Justitie doet inval Plaatselijk Nieuws. OMGEVINGNIEUWS Wieringermeer MAGGI bij den accountant T. Schoorl Pz. Tal van boekhoudingen in beslag genomen Tien kisten vol Viering Heugelijke Gebeurtenis. In aansluiting on ons bericht van deze week, inzake de viering van de heugelijke gebeurtenis in de Koninklijke Familie kan thans worden medegedeeld, dat de feeste lijkheden voor de volwassenen zich uitslui tend zullen beperken tot een avondfeest. Zooals bekend zullen in d® morgenuren van den Nationalen Feestdag de kinderfees ten worden gehouden. De kinderen zullen vervoerd worden naar Middenmeer, alwaar alle feestelijkheden zullen plaats vinden. De Feestcommissie heeft beslag kunnen leggen op den bekenden conferencier Willy van Houten die zal trachten de kinderen ecnige uren aangenaam bezig te houden. Het spreekt vanzelf, dat den kinderen de noodige versnaperingen zullen worden aan geboden. Behalve voor de kinderen is de morgen- voorstelling ook toegankelijk voor andere belangstellenden tegen den prijs van f 0.15 per persoon. Des nam. 6 uur zal een groote optocht worden georganiseerd. De heide muziekge zelschappen zegden bereids hunne mede werking toe. We wekken nogmaals alle ver- cenigingcn en bewoners op zich in den op tocht mede te begeven. Des avonds 8 uur vindt in Hotel Smit de groote feestavond plaats. Evenals des mor gens zal ook des avonds Willy van Houten optreden. De toegangsprijs is voor 's avonds vastgesteld op f 0.35 p. persoon. We mogen niet nalaten allen op te wek ken zooveel mQgelijk mede te werken om deze feestelijkheden te doen slagen. Dat Middenmeer haar gasten een ware' ontvangst moge bereiden! Eenige versiering van het dorp zoude zeer zeker aan het welslagen van het feest bijdragen. Geschenk aan eerstgeborene. Het Dag. Bestuur van de Wicringermeer heeft voor de eerstgeborene in de gemeente Wicringermeer een zilveren herinneringsbe ker met inscriptie beschikbaar gesteld. De vader van dezen nieuwen Wieringor- imeerder, de heer S. Breebaart. mocht Don derdagmiddag dit geschenk voor zijn zoon tje in ontvangst nemen. Een zaaizaadvereenlging opge richt. Voorloopig zullen de leden zich moeten bepalen tot het telen van poofgocd en van zaaizaad van originccle afkomst en het aan leggen van proefvelden. Later zullen de werkzaamheden moeten worden uitgebreid om te geraken tot liet vermeerderen van élitezaad. Het ligt voor de hand dat de besprekingen die zijn gehouden in hoofdzaak van huishou delijke» aard waren. Het bestuur zal worden gevormd door de hecren A. Langcreis,.voor zitter, G. Smid, Albaris allen Ulkeweg, .T. Jansen Koihorncrweg, A. Saai Mcdemhlik- kerweg en de Bont Medcmblikkcrweg bij Medemblik. Onze klokken beieren op „blijde" en „droeve" dagen. Het zou geen volledig feestprogramma zijn, als met de komende blijde gebeurtenis, ook onze klokken in de drie dorpen, dit heugelijk nieuws, den volke niet kond de den. op de nog altijd imponcerende wijze. Ook beieren de klokken in <le toekomst bij „droeve" gebeurtenissen. Op initiatief der plaatselijke begrafenisvereeniging en onder goedkeuring van de kerkelijke auto riteiten is thans besloten, om ook voor hen, die don wensch daartoe kenbaar maken, bij sterfgevallen de klok te doen luiden. We vernemen voorts dat door het Bestuur dor Begrafenisvereeniging bij de betrokken instantie erop is gewezen, dat een alge- mecnc begraafplaats in den polder werd vrij gegeven. Zooals mon weet, kennen