Bal-Masqué De doktoren, die Prinses Juliana bij stand zulkn verleenen De landsverdediging gaat het geheele volk aan Ontploffing op Staatsmijn „Maurifs" Japansche gezant in China op punt van heengaan? Hollandsch piloot door Taart met pijnlijke verrassing Schager Roosjes Hinderlijke nieuwsgierigheid van het publiek. De beide doktoren, die H. K. H. Prinses Juliana in de komende blij de daigen bijstand zullen verleenen, hebben hun intrek in Soestdijk geno men. De belangstelling van het Ne- éerlandsche volk, dat zoozeer mee leeft met de blijde gebeurtenis in het Koninklijk Gezin, gaat ook in be langrijke mate uit naar deze beide doktoren, dr. C. L. de Jongh jp dr. J. de Groot. Zelfs is deze belangstel ling in den laatsten tijd bepaald hin derlijk. Bij beide genecsheeren staat de telefoon niet stil. Regelmatig in formeert het publiek of dokter nog in Den Haag is. Toen dezer dagen dr. De Jongh zijn wo ning aan de Groot Hertoginnelaan te Den Haag verliet, stond er een leger fotografen opgesteld en slechts door diep in zijn kraag weg te duiken, wist hij zich aan al te onbe scheiden lenzen te onttrekken. Dr. De Jongh is ware van uiterlijk vertoon. Hij staat be kend als een voortreffelijk geneesheer, die zich geheel aan zijn roeping wijdt. Reeds als student te Amsterdam vielen zijn plichtbe trachting en toewijding op. Te Leiden promoveerde dr. de Jongh bij prof. Einthoven bij wien hij tevens eenigen rtijd assistent was. Daarna vestigde hij zich gynaecoloog in de residentie, waar hij thans eerste geneesheer is aan het gemeentelijk ziekenhuis. In den loop de jaren zijn er van de hand an dr. de Jongh in binnen- en buitenlandsche tijdschriften verscheidene zeer belangwekkende publicaties versche nen. Voorts heeft dr. de Jongh een methode uitgedacht voor het bepalen van de hoe veelheid bloedsuiker, welke methode thans veel toepassing vindt. De waardeering voor dr. de Jongh's kunde komt het best tot uiting in het feit, dat hij reeds jaren lang aten het hof geneeskundigen bijstand ver leent. De accoucheur bij de a.s. blijde gebeur tenis is dr. J. de Groot, practiseerend vrou wenarts. Dr. de Groot is 12 Februari 1884 ,te Rotterdam geboren. Na te Schiedam gym nasiaal onderwijs te hebben genoten heeft hij te Utrecht medicijnen gestudeerd. Na be ëindiging van zijn studie maakte dr. de Groot een reis van drie jaar naar Oost- en West-Indië en New-York, voornamelijk voor het verkrijgen van een ruime algemeene ontwikkeling. Na zijn terugkeer in Nederland was dr. de Groot gedurende drie jaren assistent op het Wilhelminaziekcnhuis bij prof. Treub en dr. van Kampen, teneinde de voor den ac coucheur noodzakelijke chirurgische kennis te verwerven. Daarna was hij, eveneens voor den tijd van drie jaar. assistent hij prof. Kouwer, die in 1909 Koningin Wilhelmina verlos kundigen bijstand had verleend. Inmiddels was dr. de Groot reeds gepromoveerd bij prof. de Vries op een proefschrift, getiteld: De op ontsteking berustende darm vernau wingen en een verhand met svphilis. In 1916 vestigde dr. de Groot zich te Den Haag. waar hij thans een zeer drukke prak- tiik heeft. Hü is tevens verhonden aan het 'diaconessehuis Bronovo. van welk huis. zooals bekend ook de beide verpleegsters, zuster Vermeer en zuster Boonstra afkom stig zijn. Voorts is dr. de Groot sinds 1996 directeur van de Emma-kliniek. Ook van de hand van dr. de Groot zijn in binnen- en buitenlandsche tijdschriften verscheidene publicaties verschenen. Zijn vermaardheid is ook tot het buitenland doorgedrongen, want Duitschland heeft hem onderschei den met het Roode Kruis 2e klasse, terwijl hij bovendien correspondeerend lid is van de Société d'Obstetrie et de Gynécologie. Taak van het Nationaal Jongeren- verbond groeide uit. Rede van oud-luit.