Uit onze omgeving LANGEND1JK De Middenstandsavondschool ge opend. Gisteravond is in het lokaal van den heer G. Hop alhier de door dc Middenstands- vereen. „Ons Belang" georganiseerde vesti gingscursus geopend. Hieimoor bestond veel belangstelling. De heer D. Schuitemaker opende de vergadering met welkom, in het bijzonder tot de heeren Kramer en Ootjens, wethouders van Zuid- en Noordscharwoudc, verder den heer Niestadt uit Schagcn als vertegenwoordiger van de kring Schagen van den K.N.M.B., den heer Mallekote, hoofd der school. Voorts verwelkomde spr. den heer Elfring uit Bergen, die als leeraar zal optreden. De heer Niestadt, vertegenwoordiger van <^cn K.N.M.B., heeft hierna den cursus offi cieel geopend. Nadat een kopje thee is geserveerd spreekt nog de heer Mallekote, het hoofd der school te Noordscharwoude. De heer C. Kramer voert het woord als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur van Zuidscharwoude. De heer J. Ootjers, wethouder van Noord scharwoude is de volgende spreker. Tenslotte zet de heer Elfring het nut van deze cursussen nog eens uiteen. De cursus voor de jongeren wordt gehou den op Maandag en Woensdag en voor de ouderen op Dinsdag en Donderdag. ZUIDSCHARWOUDE. ,Arekening" van Jan Fabricius, door O.K.K. Zondagavond heeft de plaatselijke too- neelvereeniging O.K.K. onder leiding van den heer H. Beeldman, in het lokaal van den heer P. Kramer een uitvoering gegeven van het tooneelspel in drie bedrijven „Afreke ning", van Jan Fabricius. Voor deze uitvoe ring bestond vrij veel belangstelling. Het stuk vergt zeer veel van de medespc- lenden. In het eerste bedrijf liep het niet zoo vlot, maar de volgende bedrijven werd keu rig spel gegeven. Mevr. E. Burger—Beeldman gaf een mooie vertolking van de zware rol van Oma Eefje, terwijl de heer H. Beeldman als Jan Douma, de kleinzoon, die z'n grootmoeder en ten slotte de heele familie geld afzet, heel goed was. Lucas Bastiaans, de heer C. Kostelijk Cz.) en Lena, zijn vrouw, mevr. DirksVan den Abeele) gaven eveneens goed spel te zien. Ook de overige medespclenden heb ben het hunne er toe bijgedragen, dat een goede uitvoering is gegeven. O.K.K. heeft weer getoond, wel in staat te zijn den tooneelliefhebber iets te genieten te geven. VEREENIGING VOOR ZIEKENHUISVER- PLEGING Ten lokale van don heer Kaper vergader de „De Voorzorg" vereendging voo-r zieken- huisverpleging. De voorzitter opende de vergadering, waar na de notulen ongewijzigd werden vastge steld. Daarna bracht de secretaris, de heer D. de Geius Jbz. bot jaarverslag udit. Gelukkig was er geen financieel tekort, datvk zijn de maatregelen, de vorige verga den ing genomen. Er is een batig saldo van f 85.11. Ter voldoening aan wettelijke voorschriften wordt nu een reserve gevonmd. Hot aantal loden is weer verminderd met 1-4, het ledental bedraagt nu 330. Er zijn dit jaar 8 ziektegevallen geweest met 163 lig dagen, waarvan 15S a f 3 en 5 a f 2. Voor vervoerkosten is f 45.80 betaald. Dronnaal is een speciale ziekenauto gebruikt. Door Maatschappelijk Hulpbetoon is voor enkele leden weer een gedeelte van de con tributie betaald. Aangeraden wordt om als men in de onmogelijkheid verkeert, zelf zijn contributie te bekostigen, zich tot die instelling te wenden. De secretaris ontving don dank voor zijn keurig verslag. De penningmeester deed rekening en ver antwoording. Ontvangen was f 688.62, uitge geven f 603.51 Als bestuursleden werden herkozen de hoe ren J. Klingeier en Jb. van Twuijver, die zich de benoeming lieten welgevallen. Na rondvraag volgde sluiting. Tuinbouwvereeniging »De Toekomst" Vergadering van de tuinbouw- vereen. Do Toekomst. Het ontsmetten van tulpen. Proe ven door den heer P. de Geus. Ten lokale van den heer P. Kramer