UNOX Algemeene beschouwingen over Defensie Bontweverij te Winterswijk in vlammen Fietser tegen boom gesmakt en gedood Protest van gepensionneerde spoorwegbeambten Hollandsche koppels op één ronde Drie paarden geëlectrocuteerd Postvluchten op Indië Twee zuivels op één brood Dat geeft hongersnood TWEEDE KAMER De Katholieken nemen hun draai Aan de algemeene beschouwingen over de Defensie-begrooting en over de Dienst plichtwet (beide zaken worden tegelijk bekeken) is nog geeneinde te zien Gisteren kwamen zes sprekers aan de beurt, maar er staat nog een aantal inge schreven. Minister Van Dijk zal vermoe delijk eerst a.s. Dinsdagavond van ant woord kunnen dienen. Niet zonder extra belangstelling werd naar de rede-Van Poll uitgekeken, wijl be kend was geworden, dat de groep onder de Katholieken, welke nogal ingrijpend wilde snoeien op de Regeeringsvoorstellen, hun tegenstribbelen in zeker niet onbelangrijke mate hadden opgegeven. En de heer Van Poll behoort tot die groep. Deze zwenking doet wel eenigszins won derlijk aan, voaral als men getuige is ge weest van de rede-T.Tsselmuiden, van den avond tevoren, welke op zoo'n nadrukkelij- ken. waarschuwenden toon werd uitgespro ken, d de geuite bezwaren er nog eens bij zonder door werden onderlijnd De heer I.ïs- selmuidcn had amendementen, samen met Vrijz. Democraten, om het contingent niet van 19500 op 32000. maar op 27500 te bren gen om den eersten oefentijd slechts van op zes maanden en niet op 11) te bepa len en tot behoud van de vrijstelling we gens broederdienst. Dus niet bepaald onbe langrijke wijzigingen in besnoeiende ricih- ting! Nu mocht worden verondersteld, dat. deze katholieke wenschen slechts zeer mati^ in de fractie werden gesteund, dat zij ten slotte geen kans maakten. En wijs staats- mansbeleid maakt noodig. dat men geen onmogelijk bereikbare dingen gaat bevorde ren. Dies werd gistermiddag bekend, dat de, men kan gerust zeggen geruchtmakende amendementen waren gewijzigd en wel aldus dat over den eersten oefentijd niet meer gesproken werd (dus de 11 maanden wor den geaccepteerd) en de 32000 man ook werden toegestaan, maar alleen voor de eerstvolgende vijf jaar, om het leger op peil te brengen, waarna dan met 27500 vol staan zou kunnen worden. En tevens deed men consessies op het ge bied van den broederdienst, doch men bleef betere bepalingen vragen, vooral ten bate van het groote gezin. Deze hernieuwde amendementen zien er in de gegeven omstandigheden heel wat voor de meerderheid der Kamer accep tabeler uit en alleen had men goed gedaan. ,«ls men een beetje eerder met de nova voor den dag ware gekomen. Eon ernstig-waarschuwend woord moet niet dadelijk door de erkenning worden ge volgd, dat men 't niet zóó bedoelde De kans, dat minister Van Dijk ten slotte met de Kamer „op glad ijs" komt is dus belangrijk vergroot en bepaalde „spanning" schuilt er in de debatten dan ook geenszins meer. Wie zijn verantwoordelijk voor de verzwakte weermacht? De bespreking van gistermiddag draaide ten slotte in hoofdzaak om de reeds ge noemde hoofdpunten en natuurlijk kwamen nog een aantal detailpunten ter tafel. En evenzeer vlogen de „politieke argumenten" over-cn-weer...... Zoo bleek de heer Schilt- huis (V.D.) niet te aanvaarden, dat door toedoen van S.D. en V.D. onze weermacht zoozeer verzwakt zou zijn. gelijk generaal Duymaer beweerd had. De meerderheid had immers de macht in handen? Maar dc heer Tilanus vroeg zich af, wat er momenteel van onze weermacht zou overgebleven zijn, nis de „ontwapenaars" van weleer 't voor het zeggen zouden hebben gehad? Maar met het doen van verwijten komt men cr niet, en aldus was de Kamer dan ook zoo verstandig, zich in hoofdzaak tot zakelijke onderworpen te bepalen. De N.S.B. wil direct twee groote kruisers voor Indië, maar vond geen