Opnieuw een opzienbarende rede van Dndd uit elkaar gespat VaeJt&al Groeiende weerstand der Chineezen 't Fransche Volksfront Geen Italiaansche bemidde ling tusschen Paus en Hitier Geen politiek in het leger Schager Roosjes Nieuwe misdaden in Frankrijk onthuld Italiaansche propaganda op Corsica SCHAGEN FREDDTs BEKEERING IN THEATER ROYAL. Gisteravond gaf de Amstcrdamsche Too- neelverceniging in Theater Royfel een goed geslaagde opvoering van het Fransche blij spel Freddy's bekcering. De zaal was tot in alle uithoeken gevuld en het publiek volgde het spel met groote belangstelling. Wij komen hierop morgen terug. BUURTCOMMISSIE LOET. Volksspelen op den Nationalen Feestdag. De büiurtcomiTTMSsic „De Loet" heeft de- 2fe weck ter vergadering besloten, op de a.s. nationalen feestdag op de Loet des namiddags volksspelen te organiseer en, voor gehuwden en ongehuwde vrouwen en man nen, van 14-80 jaar. De volksspelen bestaan uit: Voor vrouwen: Ezelprikken. Voor mannen: Hardrijden op door de com missie verstrekte rijwielen, welke speciaal voor dit doel door den heer Middelbeek zijn yervaardigd. Ruim 22 prijzen in natura en geldhonnen zijn beschikbaar. Verder zal op dien dag op de daarvoor gestelde tijden gezellige muziek door middel van een luidspreker-installatie ten gehoore worden gebracht, terwijl de feestverlichting zal branden. De buurtcom- missie heeft haar best gedaan om een ge- zelligen feestdag te organiseeren en hoopt voor de wedstrijden op veel deelname en belangstelling. MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was gisteren trekkend, hoogste noteering was 38 ets. In massa f 2S0; werd verkocht door E. Wonder Kreil aan slager C. Oosterman alhier. De handel in kalfkoeien was niet slecht. In geldekoeicn vrij goed. Voor kalfkoeien was de* hoogste noteering f 230. Voor geldckoeien f 200. Vaarzen geen aanvoer. Graskoeien duur, handel goed, hoogste noteering f 70. Nuchter kalveren prijshoudend 8—20 gld.; handel heel goed. De handel in overhouders was matig; noteering, de hoogste f 24. Jonge vette schapen notecring tot f 33, handel goed. Oude slachtschapen van 2436 gld., handel goed. Dus de handel in wolvee viel lang niet tegen. De handel in vette varkens was trek kend, weinig aanvoer; men zou denken han del goed, maar er schijnt volgens onzen zegsman, tegenwoordig weinig omzet in het varkensvleesch te zijn. Er wordt veel meer koe en kalfsvleesoh gegeten. De handel in biggen kon er best mee door; de 7 weeksche biggen golden 1518 gld., de 12-weeksche biggen 18—23 gld., hokken en geiten werden goed verkocht; handel in paarden vrij goed. Op de kippenmarkt, prijshoudend. Door het slechte weer.was het geen drukke markt. BUS MET TOONEELSPELERS AANGEREDEN. Vier licht gewonden. Vannacht om kwart over twaalf is de bas met artisten van de Amsterdamsche Too- neelvereeniging, welkft in Theater Royal alhier een voorstelling hadden gegeven van Freddy's bekeering, op hun terugweg naar Amsterdam op den Prov. weg tusschen Grootesloot en Ruigeweg aangereden door een trailer van de fa. Smit uit Groningen. Vier der artisten werden licht gewond. Het ongeluk is veroorzaakt, doordat de trai ler, die bestuurd werd door den heer D. H., te weinig naar rechts uithaalde. De trailer is nog 500 m. na het ongeluk doorgereden. De gewonde artisten zijn naar Amsterdam vervoerd. De