'n Uitkomst voor U QCoaMg cbotrcÜL PIJN! ABDIJSIROOP geen twee Brillen Opticien Teriep wbêbbkbsl ie Alkmaar. Vergadering van den Raad op Vrijdag 14 Januari 1938, 's namiddags om 7,15 uur. Voorzitter de heer J. Cornelissen, burge meester, secretaris de heer A. C. Roggeveen. Alle leden zijn aanwezig, behalve de heer Dekker, die wegens ernstige ongesteldheid verhinderd is. De Voorzitter opent precies op tijd. Onderzoek geloofsbrieven. Aan de orde komt bet onderzoek van de geloofsbrieven van liet nieuw gekozen raads lid, den heer M. Wissekcrke. De hoeren Klaver, De Vries en Bijlsma worden tot commissie van onderzoek be noemd. Bij monde van den heer Klaver wordt tot toelating geadviseerd. Conform besloten. Ingekomen stukken en adressen. Ingekomen zijn o.a. berichten van Ged. Sta ten, houdende goedkeuring van het raads besluit tot het aangaan van een kasgeldlec- ning en dat tot conversie van geldleeningeu. Voorts de beschikking van de ministers van Binnenlandsche Zaken en Financiën, hou dende gegrondverklaring van het beroep in zake het quotiënt der financieele verhou dingswet. Voor 1932 en 1933 is dit quotiënt nader vastgesteld op resp. 15.4391 en 14.1697. Voor kennisgeving aangenomen. Tegen ontheiliging van den Zon dag. Ingekomen is een verzoek van de heeren G. Kuijs en H. Pilon, tot handhaving en aan vulling der gemeente-verordeningen, tor voorkoming van ontheiliging van den weke- lijksehen rustdag. Als leider van groepen van burgers, die de handhaving van de Christelijke be ginselen ook in het openbare leven voor staan waaronder een voorname eisch is liet eerbiedigen van den Zondagsrust constateeren zij, dat jaarlijks doör de ker nnis twee Zondagen in beslag worden geno men en tevens dat dit jaar bij gelegenheid van de winkelweek en tentoonstelling op een Zondag de rustige sfeer der gemeente werd gestoord door muziek op ongewensch- tcn tijd en een onchristelijken bokswed strijd. Zij brengen in herinnering de woorden van onze Koningin in de Troonrede, „dat de Overheid niet zal aanmoedigen alles, wat tot de ontheiliging van den wckelijk- sclien rustdag aanleiding geeft" en zijn van meening, dat deze dag. door Goddelijk gezag geëischt, werkelijk voor den wel stand van personen en gezinnen voor heel het maatschappelijk leven dringend nood zakelijk is, vooral in onzen tijd cn onze gemeente. Zij verzoeken daarom de gemeenteveror deningen op dit punt te doen handhaven en in den geest van de Troonrede te doen aanvullen met bepalingen, die de gewraak te feiten zooveel mogelijk beperken op pu blieke plaatsen en terreinen van de ge meente. Het advies van B. en W. B. en W. deelen naar aanleiding van dit verzoek mede, dat al mogen verzoekers volgens groote volksgroepen wellicht gelijk bobben, niet mag worden vergeten, dat het in deze gemeente altijd gewoonte is ge weest, op Zondag kermis en feesten te houden, hetgeen in vergelijking met an dere streken van ons land, steeds op zeer behoorlijke wijze geschiedt en daardoor de Zondag niet wordt ontheiligd. Ton aanzien van de handhaving der ge meenteverordeningen kunnen B. en W. niet inzien, op welke wijze deze alhier niet zouden worden gehandhaafd. Verder zijn hun geen omstandigheden bekend, op grond waarvan van de tot beden gevolgde gewoonte zou moeten worden afgeweken, in verband waarmede zij het niet noodza kelijk achten, den Raad eenig voorstel te doen. anders, dan het verzoek voor kennis geving aan te nemen. Alle leden kunnen zich hiermede verecni.