China blijft mobiliseeren INGEZONDEN Vrachtauto met werkloozen over den kop geslagen Een kunstmensch die praat en eet Ontheiliging van den Godsdienst in Duitschland Schager Roosjes „Geen mooi weer over de Alpen", zegt de Paus Zeer beleefd verzoek ik U een kleine plaatsruimte, bij voorbaat dankend. Het comité heeft besloten met de a.s. blij de gebeurtenis dezen feestdag te besluiten met een vuurwerit; dit zal misschien kos ten Ï300, in ieder geval een flink bedrag. Zou het nu nog mogelijk zijn, dat het comité dit plan zou willen veranderen en dit be drag zou willen besteden voor kolen en le vensmiddelen ten bate van behoeftige ge zinnen? Er is in zooveel gezinnen gebrek. Wat zou het mooi zijn ook voor deze menscheh er een blijde dag van te maken. Wil men het liever niet zoo schenken, dan kan men bijv. een gecostumeerde rol- schaatsenwedstrijd of i.d. organiseeren met als prijzen een bon voor dergelijke levens behoeften. De prijswinner die deze bon niet noodig heeft' kan deze dan weer afstaan voor een aan te wijzen gezin. Ik geloof dat velen hier meer warmte van zullen hebben als het in één kwartier afgeschoten'schitterend vuur werk. Mijn bedoeling is geenszins critiek, doch ik hoop, dat dit plan in welwillende overwe ging wordt genomen. Schagen. P. P. J. VAN DRUNEN. SCHAGEN Eenige lichtgewonden; aanzien lijke matericele schade. Langs den Provincialen weg is bij Het Wad hedenmorgen een ernstig auto-ongeluk gebeurd, dat evenwel nog goed is afgeloopcn. Een vrachtauto, welke veertien werkloozen vervoerde van Zijpe naar Medemblik, reed langs den Provincialen weg in de richting Kol- horn. Ter hoogte van Het Wad ge komen werd de chauffeur misleid door de rechts langs den weg staan de witte paaltjes. Hij dacht n.1. dat deze paaltjes den linkerkant van den rijweg aanduidden in plaats van de rechterzijde. Het gevolg was, dat de auto van den weg afreed en over den kop sloeg. Met de wielen naar hoven bleef het vehikel liggen. De inzittenden zijn er buitenge woon goed afgekomen; slechts en kelen zijn lichtgewond: een heeft zijn pink gekneusd, een ander een gat in zijn hoofd opgeloopen. De vrachtauto liep aanzienlijke schade op. Uit onze Omgeving ALKMAAR Belangrijke aankoop van huizen. Aan de Oudegracht zijn de panden 138, 110 en 142 in andere handen overgegaan, ter wijl ook wordt onderhandeld over een stuk van den tuin van perceel 150. Hoewel de opdrachtgevers zich over den kooper niet wenschen uit te laten, schijnt toch wel vast te staan, dat de perceelen zijn aangekocht door de firma Vroom en Dreesngan, die hier een pakhuis met garage zou willen inrichten, grenzend aan haar tegenwoordig gebouw. W ARMENHUIZEN Plannen voor het Oranje-Feest. In verband met de komende blijde gebeur tenis in de Koninklijke Familie, bad gister avond in het „Ons Huis" oen bijeenkomst plaats ter bespreking van de te houden feestelijkheden. Een twintigtal genoodigden waren aanwezig; afgevaardigden van diver se vcrcenigingen en enkele particulieren. De vergadering stond onder leiding van den heer P. J. Mink. Er werd lang van gedachten gewisseld en algemeen was men van oordeel, dat deze dag op zoo aangenaam mogelijke wijze moest worden gevierd; speciaal voor de kin deren door het organiseeren van een kinder feest en 's avonds voor de ouderen door het geven van een afwisselend programma, be staande uit muziek, gymnastiek, zang en dans. Algemeen was de vergadering van oordeel, dat dit feest spontaan en gezamen