KEER Beste Jongens en Meisjes VAH En we wachten maar... we wachten maar, iedere avond als ik ga slapen, denk ik, zou ik vannacht er uitgebeld worden, maar tel kens nog loopt 's morgens de wekker op de gewone tyd af. Of 't Prinsje of Prinsesje nu nooit komt! Zou het wachten op de lente of op een lentedag of tot de bomen in de Paleistuinen uitlopen of tot de leeuweriken beginnen te zingen? Ik weet het niet, maar die vrije dag, waarvan jullie dromen, die blyft ook maar lang weg, maar toch, hij zal komen, misschien Maandag, misschien Dinsdag of Woensdag. We wachten gedul dig. Het kan ook best zijn, wanneer jullie dit lezen, want ik schrijf het Donderdag, dat daar in de wieg in het witte Paleis tussen de hoge bomen aan de Soestdijkerstraat- weg, al een klein Prinsenkindje ligt en dat de mensen door de straten met Oranje op en blijde gezichten rondlopen. De gelukkige winnares, 't ia ook altyd weer een meisje, is deze week: PIET DELVER, Twee wegen, Wieringerwaard. Nelie Speur, Wieringen. Zo Nelie, houd jij ook zo veel van 't strand. Nu, ik ook hoor, daar kun je fyn zwemmen, hè. Of kan je dat nog niet? Lieze Borst, Barsingerhorn. Lieze, Lieze, wat was dat een verschrikkelijk klein briefje. De volgende keer grooter, hoor. Gerdien en Kees Dekker, Amsterdam. Natuurlijk, huiswerk gaat voor alles. Kun je goed leren en had je een mooi rapport? Nellie en Kees Everts, Keinsmerbrug. Ja, Nellie en Kées, ik begin nu ook te ge loven, dat we de winterpret wel opzij kun nen zetten. Maar gelukkig zijn er andere feesten in het vooruitzicht. Janie Broekhuizen, Schagen. Was er zo weinig nieuws in Schagen, dat je me zo'n klein briefje schreef? Ik kan 't me haast niet voorstellen. Ada Pronk, Schagen. Wel gefeliciteerd met je verjaardag en ook je Moeder gefeli citeerd. Wat een feest zal dat worden. Mis schien kom ik even om een hoekje kijken. Wie weet, schiet er nog een mokkapunt over. Dag! Ab Marees, Barsingerhorn. Nu Ab, de oplossing van het raadsel moet je me maar eens sturen, want ik weet het heus niet. O, daar schiet het me te binnen, eindigt begint altijd met „e". Marie Strooper, Callantsoog. Er is altyd plaats voor een nieuw vriendinnetje Marie. Ofschoon zo langzamerhand half Noord-Holand lid van de Schager Puzzle élub 'géworden is. Henk en Cor Modder, Schagerbrug. Natuurlijk mogen jullie meedoen, jongens. Of zijn jullie broer en zusje? Dag hoor! Jacob, Jannie en Helmoet Schoorl, Scha gen. Nu, ik heb geen vrij hoor, maar mis schien toch wel. Want daar ben ik warem pel weer ziek geworden. Maar misschien kan ik Zondag toch nog naar de wedstrijd SchagenAlkmaar kijken. Jansje en Arie Baken, Callantsoog. Wat lees ik, Jansje, heb je skisokken ge kregen en wanneer ga je nu naar de winter sport? De oplossing van het raadsel weet ik niet. Dat was me te moeilijk. Aagje Jansma, Petten. Geweldig Aagje, wat had jouw broer een mooi rapport. Ben jij ook zo'n bolleboos? Dag!! Barsingerhorn. Zeg Onbekende Algebra-puzzlaar, i k weet de oplossing van het raadsel niet, maar j ij hebt vergeten je naam op je briefje te schrijven. We waren dus allebei dom. Cornelis en Maart je Wit Ik zou maar een beetje voorzichtig zijn met je autoped. Vandaag of morgen ga je nog zó hard, dat je niet meer tot stilstand kunt komen. Stel