schok kwam vrij ernstig aan. Alle ruiten ter linkerzijde van de luxe bus werden vernield. De gewonden zijn o.a. Oscar Tourniaire, Mevr. Verhulst, en Philippe la Chapelle. Gelukkig zijn de verwondingen van zeer lichten aard. Uit onze omgeving BREEZAND. Chr. Dem. Unie. Rede van den heer Van Houten De Heer H. van Houten, Tweede Kamerlid, sprak in het gebouw der Evangelisatie over: De C.D.U. en de regeeringsplannen. Hij begon met er op te wijzen, dat men uit troonrede, millioenennota en uitgespro ken plannen precies weet wat men van de re geering verwachten kan. Spr. begreep niet wat zij met „positief" christelijk bedoelt. Wil de regeering dus op den naam Christelijk aanspraak maken, dan moet zij Gods wet als opperste richtsnoer nemen. Maar doet zij dat, vroeg spr. En gezien haar houding, te genover ouderdomspensioen, werkloozenzorg en onderwijs, beantwoordde hij die vraag ontkennend. Ilaar grootste zorg gaat uit naar de defensie en spr. kan dat met het christen-zijn niet in overeenstemming bren gen. Met tal van aanhalingen uit den Bijhei be toogde spr., dat ook do partijen, die zich bij voorkeur christelijk noemen, in de prak tijk door hun zakelijke politiek zich dien naam niet waardig toonen. Wordt gehandeld naar: „Draagt elkanders lasten?" als Minister Colijn zegt, dat de groote inkomens en het kapitaal niet zwaar der belast mogen worden? Spr. is van mccning, dat ons rijke land, dat 100 millioen leent aan Frankrijk voor de spoorwegen, meer geld beschikbaar kan stellen voor werkloozenzorg en steun aan den kleinen middenstand, ouderdomszorg en on derwijs. De Zondagsheiliging, die tegenwoordig nog al op den voorgrond wordt geschoven, ver geet uien geheel in oorlogstijd, merkte spr. op en hij zette, zich beroepend op den Bij bel, uiteen, waarom de C.D.U. tegen het mi litarisme is. Met een uitvoerige toelichting besprak de hoer Van Houten in het laatste doel van zn rede nog eens in het bijzonder doel en streven van de C.D.U. Do heer Van Rostelen kwam in debat en stelde een reeks vragen naar aanleiding van een niet op deze vergadering behan delde, en niet door spr. geschreven bro chure: C.D.U. en S.D A.P. De heer Van Hou ten bleek niettemin bereid van repliek te dienen. De heer Compagnc dankte spr. voor z'n mooie rede en wekte op lid van de C.D.U. te worden, waarna de lieer Van Houten sloot met gebed. K. N. V. B. Vierde klasse B. Bergen, zoo hoopvol begonnen, is ïeelijk in het hoekje beland waar de klappen val len. Maar zoo ooit, dan is er nu gelegenheid het gevaar af te wenden door Westzaan, de hekkesluiter, die bezocht moet worden, te kloppen! Verder: MonnikendamQ.S.C.; Zilver meeuwenMeervogels; ZaanlandiaVer kade; UitgeestK.V.V. N. H. V. B. Eerste klasse A Vrone heeft door de 51 zege op K.F.C. 4 alle gevaar afgewend en ontvangt nu het hooggeplaatste Zaandijk 2, dat in St. Pan- cras ontzettend oppassen moet. Eerste klasse C. Een gcrccdc kans op een of twee winst punten heeft N. Niedorp 2, nu M.F.C. 2 bij haar op bezoek komt (2 uur). Tweede klasse B. D.T.S. 2 geven we weinig l^ans, zelfs thuis niet, tegen Alkm. Boys 3 (2.30). Tweede klasse F. Schagcn 2 ontvangs V.C.L. (2 uur) en zal wel winnen. Strandvogels 2 krijgt bezoek van Ilollandia 4, terwijl Oudendijk naar And. Boys moet. Sijbekarspel is vrij. Derde klasse D. West Frisia 4 is het doel van Aartswoud's