De inzet van het „middenspel" KJSLV*B* De eerste klassers N-H-V.B. Het verboden grondgebied Is D.W.V. tegen Z.F.C. bestand? Uael&aê Belangrijke match op Wieringen Wieringerwaard of Watervogels? D. W. V. 's positie in gevaar Nog altijd is er één ploeg in de tweede klasse A welke ongeslagen is. Dat is het kra nige D.W.V., de jongste van het edele tiental, dat deze klasse vormt. Het komt ons echter voor, dat de geelzwarten den langsten tijd ge had hebben om op dit trotsche record te kun nen bogen, vooral nu zij morgen een visite aan Z.F.C., dat zich nog lang niet uitgeschakeld acht, gaat brengen. Het zou ons niet verwon deren, als dit de eerste nederlaag voor de Am- eterdammers werd. H.R.C. speelt thuis tegen O.S.V., dat nog Steeds een bescheiden plaats op de ranglijst in neemt, maar aan de herstellende hand is, ge tuige haar eerste zege op De Spartaan. Het lijkt ons, dat de thuisclub een zware pijp tegen de Oostzaners te rooken krijgt, vooral ook om dat de opstelling van het elftal nogal eens zorgen baart. De groote nederlaag in Wormerveer heeft de factor „rust-in-het-elf- tal" trouwens ook geen goed gedaan. Conclu- deerend zal de Racing met een gelijk spel te- yreden mogen zijn. Wat Alcmaria in Amsterdam tegen De Spartaan zal doen is als a 11 e wedstrijden van de witjakken, volkomen onzeker. Spelende als tegen Z.F.C. geven we hun een goede kans op beide punten, maar Alcmaria is er juist de ploeg naar om op een uitstekenden wedstrijd gen bar slechte te laten volgen. West-Frisia zal in Enkhuizen trachten zich het leidende W.F.C. van 't lijf te houden, ook al om zelf een kans op den eeretitel te behou den. Ofschoon we de kracht van de geelrooden- op-eigen-veld hoog aanslaan, kunnen we niet aannemen, dat er meer dan een gelijk spel voor hen zal inzitten. Integendeel, als zij dit resul taat verkrijgen, zal ons dat meevallen. De Kennemers' papieren kunnen in waarde Stijgen, als thuis van Z.V.V. gewonnen wordt, Xvaarop we wel mogen rekenen. Belangrijke wedstrijd op Wieringen De belangrijkste wedstrijd van de derde klas se A is natuurlijk Succes—Helder, de strijd tus- schen de nummers 4 en 2 en dus tusschen 2 van de ernstigste belagers van de leidende Alk- jnaarsche Boys. Zoo zoetjes aan begint de Suc cesHelder-serie geschiedenis te maken, ook al omdat tot nu toe alle tusschen beide ploegen gespeelde matches een nogal „gekruid" karak ter hadden. Was er voorheen nogal eens een ietwat onaangenaam aandoend element in ge noemde wedstrijden, wij verwachten, dat dit tot het verleden zal behooren en dat wij morgen een sportieve beslissing krijgen. Van den uit slag valt alleen dit te zeggen, dat, a 1 s één der partijen wint, dit wel met miniem verschil zal zijn. Maar w i e er wint, valt absoluut niet te voorspellen, ook al omdat afgewacht moet worden of Helder zich al dan niet van het échec tegen de Alkmaarsche Boys geleden hersteld heeft. Vast staat echter, dat de toeschouwers van een spannende, forsche (en eerlijke!) partij Voetbal zullen genieten. In afwachting van hetgeen hun concurrenten doen, gaan de Boys voor eigen publiek Pur- mersteijn partij geven. Ofschoon een zege voor de Boys in de lijn der verwachtingen ligt, zul len zij voorzichtig moeten zijn met onderschat ting van P.'s kwaliteiten. Klopten de bruin- witten niet kort geleden De Volewyckers op eigen veld? Voor Texel staat weer een verre reis op het program: A.P.G.S. uit. Niettemin zouden de groenzwarten die reis met vreugde onderne men als zij er zeker van waren een of twee punten te halen, maar dat is 't 'm juist. De heeren zullen er by voorbaat goed aan doen er rekening mee te houden, dat zij onverrichter- zake zullen moeten terug