je dat eens voor. Corrie Eriks, St. Maarten. Zo, Corrie, ga jij nu ook met de raadsels mee doen? Ik dacht al een paar maanden, waar blijft die Corrie toch. Jannie Stins, Schagerbrug. Zo, Jannie, zou jij het liefst een Prinsje willen. Maar een prinsesje is toch ook wel erg lief, vind je ook niet. Willem Mosk, Schagerbrug. Vind je het leuk, dat je nu in Schagerbrug woont, of had je liever in Oudesluis gebleven. Zeker Willem, er is altijd kans om wat te winnen. Henk Hoogland, Burgerbrug. Ik vind het fijn, Henk, dat je nu weer eens schrijft en ik hoop nu maar, dat je me weer regel matig blijft schrijven. Jan Jonker, Eenigen'.urg. Nu, Jan, jij bent al even ongelukkig als ik. Ik mag ook nog niet naar buiten. Maar met éen mooi boek duurt een dag niet lang, hè. Fritz Schene, Zuidscharwoude. Je op lossing was goed, maar je hebt het te laat ingezonden, Fritz. Een volgende keer vroe ger inzenden, hoor. Bep en Trien T\jsen, Anna Paulowna, Dank je wel, Trien, voor je leuke tekening. Ze heeft net als andere souvenirtjes van vriendjes en vriendinnetjes een plaatsje bo ven mijn bureau gekregen. Dag, Bep, leer jij maar goed je Aardrijkskunde. Bennie v. d. Hoven, Schagen. Werd er nu toch maar gauw een prins of prinsesje geboren, hè? Lia en Henk de Graaf, Schagerbrug. Ben jij daar zo zeker van, dat je het boek deze week zult winnen? Nu, ik zal een goed woordje voor je doen bij Fortuna, Dag, hoor! Jannie Slagmolen, Utrecht. Wat zal dat een feest worden, Jannie, als je opoe jarig is. Je moet je'opoe maar namens mij hartelijk feliciteren. Siem de Veth (tijdelijk Centraal Zieken huis, Alkmaar), Nu, Siem, hartelijk ge feliciteerd met je verjaardag. Wat heb ik staan te kijken van de brief van je vader, die mij schreef, dat je in het Centraal Zie kenhuis lag. Ik hoop maar, dat je vandaag geen pijn meer hebt, maar een massa be langstelling. Dag Siem, een stevige hand van den Kindervriend. Tiny Snooi, Wieringen. Of ik van schaatsenrijden houd, Tiny? Ik vind het reusachtig. Maar ik denk, dat we de schaat sen wel op kunnen bergen. Jan en Corrie Kalverdijk, Oudkarspel. Ik zal natuurlijk niets verklappen. Maar dat het een reuze feest wordt, dat is zeker. Zijn je Opa en je Vader al beter? Maar jij bofte er bij, zeg. Trjjnie v. Loenen, Noordscharwoude. Natuurlijk mag je mee doen, Trijnie. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Dientje Meyer, Amsterdam, Het raad sel was ook inderdaad niet zo erg gemak kelijk. Maar je ziet, deze week was het be ter, hè? Dag Dientje. Pietje de Vet, Schagen. Houd jij van honden, Pietje. Nu, ik ook, hoor. Zelf heb ik er ook een. Maar geen boxer hoor. De groeten aan je vriendje Herri van Gebergen. Piet Delver, Wieringerwaard. Houd jij van lezen Piet? Ik vind het leuk, dat je ook mee gaat doen. Onze puzzle-club breidt zich uit, hoor. Nelly de Graaf, Schagerbrug. Je bent zeker nog heel erg jong, Nelly? Nu, dan mag je moeder je wel eens helpen. Maar eerst zelf proberen, hoor. Frans Bennemeer, Wijdenes. Alweer een nieuw lid. Welkom, Frans. Doe maar flink je best met het oplossen van de raad sels. Wie. weet HZ— Marie Koning, Aartswoud. Is dat het huis van je Opoe, Marie, dat je hebt gete kend? Het was keurig gedaan, hoor. Antje Wièring, Schagerbrug. Welkom Antje in ons