De Verloting Wtl S oi rée L. v, R. prachtige St. Nicolaas-Art. P. DE GRAAF 8 G. DE GRAAF-Kuiper L. v. Rijswijk - Heerenstraat - Schagen. Het militaire vliegveld en Griep „MIJNHARDTJES' Predikbeurten Uit onze omgeving LANGENDIJK DE KWALITEIT VAN DE GROENTE. Gistermorgen werd in de veiling van den Noordermarktbond te Noordscharwoude een mededeeling gedaan, welke voor sommige kooplieden minder aangenaam was. In het door den veilingleider voor gelezen schrijven werd n.1. gewezen op het tesamen laden van goede kwaliteit groente met minder goede kwaliteit. Voor uitvoer naar het buitenland is het noodig, dat een verklaring wordt overgelegd, dat de kool voor uitvoer is goedgekeurd. Een dergelijke verklaring wordt wel afgegeven voor de eerste kwaliteit en de z.g. tweeën doch voor de min dere kwaliteiten wordt geen uitvoer vergunning verleend. Het Is nu blijkbaar voorgekomen, dat de voor uitvoer geschikte en de afwijkende kwa liteiten op een auto werden geladen en de verklaring van de goede kwaliteit werd ge bruikt om do mindere kwaliteit over de grens te krijgen. Dientengevolge is nu be paald, dat geen verklaringen meer mogen worden afgegeven wanneer met éèn voer tuig goede en afwijkende kwaliteit wordt vervoerd. Voor degenen, die biiv. voor een der Zuidelijke provincies afwijkende kwa liteit op hun auto laden en voor over de grens goede kwaliteit, bet eekent dit dat zij, wanneer ze afwijkende kwaliteit willen verkoopen, twee auto's zullen moeten laten rijden. Om aan het misbruik een einde te maken is dit echter een goede maatregel. S7T. NICOLAASFEEST KLEUTERSCHOLEN Vrijdagmiddag was voor de leerlingeties van do beide Kleuterscholen van de afdee- ling Largendiik van Volksonderwijs een feestmiddag. In de zaal van Concordia vierden zii n.1. het St. Ni col aas feest, waar voor St. Nicolaas speciaal naar den Lan- gendijk was gekomen met z'n zwarte knecht. In optocht, ziin de kleuters onder leiding van de onderwijzeressen, de dames Wit en Van Veen, getooid met kleurige mutsen, van de scholen naar de zaal vertrokken, waar begonnen werd met het. zingen van eenige liedjes, tot St.. Nicolaas en Zwarte Piet, arriveerden. Een belangrijk onderdeel van dezen feest middag was de poppenkast, welke door de beide onderwijzeressen werd vertoond. Van begin tot eind hidd deze voorstel ling, het waren vijf bedrijven, do jeugd vol spanning bezig en de kleuters kregen af en toe de gelegenheid een vers'e m^e m zin gen. Het was alleraardigst bedacht. De on derwijzeressen hadden dan ook veel suc ces. Keu mooie beloon in g voor het vele werk, dat zii tezamen voor dit kinderfeest hebben verricht. Nadat alle kinderen ver blijd waren met eeniee cadeautjes, werden Mei. van Veen en Mcj. Wit ook hij Sint Nicolaas ontboden om een geschenk in ontvangst te nemen, benevens eenigo vrien- deliike woorden voor de organisatie van den middag. Zwarte Piet hing heiden een mooie krans om, waarna een driewerf hoera werd uitge bracht. En voor de kinderen èn voor de ouders, die in flinken gotalen aanwezig waren was het oen prachtiee middag. Vermelden wii nog. dat de fa. Albert Ilciin een hoeveelheid taai-taai beschikbaar had gesteld. De kleuters hebben Zaterdag en Maandag geen school. DE EVENTUEELE OVERDRACHT VAN IIET G.E.B. Donderdag zijn wederom besprekingen ge voerd over