cn terugbetaald f 4.990.07 derhalve meer terugbetaald dan ingelegd f 2.875.83 LANGENDIJK ZUIDSCHARWOUDE. Burgerlijke Stand gedurende de maand November 1937. Geboren: Margarelha Maria, dochter van Johannes Broers en van Johanna Schou ten; Wilhelmus, zoon van Johannes Koe nis en van Elisnbeth Kraakman; Robcrt zoon van Henri Wilmink en van Luberta Qesina Bloemcndaal; Gerrit, zoon van Gerrit Engel en van Guurtje Groen; Mar- tha Elisabeth, dochter van Nicolaas Kra mer en van Trijntje Duijves. Overleden; Jan Witte, oud 68 jaar, ge huwd met Dieuwertje Bet.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5