Vier wiegen ten paleize Diesel verdringt locomotief Hevige brand te Culemborg Als vliegtuigen vanaf 8000 m. hoogte ons aanvallen... Zondagsdrukfe bij Soestdijk Post vluchten op Indië Onze internationale positie Communisme en N.V.V. de don juan A.e* Spoorwegen bestellen voor 1 mil- lioen nieuwe wagens. Bij de Nederlandschc Spoorwegen zijn volgens de N. R. Ct. plannen in voorbereiding tot verdere uitbreiding van de serie Dicscl-clectrische trei nen ongeveer volgens het type, dat nu dienst doet op het z.g. midden- net. Tevens overweegt men den aankoop van nog ecnige nieuwe rijtuigen voor den internationalen dienst. Al dit materieel zal geschikt zijn voor het gebruik met groote snelheid, zooals dat den laatsten tijd steeds het ge val is geweest In totaal zal met deze bestelling meer dan een miliiocn ge mocid zijn. Hiermede vervolgen de spoonvegen den weg, die reeds eenigen tijd geleden werd Ingeslagen. Uitbreiding van de stoomtractie geschiedt niet meer. De spoorwegen hebben de laatste jaren geen nieuwe stoomlocomotie ven besteld en ook voor de toekomst bestaan daarvoor geen plannen meer. De gestroomlijnde motor- of electrische tractie is bezig de stoomtractie geheel te verdringen. De spoorwegen streven naar algeheele in voering van diensten met diesel-clectrisQlie treinen en om dit te kunnen doen moet de bestelling dienen waarvan hierboven sprake is. Na de eerste kinderziekten heeft deze soort van tractie uitstekend voldaan. Gebre ken hebben zich den laatsten tijd niet meer voorgedaan en de treinen kunnen niet groote regelmaat, don dienst uitvoeren. Het is dan ook begrijpelijk, dat op den eens ingeslagen weg zal worden voortgegaan, en dat op de zelfde wijze de moderniseering van het spoor wegmateriaal zal worden voortgezet. Twee families gedupeerd. Zaterdagavond om acht uur is door onbe kende oorzaak brand ontstaan in een groot dubbel woonhuis in de Kloosterstraat te Cu lemborg, waarvan het benedengedeelte uit een garage bestaat. Het pand, dat een hoog te heeft van twaalf meter en twee verdie pingen telt, is, geheel uitgebrand. De vrijwil lige brandweer heeft het vuur met vijf stra len op de waterleiding en de motorspuit be streden, doch aan blusschen viel niet te den ken. Met inspanning van alle krachten gelukte het uitbreiding van den brand te voorko men. In het huis woonden in het linkergedeelte de familie Opdam, die evenwel niet thuis was, en in de rechterhelft de familie van Lochem, die zich in allerijl met achterlating van al haar bezittingen in veiligheid moest stellen. Een personenauto kon nog bijtijds uit de garage gehaald worden. De schade, welke eenige duizenden, gul dens bedraagt, wordt door verzekering ge dekt. De burgemeester van Culemborg, de lieer Y. Keestra was op het terrein van den brand aanwezig. Verkorte vluclittijd van onze ■projectielen noodzakelijk. Zwaarder kaliber ook voor het het Nederlandsche luchtdoelge schut gewenscht. Langen tijd heeft met het middelbare luchtdoelgeschut van 7,5 c,m, voldoende com petent geacht om vliegtuigen op grootere hoogte (practisch niet liooger dam 7 K.M.) met succes te kunnen beschieten. Nu echter moderne bombar den rs zonder moeite op hoogten tus- schen 7 a 8 K.M. kunnen vliegen, op welk plafond het personeel te gen den afgenomen atmosferischen druk nog geen speciale maatrege len behoeft, te treffen en hun snel heid zoo zeer is toegenomen, gaan allcrwogc stemmen op, dit kaliber te vervangen door althans uit te brei den met een zwaarder kaliber, op dat ook bestrijding van vliegtuigen op 8000 M. en hooger mogelijk zij en de vermeerderde vliogtuigsnel- heid een tegenwicht vinden in de verkorting van den vluclittijd van het projectiel. Dit nu kan, aldus do N.R.Crt. slechts geschieden door kaliberverzwaring, waardoor niet alleen een grootere verticale dracht en een kortom vluclittijd van het projectiel