hield de tuinbouwvereen. De Toekomst haar Jaar vergadering onder voorzitterschap van den heer S. de Boer, die in zijn openingsrede woorden van dank en erkentelijkheid wijdde aan de nagedachtenis van den over leden bode. den heer Jb. Groen. Op verzoek van den voorzitter verhieven de aanwezi gen zich van bun zitplaats als hulde aan de nagedachtenis van den overledene. Ver der ging de voorzitter den loop van zaken na, zooals die zich In 1937 had voorgedaan daarbij wijzende op de ongunsitge uil kom sten. Uit het Jaarverslag van den Kunstmest- administratcur bleek, dat in totaal 70.215 Kg. kunstmest coöperatief was aangeschaft voor f 3995.25 tegen liet vorige jaar f 3561.21 voor 64.575 Kg. De uitgaven hadden bedra gen f 3975.64, zoodat er een batig saldo was van f 2011, waardoor het nadeelig saldo van het vorige jaar ad f 15.69 werd omgezet in een nadeelig van f 4.42. liet Jaarverslag van den secretaris wijst er op, dat hier en daar van opleving wordt gesproken, docli in den tuinbouw is daarvan nog weinig te bemerken. Het ledental bedraagt 88; het is met 3 Verminderd. De heer W. Muller brengt daarna ver slag uit van dc vergadering van correspon denten van den PI anten ziekt en kundigen Dienst. Besproken werd daar de knofvoet, te begieten met sublimaat, direct na het planten; 10 dagen later, geen resultaat. Ook bestrijdingsmiddelen togen schurft in aardappelen werden besproken; proeven zegeen weinig, omdat bet de laatste jaren weinig voorkomt. Ook de dmi venbest rij ding kwam aan de orde. waarbij beschadi ging van tulpen werd gememoreerd. Ook over draaihartigheid werden enkele mede- deelingen gedaan en herinnerd werd aan de proeven van den heer Leefmans'. De Prov. Commissie is verzocht, om de correspondenten van den Plantenziekton- kundigen Dienst ook uit te noodigen ter bijwoning van besprekingen over een der gelijk* belangrijk onderwerp, dat door L. op de verg. van de Pr. C. is behandeld. Via Wageningen zal daar werk van gemaakt worden. Bij het ontsmetten van tulpen waren goede resultaten verkregen met Tu- lisan, minder goede met Sherlin. Interessante proeven. De heer P. de Geus gaf n.a. daarvan een uiteenzetting van den uitslag van Procf- bcbandeling van tulpen met 0.25% Treton- oplossing: Duur der onderdompeling y2 uur, soort Dw. tulp Will. Pitt van zift 911; bed den van 104 regels a 9 stuks. Stam zuiver, ook van onbehandeld gedeelte, geen stekers, was de gehccle groeitijd, geen verschil tus- schen behandeld en onbehandeld. Bij het afsterven leek het behandelde iets langer groen te blijven. Opbrengst: controle onbehandeld 49212/ op, 20511/12; 13 kg. plantgoed. 2c bed, niet aangevuld, 54312/op, 144 11/12, 9 kg. plantgoed, waren veel doppen in; behandeld met tretan 73812/op, 173 11/12, 9 kg. plantgoed; hiervan waren dc bollen veel groot er en mooier en best in de huid. Bij de medcdcelingen werd een schrijven voorgelezen van de hoeren Glas en Mallekote met het verzoek medewerking te verlcencn aan een te houden rattenverdclgingsdag. Be sloten werd die medewerking te verlcenen. Op verzoek van den Plantcnziektenkundi- gen Dienst werd goedgevonden weer een subsidie te verleenen ter tegemoetkoming in de onkosten, te maken door de correspon denten van dien Dienst bij het werk voor de bestrijding van plantenziekten. Nog kreeg het Bestuur opdracht om pogin gen in het werk te stéllen, welke kunnen leiden tot verzekering van tuinders tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen bij de Tuinbouw-Onderl.inge. De rekening. Aan de orde werd daarna gesteld de reke ning van den Penningmeester. De ontvang sten hadden bedragen f 285.68, de uitgaven f 260,19, alzoo een batig saldo van f 19.49. Wat_ dc reserve-rekening betreft, bleek, dat f 445.86 in kas was. De