Bestelgoederen kwamen in den verkeerden zak SPORT 500 maal door de lucht naar Indië Göring economisch dictator Heilige onschuld Basisprijzen bloembollen Zesdaagsche van Kopenhagen Pellenaars en Slaats in de voorste gelederen Incidenten bij parade te Sjanghai Jubileumtoestel landt op Schiphol. Op 13 November j.1. dus twee en een hal ve week geledon, vertrok de „Torenvalk" on der bevel van gezagvoerder Parmentier voor de vijfhonderdste vlucht van Nederland naar Indië. Dinsdagmiddag j.1. daalde de „Toren valk" weer op Schiphol en gingen Parmen tier en e andere loden der bemanning ge nieten van de verlofdagen, die op elke ïn- diö-vlucht volgen. Zij hadden voor de 499 ste maal den dienst van Batavia naar Am sterdam gevlogen. En toon derhalve gistermiddag te kwart voor vijf gezagvoerder Hulsebos, komende uit Batavia, met de „Peiger" op Schiphol neerstreek, had hij daarmee de vijfhonderd ste vlucht in deze richting volbracht. Als tweede bestuurder was aan boord P. Noo- men, als werktuigkundige Al. Vecnendaal, als marconist II. C. Aloulijn en als steward Th. Eggonhuizen. Evenmin als men van de vijfhonderdste vlucht naar Batavia oen feest had gemaakt, gebeurde dat met do vijfhonderdste retour vlucht. Maar evenals toon, in den morgen van den dertiendon November, liet men ook nu deze gebeurtenis niet geheel-onopgemerkt voorbijgaan en waren er verscheidene be langstellenden bij de aankomst van het Indië-vliegtuig. Toon de loden dor „Reiger" bemanning uit, het toestel stapten worden zij hartelijk door den heer Plesman, directeur der K. L.M., begroet.. „Mot deze vlucht," zoo zeide do directeur der K.L.M. „is de vijfhonderdste vlucht van Indië naar Nederland voltooid. Wij hebben 15 millioen kilometer op deze lijn afgelegd. Helaas zijn ons daarbij tegen slagen niet bespaard gebleven. Maar thans beginnen wij aan de tweede 15 millioen k. m. die we hopelijk zonder tegenslagen zul len voltooien, en ditmaal binnen den tijd van drie jaar." Do hoer Plesman dankte tenslotte hot «personeel, dat door zijn stip ten arbeid deze resultaten mogelijk had ge maakt, In de bovenzaal van het restaurant ble ven de genoemde autoriteiten, de loden der teruggekeerde bemanning en hun familie leden nog even in gezellig samenzijn bijeen, waarbij do heer Plesman oen dronk uit bracht op de piloten Parmentier en Hulse bos, do beide gezagvoerders op de 500ste vlucht naar en van Indië. Ook in commercieel opzicht mag de vijf honderdste retourvlucht een succes genoemd worden. Aan boord van de „Reiger" bevon den zich bij aankomst op Schiphol 9 pas sagiers, waarvan 7 doorgingen naar Lon den. Het vliegtuig had voor tusschentra- jecten 10S kg. post uit Indië meegenomen en voor Nederland 420 kg. post. Dc Indische posterijen hadden voor deze vlucht een bijzondere enveloppe laten ver vaardigen, voor verzamelaars van philate- listische waarden. Politie arresteert magazijndieven. Eenige dagen geleden werd door do firma Carl Birkcnstock, groothan del in haarden, haardkachels, for nuizen en aanverwante artikelen, aan het politiebureau Spaarndam- merstraat aangifte gedaan, dat zoo wel uit 't hoofdmagazijn der fa. op het Prinseneiland, als elders uit fili alen in de stad, een vrij groote hoe veelheid haardkachels, fornuizen enz. werden vermist. Aangezien deze artikelen niet ongemerkt konden worden medegenomen, stond van den aanvang vast, dat zij op een weinig de aan dacht trekkende wijze moesten zijn verwij derd. De rechercheur Blonk, die zich