midden. Er komen steeds meer vriendjes en vriendinnetjes bij. Leuk, vind je niet? Corrie en Jannie Wardenaar, Dirkshorn. Vinden jullie het leuk, dat je toneelstuk jes leert. Welke rollen hebben jullie te ver vullen Govert van Zandwijk, Anna Paulowna. Natuurlijk, Govert, spaar ik de postzegels op. Dacht je dat ik ze weggooide, terwijl ze voor zo'n goed doel gebruikt kunnen worden. Neelie Breed, St. Maarten. Wat kun jij toch mooi schrijven, Neelie. Ik lees altijd met geno'egen zo'n keurig geschreven briefje. Trynie Delver, Schagen. Het rijmpje nog steeds op mijn schrijftafel, Trijnie, en als er een plaatsje vrij is, zal ik het wel eens plaatsen. Klaas Borst, Schagen. Ben jij al zo flink, Klaas, dat je je vader al kunt helpen. Ga je op de fiets naar school of ga je lopen. Lopen is een gezonde sport. Jacoba Kuiper, Schagen. Misschien ben jij ook wel eens zo gelukkig als Rika Keizer. Zou jy die Canadeese vijfling niet eens in werkelijkheid willen zien, Jacoba? Jopie Tiessen, Petten. Nog van harte gefeliciteerd met je verjaardag Jopie. Dat was anders geen leuk verjaardagscadeautje zo'n verbrande hand. Brr, ik moet er niet aan denken. Miek Leguit, Schagen. Nu Miek, dat vind ik vreselijk erg, dat ik je niet terug heb geschreven. Maar ik beloof beterschap, hoor. Het zal niet meer gebeuren. Dag Miek. Jannie en Bram Borst, Schagen. Je zusje is zeker nog erg klein, hè, dat ze maar weer met Moeder terug ging. Ze vond het vast niet erg leuk op school. Rika en Corrie Keizer, Schagen. Wat een geluk, dat de stop nog op de inktpot zat. Stel, dat dat niet het geval was ge weest. Ik denk wel, dat je moeder dan vreselijk boos was geweest. Denk je ook niet? Grietje Berkenpas, Schagerbrug. Daar heeft je moeder gelijk in Grietje. Kinderen die te laat naar bed gaan, kunnen 's mor gens op school niet goed leren. Witp en Rienus Meeree, Schagerbrug. Je tante bofte zeg, met zo'n heerlijk konijn. Houden jullie ook zo van een lekkere konij nenbout? Ik wel hoor. Dag jongens. Gretha Klare, Kolhora. Wat heb jy een mooi postpapier, Gretha. Was je moeder boos, dat je je rok had gescheurd. Of ging dat nog al? Hendrikus Peetoom, Keinsmerbrug. Wat zal dat een aardig gezicht geweest zijn, twee van die kalfjes. Houd jij van dieren? Ik wel hoor. Trynie Ruig, Schagen. Ik heb wel een postzegelalbum, maar dat is geen Avro- album. Er zijn heel wat vreemde postzegels in hoor! Jack v. d. Cappelle, Schagen. Leuk is dat als de sneeuwklokjes en de crocusjes hun kopjes uit de grond steken. Het is een teken, dat we over een paar maanden weer een nieuwe tijd tegemoet gaan. Dag Jack! Nelly Hoog, Heer Hugowaard. Al weer een nieuwe vriendin. Leuk hoor. Na tuurlijk mag je mee doen. Mary Bregman, Burgerbrug. Zo Mary, vond je dat Jacoba Lena Bogaards zo'n aardig Kerstverhaal geschreven had. En denk je dat jij het niet kan. Ik geloof er niets van. Probeer het maar eens. Jacoba en Jan Visser, Zype. Zo vinden jullie de raadsels niet moeilijk? Nu, ik zal er deze week eens een moeilijke inzetten. Dag hoor. Nelie Lak, Hoogwoud. Dat is ook dom Nelie om je voet te verstuiken. Maar geluk kig dat het nu al weer beter gaat. Opgepast maar! Gerrit van Gnlik, 's-Gravenhage. Dat spijt me Gerrit dat je naam niet bij de goede oplossers stond. Ik zal