lijk gevierd moest worden op de wijze, zoo als de vorige maal is geschied. Ook de kin deren van beide scholen zullen om feest te .vieren weer bijeen worden gebracht. Beslo ten werd om contact te zoeken met nog an dere vcrcenigingen, om te komen tot een echt spontaan feest. SINT MAARTEN De a.s. blijde gebeurtenis. Zoodra bekend is dat de blijde gebeur tenis in de Prinselijke.familie heeft plaats gehad, zullen de klokken der torens een kwartier worden geluid, terwijl dan en op den volgenden dag van de openbare ge bouwen zal worden -evlagd. Aan de leerlingen der openbare, zoowel als der bijzondere scholen zullen versnape ringen worden verstrekt. SPANBROEK. SCHAKEN. De 10e Jan. speelde de schaakclub „Het Schaakbord" van Spanbroek haar eersten uitwedstrijd in de competitie van dc W.F. S. B. togen A Z. II te Medemblik. De uitslag liiidt als volgt. A. Z. IIHet Schaakbord. W. J. Bos Hz.—A. Groot afgebr. Z. N. Gicling—J. Schilder YtJ4 W. W. Jager—C. Stam afgebr. Z. G. Hoogeveer—P. Snccboer 10 W. R. Snel— J. Koelemcij 01 Z. G. Dudink—P. Man 0—1 W. M. Jager—S. Bant 0—1 Z. J. WeberingW. Visser 10 W. W. v. d. WeteringJ. Ton 10 Z. P. LeeuwJn. Kollenberg 01 VA4/4 ANNA PAULOWNA Werkverschaffing. Bij de werkverschaffing, die j.1. Maandag weer is begonnen, zijn 78 arbeiders geplaatst bij de werkzaamheden aan den boezem, 46 bij het slooten en 35 aan de wegen. Hinderwet. Aan J. Dekker Pz. is vergunning verleend tot het plaatsen van een 25 P.K. ruw-olie- motor in de malerij aan de Molenvaart. Collecte extra-uitdeeling. In de Woensdagmiddag ten Raadbuize ge houden vergadering van het hoofdcomité, werden nog eenige détails voor de a.s. feest viering geregeld. De collecte voor een extra-uitdeeling op den feestdag aan minderbedeelden, bracht f659.27 op. (Eén lijst was nog niet binnen.) In heel wat gezinnen zal dus een aardige feestgave gebracht kunnen worden! Pastoor van der Eem zegde toe, de feest rede te zullen uitspreken op de receptie, die op den ifionalen feestdag des middags in Veerburg wordt gehouden. Biljarten. Een twaalftal leden van de biljartvereeni- ging „Anna Paulowna" speelde tegen een twaalftal te Enkhuizen. Van de 24 partijen won Enkhuizen er 17, Anna Paulowna 7. BREEZAND. Bemesting van bloembollen. Ir. K. Poll sprak gisteravond in de zaal van den heer Borst over: Doelmatige en voor- deelige bemesting van bloembollen en an dere gewassen. De heer G. A. Preijde heette spreker en be langstellenden welkom namens het bestuur der afd. van de Alg. Ver. v. Bloembollencul tuur, die deze bijeenkomst belegde. Ir. Poll vertelde allereerst iets van de groo- te coop. kunstmestfabriek te Vlaardingen, die 200.000 ton superfosfaat per jaar of 65 wagons per dag fabriceert. Daarnaast wordt ook een volledige meststof (stikstof, super en kali) in korrelvorm gemaakt, de Granu- mix, in verschillende verhoudingen wat de drie genoemde meststoffen aangaat. Spr. noemde de voordeel en van het aanwenden van kunstmest in korrelvorm, v.n.1. een goe de verdeeling over het land, geen stuiven, geen ballaststoffen, us minder arbeid en betoogde, dat, als men voor z'n speciale be hoeften dc doelmatigste samenstelling aan wendde, dan ook goede resultaten behaalde bij een minimum van kosten. Kort na het planten heeft het bolgewas nog maar weinig voedsel uit den grond noo dig, het haalt dat voornamelijk uit de bol. Spr. wilde dan ook voor tulpen en hyacin then op zandgrond in den herfst slechts 1li/2 K.G. per roe van de