in den laatsten tijd wederom hij verschillende ge legenheden verdienstelijk heeft gemaakt, zoowel in het opsporen van verdwenen goe deren, als van de daders, die aan de ver dwijning hadden medegewerkt, vond hierin voldoende aanwijzingen om ook deze zaak aan te pakken en met succes. Gisteravond is hij er in geslaagd oen aan tal daders op te sporen en ook een deel van de ontvreemde goederen terug te vinden. De goederen bleken, alsof ze als hestelling aan klanten van de fa. Rirkenstock geleverd moesten worden, uit de magazijnen met be stelauto naar oen bestemming te zijn over gebracht. welke nan deze firma onbekend was en waar zij slechts ten- bate van de ont- vreemders en ten dooie van de nieuwer eige naars worden afgeleverd. In den loon van den avond arresteerden rechercheur Blonk en zijn mannen oen vier tal personen, waaronder eenige. die hij dc firma Birkcnstock werkzaam zijn, alsmede eonigo personen, die verdacht worden van heling. Zij werden naar het bureau aan de Afar- nixstraat overgebracht, waarheen ook de bii hen gevonden, van de firma Birkenstock af komstige goederen vervoerd werden. Op genoemd bureau was men dan ook tegen middernacht reeds in het bezit van twee haardkachels, een emaille fornuis, twee rra=romforon. eenige vergassers en ver schillende eepctellen. Vormoedeliils zijn nor andere loden van het personeel hij deze affaire betrokken en kun nen verdere arrestaties en inbeslagnemingen worden verwacht. Nader wordt gemeld: Hedennacht is het de politie gelukt ook nn~ een vijfden persoon aan te houden in zijn won ine aan de Rustcnhurgerstraat. Tn hoofdzaak zijn de aangehoudenen helers, die de ontvreemde goederen ver heneden de waarde baden opgekocht. Gaandeweg ver meerdert ook de voorraad in beslag geno men artikelen, zoodat de wachtkamer van het bureau Marnixstraaf, waar deze voor- loopie zijn opgeslagen bijna geheel daarmee gevuld is. Geen wijziging in de gevolgde lcoers. Minister-president Göring heeft gisteren de leiding van het ministerie van economi sche zaken overgenomen. Bij deze gelegen heid hield hij een toespraak tot het geza menlijk personeel, waarin hij verklaarde in de komende zes weken de samenvoeging en samenwerking van alle instanties te wil len bereiken, welke noodig zijn voor de ten uitvoer legging van het vierjaren-plan. Hij herdacht met hartelijke en waadeerende woorden den opofferen den arbeid van den president der Rijksbank dr. Schacht in het ministerie van economische zaken en legde er den nadruk op, dat er geen wijziging in den koers is gekomen. Een welvarende Amerikaansche hoer heeft er den voorkeur aan gegeven naar de ge vangenis te gaan, liever dan zijn 14-jarige dochter naar school te zenden. Deze boer, Aaron King geheet en, is lid van de Amish Secte, een godsdienstige be weging, die een voortdurenden strijd voert om het recht te verkrijgen hun kinderen de schopl te doen verlaten vóór zij den 14-jari- gen leeftijd hebben. Leden van deze secte zijn van meening, dat de kindoren na dien leeftijd slechts „wereldlijke kennis" opdoen, welke schadelijk is voor hun geestelijk le ven. Door een vredesrechter werd King ver oordeeld een boete van twee dollars te be talen en op zijn weigering dit bedrag te vol doen, werd de boer veroordeeld tot een ge vangenisstraf van twee dagen. King heeft verklaard, dat de aanwezigheid van zijn dochter thüis noodzakelijk is, en dat alle bijkomstige opvoeding boven de achtste klassen een dusdanigen invloed op haar zou