keeren. Dat neemt niet weg, dat de eilanders den moreelen plicht tegenover hun club zullen verstaan en zullen trachten er het allerbeste van te maken. Wie weet! Van Zaandijk mag verwacht worden, dat zij door Assendelft op eigen veld te slaan, tot den kopgroep zal blijven behooren. Vermelden we nog, dat j.L Zondag reeds VolewyckersHollandia gespeeld werd. De Mokummers wonnen met niet minder dan 7—1! Twee groote wedstrijden Ook in IV A wordt morgen de eerste helft af gesloten. Dit houdt in dat het nu uitgeschre ven programma nog op alle fronten een eerste ontmoeting geldt, met alle onzekerheid van dien. Dit maakt het voorspellen niet gemak kelijk. Allerminst byv. bij de twee bigmatches WieringerwaardWatervogels en Alkmaar BKC. Deze wedstrijden zullen den doorslag moeten geven voor de bepaling van het pers pectief waarmede de tweede helft ingaat. WieringerwaardWatervogels, welk een vooruitzicht voor de liefhebbers van span ning! Al enkele jaren achtereen zaten deze twee elkander dwars. In 19351936 speelden ze voor het laatst samen en won Watervogels beide malen, thuis met 41 en uit met 32, waarop de Vogels vlak voor Wieringerwaard naar 4 A promoveerden. Dit jaar is er o. i. hoegenaamd geen onderscheid tusschen de twee. Getheoretiseer over den mogelijken uit slag moet eiken grondslag ontberen. Ons oor deel is: wie van beide niet onmiddellijk over haar gewone vorm beschikt verliest. De eerste klap kan een daalder waard zijn. AlkmaarBKC is ondanks de 100 procent betere cijfers voor de Polderschen een zeer zwaar uitstapje. BKC denkt er zeker niet te licht over. Alkmaar's kunnen, aanschouwd in den voor de kaasstedelingen onfortuinlijken wedstrijd tegen Watervogels, werd niet gering geacht. Het zal voor BKC zaak zijn van stond af aan alles op alles te zetten. De welhaast traditioneele zwakke eerste helft kan tegen Alkmaar niet veroorloofd worden. Al met al geven we BKC de meeste kans op de pun ten, op grond van haar productieve voor hoede. Schagen, doorgaans uit wel in vorm, moet naar DTS. De rivaliteit tusschen deze twee garandeert een spannende partij, waarbij een geüjk spel of een kleine overwinning van de bezoekers het resultaat zal zijn. Nieuwe Niedorp ontvangt Strandvogels. We durven nu eindelijk eens op beide punten te rekenen, Niedorpers! De reserve-klassen In Res. IIA zien we, dat H.R.C. 2 de reser ves van Z.V.V. met een bezoek gaat vereeren. Waar de Zaankanters van bescheiden kracht zijn, is een Racing-overwinning te verwachten. De overige wedstrijden zijn: O.S.V. 2K.F.C. 2; D.W.S. 2—T.O.G. 2; W.F.C. 2—De Spar taan 3. In de res. IHe klasse A ontvangt Helder 2 de club, die bovenaan het ranglijstje prijkt. Dat wordt dus een moeilijke kamp voor de kampioenen, die nochtans aan hun eer ver plicht zijn om de geelrooden, als het kan, één punt te ontnemen. Ten aanzien van H.R.C. 3 spreken we de verwachting uit, dat zij er tegen Z.F.C. 4 in Zaandam in zal slagen minstens één punt te bemachtigen. Verder wordt ge speeld Hollandia 2K.F.C. 3 en W.F.C. 3Alk maarsche Boys 2. AFDEELING I. A.D.O.—D.F.C. K.F.C.V.U.C. SpartaExcelsior. AFDEELING H. 't Gooi—H.B.S. C.V.V.—D.H.C. XerxesFeijenoord. HaarlemStormvogels. BlauwwitHermes D.V.S. AFDEELING IH. A.G.O.V.V.Wageningen. EnschedeTubantia. HengeloGo-Ahead. HeraclesZ.A.C. P.E.C.N.E.C. AFDEELING IV. N.O.A.D.L.O.N.G.A, EindhovenJ uliana. B.V.V.