Arrondisseaients rechtbank te Alkmaar (Zitting van Dinsdag 11 Januari.) Slechts vier zaken kwamen in behande ling voor de Meervoudige Kamer der Arr. Rechtbank, waarbij dan nog een verzetzaak en eenaangehouden zaak. De zaak welke aangehouden was, was die togen vcrd. W. Gr. uit Den Helder. HIJ WILDE WEER LICHT HEBBEN! Doze verdachte had op 9 November van ihct vorige jaar terecht gestaan, omdat hij nadat bij hem het electrisch licht was af gesneden zelf aansluiting op het net had tot stand gebracht, door verbreking van het aangebrachte loodje. Als getuige wordt nu nog gehoord G. M. van Meer, los werkman, oud 24 jaar, wo nende te Den Helder. Deze getuige verklaart, dat door het Elec- triciteitsbedrijf de stroom bij verd. was afge sneden, omdat hij niet betaalde. Vier dagen later echter had verd. de aansluiting zelf weer tot stand gebracht, door het aange brachte loodje los te maken. De president Mr. A. M. Ledoboer vraagt aan get.. of verd. nog iets heeft gezegd van een hamer? Get.: Ja, daar had hij den meter mee stuk geslagen. Verd.. merkt op, dat hij nog nooit iemand heeft gezien, die zoo kon staan te liegen als deze getuige. Pres.: Maar de vorige getuige, mej. Blok, heeft, in denzelfden geest een verklaring af gelegd. Verd.: Het is gewoon een complot, pm mij er in te laten loopen. Mijn vrouw zou dat kunnen getuigen. Pres. Is uw vrouw hier? Verd.: Ja zeker, die staat buiten op de gang. Pres.: En wou u die gehoord hebben. Verd.: Waarom niet? Pres.: Ik waarschuw u; want dat is ge vaarlijk. Uw vrouw zou licht een meineed kunnen doen. Verd.: Waarom zou ze meineed plegen; ik zeg toch: ,,'t. Is gewoon een doorgestoken kaart. De vrouw van verd. wordt dan voor het hekje geroepen. Pres. tot verd.: En wat wilde u aan deze getuige vragen? Verd.: Ik zou wel eens willen weten, wat get. Van Meer tegen m'n vrouw heeft ge zegd. Get.: Hij heeft gezegd: Als je man in de gevangenis komt, zul je het bij mij niet slecht hebben. Ook heeft hij gezegd: Ik be grijp niet, waarom ik er bij gehaald ben. De Officier van Justitie, Mr. G. C. B. v. d. Feon de Lille requisitoir nemend, begint met te constateeren, dat er zooveel bewijzen tegen verd. zijn, dat zijn schuld onomstóote- lijk vast staat. Daar is allereerst de verkla ring van de politie; voorts de vcrklaringeh van den gasfitter, den inspecteur der licht- bcdrijvcn en van de getuigen Blok en Van Meer. Dat Van Meer er is bijgehaald, is zeer logisch, omdat hij monteur van z'n vak is en verd. zeker niet deskundig mag worden ge noemd. Dat blijkt wel uit het feit, dat hij met een hamer een deuk in het kastje heeft geslagen, zoo, dat de schijf niet eens meer draaien kon. Er bestaat volgens den Officier geen twijfel aan de bewijsgronden. Als nu verd. had toegegeven, dat hij geen geld had om het licht te betalen, dan zou er met hem te pralen zijn geweest, maar zijn houding ter terechtzitting is zoo, dat een flinke straf op haar plaats is. De Officier eischl dan ook een gevangenisstraf voor den tijd van drie maanden. Verd.: Als ik veroordeeld ben, dan ben ik onschuldig veroordeeld. De Pres. antwoordt, dat hier alleen sprake ls van een oiseh en dat de uitspraak wordt bepaald op Dinsdag 25 Januari a.s. HET SMALLE OUDORPERDIJKJE. Verd. S. de R. uit Alkmaar was in verzet gekomen