de volgende keer beter oppassen. Mientje van Essen, Petten. Het was zeker een klein briefje Mientje. Volgende keer groter hoor. Trynie en Piet Dekker, Anna Paulowna. Hoe gaat het met de bof Trijnie? Je treft het al even slecht als de kindervriend. Die ligt op bed aan jullie te schrijven. Dag Piet. Pas maar op, dat jij het ook niet krijgt. Annie en Gatha v. d. Vliet, Oudesluis. Het zal nu niet meer zo lang duren en mis schien als je dit leest, is het al zo ver. Trynie de Boer, St. Maartensbrug. Nog wel gefeliciteerd Trijnie met je verjaardag. Ik ben wel laat, maar beter laat dan nooit. Wat heb jij een hoop gekregen. Dik Jes, Anna Paulowna. O, o, wat heb jij lang gewacht met schryven, Ik dacht heus, dat je me had vergeten. Nooit meer doen hoor. Thys Baas, Schagerbrug. Het was deze keer een klein briefje, Thys en ik hoop vol gende week beslist een grotere van je te krijgen. Wim Schoorl, Barsingerhorn. Doe je flink je best op school Wim? Ben je nog nooit blijven zitten? Juffrouw de Vries is zeker wel erg aardig hè? Hillie Kant, Dirkshorn. Wat een feest zal dat worden als er een prinsje of prin sesje geboren wordt. Zou je het ook niet eens willen zien. Ik wel hoor. Jan Stöve, Schagerbrug. Houd je van tuinieren Jan? Het is erg leuk, als je het zelf moet onderhouden. Doe er dan maar goed je best op, dan krijg je al gauw mooie bloemen en misschien lekkere groenten. Of is het niet zo groot. G. Schouten, Schagen. Natuurlijk G... (Greetje of Gerrie), je moet doen wat je moeder zegt. En als je moeder het erg druk heeft, kun jij ook wel even meehelpen. Pieter Veeter, Schagerbrug. Heb je je boek al uit Piet? Of lees je iedere week een deel? Houd je erg van lezen? Nelly van Weelde, Schagen. Kun je al aardig biljarten Nelly? Maak je ze al over de losse band? Johanna dc Veer, Schagen. Of ik een weerprofeet ben Johanna? Nee hoor! Déér heb ik geen verstand van. En ijs maken kan ik ook niet. Anders deed ik het wel eens. Oefffffik ben er door. Goeie grutten, wat waren me dat weer een briefjes!! „Tante Pos" mag zo langzamerhand wel eens apart personeel voor jullie gaan aan schaffen. Tot volgende week. KINDERVRIEND. OPLOSSING RAADSEL VORIGE WEEK. Bakker, Slager, Leraar, Dokter, Duiker. Goede oplossingen ontvangen van: Nelie L., Hoogwoud; Nelie S., Wieringen; Lia en Henk de G., Schagerbrug; Bram v. d. W., Kolhorn; Bennie v. d. H., Schagen; Bep en Trien T., Anna Paulowna; A. P., Schagen; Jan J., Eenigenburg; Henk H., Burgerbrug; Janie B., Schagen; Kees E., Keinsmerbrug; Aagje J., Petten; Henk en Cor M., Schager brug; Kees R., Schagen; Marie S., Callants oog; Ab M.. Barsingerhorn; Corn., Maartje en Neeltje W., Schagen; Jacob, Jannie en Helmoet S., Schagen; Corrie E., St. Maarten; Willem M., Schagerbrug; Jannie S., Schager brug; Piet D., Wieringerwaard; Dientje M., Amsterdam; Trijnie v. L., Noord-Scharwoude; Wim B., Schagerbrug; Piet de V., Schagen; Piet V., St. Maartensvlotbrug; Jannie en Bram B., Keinsmerbrug; Miek L., Schagen; Jopie T., Petten; Jacoba K., Schagen; Klaas B., Schagen; Trijnie D., Schagen; Nellie B., gem. St. Maarten; Govert v. Z., Anna Pau lowna; Grietje B., Schagerbrug; Wim en Rie nus M., Schagerbvug; Gretha K., Kolhorn; Gretha H., Schagen; Jannie B., Burgerbrug; Mary Jeanne