Alcmaria Vitrix-De Kennemers 2-5 Voetbalmenu Een maispelend Alcmaria verliest volkomen verdiend Zoo er nog withemden waren, die meen den, dat de club uit het Alkmaarsche Sportpark kleine kampioenskansen had, dan zijn die gisteren een illusie armer ge worden. Wat het was, is jnoeilyk te zeggen, maar er haperde iets in Alcmaria. Is het de lange vacantie geweest, die de heeren eenigszins heeft doen indutten? Hoe het zij, het rammelde vrij erg in de witte ge lederen en dit elftal had tegen de Kenne mers geen schijn van kans. Bij de bezoekers was eigenlijk alles beter dan bij de gastheeren. Hun achtertrio was hecht en solide, terwijl bij Alcmaria Koning zeer zwak was, Burger en Brouwer bij lange na niet de vorm vertoonden, die we soms van hen zagen. De middenlinie der roodhemden was in haar geheel prima, terwijl bij Alcmaria slechts Helderman en de Grand goed voldeden. Ger- ritse was zeer matig en dat de elftalcom missie hem nog steeds de spilplaats laat in nemen is eigenlijk onbegrijpelijk. Te meer, waar de Grand altijd deze post moet over nemen, wanneer een achterstand is ontstaan wat niettegenstaande de zoogenaamde on feilbaarheid van het spil-stoppersysteem maar al te dikwijls het geval is. De voorhoede der Kennemers speelde aan vankelijk te kort, doch later ging dit beter, vooral toen ze, dank zij het slechte verdedi gen van Alcmaria een voorsprong had weten te behalen. In den Alkmaarschen aanval wilde het niet goed vlotten, vooral doordat de rechtervleu gel, tengevolge van een vrijwel compleet falen van Keppel, zoo goed als lam gelegd was. Dooreen genomen maakte Alcmaria een matten indruk, de enkele zwoegers der wit hemden konden onmogelijk goed maken, wat door de anderen in een vrij gi'oote laksch- heid werd verpeuterd en de ploeg kon zich geen oogenblik opwerken tot den vorm, welke in enkele andere wedstrijden werd ten toon gespreid. De wedstryd. Nadat Alcmaria heeft afgetrapt, zien we de withemden eerst in den aanval. Er worden enkele corners geforceerd, die niets opleve ren, waarna de Kennemers meer komen op zetten. Opvallend is daarbij hun goede tech niek, die echter nog al eens aanleiding is tot te kort gehouden spel, waardoor ze zelden gevaarlijk wotden. Gedurende deze periode verricht Brouwer herhaaldelijk goed werk, zoodat de score blank blijft. Langzamerhand werkt Alcmaria zich dan weer meer vrij, het spel gaat ongeveer ge lijk op. Dan zien we een staaltje van elkaar slecht begrijpen in de Alkmaarsche voor hoede, de bal wordt naar de andere zijde van het veld gespeeld, waar de witte verdediging volkomen faalt en de Kennemers komen op vrij goedkoope wijze aan hun eerste doelpunt. Het spelbeeld blijft daarna hetzelfde, dat wil zeggen, dat Alcmaria over het algemeen niet bepaald in de minderheid is. De witten zijn meer in den aanval en dat een prachtr schot van Hamstra niet in het net belandde, was inderdaad voor de Kennemers meer geluk dan wijsheid. Toch. waren het de bezoekers, die er kort voor het eind van de tweede helft 02 van wisten te maken, daartoe al weer in de ge legenheid gesteld door het niet zeer hechte verdedigen der Alcmarianen. Met dezen stand kwam de rust. De Kennemers doelpunten weer. Na de hervatting zien we na enkele minu ten de Kennemers een derde doelpunt aan hun score toevoegen, dat ditmaal van uitnemend gehalte was. Een aanval over rechts werd om gezet in een goeden voorzet, die door den linksbinnen keihard