kapitaaldienst van het sproei vat vermeldde in ontvangsten en uitgaven epn bedrag van f 107.66, waarbij het sproeivat voor f 72.90 op de rekening voorkwam. Bij de rekening werd nog opgemerkt, dat de ontvangst van den betaalmeester over het 1/10% van den omzet der leden zeer ge ring was n.I. f S6.59, terwijl werd medege deeld, dat een uitgaaf van f 34.76 op de re kening van het sproeivat was een verstrek king van kunstmest aan een der leden. Bij de bespreking over de vaststelling van het salaris van den te benoemen bode werd van sommige zijden aanmerking gemaakt op het voorstel van liet Bestuur om dit op f 50 te bepalen. Ten slotte kwamen er 2 voorstellen in stemming, een voorstel-Bestuur van f50 en een voorstel P. de Geus van f40. Met 34 te gen 19 stemmen werd het eerste voorstel aanvaard. Bij dc benoeming van een bode bleken er 11 sollicitanten te zijn. Na 2 vrije stem mingen ging het. tusschen dc heeren II. Schrijver en S. de Ruiter, van wie de eerste 28 en dc tweede 23 stemmen op zich vcr- eenigde. Het volgende punt was bestuursverkie zing, aftredend de heeren S. de Boer Kz., Jb. Kramer Jbz. en Jb. Kroon Az. Allen wer den herkozen. Bij de verkiezing van een bestuurslid van de L.G.C., aftr. de heer S. de Boer Kz., werd deze herkozen. Alvorens tot dc stemming werd overgegaan maakte de heer W. Ver kroost een aanmerking in verband met de verschillende functies, n.1. veilingleider, afgevaardigde bij de L.G.C., secretaris van het Bestuur, voorzitter van de Alg. Verg., alle vereenigd in één persoon. Hij achtte dit minder gewenscht en deelde in dit verband mee, dat> een afgevaar digde uit deze vereeniging zich in dezen zin had uitgelaten, dat men als afgevaardigde weinig te zeggen heeft. De heer Kramer, afgevaardigde, had zich niet, naar hij meedeelde, in dien zin uitge laten. Hij wees er echter op, dat afdce- lingsbelangen niet altijd veilingsbelangen zijn. Een heele discussie ontspon zich over dit onderwerp. De voorzitter zag in dc combinatie geen bezwaar: in de vele jaren, dat hij die func ties gecombineerd waarneemt, is er nog nim mer aanmerking gemaakt bij dc uitoefening van deze verschillende functies en dat cr nog nooit, strubbelingen zijn voorgekomen. Dc heer P. de Geus vindt, dat een der gelijke combinatie geen gelukkige is en dat aanleiding kan geven tot verwikkelingen. Verschillende commissies werden daarna benoemd. In de kunsfmestcommissie wer den aangewezen de heeren Jb. van Twuijver, A. Schrijver en W. Keppel; in de mandon- commissie de heeren D. de Geus Jbz. on Jb. Twisker; in die voor de zetkoolregeling de heeren J. Klingclcr, J. Moeijes, J. Mulder en S. de Groot. De contributieregeling bleef onveranderd. Vrij uitvoerig werd van gedachten gewis seld over de f50.heffing per H.A. van vroege aardappels n.a.v. een vraag van den heer J. Moeijes. 't Eind der besprekingen was, dat, blijft de heffing van f50.gehandhaafd, er op aan te dringen, dat de minimumprijs met 50 et. per 100 K.G. zal worden verhoogd. Tevens zal op de Alg. Verg. van de L.G.C. aan dc orde worden gesteld een voorstel, om van el- ken veilingspost 20 in te houden ter beta ling van de heffing en'er tevens sterk op aan te dringen, dat de heffing wordt ingetrok ken. De heer K. Kostelijk brengt ter sprake den last, dien het kroos in de slootcn den tuin ders veroorzaakt. De heer P. de Geus zou in samenwerking met den lï.T.B. in een tijd, dat de Westen wind alles dezen kant opjaagt, samen aan het scheppen te gaan om een groote oprui ming te houden. Goedgevonden werd dit on derwerp op den rattenverdclgingsdag aan de orde te brengen. De heer P. de Geus wil een voorstel op de A.V. van de LGC laten behandeleninhou dende het voorschrift, door aanvulling van art. 12 van het •LH.