II <1 Plaatselijk Nieuws UITENLANDSCH. 1 VERZICHT De lieer Scheed bedankt ook els raadslid ZIJN STIJVE NEK IN 8 UUR GENEZEN KLUOSTERBALSEM KALASIRIS" fa. G. de Waard DOOR KLOOSTERBALSEM Onzuivere huid PUROL: Instructie geopend DAMES! Corsetspecialiste Alkmaarsche Kaasmarkt LLOYD GEORGE TIMMERT AAN DEN WEG. DE ZIELTOGEN DE VOLKENBOND. Het beste hebben, wil iedereen; Het beste krijgendoet bijna geen; De meesten grijpen het beste mis; Daar zij niet weten,, wat t beste is. Lloyd George kan de groote dagen van weleer, de dagen van den oorlog, gedu rende welke hij in het machtige Groot-Brit- tannië den scepter zwaaide, nog nooit ver geten. Hij blijft aan don weg timmeren, richt raden en partijtjes op en houdt re devoeringen, van welke laatste natuurlijk heel wat minder notitie wordt genomen, dan omstreeks twintig jaar terug. Toch heeft hij af en toe natuurlijk wel eens iets belangrijks te zeggen en hij weet zeker meer dan vele anderen, zoodat het zeker de moeite waard kan zijn eenige notitie van zijn uitlatingen te nemen. Dezer dagen kwalificeerde hij den al- gemecnen toestand ongeveer als volgt: de dictatoriale mogendheden weren zich over al. waar ze kunnen en de democratie trekt zich overal terug, zonder zich zelfs maar te verdedigen met het noodzakelijk gevolg, dat ze de eene nederlaag te boeken krijgt na de andere. Zeer vleiend voor de thans in de demo cratieën aan het bewind zijnde staatslieden is dat natuurlijk niet, niemand echter zal kunnen ontkennen, dat er veel waars zit in deze woorden. Toch zijn ze niet geheel juist. Lloyd George had niet moeten spre ken van „de democratie", doch van de combinatie EngelandFrankrijk. Vermoe delijk eohter acht hij deze van zooveel ge wicht. dat hij de talrijke kleine democra tische staten van West-Europa, als van minder belang, er meteen maar bij ran geert. En wanneer hij aan het slot van zijn rede een beroep doet op „de volkeren der democratische landen" om zich aaneen te sluiten en zich gezamenlijk te verdedigen tegen het dreigend gevaar, kan hij daarbij dus ook wel niet in de eerste plaats heb ben gedacht aan de kleine Westersche de- mocratietjes, doch aan het derde groote democratische rijk ter wereld, de Vereenig- de Staten. Met een variatie op het bekende woord van Schiller, zou de verzuchting van Lloyd George kunnen luiden: Ach, sei. gewahr uns die Bittë In unsrem Bunde der Dritte. Intusschen is de heele rede van Lloyd George blijkbaar geinspireerd door vrees en vrees is nimmer een sterk argument- Wanneer de autoritaire landen in Spanje zullen hebben gezegevierd, wanneer Musso- lini de Middëllandsche Zee zal hebben ge maakt tot een Italiaansche zee, dan zal Engeland in gevaar zijn, zoo zegt hij. Of deze beide dingen voorloopig te gebeuren staan, is wellicht aan eenigen twijfel on derhevig. Zeker echter is, dat de politiek van Engeland en Frankrijk, die eenige maanden geleden, ten tijde van Nyon. plotseling veel krachti ger scheen te zijn geworden, een nieuwe inzinking vertoont. De ge beurtenissen in het Verre Oosten zul len daaraan wel mede debet zijn, doch dat verandert niets aan het feit. Beide landen hebben zich als het ware vol gezogen met koloniën en hoe groote voor deden daaraan verbonden mogen zijn, hun bewegingsvrijheid wordt er in hooge mate door beperkt. Hun belangen liggen overal over de heele wereld verspreid. Nergens kan iets gebeuren, of Engeland en Frankrijk zijn er direct bij betrokken. Ze moeten overal tegelijk zijn en deze opgave blijft zelfs voor mogendheden van formaat bijna te zwaar. Ze moeten zich te zeer verdeden en zijp dus overal vrij zwak, terwijl ze, zoo ze hun aan dacht en hun macht op één plaats zouden kunnen conccntreercn, daar zeer sterk zouden kunnen zijn. Dat laatste is intus schen niet mogelijk en de werkelijkheid is dus, dat ze alle moeite hebben hun gezag te handhaven. Dat