- gen Verlenging van huur terrein aan de haven. Verzoek van de Directie van Meurs en Co.'s baggerbedrijf N.V. te Alkmaar, om verlenging van huur met één jaar van ter rein aan de haven. B. en W. stellen voor op dit verzoek gunstig te beschikken. Besloten tegen 10 cent per M2, per jaar voor den tijd van een jaar tot verlenging over te gaan. De heer Van Erp vraagt aan B. en W. bij <lo voorwaarden de eisch te stellen, even- tucele opstanden bij het beëindigen van den termijn voor rekening van den huurder te doen verwijderen. Wethouder Buiskool stelt voor een clau sule op te nemen, om binnen een zekeren termijn na beëindiging der huur voor reke ning van den huurder opstanden door de gemeente te doen verwijderen. De Voorzitter wijst er op, dat B. en W. krachtens de Gemeentewet toch dit recht al hebben, hetgeen Wethouder Buiskool be aamt. Verzoek om ontslag van den di recteur der lichtbedrijven. Naar aanleiding van het verzoek van den Directeur der Lichtbedrijven om ontslag uit zijn betrekking met ingang van 1 Maart 1938. wegens 't bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd, stellen B. en W. voor het ontslag met ingang van genoemden da tum eervol te verlcenen. Conform besloten. Benoeming onderwijzer U.L.O.- School. N.n.v. de rapporten van het hoofd dei- school en de berichten van den inspecteur van het L. O. in de inspectie Den Helder, bieden B. en W. de navolgende voordracht aan; No. 1 de heer J. Frankfort te 's-Gravenhage wonende te Zaandam. No. 2 de heer W. F. Veen te Amsterdam. De benoeming gaat in 24 Januari a.s. Benocngl de heer J. Frankfort met alge- mecne stemmen. Aangeboden worden de gemeente- en bc- drijfsbegrootingen 1938. Tot commissie van advies worden be noemd de heeren de Vries, Bijlsma en Stam die resp. 7. 7 en 6 stemmen op zich ver- cenigden. De heeren Klaver, de Veer en Bakker kregen resp. 2, 1 en 1 stem, terwijl 1 stem blanco werd uitgebracht. Gewijzigd wordt de bcgrooting 1937. Renteverlaging geldleening. Met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten is gesloten een geldleening, oorspronkelijk groot f 57000, pro resto f 52.200, rentende 4V4% per jaar, met een jaarlijksche aflos sing van f 1600. In verband met de hooge rente, stellen B. en W. voor deze te converteeren en wel: het restant van deze leening per 1 April a.s. buitengewoon af te lossen onder betaling van een boete van 1% of f 522.en voor rekening van de gemeente per 1 April a.s. aan te gaan een geldleening tot een bedrag van f 52.200 o.a. op de voorwaarde, dat de leening wordt gesloten tegen een koers van 100% en tegen een rente van 3per jaar. De gemeente heeft ten alle tijde de be voegdheid de lecning geheel of gedeeltelijk buitengewoon af te lossen, mits hiervan 3 maanden van te voren wordt kennis gege ven aan den geldschieter. Conform besloten. Bij de ontwerp-begrooting is volgens den Burgemeester met dit voordeeltje geen re kening gehouden. Wel hebben B. cn W. een bestemming voor dit winstpostje. De uitbreiding van de Algemeene Begraafplaats. Hoewel do Algemeene Begraafplaats al hier nog voor een aantal jaren voldoende ruimte biedt, hebben B. en W. reeds thans overwogen, met het oog op de werkverschaf fing, een voorstel tot het uitbreiden te doen. Hierbij kwamen twee plannen naar voren n.1. uibreiding naar achter en uitbreiding naar de Zuid-Oostzijde. Onderhandelingen voor de verkrijging van de voor de uitbrei ding noodigen grond zijn gevoerd met bet Weezen-Ar.mbestuur te Barsingerborn en het bestuur der B.K. Kerk te Scbagen c.s. cn met den heer C. de Jongh. Het resultaat van deze onderhandelingen was, dat van de uitbreiding naar achter een grondaankoop van f 5200.