kun nen worden verkregen, doch ook 'n ruimer werkingsrayon om de verti caal en een krachtiger scherfwerkin om het springpunt Vergelijken wij het kaliber van 7.5 c.m. met oen aanvankelijke snelheid van het pro jectiel van 750 M. per sec. met dat van 10.5 c.m., waarbij het projectiel een aanvangssnelheki van 80Ó M. per sec. verkrijgt, dan heeft eerst genoemd kaliber een practische ver ticale schoots verheid van 7 K.M., laatstgenoemd van 11 K.M. terwijl liet werkingsrayon om de verticaal hij 7.5 c.m. op 6000 M- hoogte 6000 M., op 4.000 M. hoogte 7000 M. is. bij 10,5 c.m. 8000 M. hoogte 8000 M., op 6000 M. hoogte 9500 M. en op 4000 M. hoogte 10.500 M. bedraagt, der halve bij het zwaardere kaliber veel ruimer is. Nadoelen van zwaardere kalibers. Nadoelen der zwaardere kalibers zijn be halve de geringere mobiliteit, de kleinere vuursnclheid. Vooral dit laatste nadeel weegt zeer zwaar. Terwijl de vuursnelheid bij een kaliber van 7.5 c.m. 30 schoten per minuut bedraagt, vermindert deze bij 10.5 c.m. reeds tot de helft. Voor Nederlandschc toestanden komt daar nog bij dat de veelal bedekte lucht en het laaghangende wolken dek hier te lande vijandelijke vliegers ge woonlijk tot lage vliegplafonds zullen no pen, zoodat aan oen zwaarder kaliber bij ons in het algemeen geen behoefte is. Toch zou, aldus het blad, ter verdediging van belangrijke oeconomische en strategi sche objecten in het binnenland verster king van het middelbare luchtdoelgeschut met een zwaarder kaliber (wij denken hierbij aan 10.5 c.m.) ook hier te lande zeer gewenscht. zijn om bij helderen hemel van den grond af niet geheel machteloos te zijn tegen luchtaanvallen van moderne bombar- dcurs. Kamer vol geschenken Niettegenstaande juist het tegen deel verzocht is, worden er dagelijks talrijke geschenken bezorgd ten pa leize Soestdijk. Sedert vele dagen heeft de postbode, die de poort bin nenrijdt, beladen met pakken en pak jes, bestemd voor 't prinselijk gezin, het. heel druk. Reeds moest een apart vertrek worden ingeruimd voor al deze goede gaven! Goed bedoeld. De meeste afzenders van deze pakjes zijn vriendelijke oude dames, die óf den wensch van liet Ilof niet gelezen hebben, óf over zoo veel Oranjeliefde beschikken, dat. zij den aan drang niet konden weerstaan te doen alsof zij dien wensch niet hadden gelezen en bij wijze van verontschuldiging al haar innige belangstelling neerlegden in een brief, waar van zij de goed bedoelde geschenken verge zeld deden gaan. Zoo ontstonden de pakjes met kleertjes, zelf gebreid en zelf geborduurd met Oranje appeltjes en andere toepasselijke motieven. Natuurlijk wordt alles in dank aanvaard. Wij wijzen er overigens nog even op, dat H. M. de Koningin en II.K.H. Prinses Juliana zelve voor het lijfgoed hebben gezorgd dat de baby zal dragen. Voorts staat hier in het dorp een prachtige wieg gereed, die voor bestemd is binnen enkele dagen op Soestdijk bezorgd te worden. Het prinselijk gezin be schikt echter thans reeds over drie wiegen. Een is er gekomen uit Hongarije, een twee de is aangeboden door de Diaconessen uit Brouovo in Den Haag en de derde is dezelf de, waarin de a.s. moeder van heden haar eerste levensweken als baby heeft doorge bracht.. Deze laatste is opnieuw bekleed en met tule en kant; de dames van de vereeni- gingen „Tesselschade" en „Arbeid Adelt" uit Baarn en liet Gooi hebben voor alles gezorgd. De vierde wieg, die een paar jeugdige Baarnaartjes dezer dagen naar het palcis zullen brengen, is niet bedoeld aTs slaapste de. Zij is n.1. geheel van bloemen vervaar digd. Kinderen brengen geschenken. Natuurlijk worden do geschenken uit de kinderhand steeds met dankbaarheid aan vaard. Wat is ontroerender dan de spontane daad van het kind? Een zesjarige dreumes heeft b.v. reeds een fraaicn rammelaar af gegeven En 2 kleine meisjes, Ge en Fred Verkeer