samenstelling 81221 geven (narcissen U/4. K.G.). In Februari tot half Maart dan nog V2K.G. 17—15—18 (narcissen *4V2 K-G.). Niet dus, wat nog al eens de gewoonte is de volledige fosforzuur- en kaligift in het najaar, omdat daarvan veel uitspoelt eer de plant ze noo dig heeft. Voor gladiolen gaf spr. aan een maal bemesten voor of na 't planten V/>2 K.G. 12—10—18. Is het bij de aardappelteelt om een mooi soort van goede kwaliteit te doen, dan raadde, spr. aan 81221; wil men in de eerste plaats een grootc opbrengst dan 12—10—IS. Ir. Poll beantwoordde nog eenige vragen en vertoonde daarna een paar films van het kunstmest bedrij f. In een slotwoord dankte dc heer Prcyde den spr. voor z'n 1 zing, hopende dal men er in het bedrijf z'n voordeel mee kan doen. ZIJPE OUDESLUIS. Voor het te den Helder gehouden examen boekhouden, afgenomen door de Ver. van Leeraren in dc Handelswetenschappen, slaagde onze plaatsgenoot J. A. de Vries, leerling van den heer J. J. de Vries te Scha gen. HEER-HU GOW AARD VERGADERING BOND VAN STAATSPEN- SIONNEERING IN LOKAAL RUS Woensdagavond vergaderde dc plaatselij ke afdeeling onder voorzitterschap van den heer Kooij, die opende met een kort wel komstwoord, waarna lezing der notulen door den secretaris, den heer Slikker volg de. Deze bracht als penningmeester eveneens het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het aantal leden ongeveer 200 was gebleven. De ontvangsten bedroegen f 144.20, dc uitgaven f 110.56 zoodat hot iaar afsloot met een batig saldo ad f 33.73. Medegedeeld werd, dat de nieuwe film thans voor een nrijs van f 12.voor de af- deelingen beschikbaar is bij den heer Goud te Utrecht. Bij de gehouden stemming werden de heeren Dirkmaat, Kooij en Krijgsman, allen aftredend herkozen. De gewone jaarlijksche propaganda-avond. die gevuld zal worden door een spreker en waarin vermoedelijk medegewerkt zal wor den door de tooneolvereeniging Harmonie wordt voorloopig vastgesteld op 19 Maart. Nadat in de rondvraag nog de gewone jaarlijksche autotocht voor de ouden van dagen was ter sprake gebracht, volgde slui ting. WERK STOPGEZET. De firma de Moei en Hermes. aannemers van hot slootdempingsplan op de Buurt, die in bet begin der week met de voorbereidende werkzaamheden aangevangen was, heeft deze thans weder stopgezet, daar nog nade re overeenkomsten moeten worden getrof fen. VOOR OF TEGEN INENTING. In verband met de heerschende roodvonk in enkele omliggende gemeenten, terwijl ook in deze gemeente onder de schooljeugd der O.L. School III een paar gevallen voorko men. wordt heden (Donderdag) door de hoofden der scholen namens het gemeente bestuur aan de leerlingen een circulaire uit gereikt, waarop dc ouders zich kunnen uit spreken of zij voor of tegen inenting der kinderen tegen genoemde ziekte zijn. VERKOOP WONING. Bij den alhier gehouden verkoop van een woning van den heer Ronses aan den Kruisweg, waarbij door strijkgeldhaaldors nog diverse kleinere perceeltjes waren inge bracht ging de woning over aan den heer P. Beers. HARENKARSPEL DIRKSNORN. Ned. Tuindersbond. Dinsdagavond hield de N.T.B. afd. Haren- karspel een jaarvergadering in het lokaal van den heer D. Swager. De voorzitter de heer H. Kuiper, opent en geeft vervolgens een resumé over het afge loopcn jaar. Spr. dankt daarbij secretaris en penningmeester voor het vele werk dat zij voor dé verceniging hebben gedaan. Dé no tulen worden zonder op- of aanmerking goedgekeurd. Hierna leest de