werd ingekogeld, een doedpunt waartegen Brouwer geen schijn van kans had. Een dot-goal. Dan is eindelijk de beurt aan Alcmaria, met wat men zou mogen noemen een echte dot goal. Een vrije trap van verren afstand wordt door Gerritse genomen. Het schot, dat niet op doel was gericht, wordt, doordat de bal afschampt tegen het hoofd van Schaper, uit de richting gebracht en verdwijnt met een grooten boog Schaper stond wellicht 25 meter van het Kennemer-doel af over den keeper in het vijandelijk heiligdom. Men zou kunnen zeggen: hoe is het moge lijk! Maar de stand was 13. De Alkmaarders putten nieuwen moed, maar de hoop op een overwinning is van kor ten duur, De gasten maken er 14 van. Alcmaria is nu voortdurend in den aanval, maar er wordt te weinig geschoten. Schieten was echter ook moeilijk, want de Kennemeres verdedigen met man en macht. Wanneer door een der gasten dan hands wordt gemaakt binnen de beruchte lijnen, neemt de Grand deze kans op correcte wijze waar. Maar geen minuut later faalt Koning en de voorsprong der Kennemers is weer drie doelpunten. De stand is 25. Vermelden we nog enkele goede schoten van Hamstra, gedurende het restant van den wedstrijd, dan is het belangrijkste gezegd. Gedoelpunt werd er niet meer en dus ver trokken de Kennemers in het bezit van twee voor hen zeer nuttige puntjes. Charles Matthisen Europeesch wereld kampioen Bij de gisteren te Oslo beëindigde wed strijden om het kampioenschap van Euro pa zegevierde de Noor Charles Matthisen vóór Engncstangen c.s. Van de deelnemende Hollanders sloeg Langedyk het beste figuur en bereikte de 16e plaats. Koops werd 19e. Zaandijk sterker dan Helder Verdiende 41 zege der Blauw- witten. Uistekend spel van hun voorhoede. In haar gisteren gespeelden thuiswed strijd tegen de concurrent voor de bo venste plaats, Zaandijk, heeft Helder een gevoelige nederlaag geleden, waarvan de cijfers 14 niets aan duidelijkheid te wen- schen overlieten. Geen der vele aanwezigen zal het willen ontkennen, dat de blauwwit- ten de overwinning verdiend hebben, want inderdaad hebben zij zich de sterksten ge toond. Dat de nederlaag zoo groot werd, is hoofd zakelijk aan 2 oorzaken te wijten. Ten eerste speelde de Z.-voorhoede zoo'n magnifiek snel en open combinatiespel, dat ook een sterkere verdediging dan die van H. eenige malen zou hebben moeten capituleeren, maar bovendien en dat is de tweede oorzaak stelde Helder niet haar sterkste tegenspel tegenover deze gave en weinig kwetsbare ploeg. Speelde het geheele team op Kiesewetter en Wieren na beneden het normale peil, in het bijzonder gold dit voor de middenlinie, eer tijds het fundament, waarop de successen op gebouwd werden. De invaller Bijl bewees een volkomen mislukking op de rechtshalfplaats te zijn, terwijl spil Hoebe, die ons een maand ge leden nog zoo'n gave partij stopperspil te zien gaf, niet meer van die kracht is. Voorts stak ook het spel der Helderschen af tegen dat der gasten. Zoo werd er door de meeste spelers erbarmelijk slecht geplaatst, daarbij het spel te kort gehouden en werd nagelaten om het eenige wapen, waarmede Z. geslagen zou kunnen worden, n.1. op tempo, geheel buiten geding gelaten werd. Waar de Zaandijkers een aantrekkelijk spelletje speelden, een perfecte demonstratie gaven van het driebackseysteem, en over een prachtige voorhoede bleken te be schikken, kwam hun de zege volkomen toe. Hoewel in de eerste 25 minuten van den wed strijd, welke onder buitengewoon gunstige weersgesteldheid gespeeld werd, de partijen goed tegen elkaar opwogen, droegen de Z.