onder deze omstandigheden de gehei me diplomatie haar oude rechten heeft her nomen en openbaarheid bij internationale Een stijve nek behoeft Ge dus niet langer te hebben ,Jk had den geheelen dag door ragen- achtig weer geloopen met een sner penden wind. Toen ik s'avonds thuis kwam, kon Ik mijn hoofd niet meet bewegen, zoo stijf waren de spieren van mijn nek Ik ging vroeg naar bed maar liet mij tevoren eens stevig wrij ven met Klooster balsem, 's Morgens was ik verrast te bemerkendat er van mijn stijve neh niets meer te be speuren was. De Kloosterbalsem had mij In een enkelen nacht, of In 8 uur van m n hevige stijve nek af geholpen. S. Sch. te den R AKKER'S „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bU brand en snij wonden Ook on^e^venuurd als wrUfmlddel bU Kheumntiek. spit en pijnlijke spieren Schroetdoo» 85 eb Portent 62J4 et. en/1.04 besprekingen heeft verdrongen, is niet ver wonderlijk. Htoe grooter de moeilijkheden zijn, waarmee iemand te kampen heeft, hoe meer hij in den regel geneigd is te grijpen naar geheimzinnigheid. Waar bovendien de autoritaire landen wellicht ten deele al weer ten gevolge van de moeilijkheden, waarmee zij zelve te kampen hebben, moei lijkheden, die voor een goed deel van finan- cieelen aard zijn de openbaarheid reeds lang over boord hebben gesmeten, is dit voor de tegenspelers een reden te meer om te breken met het moderne systeem, dat na den vrede van Versailles met zooveel bra- vour werd aangekondigd en dat zijn uit drukking vond in den Volkenbond, Met het weer haar intrede doen van de geheime diplomatie werd aan dezen Volkenbond een geweldi ge afbreuk gedaan, ja, men zon zich mogen afvragen of daardoor niet aan dit lichaam zijn laatste aareooi is ontnomen. De eerste slag werd er aan toegebracht toen en'kele groote mogendheden Genève den rug toewendden. Dit op zichzelf zou wellicht nog niet zoo erg zijn geweest indien bij voorkomende ge legenheden mocht blijken, dat de hond bij machte was zijn gezag te handhaven ook tegenover n iet-led en. We weten, hoe het is gegaan. Tallooze malen kwam de totale on macht van dit grootsche lichaam duidelijk tot uitdrukking. Leden en niet-leden trok ken zich van Genève hoe langer hoe minder aan en iedere aanranding van het gezag van den Volkenbond brachit een verminde ring van prestige met zich mee. En wanneer we thans zien, dat de gehei me diplomatie weer algemeen in gebruik is geraakt, dan beteekemt dit, dat zelfs de le den, die zich het krachtigst schaarden ach ter de Volkenbondsid.ee en achter den Vol kenbond zelve, er weinig heil meer in zien van zijn diensten gebruik te maken. Alles vloeit. Alles verandert. Dat dit woord nog altijd opgaat, heeft de Volkenbond aan den lijve ondervonden en we mogen het jammer vinden, dat de ver andering er hier een ten kwade is geweest, er is niets aan te doen. En zoo zien we dus, dat Lloyd George met leedwezen kan constateeren, dat de Volkenbond in de En- gelsehe troonrede niet eens meer werd ge noemd! Waarbij we niet moeten vergeten, dat diezelfde Lloyd George een der geeste lijke vaders is geweest van deze schepping, die naast haar goede zijden zeer groote fouten toonde. De grootste daarvan was wellicht deze, dat de Volkenbond werd gepromoveerd tot den handhaver van de in 1918 bestaande machtsverhoudingen. De Volkenbond zou er voor hebben te zorgen, dat de met koloniën verzadigde mogendheden zich in het rustige bezit daarvan zouden mogen blijven ver heugen, dat de landen, die zich alles ontno men zagen, daarin tot in lengte van dagen zouden moeten blijven berusten. De Volkenbond was daarmee afgestemd op het bevredigd egoïsme van enkele rijken, een basis, die op den duur niet sterk genoeg bleek. Waarover men zich niet behoefte te ver wonderen. Vetwormpjes, pukkels en uit slag verdwijnen en de huid wordt jeugdig—frisch, gezond en fluweelzacht