Een jaar Moerdijkbrug Een niet alledaagscli gebeuren De Rijhluchtbelasting ei de Joden Ongelukken tengevolge van den sneeuwval Rede van Kardinaal Verdier Een vindingrijke bergplaats Dc salarisherzieningen Alle voetbal wedstrijden afgelast Oude zaak tot klaarheid gebracht Bijna verjaard, doch net op tijd vervolgd. De hoofddader werd door zijn moeder verraden. Gisteren heeft de rechtbank te Amsterdam vonnis gewezen in de strafzaak tegen een chauffeur en een havenarbeider, die ruim twaalf jaar geleden, n.1. op 2- Mei 1925, zou den hebben ingebroken in het kantoor van de N.V. „Amsterdamsche Superfosfaatfa- briek" in - den Amsterdamschen poldét* en f3112.loongelden hebben gestolen. De rechtbank veroordeelde den chauffeur tot. zes maanden gevangenisstraf en zijn vriend den havenarbeider tot zes maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. De zaak was vlak voor de verjaring ver volgd. De moeder van den eersten verd. had haar zoon, die haar mishandelde, verraden. De officier van justitie had tegen beide ver dachten f 100.gerequirecrd, omdat de re^ classceringsrapporten gunstig luidden en het misdrijf reeds lang geleden was gepleegd. Een meineedzaak Onbetrouwbare getuige tot an derhalf jaar veroordeeld. De Rechtbank te Assen deed gisteren uit spraak in de zaak tegen een landbouwer uit Ommen, vroeger te Ruinerwold, thans gedetineerd, die terecht heeft gestaan we gens meineed in de zaak tegen H. L. S. uit Ruinerwold, die op 27 April jl. voor het Kantongerecht te Meppel werd behandeld. De verdachte had verklaard, dat hij in September 1936 zijn veestapel voor 2500 gul den aan genoemden S. had verkocht, terwijl deze S. en ook zijn vader later hebben be kend, dat die verkoop slechts een schijnover- eenkomst was. Hij bleef echter steeds ont kennen. De Officier van Justitie had een jaar en vier maanden gevangenisstraf ge- eischt; de rechtbank veroordeelde hem he den tot een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden, met aftrek van de preventieve hechtenis. Gesmokkelde opium In uitgeholde criketbats. r Bijna 70 millioen Mark per jaa^ De Frankfürter Zeitung van 9 Dec. j.1. bei vat 'eenige beschouwingen omtrent instelling en opbrengsten van de Rijksvluchtbelasting. Deze belasting werd destijds reeds door het kabinet Brüning ingesteld, teneinde de toen? malige kapitaalvlucht te beperken. Door een verplichte storting van 25 van het bezit moest de drang tot kapitaalexport, die in sterke mate werd nagestreefd wegens de in het buitenland geldende lagere belastingen, worden verminderd. Tot het jaar 1933 was de opbrengst van deze vlucht belasting be trekkelijk gering, n.1. eenige honderdduizen den Marken per kwartaal. Sedert de laatste vier Jaar, waar in ook de deviezenbepalingen van kracht werden, aldus de Frank fürter Zeitung is de Rijksvlucht- belasting, in het bijzonder tengevolge van de Joodsche emigratie, tot oen aanzlenlyke inkomensbron voor de Rijksschatkist geworden. Het kwar taal-inkomen uit dezen hoofde be droeg sedert 1934 gemiddeld 5 6 millioen, het steeg in de periode der Neurenbergsche Wetten tot meer dan 16 millioen per kwartaal, zoodat het boekjaar 19361937 met een inko men van bijna 70 millioen Mark nit de Rijksvluchtbelasting sloot: Ook in de eerste helft van het Ioopende boekjaar zoo vervolgt de Frankfurter Zei* tung heeft deze ontwikkeling zich voort* gezet Tot einde September 1937 zijn weder* om bijna 35 millioen uit de vluchtbelasting ontvangen; voor October j.1. bedroeg de bin nengekomen som meer dan 7 millioen, zoo dat in totaal aan het einde van het Ioopende jaar ten minste evenveel zal zijn ontvangen als in liet voorgaande jaar. Dat echter on« danks een belastingpercentage van 25 een betaalde belasting van 70 millioen niet zon der meer mag worden gelijkgesteld met een kapitaal-transfer van 280 miliioen, is het ge volg van de