de event. overdracht van het G. E.B. aan het P.E.N. Eenige mededeelingen wensehte men ons niet te verstrekken. F.r wordt wel een uitermate groote geheimzin nigheid betracht Hoewel het besluit tot overdracht voor 15 December dient te worden genomen, hebben de raadsleden nog niet eens kennis kunnen nemen van dc voorwaarden, waarop het P.E.N. het gem. clectriciteitsbedrijf wil overnemen. Zij zul len op deze manier wel beslagen ten ijs ko men W1ERINGEN Mond- en klauwzeer. De ziekte is in deze gemeente bijna tot staan gekomen. In de afgeloopen week de den zich slechts 2 nieuwe gevallen voor, hJ. onder het vee van de heeren W. Mennin- ga en M. Bogers, beiden in de Wieringer- mecr. Hiermede is het aantal gevallen ge itegen tot 182. Door vele veehouders werd reeds opgave ffedaan dat hun vee was genezen. Intusschen zijn in de afgeloopen week niet minder dan 10 koeien en 1 pink aan de ziekte bezweken. Overgeplaatst. De heer J. H. van Neerven, tijdelijk com mies der directe belastingen alhier, is over geplaatst naar Bocholtz (Limburg). ST. NICOLAAS GEARRIVEERD. Gistermorgen is de grijze bisschop op Wie- ringen gearriveerd. De Sint was evenals vorige jaren in gezelschap van zijn trouwe dienaar Zwarte Piet. Dit jaar bracht de Sint eerst een bezoek aan de R.K. Hcnricusschool. Het hoofd der school, de heer Geerts en pastoor G. H. J. Mudde heetten hem wel kom. Allcroerst werden de hoogste klassen be zocht, daarna de laagste. In beide werd de Sint hartelijk toegezongen. Alle kinderen werden met een fraai cadeautje en snoep verblijd: ook de allerkleinste kleuters wer den niet vergeten. Nadat Sint de kinderen had toegesproken en dc leerkrachten had verrast met een pakje, behoorde dit be zoek weer tot het verleden. Piet strooide nog wat op 't plein... en de hooge bezoekers gingen verder. Burgerl. stand van 25 Nov. t.m. 3 December 1937 Geboren: Geene. Ondertrouwd: J. L Hendrikse en M. Tuin; P. Mulder en A. dc Leeuw. Gehuwd: J. P. Kapitein en A. Asjes. Overleden: Geene. ANNA PAULOWNA Directe belastingen en accijn zen. Bewaar dit. Ingaande 1 Januari a.s. zal het kantoor der directe belastingen en accijnzen te An na Paulowna voor het publiek geopend zijn: a. voor de ontvangst van directe belas tingen: Op Maandag, Dinsdag en Donderdag van 9—13 uur en van 1-415K uur; op Zaterdag van 912 uur; b. voor de accijnzen: alle werkdagen, behalve Zaterdags, van 9—13 uur en van 1-416 uur; op Zaterdag van 912 uur; c. voor het doen van aangiften voor de Motorrijtuigenbelastingen en het betalen van die belasting: op alle dagen en uren, voor het verrich ten van werkzaamheden ten kantore alge meen geldend. Het. kan belanghebbenden van groot nut zijn deze gegevens te bewaren. SINTERKLAASFEEST. De heer Jb. Baken heette Vrijdagmiddag in Veerburg een tjokvolle zaal welkom, toen daar de kinderen der openbare school hun Sinterklaasfeest vierden. De 5e. 6e en 7e klas zetten de feestviering in met het zingen van eenige meerstemmige liedjes, waarvan vooral het driestemmige. .Zie de maan schijnt..." insloeg. De eerste klas verwierf veel bijval met ..De groote toovenaar". Henk Daalder als toovenaar weerde zich uitstekend. De 2e klasse voerde oen bruiloft ten tooneclc, een dankbaar ruim mor en de meisjes uit do 3e klas en Piet Mever brachten het lieflijk „Sneeuwklok