De wereldkampioenschappen in Frankrijk Voetbalmenu Abonneert U op dit blad op sLot Nederlandsch Indië,-Vereenigde Staten te Rotterdam Data cn plaatsen van het Hoofdtournooi vastgesteld Op een Zaterdag en Zondag te San Remo gehouden bestuursvergadering van de F.I.F.A. werden verscheidene belangrijke beslissingen genomen inzake de organisatie der wereld kampioenschappen. De voorwedstr\jden. Naar men weet, nemen zestien landen aan het hoofdtournooi deel. Italië, de wereldkam pioen 1934, is direct in het hoofdtournooi geplaatst, Frankrijk als organiseerend land, eveneens, terwijl Brazilië, oorspronkelijk het eenige land, dat van Zuld-Amerika had in geschreven, op een derde vaste plaats beslag heeft gelegd. De dertien overige deelnemende landen van het hoofdtournooi worden op de volgende wijze uit de voorwedstrijden aan gewezen: Groep 1. Duitschland, Esthland, Finland, Zweden. Duitschland en Zweden hebben zich geplaatst. Groep 2 a. Ierland en Noorwegen. Noor wegen heeft zich geplaatst. Groep 2 b. Polen en Zuid-Slavië. Op 10 October 1.1 won Polen te Warschau met 40. De returnmatch vindt op 3 April a.s .te Bel grado plaats. Groep 3. Egypte en Roemenië. Egypte kon zich met geen enkelen datum voor een wedstrijd tegen Roemenië accoord verklaren. De F.I.F.A. heeft thans besloten Egypte te schrappen, weshalve Roemenië zich geplaatst heeft. Groep 4. Portugal en Zwitserland. De ontmoeting tusschen beide landen wordt op neutraal terrein gespeeld en wel op 30 April of 1 Mei te Milaan. Groep 5. Griekenland, Hongarije en Pa lestina. Op 22 Januari a:s. wordt te Tel Aviv de wedstryd PalenstinaGriekenland gespeeld, de returnwedstrijd is bepaald op 20 Februari te Athene. De winnaar zal op een nader te bepalen dag te Boedapest tegen Hongarije spelen voor een plaats in het hoofdtournooi. Groep 6. Bulgarije en Tsjecho Slovakije. De eerste ontmoeting vond op 7 November te Sofia plaats en eindigde in een gelijk spel, 11. De returnmatch is vastgeteld op 24 April a.s. te Praag. Groep 7. Oostenrijk, Letland en Lithauen. Oostenrijk heeft zich reeds geplaatst. Groep 8. Nederland, België en Luxem burg. NederlandLuxemburg werd op 28 No vember te Rotterdam gespeeld en eindigde In een 40 zege voor ons land. Luxemburg België is op 13 Maart te Luxemburg vast gesteld en BelgiëNederland op 3 April te Antwerpen. Twee landen worden geplaatst, hoogstwaarschijnlijk zijn dit Nederland en België. Nederlandsch-Indië naar Nederland. Nog twee landen komen hier dus bij. De loting wees uit, dat Nederl..-Indië tegen de Vereenigde Staten en Argentinië tegen den winnaar van Midden-Amerika zal uitkomen. Naar de heer Lotsy mede: deelde, zal de ontmoeting tusschen Neder landsch-Indië en de Vereenigde Staten in Nederland worden gespeeld en wel te Rotterdam in het Feyenoordstadion, waar schijnlijk op 26 Mei (Hemelvaartsdag), of Zondag 29 Mei. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat voor Nederlandsch-Indië na de wereldkampioen schappen nog één of meer wedstrijden in Europa kunnen worden georganiseerd. Maar vóór de ontmoeting tegen de Vereenigde Sta ten mag geen wedstrijd in Europa worden ge speeld. Dat het besluit om in Nederland deze ontmoeting te laten spelen, ook uit financieele overwegingen is genomen, spreekt welhaast vanzelf. Zeer belangrijk is het feit, dat de zestien overblijvende landen in twee groepen zul len worden gesplitst, gerangschikt naar hun sterkte. In de achtste finales zal dus steeds een land van de sterke groep tegen over een land van de minder sterke groep worden