-generaal Jhr. W. Röell. In „Royal" te Arnhem heeft de oud commandant van het veldleger, luitenant- generaal b.d. Jhr. W. Röell. voor het Na tionaal Jongerenverhond, dat daar zijn tweede lustrum herdacht, een rede gehou den, getiteld „Het Nationaal .Tongcrenver- bond en de Nederlandsche volkskracht". Er is aldus spr. een zeer bij zondere evolutie waar te nemen t.a. v. hetgeen ons, beproefde nationalen en Oranjemannen, na aan het hart ligt. Toen u in 1925 hier te Arn hem uw wieg gevonden hebt. toen was het wachtwoord strijd tegen de faitisme en eenzijdige ontwapening, zoowel in naam als in daad is uw werk van eenzijdig anti-defaitistisch gegroeid tot geheel nationaal met een zeer sterken inslag naar vol ledige weerbaarheid vam ons volk. Steeds meer vindt, aldus spr., het besef in gang, dat de landsverdediging het geheele volk aangaat en dus zeker niet is, iets wat apart staat. Helaas wordt er in ons tijdsgewricht te veel geschermd met het woord democratie en als men dan vraag:t wat bedoelt gij daar mede? hoort men nooit iets positiefs, alleen tegenstellingen tot andere dingen. Er groeit, aldus spr., iets anders, iets cosmisch-nationaals, waarin de waarde van den arbeid in onderlin ge samenwerking van ons kleine menschen, in eeuwighcidslicht be zien, steeds geheel tot haar recht komt. Spr. betoogde voorts, dat ziekelijk pacifis me het grootste, oorlogsgevaar is. Het is die mystieke volkskracht, thans gesymboliseerd in hot godsvruchtige en wijze beleid onzer Koningin, die ons hoop geeft .voor de toekomst, besloot spr( Twee arbeiders gewond. Door onbekende oorzaak is Zaterdag avond omstreeks kwart voor zeven een ontploffing geschied in de co- kesfabriek van het stikstofbindings- bedrijf van de staatsmijn „Maurits" Het gevolg van deze ontploffing was, dat het gas. dat door de cokes- ovens ten behoeve van het stikstof- bindingsbedrijf en voor levering aan gemeenten wordt geproduceerd de fabriek instroomde, waar het door het personeel met fakkels werd aangestoken en aldus vernie tigd. Binnen enkele minuten was de brandweer der cokcsfabriek ter plaatse. Deze was spoedig den brand, die in het gebouw ten gevolge van de explosie ontstaan was, mees ter. Twee arbeiders kregen brandwonden, de een van zeer lichten, do ander van ccnigszins ernstiger aard. Laatstgenoemde is ter verpleging opgenomen in het Sint Jozefziekenhuis te Heerlen. De voorziening van gas aan de gemeen ten en aan de aangesloten bedrijven onder vond geen stagnatie. Julius Barmat in Muiderberg begraven Aan den Parijschen trein, die te 11.09 uur gisterenmorgen aan het Centraal Station te Amsterdam arriveerde, was een wagon ge haakt, waarin zich het stoffelijk overschot van den dezer dagen te Brussel overleden bankier Julius Barmat bevond. De kist werd overgebracht naar het rei nigingshuis van het Nieuw Israelietisch zie kenhuis aan de Nieuwe- Kerkstraat te Am sterdam, waarna in den namiddag in alle soberheid de teraardebestelling geschiedde op de Israelietische Begraafplaats te Mui derberg. Te half twee vertrok de lijkstoet van het reinigingshuis. Eonigc tientallen personen, voornamelijk familieleden, woon den de plechtigheid op de begraafplaats bij, waarbij rabbijn dr. M. de Hondt een korte predicatie hield. Hierna werd hot stoffelijk overschot bijgezet. K.L.M.-lijn op Indië steeds drukker De vervoerresultaten over 1937 van de K.L.M.