door "V Us**,v *ulv«r» verzacht geneest I" doozen 30-60 ct. Bij Apoth. en Drog. mmtaamaÊaimmm MIJNHARDT MaaBBBBm Zijn opvolger zal zijn de heer M. Wissekerke Uit volkomen betrouwbare bron vernemen wij, dat de heer Schoorl zich in een schriftelijke verklaring tegenover zijn fractiegenooteh heeft verbonden ook als raadslid te be danken. Daardoor is de mogelijkheid geopend om de opengevallen plaats van wethouder door een vrijzinnig man te doen bezetten. In een bijeenkomst op Donderdagavond j.1. heeft de heer M. Wissekerke zich bereid verklaard het raadslidmaatschap te aan vaarden, nadat de heer Van Barneveld ver klaard had om gezondheidsredenen geen zitting te kunnen nemen. Het ligt ook in de bedoeling, dat de heer Wissekerke als wethouder optreedt, tenminste als de S.D.A.P. met deze keus genoegen neemt. Een desbetreffend verzoek aan deze politieke partij is bereids ver zonden. Met den heer Wissekerke zal een vol bloed Schager zijn entrée in de Raadszaal en in het Dagelijksch Bestuur onzer ge meente doen. Hij heeft zich steeds doen kennen als een hard werker, wien nooit iets in het be lang onzer gemeente te veel was. Wij zien hem dan ook vol vertrouwen het glibberige pad der politiek betreden en hoe het hem daar ook moge vergaan, zeker is dat een eerlijk en ijverig man straks de drempel der raadszaal als Edelachtbare zal overschrijden. In een gesprek dat wij met het aanstaande nieuwe raadslid mochten hebben verklaarde bij ons met veel ambitie deze veel omvatten de taak te aanvaarden. Hoewel hij de groote moeilijkheden welke hem wachtten terdege inzag, hoopte hij zich toch spoedig in de ge meentelijke zaken in te werken. De heer Wissekerke verklaarde reeds drie maal candidaat voor den Raad geweest te zijn, zoodat hij meende, nu een beroep op hem werd gedaan, niet te mogen weigeren. De heer W. is de Vrijzinnig Democratische richting toegedaan en was jarenlang lid der plaatselijke afdoeling. De geruchtmakende zaak Schoorl. Wij vernemen, dat de Heer Borst, de man die een aanklacht tegen den ex-wethouder Schoorl indiende, tegen Maandag a.s. is ge dagvaard om te Alkmaar voor den rechter commissaris Mr. Krabbe te verschijnen. Dit sluit dus in, dat ook de Heer Schoorl over morgen in verhoor zal worden genomen en de instructie tegen hem is geopend. AUTOBOTSING. Gistermiddag zijn in de Hecrenstraat een auto van de Velo en een onbekende auto met elkaar in botsing gekomen. De wagen van de Velo verloor een spatbord terwijl de treeplank vernield werd. Van do andere auto werd een spatbord in elkaar gedrukt. OVERPLAATSING. Met ingang van 19 December a.s. wordt de lieer D. Ruig, werkzaam aan bet station alhier, overgeplaatst naar het station Alk maar, Kleuters vieren Sf. Nicolaasfeest In het gymnastieklokaal van de O. L. School vierden de leerlingen van de Fröbel school gistermiddag hun Sinterklaasfeest. Tegen 2 uur reeds waren vele ouders aan wezig vooral de moeders waren goed vertegenwoordigd en steeds kwamen er meer bij. Het behoeft geèn betoog, dat de tijd weid gekort met een gezellig babbeltje... Het lokaal was voor deze gelegenheid ver sierd met slingers, wat het geheel een feeste lijk tintje gaf. Achterin stond een groote zo lel bestemd voor Sinterklaas en daarachter waren eenige tafels opgesteld, waaroverheen witte lakens waren gelegd, welke dienden om de last van de tafel voorloopig geheim te houden. Even over tweeën, kwam de hoofdonder wijzeres, Mej. Tiddens, met haar kleintjes, allemaal in keurige pakjes gestoken, bin nen. In oen grooten kring gingen zij op de banken zitten en in afwachting van de komst van den Spaanschen Heilige werd alvast een liedje gezongen. Nu, lang liet de Sint niet op zich wachten en gevolgd door zijn trouwen knecht Zwarte Piet ver scheen hij weldra in den kring en nam plaats op de voor hem bestemde stoel. Har telijk werd hij door de kleuters