kunnen hebben, dat zij de gewoon ten van haar familie en de leer van haar kerk in den steek zou laten. Nar ons van bevoegde zijde wordt me degedeeld, heeft de minister van Economi sche Zaken ter vervanging van de binnen- en buitenlandsche minimumprijzen van bloembollen de volgende basisprijzen vast gesteld: Hyacinthen per 100 stuks 19 c.M. en op f 6.50, 18-19 c.Al. f5.25, 17-18 c.M. f4, 16-17 c.AL f3, 15-16 c.Al. 15,25 14-15 c.Al. 11.75, 13- 14 c.M. f 1.40. Enkele en dubbele vroege tulpen: Zift 12 en op f 1.60, zift 11-12 f 1.35, zift 10-11 f0.93, Darwin-, Mcndcl-, late en alle andere tul pen, met uitzondering van Parkiettulpen: zift 12 en op fl.40» zift 11-12 f 1.10, zift 10-11 f 0.70, Parkiettulpen: variëteiten Café Brun, Café Pourpre, Constantinople. Cramoisi Tmllant, Lutca Alajor, Markgraaf van Ba den, Perfecta en gemengd in deze variëtei ten; zift 12 en op f 1.40, zift 11-12 f 1.10, zift 10-11 f0.7ó, zift 9-10 f0.45, narcissen, welke groote bollen voortbrengen: f0.14 per kg., narcissen, welke kleine bollen vortbrengen f 0.17 per kg., Deze basisprijzen vormen den grondslag voor de berekening van de uitvoerheffin- gen, welke dienen om de noodige fondsen hijeen te brengen om den verkoop van een eventueel surplus te financieren. Tevens dienen deze basisprijzen als grondslag voor de uitbetalingen door het blocmbollensurplusfonds. De mogelijkheid tot verplichte inlevering, de tot nu toe gevolgde wijze van inning der uitvoerheffingen, alsmede het systeem van kortingen door den exporteur blijven ge handhaafd. Taxegedeelte Consumptiemelk Nedorlandsche Zuivelcentrale. 5 t. m. 11 December. Consumptiemelik regeer in gscon- tract, taxegedeelte 7,25 cent, eventueel ver hoogd met premie of verminderd met kwa liteitsafdracht. Overmelk regeerings-mini- mumprijs 6.40 cent. Ook Van Schijndel en v. d. Broek weren zich dapper. De eerste dag van de Zesdaagsche te Ko penhagen reeds heeft de Nederlandsche deel nemers op den voorgrond geplaatst. Vooral het jeugdige koppel Van Schijndelv. d. Broek heeft zich onderscheiden door moe dig rijden. Zij waren het, die de eerste ron de namen en zelfs vrij lang hun voorsprong handhaafden. Pellenaars en Slaats deden het nog rustig aan; als oer-degelijke Hollanders bepaalden zij er zich voorloopig toe, de kat uit den boom te kijken, maar bij het opmaken van den stand bleek wel, dat zij terdege op hun qui-vive waren geweest. Gisterenavond, na 24 uur rijden, luidde de stand als volgt: 1. BillietBuysse, België, 76 pt.; 2. Pelle naarsSlaats 54 pt.; 3. Christensende Kuysscher, Den.-Belg.); 4. GrundahlStieler, Den.; 5. Van Schijndel-v. d. Broek. 28 pt.; 6. op 1 ronde: Falck HnnsenSchön, (Den.- Dld.) 54 pt.; 7. DanneelsKnud Jacobson 24 punten. De overige koppèls lagen 4 en meer ron den achter. Vanochtend elf uur begon de overwin- nings-parade van het Japansche leger in de internationale nederzetting te Sjanghai. Op Nankingroad werd een handgranaat naar de paradeerende troepen geworpen uit een Chineesche winkel. De man, die de gra naat geworpen had, werd onmiddellijk door een Chineesch politieman doodgeschoten. Een Britsch en een Chineesch politieman, alsmede een Japansch soldaat werden licht gekwetst, terwijl „twee Japansche soldaten ernstig gewond werden. Later deed zich nog. een incident voor. Een vreemdeling rukte het. papieren vlaggetje uit de hand van een Japanschen toeschou wer en verscheurde het. De man werd door Japansche burgers achtervolgd en werd door de politie