-aan- vallen een veel 'gevaarlijker karakter dan die van de thuisclub. De H.-achterhoede hield ech ter goed stand, ook al doordat Kuiper c.s. nog niet op schot waren gekomen. Drie doelpunten in vyf minuten. Maar plotseling kwamen dezen los. In de 25e minuut trapte Smit een bal slecht weg, welke daarop een prooi werd van Kuiper, den gevaar lijken Z.-midvoor. Onberispelijk strafte de Z.- midvoor de fout af, door onhoudbaar langs Kenter te schieten. Nog geen minuut later was het 02, toen Helder's rechtsback opnieuw een fout maakte en in eigen doel werkte. Zes minu ten later was ook Z.'s derde doelpunt geboren, uit een snellen en goed afgewerkten aanval (0—3). Het dient ter eere van de withemden gezegd, dat zij zich door dezen plotselingen en grooten achterstand niet hebben laten deprimeeren Ook niet toen haar linksbuiten Wieren fraai doorgebroken was en z'n kansen inzet net langs den verkeerden kant van den paal zag gaan. Het zat Z. dezen middag inderdaad niet tegen Vermelding verdient b.v. ook nog een mooie kopbal van Gast, welke eenzelfde lot als Wie- ren's schot onderging. Toch zou de ex-H.R.C.er dezen middag zijn eerste doelpunt voor zijn nieuwe vereeniging maken, want uit een door Godschalk en van Beekhoven geschapen ge vaarlijke situatie voor het Z.-doel schoot de linksbinnen onhoudbaar in het doel (13). Het mooiste gedeelte van den wedstrrijd was ongetwijfeld het eerste half uur van de tweede helft. Toen streed een flink van zich afbijtend Helder met alle felheid, die in haar spelers zat, om den achterstand te verkleinen en zoo mogelijk in te halen. Het is een periode geweest, dat de Z.-achterhoede het enkele malen zeer benauwd had, maar niette min het hoofd koel hield en daardoor voor kwam, dat -H. in haar opzet slaagde. Wel had een hard schot van Kiesewetter een beter lot verdiend dan op een haar na zijn doel te mis sen, maar het was en het bleef 31. Tusschen de bedrijven door was de Z.-voor hoede er enkele malen op geraffineerde wijze tusschenuit getrokken, zonder dat Kenter ech ter gepasseerd werd. De beslissing viel toen precies een half uur in de tweede helft midvoor Kuiper met den bal als aan zijn voeten gekleefd zich fraai vrijspeelde om vervolgens met een formidabel schot zijn club in veilige haven te loodsen. Het laatste kwartier was Helder een gesla gen team en zonder dat zich nog iets vermel denswaardigs voordeed, kondigde de heer v. d. Hoek, die zijn slechte beurt destijds op Wie- ringen gemaakt volkomen uitwischte, het einde aan. Jtuemmm Weer eens een nieuw wereldrecord van Ragnhild Hveger Wederom op de 300 meter. Opnieuw is Ragnhild Hveger er in geslaagd het wereld- en Europeesch record over de 300 meter borstcrawl te verbeteren. Tijdens wed strijden te Aarhuus legde zij dezen afstand af in den tijd van 3 min. 46.9 sec., terwy'1 het oude record op 3 min. 48.8 sec. stond, precies een week geleden te Kopenhagen gevestigd. ADOAjax 0-5 In een van weerskanten matig gespeelden wedstrijd is Ajax er tenslotte in geslaagd een groote overwinning te behalen. Voor de rust wogen beide ploegen aardig tegen elkaar op, al waren de technische kwali teiten van Ajax veel hooger aan te slaan. A.D.O. speelde enthousiast en hield stand. Het groote verschil was in de beide middenlinies te zoeken. 