we In onzen polder nog slechts geprojecteerde begraafplaatsen. Ernstige val. Doordat hij terugliep op den stilstaamden vrachtwagen, viel de heer J St. (blijkbaar in de mccning verkeerend, dat het eind van den wagen verder lag) gevoelig achter over. Met geforceerde rugwervel moest hij zich onder medische behandeling stellen. WIERINGERWERF. Jaarvergadering Ger. Jeugdver- cenigingen. In hot Gymnastickgehouw alhier hielden de Ger. Jonge], en Ger. Knapcnvereenigingsn hun eerste jaarvergadering in 't bijzijn van verschillende genoodigden alook ouders De leiding berustte bij den WelEerw. heer H. v. Truillerf, rand. t. d. Dienst der W. De ope ning had plaats op de gebruikelijke wijze. Het uitgebreide programma werd vlot af gewerkt. Afgevaardigden van zustervereni gingen te Opperdoes. Medemblik, Slootdorp en Middenmeer brachten de beste wensehen. De secr. gaf het jaarverslag op rijm. De her A. v. d. Goot, oud-voorzitter sprak een slot woord. Het was een goed geslaagde avond. MIDDENMEER. Illuminatie en gevelversieringen. Onze zakenmensehen en ook anderen, wil len ter eere van de jonggeborene in ons Vor stenhuis vlaggen en hun gevels verfraaien, door daarop een illuminatie aan to brengen. Wanneer dan straks het weer wil medewer ken, kan het niet anders, of ons dorp zal een feestelijk aanzien hebben. SLOOTDORP. Alg. vergadering van de Heng- stenvereeniglng „Holl. Noorder kwartier". Voor deze vergadering bestond zeer veel belangstelling; De secretaris, de heer K. Kaan, kon in zijn jaarverslag van een opge wekt vercenigingsleven gewagen. Boven dien was 1937 ook naar buiten uit een zeer goed jaar. Gememoreerd werd het groote succes behaald met Elegant te den Bosch en Hoofddorp, alsmede de premiekeuring te Slootdorp, die onder de auspiciën van de vereeniging werd gehouden. De financieele commissie bestaande uit de heeren G. Geer ligs en J. Saai bracht hij monde van laatst genoemde verslag uit. Hieruit bloek dat ook over 1937 goed was geboerd en een goede verstijving van de kas weer had kunnen plaats vinden. De heeren A. Spaans en R. L. Waiboer werden herkozen als leden van het bestuur. Ten slotte volgden nog verschillende me- dedeelingen. In de eerste plaats, dat het subsidie voor de premiekeurin.gen is ver hoogd voor de geheele provincie met f 600 en gebracht op f 3920- In de tweede plaats dat de premiekcuring van hengsten waaraan ook Elegant mee zal doen. wordt gehouden op 20 Januari te Hoofddorp. Verder dat de prcmickeuringen en stam boekkeuring weder worden gehouden te Slootdorp en last but not least, dat de al- gemeene vergadering van de afdeeling Noord-Holland plaats vindt op 24 Januari in Krasnapolsky te Amsterdam. Na afloop van deze vergadering zal de film van het Ned. Trekpaardenstamboek worden afgedraaid, zoodat een bezoek aan deze vergadering zeer moet worden aanbe volen; we zouden het zoo uit willen druk ken: zelfs verplicht is. Gememoreerd dient nog te worden, dat het dekgeld voor merriën van niet-leden na der is vastgesteld op f 40 per merrie. ZIJPE HERHALINGSOEFENINGEN. De dienstplichtigen KI. Bink, N. Wester en O. Bouwman, van de lichting 1932, zijn opgeroepen om op 17 Maart a.s. voor her halingsoefeningen op te komen voor den tijd van 17 dagen. WONINGBOUWVEREEN. „ZIJPE". In de op Donderdag j.1. gehouden leden vergadering van de Woningbouwvereeniging „Zijpe", welke vergadering door slechts 5 bestuursleden was bezocht, werden enkele mededeelingen en ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens werden goedgekeurd: het door den Secretaris-Penningmeester uitgebrachte jaarverslag, henevens de balans- en winst en verliesrekening, welke laatste stukken door de Rekenings-Commissie in orde waren bevonden. Tot leden van de Commissie voor onder zoek van de volgende rekening werden be noemd de heeren D. Jongejans, J. van der Oord en Jb. Zeeman Dz. Tot Bestuursleden werden herbenoemd de heeren II. Rezclman en Jb. Zeeman Dz. 