van de nederzetting in een Chineesche winkel, waarheen hij de vlucht had genomen, bewaakt. Tientallen woedende Japansche burgers trokken daarop naar het hoofdbureau van politie en wilden den naam' van den man weten. Uit vrees dat de man gelyncht zou worden, heeft de politie hem door een achterdeur uit de winkel wegge leid. Uit onze omgeving OUDE NIEDORP Brandstoffenbijslag. De termijn gedurende welken brandstof fenbijslag mag worden verstrekt is verlengd t.m. 16 April 1938 terwijl gedurende het tijd vak van 28 November 1937 t.m. 12 Alaart 1938 aan kostwinners in plaats van fl. f 1.30 aan brandstoffenbijslag zal worden verstrekt. ZIJDEWIND. R.K. Coöp. Boerenleenbank. Gedurende de maand November werd aan spaargeld ingelegd f 12.692.96 en terugbe taald f8.472.77. Op voorschotten werd afgelost f360 en aan voorschotten verstrekt f 12.905. In loopende rekening werd ontvangen f29.859.15 en betaald f21.014.55. 'f VELD. ZUIVELFABRIEK „NIET GEDACHT." Overgang naar de Zuivelfabriek te Lutjewinkel.? Woensdag vergaderden de aandeelhouders van bovengenoemde fabriek ten lokale van den heer J. Brouwer te 't Veld. De vergade ring was matig bezocht. Dc Voorzitter opent na een kleine inlei ding de vergadering en merkt op, dat de winst dit jaar klein is. K. N. V. B. Vierde klasse B. Bergen's vooruitzichten voor Zondag zijn niet slecht. Ze ontvangt Uitgeest, een niet oversterke middenmootploeg, die op vreemd terrein echter nogal wat successen behaal de en zoo o.m. tegen K.V.V, en Verkade ge lijk speelde. Verder: K.V.V.Meervogcls; Westzaan—Zaanlandia; Monnikendam— Zilvermeeuwen en tenslotte de bigmatch Q.S.C.Verkade. N. H. V. B. Eerste klasse A. Vrone mag dan al dankbaar zijn, dat Beemster ILC.Z. klopte (70) en de Zaan- kanters aldus op de laatste plaats hield, thans komen dc Beemstermenschen bij Vro ne zelf de punten weghalen. Eerste klasse C. N. Niedorp 2 brengt Berkhout een tegen bezoek. Er kan weer gewonnen worden, al zal het nu geen 72 worden. Tweede klasse B. Alevo klopte D.T.S. 2 met 6—0, terwijl de medegegadigde Koedijk de moeilijke uit wedstrijd tegen Alkm. Boys 3 won (21). Egm. Boys heeft na de 6—0 nederlaag te gen Alkmaar 2 afgedaan, welke laatste ech ter zelf mededinger is geworden. Koedijk Mevo (2 uur) is de wedstrijd van den dag. D.T.S. 2 gaat naar Akersloot. Tweede klasse F. V.C.L. heeft weer gelegenheid een stout stukje uit te halen. Een bezoek aan Hem in winst om te zetten is echter een heel zware opgaaf! Sijbckarspel ontvangt O.K.B., dat punt loos terugkeert. Verder Hollandia 4And. Boys en Ou dendijkStrandvogels 2. Schagen 2 is vrij. Derde klasse D. Aartswoud verloor, zooals bekend, van M.F.C. 3. Zondag is A. vrij. Derde klasse F. Ursem heeft, na de 21 revanche op Ber gen 2 stevig de leiding. Koedijk 2 bracht het in Castricum tot gelijk spel. Zondag w,ordt alleen gespeeld DirkshornC.S.V. 3 en Mcvo 2Koedijk 2. Dirkshorn moet kunnen win nen, terwijl Koedijk 2 ook ditmaal wel aan het kortste einde trekt. Vierde klasse D. Graftdij'k 2 en Gr. Schermer 2 komen er beter in. Resp. Spoorvogcls en Alkmaar 4 moesten het gelag betalen. Oudorp 2 won uiteraard van Akersloot 2 (91). Graft- dijk 2 haalt het Zondag ook niet tegen Ou dorp 2. D.T.S. 3 kan O. blijven volgen door uit Akersloot. 