5 minuten voor de rust, maakte bij een aanval van Ajax, Quax een fout, waardoor Blomvliet zijn club de leiding kon geven(01). In de tweede helft was het spel van nog matiger gehalte. 2 minuten na de hervatting beging Quax weer een grooten blunder, waar door Bijl den stand op 2—0 kon brengen. Missen van Loof was oorzaak, dat Fischer er 03 van maakte. Alhoewel A.D.O. nu een geslagen elftal was, speelde zij toch enthou siast verder, doch vooral de middenlinie en ook het binnentrio brachten er weinig van terecht. Fischer maakte 04, terwijl na een half uur Fischer den stand op 05 bracht. Veel bijzonders gebeurde er niet meer, zoo dat Ajax een verdiende overwinning behaalde. H.R.C. II-De Volewijckers II3-3 In een aantrekkelijke en snelle party hebben HRC 2 en Volewyckers 2 genoegen moeten ne men met een gelijk spel. Bij HRC zagen we een geheel andere opstel ling dan in den vorigen wedstrijd. Zoo speelde Leavy rechtsback, wat hem zeer verdienstelijk afging. Mag hij wel wat langzaam zijn, zijn stevige body stelt hem daarentegen zeer vaak in de gelegenheid zegevierend uit den strijd te komen. Alle respect hebben we voor doelman Looy. Klem vast, robust en niet bang: drie be langrijke punten om als doelman op te treden. Ook de middenlinie was door opname van Dijkshoorn verbeterd. Hij speelde een goeden wedstrijd, stelde zich daarbij vaak goed op en ook zijn kopwerk was te loven. De kanthalfs waren goed steunend en verdedigend. De voorhoede was hu niet bepaald op dreef. Met een beetje meer schotvaardig heid had HRC zeker meer goals kunnen maken. Dat lag trouwens ook aan het terrein. Want zooals dat er voor het stadsdoel uitziet is het volgens ons absoluut niet bespeelbaar, 't Is daar klinkklare modder, waardoor de voorhoede wel genood zaakt is* op grooten afstand athans vóór de modderpoel op 't vijandelijke doel te schieten. Het Vol.-elftal kon ons wel bekoren, vooral de midvoor was uiterst gevaarlijk. Helaas gin gen sommige spelers zich maar al te vaak te buiten om forsch te spelen, wat hun in de laatste minuten de overwinning kostte. Over het spelverloop 't volgende: HRC speelt tegen wind en zon in, wat geen bezwaar bleek te zijn om het vijandelijk doel al spoedig onder vuur te nemen. Maar ook Vol. zit niet stil. Maar hun talrijke kansen smoren in de beruchte modderpoel. Vol. echter maakt na ongeveer 25 min. spe len de eerste goal. Maar nog geen minuut later is de stand al weer gelijk, door een keurig doelpunt van Hoogendijk (11). Na de rust maakt Vol. er weer 21 van. Maar door een fout van den Vol.-back, die in eigen doel kopte, werd de stand 22. Door beide partijen wordt gezwoegd voor de winnende goal. Vol. was de gelukkige. 32 werd de stand voor Vol. Nog slechts enkele minuten te spelen. Maar al te forsch werd Stins de rechtshalf aangevallen. Leavy met zijn hard schot plaatste den bal in de doelmond tegen de paal, kwam via de handen van den keeper in de modder terecht en Zymni had slechts voor het intrappen 33. Eenkele se conden later floot de scheidsrechter, die bui tengewoon goed leidde, het eindsignaal. voor a.s. Zondag K. N. V. B. Alcmaria—WFC; HRC—W.-Frisia. TexelZaandijk; SuccesPurmer- steijn; HollandiaHelder; APGS Alkmaarsche Boys. StrandvogelsWatervogels; Scha- genMFC; WieringerwaardBKC; DTSAlkmaar; Nieuwe Niedorp Andijk. TOG 2—HRC 2. West-Frisia 2—HRC 3 en Helder 2— Hollandia 2. N.