reis (12 uur). Een gelijk spel zouden we al een knap stukje werk vinden. Derde klasse F. Bergen 2Vrone 2 is op papier voor de thuisclub maar haar dalende prestaties zijn weinig vertrouwenwekkend (2 uur). Ursem zal zich vast en zeker handhaven tegen Schoorl dat haar bezoekt (2 uur). Dirks- horn zal trachten ook uit (10 uur) van Me- vo 2 te winnen. Vierde klasse D. DTS 3 kan het bezoekende Alkmaar 4 ook weer baas blijven (12 uur). Oudorp 2 houdt Gr. Schermer 2 er zeker onder. Schagen 4 zal aan het bezoekende Spoorvogels geen gewillig slachtoffer hebben, maar de pun ten blijven in Schagen (10 uur). Adspiranten. Afd. K.: Alcmaria a—Bergen a (12 uur). Alcmaria bDTS a (1.15); Schoorl aUit geest a (12 uur.) Afd. L.: Alcmaria c—DTS b (12 uur), Koe dijk aCSV a. (11 uur); Alkmaar bVrone a (12 uur.) Afd. N.: N. Niedorp a—MFC a (12.30) Afd. O.: N. Niedorp bVCL a (11 uur.) Hitier volstrekt alleenheerscher van Duitschland. De vroegere ambassadeur der V. S. te Berlijn, Dodd, heeft tijdens een diner een rede gehouden, waarin hij verklaarde, dat Hitier thans meer alleenheerscher is dan welke Middeleeuwsche Keizer van Duitsch land ook. Dodd beweerde, dat onder Hitier in Duitsch land in vijf jaar tijd bijna evenveel persoon lijke tegenstanders ter dood gebracht wa ren, als Karei II van Engeland in de zeven tiende eeuw in twintig jaar had terecht doen stellen. Aanval op wapenfabrikanten. Dodd beschuldigde de vertegenwoordigers van de groote Amerikaansche en Britsche wapenfabrikanten ervan, dat zij den Vol kenbond bij twee of drie gelegenheden, toen de bond op het punt stond handelend op Ie treden om agressie tegen te gaan, mach teloos hadden gemaakt. Hij noemde het voorts een ernstige fout van de Vereenigde Staten, de Volkenhonds gedachte te minachten, hetgeen volgens hem de voornaamste oorzaak was van de herleving der oude annexatiegedachten. Tenslotte liet Dodd volgens een „U.P."- bericht een waarschuwing hooren inzake de situatie in liet Verre Oosten en merkte op, dat deze wel eens in een wereldoorlog zou kunnen eindigen. Indien Japan overwint, zal Rusland dooi de vereenigde fascistische machten worden omringd en het resultaat daarvan zou wel eens een groote oorlog kunnen zijn. Het menschdom verkeert in groot gevaar, maar de democratische regeeringen schijnen niet te weten wat te doen. Indien er niets gedaan wordt, zal de Wes- tersche beschaving, godsdienst, persoonlijke en economische vrijheid groot gevaar loopen. Don Vereenigden Staten treft evenveel ver wijt als de andere landen. Hij prees Wilson voor wiens succes menschen uit alle landen bijna hebben gebeden en zeidc, dat deze ver slagen word door „zekere bevoorrechte groe pen van business men". Bewonderenswaardige staal tjes van moed. De Amerik'aansche schrijfster Agncs Smedley is te Hankau teruggekeerd, na drie maanden te hebben vertoefd in het hoofd- SCHOORL SCHOORLDAM. Geslaagd voor het te Amsterdam gehouden examen voor schrijver 2e klas hij den dienst der Directe belastaingen, invoerrechten en accijnzen, de heer F. Buijl, werkzaam ten ontvangkantore te Alkmaar. ZIJPE BURGERVLOTBRUG. De boerderij „Welgelegen", eigendom van den lieer J. Slachter, is onderhandscli ver kocht aan den weled. heer Dr. Stapel, Rijks veearts te Spanbroek. De val van de regeering Chautemps door de communisten veroorzaakt In de