secretaris de heer Jb. Manneveld Azn. een keurig gesteld jaarverslag voor. Uit dit verslag stippen wij aan, dat de afd. momenteel 39 leden telt, voorts, dat dc cursus in aardappelselectie een groot succes is geweest. Bestuursverkie zing wegens periodieke aftreding van den heer Jan Paarlberg en een vacature ont staan wegens bedanken van don heer Jb. Strijbis. De heer Paarlberg wordt met alge- meene stemmen herkozen, terwijl in de vaca ture Strijbis wordt gekozen de heer J. van Twuiver. Vervolgens wordt de heer Jan Paarlberg bij acclamatie herkozen als Kring bestuurder. Hierrta brengt de penningmees ter, dc heer J. Paarlberg, bet financieel ver slag uit. De ontvangsten bedragen f 153.98, de uitgaven f 142.61. Saldo f 11.37. De heeren E. Brommer en K. Doekes hebben de reke ning nagezien en alles in de beste orde bevonden. Ingekomen stukken worden vlug afgehandeld, alléén een schrijven van den heer Arts, directeur der B.K.Z. te Hciloo over zaadtecltregcling geeft eenige stof tot be spreking. Uit de agenda jaarvergadering District Nd.-Holland vermelden wij dat de candi- daat Gaayaard zal worden gesteund, terwijl de vergadering accoord gaat met het voor stel tot verhooging contributie. Medegedeeld wordt dat waarschijnlijk binnen zeer korten tijd Mr. Dr. Buiskool uit Schagen een lezing zal houden over de nieuwe Pachtwet, in Conoordia te Noord- scharwoude. De vergadering is het er oven eens, om deze belangrijke lezing bij te wo nen. Als afgevaardigden naar de Districts vergadering N.-H. worden aangewezen dc heeren H. Kuiper en C. Langedijk met als plaatsvervanger de heer P. Kleijer; naar de Bondsvergadering de heeren Jan Paarlberg en E. Brommer, plaatsvervanger de heer Jb. Paarlberg. Op de vorige vergadering was adhaesie betuigd aan de afd. L.T.B. Tuitjenhorn. welke een verzoek aan den Raad zou zenden om verbod van blauwe aardappelen. Dit verzoek is echter nooit in gezonden. Besloten wordt om zich met ver schillende tuinbouwvereenigingen in deze gemeente in verbinding te stellen en alsnog een verzoek in te dienen bij den gemeente raad. Na rondvraag volgt sluiting.- LANGEND1JK BROEK OP LANGENDIJK. C.B.T.H. De afdeeling Broeit op Langendijk van bovengenoemden bond kwam in jaarverga dering bijeen in de Chr. School onder lei ding van, <ijm heer. H. Glas, .die. in.jsijn. opening.de overlctkA-j^cden O Bak- en A. Ootjéig herdacht, bénevöös burgemeester Slot.. Betreffende den óógst 1937 werd gememo reerd, dat de vroege aardappelentcclt goed was te noemen in tegenstelling met de na- teelt en bewaarkool, die over het algemeen slecht te noemen was. Gewezen werd ver der op de verschillende moeilijkheden, waarmede de tuinders hebben te kampen. liet jaarverslag van den secretaris wees op de noodzakelijkheid van aansluiting in verhand met de ordcningsmaatregelen op sociaal-economisch terrein. De rekening van den penningmeester gaf een saldo aan van f33.53. In de plaats van den heer C. Wit, wegens periodieke aftreding, werd de hoer Jb. Kos telijk Janz. in het bestuur gekozen. Verworpen werd een bestuursvoorstel om te bepalen, dat in den. vervolge voor het be stuurslidmaatschap van de'Holl. Brab. af deeling en den gewestelijken kring, alleen leden van het bestuur kunnen worden ver kozen. De heer C. Timmerman werd tot bestuurs lid van de Holl.