-H. V. B. Helder 3Succes 2; Petten 1HRC 5; Zeemacht 1Atlas 1; HRC 4Hel- dersche Boys 1, Oudesluis 1Schoorl 1. And. Boys 1Strandvogels 2; Hol landia 4Sijbek. 1; OKB 1Schagen 2 en Hem 1Oudendijk 1. BKC 2—Helder 4; Tex. Boys 1— JVC 1; Watervogels 2De Cocksdorp 1 SCHOORL 1—H.R.C. 4 4—0. Een mooie vlugge wedstryd. Schoorl verschijnt met een invaller voor P. Korver. Er ontwikkelt zich al dadelijk een vlug spel. De eerste aanvallen zijn voor Schoorl. Jo Klop krijgt al spoedig een paar goede scoringskansen, doch de schoten gaan juist naast of de bal komt in keepers veilige handen. In het veld wegen de partijen vrijwel teogen elkaar op, doch Schoorl's voorhoede is veel gevaarlijker. Het is dan ook zuiver te te danken aan het uitstekende werk van den H.R.C.-keeper, dat voorloopig Schoorl niet aan doelpunten toekomt. We zien o.a. een pracht schot van Jo Klbp, dat de keeper op kranige wijze nog juist corner weet te wer ken. Een hard schot van Selhorst, wordt al even keurig door den H.-keeper gestopt. En dit alles, terwijl de H.-voorhoede het niet verder kan brengen dan de P.backs, die in uitstekende conditie zijn, zoodat keeper Oud er in het geheel niet bij te pas komt. Als de wedstrijd ongeveer een half oud is, krijgt S. eenige corners te nemen en denken we ieder oogenblik een doelpunt te zien ko men, doch steeds weer weet de H.-keeper red ding te brengen. Met een gedurig overwicht van Schoorl gaat de rust in met den stand 0—0. Na de rust wordt door beide partijen weer goed aangepakt. We zien echter weer de zelf de vertooning. In het veld doet HRC uitste kend werk, doch ze ziet geen kans tot het S.-doel door te dringen. Als na ongeveer 10 min. een bal hoog voor het H.-doel geplaatst wordt, komt Jo Klop plotseling uit een kluwen van spelers en loopt den bal als 't ware in het doel. 10 voor Schoorl. Dai weet Koel ineens de bal vtij te maken en onhoudbaar in te schieten. 20. Schoorl komt al meer opzetten en het duurt niet lang of Selhorst scoort met een geweldig hard schot uit een voorzet van rechts. Plotseling zien we den HRC-midvoor alleen met den bal voor keeper Oud staan, doch door even te lang te wachten, werd deze eenige mooie kans voor H. door den steeds weer reddenden Beeldman om zeep gebracht. In de laatste minuut breekt Koel nog weer eens door en brengt met een geweldig hard schot den stand nog op 40 voor Schoorl. Succes door de Volewijckers geslagen De cyfers 40 zyn echter geflatteerd. Dat Succes tegen het sterke Vole wijckers het onderspit moest delven stond als een paal boven water. Succes is er momenteel ook niet de ploeg naar om van die kunststukjes uit te halen, zooals in vroegere jaren toen zij kampioens- candidaten het hoofd wist te bieden. Toch is er nog iets van die oude glorie in de ploeg blijven sluimeren en soms, zij het dan ook sporadisch, weet Succes zich nog weer eyen tot groote hoogte op te werken. Deze match was niet haar slechtste. Anders dan de uitslag doet vermoeden kregen we op het Mosveld in Amsterdam een spannend par tijtje voetbal te zien. In het veld stonden twee hard werkende ploegen tegenover elkaar. Het spel golfde regelmatig op en neer en weer is het de onproductiviteit van de Succes voorhoede geweest die Succes parten speelde. De Volewijckers daarentegen zagen kans door snel, handig en vooral ook open spel telkens weer het doel te vinden, zoodat ondanks de vrij gelijkopgaande strijd deze hooge, speciaal voor Succes hooge, tegenscore werd bereikt. Eigenaardig ook dat alle