jes luiden de lente in." Toen voordon nog eenige mei si es uit do hoogste klas „Het Tuinierstertje" op, dat onder leidine van mevr. Baken was ingestu deerd en zelfs gebisseerd moest worden. Hil Wilms, de kleine tuinierster, was voor treffelijk. Dit alles was natuurlijk inleiding tot het hoogtepunt: de komst, van Sint en z'n knecht. Dc bisschop bleek uitstekend op de hoogte met alle gebeurtenissen op school en had voor elk kind een cadeau! Daarna het vraagteekenmimrner^ de groo te verrassing: de poppenkast! Wat leefde de ieugd mee met de lotgevallen van Jan Klaassen: het einde kwam veel te vlug! De hoer Baken dankte alle milde gevers, die dit feest, mogelijk maakten, dankte ook het onderwijzend personeel voor de organi satie er van en memoreerde, dat Burge meester Lovink, die imimers het volgend iaar vertrekt het feest voor de laatste maal meemaakte en dankte hem namens de ou ders voor z'n steeds betoonde belangstel ling. Het hoofd der school sloot zich hij de ze woorden aan, dankte ook mevr. Baken voor haar medewerking en verder allen, die hef feest deden slagen. „Lang zal hii leven," zong de schooljeugd Burgemeester toe en deze, getroffen door de hartelijke woorden, die tot hem waren gericht, bracht hulde aan het onderwijzend personeel. Een zeer geslaagd Sinterklaasfeest. BREEZAND ST. NICOLAAS De leerlingen der openbare school en be waarschool vierden Vrijdagmiddag in de zaal van den heer Borst het Sinterklaas feest. Vele ouderen, w.o. dokter en mevr Veenis. woonden dit feest hii. waarvan de ieugd met volle teugen genoot. Natuurlijk was de hoofdpersoon Sint. die zooveel goeds van de kindoren had gehoord, dat Piet zak en roe niet mee behoefde te nemen. Sint had alleen pluimpjes te geven, een enkele maal slechts de belofte te vragen, dat voortaan ijverig en netjes gewerkt zou wor den. Maar er was meer. dat de jeugd van de zen middag deed genieten. Er werden^ een naar aardige filmp:es gedraaid, het kinder koortje van mej. N. v. d. Goes zone een zestal lieve versies, allen zongen de beken de Sinterklaasversjes uit volle borst, de kleinsten mochten grabbelen, er werd ge- tracteerd en lest best allen kregen een cadeautje! Veel te vlug naar den zin der ieugd moest de heer Van Dijk bet einde aankondigen van deze goed geslaagde St. Nicolaasvie- ring. Reeds eerder had hii allen, die finan cieel of op andere wijze medewerkten uit naam van de kinderen bedankt. BERGEN De uitbreiding van de Meisjes school. Zooals we reeds eerder vermeldden, beeft het Bestuur der Berger Schoolvereeniging maatregelen moeten nemen om te voorzien in de behoefte aan schoolruimte, ontstaan door den gestadigen groei van haar meisjes school. Nadat bet bcnoodigde kapitaal door leden der vereeniging was bijeengebracht, is aan den beer Maj. Cijffcrs, architect te Ber gen, opdracht gegeven tot het ontwerpen van een plan voor den bouw van een hulpschool, achter het hoofdgebouw. In September kon aan den aannemer, den heer .T. den Das Jbz., opgedragen worden het werk aan te vangen. Dezer dagen is het gebouwtje gereed ge komen. Zoowel de architect als de uitvoer ders van het werk hebben er alle eer van. Het gehoel maakt een prettigen, ecnvoudi- gen indruk en sluit zich goed aan bij de om geving. Doordat er nu over twee schoollokalen meer beschikt kan worden, ontvangen