- noodig zou zijn, terwijl de kosten der verdcro uitbrei ding in deze richting volgens raming zou den bedragen f 10.750.- in totaal alzoo f15.950 Bij dit plan zou ecii 'aantal vh'n '645 niéu we graven worden verkregen. Hierbij kan nog worden opgemerkt, dat aankoop van terrein van lvct R. K. Kerkbestuur een aan tal bezwaren waren verbonden die vrijwel onoverkomelijk bleken. Ten aanzien van de uitbreiding naar de Zuid-Oostzijde zijn onderhandelingen ge voerd mot den boer C. de Jongh. Voor deze uitbreiding is noodig 7500 M2 De Jongh verklaarde echter niet partieel te willen verkoopen, doch zijn geheele bezit aan de Hoep, bestaande uit huis, schuur en bouw land ter grootte van 1.23.20 II.A te willen verkoopen voor de som van f 11000.Wordt van deze perceelcn een oppervlakte van 7500 M2 afgenomen, dan resteert huis, schuur en bouwland ter grootte van 0.48.20 H.A. B. en W. zijn van oordeel, dat dit. over blijvende bij publieken verkoop een dusda nige prijs zal opbrengen, dat de benoodig- dc grond niet duurder wordt dan bij bot eerstvcrmclde plan. De verdere kasten van deze uitbreiding zullen volgens raming be dragen f 800.- waarbij 6S0 nieuwe graven zullen worden verkregen. B. en W. zijn van oordeel, dat. het laatste plan met het oog op de verfraaiing der be graafplaats, zoowel met het oog op de kos ten en het verkrijgen van een grooter aan tal graven, verreweg de voorkeur ver dient, in verband waarmede zij voorstellen tot de uitvoering van dit plan te besluiten. Het ligt in de bedoeling bet werk te doen uitvoeren in werkverschaffing en een bij drage in de kosten te verzoeken zoowel aan het Rijk als aan de Provincie. Bij aanne ming van het voorstel zal voor de voldoe ning van de voor de gemeente overblijvende kosten een geldleening moeten worden ge sloten. De bezwaren, welk zijn verbondon aan den aankoop van terrein van liet R.K. Kerk bestuur, vermeldden wij reeds in ons blad van Zaterdag j.1. De heer Van Erp spreekt er zijn voldoe ning over uit dat hier een werkverschaf- fingsobject is gevonden. Hij vraagt, hóe de calculatie is gemaakt. Waarschijnlijk heeft de thans afgetreden wethouder de heer Schoorl, de onderhandelingen gevoerd. Spr. CTHIHffilHiiaKiiffl1 meer noodiir. Eén paar glazen voör ver zien °n lezen ner naar f 4.bi' Oogonderzoek gratis. te SCHAGEN. Ziekeniondsleverancier. is overtuigd dat, indien B. en W. tot nieu we onderhandelingen met den eigenaar overgaan., zeker een f 2000.lageren prijs zou zijn te bedingen. Burgemeester: Zeker als zooiefs in open bare vergadering wordt gezegd! De heer Van Erp: Het is wel noodig, dat iedereen dit weet. Verschillende leden dringen op besloten zitting aan. De Raad gaat in comité. Na heropening deelt de Voorzitter mede, dat B. cn W., geboord de besprekingen in comité, hun voorstel terugnemen. Opmerkingen- worden hierover niet ge maakt. De boer van Erp beeft iets gelezen over bet G.E.B. Hij vraagt, of B. cn W. hierover niededccling in openbare vergadering willen doen. Dc burgemeester vindt beter dit in comité te behandelen. Den heer van Erp hebben klachten bereikt dat den laatsten tijd geen