-Brab. afd. en den gewcstc- lijken kring herkozen. Besloten werd zoo mogelijk wederom een collectieve arbeidsovereenkomst voor 1938- 39 aan te gaan met dc landurbcidcrsbon- den. Blijkbaar een gevaarlijk sinjeur. Naar de de „Daily Telegraph and moming post" schrijft, is een dor Londensche hotels *ecn demonstratie gehouden met een mecha- nischen mensch, Bij het binnenkomen ver welkomde de Robot het aanwezige gezel schap met een beleefd „hoe maakt 11 het?" maar hulde zich nadien in volkomen stil zwijgen. Gedurende twintig minuten heeft hij over het tooneel gewandeld, nam zijn hoed af, at een boterham, schonk zich een glas water in, ging op een stoel zitten stond weer op en maakte een buiging. De „geeste lijke vader" van den Robot hoeft zich niet aansprakelijk gesteld voor de schade, die eventueel zou worden toegebracht aan per sonen, die den Robot den hand willen schud den of die bij het bezichtigen te dichtbij ko men. De veriaardag van Goering Hitier komt ieliciteeren. Gistermiddag beeft Hitier een bezoek ge bracht aan Goering, teneinde hem geluk te wenschen met zijn vijf en veertigsten ver jaardag. Als geschenk overhandigde hij hem een'schilderij van Hans Makart. Vervolgens ontving Goering zijn medewerkers aan de ministeries en overheidslichamen, tegenover wie hij een toespraak hield, waarin hij zeide, dat „hier geen intriges zijn. Een ieder weet, dat een hecht vertrouwen ons verbindt en door niets geschokt kan worden." Voorts is Goering persoonlijk gelukgewenseht door alle loden van het kabinet, dc goheelc gene raliteit van het luchtwapen, en oen dele gatie van het leger en de marine onder lei ding van overste generaal Freiherr von Fritscli. Britsche scheepvaart op de Jangtse verboden De Chincesche autoriteiten te Kanton hebben op 11 dezer een proclamatie uitgevaardigd, waarbij de geheele bevolking van Kwan- toeng met inbegrip van de vrouwen wordt gemobiliseerd, zulks naar aan leiding van de geruchten over een a.s. aanval van de Japanners. Alle mannen van 18 tot 40 in de provin cie worden ingelijfd onder leiding van een waakzaamheidscomité. Zij worden bewapend. Alle vrouwen worden ingelijfd bij een corps ten dienste van het leger en bij den me- dischen dienst. De Britsche scheepvaart op de Jangtse verboden. Japan heeft de Britsche marine-autoritei ten te Sjanghai doen weten, dat het niet langer de vaart van niet-Japansche koop vaardijschepen op de Jangtse kan toestaan. De Britsche regeering erkent niet het recht van Japan om zich te bemoeien met de Brit sche scheepvaart op de Jangtse. De Engelsche regeering is op het oogenblik in correspondentie met dc Japansche autori teiten over de vrijheid van scheepvaart op de Jangtse. Het Engelsche standpunt is dat de vaart in heide richtingen ook thans nog voor schepen van alle nationaliteiten volko men vrij is en buiten den oorlogstoestand omgaat. De Britsche regeering zal dan ook geen belemmering van de rechten van on der Engelsche vlag varende schepen dulden. Tsingtau door Japansche troepen bezet. Na de landing van Japansche troepen is de toestand in Tsingtau kalmer geworden. Men verwacht, dat. binnenkort den geheelen spoorweg van Tsingtau tot Tsinan door Ja pansche troepen zal worden beveiligd. De Japansche troepen, die van Tsinan in Oostelijke richting oprukken, hebben Wiehsien. 