de vijf klassen der meisjesschool elk in een ei gen lokaal les, wat met het oog op het aan tal leerlingen en een goede schoolorganisatie een dringende eisch was geworden. ZWEMONDERRICHT VOOR LEERLINGEN DER LAGERE SCHOLEN. De heer Pesie, exploitant van Pesie's Na tuurbad. heeft bij adres aan den gemeente raad verzocht in zijn inrichting de gelegen heid te geven tot het z.g. schoolzwemmen. Blijkens het adres zouden verschillende leerkrachten der bijzondere en openbare la gere scholen belangsteling hebben voor dit zwemonderwijs voor leerlingen van de 4e tot en met 7e klassen en zou, onder leiding der leerkrachten eenmaal per week in het sei zoen een uur zwemonderricht gegeven kun nen worden. Bij een geraamd aantal deel nemers van 250 zouden de kosten, wat de OOOÉOOSOOSOOsOOiOOO a.s. 8 Op 6 December hopen 8 hun 35-jarige Echtver- Q eeniging te herdenken. Q 8 Namens eenige Q Buren. 0 BNieuwersluis, v. Wieringerwaard, 0 Q Dec. 1937. Q CtOtXJCfOCOOOOOCX) DANKBETUIGING. Voor de zeer vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen ge liefden Zoon en Broeder, betui gen wij langs dezen weg on zen oprechten dank aan Fami lie, Vrienden en Bekenden. Namens de Familie, A. RAVEN Pzn. Breezand, 4 Dec. 1937. Te koop: CREVROLET AUTO 1931, Coach, in besten staat en banden. Te bevragen bij R. LAAN, Winkel. Middenstandsvereen. Winkel der beschikbaar gestelde prij zen wordt gehouden MAANDAG 6 DECEMBER, *s avonds 8 uur bij R. LAAN. HET BESTUUR. ZONDAG 12 DECEMBER in lokaal F. GROET, K O L H O R N. Schitterend Feesthal van de Dansclub met medewerking der „Sonny Band", uit Alkmaar. Aanvang 7 uur. Entrée 25 ct., plus belasting. Te koop: Een geregistr. STIERKALF, ongeschetst of gevraagd een Ossenschets. J. JIMMINK, Rui- geweg, Schagerbrug. Te koop: EEN WIT FORNUIS, f9.—, bij S. STEVERS, Kalver- dijk. heelt weer een NIEUWE zending ontvangenl Fijne Naaidoozen m. binnenbak 2.75 Nieuwe BRANDAPPARATEN, met 2 jaar garantie 3.00 Brand-voorbeelden 0.15 Spaarpotten 1.25, 1.50, 1.80 AUTOMATISCHE Suikerstrooiers 1.95 Broodtrommels met CYLINDERKLEP, ingebouwd broodbord met zaag. Groote voorraad SJOELBAKKEN!! Losse Sjoelschijven, nieuw modell Te koop aangeb.: 2 solide z. g. a. n. BURGERWOONHUIZEN, gelegen aan den Zwarteweg op besten stand, bij R.K. Kerk en school, bev. ben. 2 kamers sui te, flinke keuken, gang, doorl. W.C. en kelderkast. Boven 3 flinke slaapkamers en overloop waarboven flinke zolder. Br. letter H, Hulppostkantoor, Bree zand. Te koop: 35 R.I.R. HENNEN, 6>2 mnd., aan en tegen de leg, fl.75 per st. Wed. W. KRAB- MAN. Nieuwe Niedorp. Te koop Pl.m. 6000 Kg. best gewonnen LANDHOOI, Te bevr. bij D. ZEEMAN, Oos- terweg, Callantsoog, Post 't Zand. badinrichting betreft, f250.per seizoen be dragen. Indien een gedeelte der leerlingen per autobus vervoerd zou moeten worden, zou hiermede bovendien f75.per seizoen gemoeid zijn. Adressant merkt nog op, dat het schoolzwemonderricht o.m. reeds gegeven wordt in de gemeenten Zaandam, Wormer- veer en Haarlem. Eenige Kamerleden protesteeren tegen de plaats, waar het ko men zal. Bij de Algemeene Beschouwingen in de Tweede Kamer over de Begrooting van De fensie, hebben eenige leden woorden van protest doen hooren over de plannen welke er bestaan voor den aanleg van een mili tair vliegveld in de