—N.A.C. RoermondWillem n. BleyerheideP.S.V. AFDEELING V. Be QuickLeeuwarden. VelocitasSneek. AchillesG.V.A.V. VeendamHeerenveen. Eerste klasse D. Daar Schoorl vrij is kan haar de eerste plaats door niet minder dan drie clubs ont nomen worden. Boven Petten en Succes 2 heeft Atlas daar de beste kans op, omdat ze een wedstrijd minder heeft gespeeld. Het zal De Ruiter c.s. niet gemakkelijk afgaan de achterstallige match in de volle winst om te zetten nu Zeemacht bij haar thuis komt (10 uur). Wel blijken de Atlanders ons sterk ge noeg om den stand op 00 te houden, de voorhoede toont zich de laatste weken niet in staat om voor overwinningen te zorgen. In dit licht bezien zou een overwinning op Zeemacht ons dan ook meevallen, want we rekenen op gelijk spel (10 uur). Maar Petten en Succes 2 hebben het even min gemakkelijk, zoodat het met den troons afstand van Schoorl nog wel eens los kon loopen. De Wieringers moeten n.1. naar Held. Boys (10 uur) en Petten naar HRC 4 (10 uur). We laten de 70 zege van de Boys des tijds op Wieringen buiten beschouwing, maar baseeren ons op hetgeen de Boys Zondag tegen Schoorl lieten zien. Succes 2 had daar zeker ook niet meer dan gelijk spel behaald. Wat Petten's bezoek aan de Sportlaan be treft, zal veel afhangen van het feit of de schotvaardigheid bij de Pettemers niet van tijdelijk karakter is geweest. Deze kan o.i. den wedstrijd beslissen. OudesluisHelder 3 (2 uur) sluit de rij. Deze wedstrijd heeft wel eens in een ander licht gestaan dan die der laatste plaats. We durven hier haast geen voorspelling te doen, niet wetend hoe het moreel der Oude- sluizer troepen is. We willen echter wel dit zeggen, dat de thuisclub wel heel goed mag spelen om niet door de witjakken geklopt te worden, wat bij de huidige staat van zakên zeker de theoretische voorspelling is. Tweede klasse G. Texel 2 zal niet veel aangename herinnerin gen aan haar uitstapje naar den Polder heb ben. Ze zal Zondag thuis zeker willen toonen dat ze beter kan (vooral de keeper) en we geven Helder 5, hoe fraai haar verrichtingen van de laatste weken dan ook zijn, geen kans ook Texel 2 te verrassen (2 uur). BKC 2 krijgt gelegenheid opnieuw 2 pun ten te vergaren, nu Cocksdorp bij haar thuis komt. De bezoekers zijn geruimen tijd niet in actie geweest, zoodat we benieuwd zijn naar hun wederoptreden (2 uur). Na de uitstekende overwinning op Water vogels 2 hebben we in JVC wel zooveel ver trouwen, dat we haar den uitwedstrijd tegen Helder 4 (10 uur) ook zien winnen. Derde klasse E. De zoo juist verslagen leiders zullen zich gaarne willen rehabiliteeren, maar vooral Hel der 6 treft het allerminst. Ze moet bij HRC 6 op bezoek (12 uur), wat ons een strijd met volkomen gelijke kansen lijkt. Wieringer waard 2, dat naar Zeemacht 2 gaat (12.30 uur), moet den steun van K. Oostindië missen en een overwinning zal lang niet cadeau ge kregen worden. ZONDAG 5 DECEMBER 1937. Hilversum L 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (gr.pl.) 9.50 Nederduitsch Hervormde Kerkdienst. Hierna: Gewijde muziek (gr.pl.). 12.15 KRO-Orkest. 1.00 Boekbespreking. 1.20 Feest der Joegoslaven in de Limburg9che Mijnstreek. 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen. 2.30 KRO-Orkest. 3.05 Gramofoonmuziek. 3.15 De KRO-Melodisten. 4.00 Ziekenlof. 4.55 Sportnieuws. 5.00 Parkkerkkoor en orgelspel. 6.00 Gereformeerde Kerkdienst. Hierna: Or gelconcert. 7.45 Sportnieuws. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.10 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.30 KRO-Orkesten, Radiotooneel en gramo foonmuziek. 10.30 Gerichten ANP. 10.40—11.00 Epiloog. Hilversum H. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 8.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Voetbalnieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.40 „Van staat en maatschappij", causerie. 10.00 Zondagsschool. 10.30 Remonstrantsche Kerkdienst. 12.00 Orgelconcert. 12.10 Filmpraatje. 12.35 Omroeporkest en solist. 