voor het paleis gestagneerd Baarn, 23 Jan. Daar, waar Christoffel Pullmann in het brons nog steeds zijn geweer paraat houdt; op het kruispunt van den Amster- damschen Straaltveg en van den betonweg naar Utrecht, stond gistermiddag een Baarnsche politie-agent, daarna een rijks veldwachter en daarna weer een Baarnsche politic-agent. En zij stonden er niet voor spek en booncn, want ondanks zijn rustieke omgeving, deed dit kruispunt gistermiddag niet onder voor een grootstecdsche verkeers- puzzle. Spestdijk beleefde ecnige spitsuren, welke den verkeersregelaars de handen vol werk gaf. Tusschen drie en vier uur in den middag was het bij het paleis zoo druk, dat men bijwijlen van ware opstoppingen kon spreken. Op dergelijke oogenblikken ston den de auto's met vele tientallen achter elkander geschaard en de en kele autobestuurders, die nog er gens in een vermeend gaatje wilden kruipen, veroorzaakten opstoppin gen voor ettelijke minuten. Niets te zien. Het weer was niet bijzonder fraai, de lucht was betrokken en af en toe motregen de het een beetje, doch alles tezamen bleek dit voor de vele automobilisten geen beletsel te zijn om hun ongetwijfeld reeds lang voor genomen autoritje naar het centrale punt van ons aller belangstelling niet te maken. Er is een stopverbod voor het paleis, maar de verkeersagent kon niet andere dan dit stopverbod nu en dan opheffen. Behalve de hierdoor veroorzaakte drukte, stonden er honderden voetgangers waarschijnlijk voor een groot deel door elders geparkeer de auto's aangevoerd tegenover het pa leishek te staren naar den witten gevel, die even ver verwijderd, even zwijgzaam en even raadselachtig was als steeds. Ilct. ge noegen om minuten, ja kwartieren lang naar dezen gevel te staren bleek bij velen zoo groot, dat de haag van wachtenden op sommige momenten aangroeide tot een klei ne menschenmenigte. Gezien hebben deze honderden niets, tem zij elkaar en den welbekenden gevel. De Koninklijke Familie immers heeft zich aan de voorzijde van het palcis dezen middag niet vertoond. De Prins was reeds vóór den middag van zijn dagelijkschen autorit te ruggekeerd, terwijl de prinses, die in den middag per auto in gezelschap van prinses Armgard een ritje in de richting Soester- berg maakte, den achteruitgang van het park koos. De autotocht van H.K.H. duur de een uur. Café's stampvol. Voor de café's en restaurants in de om geving van Soest en Baarn beteekicnde deze stroom van auto's en nieuwsgierigen een voordecligen Zondagmiddag. Trier zat vanzelfsprekend tot den laatsten stoel vol. Wie tegen vieren trachtte het in deze da gen zoo bekend geworden badhotel binnen te dringen, vond er de deur gesloten. De beschikbare ruimte was er zóó over bezet, dat tot sluiting der deuren moest wor den overgegaan. Zoo heeft deze Zondag, in tegenstelling tot de voorgaande dagen, een eigen cachet, gehad. Doch overigens, wat het belangrijk ste waarnaar wij allen uitzien betreft, geldt weder: „Van Soestdijk geen nieuws". dy Reese, te Blaricum stapten Zaterdag middag aan de poort van het palcis uit haar vader's auto en droegen een pakje bij zich waarin een schilderijtje was geborgen, dat de oudste van de twee had gemaakt. Prinses naar Bunschoten. Toen dit gebeurde, was Prinses Juliana niet ten paleize, meldt het Hlsbld. Zij was in gezelschap van Prinses Armgard per auto uitgereden naar Bunschoten en Spakenburg; zij wilde de moeder van Haar gemaal gaarne het een en ander laten zien van deze merk waardige oude Zuiderzeedorpen, waar de bevolking de traditioneele oude kleeder- drachtcn zoo goed bewaard heeft. Prinses Armgard was opgetogen over de schoonheid van deze twee eenvoudige en stille dorpen, die zoo dicht" bij het tuinstadje Baarn gele gen zijn en die er toch eigenlijk niets mee gemeen hebben. Niet minder geestdriftig waren de bewo ners van de beide