geplaatst. Doch bij de kwart- en halve eindstrijden wordt zonder meer ge loot. Tenslotte werd de organisatie van het hoofd tournooi in groote lijnen vastgelegd. De achtste finales van het hoofdtournooi worden op 4 en 5 Juni in verschillende plaat sen van Frankrijk gespeeld. Indien een wedstrijd in een gelijk spel ein digt, wordt hij overgespeeld op 9 Juni. Mocht een wedstrijd opnieuw onbeslist eindigen, dan wordt er verlengd en eventueel moet het lot den doorslag geven. Op 12 Juni worden de kwarteindstrijden gespeeld, welke te Parijs, Marseille, Le Havre en Straatsburg zullen worden vastgesteld. Onbesliste ontmoetingen zullen op 14 Juni worden overgespeeld. De halve beslissingen zijn vastgesteld op 16 Juni te Parijs en Marseille. Een demi-finaie, welke in een gelijk spel ein digt, wordt 24 uur later overgespeeld, dus op 17 Juni. Op 19 Juni vindt de eindstrijd te Parijs plaats, waarschijnlijk in het Colombesstadion, terwijl op denzelfden dag te Rijssel de ontmoe ting voor de derde en vierde plaats is vast gesteld. Schoor I I-Atlas I 0-0 Geen zelfvertrouwen. Voor de tweede maal in dit seizoen eindigde de ontmoeting tusschen Schoorl en Atlas in een gelijk spel 00. Atlas trekt het eerst ten aanval, doch spoedig neemt Schoorl den bal over. Tegen den straffen wind in spelende weet de S-voorhoede een paar mooie kansen te scheppen, die echter door den vrijstaanden linksbuiten niet benut worden. Er wordt over het geheel veel te zenuwachtig gespeeld. Bei de ploegen hebben niet genoeg zelfvertrou wen. Het spel van Atlas is in het veld iets beter dan dat van Schoorl, waar tegenover staat, dat de Schoorl-aanvallen veel gevaarlijker zijn. Met een beetje meer geluk had Schoorl zeker een paar doelpunten voor de rust kun nen maken, doch steeds bracht de paal of lat voor A. weer de noodige redding. Doch ook Atlas liep het niet mee. Keeper Oud in het Schoorl-doel verweerde zich uitstekend, steeds belandde de bal weer in zijn veilige handen. Even voor rust krijgt Schoorl een vrijen schop te nemen, Koel zet schitterend voor 't doel, doch weer is het de doelpaal die voor A. red- dL.g brengt. Na de rust heeft Schoorl den vrij straffen wind achter den rug, doch ook dat brengt geen verandering in het spelbeeld. Het is weer als voor de rust. Goede aanval len aan beide kanten, doch geen doelpunten. Voor Schoorl is steeds keeper de Ruiter het struikelblok en voor Atlas blijkt de kleine S- keeper niet te passeeren. Zoodat per slot van rekening de strijd moet eindigen met een blanco-stand 00. De uitslag 00 geeft wel juist de verhou ding weer. Scheidsrechter van Duyse leidde uitstekend en hield de teugels strak, wat voor een dergelijken wedstrijd geen kwaad kan. Sport in Alkmaar Rugbywedstrijd HollandRoemenië 3S. Voetbalwedstrijd tegen woordig Alcmariaoud-Alcmaria 4—3. Ter eere van het 40-jarig jubileum hadden de withemden competitie-vrij. Daarvoor in de plaats echter was een rugby-landenwedstrijd aangezet tusschen Holland en Roemenië, ter wijl als verdere attractie het tegenwoordig elftal van Alcmaria den strijd aanbond tegen een elftal uit het verleden, waarin verschil lende oud-spelers van naam nog eens naast elkaar in het veld verschenen. De rugby-match kon ons het meest bekoren. Het was een wedstryd, waarin beide ploegen elkaar weinig bestreden. Hoewel het spel in Nederland vrq onbekend is, doet zich toch het verblijdend verschijnsel voor, dat het publiek het veel beter begint te begrijpen. Er komt een groote mate van kracht, zoo wel als van behendigheid aan te pas en het is