2 te slaan (12 uur). Schagen 4 kan thuis Alkm. Boys 5 kloppen (10 uur) Spoorvogels—Alkmaar 4 heeft een plaatse lijke tint. Vierde klasse G. V.C.L. 2 en Horna 2 (2 uur) ontloopen elkaar niet zoo heel veel. We achten de Lange- reizers in staat hun terreinvoordeel in punten uit te drukken. Junioren C. Na de 70 zege op Alcmaria c geniet Bergen a, evenals de overigen, een dagje rust. Adspiranten. Afd. K.: Alcmaria b—Schoorl a (12 uur); Alkm. Boys aD.T.S. a (10 uur); Afd. L.: Alcmaria c—D.T.S. b (1.15); Koe dijk n—Alevo a (12.30); Vrone a—Alkmaar b (12.30). Afd. O: Hem a—V.C.L. a (12.30); Sijbe- karspel a^-N. Niedorp b (12.30). We gaan, aldus spr. steeds vooruit. Al les gaat echter nog niet naar wensch. Vol gens verklaring van Dr. Schey komt gas- vorming in de kaas nog al eens voor, waar door de gaten ontstaan. Hierna worden de notulen gelezen dooi' den secretaris, den heer A. Molenaar, Ingekomen is een schrijven houdende ver zoek tot deelname aan de bondsvergadering te Alkmaar, bij welke bond de afd. 't Veld is aangesloten en waar Dr. Scheij zal spie ken. De heer Keesom is van meening dat men beter geen lid kan zijn van dezen bond. Besloten wordt op de vergadering nog eens na te gaan of de voordeelen opwegen tegen de kosten. Bij deskundige controle is gebleken, -dat .de weegbascule iets te veel aanwijst. De Voorzitter deelt voorts mede, dat destijds door 5 aandeelhouders een vergadering is aangevraagd met als doel om de mogelijkheid om en blok over te gaan naar de zuivel fabriek te Lutjewinkel. Deze verga dering is verdaagd en spr. vraagt nu hoe de leden tegenover dit vraagstuk staan, 'De heer van der Stoop is er sterk voor. Ton eerste zegt spreker wordt daar al een langen tijd aanmerkelijk, ja soms 4 050 cent per meer uitbetaald en nu is de ge legenheid gunstiger dan ooit om met aam- doelen en al te worden overgenomen. Men moet, zegt spr., uit zijn bedrijf trachten te halen wat er uit te halen is. De Voorzitter is van m.eening, dat dit wel nooit zal gebeuren omdat 2/3 van de aan deelhouders hier voor moeten stemmen. Spr. ziet er echter wel iets in. Op de 1*4 millioen liter melk zou bijv. togen 40 cent per ongeveer f 500.meer zijn uitbetaald ter wijl de f 600.aflossing op aan doelen ach terwege had kunnen blijven. Dit is per jaar een flinke som. Nadat over deze aangelegenheid door ver schillende sprekers een en ander is naar voren gebracht, wordt er ten slotte over gestemd of aangaande deze kwestie in den naasten toekomst een vergadering zal wor den belegd. 21 personen stemmen voor en 9 tegen. Uit het mooie jaarverslag van den secre taris blijkt dat de exploitatiekosten van de fabriek slechts 96 cent per 100 L. hebben bedragen. Gedurende het afgeloopem jaar is ruim 10.000 L meer verwerkt. De heer Van der Stoop is van meening dat het geld voor afgegeven nieuwe bussen en bussenhuur niet voldoende binnenkomt. Bij de verkiezing van het aftredend be stuurslid, directeur den heer J. Wit, wordt deze met groote meerderheid van stemimen wederom herkozen. Als lid van den raad van toezicht wordt herkozen de heer G. Groen. Beide heeren nemen deze benoeming aan. Bij het. punt 7: Salarisverlaging perso neel, melk- en vrachtrijders wordt, zooals was te verwachten geruimen tijd stilge staan. Overeenkomstig het advies van het bestuur wordt besloten om voor deze sala risverlaging, welke per 1 Al ei 1938 zal in gaan, nog geen definitieve normen vast te stellen. Eerst zal worden afgewacht hoe het gaat met de kazerij. Tevens wordt de mo gelijkheid van aanbesteden onder het oog gezien. De vergoeding voor vrachtrijders blijft, overeenkomstig het voorstel van het bestuur dezelfde. De Voorzitter deelt, mede, dat het rapport