omstandigheid, dat deze belas ting niet wordt geheven bij het overbrengen; van het kapitaal naar het buitenland, doch reeds op het oogenblik, dat men in het bui tenland gaat wonen, ook al blijft het belas tingplichtige kapitaal in Duitschland, NOORD- EN ZUIDNEDERLAND NADER TOT ELKAAR GE BRACHT. HET PLAATSJE MOERDIJK KWIJNT ECHTER. HET SMOKKELGEVAAR DOOR DE NIEUWE BRUG TOEGENOMEN! Speciale correspondentie.) Morgen 12 Decemlwr a.s. zal het één jaar geleden zijn dat II ,M. de Koningin de Moerdijkbrug voor het verkeer openstelde. Een jaar lang snorren de talrijke auto's met groofe snelheid over het brugdek; een jaar lang behoort de scherpe te genstelling „beneden en boven den Moerdijk" tot het verlodcn. Wat ook toegenomen Is en dit zou feitelijk een schaduwzijde van de -openstelling der brug genoemd moeten worden is de smokkel Jipndel. Hot is nu eenmaal veel ge makkelijker via een brug te smok kelen dan via een pont en do poli tictroepen, die voor 'n permanente bewaking van de brug zorg dragen hebben menig smokkelaar gesnapt. Ook in ander opzicht hebben de politie- troepen meer moeten optreden, dan wen- scheliik is. Meerdere weggehruikei-s schijnen n.1. van meening. dat men op een brug de wettelijke bepalingen ten opzichte van do veiligheid van het verkeer minder nauw in acht behoeft te nemen. Enkele overtredingen hadden ernstige on gelukken tengevolge, waarvan helaas twee met doodeliiken afloop. Dat er ongelukken zijn gebeurd is echter niét uitsluitend te wijten geweest aan ver keersovertredingen. In ziin oorspronkelijke constructie leverde het brugdek n.1. op regen achtige dagen groot slipgevaar op. met het gevolg, dat er ook als ge- volg van slippen eenige ernstige on gelukken ziln gebeurd. Met het oog hierop is er in Augustus door den Rijkswaterstaat een zeer belangrijke verbetering aangebracht, waarvan het gevolg is. dat. het brugdek thans volkomen slipvrij geacht kan wor den. Na Augustus is het aantal onge lukken als gevolg van slippen dan ook vrijwel tot nul gereduceerd. Wanneer we nog eens even het gesukkel met de oude ponten in onze herinnering terugroepen en we zien thans, hoe de auto's met groote snelheid en zonder de minste slagnatie over het brugdek snorren, dan l>c- scffen wc eerst goed 't ontzagl. voordeel, dat deze ruil voor het verkeer beteekent. Waar twee ruilen moet er echter altijd ccn huilen en zoo is het ook hier. NE D.-I NDIfi. Zij zullen een totaalbedrag van 12 milioen gulden vorderen. Uit Buitenzorg wordt aan de N. Rott. Crt. gemeld, dat ten aanzien van de kosten, wel ke de salarisherzieningen zullen meebrengen, do uitgavon, bij realisatie van do voorstellen vbör burgerlijke en militaire landsdienaren tezamen 13 millioen gulden zullen bedragen, n.1. 9.."00.000.— gulden voor do burgerlijke landsdienaren en 3.5000000.— pulden voor de militaire. In dit bedrag is nllees begrepen, dus ook de loonen van werklieden en maand- looners. zoowel als de kiiuler-toeslagen en standplaats-toeslagen. Voor enkele van de allerhoogste betrekkin gen zijn op bescheiden schaal ainbtstoela gen uitgetrokken. Het plaatsje Moerdijk is sinds de openstelling van de brug en de daarmede gepaard gaande opheffing van de veerdiensten volkomen weg gekwijnd. Wel worden er pogingen in het werk ge steld om er eenige industrieën te vestigen, doch deze hebben nog weinig resultaat op geleverd. Moerdijk ligt stil en verlaten aan den Zuidelijken oever van het Hollandsch Diep, zooals het bekende Hotel „Waterloo', waar lietv roegor zoo gezellig druk kon zijn, vreemd en eenzaam ligt op den Noor delijken oever. Slechts de aanwezigheid van de poli tiet roepen brengt hier nog eenig ver tier en stelt den exploitant in staat zijn bedrijf voort te zetten. Maar te Moerdijk mist men zelfs deze schralen troost en voor de inwoners van dit plaatsje zijn er nog slechts de beide aan de kade