toegezon gen. Sinterklaas vertelde, welk een zware reis hij achter den rug had en ook, hoe hij door Zwarte Piet was beetgenomen; hij kon goed vertellen, Sinterklaas en met groote aandacht werd er dan ook naar hem geluisterd. En gul was ie ook, wantn u eens liet hij speculaasjes uitdeelen, dan weer suikerbeestjes. Over het algemeen was Sinterklaas erg tevreden over de leerlingen van Mej. Tid dens en Mej. Raar; wel moeten eenigen beter schap beloven, maar de meesten waren erg „zoet" geweest. Met pianobegeleiding van Mej de Veer werden nog vele liedjes gezongen; er werd getracteerd en het eene spelletje volgde op bot andere. Veelal werden deze spelletjes in costuum uitgevoerd. Duidelijk trad aan het licht, met hoeveel toewijding Mej. Tid dens en Mej. Raar zich met de kleinen be zighouden en hun komt daarvoor zeker een woord van hulde toe. Zoo is het voor de kinderen weer een echte fijne middag geworden en noode na men zij slechts afscheid van Sint Ni colaas, die natuurlijk niet vergeten had allen van 'n cadeautje te voorzien. Maar ook de oude ren zullen met genoegen aan dezen middag terug denken. Rest ons nog te vermelden dat dit Sint- Nicolaasfeest werd bijgewoond door burge meester Comelissen en wethouder Buiskool met hun echtgenooten. BOOMEN OP DE LOET GEROOID. De boomen op de Loet hebben dan toch eindelijk het veld moeten ruimen. Gisteravond stond er nog slechts één over eind en wel tegenover het perceel van den heer Speets. En vandaag zal ook deze het af moeten leggen. Moeten wij aan den ee- nen kant het verdwijnen van deze eertijds zoo fraaie boomenrij betreuren, anderzijds zal toegegeven moeten worden dat het ver keer hiermede ten zeerste is gebaat; trou wens de stand der boomen was den laats ten lijd minder goed. Als nu aan de heeren automobilisten maar niet het sein is gegeven om er op dezen breeden weg maar een flink vaartje in te zetten, want daardoor zou de krul zing Loet- Provinciale weg veel aan gevaarlijkheid winnen! GESLOTEN VEKLARING PROVINCIALE WEGEN VOOR RIJWIELEN. Door Ged. Staten is besloten, dat het met het oog op de vrijheid en veiligheid van hot verkeer gewenscht is het voor het al- gemeene rij verkeer bestemde gedeelte van de provinciale wegen of gedeelten daar van, waarlangs een rijwielpad aanwezig is, het. verkeer in beiden richtingen voor rij wielen te sluiten. Dit betreft voor onze gemeente: -Den Provincialen weg Stolpen-Sclïagen, DEN HELDER tusschen den Lagedijkerweg en den Provin cialen weg Alkmaar-Schagen Den Provincialen weg Alkmaar-Schagen, tusschen den Haringhuizerweg en de voor malige spoorbaan Schagen-Wognum. Waarschuwingsborden hieromtrent zul len worden geplaatst. BOUWVERGUNNING. Door B. en W. is aan K. Blaauboer ver gunning verleend tot het verbouwen van zijn perceel aan de Laan. Uit onze Omgeving ZIJPE Op 1 December 1937, waren bij de Arbeids bemiddeling in de Gemeente Zijpe II werk zoekenden ingeschreven n.1.: 82 Landarbeiders; 57 Grondwerkers; 36 Dijkwerkers, 11 Timmerlieden; 5 Metselaars; 3 I.osarbeiders; 2 Slagers; 2 Schippers; 2 Schilders; 2 Opperlieden; 1 Rietdekker; 1 Dienstbode; 1 Smid; 1 Betonwerker; 1 Stof feerder; 1 reiziger; 1 Stokeir; 1 Visscher; 1 Bakker. ST. MAARTENSBRUG. Optreden van „Hierna Beter". „Nut en Genoegen" heeft de bekende too- neelvereeniging „Hierna Béter" van Koog- Zaandijk" uitgenoodigd om in de zaal van den heer Kossen een uitvoering te geven. De toeschouwers zullen op 11 Dec. a.s. van het blijspel „Bet je regeert" kunnen genieten, De regie is in goede handen van den heer Adriaan van der Horst, oud-directeur van het Schouwtooneel te Amsterdam. PETTEN. Donderdag vond een algemeene ledenver gadering plaats van V.V.V. Na opening door den voorzitter volgde voorlezing der notulen, welke werden goed gekeurd. De secretaris deelde mee, dat over 1937 57 aanvragen waren binnengekomen voor