dorpen, die zeer vereerd waren met dit onverwachte bezoek. Gewoon lijk zijn de Bunschoters zeer afkeerig van bezoekers, die alleen maar het. doel hebben de huizen en de kleodcrdrachten te komen bekijken. Nu was daar echter in gccnen deele sprake van. Van alle kanten liepen de dorpelingen te hoop om de Prinsessen toe te juichen, die met een snelheid van nog geen twintig kilo meter hun straten passeerden. Vriendelijk knikkend en wuivend dankten de liooge be zoeksters voor deze uitingen van spontani teit. Opgewekt keerden beiden tegen het in vallen van de duisternis ten Paleize terug. Auto naast een brug geslipt Op de ducdalven blijven hangen. Gistermorgen omstreeks tien uur is een personenauto, gaande in die richting Vrees wijk, in de bocht nabij de doorslagbruig bij Jutphaas geslipt. De wagen kwam naast de brug in den Hollandschen IJssel terecht en bleef, half onder water, op het verbindings hout van de ducdalven hangen. De beide inzittenden, afkomstig uiit Noord- wijk liepen slechts eenige lichte ontvellin gen aan het gelaat, benevens een nat pak op. De auto werd nagenoeg geheel vernield. Later op den dag werd zij door een kraan- wagen op den wal gebracht. Bij deze ma noeuvre versperde de kraanwagen den weg, zoodat het verkeer eenigen tijd gestagneerd was. Dalende werkloosheid Eind December 1937 17.700 min der werkloozen dan het vorig jaar. Volgens gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek, bedroeg het aantal geheel werkloozen, bij alle organen der open bare arbeidsbemiddeling als werkzoekende ingeschreven, aan het einde van de maand Dec. 1937 totaal 437.469. Dit cijfer was voor December 1936 455.209, waaruit blijkt, dat er 31 Dec. van het afgc- loopen jaar rond 17.700 werkloozen minder ingeschreven waren dan op denzelfden da tum van het vorig jaar. Veel veiliger geworden door het standpunt der regeering t.a.v. de onschendbaarheid van ons grondgebied. i Aan het voorioopig verslag over het ont werp van wet tot vaststelling van hoofd stuk III (departement van Buitenlandsche Zaken) der Rijksbegrooting vóór 1938 is het volgende ontleend: Eenige leden meenden, dat Nederland, teneinde te kunnen terugkeeren tot zijn vroegere politiek van zelfstandige neutrali teit, uit den Volkenbond behoort te treden. Vele leden kwamen daarentegen tot de conclusie, dat Nederland Genève moet blij ven steunen. De mogendheden, die in de eerste plaats belang hebben bij de onzijdig heid van ons land in een internatio naal conflict in West-Europa," zullen volgens verscheidene leden, nu uit nemend hebben begrepen, dat Ne derland er niet aan denkt, aan eene der oorlogvoerende partijen den doortocht toe te staan. Onze interna tionale positie is daardoor veel vei liger geworden. Terecht is ons land niet getreden in het denkbeeld, omtrent de onschendbaarheid van ons grondgebied, overeenkomsten met andere staten aan te gaan. Men zou voorts volgens deze leden goed doen zich ten aanzien -van de middelen om het doel van den Volkenbond te berei ken, voorioopig reserves op te leggen. Tegen de afschaffing van artikel 16 van het handvest zouden verscheidene leden groot bezwaar hebben. Alsnog bepleitten zij nadere preciseering ten aanzien van het recht van doortocht, een aangelegenheid, waarvan de regeling steeds in het vage is' gehouden en nooit is uitgewerkt. Oehoe ^heenreis) Emoe (terugreis) Nandoe (heenreis) Buizerd (terugreis) Ibis (heenreis) Gier (terugreis) Torenvalk (heenreis) Vertrek van Aankomst te jBasra 23 Jan. jjodhp. 23 Jan. Athene 23 Jan. |A'dam 23 Jan. jRang. 23 Jan. [singap. 23 Jan. |jodhp. 23 Jan. |BaKd- 23 Jan. |Napels 23 Jan. jAlex. 23 Jan, |singap. 