daardoor een bq uitstek mannelijk spel. Na de klinkende nederlaag, welke Nederland voor eenigen tijd in Parijs tegen ditzelfde Roemenië had ondergaan, wisten onze land- genooten, die het laatste gedeelte met 14 in- plaats van met 15 man speelden, een eervol gelijk spel, 33, te forceeren. Beide tegen standers scoorden een zoogenaamde „dropped goal", die drie punten telt, terwijl ze deze geen van beide in een goal vermochten om te zetten, waardoor niet 3, doch 5 punten zouden zijn genoteerd. De voetbalwedstrijd werd door het tegen woordig Alcmaria o.i. wat te veel gemaakt tot een „potje" om er veel plaats aan te kun nen besteden. De oudjes, die verschenen in de volgende opstelling J. Bos J; Elfring H. Reitsma J. Homan J. Schuit D. Roozendaal P. v. d. Horst Th. Ooms Doggenaar Hartland J. Bosman gaven aardig partij, enkelen toonden nog heel wat uit hun glansperiode te hebben over gehouden, maar ze vermochten het tegen de jeugd toch niet meer klaar te spelen. Met 43 in het voordeel der jongeren eindigde deze ontmoeting, die blijkbaar door het publiek ten voilé werd gewaardeerd. Sparta-Ajax 1-4 Ajax had een uitstekende nieuwe kracht. Sparta miste Heshof, voor wien Verheul in viel, terwijl in de voorhoede Dekker heeft moeten plaats maken voor Houtman. Het zag er in de eerste helft niet naar uit, dat het zulk een stevige nederlaag voor Sparta zou wor den, want in deze eerste periode heeft de thuisclub zich werkelijk dapper geweerd. Door den grooten geestdrift welke Sparta aan den dag legde, kon Ajax maar niet op gang ko men. Na een kwartier gaf de debutant Hout man met een schot via de lat Sparta de lei ding (1—0). Daarna werd Ajax wel is waar iets sterker, maar aan de afwerking der aanvallen ont- bra' nog al het een en ander, waarbij nog kwam, dat de verdediging van Sparta niet veel gelegenheid tot schieten gaf. Voor de rust onderging de stand geen verandering Bij Ajax was spoedig na het begin de rechts buiten Fischer vervangen door de Jong. On middellijk na de hervatting maakte Bijl na een fraaien aanval van Ajax met een pittig schot geljjk 11. Ajax nam nu langzaam maar zeker het spel in handen, te meer, daar Spar ta teekenen van vermoeidheid begon te geven. Uit een door Looys moo' genomen vrijen schop bezorgde de nieuweling Auken.a, die bij Ajax bijzonder op den voorgrond trad, den Amster dammers met een kopbal de leiding. Na verloop van een half uur maakte van Wijngaarden aan alle onzekerheid een einde door met een schot van grooten afstand dat doelman Pil volkomen verraste, den stand op 13 te brengen. Uit een voorzet van van Wijn gaarden slaagde Aukema er in met een juweel van een kopbal den voorsprong van Ajax nog te vergrooten, 14. Sparta - ïoest het van een enkelen uitval hebben, maar succes had zij daarbij niet. In de laatste minuten ontkwam Sparta aan een vijfde doelpunt toen een hard schot van Blomvliet van de lat in het veld terugsprong. Ajax verdiende de overwinning ruimschoots. Feynoord-H.BS. 4-2 Feijenoord miste Van Male en moest tot het vijfde elftal terug om een plaatsvervanger voor hem te vinden. Hierdoor wreekte zich de fout van de gastheeren om den tegen stander in te sluiten door ver op te dringen, nog. erger dan anders. Echter was HBS voor de rust niet sterk genoeg om er behoorlijk van te profiteeren. In de eerste helft toch demonstreerde Feijenoord, dat Vrauwdeunt weer op den rechtervleugel had, een mooi sluitend technisch spel, waartegen HBS zich met alle krachten teweer moest stellen. Ech ter werd het teveel in* de breedte gehouden, er