steun. We kregen ook nog een motie in 't. debat, van den heer d'Ansembourg (N.S.B.), die voor Indië dadelijk twee groote kruisers be steld wilde zien. Maar de vier leden der fractie kregen er geen vijfde bij om de motio voldoende te ondersteunen en het papieren geesteskind verzeilde in de parlementaire prullenmand. Overigons zal do N.S.B. in deze steun bieden, wat weer niét zeggen wil, dat zij ook in do toekomst iedere Dcfensie- bgrooting kunnen goedkeuren De heer Schilthuis was buiten de com munist Roestam Kffendi, die wel een leger wil, maar dan slechts ton bate der „proleta rische massa" de eenige afgevaardigde, dié ernstige, bedenkingen tegen liet „volle pond" van dc Regeering opperde, gezien ook de hierboven genoemde amendementen in hun vollen omvang, niet „gesnoeid" door de katholieke revisie De twee krachtige voorstanders van een zoo goed mogelijke defensie waren de Imc- ren Tilanus fC.H.) en Wendelaar (V.B.), hoewel ook hij hen wel eens 'n zweempje twiifel hoven kwam aangaande de vraag, of de Regeering in zeker opzicht niet te veel vroeg. De financieele consequenties der plannen pijnlijk. De hoor Tilanus achtte de financieele con- senuenties der plannen pijnlijk, wijl zooveel cultureelo en sociale belangen moeten wij ken. Doch do onafhankelijkheid des lands gaat z.i. vóór alles. Bij een buitenlandsche invasie zouden allereerst de economisch- zwaksten, de workloozon, de dupe worden, want vreemde indringers plegen zich door gaans bitter weinig aan te trekken van de noodon der armen en weinig bezittenden... De afgevaard'gdo kon begriinen. dat sommi gen niet geheel met de Regeering willen meegaan, maar bet optreden van den heer Van Houten CC.D.tT.). die in 't geheel ge<m landsverdediging wil en zoo zei de lmcr Tiinn-m - ■Dr»<-.nf*r«cho theorieën uit dc 15e en 16e eeuw verkondigt, is staatsgevaarlijk. Welk woord op de publieke tribune een on derdrukt sis-protcst deed opgaan! Aanbouw van don kruiser zou de afge vaardigde steunen. En wat den eersten oe fentijd van het leger betreft, de afgevaar digde vroeg zich toch af, of acht maanden in den regel niet voldoende zal zijn? Doch als de Regeering zegt, 11 maanden beslist noodig te hebben, dan weifelde de heer Tila nus daar tegen op te komen. Doch hij waar schuwde ervoor, dat in het leger niet de lijn getrokken wordt, hetgeen verveling en kankeren bevordert. Er moet integendeel intens worden geoefend, geen minuut mag verloren gaan. Organisatie van het leger in de breedte. De afschaffing der loting toegejuicht. De heer Tilanus was voor organisatie van ons leger, in de breedte, niet in de diepte; er behoort verjonging te zijn, de huisvaders moeten niet het eerst in de vuurlinie ko men. De afschaffing der loting juichte de af gevaardigde toe, maar wel had hij groot be zwaar tegen de regeling der vrijstellingen, welke hij bij wet wilde zien bepaald, zoo dat willekeur uitgesloten is. Ten slotte wees de afgevaardigde op de werkverruiming, welke door de legerorgani- satie ontstaat. Er is namelijk f22 millioen aangevraagd voor bouw van nieuwe kazer nes, en nog zooveel meer voor andere din gen.... De heer Wendelaar vroeg nog eens ïnstan- telijk, om de benoodigdheden- zooveel mo gelijk in eigen land te doen vervaardigen. I-Iij begon met te zeggen, dat men bij deze Alle beschikbare brandweren uit de omgeving ter plaatse. Omliggende huizen loopen groot gevaar. Vannacht te ongeveer kwart voor twee is brand uitgebroken in de bontweverij „De Batavier" v.h. firma J. Willink en Paschen, gelegen aan de Zonnebrink, in de kom der gemeente. Deze fabriek, waar in normalen tijd een achthonderdtal arbeiders werkzaam zijn, staat op het oogenblik in lichte laaie, en de hoog opgaande vlammen zetten de gchcele omgeving in rooden gloed. De brandweer te Winterswijk is met groot