gemeerde ponten en het uitzicht op de sobere brug. dio er aan herinneren hoe het vroeger was De dader gearresteerd en Inge sloten. Een goede vangst. De laatste weken werden in het Wcstland on speciaal in Naaldwijk en 's-Gravenzande verscheidene diefstallen gepleegd. In samenwerking met de gemeentepolitie van 's-Gravenzand heeft de Naaldwijksche politic een persoon gearresteerd, zekere H. M., die niet minder dan 15 diefstallen en één inbraak op zijn geweten heeft. De man legde een volledige bekentenis af en is naar het Huis van Bewaring te den Haag overgebracht. Het oude liedje In een verdacht perceel beroofd. EeiX inwoner van Leiden deed dezer da gen bij de Haagsche politie aangifte van bcrooving. Het feit zou zich hebben voorge daan in ccn perceel aan het Hofwijckplcin te Den Haag. De man deelde mede van een bedrag van f 1.360.— tc zijn beroofd. De po litie heeft in verband hiermede drie perso nen aangehouden, een man en twee vrou wen. De aanwijzingen tegen deze mcnschcn zijn zoodanig, dat zij in het Huis van Be waring zijn ingesloten om voor den Officier van Justitie tc worden geleid. Een dame, onder den invloed van sterken drank, laat een paard op overantwoordelijke wijze door Rotten Row galop- peeren. De 40-jarige mevr. Ballia Verrall, die „April de Vierde' een halfzuster van „April dc Vijfde", Derby-winnaar in 1932 bereed, vloog met haar paard van den ren stal door Rolten Row te Londen. Zij werd tot 5 pond boete veroordeeld, omdat zij in be schonken toestand een paard had bereden en het verkeer in gevaar had gebracht. Do rechter zeidc tot haar: Er bestaat niet dc minste twijfel aan of U waart in verre- gaanden staat van dronkenschap. Uw ge- drug tegenover de politie was weerzinwek kend, ik geloof dat de politiedokter het bij bet rechte eind had, toen hij constateerde, dat u stomdronken waart. Ik weet eigenlijk niet. of U niet verdiende naar de gevange nis te worden gezonden." Een vnrig paardje. Do verdachto vertelde, dat zo in Londen vier paarden bezat. Op .den bewuston dag bereed ze een paard, dat'juist aan een wed ren had deelgenomen. Het dier was zéér jong en daarbij ook zéér vurig. Zij had al ge durende twintig minuten Rolten Row op en •neer gereden, toen er een politie agent aan kwam, die tot haar zei: „Ga van dat paard afl" VAN K.N.V.B. EN N.H.VJ3. In verband met de slechte terreinen- en weersomstandigheden, zijn alle voor a.s. Zon dag door den K.N.V.B. en den N.H.V.B. vast gestelde wedstrijden afgelast! Om Zutphen stagnatie in het autoverkeer De zware sneeuwval heeft ook in Zutphen en dc Graafschap groote verkoersstagnaties teweeg gebracht. Verschillende auto's ble ven in de sneeuw steken en liet koste dom automobilisten veel moeite, hun reis voort te zetten. Met moeite konden de autobus diensten in stand worden gehouden. Autorijder verloor macht over zijn stuur en verwondde een vrachtrijder doodelijk. In Voorst is een ernstig verkeersongeluk geschied tengevolge van de gladheid van den weg en het slechte zicht door de sneeuw jachten. Op den weg naar Apeldoorn moest de automobilist Prins uit Apeldoorn een met paard bespannen vrachtwagen van den vrachtrijder Bruil uit Eefde passé e rem. Door dc sneeuwjacht zag de autobestuur der den wagen te laat en remde. Door dc gladheid slipte de auto naar links, waarop hij den vrachtwagen aan den linkerkant voorbij reed. Aan dien kant liep de zoon van den vrachtrijder. Hij werd tegen den grond geslingerd en met ernstige verwon dingen naar het algemeen ziekenhuis te Zutphen vervoerd waar hw gisternacht is overleden. Met z'n rijwiel geslipt en een been gebroken. Een zesjarig jongetje te Ruurlo slipte met zijn fiets en brak een boen. Auto muurvast in de spoorrails. Op een spoorwegovergang te Eefde slipte een personenauto. De wagen kwam met een wiel tusschen de rails terecht en zat muur vast. Na veel moeite werd