B., Burgerbrug; Nelly R., Heer Hugowaard; Jack v. d. C., Schagen; Trijnie R., Schagen; Hendricus P., Keinsmerbrug; Corrie K., Schagen; Rika K., Schagen; Corrie en Jannie W., Dirkshorn; Antje W., Schager- Mary Jeane B., Burgerbrug; Nelly K., Heer denes; Nelly de G., Schagerbrug; Jan en Corrie K., Öudkarspel; Tiny S., Wieringen; Jacoba en Jan V., Zijpe; Johanna de V., Scha gen; Nelly v. W., Schagen; Piet V., Schager brug; Guda S., Schagen; Jan S., Schagerbrug; Hillie K., Dirkshorn; Jaap S., Dirkshorn; Wim S., Barsingerhorn; Thijs B., Schagen; Ali S., Schagen; Dik J., Anna Paulowna; Trynie de B., St. Maartensbrug; Gatha v. V., Oudesluis; Trijnie en Piet D., Anna Paulow na; Nellie K., Burgervlotbrug. VISITEKAARTJES RAADSEL. I. Welke beroepen bekleden deze mensen? K. Berak M. Dis D. S. Toemi KKRUISWOORDRAADSELTJE. II. seltje, a zijn. En hier een klein kruiswoordraad- waarvan alle middelste letters een A A A A A mannelyk persoon. afbeelding V. e. gedeelte v. d. aarde. lichtbundels. soort metaal. een voertuig. Een lucifer-kunstje Wie kan met twee luciferhoutjes 12 an dere lucifers oplichten? Ja, hoe moet je dat nu doen, hè? Kijk maar naar het plaatje, dan zie je het wel: je legt een lucifer neer en daar de andere twaalf bo ven op, telkens een aan de linker en een aan de rechter kant, zo, dat ongeveer een vierde er over heen steekt. Nu leg je het veertiende luciferstokje net als het eerste, maar dan boven op die twaalf, zodat ze er tussen geklemd zitten. Als je nu de uit einden van die twee lucifers stevig tussen duim en vinger klemt en dat oplicht, til je meteen de twaalf anderen op. Als je het eenmaal weet is het niet moeilijk. Waarom de Kaboutertjes het zo druk hadden Het was een bedrijvigheid in dwergenland. zoals het in lange tyd niet geweest was. Het ene kaboutertje draafde en werkte nog har der dan het andere. Ze hadden gewoon geen tijd om ook maar een minuutje stil te zitten en even uit te rusten. Niet, dat ze anders niet ijverig waren. O ja, hoor. Kaboutertjes hebben het altijd druk, maar vandaag hadden ze het toch wel extra druk. En nu zijn jullie natuurlijk nieuwsgierig, hoe dat kwam. Dat zal ik je nu eens ver tellen. Luister maar. Jullie weten natuurlyk wel, dat de kabou tertjes altijd graag de mensen helpen. Maar ze doen dit altyd zo, dat je ze nooit ziet. Liefst komen ze 's avonds of 's nachts, als alle kinderen en de meeste mensen slapen. Ongemerkt sluipen ze dan by de mensen in huis, kijken door een spleetje van de deur of gluren door een kiertje van een gordijn en zien ze dan, dat er niets voor hen te doen is, dan gaan ze net zo zacht en vlug weer weg, als ze gekomen zijn. Vaak gebeurt het, dat de mensen alleen het werk wel af kun nen en dan hoeven ze dus niet te helpen. Maar ook gebeurt het wel, dat de mensen het zó druk hebben, dat ze er diepe rimpels van in hun voorhoofd krijgen. Dan horen de kaboutertjes een arme moeder soms zeggen: ,,Hè, wat hebben die kinderen weer een massa gaten in hun kousen!En dan al die kapotte kleren! Ik zal de hele nacht maar doorwerken, want zó kunnen ze mor gen toch niet naar school!" En terwijl de moeder dan weer zuchtende haar werk op neemt, wipt er heel stilletjes een kaboutertje naar binnen, klimt zonder dat ze 't merkt op haar