vier doelpunten in het eerste half uur werden gescoord. Zon der dat de Volewijckers ook maar iets in hun spel veranderden, kon Succes plotseling mees ter van het terrein blijven. Zij kreeg vat op het spel en kon zelfs goede tegenkansen scheppen. Op wonderbaarlijke wijze ontsnapte het Volewijckers-doel een paar maal aan een doorboring. De wedstryd. Volewijckers begon in een zeer hoog tempo. Overrompelend waren de eerste aanvallen, zoodat Succes alle zeilen moest bijzetten. Nau welijks was afgetrapt of Posthumus kreeg reeds een goed gericht schot te verwerken en ook by een daarop volgenden corner moest hij handelend optreden. Hoog opspringend zui verde hij zijn terrein. Na 5 min. kreeg V. een vrije schop toegewezen en bij de geweldige doelworsteling die daar uit ontstond, had de rechtsbinnen geluk. Hij kreeg het leer op eenige meters voor doel vrij en doelpuntte onhoudbaar (10). Nadat een corner op het S.-doel was afgeslagen, kregen we een paar goed opgezette S.-aanvallen te zien. De 'i oor- zetten van Lont stichtten een geweldige ver warring .en V. kroop door het oog van een naald. Onmiddellijk daarop volgde een snelle V.-aanval, waarbij Schotting, Koorn en Posthumus het gevaar bezwoeren, maar nog was Piet niet in zijn doel teruggekeerd of een geweldig schot werd op het verlaten doel afgevuurd. Iedema die zich vlug had hersteld kwam juist op tijd om het schot te weren. Bij den daaropvolgenden V.-aanval was de linksbuiten snel naar binnen gezwenkt en toen de bal dan ook na veel gewirwar in zijn richting kwam, had hij allen tijd om met een goed gericht schot Posthumus andermaal te passeeren (20). Niet in het minst ontmoedigd speelde S. verder en waarlijk zij kon het tot een paar aardige aanvallen brengen, maar V. was op haar hoede. Schmitt genoot een speciale be waking, waaraan hij bijna niet wist te ont komen, maar toch zag hij kans nog veel aan het spel deel te nemen. Toch was het duide lijk, dat S. het van „gelukstrappen" moest hebben, omdat van regelmatig voorhoedespel geen sprake kon zijn. Bij een corner wist de V.-middenvoor de score met een goed schot van dichtbij te ver- hoogen (30) en Pothumus werd bovendien nog drie maal achtereen op de proef gesteld met schoten, die door het schotvaardige binnen-trio werden afgevuurd. Het tempo was inmiddels danig gezakt en S. kon nu goed meekomen. Met een handigen kopbal bracht de V.-middenvoor den stand na een half uur spelen op 40. S. spande zich tot het uiterste in en kwam in het resteerende kwartier meer in den aanval. Het werd den V.-doelman ech ter niet bijzonder lastig gemaakt, zoodat de rust met 40 inging. Puntloozo tweede helft. Behoudens een kleine bevlieging van de V. in het laatste kwartier was de tweede helft voor S. Als leeuwen verdedigden de V.-backs en de middenlinie hun terrein. Reeds in de eerste minuut brak S. door, Schmitt ontsnapte aan zijn bewaker, doch reeds kwam één van de backs aangesneld. Geheel onverwachts gaf hij een geweldig schot, dat tegen den paal kwam, terugsprong, en vlak voor het doel langs corner ging. Ook een vrije schop die bij J. Posthumus belandde, ging juist naast, en nadat de paal bij S. red ding had gebracht, ging wederom een vliegend schot van Albert naast. Eenzelfde lot onder ging de bal bij een omhaal van Jb. Ott. Het spel had inmiddels veel van zijn souplesse ver loren. Onophoudelijk moest de scheidsrechter tusschenbeide komen om de gemoederen te