tegen een vonnis van den Kan tonrechter, waarbij hij voor een aanriiding was veroordeeld tot een geldboete van f25. De Pres. vraagt verd. waarom hij in hooger beroep is gegaan? Verd.: Omdat ik geen schuld heb aan die aanrijding. Pres.: U reedt met een zeswieligen wagen cm hot smalle Oudorperdijkje en u heeft toen hij het passeeren van een driewielige bak fiets, deze aangereden. Dat ontkent u toch niet. Verd.: Tk heb er niks van gemerkt: eerst la'er op den middag hoorde ik d'er van. Pres.: TToe broed is die wagen van U. Verd.: Een meter tachtig. Pres.: Hot ;s maar een smal dijkie en er ziin daar al meer ongelukken gebeurd. U kon ïi'ct nnsseeron. Als eerste getuige wordt voorgeroepen T. Jn'isen, oud 40 jaar, arbeider te Alkmaar. Pres.: IJ liep op het Oudorperdijkje niet waar, toen de auto van verd. de bakfiets passeerde? Ot.: Precies Edelachtbare. Pres.: Had de bestuurder van de auto geen ruimte om te passoeren? Get.; Volgens mij niet. Pres.: TTad verd. dan achter de bakfiets moeten Mijven? Get.: Ja, volgens mij wel. De volgende getuige is de berijder van do bakfiets, een zekere P. v.'ri. Werff oud 34 jaar. groentenventer uit St. Pancras. Get. vertelt, dat hij op 17 September 's- Toorgons om kwart over tien met z'n bak fiets. waarop irroenten waren geladen op het Oudornordijkie reed. toen verd. hem met een zeswfelige vrachtauto nasseerdc. Pres.: TTield U uiterst rechts? Get.: Ileelemaal rechts. TTct achterste deel ven de auto rankte m'n fiets. Do officier van justitie wees er in zijn requisitoir op. dat verd. niet. had mogen pnssoo'To. omdat er eenvoudig geen ruimte was. Het vn.lt me van verd. tegen aldus het O.M. dat hij er zich uit tracht te redden en de schuld op get, v. d. Werf wil schuiven. De officier oischt bevestiging van het von nis van den kantonrechter n.1. f 25 boete subs. 20 dagen en toewijzing van den civie le vordering, ten bedrage van f 13. DRIE LOOZE AMSTERDAMSCHE VISSCHERTJES. De laatste zaak brengt drie verdachten op het beklaagdenbankje n.1.,; J. R.. T. V. en G. J. R. alle uit Amsterdam. Blijkens de dagvaarding worden zij ervan beschul digd, dat zij in een brief, verzonden aan den Ambt, van het O. M., den brigadier van den Rijksveldwachter Alb. van Dijk, gestation- neerd te Andijk, valschelijk hebben beschul digd van handelingen, een veldwachter on waardig, waarop een aanklacht van ge noemden Rijksveldwachter is gevolgd. De pres. vraagt aan verd. V., die toegeeft den brief te hebben opgesteld, te vertellen wat er precies gebeurd is. Verd. V. We waren aan het visschen, toen de Rijksveldwachter kwam en ons om de vergunning vroeg. Die hadden we niet, en toen hij proces-verbaal opgemaakt. Maar we mochten evengoed door visschen. Hij heeft toen een praatje met ons gemaakt en is over de politiek begonnen. Hij heeft daarbij op geringschattende manier gespro ken over de Regeering en over minister Co- lijn. Daar heb ik aanmerking op ge maakt en toon is die veldwachter boos geworden en heeft het visch- tuig in beslag genomen. Hij heeft ook gezegd, dat het hem alleen om het proces-verbaal te doen was, an ders raakte hij z'n baantje kwijt. Verd. G. J. R. zegt dat de veldwachter door heeft laten visschen, ook toen er geen vergunning kon worden getoond. M'n ka meraad V zei toen