1.10 Causerie over het Sint-Nicolaasfeest. I.30 Vervolg concert. 2.00 Boekbespreking. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 AVRO r Bonte Dinsdagavondtreln. 4.30 AVRO-Dansorkest. 5.00 „Esn gesprek op Sint Nicolaas en causerie. 6.00 Het Noviteiten-Orkest. 6.30 Sportuitzending. 6.45 Sportnieuws ANP, Gramofoonplaten. 7.00 Tusschen Zeven en Acht. In de pauze: Causerie. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 St. Nicolaas-Revue. 9.15 Causerie. 9.25 Gino Bordin's Hawallan-en9emble, or gelspel en gramofoonplaten. 10.15 Radio-journaal. 10.30 Revue-uitzending. 10.45 G-amofoonmuziek (Om 11.00 Berichten ANP). II.20—12.00 AVRO-Dansorkest. MAANDAG 6 DECEMBER 1937. Hilversum L NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (Gr.pl.). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Christelijke lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 De Gooilanders. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Gramofoonplaten. 3.00 Causerie over kamerplanten. 3.40 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Voor de kinderen. 5.45 Viool en piano. 6.30 Vragenuur. 7.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Ber. 8.15 Causerie over weldadigheidspostzegels. 8.20 NCRV-Orkest en -Vrouwenkoor en solis ten. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Dampraatje. 10.20 Vervolg concert. 10.45 Gymnastiekles. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Na afloop; Schriftlezing. Hilversum H. Algemeen programma, verzorgd door de VARA. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Gramofoonmuziek. 11.10 Vervolg declamatie. 11.30 Orgelspel. 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 VARA-orkest. I.301.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Viool en piano. 2.30 Declamatie. 3.00 Zang en gramofoonplaten. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 VARA-Orkest. 6.00 Optreden van amateurs. 6.35 Muzikale causerie. 7.10 Joodsche uitzending (gramofoonmuziek en causerie „De strijd der Maccabeën"). 7.30 Pianovoordracht. 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten ANP. 8.10 „Kris-Kras door Nederland", amuse mentsreportage. 9.00 Orgelspel. 9.30 Causerie over weldadigheidspostzegels. 9.35 Gramofoonmuziek. 10,00 Berichten ANP. 10.05 VARA-Orkest, m.m.v. solisten. II.00 Declamatie. 11.15—12.00 „Fantasia", Vierde klasse E. Na de onverwachte 63 nederlaag tegen Texel 3 kan Oosterend zich herstellen door thuis (2 uur) Helder 7 er onder te houden, waarvan in Den Helder reeds met 80 werd gewonnen. Vierde klasse F. Schagen 3Callantsoog (2 uur); de revanche van de 42 nederlaag in de badplaats èn de voorloopige beslissing omtrent de tweede plaats staan voor de thuisclub op het spel. Het zal de Spartanen wel lukken. BKC 3 ontvangt Wieringerwaard 3 (10 uur), wat de thuisclub ongetwijfeld wint. Nieuwe Niedorp 3 krijgt Oudesluis 2 op bezoek (10 uur). Maar of dat de thuisclub aan de eerste punten helpen zal, staat nog niet vast. Daar zal in elk geval hard en goed voor gewerkt moeten worden. Adspiranten. In afd. P Succes a—Helder b (10 uur-). Of de jeugdige Wieringers er in zullen slagen hun groote broers het goede voorbeeld te geven, betwijfelen we. Afd. Q zet Helder c thuis tegenover Cal lantsoog a (10 uur). De kansen staan onge veer gelijk, evenals bij Atlas a—HRC c (12 uur). Oudesluis a—Helder d (12.30 uur) is voor de gastheeren. Afd R: Succes b—Helder e (11.15 uur) en HRC f HRC e (10 uur). By beiden houden we het op de bezoekers. Heldersche Boys a is alsnog van afd. Q naar R verhuisd. De wedstrijd Helder e Held. Boys a 1—:5 voor afd. Q gespeeld, toen ook Helder e daar nog was ondergebracht, herleeft nu weer. Feuilleton door Dennis Wheatley Vertaling Eva Raedt de Cantet 79. Dezen keer nam Rex de leiding en het touw Steeds opwindende kwamen zij weer op de plaats van uitgang. Van tijd tot tyd betastte hij de muren. „Foei," riep hij plotseling uit, terwijl hij op Zijn beenen stónd te trillen. Zij hoorden een lui den plof en het leek alsof zich iets voor hun Voeten bewoog. „Ik krijg kippenvel in dit ellendige hol." „Wat is er dan gebeurd?" vroeg de hertog. „Weer een mannenhoofd," zei Rex kort. 