materiaal uitgerukt, daar de' fabriek aan alle zijden begrensd wordt door perceelen, welke groot gevaar loopen door den gewel digen vonkenregen, welke naar alle zijden uitspat. Omtrent de oorzaak van den brand is tot nog toe niets bekend. Onmiddellijk nadat men voorzag, dat de brand een groote uitbreiding zou aannemen, werd ook assistentie ingeroepen van de brandweer uit de omliggende plaatsen. Na korten tijd verscheen de motorspuit uit Lichtenvoorde, en ook uit Aaltcn en Groenloo, Met al het beschikbare materiaal tastte men het vuur aan. Vermoedelijk is de brand ontstaan in de afdeeling weverij, vanwaar hij oversloeg naar de spoel-inrich- tirig. De burgemeester van Winterswijk, de heer J. A. R, Bo&rna, die inmiddels go- wnarschuwd was, heeft zich naar het ter rein van den brand begeven. Gistermiddag omstreeks drie uur is een tot dusver onbekende wiel rijder bij het oversteken van den Hardcrwijkerstraatweg, door een au to gegrepen en tegen een boom ge smakt. De man kreeg een schedel- basisfractuur en werd op slag ge dood. De wielrijder, die uit de richting Putten kwam, had reeds geruimen tijd vlak achter een langzaam rijdende autobus gefietst. Ter hoogte van de Wilhelminalaan gekomen, kwam hij plotseling van achter de autobus te voorschijn en wilde hij oversteken, hij werd daarbij door een auto uit tegenoverge stelde richting gegrepen met bovenstaand «evolg. Het slachtoffer is een van middelbaren leeftijd. Ziin ondergoed is gemerkt met de letters J. N. Met uitzondering van eenige winkHbons, waaruit men meent te mogen af leiden dat het slachtoffer uit Nunspect komt, had de man geen identiteitspapieren bij zich. wacht over boord geslagen De bemanning van het motortankschip „Ransdorp". dat gistermiddag te IJmuiden om twee uur is binnengeloopcn, deed mede- deeling, dat de matroos Stork in den afgc- loopcn nacht over boord is geslagen en ver dronken. Stork had de wacht en zou gistermorgen om zes uur worden afgelost door een ander lid van de bemanning. Toen deze op den afgesproken tijd verscheen, was Stork niet te vinden. Men voer een eind terug en zocht nauwkeurig de omgeving af, evenwel zonder resultaat. De man kon niet zwemmen. De „Rans dorp" was op weg van Hamburg naar IJmui den. Het ongeluk moet ter hoogte van Ter schelling gebeurd zijn: Op voorstellen geen „politiek" moet halen, doch de politiek behoort z.i. evenmin in het leger, en in deze uitte hij zijn spijt over sommige gewezen ooperoficieren, constateerend, dat oud-Marine-officieren zich immer afzijdig hielden Hulde aan onze Zeemacht! De heer Wendelaar bracht onze zeemacht hulde voor het convoyeeren van handels schepen in de Middell. Zee. betreurend, dat indertijd de „Gelderland" naar de Engelsche kroningsfeesten werd gezonden, nota bene hetzelfde schip, dat in 1898 Paul Krüger van Zuid-Afrika haalde! De afgevaardigde was verheugd, dat de Regeering het opneemt voor den kruiser- bouw en hij zou dan tegen het amendement- Schilthuis stemmen, dat de f5 millioen voor den nieuwen kruiser schrappen wil. In dit verband vroeg de afgevaardigde, waarom de Regeering zoo weinig aandacht schenkt aan torpedo-motorbooten, die zoo weinig man schappen vragen en zoo snel kunnen va ren? Ook mr. Wendelaar was niet geheel zon der critiek. Zoo vroeg hij of de f 22 millioen voor kazerne-bouw nu heusch niet wat kon den worden verminderd. Aangaande de vergrooting van het con tingent kon de afgevaardigde nog niets de finitiefs zeggen, wijl hij eerst de nieuwe amendenienten-IJsselmuiden wilde bekij ken. Ook met betrekking tot de verlenging van den eersten oefentijd, tot 11 maanden, behield hij zijn stem nog voor. Het is zoo lastig precies uit te maken, wat voldoende is, vond de heer Wendelaar, die verder jam mer vond, dat de minister met de uitbrei ding van het leader nog niet