nog: Nou is de aardig heid er voor mij af De veldwachter sprak over loonsverlaging en vond dat niet in den haak van de Regecring. Als eerste getuige wordt voorgeroepen mr. H. B, de Brueijs Tak, ambt. van het O.M. te Alkmaar. De volgende getuige is de brigadier bij de Rijksveldwacht te Andijk, Alb. van Dijk. Deze vertelt, op den bewusten dag drie men- schen te hebben zien visschen. Ilij is naar hen toegegaan en heeft om de visohvergun- ning gevraagd. Een van hen zeide toen: We zouden een vergunning krijgen van den kastelein Schotsman, maar omdat die nog niet op was, zijn we maar vast aan het vis schen gegaan. Toen get, een en ander onder zocht, bleek dit. van A tot Z gelogen te zijn. Pres.: Heeft u zich belcedigond uitgelaten over de Regeering? Get,: Absoluut niet. Pres.: Hoeft u ook den naam van den Minister-President niet genoemd? Uit onze Omgeving BERGEN KUNSTKRING HET SCHOUWSPEL. „Dokter A, B, C", naar ideeën, van A. ColaQo Beimonte, A. Viruly en Wim Kan, in de Rustende Jager. Elke dokter zou zich zeker de handen wrijven, als hij op eenmaal een zoo stamp volle wachtkamer zag als prof. Louis Grim berg, Maandagavond in de Rustende Jager. En toch hebben de ruim vierhonderd pa tiënten die daar aanwezig waren, de ge zondheidskuur van dokter A. B. C, van het begin tot het einde ondergaan. En ongetwij feld mag worden gezegd, dat die kuur al len moet hebben goed gedaan. In de eerste plaats, omdat de dokter in z'n apotheek tal van lekker smakende, opwekkende drankjes had welke den mensch haalden uit den gewonen dagelijkschen sleur van het leven en hem brachten in een sfeer van opgewektheid en vroolijkheid, maar vooral ook. omdat de wijze dr. Lou Ezer- man ons een zoo juist en kijk op het ge wone dagclijksche leven gaf, dat we zelf onze tallóoze tekortkomingen ontdekten en we met schaamte moesten toegeven, dat we niet wisten, dat het inderdaad zoo erg was. Het was oen non-stop kuur en het zou ons te ver voeren alle ziektebeelden en af wijkingen aan een afzonderlijke bespreking te onderwerpen. Maar uit dat al, wat dokter A.B.C. ons liet zien, werd de nieuwe mensch geboren; de mensch die vrede en verdraagzaamheid wil; de mensch, die alles wil zijn voor zijn medeschepselen en er ernstig naar streven zal ook aan anderen te denken, als eigen belang oni een kier van z'n binnenste komt gluren. Als allen dien nieuwen mensch hebben be grepen en naar zijn aanwijzingen handelen, dan zou de wereld een paradijs op aarde zijn! En als we enkele episodes noemen, dan is dat niet, omdat we geen waardeering heb ben voor de andere, maar enkel en alleen, omdat deze ons het meest getroffen hebben. We denken aan de heerlijke transformator- rol van Corry Vonk in Kippekuren. We den ken voorts aan de prachtige en zuiver aan gevoelde voordracht van Tilly Périn-Bouw- meester in haar liedje „De man onder den microscoop" en aan de prachtige creatie van Wim Kan, als het miskende genie. En vergeten wij vooral niet het knappe spel van twee vleugels van Han Beuker en Denijs. Het daverende applaus, 't welk aangroeide tot een ware ovatie, toen het doek voor de laatste maal gesloten werd, bewees ten volle hoe. ook alle patiënten in de groote wacht kamer van dokter A.B.C. van z'n kuur ge noten hadden. LANGENDIJK BROEK OP LANGENDIJK