-dienst AmsterdamBatavia, toonen aan, dat het postvervoer de grootste stijging vertoont met 65% terwijl het passagiers vervoer met 41,3% (vorig jaar 68,3%) toenam en het goederenvervoer met 44.3% (v. j. 55 Uit het ijs bij Urk bevrijd Beurtschip „IJsselstroom" na moeilijken tocht in veilige ha ven. Het beurtschip „IJsselstroom", dat den beurtdienst UrkAmsterdam onderhoudt heeft den geheelen nacht van Vrijdag op Zaterdag in het ijs bekneld gezeten. De U.K. 1. schipper J. Molenaar cn de U.K. 141, schipper Hessel Snoek hebben Zaterdag morgen met een botter de haven verlaten en na een moeilijken tocht de „IJsset- stroom" behouden in de haven gebracht. De „IJsselstroom' heeft motorschade. Oorlogsverklaring nog niet noodig geacht WEL NIEUW OFFENSIEF IN VOORBEREIDING. In welingelichte kringen te Tokio verluidt, dat vandaag de Japansche ambassadeur Kawagoe, uit China zal worden ternggeroepen. Men verklaart dit als een antwoord op de vijandige houding van China. Ook zou verband gelegd moeten worden met de erken ning van de nieuwe voorloopige re geering van China door Japan, wel ke binnenkort zou geschieden. Voorts wordt verklaard, dat een terugroe ping van Kawagoe niet noodzakelijk door een oorlogsverklaring zou worden gevolgd. De Japanneezen hellen er toe over de re geering van Tsiang Kai Sjek nog slechts als een plaatselijk bestuur te beschouwen. Waar nemers zijn echter van meening. dat beraad slagingen gisteren te Tokio gehouden, betrek king hebben gehad op de hervatting van een krachtige campagne tegen de Chineesche le gers. De Japansche regeering zou overwegen een opmarsch in te zetten naar Hankau on Tsjoengking cn misschien naar Kanton. De ernst van dit besluit blijkt uit het voornemen van het kabinet om don keizer te verzoeken een keizerlijke conferentie bijeen te roepen om de genomen maatregelen tor voortzetting, van den strijd van kracht tc doen worden. Censuur op persfeleprammen Geen berichten meer, welke voor Japanners nadeéliq zijn. De woordvoerder van de Japansche am bassade tc Sjanghai verklaarde aan de jour nalisten, dat de Japansche autoriteiten bin nenkort een regeling zullen troffen voor den censuur op voor hot buitenland bestemde perstelegrairanen. Hij voegde hieraan toe. dat'de Japansche censuur alle telegrammen zal tegenhouden, welke de Japansche mi litaire verrichtingen kunnen schaden of den Japanschen belangen nadeel kunnen berok kenen» Amerikaansche film mij. geëerd Robert Taylor. die door den K.L.M.-gezagvoerder Duimelaar veilig vervoerd werd, is de Me tro Goldwyn Mayer millioenen waard! Toen in November jl. de Amerikaansche filmster Robert Taylor een bezoek aan eeni- ge hoofdsteden in West-Europa bracht, heeft zijn maatschappij, de Metro Goldwyn, hem de beschikking gegeven over een speciaal daarvoor bij de K.L.M. gecharterd Douglas- vcrkeersvliegtuig, dat men voor deze gele genheid tijdelijk had gedoopt tot „Robert Taylor Express". Duimelaar, die gezagvoerder van de Ro bert Taylor Express was, had-het bijzonder vertrouwen van de Europeesche en Ameri kaansche managers der Metro Goldwyn Mayer gewonnen door op een dag, toen Kopenhagen dicht van de mist was en een der Amerikanen beslist daarheen moest en meende dit op Amerikaansche wijze ten koste van alles gedaan te kunnen krijgen, op nuchtere Hollandsche wijze had ver klaard. dat dit niet ging en dan ook pas den volgenden dag was gestart. De M.G.M. besloot Duimelaar voor het vlotte verloop van Robert Taylor's reis te eeren, door hem het hoogste onderscheidings- teeken toe te kennen, dat de maatschappij in zeer gering aantal slechts verleent aan cmployé's, die haar zeer bijzondere diensten hebben bewezen. Het is een klein zilveren speldje met het devies „Ars Gratia Artis". In een intieme bijeenkomst op Schiphol heeft de publiciteitschef der Metro Goldwyn in Nederland, dr. H. Scholte, Zaterdagmiddag dit insigne aan Duimelaar uitgereikt, er op wijzende, dat dit de eerste maal was, dat ie mand buiten het bedrijf deze onderscheiding kreeg, en dat Robert Taylor, dien Duimelaar zoo veilig vervoerd had, voor de maatschap pij een zakelijk belang van millioenen ver tegenwoordigde. Hitier naar den