werd te weinig geschoten, zoodat doelpun ten vooralsnog uitbleven. Toen wat later het HBS-doel op een heftige manier onder vuur werd genomen, waren de schoten niet zuiver of niet hard genoeg om Mul ernstig in moei lijkheden te brengen. Na ongeveer 20 min. was het Kantebeen, die na doorgebroken te zijn Mul uit zijn doel lokte en het eerste doél- punt maakte. Geen minuut later werd de Haagsche doelman al weer gepasseerd, toen Vente een voorzet van Linssen in het doel deponeerde. De kans om een tegenpunt te maken verknoeide HBS daarop, doordat Wal- hain een strafschop naast schoot. Na onge veer 35 min. spelen werd een Haagsche door braak den Rotterdammers noodlottig, toen Ophorst met een kalm rollertje den doelman wist te passeeren. Na de rust viel het Feyenoord niet meer zoo gemakkelijk de overhand te behouden. De Hagenaars stelden zich goed te weer en een tijd lang waren zij zelfs in den aanval. Het geluk diende hen echter niet en doelpunten werden er in die periode niet gemaakt. Feijen oord was gelukkiger. Linssen zette goed door, maar raakte vlak voor het doel den bal kwijt. Vrauwdeunt wist echter van de ver warring gebruik te maken om den bal langs Mul te werken (31). Kantebeen maakte er 41 van door een strafschop, veroorzaakt dodr het spelen met de hand, te benutten. Bij een doorbraak van HBS kreeg Ophorst den bal in buitenspelpositie te pakken. De scheidsrechter liet door spelen en het gevolg was. dat de stand op 4—2 werd gebracht. Daar bleef het bij, want geen der beide par tijen zag kans de kansen die zij nog kregen, in doelpunten om te zetten. Kort offensief van Texel leverde geen doelpunt op Alkmaarsche Boys winnen met 06. Ook de regenachtige dag van gisteren heeft Texel geen overwinning gebracht, het werd zelfs weer een zware nederlaag. Toch hebben de Boys het verre van ge makkelijk gehad, want tot een kwartier na de rust was de stand nog 02 en juist in dat kwartier deed zich het gebrek aan goede schutters in de Texelsche voorhoede voelen. De achterstand had dan heel wel te niet gedaan kunnen worden, want het was een ware belegering van het rood witte doel. En de Boys-keeper had zeker niet over geluk te klagen toen een harden kopbal van Nic. de Graaf tegen den paal ketste! Slecht gespeeld. Had Texel tot dan toe dapper volgehouden, de gasten brachten er niet veel van terecht en slechts bij uitzondering kreeg men goed voetbal te aanschouwen. Dat gebeurde pas, en dat is niet te verwonderen, toen de zege veilig gesteld was. Het spekgladde veld zal hier zeker niet onschuldig aan zijn geweest. Pierre Mulders had men op de linksbuiten op gesteld en het leek wel alsof daardoor de Alk maarsche motor niet op gang kon komen. Toen hij in de tweede helft dan ook op zijn oude plaats kwam te staan, ging het direct veel beter, al werd hem het leven nog al eens zuur gemaakt door den invaller-rechtshalf van Texel. De nieuwe middenvoor Kwadyk, die Indri verving, heeft geen grootschen indruk ge maakt, al heeft hij het mooie eerste doelpunt op zyn naam staan. Wedstrydverloop. De Alkm. Boys winnen den toss en verkiezen met den wind in den rug te spelen. Het begin is al sensationeel als na vijf minuten spelen Mulders, geheel vrijstaand, den bal toegespeeld krijgt. Hy wacht echter te lang, waardoor de T.-rechtshalf op het kritieke moment kan red den. Texel wordt dan in de verdediging gedron gen, maar talryke A.-aanvallen strandden op buitenspel. Mooi doelpunt. Na 11 minuten krijgt Goudsblom een corner te nemen: de bal wordt hieruit prachtig door Kwadijk ingekopt, 01. Ondanks dezen achterstand weet Texel zich los te werken en komt Vlaming eenige keeren door de A.