de wagen vrijge maakt. Om ongelukken te voorkomen, waar schuwde dc overwegwachter de stations te Zutphen en Gorssel, waar de treinen wer den opgehouden tot de aiito weer op den weg stond. Door de sneeuw toegedekt en ongedeerd gebleven. Fé'n juf'frovrtv,' te Vórdeoi gloed óp dén Rijksw. uit en viel voor 'n juist passeerende auto. De bestuurder remde krachtig, schoof de sneeuw voor zich uit op een hoop, waar in de juffrouw kwam te liggen. Toen zij uit haar sneeuwbed te voorschijn was ge haald, bleek, dat zij geen letsel had beko men. De Juffertoren te Schildwolde Een van de mooiste torens uit ons land, de uit de dertiende eeuw dateerende Juffer toren te Schildwolde (de muren zijn van on deren 21/s M. dik) begint sporen van bouw valligheid tc vertooncn. Reeds verleden jaar heeft prof. dr. J. Lindeboom uit Groningen namens de archaeologische commissie den toren geinspcctcerd. thans is door een des kundige de toren aan een nader onderzoek onderworpen en is gebleken, dat algeheele restauratie dringend noodig is. In de 13e eeuw moesten drie jonkvrouwen elk een kerktoren hebben geschonken, de torens te Holwicrde, die verdwenen is, te Onstwcddc, die onlangs gerestaureerd is, en te Schildwolde, die thans aan de beurt is; vandaar de naam Juffertoren. Ik antwoordde aldus mevr. Verrall daarop: „Waarom zou ik? Ik heb niets ge daan!" Dc politieman trok mij toen van m'n paard. Ik heb daarna de opmerking gemaakt, dat er feitelijk maar één politie agent in de Row is, die cenig verstand van paarden schijnt te hebben. Ik houd van hem, ik be doel natuurlijk ik houd van zijn manier van optreden. Als hij op dat oogenblik in de buurt was geweest, zou een en ander niet gebeurd zijn." Mevr. Verrall voegde hier nog aan toe, dat ze op dien bewusten dag niets had gedron ken: ze liet den rechter een flesch zien, ver pakt in bruin papier en zeide: Dit verster kende middel heb ik gebruikt, dat heeft mo zenuwachtig gemaakt, omdat het zoo raar rook, en zoo gek smaakte. De rechter vroeg, of het waar was, dat zij een der politieagenten had gevraagd, haar naar het station te dragen. Welnee, antwoordde mevr. Verrall, ik kon heel goed loopen En bovendien, als ik een vurig paard berijd, dan zou het toch tc gek zijn, dat ik mij naar het station liet dragen! De politiedokter die de berijdster van het paard op liet bureau had onderzocht, ver klaarde: „liet was heel duidelijk, dat de da me behoorlijk dronken was". Een bekwame rijdster. William W. Westen, dc eigenaar van een. rijschool, als getuige gehoord, zeide, dat mevr. Verrall een bekwame rijdster was. Dc merrie, welke zij dien dag hereed, was hy per-zenuwachtig, Niemand, die gedronken had, zou in staat geweest zijn, dat paard te berijden. De verdediger van mevr. Verrall bracht in liet midden, dat liet mogelijk was, dat dc politiedokter een vergissing had begaan, toen hij meende vast te stellen, dat zijn cliënte dronken was. Zij had ongetwijfeld een weinig alcohol gedronken en daarbij in Het is bekend, dat smokkelaars vindingrijk zijn en tal van listen zijn alreeds in toepas sing gebracht om hun waren over de gren zen te brengen. De Daily Express vertelt nu een geval van opium smokkelen, dat door de douane te Rangoon werd ontdekt. Iemand wilde met twee cricketbats de grens passeeren, toen de douane-ambtenaar het noodig vond, de bats aan een grondige in spectie te onderwerpen. Bij het bekloppen van het hout kwam vast tc staan, dat de bats hol moesten zijn. Inderdaad bleek dit het ge val te zijn; de bats waren aan den onder kant uitgehold en daarna bleek het hout weer aan elkander te zijn gelijmd. En dat dit minitieuse onderzoek de moeite loonde bleek wel, toen er uit de geheime bergplaats een hoeveelheid opium tc voorschijn kwam ter waarde van niet minder dan vijftien honderd pond. Onnoodig te zeggen, dat de douane-bcamb- ten een prachtigcn dag