23 Jan. JRang, 23 Jan. A'dam 25 Jan. Vermiste man opgevischt Gisteravond omstreeks 8 uur zag een agent van politie van het bureau Adelaars- weg te Amsterdam in het Noord-Hollandseh kanaal, tegenover genoemd bureau iets op het water drijven, dat bij onderzoek een menschelijk lichaam bleek te zijn. Men bracht dit over naar het bureau, waar men vermoedt te doen te hebben met het stoffelijk overschot van 'n ongeveer 37- jarigen bewoner van den Hagendoornweg, die ongeveer een maand geleden als vermist werd opgegeven. Het lijk is naar het Bin nengasthuis overgebracht. De familie is ge waarschuwd, teneinde zich van de identi teit van den drenkeling te kunnen verge wissen. Toenadering van Nederlandschc bevolkingsgroep tot Sovjet-Rus land? De aansluiting van de Russische Vakvereen. „Unie" tot. het N.V.V, Enkele leden vestigden, volgens het Voorl. verslag der Eerste Kamer van het ontwerp tot vaststelling van hoofdstuk III (buiten landsche zaken), er de aandacht op, dat on langs de Russische Vakvereenigingsunie is toegetreden tot het Internationaal Vakver bond, bij welke laatste organisatie ook het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigin- gen dat in zeer nauwe betrekking staat tot de Sociaal-Democratische Arbeiderspar tij is aangesloten. Zij achtten een zoo danige toenadering van een Nederlandsche bevolkingsgroep tot SovjetRusland niet.zon. der gevaar en verzochten den minister, te dier zake diligent te zijn. Andere leden stelden hiertegenover dat de Russische Vakbeweging nog geenszins bij bedoeld Internationaal Verbond is aange sloten en dat bovendien de houding, welke zoowel de SDAP als het NVV tegenover hét communisme aannemen, volstrekt afwij zend is. Twcc-en-fwintig scholieren verdronken Droevig ongeluk op de Donau. Op de Donau bij Turn Severin is gistermiddag een motorboot met twee en twintig scholieren en een onderwijzer gekenterd. Zeventien der kinderen verdronken. Hun lijken zijn opgehaald. De overigen worden vermist. Er bestaat weinig kans, dat nog een hunner levens gebor gen zal kunnen worden. V J" InMvw van lii vóórg Wie dit bord voor zich ziet moet x t r a voorzichtig zijn, want hij nadert 'n voor- rangsweg (óók het verkeer van links laten vóórgaan FEUILLETON. T a\V roman door e. phlllips- oppenheim „Dezen kant uit," verzocht hij. „Ik zal jullie met genoegen ergens heen brengen waar wy kunnen praten. Is die auto van jullie?" „Van wie anders?" verklaarde zijn vrouw kribbig. „Heb jy er iets op aan te merken? Jy zult anders wel een mooiere hebben jij en dat jonge vrouwspersoon." „Die jonge dame moet buiten het gesprek gehouden worden," zei Peter Cradd met be slistheid. „of er zal heelemaal geen gesprek plaats hebben. Begrijp dat goed.' „Allemachtig!" gilde Mrs. Cradd. „Zij keek ons aan alsof wij wilde dieren uit een beestenspel waren!" Het kostte haar man eenige moeite om daarop niet te antwoorden. Hij liep midden tusschen zyn gezin, Mr. Bloxom een eindje achteraan. „Luistert nu allen eens naar mij," begon h|j. „Ik heb hier een huisje gehuurd, en ik ben zeer gelukkig geweest, en het is volstrekt mijn wensch niet om met een van jullie ruzie te maken. Daartoe bestaat geen reden, maar versta my asjeblieft goed. Ik ben twintig jaren lang de slaaf van het huishouden ge weest; nu ben ik mijn eigen baas. Wij be hoeven niet te twisten. Jullie hebben nergens over te klagen, wel?" „Wat my betreft niet," erkende Mrs. Cradd op brompierigen toon. „Maar toch..." „Och, kom nu mama," viel Lena haar in de rede. „Word nu niet boos. Pa zal ons straks wel vertellen waarom hij zoo handelde. Als het geld maar blijft komen. Dat alleen willen wy weten." „Gaat dat door?" vroeg Henry. „Is daaromtrent iets vastgesteld?" vroeg George begeerig. Peter Cradd duwde het hekje open, dat naar den pastorietuin voerde, ging hen over het grasveld voor, opende de voordeur, en riep Mrs. Skidmore. ..Myn kamers zijn klein," merkte hij op. „Jullie zullen het buiten op het terras aan genamer vinden. Mrs. Skidmore," verzocht hij deze, „wilt u voor iedereen thee brengen, alstublieft, en