gemeubileerde kamers en pension. De ingediende begrooting voor 1938 sloot in inkomsten en uitgaven tot een bedrag van 150. De heeren C. Helder en W. Hoveling zullen de rekening over 1937 controleeren. Bij de bespreking van de propaganda voor 1938 blijken verschillende leden te voelen voor de uitgave van een foldertje, waarin kunstzinnige foto's van Petten dienen te worden opgenomen, doch slechts weinig ad vertenties. Het bestuur zal zich nader ern stig over deze kwestie beraden en in een volgende vergadering met uitgewerkte plan nen komen. Mogen dan wat meer leden hun Jagl^ang begrijpen en ter vergadering aanwe zig zijn. Rondvraag. De heer C. Vriesman stelt voor geëmailleerde plaatjes te bestellen ten einde die te bevestigen op de deurpost der bij de V.V.V. aangeslotenen. Dit voorstel wordt aangenomen. Voorts stelt de heer C. Vries man voor pogingen in 't werk te, stellen om gedurende de zomermaanden een autobus verbinding met Petten te verkrijgen. Het be stuur heeft zich bereids met de Noord-Hol- landsche Autobusdienst in verbinding ge steld, die gaarne nader in een conferentie .met het bestuur deze zaak onder oogen wil zien. Hierna sluiting. WIERINGEN OOSTERLAND. RESTAURATIE KERK EN TOREN. Reeds lang was het den bezoekers opgeval len, dat het inwendige van de Oosterlander kerk in minder gunstigen toestand verkeer de en dat dientengevolge allerlei voorzienin gen zeer noodig waren. Maar ook hier werk te zooals bij zooveel, dat eigenlijk noodza- gelijk gebeuren moet, de toestand der finan- tiën belemmerend. Toch is het tenslotte zoover geko men, dat met de noodzakelijke werk zaamheden kon worden begonnen. Het werk werd door het kerkbestuur opgedragen aan de fa. Hermans te Den Oever, die voor enkele weken begonnen is de binnenmuren af te bikken. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling de muren weer opnieuw te bestrijken met een deugdelijker praeparaat dan de kalk die er tot nu toe op zat. Na het afbikken kwam echter de tufsteen, waaruit de kerk hoofd zakelijk is opgebouwd, in een zoodanigen gaven toestand bloot te liggen, dat men op het idéé kwam het gebouw van binnen zoo veel mogelijk in zijn oudsten staat, te her stellen, dus zonder pleisterwerk. Op initia tief van dr. v. Beek werd Monumentenzorg in den arm genomen, welke instelling een architect zond, die verschillende aanwijzin gen gaf. Behalve de tufsteen zijn ook an dere soorten steen blootgekomen, als roode en gele baksteen. Dit staat in verband met de verschillende veranderingen, die de Oosterlanderkerk, welke in de 11e eeuw ge bouwd werd, in den loop der tijden, zoowel aan de binnen- als aan de buitenzijde heeft ondergaan. Zoo werd b.v. het koor aan de Oostzijde A.s. Woeensdag 8 December, van half elf tot half vier is aanwezig. Gratis advies. Alleenverkoop Maatwerk 99 Leverantie Ziekenfonds AjV.Z.Ak. Voor BUIKBANDEN, ELASTIEKE KOUSEN enz. SCHAGENk De hoogste markt was f23.en de gang lag niet zoo heel ver van die van de vorige week. In door snee werd ongeveer gemaakt f 21. 121.50. Toch lagen de opvattingen omtrent de markt eenigszin6 uit een. De kwestie was, dat hot ver schil tusschen zacht en stevig goed, dat den laatsten tijd vrijwel mini maal was, wat grooter scheen te zijn. De markters met zoogenaamde „voordeelige" kaas zagen in menig geval hun prijs met een half gul dentje dalen, terwijl het betere^ steviger goed prijshoudend was. De aanvoer, die wellicht nog on geveer 60.000 K.G. bedraagt, is daar mee zoo klein, dat men zich met eenige verwondering mag afvragen, hoe het aan de man brengen van zulk een klein kwantum blijkbaar toch nog vrij groote moeilijkheden met zich mee brengt. Eenigszins stagneerend werkte het feit, dat bij de onderhandelingen over de nieuwe handelsovereenkomst met Dnitschland moeilijkheden zijn gerezen. Hoewel de zaak misschien nog niet dringt, had een en