-reglement, dat aange nomen voorstellen ook beboeren te worden uitgevoerd. Allen voor, RONDVRAAG De heer W. Muller brengt verslag uit van oen vergadering» waar de teelt van blauwe aardappelen is besproken in verband met het gevaar van virusziekten. Het resultaat der bcspiekingen was, een soort kaartsysteem zou worden aan gelegd, waardoor de verbouw in onderling overleg van de betrokken tuindeis zou wor den geregeld. De heer J. Klingel er bespreekt de zetkool regeling in verband miet don te stichten Proefpoldcr zal aandacht aan worden ge schonken. Dc heer G. Engel dankt voor de wijze waarop de nagedachtenis van zijn schoonva der is geëerd. De heer A. S oh rij ver wekt op, de stelen van bloembollen niet te water te gooien. Dc heer D. de Geus voegt er aan toe, dat som migen zelfs de doppen der bollen in de sloot weipen. De heer Jb. Kramer had liever gezien dat goedgekeurde pootaardappclen niet wer den vernietigd, doch waren verstrekt aan hen, die minder goede qualitedt pootaardap- pelen bezitten. Dezelfde wijst nog op dc te lange perio den, waarover steun op de kool wordt ver leend. Daarna sluiting. NOORDSCHARWOUDE. Ned. Tuindersbond. Dc afdceling Noordscharwoude van den Ned. Tuindersbond vergaderde Maandag avond ten lokale van den heer J. de Bakker. Voorzitter de heer G. Bakker Oz., secreta ris de heer M. Smit. Ingekomen stukken. Allereerst wordt behandeld de voorloopi- ge agende van dc te houden districtsverga dering. Bespreking arbeidsovereenkomst. Voorzitter leidt dit punt in. Het contract loopt 1 Maart af. Na een breedvoerige discussie spreekt de afdceling zich uit voor een collectief con tract en wel op de loonbasis van het vorige jaar. Voorstellen voor de algemeene jaarverga dering van het district Noordholland. Een voorstel werd aangenomen, waarin aan gedrongen zal worden op een betere verte genwoordiging in de pachtbureaux e.a. in stanties, daar de Ned. Tuindersbond hierin bijna niet vertegenwoordigd is. Ook tegen de verhoogde aardappelheffing zal een voorstel ingediend worden. Rondvraag. Ter sprake kwam nog het aangenonnen voorstel van de vereeniging Tuinbouwbe- lang, waarin werd besloten het bestuur met 2 leden uit te breiden, n.1, met leden van de standorganisaties. Besloten werd hierop wel in te gaan. Na ecnige besprekingen volgt sluiting. SINT PAN CR AS JAARVERGADERING „DE TUINBOUW". Gisteravond hield dc tuinbouwvereeniging „De Tuinbouw" alhier haar jaarvergadering in liet lokaal van den heer Bouwst.ra; voor zitter de. heer. Jb. de Vries. In het jaarverslag memoreerde de secre taris, dc heer A. Hoogland de gang van zaken in het afgcloopcn jaar. Het financiëël verslag van den penning meester gaf aan dat ontvangen is f 489.22, uijitgegeven f4S3.94, batig saldo f5.28. Het bezit der-vereeniging is met 194.59 toegeno men en bedraagt f 1560.—. Besproken werden nog de kosten van de telefoon. Men besloot de telefoon dit jaar nog te handhaven. Aan den Kring van de Correspondenten van den Plantenziektenkundigen dienst werd een subsidie van fo.verleend. De salarissen en presentiegelden worden gehandhaafd. Ten aanzien van de zaadkoolregeling werd bepaald dat de grens vanuit de lijn bepaald wordt op 50 Meter. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de heeren K. Roos en Aid. Bakker her kozen. Hierna werden de afgevaardigden naar de L.G.C.