Paus? Verzoening met het Vaticaan een mogelijk gevolg. Volgens den Romeinschen cor respondent van de Temps, zegt de N.R.Crt., wijst alles er op, dat Hitier niet alleen als Führer, maar als staatshoofd naar Rome komt. In dat geval noopt, volgens genoemd blad, het protocol hem, een bezoek aan den paus te brengen. In het andere geval zou hij riskeeren, dat de diplo matieke betrekkingen verbroken worden. Als hij naar het Vaticaan gaat, kan een -pacificatie tusschcn den paus en Duitschland daarvan het gevolg zijn, evenals op den duur een samenwerking tusschcn het Vaticaan cn de autoritaire staten. Nazi's overvallen skiërs Zestig gewonden te Boedapest. Een vijftigtal jongelieden, leden van een Hongaarsche nationaal so cialistische formatie „Pijlkruisers" genaamd, zijn gistermiddag naar een berg, op 5 K.M. der hoofdstad gele gen, getrokken, waar zij een groep skiërs aanvielen, die van hun vrijen dag profiteerden om zich te oefenen op de besneeuwde hellingen. Zestig personen werden hierbij gewond. Vijf hunner ernstig. Telefonisch gewaar schuwde politiemannen konden slechts dertien der aanvallers arres teeren. Een voorloopig onderzoek wees uit, dat de te voet derwaarts getrokken nationaal soci alisten allen gewapend waren met stok ken of knuppels. Op een bepaald sein be gonnen zij de skiërs aan te vallen onder het uitroepen van antisemitische kreten. De skiërs sloegen eerst op de vlucht, doch kwa men later bijeen, bon.icn de ski's af en ver dedigden zich zoo goed zij konden. Er volg de een gevecht, dat tot de aankomst der po litiemannen voortduurde. In allerijl der waarts gezonden ambulances vervoerden toen de gewonden. Alleen op een verlaten eiland Een Finsche postbode heeft een zeer on aangenaam avontuur beleefd, toen hij de post ging bezorgen op de schaars bezette eilandengroep tegenover Turku, in het zuidwesten van Finland. De motorboot, waarmee hij de post rondbracht, weigerde plotseling verderen dienst, zoodat hij lan den moest op een klein onbewoond eiland. Zijn pogingen om de boot te repareeren ble ken vergeefs en zoodoende was hij gedwon gen 48 uur op het eiland te blijven in een felle koude, die mot sneeuwstormen gepaard ging. Na een flinke vorst was echter een dusda nige ijslaag gevormd dat hij in staat was naar een der eilanden over te loopen, waar hij, geheel uitgeput door vermoeienis en koude, aankwam. Het drijvende poolsfation De overwinteraars zullen aan boord van een ijsbreker gaan. Het drijvende poolstation bevond zich Za terdagmiddag om 1 uur op 78 gr. 54 min. nb. en 9 gr. 6 min. wl.; de temperatuur bedroeg 32 graden. Uit Moermansk wordt gemeld, dat heden de „Murmanez" zal uitvaren, die de over winteraars aan boord zal nemen. Op de Groenlandzee zal de „Murmanez" een radio verbinding tot stand brengen met het kamp van Papanin. Vliegtuig met autoriteiten neergestort Toestel in Argentinië ie pletter gevallen. Een Argentijnsch vliegtuig, waar mee hooge officieren, onder wie ko lonel Schweitzer, militair chef van het huis van den president der re publiek, terugkeerden van de steen legging van een internationale brug aan de Argentijnsch-Braziliaansche grens, is bij Comensoro neergestort. Hoewel men niet nauwkeurig weet, wat er van de inzittenden is gewor den. gelooft men, dat er twee ge wonden zijn. Britsche stap tc Berlijn De Britsche ambassade te Berlijn heeft zich, ter informatie, gewend tot het Duitsche rijksministerie v. buitenlandsche zaken, we gens de door de Duitsche pers ontketende hevige anti-Britsche campagne na Enge- land's stap te Boekarest ten gunste van de Joodsche minderheid in Roemenië. De Britsche demarche te Berlijn schijnt niet zonder uitwerking gebleven te zijn: de Berlijnsche pers onthoudt ziel# thans van eiken aanval op Engeland naar