'Och, let daar toch niet op. Wy hebben de laatste mummie die wij voorbijgegaan zijn, weer terug gevonden. Laten wij dus weer op hieuw beginnen en houd je vast aan mijn riem." De hertog ging nu een anderen kant uit. Hij liep langzaam vooruit, zyn armen uitgestrekt als een blinde. Zij hadden ongeveer vyftig meter geloopen toen de hertog plotseling stilstond. „Heb je wat gevonden?" vroeg Rex. „Weer van die vieze monniken", mopperde de hertog woedend. „Moge zij in de hel verbran den. Ik weet niet of wij nu in de hall of in een gang zijn." „Dat kan zijn," snauwde Rex. „Maar het is niet behoorlijk van je om de dooden te ver- wenschenNeem mij niet kwalijk," zei hij op zachteren toon, „ik heb het niet zoo erg be doeld. Maar dit doodengewelf werkt op mijn zenuwen." „Wij zullen het nog eens op een andere manier probeeren," antwoordde de hertog rus tig. Met een paar passen had hij den muur weer bereikt. „Ik geloof dat wij eerst even moeten rusten," zei hij vermoeid. „Ik moet je eerlijk bekennen dat ik niet het minste idéé er van heb, waar wij nu eigenlijk zijn." Zij gingen met hun ruggen tegen den muur zitten, ten prooi aan de grootste wanhoop. Rex maakte zyn halsboord van zijn over hemd los. „Als wy maar een beetje frissche lucht konden krijgen," zuchtte hij. „Wy zullen hier bezwijmen eer wij wat verder zijn." Zijn hoofd leek te barsten. Eenige oogenblikken zaten zy zwijgend by elkaar, toen zei Rex: „Hoe lang denk je dat wij nu rondgedoold heb ben nadat wij het licht verloren?" ,Ik denk een drie kwartier, misschien een uur. Het lykt natuurlijk veel langer, maar ik geloof niet dat het veel meer zal zyn." „En Simon staat daar buiten te wachten met zijn auto. Hij zal gaan denken, dat onze ont vluchting mislukt is en hy zal zoo spoedig mogelyk weer terug gaan. Dat is ook heel be- grypelyk als we niet uit deze plaats weg kun nen komen". „Als h(j er ooit geweest is," voegde de her tog er aan toe. „Ik heb van het begin af niet op die auto gerekend. Je herinnert je toch nog wel wat Leshkin gezegd heeft? Simon zal al wel eenige uren in arrest zitten, vrees ik." Rex stond plotseling op. „Kom," zei hy, „laten wij den eersten den besten gang inslaan en maar rechtuit loopen. Wij moeten dan toch ergens uitkomen." „Neen," protesteerde de Reichleau, „dat zou een dwaasheid zijn. Dan zouden wy zonder meer hopeloos verloren zyn. Wij kunnen niet ver van den hoofdkelder verwyderd zijn. Ik stel iets anders voor. Wij zullen, precies als in de bergen, te werk gaan. Jy bent de leider, die het touw vasthoudt. Ik loop van je af, in ver schillende richtingen en zal dan mijn passen tellen, als ik van je wegga. Op die manier moeten wij toch eenigszins op de hoogte komen van de gesteldheid van dezen grafkelder." Hij nam het touw en verdween in de diepe duister nis. Hij kwam weer bij de mummies en zei: „Zes passen, nu ga ik den anderen kant uit." Plotseling hoorde Rex hem fluisteren: „Rex, vlug, volg my langs het touw." Rex volgde en zag terstond wat de Reichleau al gezien had. Op eenige passen afstand ver scheen een zwak licht in den ingang van een van de gangen. Zij stonden bij de groote hall. Ieder oogenblik werd het licht grooter, zy hoorden voetstappen en al