schouder, strijkt met zijn tooverstafje over haar voorhoofd alle zorgrimpels weg en strooit een beetje slaap poeder in haar ogen, zodat haar oogleden dichtvallen en ze in slaap valt. Dan komen er vlug tientallen andere kaboutertjes bin nen, springen op de tafel, nemen voorzichtig het werk uit haar handen en maken het stilletjes voor de moeder klaar. Ja, zo zyn de dwergjes en de mensen zyn hun daar natuurlijk erg dankbaar voor. Het hele jaar door doen ze zo hun werk. Nu weten jullie dus, waarom de dwergjes het zo druk hadden. Ik denk echter, dat de kaboutertjes het ook wel prettig gevonden zouden hebben, als zij een beetje hulp hadden. Weet je wat jullie nu eens moesten doen? Ook eens voor kaboutertje gaan spelen en je moesje eens extra flink meehelpen. Ik wed, dat je moeder dan ook vast glimlichtjes in haar ogen zal hebben en jullie misschien ook wel. Probeer het maar eens. *n Tante Ans. Dc eerste Lord-Major De burgemeester van Londen heeft, zo als we laatst nog weer eens in de kranten hebben kunnen zien, daar Londen pas een nieuwe burgemeester heeft gekregen, de titel van Lord Mayor. In het jaar 1100 werd deze titel voor het eerst gegeven aan den burgemeester. Zenuwachtige honden en katten De Vereniging voor Dierenbescherming in Engeland heeft een verzoek gericht tot de mensen, waarin wordt gevraagd om geen dieren mee te nemen naar vuurwerk. Vooral honden en katten worden, zoals is gebleken, buitengewoon zenuwachtig bij het afsteken van vuurwerk. Eet meerworteltjes De Deense doktoren zijn van mening, dat mensen die dagelijks wortelen eten, weinig kans hebben een besmettelijke ziekte te krijgen. Het zou een soort afweer middel zijn tegen infecties. E D BU G AR RICE RROUGHS No. 44. Vijftig keer legde Tarzan deze tocht af, voordat hij al het goud veilig had opgeborgen in het geheime amphitheater van de grote apen. Zo dicht was de plek rondom begroeid en omwoekerd met klimplanten en grote cac tussen, dat zelfs Sheeta, de luipaard er niet binnen kon komen., noch de olifanten met hun geweldige kracht. Toen ging hij op weg om zijn oude hut een bezoek te brengen voor dat hij naar de Waziri's terug keerde. Alles was er zoals hij het verlaten had. Hij ging op jacht en schepte behagen in het vooruit zicht, dat hij die nacht op een gemakkelijk bed zou slapen. Terwijl hij langs de oevers van een rivier rondzwierf, strekte hij zich uit op het zachte gras. Ver naar het Zuiden hoorde hy een bekend geluid hij kon het niet misverstaan. Het was het voorbijtrekken van een troep grote apen. Hy luisterde; ze kwamen zyn kant uit. Tarzan klom in de bomen en wachtte om de nieuw aange- komenen te zien. Opeens een gekwetter, harige gezichten op de takken tegenover hem. Tarzan kon verstaan wat ze zeiden. De leider vertelde de andere leden van de troep, dat dè kust vrij was. Zeker een honderd apen volg den hun leider. Tarzan herkende vele leden van de troep. Het was dezelfde, waarin hy als baby waa opgenomen! Verschillende vol wassen dieren waren in zijn jeugd aapjes geweest. Hy vroeg zich af of ze hem zouden herkennen. Tarzan wandelde tot het eind van een overhangende tak om hen na te kijken. De scherpe ogen van een apin hadden hem het eerst ontdekt. (Nieuwe spelling.)

Schager Courant | 1938 | | pagina 11