VRIJWILLIG BRANDWEERKORPS. Burgemeester en Wethouders dezer ge meente hebben het voornemen om bij vol doende deelname een Vrijwillig Brandweer korps op te richten. Personen, die zich hiervoor wenschen op te geven kunnen zich bij de Brandmeesters of ten Gemeentehui zo vervoegen waar zij tevens alle gewcnschte inlichtingen kunnen bekomen. Bij branden welke de laatste tijd in deze gemeente voorkwamen bleek bijna altijd, dat men wel bereid was het vuur te blus- schon doch deden zich ook dikwijls- moei lijkheden voor welke het gevolg waren van onvoldoende organisatie. Het plan van Burgemeester en Wethou ders verdient dan ook aller sympathie, Een ieder, die meent hier iets te kunnen doen, geve zich op. Door B. en W. dezer gemeente is hij open bare inschrijving Papenhorn verhuurd aan de firma Vlug voor f 15.per jaar en de Stort dam aan S. Schoon voor f 5.per jaar RADIO èN RADIO. Dat kan héél veel verschillen, 't Eene toestel doet 't bést, 't Ander kan slechts gillen, 't Blijft steedvs een experiment. En 't kost U vaak véél duiteni. Neem distributie, wéét wat 't kost! Mogen w'ook U aansluiten? (Auteursrecht voorbeh.) Get.: Nee hoor. Ik heb gezegd, dat ik tien tallen bekeuringen heb gemaakt en dat het onbillijk zou zijn als ik hen niet bekeurde. Pres.: Waarom gaf u permissie om door te visschen? Get.: Omdat ik eerst de zaak onderzoeken WOU.' Verd. V. merkt op, dat hij den naam van don kastelein niet heeft genoemd; hij kende dien geen eens. Get.: En u heeft, nog gevraagd: Magge we de vergunning hale? Verd.: Niks hoor! De kastelein P. Schotsman komt verkla ren, dat hij wel vergunningen uitgeeft voor de hanne Andijk, maar niet voor de banne Enkhuizen. De majoor der Rijksveldwacht, brigade commandant D. J. J. van der Schans, die daarna als getuige voor het bekje wordt geroepen, meent dat er in den brief uitla tingen stonden die niet toelaatbaar waren. De officier requisitoir nemend, meent, dat in den brief wel degelijk de goede naam en de eer van don brigadier zijn aangetast. Mr. v. d. Feen de Lille gelooft eveneens, dat de verd. J. R. en G. J. R. wat lichtvaardig hun handteekening eronder hebben gezet.. In den brief staat, dat de brigadier zou hebben gezegd: Het was mij om het proces verbaal te doen, anders kost het mij m'n betrekking. De officier noemt dat beleedi- gend en boneden halen van de kwaliteiten van een politieman. De brigadier zou tegenover de verd. kri tiek hebben uitgeoefend op de regeering. Dat zou natuurlijk niet geduld mogen wor den. Maar dat is niet gebeurd. De officier eischi dan tegen verd. V. f 50 boete, subs. 25 dagen gevangenisstraf en tegen de beide andere verdachten f 25. boete, subs. 15 dagen. Uitspraak over 14 dagen. LANGENDIJK. De wedstrijden van den Langen- dijker Kolfbond. Dezen winter worden de kolfwedstrijden van den Langendijker Kolfbond weer met animo gespeeld, ofschoon de belangstelling wel iets minder is. In totaal wordt er door 14 korpsen aan deelgenomen. Dan nemen er nog een 20-tal personeele kolvers aan deel. Er zijn op het oogenblik 3 van de 5 par tijen gespeeld, zoodat men in kolfkringen al kansberekeningen gaat maken, welk korps met de palm der eere zal gaan strijken. De korpsen uit de eerste klasse hebben aantallen punten geslagen, waarvan het hoogste