temperen. Het werd een „harde" wedstrijd, men ontzag elkaar niet en tallooze buitelingen waren er het gevolg van. Dit zal ook wel aanleiding voor den arbiter zijn geweest om een vrije schop toe te ken nen in plaats van een strafschop, toen Schmitt, met nog slechts zijn onafscheidelijken naast zich, op het doel afstormend binnen de beruchte lijnen werd gevloerd. De vrije schop werd technisch genomen, kalm naar Montulet geplaatst, die vlak bij het doel stond opgesteld, doch ook nu versperde een tijger sprong van een der V.-spelers den weg naar doel. Voor dit hardhandig optreden werd weer een vrije schop toegekend, doch eveneens zon der resultaat. Tenslotte kreeg V. nog weer een oogenblik sterk de overhand, maar door robust ingrijpen van de S.-achterhoede, die van rechts naar links en van links naar rechts draafde, kon erger worden voorkomen. V. heeft verdiend gewonnen, maar wij mogen den uitslag zeer zeker geflatteerd noemen. DWS-VUC 4-1 Goede wedstryd van de Amster dammers. Door een 41 overwinning op VUC bleef DWS in haar af deeling leiden en het ziet er meer en meer naar uit, dat de ontmoeting tusschen DWS en Ajax de beslissing zal moe ten brengen. In de eerste helft werd er aan beide zijden meermalen goed spel vertoond. Er zat vaart in en door het open karakter, dat de aan vallen droegen, ontstonden er herhaaldelijk gevaarlijke situaties voor beide doelen. Van Gelder kreeg een kans om zijn club de lei ding te geven, doch Heekelaar redde. Even later vermocht Draeger, die op een uitsteken den wedstrijd kan terugzien, den Haagschen keeper niet te passeeren, toen hij onver wacht alleen voor doel stond. Na een kwartier gaf Wiertz DWS de leiding, doch vijf minuten later maakte de VUC-linksbuiten De Harder den stand met een goed schot gelijk. Tegen het einde van de eerste helft werd de druk op het Haagsche doel steeds grooter. Draeger schoot tegen de lat, Wiertz tegen do paal, maar ten slotte werd de Amstcrdam- sche meerderheid beloond met een doelpunt van Van der Velde. In de tweede helft duurde het ruim een kwartier, voordat DWS de oveiwinning met een tweetal doelpunten definitief maakte. Uit een hoogen voorzet van Draeger scoorde Van Stokken en enkele minuten later maakte Draeger zelf, na een schitterende soloren, het vierde doelpunt voor de Amsterdammers. Het hooge tempo werd niet tot aan het einde vol gehouden, hetgeen na het vertoonde spel in de eerste helft geen verwondering behoefde te wekken. Het DWS-elftal maakte ook nu weer een uitstekenden indruk. Excelsior-V.S.V. 1-1 Goed doelpunt van Sterk. Deze ontmoeting op het veld van Excelsior was een poos geleden reeds voor een deel ge speeld, maar toen wegens den piist gestaakt, bij gelijken stand. Ook dit keer is een gelijk spel het slot ge worden, welke stand de verhouding goed weer geeft. In de eerste helft is Excelsior in de meer derheid geweest, maar het binnentrio wist van de geschapen kansen geen profijt te trek ken. Vooral de middenvoor Maaskant faalde volkomen. De beide binnenspelers Bol en Pollee speelden met hun vleugelspelers goed samen, maar over een schot beschikten zij niet. Het eerste doelpunt, gemaakt door Excelsior in de eerste helft, kwam uit een vrijen schop, genomen door Burgmans. Maas kant kopte den bal eerst, waarna de rechts buiten Van der Stoep het leder op zijn hoofd kreeg en in het net deponeerde (10). Gesteund door de goed spelende halflinie bleef Excelsior maar