allerhoogste finantieele nood nog groote sociale eischen. Zooals op de eerste pagina van dit blad reeds gemeld, heeft de regee ring Chautemps hedennacht haar ontslag aen den President der repu bliek aangeboden. Deze gang van zaken, welke waar schijnlijk een breuk beteekent in het Fransche volksfront, kan voor Frankrijk, ja, voor heel de wereld zeer belangrijke gevolgen hebben. De strijd tusschen kapitaal en ar beid, tusschen links en rechts, tus schen nationalisten en Moskouman nen heelt zich in Frankrijk zoo toe gespitst, dat met geen mogelijkheid voorspellingen zijn te doen over het verloop der regeeringscrisis, welke hedennacht is aangevangen. Zullen de communisten, gesteund door de socialisten een greep naar den macht doen? Of zal Chautemps met behulp van meer rechtsch georiënteerde groepen een gema tigd bewind kunnen invoeren? 't Zijn al vragen welker beanl woording op dit oogenblik nog niet mogelijk is. De gevolgen van nationalen aard kunnen dus zeer ernstig zijn, maar niet minder dreigend zijn die van internationale strek king. Over het verloop der historische vergade ring van hedennacht nog het volgende: In den loop van de vergadering der „Dc- legation'des Gauches", welke gisteravond gehouden werd, hadden de socialisten ver klaard, dat zij niet dan na raadpleging van hun fractie konden toestemmen in toevoe ging van de zinsnede over „handhaving van de monetaire vrijheid" aan de motie van vertrouwen. De regeering wilde deze zinsnede toege voegd zien. De parlementaire fractie der socialisten sprak zich met 75 tegen 36 stem men uit voor aanvaarding der aanvulling. De Kamerzitting werd toen onverwijld her vat. Namens de socialistische fractie verklaar de Serol, dat de fractie, om het volksfront te handhaven, voor de motie van vcrtiou- wen zou stemmen. De communist Ramctte betreurde het, dat Chautemps niet verklaard had, dat hij het programma van het volksfront punt voor punt wilde ver werkelijken. Hij noemde de sociale eischen van zijn partij op en ver klaarde, dat, indien de communisten niet tegen do motie zouden stem men, dit alleen geschiedde, omdat zij het volksfront niet wilde ver breken. De communisten krijgen hun vrijheid terug. Chautemps antwoordde: „Ramette heeft zeer openhartig gesproken. Ik had de Ka mer gevraagd, zich achter de regeering te scharen om de positie van den frank te verstevigen. Juist op dat oogenblik noemt Ramette een lijst van groote uitgaven, die zijn partij eischt. Ik ben en blijf getrouw aan mijn gegeven woord. Ik geloof niet, dat het nobele Fransche volk ooit van ons heeft willen vragen, dat wij in de elemen tairste waardigheid zouden tekort schieten. Ramette heeft zijn vrijheid gevraagd. Ik geef hem haar." Deze verklaring van Chautemps veroor zaakte in de rijen der socialisten een zekere verwarring. Onder die omstandigheden werd door socialisten en communisten schorsing der vergadering gevraagd. De socialistische ministers hadden het voornemen, hun verdere mede werking aan het ministerie te ont zeggen, indien zij niet van Chau temps een geruststellende verzeke ring verkregen betreffende zijn wensch, een beroep te doen op de meerderheid van het volksfront. Door deze socialistische beslissing was het kabinet in feite demissionair geworden. Te 4.45 uur werd de vergadering hervat, doch de regeeringsbanken bleven