en' laagste het.minst ver uit elkaar liggen. Gezellig Samenzijn te Zuid Schar- woudc staat bovenaan met 1309 punten en Volharding te Oudkarspel onderaan met 1219 p. Daartusschen zitten Vriendenkring te Noord Scharwoude met 1279 p. en Op Maat te Zuid Scharwoude met 1241 p. Als aan zekerheid grenzende waarschijn lijkheid kan worden vastgesteld, dat het ten slotte tusschen Gez. Samenzijn en Vrienden kring zal gaan bij het, in den wacht sleepcn van den eersten prijs. Grooter dan hij de eerste-klasse korpsen is het verschil bij de tweede tusschen hoog ste en laagste. Hoogste is Op Maat met 1204 p. Daarop volgt Volharding met 1004 p. (We schakelen Vriendenkring uit, omdat in één baan in deze club, die in de eerste 2 banen 729 p. sloeg, niet is gekolfd). Het staat vrij vast, dat Op Maat hier de zege zal behalen. Ook in de derde klasse staat Op Maat van Zuid Scharwoude bovenaan met 1123 p. Daarop volgt. Gez. Samenzijn te Zuid Schar woude met 970 en Ons Genoegen te Noord Scharwoude met 970 p. Volharding staat op 825 p., doch één lid van het korps moet nog 3 partijen slaan. Met vrij groote zekerheid kan worden voorspeld, dat Op Maat met den eersten prijs zal gaan strijken. Tot nu toe hebben deze wedstrijden aange toond, dat Op Maat te kort schiet in een eerste-klas korps, ofschoon een goede aan winst. is gekregen door Berkhout, die hij de laatste Nationale Kolfwedstrijden het kam pioenschap in den wacht sleepte. NOORDSCHARWOUDE. Geslaagd. Voor het Mcrcuriusdiploma Ncderlandsche Handelscorrespondentie, slaagde onze plaats- genoote mej. D. Deutekom Pd. Zij werd op geleid door den heer Van der Bijl te Alk maar. ZUIDSCHAHWOUDE. Onderlinge hulp bij ziekte. Ten lokale van de Wed. P. Schoenmaker vergaderde Dinsdagavond de vereeniging Onderlinge Hulp bij Ziekte, onder voorzitter schap van den beer J. Klingelen Na de voorlezing van de notulen bracht de heer A. Swart als secretaris het Jaar verslag uit. We stippen daaruit aan, dat over den gezondheidstoestand der leden te vredenheid werd uitgesproken. Toch werden nog 105 werkdagen besteed voor vervan ging van leden, die wegens genoemde om standigheden niet konden werken. Het be trof een 9-tal leden. Het hoogste aantal da gen, dat hulp was verleend, bedroeg 21, hot kleinste 5. Dit beteekent ongeveer 4 werkdagen per lid en per jaar. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat het voordeelig saldo f 240.06 be droeg. Den penningmeester, den heer D. de Graaf, werd voor zijn bemoeiingen dank gezegd. Als bestuurslid werd herkozen de heer J. Klingeier Kz.. die de herbenoeming aannam Na nog enkele huishoudelijke zaken be sproken te hebben, sloot de voorzitter de vergadering. De a.s. feestelijkheden. Het programma voor de feestviering bij de blijde gebeurtenis is als volgt vastge steld. 's Morgens om 10 uur zal een optocht van 240 schoolkinderen worden gehouden onder leiding van het Oranje-Comité, het onderwijzend personeel en een 20-tal jonge dames. Na afloop zullen de kinderen wor den gctractcerd. Allen ontvangen een herin neringsplaat. 