van dr. Scheij inzake her controle op den controleur J. G. Impink gunstig is. Ook de vergadering uit haar al- gemeene waardeering voor zijn werk, waar om wordt besloten om deze op denzelfden voet te laten doorgaan. De andere salarissen zullen hetzelfde kun nen blijven, alleen het salaris van den boek houder zal misschien, in verband met meer dere werkzaamheden worden verhoogd. Aangenomen wordt het bestuursvoorstel om de winst over het afgeloopen jaar ten bedrage van f 59 af te schrijven van de post fabriek en inventaris wordt aangenomen. Uit do balans blijkt dat de verlies- en winst rekening sluit met een bedrag van f 12215.39 terwijl per 1 Oct. 1937 de balans een actief en passief aanwees ten bedrage van f 21709,- De heer Groen zegt heit wenschelijk te vinden om de boekhouding te laten contro leeren door een accountant. Te dien aanzien wordt besloten bij het accountantskantoor Jong prijsopgave voor deze controle op te vragen. Ten slotte vraagt de heer Poland hoelang van een met streptococcen besmette koe melk mag worden geleverd. De Voorzitter antwoordt, dat hiertoe geen tijd staat, doch dat de melk van die koe steeds apart moet worden aangevoerd. De heer Groen zegt het wenschelijk te vinden om de slechtste koeien er uit te schieten. Overweging van dit punt wordt toegezegd. I-Iiorna sluiting. BA RS1NGERHORN Politie. Verloren: Een rijwielplaatje. Inlichtingen ter Secretarie. Burgerlijke Stand. Geboren: Nantje Grada, dochter van Pic- ter Nap en van Cornelia de Groot; Aafje, docliter van Walig Scheer en van Klaartje de Vries. Ondertrouwd: Erich Benjamin, oud 22 ja ren, tuinman en Ruth Alarx, oud 23 jaren, zonder beroep, heiden wonende te Barsin- gerhom. Getrouwd: Gerrit Jan Geel en Aaltje Neel- tje Gorter. Overleden: Jacob Zwaag, oud 74 jaren, we duwnaar van Trijntje Koning. Ingekomen en vertrokken personen. Ingekomen: E. Ochs, P. J. Kornicker, E. Ilirsch, Alcj. Al. Bing uit Duitschland, H. R. Raphaelsohn en O. Steinrnann van Amster dam, Al. de Vries van Rotterdam, mej. J. Schlichter van Londen, naar Werkdorp Stichting Joodsclie Arbeid te Nieuwcsluis; mej. AI. E. Galis van Hoogwoud naar Kol- horn F 45; mej. II. Koens van Zaandam naar Kolhorn E 5; mej. M. Bakker van Schagen naar Kolhorn F 28; echtg. Adr. Bakker van Sint, Maarten naar A 19. Vertrokken: H. J. Kalmann naar Amster dam, Keizersgracht 108; C. Bijpost en echtg. naar Winkel, Strook D 65; A. Adam en echtg. naar Sint Jansteen, Absdaalschestr. C 84; Jb. van der Heide en gezin naar Oudorp, ark b. d. Zes Wielen; W. S. Boorsma en ge zin en H. Benedick en gezin naar Oudorp, ark b. d. Zes Wielen; R. Poede en echtg. naar Oudorp. Heerenweg; .T. Everts naar Nieuwe Niedorp, Wateringskant E 23; F. Beijert en gezin naar Alkmaar, Overdiestr. Heden overleed tot onze diepe droefheid, in den aanvalligen leef tijd van ruim 8 jaar, ons innig geliefd Klein dochtertje, NELLY. Haar diepbedroefde Grootmoeder, Wed. P. ERIKS Schenk en Familie. Barsingerhorn, 2 Dec. 1937. 4; O. Steinrnann naar Amsterdam, Oosteinde 16; C. Kager naar Edam, Voprhaven 145; mej. Al. van der Velde naar Haarlem, Cruquiusstr. 