't ZAND De postbestelling (kom) wordt met in gang van heden gewijzigd als volgt: le bestelling 7 uur; 2e bestelling (alleen couranten) 13.15 uur; 3e bestelling 18.30 uur EEN NIEUWE TOURING-CAR. Wij hebben eens een kijkje genomen bij de nieuwe Ford V 8 touringcar, welke de heer C. Johanncs alhier zich hoeft aange schaft. De heer Johannes heeft zelf het geheele interieur van dezen wagon, die plaats biedt aan 28 personen, gemonteerd. En we moeten zeggen, dat hij schitterend geslaagd is; het geheel is zeer modern ge worden en ziet er keurig uit Het moet een genot zijn een reisje in deze touring-car te maken! SCHOORL De blijde gebeurtenis. Schoorl denkt de a.s. blijde gebeurtenis te vieren daags nd Alkmaar: op den offi- cieelen feestdag is er n.1. geen muziek te kriigeil voor de café's. De leerlingen der drie scholen zullen zich 's morgens tegen negen uur verzamelen in het vereenigingsgebomv te Catrijp, waar hen de noodige tractaüe wacht en ze ver der bezig gehouden zulren worden met za/ng en tooneel. terwijl voor den middag nog 'n filmvoorstelling op het programma staat. 's Avonds denken de Groeters en Catrij- pers een muzikalen rondgang te houden met fakkels en lampions, die zal worden besloten met het ontsteken van den licht toren, gekroond met den electrisch verlich ten naam van het Vorstenkind. Te Schoorl zullen de avondfeesten bestaan in een bal-masqué en een bonten avond. Dat Terpsichore, de muze van den dans, nergens zal worden vergeten, behoeft geen vermelding. GROET. Plotseling overlijden. Groet schrok gistermorgen op door het bericht van het plotseling overlijden van den 71-jarige Wijnand Keyser. Terwijl hij op weg was naar een familielid, zakte hij op den openbaren weg onverwachts ineen, een hartverlamming had een einde aan het leven gemaakt, HOOGWOUD Biljartwedstrijd. In café Rnerdemaker werd Donderdag avond een biljart- en kolfwedstrijd gehouden tusschen Hoogwoud en Spanbroek. Hoewel Spanbroek de beste spelers niet opgesteld had, wisten zij zoowel den biljartwedstrijd met 437 tegen 428 punten en den kolfwed strijd met 1089 tegeji 880 punten te winnen. Cp Donderdag 27 Januari a.s. zal in Hoog woud in café Schermer de revanchematch gespeeld worden. Politie. Gevonden: een tweetal rijwielbelasting- plaatjes. Inlichtingen zijn ter secretarie te be komen. Diefstal van duiven? Dezer dagen waren van den fotograaf Kui per een tweetal sierduiven verdwenen, die in een hok in zijn tuin waren opgesloten. Daar het hok op zoodanige wijze was geslo ten, dat wegvliegen onmogelijk was, wordt vermoed, dat de duiven ontvreemd zijn. Lampionoptocht. Ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis zal in de Wecre op den avond van de heug lijke dag een lampionoptocht worden gehou den. Hiervoor hebben zich reeds meer dan 90 personen opgegeven. De stoet zal worden voorafgegaan door 't muziekkorps „Crescen do", Wilt U zelf een heerlijke soep maken... neemt U dan voor Uw bouillon MAGGI' Bouillon - die geeft aon Uw soep zo'n echt-fijne krachtige bouillonsmaak. MAGGI' Bouillon is een geurig, zuiver vleesnat, van bijzonder goede kwa liteit: MAGGI-kwaliteit! Zo'n basis voor Uw soep bespoort U niet alleen veel tijd en moeite, maar mookt het zelf-soep-maken. zo bui tengewoon gemakkelijk en voordelig! BOUILLON HARENKARSPEL DIRXSHORN. Schaken. Donderdagavond speelde de schaakclub „Dirkshorn" een uitwedstrijd tegen de schaakclub „Dr. Max Euwe" to Tuitjenhorn. De uitslag was 8y2^Vz ten gunste van „Dirkshorn". Hierdoor werd „Dirkshorn" winnaar van een fraaie lauwertak, die spe ciaal voor dezen wedstrijd door „Dr. Max Euwe" beschikbaar was gesteld. Jammer dat eenige leden door ziekte niet aanwezig konden zijn. De uitslag was als volgt: Dirkshorn Tuitjenhorn. W. BakkumII. Bommer 01 Jan BakkumA. Duijves 10 P. TijsenW. Duijves 01 J. KrijgsmanP. Muileboom 1—0 Jb. BakkumC. Veldman 10 A. van DijkC. Duijves 1—0 P. HoeveN. Tcsselaar 10 J. BurgerW. Wester 01 P. BurgerJ. de Wit 01 L. MeinernaT. Hof 01 R. MeinemaT. Gicling 0—1 P. Veter—D. Tol 1—0 J. LevendigG. de Nijs Vz H. RijsD. Hoogcboom 10 P. Dam—C. Brocrsen 1—0 W1ERINGEN SPAARREGELING WERKLOOZEN. Op 8 Januari j.1. bedroeg het aantal werk- loozen dat in deze gemeente aan de spaarre geling voor kleeding, dekking cn schoeisel deelneemt 129. BURGERLIJKE STAND (8 t.m. 14 Januari 1938) Geboren: Jan Wietzc, zoon van H. Duimé- ring en G. Wiebenga; Jan Johannes, zoon van H. Uijthof en V. Post Ondertrouwd: A. I. Reijerse en G.«Kuiper. Gehuwd: H. v. d. Vaart en P. Pruimboom. Overleden: Aafje Basjes, vr. 87 jaar wed. W. Bos; Nan Scheltus, m. 71 jaar echtg. v. G. Kosten. LOOP DER BEVOLKING. M. Vr. Totaal Bev. op 1 Jan. 1937 3537 3130 6667 Geboren 76 84 150 Gevestigd 298 220 518 Vertrokken Overleden Bev. op 31 Dec. 1937 Vermeerdering 3911 3434 7345 295 256 551 3616 3178 6794 26 20 46 3590 3158 6748 53 28 81 5 Kinderen behoorende tot de bevolking van Wieringcn werden elders geboren. 1 Kind behoorende tot de bevolking van een andere gemeente werd te Wieringen gebo ren. 2 Personen uit andere gemeenten overle den alhier. 9 Personen uit deze gemeente overleden elders. 49 Paartjes werden in den echt vereenigd. Politie. Gevonden: een belastingplaatje. Verloren: een ceintuur met witte plekken. Inlichtingen bij den Gem. bode. EENHEID DOOR DEMOCRATIE. Groote propaganda bijeenkomst. De afdeeling Schagen en Omstreken van de Nedcrlandsche Beweging: „Eenheid door Democratie", heeft het plan opgevat einde Februari of begin Maart een groote openbare propaganda-avond te houden. Als sprekers zullen zeer waarschijnlijk optreden Ds. West- meyso van Rotterdam en de heer Louwes van Usquert, vicc-voorzitter der Beweging. Gezien den goeden naam van deze beide hee ren, twijfelen wij niet, of de bijeenkomst be looft een groot succes te worden. SCHAGER KLEIN—KUNSTENSEMBLE. Op Zondag 6 Fcbr. a.s. zal bovengenoemd Ensemble in de zaal van den heer Igesz een uitvoering geven. Behalve één-acters, revue scenes en ballet zal als bijzondere attrac tie worden vertoond een mysterieus num mer. Het geheel beloofd een prachtige avond te worden en wij raden dan ook een ieder aan deze uitvoering te bezoeken. (Zie advertentie in dit nummer.) RECTIFICATIE. Met den vrachtauto, die Donderdagmorgen op den Prov. weg over den kop is geslagen, werden geen werkloozen vervoerd, doch ar beiders, die in het vrije bedrijf werkzaam