aanleiding van den Britschen stap te Boekarest. Personeel van Australisch radio, station krijgt lekkernij met naalden en schroefjes. Door de politie van de Australische stad Sydney wordt iemand gezocht, die ano niem taarten en puddingen ten geschenke zond aan vijf leden van den staf van het radiostation „2 GB" te Sydney, daar deze doorgaans smakelijke dingen, naalden en andere gevaarlijke ingrediënten bleken te bevatten. In aantrekkelijks verpakking waren de „geschenken" afgeleverd aan het Savoy House, het omroepgebomv te Syd ney, door een dame van ongeveer 35 jaar, kortgebomvd en met rood gelaat. Mej. G. Reeve, die van de vijf geadresseer den de eenige aanwezige was. ontkwam maar ternauwernood aan ernstige verwon dingen: „Daar ik nog niet geluncht had", verklaarde zij in een onderhoud, „nam ik direct een flinken hap van de taart. Daarbij slikte ik haast een groote schroef in." Naar mej. Reeve nog verklaarde, had eenige da gen tevoren een vrouw opgebeld en gedreigd haar dood te schieten. In één van de andere taarten werd een kleine leege reukflesch gevonden. Uit onze omgeving HARENKARSPEL DIRKSHORN - LEZING CHINA ÈN JAPAN. Vrijdagavond had in de zaal van den heer Pijper een lezing plaats door onzen plaatsgenoot de heer Wim Wiese voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling afd. Harenkarspel—St. Maarten over China en Japan. Door het zeer slechte weer kon de voorzitter der heer C. de Vries het openings woord lot een zeer klein getal bezoekers richten Hij hoopte echter dat het een leer zame avond zou worden dankte den hr. Wie- se voor zijn bereidwilligheid om een lezing voor 't Instituut te willen houden, den heer van der Laan voor het behulpzaam zijn van de lichtbeelden, en de heeren* muzikan ten Schrijver en Bakker voor hun welwil lende medewerking. De heer Wiese begon zijn lezing nnet te zeggen. Feitelijk weten wij zeer weinig van China, doch spr. zal trachten toch het één en ander van dit onmetelijk groote rijk te vertellen. De oppervlakte bedraagt 4 millioen K.M.2 en ligt in het Z. O. van Azië. China telt ongeveer 450 a 500 millioen inwoners, en deze bevolking bestaat uit 60 verschillende volken of rassen. Voorts leidde spr. ons in over de toe stand van eenige eeuwen voor Christus tot op dit oogenblik, besprak vervolgens de cul tuur, zeden en gewoonten toegelicht aan de hand van zeer fraaie lichtbeelden. Na de pauze behandelde spr. Japan het eilanden rijk aan de Groote Oceaan gescheiden van China aan de Oostkant door de Oost-Indi sche cn Japansche Zee Japan telt 73 milli oen inwoners en de bevolking is bekend om zijn kalmte en beheersching. Dat dit wel zeer noodig is, blijkt uit het feit dat èr jaarlijksch 1100 aardbevingen, zoowel groot als klein plaats vinden. Ook van dit rijk besprak spr. de zeden, gewoonten enz. we derom toegelicht door mooie lichtbeelden, waarhij zeer tot uiting kwam de geweldige vooruitgang? van de techniek en spotgocd- koope werkkrachten. De kinderen worden in dit zeer militairistische rijk niet ontzien, integendeel. Vervolgens behandelde spr. de aanleiding van de droevige conflicten om de Stille Oceaan cn besloot zijn leerzame lezing, wejke vlot werd uitgesproken, met de hoop uit te spreken dat het hem gelukt was eenige kennis van China en Japan te hebben bijgebracht. De Voorzitter dankte aan het einde voor de uitstekend geslaagde avond. NIEUWE NIEDORP Bij de aanstaande te verwachten blijde gebeurtenis zal bij de geboorte van een Prins de klok een uur luiden, bij do ge boorte van een prinses een half uur. Van alle openbare gebouwen zal. zooals van zelf spreekt, twee dagen de vlag wap peren. welks voorbeeld ongetwijfeld bij de burgerij navolging zal vinden. Voor de schoolkinderen wordt uit de gemeentekas 25 cent per kind beschikbaar