-verdediging heen, maar zijn schot is te zacht. Aan den anderen kant probeert Alkm. Boys, daarbij goed geholpen door den wind, door verre schoten Dukers te verschal ken. Aan alles is het te merken, dat de gasten het veel te licht opvatten en Texel weet zelfs in de meerderheid te komen. Door het oog Na twintig minuten een gevaarlijke T.-aan- val, die een corner oplevert. Hieruit wordt de bal ingekopt, daarna nog eens ingeschoten, tegen den paal, en dan brengt scheidsrechter Hoek redding door voor buitenspel te fluiten. Het tweede doelpunt van de Boys was het gevolg van een fout in de groen-zwarte ver dediging. Bij een doorbraak mist Jo Ran, die ver opgedrongen staat. Goudsblom is er snel by en onhoudbaar jaagt hij Het tweede doelpunt in de Texelsche touwen. De tweede helft begint direct met een goeden T.-aanval: als Vlaming is doorgebroken bereikt de A.-keeper door tijdig uitloopen echter eer der den bal. De geblokte achterhoede wordt nu op een zware proef gesteld. Een hard schot van Henk Ran wordt fraai door den keeper gestopt en even later komt een kopbal van De Graaf tegen den paal. De Boys zijn geheel uit hun spel gebracht, het zou een kwartier duren voor dat Dukers zijn eerste schot krijgt en wel uit een vrijen schop op den rand van het straf schopgebied. Via de handen van den keeper verdwijnt de bal in het doel (03). Nu is de spanning geweken en met de regel matigheid van een goedloopend uurwerk wordt de stand door den rechtsbinnen tot 06 opge voerd. Wel loste P. Neyens nog eenige harde scho ten, maar verandering in den stand kwam er niet meer. voor a.s. Zondag K. N. V. B. DWV-HRC; ZVV—Alcmaria Vic- trix; West-FrisiaDe Spartaan. HelderDe Volewijckers; Purmer- steynTexel; Alkmaarsche Boys Succes. MFCStrandvogels; BKCScha- gen; AlkmaarWieringerwaard; An- dijkDTS; WatervogelsNieuwe Nie- dorp. HRC 2—DWS 2. HRC 3—Helder 2. N.-H. V. B. Succes 2Atlas 1; Helder 3Held. Boys 1: HRC 4 Oudesluis 1; HRC 5 Zeemacht 1; Schoorl 1Petten 1. Strandvogels 2Hollandia 4; Scha- gen 2VCL 1; And. Boys 1Ouden dijk 1. Helder 5—BKC 2; Texel 2—Tex. Boys 1De Cocksdorp 1Helder 4. KFC ADO 1-3 Met dezelfde cijfers waarmede een week geleden van Excelsior verloren werd, ging KFC ditmaal op eigen terrein tegen ADO ten onder. De Hagenaars verdienden de overwinning, om dat zij zich veel beter aan de moeilijke wers- en terreinomstandighedn aanpasten. ADO begon direct goed, doch de uitvallen der Koogers waren niet van gevaar ontbloot. Niettemin bleven de Hagenaars geducht aan vallen en waar het in de verdediging der thuis club niet in elk opzicht sloot verwonderde het niemand, dat ADO na 11 min. door haar links buiten van den Brugge de leiding nam. Hier door aangemoedigd profiteerde Berg reeds kort daarna van een fout van den KFC-achterspe- ler Hille en bracht den stand op 02. Dit werd KFC te erg. Zij zette de tanden op elkander, doch haar goalgetter de Boer kreeg geen be hoorlijke kans, terwijl hij zich ook niet vol doende wist vrij te spelen. Aan den anderen kant vlotte het beter en toen de strijd juist een Lalf uur oud was, hadden de Hagenaars opnieuw door van den Breukel, uit een hoek schop via de paal gescoord (03). Tot de rust bleef ADO sterker, doch direct na de hervat ting werd de strijd naar de Haagsche helft verlegd. Reeds na 5 min. kopte Bakker een goed genomen vrijen schop onhoudbaar in het ADO-net 13. Alles scheen nu nog mogelyk, doch KFC kon, ondanks den straffen