vet is verstrekt op de uitgegeven votbonnen. Burgemeester beeft deze zaak reeds onder zocht. Door dc feestdagen is de vraag zoo groot geweest, dal de voorraad was uitgeput. Juffr. Blauw heeft deze groote vraag niet kunnen voorzien. De heer van Erp kan met dit antwoord géén genoegen nemen. Juffr. Blauw bad zijns inziens tijdig maatregelen moeten ne men. Het uitgeven van meer bons dan de voorraad vet bedraagt is in elk geval een fout. De burgemeester zal dit nog onderzoeken. Ook hem hebben veel klachten bereikt. Het is geen zuinigheid van de gemeente want die legt er geen geld op toe. De heer Klaver meent dat de gemeente geen groote voorraden mag maken. Dc heer Bijlsma zegt, dat juffr. Blauw voorheen meer heeft aangevraagd dan eigen lijk mocht. Thans kan zij geen voorraad meer maken. Dc heer van Erp begrijpt dit niet. Wethouder Buiskool ziet hierin ook weer een geval waarin de practijk niet' met de theorie klopt. De burgemeester kan de ontevredenheid begrijpen maar de gemeente kan er niets aan veranderen. Daarna gaat dc Raad in comité, waar niet alleen het aanbod van 't P.E.N. zal worden besproken tot overname van het gemeente lijk Electriciteitsbedrijf, maar ook het inge komen bod der gemeente Alkmaar tot over name van onze gemocntelijke gasfabriek. Verkoudheid, hoes!, bronchitis en de gevaarlijke gevolgen daarvan. Sommige menschen, die wat vatbaar zijn op borst en keel denken, dat het nu eenmaal hun lot is 's winters te moeten hoesten, kuchen, hijgen en benauwd op de borst te zijn. Indien Gij tot diegenen behoort, probeert dan eens de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop die honderdduizenden hun levens-blijheid heeft teruggegeven. Reeds naenkele lepels bemerkt Ge dat dit middel U werkelijk zal kunnen helpen. De slijm, die op de borst drukte, en U benauwd maakte, komt gemakkelijk los, de hoestbuien tvor- den zeldzamer, lichter en verdwijnen, Uw adem haling wordt weer diep en geruischloos en de slijmvliezen van Uw borst en keel worden versterkt. De planten-extracten en de codeïne, de grootste hoest-bedwinger, maken de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop tot ,,'s Werelds béste Hoest-siroop". AKKER's verstèrkte Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebi Zitting van Vrijdag 14 Januari. Schermerhor n. MET EEN TRACTOR OP DEN RUSTEN BURGERWEG. De eerste zaak welke de Kantonrechter, mr. F. G. G. Boerrigtcr gistermorgen te be rechten kreeg, was die tegen C. B. uit Spanbroek, die ervan werd beschuldigd op 27 September van het vorige jaar op den Rustenburgerweg onder Schermerhorn met ccn tractor te hebben gereden, waarvan de voorwielen niet waren voorzien van rub berbanden of een metalen band. doch welke opstaande kanten hadden. Door dit voertuig, dat een gewicht had van 2500 Kg. zou ge noemden weg over den geheelen afstand vernield zijn. Dc verdachte beweert in September ab soluut niet op dezen weg te zijn geweest. De ambt. van bet O.M., mr. H. B. de Brueijs Tack, wijst er verd, op. dat bij vroeger ver klaard hoeft, er wél geweest te zijn. Verd.: Dat moet een vergissing zijn; ik was wel op den Molenweg, maar niet op den Rustenburgerweg met een dusdanige tractor, dus ken deze ook niet door mijn beschadigd we ze. Do verdediger van verd.. Mr. C. Smal, uit Alkmaar, heeft een getuige décharge meegebracht, n.1. con zekeren Brandhof, een gewezen knecht van verd. Pleiter stelt dezen getuige de