113 kilometer *tcn Westen van Tsingtau bezet. De troepen, die thans te Tsingtau aan land zijn gezet, zullen in Wes telijke richting langs den spoorweg opruk ken. Het vrijwilligerscorps, dat de buitenland- &che bewoners van Tsingtau hebben opge richt om de orde te handhaven, nadat de Chincesche troepen waren vertrokken, is Dinsdag ontbonden. Districtleiders als priesters. Een Duitsche vrouw met haar kroost in de plaats van Maria. Het eenige werkelijke gebed is: „Ik wil". De „Daily Telegraph** geeft, volgens het Hsb., mededeelingen van zijn Berlijnschen correspondent over de nieuwe „kerken" die door dc Duitsche Geloofsbeweging in den laatsten tijd in de drie gemeenten Gustrof, Wismar en Doberan van het (sterk nat.-so- cialistische) Mecklenburg geopend zijn. De ze gebouwen heeten nu „Ahnenhallen", en zijn een soort van tempels van dc aanbid ding van den „heiligen Duitschen grond" en van het Germaansche ras. Districtslei ders van het nat.-socialisnie treden er als priesters op. De „Ahncnhalle" te Gustrof is een voormalig r.k. kerkje, dat langen tijd leeg had gestaan. Een swastika vervangt thans het vroegere kruis in het venster van glas en lood en een borstbeeld van Hitier prijkt in dc zaal. In de plaats van een beeld van dc Madonna met het Kind zal een nieuw beeld van een Duitsche met „ten minste" vier kinderen komen-; op de wanden staan dc namen van dc voorvaderen der plaatselijke fa milies geschreven. Wat den ritus van®den dienst betreft, bij de opening heeft de burgemeester een rede gehouden waarin hij het gebouw een „tem pel van het Duitsche bloed" noemde, en ver volgde: „Wij gelooven in Duitschland, wij gelooven in do overwinning van het goede, dat is van het loven. Wij be schouwen den menscli als van natu-- re goed en niet in zonden geboren. Het leven aan kinderen te schen ken of zijn leven in den strijd voor zijn kindoren te geven is het hoog ste goed, en de wet van God. die in ons bloed is uitgedrukt, is eeuwig Het eenige werkelijke gebed ligt be sloten in de woorden „Ik wil". De gouverneur van Mecklenburg, Hilde- brandt, nam daarna het woord cn zeide o. m. dat Hitier door God uit het kasteel der Graalridders gezonden is. Daarna zong de Hitler-jcugd een toepasselijk lied. Zeven huwelijken zijn in deze „kerk" reeds ingezegend en vier maal is er een soort van „Duitschen" doop bediend. STEUN VOOR DEN SLOOP VAN VIS- SCHERSBOOTEN WORDT GESTAAKT. Gelijk bekend is, met steun uit het Land bouwcrisisfonds een groot aantal zee- en kustvisschorsvaartuigen gesloopt. Het ligt thans in het voornemen van den minister van oeconomische zaken «leze steunregeling met ingang van 1 Mei 1038 te eindigen. Na 1 Mei 1938 zullen dus van regeerlngs- wege voor het sloopen van zee- en kustvis- schersvaartuigen geen slooppremies meer worden verstrekt. Biedt zich aan: BOERENKNECHT, goed kunnende melken cn wer ken, met 2 Febr. P.G. - W« BUIT, p.a. P. QUAK, St. Maar- tensvlothrug. Te koop gevraagd: W.L. HENNEN, aan of tegen de leg, bij Wed. E. v. d. HORST, Veerweg, An na Paulowna. Wegens vertrek te koop: CAFé-BILJART met volledige vergunning. Te bevragen bij U. BILSTRA, Winkel. Waarschuwing aan Italiaansche boeren, die naar Duitschland gaan. Z. H. de Paus heeft gisteren twintig bis schoppen en twee duizend priesters ontvan gen, die dezer dagen door Mussolini met waardeering waren toegesproken. De Heilige Vader hield een lange rede, waarin hij de priesters loofde en hij sloot zich aan bij de woorden van Mussolini over het grootsche werk ten gunste van de land bouwende bevolking Vervolgens wees de Heilige Vader op den geest, welke het sluiten van het con cordaat met Italië leidde. Ten aanzien van de wolken aan de over zijde van de Alpen zeide de Paus, dat hier nog geen „mooi weer" te verwachten is en