naaste omgeving van Bergen. De heer Schilthuvs (V.D.), zeide zich te kunnen vereenigen met de bezwaren van de bevolking tegen de plaats /an het ontwor pen vliegveld. Er is in de nabijheid wel een ander terrein te vinden, meende spr. -■^Bij -deze woorden-sloot dc heer Wendelaar (Iib.) zich aan, ook hij meende, dat door Defensie, ten aanzien van de plaats, waar het vliegveld komen zou, wel een andere regeling te treffen zou zijn. HOOGWOUD AARTSWOUD. Schaken. Door eenige schankliefhebbers worden pogingen in het werk gesteld om een schaakclub op te richten. Volgens adver tentie worden beginners en gevorderden opgeroepen om te komen tot bespreking van het houden van een cursus enz. De heer Noë alhier, een bekend schaak- liefhebber, wil zich gaarne met de leiding belasten. Z1JPE PETTEN. Een object voor werkverschaffing. De minister van Sociale Zaken heeft goed gevonden. dat het volgende werk „aan brengen van een wegverharding op den Noordelijken berm van den Hazedwarsdijk" van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier, in werkverschaffing wordt uitgevoerd en dat een aantal werk- looze arbeiders uit de gemeente Zijpe daar bij wordt tewerkgesteld. W w i verdrijft U snel en zeker met Koker 12stuks 50ct. Proef doosje 2 stuks Wet. WIERINGERMEER Spoedcursus v. d. Middenstand. De alhier te houden cursus, uitgaande van het Instituut v. d. Middenstand, zal aanvangen op Dinsdagavond a.s. Het insti tuut staat onder leiding van den heer Ra- decker te Medemblik, terwijl de heer W. Vergouwen is benoemd tot leeraar. De les sen worden gehouden Dinsdags en Donder dags resp. te Middenmeer en Slootdorp in de schoolgebouwen. Uitvoering Chr. Muziekvereen. „Soli Deo Gloria". Bovengenoemde fanfare hoopt in dit voor winterseizoen haar eerste uitvoering te ge ven èn te Slootdorp èn te Middenmeer. Daar we weten dat door dit corps in de laatste maanden groote vorderingen ziin gemaakt, wekken we de muziekliefhebbers gaarne op om dezen avond te bezoeken. Nadere bijzon derheden vindt men in de in dit nummer voorkomende advertentie. MIDDENMEER. Politie. Gevonden: Hecrenrijwicl met torpedo naaf. Een hamer en contactsleutel van auto, met ringetje. Inl. Rijkspol. te Midden meer. BARS1NGERHORN Sinterklaasfeest. Vrijdagavond is het Sint Nicolaasfeest voor de kinderen van de o.l. school, het kinder feest bij uitnemendheid, in de zaal van „de Fortuin" gehouden. Toen te ruim 7 uur. het hoofd der school, deken J. Schlahmilch de aanwezigen het welkom toeriep, was de zaal tot in de uiter ste hoeken gevuld met kinderen en zeer vele ouderen. Na het zingen van enkele toepasse lijke liederen kwam de kindervriend binnen, luide toegejuicht door do blijde kinder schare. Het hoofd der school heet hem van harte welkom alsmede zijn onafscheidelijken vriend „Zwarte Piet". Wedrom zingt de jeugd, waarna de Sint enkele kleineren bij zich roept om een aardig liedje te zingen, waaraan spontaan wordt voldaan. Het programma van den avond werd voort gezet met een korte zangschets, getiteld „de Sneeuwman" door de le en 2e klas. onder leiding van Mej. Tjaardstra, welke goed in sloeg De heer Span zong vervolgens met zijn leerlingen een drietal liederen, waarvan vooral het tweede zeer in den-smaak viel Sint Nicolaas hield hierna zfjn vertelling, waarnaar met aandacht werd