vraag of hij ais chauffeur van zijn cliënt daar in September geweest is. Gei: Nee, ik heb daar in September niet gereje. Ik heb op de Molenweg- gereje cn ben wel de Rustenburgerweg overgestoke, maar dan in de breedte cn niet in de leng te! Get. K. Lochner, opzichter van het Water schap „Dc Schermer" verklaart dan dat het wegdek van den Rustenburgerweg heele- maal was beschadigd. Voorgeroepen wordt dan get. N. Water drinker, Rijksveldwachter te Schermerhorn. Deze vertelt, dat verd. zelf gezegd heeft, dat h" den Rustenburgerweg over moest; hij was bereid den volgenden dag de schade te herstellen. Kant.: Kent U nog andere tractors met dergelijke voorwielen? Get.: Geen een in de hecle Schermer. Verd.: Dan hè je nie goed uitgekeke; d'er binne d'er vele. De Ambt. v. h. O. M., vordering nemende, acht het ten laste gelegde wettig en over tuigend bewezen. Het spreekt vanzelf, zegt mr. de Bruijes Tack, dat nu het spoor niet meer is na te gaan en wijst erop, dat er geen andere tractors met wielen van dat soort zijn. De ambt. eischt f 40.boete, subs. 30 dagen. De verdediger van verd. mr. Smal, meent daarentegen, dat er geen enkel bewijs is geleverd, dat de tractor van verd. daar ge reden beeft. Na rc- cn dupliek zal de kantonrechter over een weck schriftelijk vonnis wijzen. Alkmaar. EEN GEVAARLIJK EXPERIMENT DAT MEER VOORKOMT. De volgende verd. is J. W. v. d. St. uit Alkmaar, wiens zaak de vorige week was aangehouden. Hij zou op den Hoornschen weg, onder de gemeente Oudorp zich hebben laten voorttrekken door een vrachtauto, ter wijl hijzelf op de fiets zat. Verd. zegt, dat de auto met een kalm gan getje achterop kwam rijden; hij heeft toen z'n linkerhand uitgestoken, want de auto kwam op hem toe en heeft zich zoo van de auto afgeduwd. Als get. wordt gehoord de verbalisant H. P. Wichman, Rijksveldwachter te Amster dam. Deze verklaart op 20 October positief ge zien te hebben, dat verd. zich liet voorttrek ken. De ambt. van het O.M. acht het ten laste gelegde, door deze getuigeverklaring, wettig en overtuigend bewezen. Spr. noemt dit voorttrekken een gevaarlijk experiment, dat meer voorkomt en eischt f 10 boete, subs. 10 dagen. Verd.: Ik ben werkeloos en ken dat abso luut niet betalen. De kantonrechter veroordeelt dan verd. tot f 5 boete subs. 5 dagen. Lutjewinkel. WIÉ WAS HET EERST OP DE BRLTG? Volgt de aangehouden zaak tegen S. Sp., handelsreiziger uit Amsterdam die op een bruggetje te Lutjewinkel met z'n vracht auto een aanrijding heeft gehad met een luxe wagen. Als eerste getuige komt voor mej. S. Plak- man-Snip uit Lutjewinkel, die op 26 Augus tus de aanrijding heeft gezien. Mijn mee ning is zegt get. dat de verd. de schuld heeft. Kant.: Dat zullen wij hier wel uitmaken; komt u nu niet met uw meeningen. De verd. zegt, dat hij het eerst op de brug was en daar gaat het om. Get. Absoluut niet; hij kwam d'er 't laatst op. Get. J. Schuriiann komt verklaren, dat niemand voorrang heeft op het bruggetje, want d'er staat geen bord. Kant.: Was u het eerst op de brug? Get,: Ja. dat weet ik zeker. Ambt. O.M.: Is de schade al vergoed? Get.: Nee; de schade was f 143; maar ik heb d'er nog niks van gehoord. De Ambt. van het O.M. requisitoir nemend zegt, dat het nu wel zeker is, dat verd. niet het eerst op de brug is geweest. Hij reed hard en wild en wist, toen hij ineens die luxe auto zag, niet wat hij doen moest. Mr. de Brueijs Tack noemt hot een