hadden. De slechte zwemmer Maar hij ontving een hooge on derscheiding. Nonnan Woodward, een zestienjarige jon gen uit Beckenham Kent, werd door den in structeur ecner zweminrichting de slechtste leerling genoemd welke hij ooit had gehad.... Maar deze s.lechte zwemmer ontving een bclooning van de Kon. Maatschappij voor Hulpverleening, omdat hij zich te Eastbourne in een ruwe zee had gestort en een vrouw die in levensgevaar verkeerde, had gered. De essentieele persoonlijke rech« ten van den mensch dienen te worden erkend. De Kerk, in overeenstemming met de libe* rale democratie. Kardinaal Verdier heeft gisteren in da „Salie des Ambassadeurs" te Parijs een conferentie gehouden over het onderwerp „De Kerk en de geestelijke vrijheid van thans". De kardinaal begon met de Ieerstellin- gen. welke de essentieele persoonlijke rech ten van den mensch ontkennen, te veroor--, deelen en zette uiteen, dat de kerk in overeenstemming is met de liberale demo cratie. Zooals de Heilige Vader in zijn en cyclieken het communisme en de rassen theorie heeft veroordeeld, wil ook de kar dinaal op zuiver geestelijk standpunt blij ven staan. Hij gaf een overzicht van de ontwikkeling der politiek in de moderne wereld. Na de drie periodes, welke de we reld heeft gekend, n.1. slavernij, dienstbaar heid en-loondienst, is de wereld gedoemd tot voortdurende pogingen zich los te maken uit de boeien, welke een deel der mcnsch- hcid steeds het andere deel oplegt. Hiervan zijn de revoluties het gevolg. De kerk heeft altijd de vervolging veroordeeld, van welke zijde deze ook kwam en onder elk regiem heeft zij steeds het evangelie onderwezen, waarin staat, dat alle mcnschcn gelijk zijn, omdat zij kinderen van dcnzelfden Va der en erfgenamen van hetzelfde Paradijs zijn. Individu en Staat* aanmerking nemende, dat zij erg zenuwach tig was, zou de dokter tot zijn gevolgtrek king hebben kunnen komen. Hetp aard had een geweldigen gang. Twee politie-agcntcn, die zich in Rolten Row bevonden op den bewusten dag deelden mede, dat mevr. Verrall als een jockey te paard zat en het dier een geweldigen ganjg had. Een hunner voegde er nog aan toe: Een aantal mcnschen, die buiten in de Row op stoelen zaten, stonden snel op en waren zéér verbaasd over den snellen gang van het paard. Voetgangers zouden omver gereden zijn, als ze niet bijtijds opzij waren ge sprongen. Woonde U ooit een paarden wedren bij? Toen de rechter een der politieagenten vroeg, of hij ooit een paarden wedren had bijgewoond, antwoordde deze bevestigend, er aan toevoegende, dat de gang van het paard dezelfde was als die van den winnaar van een Derby. Ze had vlakke rennen en hln- dernisrennen gereden. Mevr. Verrall zeide nog, dat zij in vlakke rennen had meegereden en ook wel in hin- dernisrenncn. Zij had het paard op den be wusten dag volkomen in haar macht. Ze zou zeker geen menschen onderste boven hebben gereden. Vergeten mocht ook niet worden, voegde de verdediger hieraan nog toe, dat zij onder zeer moeilijke omstandigheden reed, omdat zij een paard had uitgezocht, dat zooals ik trouwens zelf al tegen haar heb gezegd zeker niet het gcwcnschte paard was, om er een ritje mee in Rolten Row tc gaan maken. Sprekend over de betrekkingen tusschen individu en staat veroordeelde dc kardinaal het ctatisme-, dat het individu vervolgt. In iedere politieke organisatie moet voor alles de menschelijke waardigheid en de recht matige vrijheid van .den mensch gewaar borgd zijn. De kerk verzet zich tegen de leer, dat de mensch moet worden opgeslorpt, in de collectiviteit, waarbij hij slechts een klein rad is in de groote staatsmachine. De rech ten van den mensch en den burger mogen nooit vergeten worden. Vergeten of minach ten van deze rechten zijn de oorzaken van tegenspoed. Het ideaal der menschelijke per soonlijkheid mag niet worden op geofferd voor een