nog een paar stoelen halen? Zoo is het goed." Het was misschien kenmerkend voor zyn gewijzigde houding, dat Peter Cradd den ge- makkelijksten stoel in het midden van het gezelschap voor zich koos. „Willen jullie er nu alles van hooren, of wachten jullie liever?" vroeg hij. „Ik zou je raden er maar dadelijk mee te beginnen," merkte Mrs. Cradd op. „Wat moet het beteekenen, dat je hier bent, maar zei dat je naar Nieuw-Zeeland zou gaan?" „Ik heb je voorgelogen," was het bedaarde antwoord. „Ik heb jullie al dien tijd bedro gen. Om te beginnen, zal ik je iets geven om over na te denken. Mijn neef is dood. Hij heeft mg al zijn geld nagelaten. Ik heb mijn zaakwaarnemer gezegd jullie een zeer ruime toelage uit te betalen tot de nalatenschap ge regeld is, en ik vertrouw dat hij het gedaan heeft.' „Is-tie-dood!" riep Mrs. Cradd met zicht bare voldoening uit. .Hoeveel heeft-ie nagela ten, Peter?" „Ja, hoeveel is het, ouwe heer?" vroeg George. „Als je me dat gisteren gevraagd had, had ik het antwoord schuldig moeten blijven," antwoordde zyn vader. „Vanmorgen ontving ik een vry nauwkeurige opgave van den stand van zaken, zoo ver die afgewikkeld zijn. Wacht even, dan zal ik jullie de cijfers laten zien." Hij ging door een van de openstaande tuin deuren naar binnen, en keerde terug met een paar vellen papier in zijn hand. Gedurende zijn korte afwezigheid, was het gefluister niet van de lucht geweest. „De nalatenschap schynt zelfs nog grooter te zijn dan de executeur mij te verstaan gegeven heeft," ging hij voort. „Een paar posten moeten nog binnenkomen, maar vol gens de laagste schatting, moet het vermo gen, dat mijn neef mij nagelaten heeft, bijna driehonderdduizend pond bedragen. Ieder, die wil, mag de cijfers nagaan," eindigde hij, de papieren op de tafel leggende. Er ontstond een ontzagwekkend zwygen. door een koor van uitroepen gevolgd. Mr. Bloxom stak opnieuw zyn hand uit. „Ik ken u niet zoo bizonder, Mr. Cradd," zei hij, „maar daarmee moet ik u gelukwen- schen". Petir Cradd deed weer handig alsof hij de hand niet zag, maar bedankte zyn vroegeren buurman. Juist op dat oogenblik kwam Mrs. Skidmore met het theeblad binnen. „Driemaal honderdduizend pond!" mompel de Mrs. Cradd binnensmonds. „En drie maan den geleden wou Padstowe ons voor niet meer dan zes pond poffen." „Het vuur werd vrij wat nader aan de schenen gelegd!" riep Henry. „En ik,die het bijna uitgilde, toen ik een fooi van tien shilling kreeg," zc-i Lena. „Wan neer het niet in dat nauwe middelste hokje geweest was, zou ik den man, die ze mij gaf, om den hals gevlogen zijn." „Als jullie je gemak er by willen nemen," noodigde Peter Cradd uit, „zal ik thee in schenken." „Laat my dat doen, Peter," bood zijn vrouw uit eigen beweging aan, haar veel te nauwe handschoenen alvast uittrekkende. „Dank je," wees hy haar af. „Dit is myn eigen heiligdom, en ik wil mijn eigen gast heer zijn. Al meer jaren dan mij lief is, is thee my onder den neus geduwd," ging hij voort, voorzichtig inschenkende. „Nu bedien ik mezelf, ik zal het lekkerste van de room afscheppen, en als er geen suiker genoeg is, zal ik niet degene zyn, die het zonder moet doen." Mrs. Cradd hoorde hem met open mond aan. „Hij praat alsof hij bij ons honger gele den heeft!" riep zij. „Dat scheelde niet veel," luidde het min zaam. „Weet je nog wel, onze laatste maal- tyd met dat mager stuk schapenbout?" „Mager stuk schapenbout? vroeg zijn vrouw. „Wat was daarmee?" „Och, ik kreeg er geen kruimel van, anders niet," frischte hij haar geheugen op. „Nu zorg ik uitstekend voor mezelven. Ik weet niet of je het opgemerkt hebt, maar sinds ik hier ben, ben ik in gewicht veertien pond toege nomen." „Je hebt je raar toegetakeld," smaalde Mrs. Cradd, met een blik naar zijn korte broek en visscherstrui. (Wordt vervolgd i

Schager Courant | 1938 | | pagina 2