ernstige overtreding. Spr. eischt f 40 boete, subs. 30 dagen. Verd.: Ik was al over de lielft van de brug. In het proces-verbaal staat, dat ik met een razende snelheid reed, maar get.. Schu- mann heeft zelf tegen verd. gezegd: „Je rijdt reuze secuur! De remmen van de auto van get. waren ook niet goed, hij kon geeneens stoppen. Ambt.: Hoe weet u dat? Get.: Dat. is onderzocht. Kant.: De auto is door deskundigen ge keurd; de remmen waren niet heclemaal goed; maar dat wil niet zeggen, dat ze on voldoende waren. Mr. Boerrigter veroordeelt verd. tot f 15 boete, subs. 10 dagen. OM DE OUWE KARRETJES TE SPAREN. Daarna staat terecht J. B. M. van Koedijk die in den nacht van 6 op 7 April op den Kanaaldijk onder de gemeente Schoorl was aangetroffen met een natte aalreep „Een vischtuig, waarmede in de binnenwateren niet mag worden gevischt, Verd.: Ik heb niet gevischt met die aal- reep. Ambt. O.M.: Maar je mag dit vischtuig ook niet vervoeren in de nabijheid van vischwater. En je liep langs het Noord-Hol- landsch Kanaal. Verd.: Ik bad voor die aalreep een ver gunning en dan mag ik hem goed ingepakt door heel Nederland wel vervoeren. Ik had hem in een kissie cn niet voor gebruik ge reed. Do eisch luide f 10.boete subs. 10 da gen. Verd.: Ik heb de wet niet ontdoken; de aalreep zat in zoo'n klein kistje, dat ie nooit voor direct gebruik gereed was. Dc kantonrechter zal over een week schrif telijk vonnis wijzen. Bergen. ONDEUGENDE MELK J. v. d. B. melkslijter uit. Bcrfcen wordt er van beschuldigd melk in een bus ten verkoop te hebben gehad, terwijl die bus niet schoon was; althans resten van oude melk daaraan zaten vastgeplakt. Verd.: Aan bet deksel bedoelt U. Kant.: Ja, ja aan het deksel. Verd.: In dat deksel zat een scheurtje en daar is misschien wat oude melk tus- schen gaan zitten. Die ambtenaar zat ge woon in de naden te krabben met z'n pot lood. Ambt. O.M.: Dan werd het zwarte melk. Verd.: Nee, gele. Onderin kan der wel eris groene melk zit te. Ambt. O.M.: Groene melk? Verd.: Ja, ondeugende melk (gelach) De eisch luidt f 2.subs. 2 dagen; de Kant. doet er een gulden en een dag af. Schoorl. VEEL MAKKE BEESTJES IN EEN HOK. Verd. J. P. uit Schoorl heeft op de Alk- maarsche markt konijnen en kippen in één bok bij elkaar gehad.' Kant.: Dat mag toch niet- Verd.: Daar wist ik niks van; d'er gane veel makke beesies in één hok. De ambt. van het O. M. meent, dat ko nijnen en kippen zich niet al te best met elkaar verdragen cn eischt f 1 boete, subs. 2 dagen, omdat het nu eenmaal niet mag. De Kant. veroordeelt verd. tot 50 cents boete, subs. 1 dag. Z ij p e. ZEVEN KALVEREN IN DEN DONKEREN NACHT. Dan wordt voorgeroepen Th. R. uit Zijpe, door wiens schuld zeven kalveren in den donkeren nacht op den Burgerweg hebben losgeloopen. Kantonrechter: Had U ze laten loopen? Verd.: Nee, ze waren losgebroken. Kant.: Had één van de kalveren mis schien de klink van het bek opgelicht? Ver.: Ze ware d'er doorheen gebroke. Kant: Dat kan gebeuren; maar daar moeten ze toch geen gewoonte van maken. Mr. de Brueijs Tack eischt f 4 boete subs 4 dagen. De Kantonrechter veroordeelt verd. tot f 2.50 boete subs. 2 dagen. Hij behoudt zijn werkkring hoewel hij de 70 reeds is gepasseerd Huisschilder vertelt waaraan hij dit te danken heeft ,Ik heb sinds jaren de gewoonte in ïede- ren kop thee een heel klein beetje Kruschen Salts te nemen. Ik ben nu 70 jaar geweest en huisschilder van