wat verder is gegaan, door b.v. ook oudere res. officieren op te nemen. Tegemoetkoming aan oud-mari nemannen bepleit. En ten slotte bepleitte de afgevaardigde nog eenige tegemoetkoming aan de oud-ge pensioneerden en oud-marinemannen, waar over trouwens nog meer was gepraat. De heer Amelink steunde de Regeering con amore, uitroepend, dat, als Nederland deze jaren ongebruikt voorbij liet gaan, het kans loopt, door eigen schuld te worden overweldigd. A.s. Dinsdag gaan we verder. Tegen handhaving van de 10 korting. Gistermiddag hield de „Bond van gepen- sionneerden van spoor- en tramwegen" een druk bezochte vergadering in de groote zaal van „Amicitia" te 's-Gravenhage. Uit alle deelcn van het land waren leden naar de residentie gekomen om te protesteeren tegen de korting' van 10% op hun pensioenen, welke korting thans gehandhaafd blijft on danks het feit, dat deze voor ander burger lijke- en 'gedeeltelijk ook vóór het militaire1 overheidspersoneel, is ingetrokken. Als eerste spreker voerde het woord het tweede kamerlid, de heer Van Houten, adviseur van den Bond, die critiek uitoefénde op de z.i. on- rechtvaardigde houding van de re geering, die een korting van tien pro cent toepast op pensioenen, welke door de beambten zelf betaald zijn en waarop zij recht hebben. Spr. besloot zijn rede met de toezegging, dat hij bij de aanstaande behandeling der begrooting van Waterstaat in de Tweede Kamer, alles in het werk zal stellen te trach ten, de uitzonderingspositie van de gepen- sionneerden van spoor- en tramwegen onge daan te krijgen. Met algemeene stemmen nam de verga dering vervolgens een motie aan, waarin de bond als zijn meening uitspreekt, dat ophef fing van de uitzonderingspositie van oud- spoor- en trampersoneel een eisch van recht vaardigheid is. Voor vijfduizend gulden bijouterieën ontvreemd Woensdagavond is tijdens afwezigheid van de bewoners ingebroken in een huis in de Haringvlietstraat te Amsterdam. Een kast, waarin zich bijouterieën tot een gezamenlijke waarde van ongeveer 5000. en honderd gulden aan klein geld bevonden is opengebroken en de geheele kostbare in houd medegenomen. Van de daders ontbreekt elk spoor. Zesdaaqsche van Kopenhagen De tweede nacht van de' Zesdaagsche te Kopenhagen heeft den toeschouwers grooten strijd te zien gegeven. Op een gegeven mo ment werden Slaats en Pellenaars, die zich tot dus toe vrij rustig hadden gehouden, bij zonder actief en in een minimum van tijd hadden zij met verbluffend gemak twee ron den voorsprong op het geheele veld gewon- non. Eerst was het Slaats, die met succes als een pijl uit een boog wegschoot, daarna Pellenaars, die zijn tegenstanders deed stilstaan. Toen was evenwel de, heksenketel losge barsten er ontketenden zich formidabele jachtpartijen, warbij zich onze landgenooten bijzonder hebben onderscheiden. Van Scheijndel en v. d. Broek handhaafden zich volkomen. Gistermiddag lieten Slaats en Pellenaars het er echter weer leelijk bij zitten, waar door de andere koppels gelegenheid hadden in te loopen, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Gisteravond was do stand: 1. Grundahl—Stieler, 83 p. Op 1 ronde: 2. BillietBuysse 138 p.; 3. Falck I-lansenSchön 102 p.; 4. Pellenaars— Slaats 93 p.; 5. Van Schijndelv. d. Broek 83 p.. Op 3 ronden: 6. ChristensenDekuysscher 91 p.; 7. K. Jacobsen—Danneels 83 p. Op 4 ronden: 8. GuimbretièreH. Jacob sen 5 p. De m-oricre koppels op 10 en meer ronden. 