's Avonds om 6 uur zal een ge- costumeerde optocht worden gehouden voor Groepen en voor personen. In de verschil lende lokaliteiten zullen 's avonds verma kelijkheden plaats heben. Samenwerking gevraagd. Enkele weken geleden hadden we het genoegen, er op te kunnen wijzen, dat er vóór de fabriek van de firma Kramer een verbetering in den toestand was ontstaan, voor het laden en lossen, dat hier op zeer groote schaal geschiedt. Daarnaast wezen we er op, dat de situatie nog een aanmerkelijke verbetering zou on dergaan, als het naast het vrij gekomen terrein staande urinoir en zandbak boven dien zouden worden opgeruimd. De firma Kramer zag dit ook in en heeft getracht ook dat terrein, behoorende aan de gemeente ,er bij te koopen. Men is echter niet tot overeenstemming kunnen komen, zoodat zandbak en urinoir daar nu blijven staan., als een werkelijke sta-in-den-weg en niet tot meerdere schoonheid van de omge ving. Het is wel jammer, dat deze transactie niet tot stand is gekomen, te meer, waar er slechts een formeel verschil aanwezig was tusschen kooper en verkooper, en waarbij niet mag worden vergeten, dat de verkoo per oogluikend heel wat faciliteiten aan de betrokken firma verleent, tot schade van schoeiïngen en openbare straat, die door bet laden en lossen veel onderhoud eischen. Een en ander zou zelfs wel kunnen leiden tot de overweging van het heffen van pre- cario-rechten, waardoor de gemeente scha deloos zou kunnen worden gesteld voor het achteruitgaan in waarde harer eigendom men. Het, is echter te hopen, dat het zoo ver niet moet komen. SINT PANCRAS VRONE—NIEUWS VroneK.F.C 5I Vrone was over het geheel genomen steeds in de meerderheid, ofschoon het toch niet 51 had behoeven te worden. Onze voor hoede, waarvan vooral de midvoor goed op schot was, verkreeg meer schietkansen als de Koogcrs, terwijl wij door deze uitslag weer boven K.F.C. zijn gekomen en het gevaar voor de onderste plaats vrijwel is verdwenen. Nu de volgende week tJegen Zaandijk 2 waarmee ons elftal nog een appeltje te schillen heeft, als de jongens goed in conditie zijn is er misschien een kans. Vrone 2 won met tien man van CSV met 32. IEPENZIEKTE In deze gemeente zijn 24 boomen gemerkt, die geveld moeten worden. ZIJPE De blijde gebeurtenis. Evenals in andere plaatsen, zullen ook in onze gemeente bij de a.s. blijde gebeurte nis in het Prinselijk gezin de torenklokken van de Ned. Herv. Kerken worden geluid en wel gedurende een kwartier. Van de openbare gemeentegebouwen zal de vlag worden uitgestoken. Voor de schoolkinderen is uit de gemeen tekas een bedrag van f 0.25 per kind beschik baar gesteld. Hiervan zal hun in den een of anderen vorm nader te regelen door het betrokken Hoofd der School in overleg met de Oudercommissie of het Schoolbestuur een verrassing worden bereid. SCHAGERBRUG. Werk opgedragen. Naar ons wordt medegedeeld, is de ver bouw van het winkelhuis, dat door den elec- tricien Jan Meijer is overgenomen van mej. G. Smit, na gehouden inschrijving opgedra gen aan den heer P. Ott, timmerman, alhier. SCHOORL HET RIJWIELPAD EEN ALGEMEEN BELANG? Bij het lezen van de verslagen over de behandeling van het voorstel van Burge meester en Wethouders in de raadsvergade ring van 21 December 1937, om ten behoeve van den aanleg van het rijwielpad over te gaan tot onteigening van eenige grondstroo- ken, krijgt de lezer den indruk, dat de aanleg van dit rijwielpad van groot alge meen belang geacht kan worden, en tevens, dat de ingezetenen dit ook