beroep. Ik kan nog al mijn werk doen, op hooge ladders of op stel lages die buiten hooge gebouwen hangen. Er wordt mij dikwijls gevraagd hoe het komt, dat ik nog zoo flink ben en er uit zie als 50. Ik vertel ze allemaal, dat ik ge regeld iederen dag mijn Kruschen Salts neem." J. S. A. Vooral bij ouderen zijn de inwendige or ganen, lever, nieren en ingewanden, dik wijls niet meer zoo actief als noodig is. Kruschen Salts spoort deze organen zacht en voortdurend aan hun taak op natuurlij ke wijze te blijven vervullen, waardoor men zich ondanks het ouder worden, jeugdig, fit en gezond zal blijven voelen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en er kende drogisten a f0.40, f0.75, en fl.60 per flacon. Let op, dat op het étiket op de i'lcsch, zoowel als op de buitenverpakking dc naam Rowntree Handels Mij., A'dam, voorkomt. HOOGWOUD AARTSWOUD. Weelpolder. In de Donderdag door den Wcclpolder gehouden vergadering werd tot Voorzitter herkozen de heer F. de Beurs. Tot commis sieleden voor het nazien der rekening wer den aangewezen'de hoeren G. Vel, Joh. Bak ker en Jb. de Beurs. Onderling Veefonds. Algemeene Jaarvergadering van bet Onder ling Veefonds Hoogwoud, Aartswoud en Op meer op Woensdag 12 Januari in lokaal- Modder te Hoogwoud. Voorzitter, de heer L. Glas, opent en con stateert dat de toestand voor de veehouders gunstiger, is dan voorheen, hoewel het mond- en klauwzeer sommigen veel schade heeft berokkend. Ondanks het heerschen dezer ziekte en hare gevolgen, mogen we ten opzichte van het veefonds tevreden zijn. De secretaris, de heer C. Schilder, leest de notulen die onder dankzegging, worden goedgekeurd. Namens de commissie voor het nazien der rekening brengt de heer A. W. Rempt verslag uit. Met een. omslag van f 2.50 per koe bedroegen de ontvangsten f 2822.59, de uitgaven f 2890.82. Nadeelig saldo f 68.23.' Bij een omslag van f 1 voor de hokkelingen waren de ontvangsten f 138, de uitgaven f 114.98. Batig saldo f 23.02. Met dank aan. de commissie en den administrateur wordt de rekening goedgekeurd. De aftredende keurmeesters, de heer P. Groot Mz. voor Aartswoud en dé heer K. Groot Pz. v. Hoog woud worden met op één na algemeene stemmen herkozen. Tot leden van de com missie voor het nazien der rekening 1938 worden benoemd de heeren .1 G. Spaander, W. Beets, C. Vlaar en P. Koenis allen te Hoogwoud. In bespreking komt de uitkeering van h'ct vee door de T.B.C.-bestriiding, dc z.g. open lijders. Leden van het fonds, die niet aan de bestrijding mee doen of die hun vee op eigen kosten laten behandelen, krijgen voor deze afgekeurde koeien, de uitkeering van het veefonds, terwijl de andere hun uitkee ring krijgen van de zuivelfabriek. Hierin zif een onbillijkheid, omdat de eersten profi- teeren van het veefonds, ten laste van laatst genoemden. Hoe een betere regeling is te krijgen, zal het bestuur nog overwogen. Deze herfst zal een algemeene vergadering wor den belegd om met voorstellen te komen, Bii de rondvraag komt ter sprake de on billijkheid, dat voor de stieren van de ver- eeniging de Gouw een even hooge premie wordt betaald als voor de koeien. Er wordt geen rekening gehouden met de hoogerc fokwaarde, ferwiil toch bii afkeuring of ver lies van zoo'n stier een hoogere uitkeering moet volgen. Besloten wordt voor deze stie ren de dubbele omslag te heffen. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1938 | | pagina 10