leeg. Her- riot deelde mede, dat Chautemps hem had doen weten, dat hij geen belang stelde in het debat. Herriot verklaarde vervolgens dat de zitting was opgeheven. De communisten verlieten de zaal met den kreet: „Volks front", hetgeen door de rechterzijde werd be antwoord met: „Naar Moskou". Nu de communisten hun vrijheid van han delen uit handen van den minister-presi dent hadden herkregen verklaarden de so cialisten dat in deze omstandigheden de re geering niet langer een beroep op het volles- front kan doen. De socialistische fractie be sluit derhalve, dat haar leden der regeering niet langer hun medewerking kunnen ver leden. BI urn, die even na vier uur in de kamer aankwam, verleende zijn medewerking bij de opstelling van den ontslagbrief. Hij over handigde Chautemps dezen brief, waarna de minister-president den collectieven ont slagbrief opstelde. Te 5.05 vannacht vertrok ken de leden der demissionaire regccring naar het Elysee, waar zij hun ontslag aan boden. kwartier van het achste Chinccscho leger. Zij verklaarde, dat het geheele Chinceschc volk zich aaneen sluit, niettegenstaa'nde de bijna onoverkomelijke moeilijkheden, om te gen de Japansche aanvallers te strijden. Vele duizenden Chineezen nomen deel aan den guerilla-oorlog. Zij waden blootsvoets door de sneeuw en trekken tot den hals dor de ijskoude rivieren. Velen hebben door de koude tijdens de nachtelijke ge vechten ledematen verloren. Het volk leidt, zichzelf op tot een leger en daardoor is het voor de Japansche troe pen in het noorden zeer moeilijk. Meerma len trekken groepen van honderd man het veld in, slechts gewapend met vijftig gewe ren. De overigen nemen dan de geweren van de gesneuvelden of veroveren wapenen op de Japansche troepen. Miss Smedley deelde verder mede, dat in Sjansi tweehonderd mijnwerkers een arse naal hebben opengebroken toen de Japan sche troepen naderden. Vergezeld van hun gezinnen vochten bij zich ccn weg naar dc veiligheid en zij hielpen do Chineeschc troepen om den tegenstander een neder laag te doen lijden. Dc Japansche troepen maakten deel uit van de twintigste divisie, welke duizend man verloor aan dooden, ter wijl vijfhonderd krijgsgevangenen werden gemaakt. Deze mijnwerkers werden geleid door ccn vrouw van 61 jaar. Wel een mogelijk bezoek van den Führer aan het Vaticaan. In een telegram, dat de Lidove Listy he den zal publiceeren maakt de Romeinsthc correspondent van dit blad melding van het gerucht, dat in officiecle kringen de ronde doet over bemiddeling van Mussolini tus schen het Vaticaan en Duitschland, welke thans in voorbereiding zou zijn. „In de best ingelichte Romeinsche krin gen, aldus voegt de correspondent hieraan toe, verklaart men, dat geen enkele onder handeling van den Duce van dezen aard gaande is. Misschien zou Mussolini zijn per soonlijken invloed willen gebruiken, om de kerkvervolgingen, die Duitschland in de we reld een slechten naam geven, te doen ein digen. Het schijnt echter, dat Mussolini een stap wil vermijden, die niet zonder gevaar zou zijn te worden uitgelegd als een inmen ging in binncnlandsche aangelegenheden Vanwege het Vaticaan wordt «een enkele aanwijzing gegeven, dat Mussolini zijn standpunt zou hebben gewijzigd. Een offi cieel bezoek van rijkskanselier Hit Ier als hoofd van den Duitschen staat aan den II. Vader is zeker