zijn, bescheiden weggevoerd Gisterenmiddag heeft het Parket nit Alkmaar, bestaande uit de heeren Mr. v. d. Feen de Lille, Officier van Justitie. Mr. Krabbe, Rechter van In structie, Ooms, Griffier, en geassis teerd door de Rijksaccountants de heeren Steenken en P. J. van der Maat, een inval gedaan ten huize van den heer J. Schoorl Pz., accountant alhier. Enkele minuten over half drie hield een groote auto voor het huis van den heer Schoorl stil, waaruit, behalve bovengenoem de heeren. Majoor Holema, brigade-comman dant der Rijksveldwacht, stapte. Op een door hem gegeven teeken snelden van verschillen de zijden een vijftal rijksveldwachters toe, zoodat in een ommezien het pand was afge sloten. Bij de huiszoeking, welke werd uitgevoerd door Majoor Holema en zijn staf, met be hulp der rijksaccountants, werd het huis van den kelder tot den zolder onderzocht. Het onderzoek duurde tot 's avonds 7 uur. Een tiental groote kisten vol bescheiden en waarin de boekhoudingen van vele cliën ten, werd via de achteruitgang in de Hee- renboschstraat op de vrachtauto van den heer Hooglandgeladen en later naar het gebouw van de registratie in de Landbouw- straat alhier vervoerd. Hier zullen zij door de rijksaccountants aan een nauwgezet onderzoek, dat zeker en kele maanden in beslag zal nemen, worden onderworpen. In den namiddag kregen alle banken nog een bezoek van het Parket, teneinde moge lijke lekken bij het onderzoek reeds bij voor baat uit te sluiten. Naar aanleiding van dit geruchtmakende geval, dat de gemoederen in de gemeente da nig bezig houdt, kunnen wij nog mededeelen. dat het ons bekend was, dat de Rijksaccoun tants een onderzoek naar belastingontdui king hier ter plaatse instelden. De betrokkene was zoo dom, hangende dit onderzoek, zich met zijn adviseur, den heer J. Schoorl Pz., in verbinding te stellen, waar door natuurlijk vrees voor beïnvloeding van getuigen ontstond Blijkbaar óp grond van het voorloopig onderzoek en mede door de handelingen van dengene bij wie het onderzoek plaats vond, heeft de Justitie het noodig geoor deeld tot inbeslagneming van het geheele archief des heeren Schoorl over te gaan. De kracht waarmede het onderzoek thans wordt aangepakt, doet wel vermoeden, dat zeer belangrijke sommen aan den fiscus zijn onttrokken. THEATER ROYAL. Ferdy's bekeering De taak om zichzelf te overwinnen is nog altijd de zwaarst denkbare strijd, waarvoor een menschcnkind zich kan zien geplaatst. De poging van Langer, om in zijn stuk „Ferdy's bekeering" dezen zielenstrijd in 'n blijspel te verwerken, geeft dan ook hier en daar tot ietwat gewrongen situaties aanlei ding, die het karakter van blijspel geweld aan doen. Dat neemt niet weg, dat het stuk, dat in de onderste lagen der samenleving speelt, gelegenheid geeft om tal van humoristische tafreelen te scheppen, die de zaal doen schateren van den lach. Ferdy, een aartsboef, is de held van het verhaal. Terwijl hij bezig is in de villa van een bankier de brandkast te „bewerken", ziet hij zich door een brand op de beneden verdieping plotseling een veiligen terugtocht afgesneden. Hij snelt naar boven, vindt daar de jonge kinderen van den bankier, die zich aan hem vastklemmen en redt te gen wil eri dank deze jonge spruiten van den geldman. Even staat hij. de „zware" jongen, in het scherpe licht der populariteit en dit machtsgevoel, nog versterkt door den in druk. welke een zuster van de Liga voor zedelijke