gesteld, waarvan in den een of anderen vorm een verrassing zal worden bereid. Zoo gewenscht zal ook gelegenheid tot dansen worden gegeven. BA RSJNGERHORN Herhalingsoefeningen. Dc volgende dienstplichtigen der lichting 1927 uit deze gemeente zijn opgeroepen om bij zijn korps Motordicnst te Haarlem voor Heden overleed, in het Centraal Zieken huis te Alkmaar, onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer P. BAKKER, Wedn. van E. Keesman, in den ouderdom van ruim 70 jaar. N. BAKKER. D. BAKKER—Galis en Kinderen. Lutjewinkel, 9 Jan. 1938. K. PAARLBERG en C. PAARLBERG—Keijzer geven met blijdschap kennitf van de geboorte van een Dochtertje. Dina Maria. Oudesluis, 8 Jan. 1938. Heerhugowaard van T.A.V.E.N.U. op Zondag 16 Jan. 8 uur, in Café RUS. Gemaskerden 7 uur. Entrée f0.35, voor gemaskerden f0.25. Voor direct, gevraagd, we gens teleurstelling een flinke HUISHOUDSTER bij W. MUNTJEWERF, Win kelier, Oudesluis. Gevraagd: Een flink DAGMEISJE, bij G. DE BRUIN, Hyacinthen- 6traat 11. Breezand. Te huur: EEN WONING, Te bevragen bij C. KEESMAN, Walingsweg, Wieringerwaard. den tijd van 10 dagen voor herhalingsoefe ningen in werkelijken dienst te komen: J. Janse op 23 Februari 1938; G. Vis op 28 Maart 1938. OPENSTELLING WERKVERSGHAFFIN^. Op 10 Januari zal 'de werkverschaffing voor werkloozen in deze gemeente wederom worden opengesteld. Te werk gesteld zullen worden bij de z.g. particuliere ontginningen 23 arbeiders, in den Groetpolder 15 arbeiders en bij de Scha- gerkogge 8 arbeiders, totaal 46. KOLHORN. Uitvoering Kinderzangklasse. Zondagavond gaf de kinderzangklasse haar openbare zangles, onder leiding v. d. Heer van Ham uit Wieringerwaard, in de zaal v. d. heer F. Groet te Kolhorn. Met een aardige kleppermarsch werd het program ma geopend, waarna nog vele kinderliedjes volgden, met stralende ambitie gezongen. Na de pauze werd het kindcrtooneelstukje „De Gouden Lepels" opgevoerd, welks opvoering zich kenmerkt door vlotle duidelijke uit spraak en aardige muziek, een compliment aan de leiding is hier dan ook op zijou plaats. Uit het applaus bleek dat de aanwe zigen zich zeer zeker hadden geamuseerd. Wij willen nog opmerken, dat dit aardige koortje over weinig jongensstemmen be schikt, en hopen, bij een volgend optreden meer jongens aan te treffen. Ouders, stuur dan ook uw kinderen en vooral jongens naar de zangklasse van meester van Ham. Rest ons nog te vermelden, dat de aanwezigen nog landen tijd op het gezellige bal bijeen- bleven. ALKMAAR, 8 Jan. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 180.000 kipeieren: 5658 Kg. 4.10—4.20, 58—60 Kg. 4.15-4.25. 60-62 Kg. 4.20—4.35, 62—04 Kg. 4.30—4.50. 64—66 Kg. 4.354.05, kleine eieren 3.904.10, per 100 stuks. WARMENHTJIZEN. 8 Jan. Roode kool t 4.10-0.70, gele kool 1.50-2.40 Deensche witte kool 2—3.30. nep 8.30. drie lingen 88.20. uien 10.3010.60, grove uien 9.7010.30. Bevelanders 1.90. Aanvoer: 77.000 Kg. roode kool. 20.200 Kg. gele kool, 50.300 Kg. Deensche witte kool, 50 Kg. nep, 7000 Kg. uien, 900 Kg aardappelen. MEDEMBLÏK. 8 Jan. D. witte kool 2—2.40. roode kool 5.50, gele kool 1.501.60. per 100 Kg., bloemkool 5.70 —6.30, idem 11 1.70—1.80 per 100 stuks, uien 4.50—4.80. drielingen 3.60 per 50 Kg., wor telen 2.S03 per 100 Kg. ALKMAAR. 10 Jan, Ter veemarkt waren heden aangevoerd; 81 vette koeien 145—300. graskalveren f 40— 70. 15 vette kalveren f90—105, 39 nuchtere kalveren (slacht) f 10—20, 20 vette schapen, f 22—34, 296 vette varkens per Kg. 60—63 ct. BROEK OP LANGEND!JK. 10 Jan. Aanvoer: 2000 Kg. uien 10.20, drielingen 7.60, grove 9.80, stek 5.7,9—6.10, 2000 Kg. peen f2.80—3.20. 3000 kg. roode kool f 2.90—5.60; 20.600 kg. gele kool f 1.50—2.30; 15000 kg. D. witte kool f 1.30-3.10

Schager Courant | 1938 | | pagina 3