'N VEELZIJDIGE DELICATESSEI Natuurlijk is UNOX Leverpastei een delicatesse op de boterham, maar daarnaast biedt de voor treffelijke UNOX Leverpastei U tal van andere mogelijkheden; verrassende nieuwigheden voor Uw toastjes, hors d'oeuvre of apéritief. Het receptenboekje, dat U daaromtrent nader inlicht, wordt U op aanvraag gaarne franco en gratis toegezonden. LEVERPASTEI Voor allerlei lekkere hapjes P' Drama in een circus te Breda. Door een angstig gehinnik heeft gisteravond de 22-jarige wegens lang- durigen dienst op non-actief gestelde hengst „Petit" van het circus Van Bever, dat te Breda zijn winterrust geniet, aan 23 lotgenooten en een olifant het leven gered. Voor drie andere paarden, n.1. de Hackney Bil- ly, de 01 denburger Othello en de Albino Gita, kwam de op het angstig gehinnik van „Petit" toegeschoten hulp echter te laat. Zij zijn door electroc.utie om het leven gekomen. Kortsluiting. De buiten gebruik zijnde oude waterstof- fabriek, waarin het circus is ondergebracht, heeft een geheel ijzeren geraamte, waaraan een noodverlichting met rubber kabels is aangebracht. Tusschen het ijzeren geraamte is ook de staaldraad bevestigd, waar aan de paarden, de poney's en de olifant met de aan de halfstalen hoofdstellen bevestigde kettingen zijn vastgemaakt. Vermoedelijk door het vele gebruik schijnt een der rubber kabels te zijn doorgesleten, waardoor kortsluiting ontstond en het ijzeren geraamte van het gebouw onder stroom kwam te staan. Verschilende dieren gewond. Door de kettingen en de half-stalen hoofd stellen kwamen ook de paarden en de oli fant onder stroom te staan. Drie paarden, Billy, Gita en Othello, vielen dadelijk dood neer. terwijl de anderen ineenzakten of in doodsangst met het hoofd tegen den muur vlogen, waarbij zij verschillende verwondin gen aan hoofd en oogen opliepen. „Petitke Is los!" Het personeel, dat ïn een aangrenzende ruimte bezig was, bemerkte van een en ander niets, tot een van de stalknechts plotseling den ouden hengst „Petit" angstig hoorde hinniken en direct onder het roepen van „Petitke is los" naar de stalruimte vloog. Tot zijn ontzetting zag hij bijna alle paarden trillend en kramptrekkend op den grond liggen, terwijl enkele andere half aan de kettingen hingen. Stalknecht kreeg een schok. Toen de stalknecht daarop wilde begin nen de kettingen van den stalen draad los te maken, kreeg hij een hevigen schok en eerst toen bemerkte hij, dat kortsluiting was ontstaan en dat stroom op den stalen draad stond. Gelukkig behield de man zijn tegenwoordigheid van geest, zoodat hij di rect den stroom liet uitschakelen. Met stallantaarns heeft men daarop pools-' hoogte genomen, waarbij bleek, dat de drie reeds eerder genoemde paarden jonge beesten, die juist waren afgericht reeds dood waren. De andere paarden, hoewel door den eloctrischen stroom verdoofd, kwa men spoedig weer bij. Alleen de olifant en de ponny's ondervon den van de kortsluiting geen enkel nadeel, door de toevallige omstandigheid, dat zij in dat gedeelte van de stalruimte stonden, waar een houten vloer is. Groote schade voor het circus. De paarden en het circus zijn slechts tegen brand verzekerd, zoodat de verzekering in dit geval geen enkele uitkeering doet, Oehoe (heenreis) Buizerd (heenreis) Vertrek van Aankomst te jsingap. 3 Dec. jBand. 3 Dec, Basra 3 Dec. Jodfth. 3 Dec. fte'ug"") |,odPh- 3 Dec' [Ba«d- 3 "P"- Napels 3 Dec. Alex. 3 Dec, Wielewaal (heenreis) Emoe (terugreis) Ibis (heenreis) jSingap. 3 Dec. jRang. 3 Dec. A'dam 4 Dec. 1 Om het wereldkampioenschap schaken Heden kan de beslissing ten gunste van Aljechin vallen. Heden kan de beslissing vallen in de re* vanchcmatch om het wereldkampioenschap schaken. Immers, als Aljechin erin slagen zou wederom te winnen, dan zou Euwe zijn titel aan den uitdager moeten afstaan, en zou Aljechin dus opnieuw het wereldkam- pioenschap hebben veroverd. En men drijve dan het nationalistische gevoel niet zoover, dat men Aljechin's succes toeschrijft aan het minder gedisponeerd zijn van Euwe, doóh men erkenne ruiterlijk, dat de sterkste en meest geniale speler inder daad gewonnen heeft en wederom het vol* ste recht kan doen gelden