niet onmogelijk. Alle staats hoofden, die te Rome verblijf hebben gehou den, hebben een dergelijk' bezoek gebracht. Het zou dus als natuurlijk beschouwd kun nen worden, maar er is te dien aanzien nog geenerlei beslissing nenomen." De sociale verhouding bij de K.P.M. Wettelijke arbeidsbemiddeling noodzakelijk geacht. De heer Bruineman heeft aan den mi nister van Koloniën in verband met het K.P.M. conflict ecnige vragen gesteld: De heer B. wijst er o.m. op, dat een beschikking op een verzoek schrift inzake de arbeidsverhoudin gen bij bedoelde maatschappij meer dan een jaar uitbleef en vraagt: Is de minister niet van meening, dat het een landsbelang van de eer ste orde is, dat de sociale verhou dingen bij een bedrijf van den omvang als dc Koninklijke Pakct- vaart Maatschappij gunstig zijn? Voorts vraagt de heer B.: Wil het den minister niet voorkomen, dat 't uitbreken van een conflict bij de K.P.M. met alle dor overheid ten dienste staande middelen had behooren te worden voorko men? Tenslotte bepleit vrager de wenschclijk- heid, ook in Indië het instituut der wette lijke arbeidsbemiddeling, eventueel met verplichte cn bindende arbitrage bij vitale bedrijven te doen invoeren. R.K. officieren werden opgewekt zich meer met de politiek te gaan bemoeien. Vele leden spreken in het voorloopig ver slag over de bcgrootig van Defensie den wcnsch uit, dat de militairen zich buiten de sfeer van de politiek zullen houden. Het had de aandacht van eenige leden getrokken, dat op een vergadering van R. K. officieren de generaal-majoor jhr. J. Th. Alting von Gesau de officieren had opge wekt, zich meer met de politiek te bemoei en, en voorts, dat het orgaan van de Alge- mecne Vereeniging van* Nedorlandsche Re serve-officieren er, korten tijd geleden, mel ding van heeft gemaakt, dat de gezant van België en een twintigtal toen in ons land verblijvende Belgische reserve-dffieieren waren uitgenoodigd tot het bijwonen van de feestelijke herdenking van de oprichting van genoemde vereeniging, bij welke gele genheid de commandant van het veldleger een rede heeft gehouden over don reserve- officier in den huidigen tijd. Ook andere leden verklaarden deze geste van genoemde vereeniging minder juist te oordeelen. Te koop gevraagd: 3 BIGGENMERKEN, van 1937, door Th. B. VER- DUIN, Burgerbrug. Voor direct gevraagd: Een HULP i.d, HUISHOUDING, v. d. of d. en n., bij D. MA* REES. Oudesluis. Te koop gevraagd: DRIE BIGGENMERKEN, door ER1KS, Oudesluis. VOORZIEN VAN ARBEIDER. D. KAAN Kz., Wieringer- waard. BLANK HAVERSTROO te koop, bij L. DOEK ES, Dirks hom. Niet op Zondag. Te koop: EEN SLACHTPAARD bij J. A. BAKKER, Wieringer- waard. Ook in verband met de Csar? Naar verluidt, worden ernstige misdaden in verband gebracht met de „Csar", n.1. de moorden op den Rus Navasjin cn op Laeti- tia Tourcaux, alsmede de ontvoering van generaal Mi lier. In den afgeloopen nacht is Robert Pui- reaux gehoord, die beschuldigd wordt, de heide Italiaansche journalisten Carlo en Nello Roselli te hebben vermoord. Hij ontkende ooit te Bagnoles de 1'Orne waar de Italianen werden vermoord, te zijn geweest, doch hij gaf toe, dat de auto, waar in zij werden achtervolgd, aan zijn moeder behoorde. Verder zijn nog in verband met deze zaak een zekere Bouvier en Fauran gearresteerd Zij zullen geconfronteerd weden met