geluisterd.. De meisjes uit de hoogste klassen vertolk ten een zangspelletje genaamd „Wat^r- nimphje" op werkelijk uitstekende wijze De zang zoowel als het spel viel zeer te loven. Een kleine schets door een tweetal leerlingen uit de hoogste klas ..Wie brengt de pan te rug", werd op aardige wijze voor het voet licht gebracht. Vóór de Sint zijn goedkeuringen en soms ook vermaningen gin uitdeelen zong de heer Schlahmilch met zijn leerlingen enkele meer stemmige liederen welke 'n goede vertolking genoten. Het afscheid was gekomen en onder luid gezang verliet Sint Nicolaas de zaal. De heer Schlamilch dankte de aanwezi gen voor de belangstelling en allen die aan v Pt welslagen hadden meegewerkt. De voorzitter van de oudercommissie, de heer J. Brommer, richtte tenslotte eenige welgemeende woorden van dank tot het on derwijzend personeel en Mevr. Schlahmilch voor liet vele werk en de moeiten, die zij zich hadden getroost om zoo'n welverzorgd programma te kunnen aanbieden. Inderdaad was het goedverzorgd, waarvoor den heer Schlahmilch en de zijnen, alle hulde toekomt. NIEUWE NIEDORP GESLAAGD Aan het Instituut T.T.P.T.O.P. te Hoorn slaagden o.m. voor het diploma B costumière mej. C. Koning, Langereis, N. Niedorp en mej. M. Zweet'. Aarts woud. Mej. C. Koning behaalde bovendien een hoog aantal punten voor cursus C. LEEUWARDEN. 3 December. Veemarkt. 24 Enterstieren f 120235. 50 twenterstieren f 235—340 per stuk; 195 vette koeien f 130—270 per stuk, 43—70 ct. per Kg.; 231 melk- en kalfkoeien f 120270. SS pinken f 65—155, 10 vette kalveren 24— 70, 286 graskalveren f 25—95. 385 nuchtere kalveren f 5—10. 300 vette schapen f 15 35, 70 weide schapen f 1424. 26 lammeren f 1322. alles per stuk, 190 vette varkens f 45—105 per stuk. 5662 ct. per Kg.. 29 magere varkens 22—50 ct. per Kg.. 107 kl biggen f 9—17 per stuk. 26 bokken en gei ten, 37 paarden. Totaal aanvoer 2234 stuks. Overzicht. Tengevolge van bet heerschen van mond- en klauwzeer was de aanvoer zeer beperkt. Stieren met stuggen handel en duur. Vette koeien, goede soort, iels duurder, overigens handel en prijzen vrij wel stationnair. Melk- en kalfkoeien en pinken en de van tongblaar genezen koeien on pinken waren goed te plaatsen en duur. overigens was de handel uiterst kalm. Vette kalveren beperkt aanbod en duur. Graskalveren handel en prijzen zeer gedrukt. Nuchtere kalveren omzet iets vlugger en prijzen vaster. Varkens vlugger en iets duurder. Wolvee handel en priizon zeer gedrukt. De N.V.C. nam gisteren 124 varkens over. Zuivel. Sleutelkaas geen noteering. Na gelkaas 9.—. Goudakans 1516. Edammer kaas 15—46. aanvoer 904 Kg. Mijnboter 1.45, Veilingboter 1.381.33 per Kg. Aanvoer: 5/6 vaten. Commissie 0.84. Eierhandel. Kipeieren: aangevoerd 9600 Kg. prijs 453A ct. per stuk, handelsprijs 7S—90 ct. per Kg. Eendeieren: aangevoerd 156 Kg., prijs 3V2—i ct. per stuk, handels- prijs 47V2-—55 ct. per Kg. Pl":mvee. 15 slachthanen 60—90 ct., 75 slachfkippen 0.50—1, 100 jonge hanen 0.50— 1.25. 10 piepkuikens 15 ct., alles per stuk, 20 konijnen 3235 ct. per pond. ALKMAAR. 3 December. Kaasmarkt. Aangevoerd 32 stapels, zijnde 63.000 Kg. Fabriekskaas kleine 23. Boerenkaas kleine 22.