op den wereld* titel. Trein rijdt auto tot wrak Garagehouder er betrekkelijk goed afgekomen. Gisteravond omstreeks zeven uur is op den onbewaakten overweg tusschen Liemp- de en Boxtel een personenauto, bestuurd' door den ongeveer 24-jarigen garagehouder, H. L. door een uit de richting Gennep ko menden trein gegrepen. De auto werd geheel vernield. De trein stopte terstond en het treinpersoneel haalde den garagehouder uit de wrakstukken vandaan, hij had oogen- schijnlijk slechts lichte kwetsuren opgeloo- pen. Met denzelfden trein, welke zijn auto aanreed is hij naar Boxtel vervoerd, waan hij naar zijn woning is overgebracht. Hoe lang het geleden is weten wij niet, maar er moet een tijdperk geweest zijn waarin het regel was „dagelijksch" brood óf met boter te besmeren, óf met kaas te be leggen, maar het niet met beide tegelijk te nuttigen. In dien tijd zal ontstaan zijn het oude rijmpje: Twee zuivels op één brood, Dat geeft hongersnood. Met andere woorden gezegd is, aldus schrijft „Philo" in het orgaan van den Alg. Ned. Zuivelbond, de zin van dit oude rijm: op een weelderig leven, dat zich kenmerkt door de kostelijkste spijzen bij de maaltijden: In onmatigheid a.h.w. dubbel en dwars op te eten, op zulk een leven kan geen zegen rusten, meer het wordt door het ongeluk ge volgd. De magere jaren zullen spoedig na de vette komen, terwijl in dit geval door de onmatige, zorgelooze lieden verzuimd werd de „voorraadschuren" of den spaarpot te vullen. Er bestaat nog een ander oud rijm., dat in ongeveer dcnzelfden geest over dit onder werp handelt. Wij bedoelen: Zuivel op zuivel, Is het werk van den duivel. Uit beide hier aangehaalde volksrijmen blijkt, dat boter en kaas door de „spraek- maekende gemeente", door het volk als kos telijke en in den regel ook kostbare of waardevolle levensmiddelen beschouwd werden. Wie „zuivel" op zijn brood had, was tot een zekere mate van maatschappelijken welstand gekomen en stond, maatschappe lijk gezien, een aardig trapje hooger dan hij, die zich met spekvet, smout of een licht bruin mengsel van deze met stroop moest voeden. De volkskritiek op een leven waaraan de soberheid ontbrak, spreekt uit het spreek woord: „De kaas in klompen snijden", wat alleen het werk van een verkwister kon zijn. Zooals uit de boven besproken rijmen en uit het laatst door ons aangehaalde spreek woord blijkt, was ons voorgeslacht er vol komen van overtuigd dat matigheid en spaarzaamheid een eerste eisch zijn, wil men op den duur in de wereld wat „in de melk te brokken hebben". Want men wist het dat op goede, voordeelige jaren, de slech te en schrale volgen, tijden waarin ,|de room van de melk is" en zelfs in een land „vloeiende van melk en honing", soms zelfs geen droog brood is te verdienen. De radio verklapte haar! De een en twintig jarige dochter van een New Yorkschen miliionnair Adelaide Moffett is een schoonheid! Ze was blasé van het ge makkelijke leventje thuis en solliciteerde onder een anderen naam als zangeres in een nachtclub. Fen baantje dat ze kreeg ook, omdat ze een mooie stem had en knap was. Lang echter zou haar nieuwe werkkring niet duren, want papa herkende de stem van z'n dochter op een avond door de radio, toen de bewuste nachtclub dansmuziek uit zond. Een reporter van de Daily Express heeft de millionnairsdochter geinterviewd die hem vertelde, dat ze heelemaal niet rijk was; zij moest geld verdienen. Op de vraag of het waar was, dat zij haar salaris had gegeven aan liefdadige instellingen, antwoordde ze beslist ontkennend, Ik heb het geld zelf veel te hard noodig, voegde ze er aan toe. Ook zou de dood van haar echtgenoot, die ruim een jaar geleden uit een raam van oen wolkenkrabber viel, haar zoo hebben aange grepen, dat ze vergetelheid wilde zoeken,

Schager Courant | 1937 | | pagina 2