als een alge meen belang beschouwen: zes van de ze ven raadsleden, de vertegenwoordigers van de inwoners, toch gaven hun goedkeuring aan dit voorstel. Buiten den raad is echter op te merken, hoe velen tevergeefs zoeken naar dit al gemenen belang, en hoe velen eerder geneigd zijn te spreken van een algemeen, of van een groot, nadeel voor Schoorl. In verschillende adressen hebben V.V.V., P.H.V., Hanze, Winkeliersvereniging en anderen, die geacht mogen worden de be langen van Schoorl te kennen, hun bezwa ren kenbaar gemaakt, doch zonder resul taat. Naar verluidt, zal eerstdaags nog weer een actie worden gevoerd om het vermeende onheil af te wenden. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER. 4—11 Januari 1938. Nieuwe zaken; Heerhugowaard: H. Rood, Middelweg B 130, melkslijter, enz. Wijzigingen: Alkmaar, Den Helder en Schagen: De Twent- sche Bank N.V., Amsterdam; bestuurs wijziging. Nieuwe Niedorp: „De Kleine Winst", Moer beek F 11a, winkel in kruidenierswaren; overgegaan aan J. van Twuiver. Schagen: Hotel „De Gouden Engel", Markt plaats B 8; overgegaan aan G. Boontjes. Café „De Landbouw", Stationsweg C 95; café en autoverhuurinrichting, enz., eige naar uitgetreden. Beestachtige daad In Elizabethtown in, don staat Tennessee, (V.S.) werden zes menschen, waaronder zich een vrouw bevond, gearresteeird, be schuldigd, een bom onder een huis te heb ben gelegd en deze tot ontploffing te heb ben gebracht. Bij deze ontploffing werden drie meisjes, oud vijf- zeven en negen jaar in stukken gereten, terwijl ze rustig slie pen. De moeder van de kinderen werd ernstig verwond; de vader was niet thuis, daar deze al sinds een jaar er vandoor was, omdat hij beschuldigd werd zijn buur man te hebben vermoord. De oorzaak van deze beestachtige daad is niet bekend, zegt de Daily Express, Een middernachtelijke kus en de gevolgen Joseph Tmerlind, de dertig-jarige Hongaar sdlie kampioen schaatsenrijden kuste zijn jonge bruid, toen naar Hongaarsche ge woonte de lichten gedoofd werden in een deftig restaurant te Budapest, precies om twaalf uur op Oudejaarsavond. Toen de lichten weer aangingen, kuste hij haar nog steeds. „Dat is nu juist iets, wat ik graag zou willen doen", riep een vijf en twinitig-jarige student, die aan een tafeltje vlak naast dat van Imerlind zat, lezen wij in de Daily Express. Deze opmerking was de aanleiding tot een duel op den sabel. Beide mannen wer den in de vierde ronde gewond, maar ze scheidden daarna als vrienden. ROTTERDAM, 11 Jan. Veemarkt. Totaal-aanvoer 3452 stuks), i w.: 179 paarden, 3 veulens, 785 magere runderen, 824 vette runderen, 40 vette kalve ren, 130 graskalveren, 904 nuchtere kalve ren, 466 schapen en lammeren. 5 varkens, 1 big, 15 bokken en geiten. Prijzen per Kg.: Vette koeien, le kvv. 76 ct., 2e kw. 68 ct., 3e lcw. 5054 ct., vette ossen 726850-54 ct., stieren 6862—56 ct., vette kalveren 125 11075-80 ct., schapen 544945 ct., lam meren 625852 ct., graskalveren 6656 ct., nuchtere kalveren 55—5045 ct., slacht- paarden 565044 ct. Prijzen per stuk: schapen f 30—2623, lammeren f 26—17 15, nuchtere slachtkal veren f 13—16—7, nuchtere fokkalveren f 222018, slacht- paarden f 240190140, werkpaarden f 330 —280—200, bitten f 220-186-100, stieren f 360—270—190, kalf koeien f 300—265—195, melkkoeien f 305270200, varekoeicn f205 —170—140, vaarzen f 210—156—130, pinken f 170140—100, graskalveren f 80—65—30, bokken en. geiten f 12S4. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer grooter, han del stroef, dalende prijzen, pr. koe 80, pr, os 76. Stieren, aanvoer ruimer, handel matig, dalende prijzen. Vette kalveren, aanvoer klein, handel redelijk, prijzen stabiel, pr. ex 1.35.' Schapen en lammeren, aanvoer klei ner, handel flauw, prijzen onveranderd. Nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer ruimer, handel vlug, ruim prijshoudend. Paarden, aanvoer grooter, handel kalm, prijzen slacht- en werkpaarden lager, hit ten onveranderd. Kalf- en melkkoeien, aan voer iets ruimer, handel matig, prijshoudend Varekoeien, aanvoer gering, handel vlug, prijzen iets stijver. Vaarzen en pinken, aanvoer als vorige week, handel vrij goed, prijzen hooger. (Iraskalveren, aanvoer als vorige weck, handel matig, prijzen goed te handhaven. Bokken en geiten, aanvoer iets' grooter, handel willig, prijzen onveranderd. GRONINGEN, 11 Jan. Graanbcurs'. Roode tanve f6—8.25, witte tarwe f78.50, inlandsche rogge f7—7.80, wintergerst f 6.757.50, zomergerst 7.258, bigotgerst 7—7.40, witte haver 5.50—6.50, zwarte haver 66.35, groene erwten 7.50 10, paardenboonen 8Ö.40, wierdeboonen 89.40, Waalsche boonen 810, koolzaad 10—13.50, karwijzaad 17—22, gele mosterd zaad 1016, kanariezaad 89.50, blauwmaan zaad 2532.50, buitenlandsche gerst 7.60 7.90, ronde mais 8.20—8.40, platte mais 7.70 —7.90, lijnzaad witbloei 6—10.50, idem blauwbloei 610.50, duiveboonen 810. Aanvoer ruim. Stemming beter. Middcnprijs witte haver 6.30. PUR'MEREND, 11 Jan. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 18 par tijen, wegende 28.000 Kg., handel goed, hoogste prijs f22.—; 3 stapels kleine boe renkaas f22.50. handel matig. 270 Kg. boter f 1561.54, wciboter f 1.471.50 per kilo. Runderen, totaal 420 stuks: 225 vette koeien 5867 ct. per kilo, matig; 97 gelde koeien f 160205 per stuk, matig; 75 melk koeien f 180—300 per stuk, matig; 23 stie ren 5060 ct. per kilo, matig; 8 paarden f 100160 per stuk, stug; 53 vette kalveren 3060 ct. per kilo, stug; 232 nuchtere kal veren: voor de slacht f 10—16, voor de fok f 1218 per stuk, vlug; 236 vette varkens v. d. slacht 5961 ct. per kilo, matig; 44 ma gere varkens f 25—42 per stuk. matig; 276 biggen f 1624 per stuk, matig; 156 scha pen f 16—32 per stuk, matig; 23 bokken f4 —14 per stuk, matig; kipeieren f 3.754.25, per 100 st., eendeieren f 3.40—per 100 st.., Noordholl. blauwe 63—70 ct., 3000 oude kippen en hanen 0.50—0.57y2 ct. per kilo, konijnen f 0.50—1.75 per stuk, 800 eenden f 0.30—0.65 per stuk, duiven f 0.40 per paar, Coop. Centrale Eiervciling Purmerend. Aanvoer: 65.000 eendeieren 3.35—3.45, 85.000 kipeieren: 65—66 Kg. 4.35—4.45, 63-64 Kg. 4.15—4.30, 58—59 Kg. 3.96—4.05, 56—57 Kg. 3.85—3.95, 53-55 Kg. 3.85—3.95, 56-52 Kg. 3.75-3.85. WARME NHUIZEN, 11 Jan. Roode kool 3.60—6.40. gele kool 1.50—2.40, Deensche witte kool 2.50—2.90, drielingen 8.10, uien 12.26—12.70, grove uien 12—12.10, peen 2.90. Aanvoer: 51.300 Kg. roode kool, 15.600 Kg. gele kool, 52.900 Kg. Deensche witte kool, 2800 Kg. uien, 600 Kg. peen.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6