Jacu- biez, die eveneens beschuldigd wordt van medeplichtigheid aan dezen moord. Verder heeft ingenieur Locutv verklaard, dat Metenier hem heeft medegedeeld, dat de „Scar" de gebroeders Roselli zou heb ben vermoord. Opnieuw arrestaties te Clermont Fcrrand. Tc Clermont Ferrand zijn wederom kirie personen gearresteerd, die beschuldigd wor den van het in bezit hebben van wapenen en het handel drijven hierin. Vergadering verboden. De prefectuur van politie heeft medege deeld, dat een vergadering van de Fransche volkspartij (Parti Populaire Francais), wel ke Vrijdag 14 Januari in het Velodrome d' Hiver zou worden gehouden, verboden is. De vergadering had ten doel te protesteeren tegen liet feit dat generaal Duseigneur, die gearresteerd is in verband met de „Csar" als gewoon misdadiger wordt behandeld. De Italiaansche propaganda strekt zich thans ook tot Corsica uit. De diplomatieke redacteur v. d. Manchester Guardian ont hult in dit verband, dat te Livorno een „Cor- so-Dalmatia"-commissie is in het leven ge roepen welke van de Italiaansche regcering een jaarlijksche subsidie van 6 millioen lire ontvangt. Dit subsidie dient voor de publicatie van periodieken, die een beweging op het ei land moeten verwekken tot aansluiting bij Italië. Toch, aldus besluit de diplomatieke redacteur zijn artikel, schijnt het niet dat de Italiaansche propaganda tot nu toe eenig effect op de Corsicanen in het algemeen heeft gehad. EIERVEILING SCHAGEN, 13 Jan. Aangevoerd: 40.000 kipeieren: 5456 Kg. f 3.70-3.83. 56—58 Kg. f3.70—4, 58—60 Kg. f3.90—4, 60-62 Kg. f 4—4.10. 62-65 Kg. 4.15 —4.45, eendcicrcn f3.40 per 100 stuks. IIELDERSCHE EIERVEILING, 13 Jan. Aangevoerd: 16875 kipeieren: 52—54 Kg. 3.40—3.60. 55-37 Kg. 3.30—3.80, 58-60 Kg. 3.50—4. 61—63 Kg. 3.80—4, 64—70 Kg. 3.80- 4.50, 170 eendeieren 2—2,40 per 100 stuks. HOORN, 13 Jan. 1 stapel, wegende 795 Kg. kleine Fabrieks kaas f 22.50. Handel goed. MEDEMBLIK, 13 Jan. Deensche witte kool 1.70—2 30, roode kool 4.75—6, gele kool 2.75 per 100 Kg., bloem kool S.90—9 per 100 stuks, kroten 3.75 per 100 Kg., wortelen 2.90—3.— per 100 Kg. WARMEN HUIZEN, 13 Jan. Roode kool 2.90-6.20. gele kool 1.50—2.50, Deensche witte kool 2.202.90, drielingen 8.40, uien 11.7012.80, grove uien 11.90 12.10, eigenheimers 2.80. Aanvoer: 17035 Kg. roode kool, 9350 Kg. gele kool, 22275 Kg. D. witje kool, 2975 Kg. uien, 200 Kg. aardap pelen. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Jan. 550 kg. aardappelen Bevel. 2.10—2.40; 10.000 kg. uien 12.70—13; drielingen 8.40—9; grove 12.3012.40 stek 5906.50 2000 kg. peen 2.50 2.80; kleine peen 1.20 13000 kg. roode kool f 2.70—6; 30 000 kg gele kool f 1.50—2.80; 50000 kg. D. witte kool f 1.303; 6000 stuks Savovekool f 1.302.40. NOORDSCIIARWOUDE. 14 Jan. 220 kg. uien 12.5012,90; drielingen 8.90; grove 12.20—12.30; 1200 kg. kroten 3—3.80: 10900 kg. roode kool 4.10—6.20 16500 kg^ gele kool 1.50—2.40; 57400 kg. d. witte kool f 1.70—3.20 BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederlandsche boter.is heden vastgesteld op 81 cent p. kg. DE BOTERHEFFING. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat dc heffing en de steunuilkeering op boter, be houdens tusschentiidsche wijziging, voor de week van 13 tot 20 Januari is vastgesteld up 60 cent per kg.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3