— per 50 Kg. Handel matig. LEEUWARDEN, 3 Dec. Gerst zomer puike 7—8, gerst winter puike 77.60. haver witte puike 5.506.75, boonen platte 910. groene kleine kook 9 —10.50. Buitenl. granen: Gele laplatamais disp. 143 boordvrij Leeuwarden, 'dem 136 boordvrij Rotterdam, Amerikaansche mixed mais stoomend 128 boordvrij Rotterdam, Amerikaansche gerst nr. 3 151 boordvrij Leeuwarden, idem 143 boordvrij Rotterdam Noord-Am. lijnkoeken disp. 9.40 boordvrij Leeuwarden.- idem 8.85 boordvrij Rotterdam idem merk S.K. disp. 8.90 boordvrij Rotter dam. Russische gerst 66/67 ko. disp. 155 boordvrij Rotterdam, inlandsche voerslag lijnkoeken 9.00 af Zaan. WINKEL. 3 December. Appcleh V.7. peren 18, kool 0.50—0.80, anrdapelen 1.201.30. spruitkool 33.50, p. 100 pond. Andijvie 0.00—0.70 per 100 stuks, wortelen 0.700.80 per 100 pond. ALKMAAR, 3 December. Op de beden gehouden Graanmarkt waren soort en prijzen als volgt: 80 HL. voer- tarwe 6.50—8.60. 15 H.L. rogge, prijs niet genoteerd: 2.32 HL gerst 56. gerst. chev. 7—7.75, 410 HL haver 5.7.3-6,75. 106 HL. boonen, w.o.: paarde 99.2.3. hm ine 1014, citroen 1318.50. duiven 8.5010. witte 23 —26. tuinboonen 20—30. 10 HL karwijzaad 22.50; 9 TIL blanwmaanzand; 82 HL erwten, w.o.: kleine groene 911, groote groene 13—18. grauwe 1.327 en vale 1017, alles per 100 Kg. Totaal aanvoer 944 H.L. Han del matig. WARMENHUIZF.N. 3 Dec. Roode kool 1—2, gele kool 1—1.10. D. witte kool 0.801.10. Savoye kool 1.drie lingen 6.80. uien 3—8.20. grove uien 7.90 8.10. Aanvoer: 24.200 Kg. roode kool, 11100 Kg. gele kool. 6900 Kc. D. witte kool, 1400 Kg. snvove kool. 2250 Kg. uien. ALKMAAR. 3 December. Kaasbeurs. Kl. Edammer 40 plus, aan bod 2430 stuks, verkocht 1730 stuks, midden- prijs 21—21-50, hoogste prijs 22.Commis sie 40 plus. aanbod 300 stuks, verkocht 120 stuks, priis 24.Ed. Krui-d, aanbod 280 stuks, verkocht 1S0 stuks, prijs 22.50 per 50 Kg. Totaal: aanbod 3030 stuks, verkocht 2050 stuks. Aanwezig 1 fabriek. ALKMAAR. 3 Dec. Andijvie 0.66—2.60. appelen 3—7, Bloemen daler kool 2.60. bloemkool T 713. 11 2.50 5 boerenkool 1.50—2.90. bieten 1.60—2.60, druiven 1321. gele kool 1.20. groene kool 1—2.50. kropsla 2—6. knolselderie 2.—; pe ren 2.50—5.50, prei 1.50—2.50. peterselie 1— 1.80, radijs 1.80. roode kool 2.60, selderie 0.50—1.50. spinazie 0.51—0.79. spruiten 2 5.50. tomaten 5.1023.10, uien 6.40—9.20, wortelen 2.506, witlof I 57.50, idem II 2.50-4. NOOBDSOHATHVOlïDE. 4 Dec. Uien 88.10 drielingen 6.507. grove 7.70 —7.90 gele nep 7.90. peen 1.70—2, kleine peen 80—90, kroten 190—3.10. roode kool 2.20— 3.30, gele kool 1, d witte kool 801.30, an dijvie 0.60-1.- ZONDAG 5 DECEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Valkkoog (verbeterde opgave) geen dienst. Den Oever, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Ned. Herv. Evang. Wieringerwerf, voorm. 9.30 uur, Ev. K. Kiewiet. Slootdorp. nam. 2 uur, Ds. Dijkstra. Doopsbcd. Middenmeer, nam. 7 uur Cand. Niidam. Wieringerwerf, nam. 7.30 uur Jongeliedcn- samenkomst. Geref. Kerk. Slootdorp, voorm. 9 uur Cand. IJ. Feen- stra. van Den Helder. Nam. 2 uur, Ds. C. v. d. Vliet. Middenmeer. voorm. 9.30 uur, Ds: v. d. Vliet Nam. 2.30 uur Cand .Feenstra. Anna Paulowna. voorm..10 uur nam. 2.30 uur, Cand. J. Verhave. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (Geesterweg la), voorm. 10.15 uur, Ds. Ruijs. Nam. 7 uur Ds. Ruijs.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3