12; K. van der Klooster naar Sassenheim, Floris Schoutenstraat 14; S. J. Rcmpt en ge zin naar Alkmaar, Roemer Visscherstraat E 14; W. J. van Hoesel en gezin naar Die- men, woonwagen, Ouddemerlaan; L. Sjouw en gezin naar Alcdemblik, Aliddenmeer, Ub keweg; echtg. G. J. Geel naar Den Helder, Laan 22; Alej. J. Krab naar Winkel, Lutje- winkel. HOOGWOUD Onderhands verkocht, Het woonhuis voorheen bewoond door en eigendom van den heer Jb. Hartog (de Gouw), is bij onderhandschen verkoop over gegaan aan den heer J. Waal te Hilversum. ANNA PAULOWNA UITSLAG GOOIAVOND. Ie prijs L. Voorthuizen 9911 2e prijs G. v. Oeveren 9906 3e prijs C. de Rooij 9903 Prijzen van 1 gulden gewonnen mot de worpen tusschen 9839 en 9042. LANGENDIJK OUDkARSPEL. Burgerlijke Stand over November 1937. Geboren: Gerardus, zoon van Petrus Groen en Alaria Doodeman. Ondertrouwd: Schröder, Cornelis te Koe dijk en Duijs, Catherina Elisabelh te Oud karspel. Getrouwd: idem. Overleden: Jan Rutscn, oud 80 Jaar, echt genoot van Antje Kuijper. (Overleden te Alkmaar). Ingekomen personen: F. Aloeijes en echt- .genoote van Harenkarspel; P. Pels van Zuid- Scharwoude; A. Appelboom van Oude-Nie- dorp; Jb. Pool van Anna-Paulowna; AI. AL Meester van ILeiloo; J. C. Kamphuis van Deventer; Wed. G. Jonk en gezin van Noord- Scharwoude; D. Krab van Winkel; C. J. Met en gezin van I-Ieiloo. Vertrokken personen: C. Butter naar Texel; Jb. Boonacker naar Haarlem; B. Stui- venberg naar Amsterdam; C. E. Duijs naar Koedijk; Al. Mink naar Alkmaar; U. Visset naar Alkmaar. ZIJP E Burgerl. Stand 26—Nov. 2 Dec. 1937. Geboren: Geene. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Geene. Overleden: Kuilman, Elsje, wed. van Bak ker, Pieter. SCHAGEN BURGERLIJKE STAND. Geboren: Antonius Wilhelmus, zoon van Willem Schouten en Wilhelmina Haring. Ondertrouwd: Heinrich August Stenk, oud 36 jaren, caféhouder en Ida Igelbrink, oud 29 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Schagen. Getrouwd: Jacob Klaas Alolenaar en Cor nelia Elisabelh Coevert. Overleden: Arie Tuijn, oud 70 jaren, zon der beroep, weduwnaar van Antje Glas. POLITIE. Gevonden: een vulpotlood en een school- étui. Verloren: een taschje, een heerenrijwiel, een huissleutel en een autopet. KTBERICHTEN^S EIERVEILING SCHAGEN, 2 Dec. Aangevoerd: 34.000 kipeieren: 5658 Kg. f4.10—4.15, 58—60 Kg. f4.85—4.{>5, 60-62 Kg. f 4.95-5.20. 0265 Kg. f5.20—5.35; eend- eieren f3.kleine kipeieren 3,454.10, per 100 stuks. WARA1ENHUIZEN, 2 Dec. Roode kool f 1—2.70. gele kool fl.D. witte kool f 0.80—1.30, drielingen f6.90, uien f7.808.30, grove uien f7.808, peen f 1.80—2. bieten f 1.10—2.70. Aanvoer: 47400 Kg. roode kool, 4900 Kg. gele kool, 11 800 Kg Deensche witte kool. 3450 Kg. uien, 1675 Kg. peen. 200 Kg. bieten. HOORN. 2 Dec. 1 stapel kleine Fabriekskaas 22.50, 4 st. kleine Boerenkaas 23.totaal 5 stapels, wegende 1594 Kg. Handel vlug. HELDERSCHE EIERVEILING, 2 Dec. Aanvoer: 9005 kipeieren: 4851 Kg. 3.20 3.90. 52-54 Kg. 3-GO-4.60. 55—57 Kg. 3.00 4.90. 5860 Ke. 4.30—5. 01—63 Kg. 5—5.70, 64—07 Kg. 5.30—5.80. 52 ccndcicren 3.90, alles per 100 stuks. BROEK OP LANGENDTJK. 3 Dec. 600 kg. aardappelen Eigenheimers 2—2.10; BI. dito 2.20; Bevel. 2; 0000 kg. Uien 7.00— 8.20 drielingen 6.007; grove 7.607.90 stek 3.90—440, 7000 kg peen 1.80—2.20 kleine peen 0.90—1.10; 20.000 kg. roode kool 1.20 2.80 500 kg. groene kool 11.30 40.000 kg. gele kool 1,1.20 000 kg. boerekool 2.50, 40 duizend kg. d. witte kool 801.20 500 stpks bloemkool 4.407.60 dito 2e soort 1.50; 10.000 krop andijvie 6070, 120 kg. druiven Alican- te 28.10 witte 24. NOORDSCHARWOUDE, 3 Dec. Uien f88.20, drielingen f6.706.90, grove f7.80—8.20, peen f2.102.20, kleine peen f0.801. roode kool f 1.60—3.90. gele kool f 1—1.30. D. witte kool fO.SG—1.30, andijvie 00—70 ct.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6