ander toch ten gevolge, dat de handel zich wat voorzichtiger en dus wat ternghondender betoonde. weggebroken en vervangen door een imuup van baksteen, later van gehouwen steen; sommige ingangen werden dichtgemetseld andere geopend, ramen werden vergroot of dichtgemetseld en voor dat dichtmetseleu gebruikte men roode of gele baksteen. Nu zal de architect van Monumen tenzorg pogingen doen nog tufsteen te verkrijgen, ter vervanging van de baksteen, opdat alles meer één ge heel wordt en men ook beter kan la ten zien, hoe het geweest is vóór de Hervorming. Daarna immers onderging ook de 'Oosta* lander aan St. Michaël (de drakendpoder) gewijde kerk het lot van zooveel andere ka tholieke kerken: toen werden de beelden verwijderd, ging men de muren bepleiste ren, enz. Daar de werkzaamheden nu veel omvang rijker worden dan oorspronkelijk de opzei was, zal getracht worden subsidie te krij gen. Het streven van het kerkbestuur met de haar adviseerende organen, verdient onge twijfeld waardeering, daar een en ander aan de inwendige schoonheid van het gebouw,, dat tot nu toe wel een erg kouden indruk maakte met z'n leelijke, kale muren, zeef zeker ten goede zal komen. Tegelijkertijd wordt nu ook de torenspits, die min of meer bouwvallig werd, onder han den genomen. Er komt een nieuwe top op in den ouden trant, terwijl van binnen gedeel telijk nieuw houtwerk zal worden aange bracht. Daar de tegenwoordige toestand niet zonder gevaar was, stemt het tot voldoening dat nu afdoende maatregelen genomen zul len worden. AANSTELLING In de plaats van wijlen den heer C. Hui* bers is als afslager aangesteld de heer \V, Mostert Sz. HULP KLEUTERSCHOOL. Wegens ziekte van mej. A. Smit is ah tijdelijke hulp bij de kleuterschool te Hip» polytushoef aangesteld mevr. K. B. J. Dek- ker-de Lange alhier. Het St. Nicolaasfeest voor de kinderen van de Kleuterschool te Hippolytushoel wordt hedenmiddag in Cinema de Haan gehouden. Schaken. Voor de competitie Wieringer Schaakclub werden de volgende partijen gespeeld: Zanstra—S. Smit 1—0 S. Smite-Zanstra 0—1 KlompC. Bakker 0—1 De schaakavonden worden voortaan, in verband met den Middenstandscursus des Vrijdagsavonds worden gehouden. TT x Succes-nieuws. Het Succes-elftal zal Zondagmiddag a.s. in de volgende formatie in het veld treden tegen Helder I. C. Lont A. Schmitt Jb. Ott N. Doorn D. Kuipef J. Iedema L. Montulet A. Kerkdijk Th. Rijkers A. Schotting P. Posthumus DEN OEVER SINT NICOLAASFEEST. Gistermiddag heeft do goede Sint Den Oever bezocht. Om ongeveer half twee kwam het visschersvaartuig W. R. 2 de werkhaven binnen met den Grooten Kindervriend aan boord. „Apollo" had zich aan de kade op gesteld en liet diverse toepasselijke liedjes hooren. Dank zij het fraaie weer stond een dichte menigte op de groote haven. Van hier ging het met muziek voorop door Den Oever naar de Openbare Lagere School aan de Zwinstraat. Hier heeft de Sint ongeveer een uur vertoefd waarna hij naar de zaal „Wiron" ging waar een groo te menigte kleuters hem reeds met spanning verwachtte. D zaal van Lont was boorde vol. Bij binnenkomst werd de Sint een wel komstlied toegezongen. Wat we hierna te zien kregen heeft ons werkelijk verbaasd, Toen het doek openging kregen we een Zangspelletje te zien getiteld het „Kabou terliedje". Alle kleintjes hadden keurige pakjes aan en wat zongen ze. En zoo ging het maar door. We hebben versteld gestaan hoe Juffr. Poe>ze met haar helpster de kleintjes van even drie jaar dit alles weet in te prenten. We hebben kunnen zien dat het Bestuur van kleuterschool een goede greep heeft ge daan met het benoemen van juffr. Poeze. Na al dit moois kwam zwarte Piet met een groote zak op het tooneel waarin voor elk kind een cadeautje zat. Een woord aan al len die dit feest mogelijk hebben gemaakt een woord van hulde en dank.

Schager Courant | 1937 | | pagina 10