hij waarschuwde de talrijke Italiaansche boeren, die binnenkort naar Duitschland zullen gaan om te werken, tegen de geva ren. welke hun katholiek geloof hier be dreigen, in het land, waar het nationaal- socialisme hoogtij viert. DE GEHEIMZINNIGE ZWARTE DOOS. Een redacteur van de Daily Express te Cannes vertelt een vermakelijk voorval van den hertog en de hertogin van Wind- sor. Toen de hertog en zijn gemalin van Cannes naar Parijs vertrokken, volgde dc hertog met grootc belangstelling het inla den van zijn bagage en vooral een zwarte doos werd zorgvuldig in het oog gehouden. Do doos droeg de initialen „H.R.H," (>His Royal Highness). Tot tweemaal toe stapto de hertog uit den trein en toen de kruiers de doos maar steeds op het perron lieten staan, pakte hij haar snel op cn nam haar mede in den trein. De verslaggever is er niet achter kunnen komen, wat deze geheimzin nige doos bevatte. Mussert vandaag voor het gerecht Verdacht van mishandeling. Vandaag zal de leider der Nat. Soc. Beweging in Nederland, Ir. A. Mus sert, voor de Vijfde Kamer der Arr. Rechtbank te Amsterdam terecht staan. Zooals men zich herinnert, heeft Mussert bij de „Blauwe Zand-affaire" gebruik ge maakt van een zweepje, om zich Melchcrs van het. lijf te houden. Melchèrs zijnerzijds, die van bedreiging wordt verdacht, heeft een aanklacht tegen ir. Mussert ingediend, wegens mishandeling, daar hij, Melchers, niet zou hebben gedreigd en dus zonder reden met het zweepje is geslagen. SCHAGEN, 13 Jan. 5 Paarden f 150—300, 6 geldckoeicn (ma gere) f 150—200, 23 idem vette f 150—200, 4 kalfkoeien f 160—230, 6 graskalveren f 40 —70. 34 nuchtere kalveren f S—20, 25 vette schapen f 28—33, 71 overhouders f 17—24, 8 bokken en geiten f 4—12, 15 magere var kens f 34, 7 idem vette per Kg. 6062 ct., 45 biggen f 15—23, konijnen 0.752, kippen f 0.60—1.10, eenden f 0.70. BROEK OP LANGENDIJK. 13 Jan. Uien 12.2012.80, drielingen 8.40, grove 11.80—12.40, stek 0—6.80, peen 2.50, roode kool 3.60G.70, gele kool 1.502.70, Deon- srhe witte kool 1.30—3.20, Savoyekool 1— 2.S0. NOORDSCIIAItWOUDE. 13 Jan. Uien 12.4013.20 drielingen 8.909 grove 12.2012.60, poen 2.703 kleine peen 0.901 rood ekool 4.30G, groene kool 1.70 gele kool 1.50—2.G0 D. witte kool 2.10—3.20. AMSTERDAM. 12 Jan. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 194 vette kalveren: le kw. 78—82 ct., 2e kw. 7076 ct., 3e kw. 5660 ct. per Kg. levend gewicht; 36 graskalveren f 8—13.50 per stuk, 108 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 7374 ct., zware varkens "^273 ct., vette varkens 70—71 ct. per Kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren flinke aanvoer, handel kalm met dalende prijzen. Nuchtere kalveren kleine aanvoer, handel willig met iets lagere prijzen. Var kens kleine aanvoer, weinig handel. Prij zen vette varkens lager. MEDEMBLIK. 11 Jan. Deensche witte kool 2.40—2.70. roode kool 5.60—5.90. gele kool 1.60—2.30. bloemkool uien *4-95, drielingen f3.05, wortelen f2.80—2.90. WARMENTIUIZEN, 12 Jan. Roode kool 3.50-6. gele kool 1.50-2.20, Deensche witte kool 1.80—3.10. Aanvoer- 25400 Kg. roode kool. 6225 Kg. gele kool, 4775 Kg. Deensche witte kool. MIDDENMF.ER, 12 Jnn. Graanbeurs. Paardebooncn 99.25, voertarwe 7..<08, inlnndsche rogge 7.25— <.60. wintorgerst 7—7.50, zomergerst 77.75, witte haver 5.90—7, groene erwten 9.250.75 karwijzaad 22.5023.50. kanariezaad 99 50* blauwmaanzaad f30—31, duivcboonen f9-

Schager Courant | 1938 | | pagina 3