spoedig bemerk ten zij dat de man die naderde geen kaars, maar een zaklantaarn droeg. „Goddank", zuchtte de hertog opgelucht, „val hem aan zoodra hij door den ingang komt. Je slaat hem maar flink op zijn kop en ik zal hem zijn zaklantaarn afnemen." Rex knikte. Snel gingen zy" ieder aan een kant van de gewelfde gang staan en spiedden om een hoekje naar de gedaante die reeds naderde. Zy zagen nu een helder licht tusschen twee rijen mummies naderen. Het licht veroor zaakte lange schaduwen op de muren en op de zoldering. Achter het licht was weer de intense duisternis. Toen de man uit de gang kwam sprongen zy beiden op hem. Rex gaf hem een flinken slag met zijn marlpriem, de Reichleau rukte het licht uit zijn hand hy viel zonder een enkel geluid te geven op den grond. De hertog slaakte een diepe zucht van ver lichting. „Licht!" riep hy uit. „Goud, glorieus, leven gevend licht!" „Wat zullen wij met dien kerel doen?" vroeg Rex en schopte het lichaam met zijn voet van zich af. „Laat hem hier liggen," zei de Reichleau kort. „Arme duivel, wy kunnen ons nu niet met hem bemoeien." Onder het spreken viel een lichtstraal op het witte, met bloed besmeurde gezicht van de gedaante die aan hun voeten lag. De Reichleau bukte plotseling en riep uit: „Groote God, het ia Richard Eaton!" HOODSTUK XXVL De vlucht naar de grens. Simon liep langzaam in zyn nauwe slaap kamer op en neer. Hy was te nerveus om stil te kunnen zitten. En toch was hij bang dat hij zijn gewond been te veel zou vermoeien. Het was over tienen, maar hy wist dat, zelfs al zouden de gevangenen hun cellen reeds ver laten hebben, hun ondergrondsche reis wel eenigen tyd in beslag zou nemen. Hem bleef dus niets anders over dan zyn ongeduld te be dwingen. Hy wilde dat hy wist wie het eerst op de afgesproken plaats zou aankomen. Het kwam hem voor dat twee wachtende figuren minder aandacht zouden trekken dan een stil staande auto. En bovendien zou Richard er toch zijn om hun vrienden te ontmoeten. Hy had met den garagehouder reeds het een en ander besproken en deze had beloofd dat hij de auto gereed zou maken. De man wist dat Valeria Petrovna zyn vriendin was en daar om kostte het hem geen moeite. Hy opende de aangrenzende deur van Va leria Petrovna's kamer en keek er droevig rond. Haar zijden dessous lagen op het bed, juist zooals zij ze uitgetrokken had toen zy zich voor het theater kleedde. Hij rook haar lievelingsparfum. Door zyn beslissing Rusland met zyn vrien den te verlaten, zou hy een eigenaardig hoofd stuk van zyn leven afsluiten. Geen enkele andere vrouw had ooit zooveel voor hem be- teekend. Juist toen hy besloten was zyn ge- heele bestaan aan haar te wyden, had hij in zyn hart gevoeld dat hy nooit gelukkig zou zyn wanneer hij alle andere belangen die hij in het leven bezat, vaarwel zou moeten zeggen. Rïchard's vermoeden was dus wel juist ge weest Valeria Petrovna had een losprijs ge vraagd voor den terugkeer van Rex en den hertog, zy had dit niet in zooveel woorden ge zegd, maar hij had het toch eruit kunnen af leiden. Simon had zich direct bereid verklaard zyn aandeel in dezen koop te dragen zy had echter nog geen blijken gegeven het hare te volbrengen. Hy beschouwde dit als een soort misbruik van vertrouwen, dat hun geheele ver houding veranderde. Hij beminde haar, als zij dus bekend had dat zij niet in staat was zijn vrienden te helpen, en hem openiyk gezegd had dat zij alles zou doen wat zy zou kunnen doen, dan zou de zaak heel anders geweest zyn. Zooals het nu echter was, twyfelde hy er niet aan of zij had hem bedrogen. Daarom was hy besloten, haar op te geven. Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1937 | | pagina 15