steeds in het offensief. Eenige malen ontkwam het VSV-doel ter nauwernood aan een doorboring, maar doel punten bleven uit. In de tweede helft was het spel van VSV veel beter dan in de eerste. De strijd ging dan ook gelijk op en was dikwijls heel span nend. Bij de Rotterdammers bleef de afwer king der aanvallen te wenschen overlaten. De aanvallen van VSV waren dikwijls veel ge vaarlijker, zoodat de achterhoede van Excel sior en de keeper alle zeilen moesten bijzet ten. De rechterwing der gasten viel tegen, maar de linkerwing spe.elde zeer goed, vooral de buitenman Sterk. Op zeer fraaie wijze scoorde deze speler, na een snellen ren en. goed passeeren van de verdediging, den gelijk maker (11). Ook daarna bleef de stryd spannend. Tegen het slot kwam VSV nog eens sterk opzetten, maar Excelsior slaagde er in den stand gelijk te houden. Sparta-R.F.C. 1-4 Sparta heeft Waardenburg uit het elftal gelaten en verder haar ploeg op een onge wone wijze door elkaar gehaspeld. Zoo bezet Meijer de middenvoorplaats, speelt Van der Wildt spil, staat Voormolen rechtsbuiten, Blommendal Linksbinnen en Wilson weer in de middenlinie. Deze Sparta-ploeg speelde drie kwartier lang zoo slap en zoo hulpeloos, dat het eigenlijk verwonderen moet, dat RFC bij de rust nog geen grooteren voorsprong had dan een met drie doelpunten. Reeds na acht minuten nam RFC de leiding door toedoen van Van Dijk, die uit een voorzet van Ver beek een magnifieken kopbal langs doelman Pit zond (01). Bij Sparta viel even later Houtman uit, hij werd vervangen door Schut. Sparta moest het van een enkelen uitval heb ben, maar de afwerking was zoo slecht, dat de RFC-verdediging het steeds gemakk af kon. Uit een aan RFC, ver buiten het be ruchte gebied toegekenden vrijen schop bracht Drok met een schitterend schot den stand op 02 En nog voordat de eerste helft verstreken was, maakte Van Dijk er na een mooien aanval met een daverend schot 03 van. In de tweede helft had Sparta weer haar oude formatie, waarmede het belangrijk be ter ging. Gedurende geruimen tijd was de thuisclub nu in de meerderheid, maar hoe aardig de aanvallen soms ook werden opge zet, voor doel brachten de heeren er. vrijwel niet van terecht. Bij RFC werd Groen vervangen door Sinke. Sparta kwam op goedkoope wijze aan een tegenpunt, toen Vermulm bij een voorzet van Seton den bal hard in eigen doel trapte (13). Sparta kreeg nog een paar kansjes om den achterstand te verkleinen, doch die werden steeds verknoeid. RFC had pech, toen eerst een kopbal van Bouts en daarna een hard schot van Van Dijk van de lat in het veld terugsprong. Kort voor het einde beging Meijer een overtreding binnen het beruchte gebied, hetgeen Sparta op een strafschop te staan kwam. Daaruit bracht Drok den stand op 14, waarbij het bleef. Cecilia Colledge wederom Europeesch kampioene In het ijsstadion van St. Moritz werden gis teren de figuren naar keuze gereden voor het Europeesch kampioenschap kunstrijden dames. In prachtigen vorm reed Cecilia Colledge haar figuren, zoodat er geen twijfel bestond wie den Europeeschen titel zou bemachtigen. Ook voor de verdere plaatsen zijn er geen ingrijpende veranderingen in de "algemeene rangschikking gekomen. Megan Taylor werd tweede, terwijl de strijd tusschen Maxie Herber en Emmy Putzinger zeer fel was, doch ten slotte in het voordeel van de Oostenrijksche kunstrijdster beëindigd werd.

Schager Courant | 1938 | | pagina 7