wind in den rug, ondanks de meerderheid, niet doel punten. De KFC-èrs, die hun bekende tactiek onder deze omstandigheden prijs gaven, liepen elkaar voor het ADO-doel in den weg, zoo dat de Haagsche verdediging succesvol kon ingrypen. Haarlem-Xerxes 2-2 Voor rust was Haarlem overwegend in de meerderheid maar zag geen kans te doelpun ten. Xerxes deed enkele gevaarlyke uitvallen en had hierbij succes. De eerste maal, al spoedig na het begin, kwam de Haarlem-doelman Kaan, die Vijgeboom verving, de Rotterdam mers te hulp door leelijk mis te grijpen waar na de toesnellende Kok geen moeite had hem te passeeren. Ongeveer 10 minuten later had Lagendaal succes bij een scrimmage (02). Damme, in het Rotterdamsche doel ver richtte wonderen. Talrijke hoekschoppen wer den op zijn' doel genomen, maar de schoten gingen naast, over of werden gestopt, niets wilde den Haarlemmers gelukken. De rust kwam met 20 voor Xerxes, geheel tegen de spelverhouding in. In de tweede helft was het spel meer verdeeld. Het verplaatste zich vlug. Wederom wekte Damme aller bewondering, hoewel ook Kaan in zijn doel zich niet onbe tuigd liet. Diverse omzettingen in de Haarlem-opstel ling brachten geen verbetering. Inmiddels werd een Xerxes-doelpunt o.i. ten onrechte door scheidsrechter van der Voort geannu leerd wegens off-side. Tpen nog 12 minuten te spelen waren, doelpuntte Van Gooi met een fraai schot (12). De spanning werd nu zeer groot. Beide doelen verkeerden nog herhaal delijk in gevaar. Zou Haarlem nog ophalen? Zou Xerxes stand houden? Even voor tijd kreeg Haarlem een vrijen schop te nemen. De bal werd goed voor doel geplaatst en onder luid gejuich der Haarlem-aanhang scoorde Kammeyer (2—2). Gezien de meerderheid van Haarlem voor de rust, was deze gelijke uitslag wel de verhou ding. Excelcior-D.W.S. 0-2 DWS heeft de overwinning in deze ontmoe ting zeker niet cadeau gekregen. De Rotter dammers begonnen de. eerste helft met groote geestdrift en zetten een snel aanvalsspel op, waardoor zij het spel in handen wisten te kry- gen. De afwerking der aanvallen liet te wen- schen over en bovendien wisten Caldenhove en J. van Stokken vele aanvallen te breken. Aan den anderen kant wisten de achterspelers Niehof en Achterberg de aanvallen van DWS, die in de eerste helft minder in aantal waren dan die van Excelsior, onschadelijk te maken. Zoo bleef de eerste helft puntloos. Kort na de hervatting namen de DWS-ers de leiding, de snelle rechtsbuiten Drager, die in de eerste helft een paar goede kansen ge mist had, rende handig door de verdediging heen en schoot listig in het net (01). Even kwam toen Excelsior opzetten, maar alras nam DWS het offensief weer over. Een handige voorzet van Drager deed den bal bij den linksbuiten, B. v. Stokken komen, die in vrije positie staande onhoudbaar scoorde (02). Ook daarna bleef DWS, dat technisch de meerdere was, het meest in den aanval. De spelers van beide zijden geraakten op het zware en gladde veld danig vermoeid, zoodat het laat ste deel van den wedstrijd weinig moois meer te zien gaf. Strandvogels-B.K.C. 0-4 Verre reis beloond* Toen BKC de verre reis aanvaardde naar Broekerhaven was de kans heel groot, dat dit alles vergeefsch zou zijn. Want de hevige re gens, die er na de ochtendlijke terrein keu ring waren gevallen, maakten de mogelijk heid groot, dat de scheidsrechter het veld onbespeelbaar zou verklaren. Het viel echter nogal mee. Het veld zag er vrij goed uit en het was om twee uur droog. Niettemin mag het geen naam hebben wat er aan voetbal is