verbetering op hem maakt, stuwt zijn wezen in de richting van zelfverbete ring. Zijn wil tot beter leven wordt echter weerstreefd door zijn omgeving. Het ver leden houdt hem als aan kluisters gevan gen en daar zijn heerschersnatuur hem er toe brengt, ook zijn omgeving het ongeven der misdaad af te dwingen, ontstaan conflicten, welke soms bepaald koddig zijn. Toch blijft de ondertoon ernstig. Als twee clowns trekken Oscar Tourniaire en Annie Verhulst in de rollen van Fer dy's vader cn „wettige" echtgenoote door het stuk. Zij zijn de spil. waarom het grap pige element draait en beiden wedijveren in hun streven om de spelkwaliteit op te voeren. Tourniaire zagen wij nog in weinig rol len zóó goed. Heerlijk was zijn uitbeelding van de wereldwijze, zuipende aapjeskoet sier, die in jarenlang snordersbestaan den mensch in zijn sterke, maar vooral zwakke zijde grondig heeft leeren kennen. Ook Annie Verhulst als madam in een café met damesbediening, was subliem. Haar lang niet smakelijke rol vertolkte ze feilloos. De opvatting, welke Jacques de Haas had van de moeilijke Ferdy-rol, kon ons niet altijd bekoren. Juist de tegenstelling met zijn vader en vrouw moeten scherpte aan het .stuk geven. Zijn pose mag nimmer clowne rie schijnen. Johan te Wechel w&s de verbannen ex- grootvorst. Zijn spel was vol kleur en steeds gaaf. Deze rol is vol verleiding om „op het publiek" tc paan spelen, maar juist zijn stug vasthouden aan de vorstelijke waardigheid deed de komische figuren van Tourniaire en Annie Verhulst des te scher per uitkomen. Hij schiep achtergrond! Philippe la Chapclle was als officier van de Liga voor zedelijke verbetering goed, evenals zijn „zustertje" Tatia Wijma. Wat de overige medespclcnden betreft, willen wij volstaan met te zeggen, dat al len zeer rolvast waren en goed spci te zien gaven, waardoor het stuk een succes werd. Speciaal de grime was uitnemend. Men denke slechts aan de harmonicaspe- lende huurman (I-Ians König) die zóó uit een Parijsche apachenkroeg scheen gestapt. Ferdy's bekeering heeft dan ook de ei volle zaal den geheclcn avond in spanning gehouden en kan geboekt worden onder de vele goede uitvoeringen, welke Kunstkring ons heeft gebracht. DE TOESTAND VAN DE GEWONDE ARTISTEN. Omtrent den toestand van de artisten der Amsterdamsche Tooneelvereeniging, die gis ternacht, na hun optreden in Theater Royal alhier, slachtoffer werden van het autobus- ongeluk op den Prov. weg, vernemen wij het volgende: Oscar Tourniaire en Philippe la Chapelle, zijn met den schrik vrijgekomen. Mevr. An nie Verhulst kreeg een knieblessure; zij is den schrik nog niet geheel te boven, doch maakt het naar omstandigheden redelijk wel. De souffleur, de heer Ritman is er het erg ste aan toe. Hij bekwam inwendige borst- kneuzingen. De jonge acteur Dick Riegen liep snijwonden in het gelaat op door het stukspringen van de busruiten. De heer Rie gen werd bij aankomst te Amsterdam in het Wilhelminagasthuis verbonden en kon toen naar huis keeren. Mevr. v. d. Hulst en de heer Ritman wor den thuis verpleegd. Naar wij vernemen, is de toestand van alle patiënten bevredigend. EEN FILMKRING OPGERICHT. Blijkens advertentie in dit nummer is hier ter plaatse opgericht de Schager Film kring, welke zich ten doel stelt het brengen van Cultureele eno.a. ook Russische films. Het secretariaat is gevestigd bij den heer Jac. Prins, Markt, waar inlichtingen wor den verstrekt en