nieuwe ideo- logie. Kardinaal Verdier besloot zijn toespraalc met zijn hoorders te bezweren nooit het ideaal van de menschelijke persoonlijkheid op te offeren voor een nieuwe ideologie. Men mag niet vergeten, dat de staatsinstellingen steds dienaren van de vrijheid moeten blij ven. Frankrijk, dat de oudste dochter van de kerk en door de eeuwen dc bewaakster cn de voorspreekster van de vrijheid der volken is geweest, moet zich haar zending cn geschiedenis herinneren. De Katholieke traditie is niet vereenig- baar met de leerstellingen, welke de rechten van het individu vergeten en den staat, een klasse of het ras vergoddelijken. Duitschland heft examens in bet Hebreeuwsch op De Würtembergsche Minister van Onder wijs heeft thans naar de Frankfurter Zei tung bericht de bepalingen betreffende de mogelijkheid van het afleggen van examens in de Hebreenwsche taal voor studeerenden in de Evangelische theologie opgeheven. De ze opheffing is onmiddellijk van kracht. Staatsexamens in het Hebreeuwsch zullen .v.oortaan niet meer worden afgenomen. Zooals in de lijn der verwachtingen lag heeft do openstelling van de brug een zeer belangrijke toename van het verkeer ten gevolge gehad. Jn den loop var» dit jaar ziin er enkele verkeerstellingen gehouden, die zeer interessante gegevens omtrent dit ver keer hebben opgeleverd. Zoo zijn er in de week van 16 t.m. 22 December 1936 9443 auto's gepasseerd, hetgeen neerkomt op een gemiddelde van 1300 per dag. Van 2 t.m. 8 Maart 1937 bodnvgen deze cijfers resp. 7437 cn 1016. van 24 t.m. 30 Maart 1937 13145 en 1878 en van 9 t.m. 16 Augustus 1937 10810 en 2402. Uit deze cijfers blijkt duidelijk, hoezeer deze brug in een behoefte voorziet, tc meer, wanneer men bedenkt, dat deze cijfers nog aanzienlijk hooeer zullen worden na de vol tooiing van de brug bij Zwijndrerht. waarop thans iedereen, die belang heeft bij oen verbinding tusschen het Noorden en het Zuiden van ons land. met snnnning wacht. Naast de groote economische boteekenis is de Moerdijkbrug. eveneens gohee] overeen komstig de gekoesterde verwachtingen ook van cultureel© beteekenis gebleken. Deze brug toch beeft het Noorden en het Zuiden van ons land dichter bij elkaar gebracht. Zij hoeft er in hooge mate toe bijgedragen om ons volk. onverschillig of men in Hol land woont of in Zeeland, in Groningen of in Brabant, een gevoel van saamhoorigheid bij te brengen. Het is zeker niet in de laat ste plaats hieraan, dat de Moerdijkbrug haar groote beteekenis ontleent. Behalve voor het toeristenverkeer is de brug natuurlijk vooral voor het handels verkeer van groote beteekenis. Niet langer behoeven de vrachtautomobielen dc dure pontgelden te betalen en speciaal hot vrachtverkeer is dan ook sedert do opening van de brug belangrijk toegenomen. Ook het smokkelen nam toe. Nat. Vrouwenraad vraagt: minder leerlingen per klasse De nationale vrouwenraad van Nederland heeft zich met een adres tot den minister raad gewend, waarin dringend wordt ver zocht maatregelen te nemen om het aantal leerlingen per klasseonderwijzer, zooals dat thans is vastgelegd in art. 28 der Lager Onderwijswet 1920 te verlagen, opdat vooral i:i de lagere scholen meer vruchtdragend, onderwijs zal kunnen worden gegeven. Gladheid oorzaak van een doodelijk ongeval Een jeugdige wielrijdster het slachtoffer. Donderdagavond is op de Boschbrug tc Al phen aan den Rijn de 15-jarige Marie Stra- ver, vermoedelijk doordat zij bang werd voor eenige passeerende jongens, die haar door armbewegingen beduidden, dat zij zonder licht reed, met haar rijwiel voor ccn haar tegemoet komende auto gevallen. De bestuur der remde onmiddellijk, doch door dc glad heid van den weg maakte de wagen een halve slag om, waarbij het meisje aan het hoofd werd getroffen en op slag werd gedood. Diefstallen in het Westland

Schager Courant | 1937 | | pagina 10