vertoond. Al spoedig was het een en al modder, aangelengd door den weer inzetten den regen. BKC speelde voor rust tegen wind, waar door het by de rust nog gelijk was. Na rust was BKC sterker. Even werd gestaakt om dat het begon te gieten. Men begon echter weer met frisschen moed en na 21 min. open de BKC de score. In den resteerenden tijd werd het nog 40 voor BKC. Het is niet noo- dig deze moddergeschiedenis verder te ver halen. Voldoende zij dat Jac. van Wees en Jan de Schipper elk twee goals hebben gemaakt. De Schipper blijkt dus verleden week zijn kruit niet voor een week of zes tegelijk te hebben verschoten, wat door velen werd ge vreesd. Alzoo werd een verre reis beloond. Maar het waren toch ditmaal de thuisblijvers die „veel verhalen konden" want zij wisten van de vele afgekeurde velden en dus konden zij vertellen aan de spelers dat ze nu zelfs bo venaan staan. V.U.C. V.S.V. 6-1 In een aantrekkelijken, levendigen wedstryd heeft VUC een welverdiende, maar wat de cijfers betreft, geflatteerde overwinning op VSV behaald. Het zag er in de eerste helft allerminst naar uit, dat het een dergelijke groote zege voor de thuisclub zou worden, maar in de tweede helft lukte bij VSV letterlijk niets meer, terwijl VUC den rioodigen steun van Vrouwe Fortuna kreeg. Op een voorzet van Van Gelder gaf Bonder de thuisclub na 6 minuten de leiding. Na 24 minuten maakte Döring door missen van Waalburg netjes gelijk. Toen er 33 minuten gespeeld was, was het weer Bonder, die voor VUC scoorde, zoodat de rust met 21 inging. Acht minuten na de hervatting scoorde we derom Bonder (31) en 7 minuten later was een misverstand in de Velser achterhoede en uitglyden van doelman Michel ookzaak. dat nummer 4 in het net rolde. Uit een strafschop een wel wat te zware straf voor de betrok ken overtreding maakte Harder er 51 van en tenslotte was het 8 minuten voor tijd opnieuw Bonder, die het halve dozijn vol maakte, zoodat met 61 het éinde kwam. $w4mtneto, Mislukte aanval van Ragnhild Hveger Op het wereldrecord van Willy den Ouden over 300 yards. Tydens wedstrijden van den Kopenhaag- schen Zwembond heeft Ragnhild Hveger gisteren getracht het wereldrecord over 300 yards borstcrawl, dat sedert 22 Juni 1935 met een tijd van 3 min. 27 sec. op naam-van Willy den Ouden staat, te ver beteren. In deze poging is de Deensche wereldrecordhoudster niet geslaagd, im mers zij bleef met een tyd van 3 min. 29.2 sec. meer dan 2 seconden boven de ver richting van onze landgenoote. Ragnhild Hveger. Dat Ragnhild Hveger's poging mislukte, doet evenwel niets af aan haar schitterende kwali teiten. Wel is het bewijs, dat zij op de kortere afstanden niet zoo uitblinkt, als op de langere afstanden, nu toch geleverd. Of is de andere stelling misschien juister, n.1., dat eerst nu blijkt, hoe geweldig scherp de tijden van Willy den Ouden over de 100 yards, de 100 meter, de 200 meter, de 220 yards en de 300 yards borstcrawl staan? Want als een zwemster van de grootte van Ragnhild Hveger er maar niet in slaagt op deze kortere afstanden de tyden van de Rot terdamsche zwemster ook maar te benaderen, dan wordt, telkenmale fel het licht geworpen op de phenomenale verrichtingen van onze landgenoote. Ja, heusch, ei zijn automobilisten, die hun wagen niet afsluiten als ze hem onbeheerd laten'staan! Ideaal, zooietsvoor los- loopende Jongens om zoo n auto even te „leenen* voor 'n „vroolijken avond!" En wat erop volgtPolitie.... rechtbank11 Brengt hen niet in verleiding: sluit uw auto ai II

Schager Courant | 1938 | | pagina 7