waar men zich op kan geven als lid. De contributie wordt zoo laag mogelijk gehouden en zoo zal dus ieder in de gele genheid gesteld worden tegen een kleine wekelijksche of wel maandelijksche bijdra ge regelmatige leerzame films te gaan zien De eerste voorstelling vindt plaats op Donderdag 20 Januari, 's avonds 8 uur in Theater Royal, waarbij vertoond zullen worden: twee films van na de Russische Revolutie, dus uit een lat eren tijd als waar in o.a. de bekende Russische film „Poten- kin" speelt. De film „Boeren" geeft een beeld van de moeilijkheden, welke de z.g. „collectivisatie" met zich meebracht. Men krijgt daarbij tevens een goeden in druk van de lage trap van ontwikkeling waarop de arme, analphalietische onderge schikten aan het grootkapitaal zich toen nog bevonden, en niemand, hetzij vóór of tegen stander van wat in Rusland getracht wordt op te bouwen, zal kunnen ontkennen dat hier sprake is van één van de grootste, zoo niet het grootste experiment uit onze ge schiedenis. De tweede hoofdfilm „Gelukkige Jeugd" is van een geheel ander karakter en geeft een imposante weergave van reus achtige sportdemonstraties te Moskou. God» rende 40 minuten heeft zij overal waar zij vertoond werd, de volle aandacht van de be zoekers getrokken, niet alleen van sportlief hebbers, doch van allen. OPVOERING VAN HET KERSTSPEL VOOR DE INWONERS VAN AVONDRUST. Afdeeling Schagen van de Rij zende Kerk. Gisteravond heeft de afdeeling Schagen van de Rijzende Kerk het Kerstspel dat Zondag 19 December j.1. in onze Ned. Herv. Kerk ten gehoore werd gebracht, voorde in. woners van Huize „Avondrust" opgevoerd. Met groote aandacht werd naar het spel ge luisterd. Ook ditmaal verliep alles zonder stoornissen. Onder de aanwezigen merkten we behalve de inwoners van „Avondrust" voor zoover hunne gezondheidstoestand dit toeliet, ook op onzen plaatselijken Predikant Ds. Eikema en verschillende Dames regen tessen en heeren regenten. Na afloop van. het spel werden zoowel de spelers als de talrijke toeschouwers onthaald op een kop chocolade en een koekje, welke tractatie door allen zeer op prijs werd gesteld. Ten slotte sprak Ds. Eikema een kort woord van dank vor de hartelijke ontvangst en richtte zich nog sneeiaal tot het echtpaar Bos, dat in dergelijke gevallen zoo intens medeleeft met de bewoners van „Avond rust". Aan het einde van deze voor de Ouden van Dagen zoo hijzonder gewaardeer de verpoozing stelde Ds. de leden van De Rijzende Kerk voor een „Lang zullen ze leven' 'aan te heffen, welk lied door.alle aanwezigen uit volle borst wérd medegezon gen. Op deze wijze is weer een klein licht straaltje geworpen in het hart van menig Oudje. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Willem Rens, zoon van Hendrik Domper en Aaltje Schipper. POLITIE. Gevonden: drie portemonnaies, een kin- derhandschocn. Verloren: een mes, een grijze handschoen, bruin etui met vulpen. In deze gemeente zijn in het jaar 1938 38 kinderen gevaccineerd. Aan P. Posker alhier is vergunning ver leend tot het aanbrengen van een lichtbak aan zijn perceel. Aan G. J. Boontjes, dienstplichtige van de lichting 1935, is verlenging van uitstel van eerste oefening voor den militairen dienst verleend voor den tijd van één jaar. De heer A. C. Berkvens alhier, lichting 1038, is opgeroepen om op 31 Maart 1038 voor herhalingsoefeningen onder de wape nen te komen.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6