-vergadering, de heeren A. Hoogland en Jb. Duijf herkozen. Vervolgens was aan de orde de bespreking van de voorsellen voor de Alg. Verg. van de L.G.C. Het bestuur stelt voor, de functiën voorzit ter van de L.G.C. en veilingleider te schei den, omdat men er bezwaren in ziet, wan neer cr kwesties komen. Na ecnige besprekingen, waarin tot uiting kwam, dat liet niet om de persoon gaat, maar om de zaak, besloot men voor te stel len, dat de veilingleider geen andere functies zal mogen vervullen. Het bestuur stelde verder voor, dat de aan gevoerde producten niet gedeeld mogen wor den, niet in of na de veiling. De lieer Jb. Duijf meende, dat er al een dergelijke bepaling bestaat. Men zou op handhaving kunnen aandringen. Zal worden onderzocht. Bij de rondvraag werd de vraag gesteld, welke rechten de keurmeester heeft. Voorzitter antwoordde, dat men onder de voorschriften valt van de N.G.F.C., welke nogal streng zijn. Er werd aanmerking gemaakt over het op voorkeuren van de partijen. In antwoord op de vraag, of dc andijvie vrij zal worden gegeven, zeide dc secr., dat hij wel verwachtte, dat dc andijvie na een zekeren datum vrij gegeven zal worden. Gevraagd werd naar de samenstellers van dc lijst der steunuitkeringen, in ver band met de steunuitkccringen, welke voor sommige producten zoo tegenvallen, als de prijs zoo laag is. De secretaris antwoordde, dat de gegevens van de gemiddelde prijzen van de veilingen moeten zijn gekomen. De heer Schuur zeide, dat de gemiddelde prijzen en de steun wonlen vastgesteld door de regeering, met den Regceringscom- missaris. Getracht wordt dit meer door de belanghebbenden te doen geschieden. Geïnformeerd werd, of men met 2 schui ten mag veilen. Geantwoord werd, dat in iedere schuit een man moet staan. Daaraan is niet te ontkomen. De heer Schuur zeide, dat bestrijdings middelen voor ratten goedkoop te verkrijgen zijn hij den heer Van Hcrwijnen. Dc secretaris zeide nog een en ander over het niet opnemen van den heer Nobel in het Gedenkboek. In het boekje van 25 jaar geleden, waaruit is geput stond hij ook niet opgenomen. Voorzitter kon hier niet mee accoord gaan. Men had ook andere gegevens ter be schikking. Dc vereeniging is onaangenaam getroffen, dat de heer Nobel niet genoemd is. Daarna sluiting. W ARMENHUIZEN Concert T.A.V.E.N.U. Zondagmiddag werd in zaal Slikker een concert gegeven door het fanfarecorps T.A. V.E.N.U onder leiding van den heer Ander- derson uit Alkmaar. In zijn openingswoord memoreert de voor zitter den moeilijken tijd welke het corps doormaakt. Hierna nam het programma een aanvang en werden een tiental nummers zeer goed gespeeld. Ook de heer Dik Anderson liet zich niet onbetuigd en heeft zich doen kennen als een muzikale saxophonist. Eenige soli werden door hem uitgevoerd, welke werden begeleid door zijn vader (pi ano). Het was een mooi concert. Bonte-avond-club. 's Avonds was er uitvoering, uitgaande van T.A.V.E.N.U. door de Bonte Avond club uit Sint Maarten. De zaal was lot achter bezet en velen waren benieuwd wat deze club ten tooneele zou brengen. Te hooge eischen mocht men niet stellen, om dat men te goed weet, dat men in de plat- telanlsgemeentcn over weinig middelen kan beschikken en zoodoende groote uitgaven aan costumes en tooneeldécors enz., niet geoorloofd zijn. Dit alles in aanmerking genomen, heeft het. gezelschap goed werk geleverd. T.A. V.E.N.U. en de Bonte Avondclub kunnen op een buitengewoon goed geslaagden avond terugzien. Een gezellig bal tot slot met muziek van The Sint Boys. Z1JPE Geen beplanting langs den Scha- gerweg. Naar wij vernemen, hebben Gedeputeerde Staten van Noordbolland afwijzend beschikt op het verzoek van het Bestuur van het wa terschap Zijpe en Ilazepolder om ontheffing van de desbetreffende verbodsbepaling van het Wegenenreglemcnt Noordholland voor het planten van hoornen en struikgewas op don zuidelijken berm van den Schagcnveg (vanaf Schagerbrug tot Westfricsche dijk), zulks op grond van het feit, dat in bedoel den berm een kabel van het P.E.N., een te lefoonkabel en een waterleidingbuis liggen. Vrijstelling dienstplicht. De Minister van Defensie heeft aan J. E. Schilder te 't Zand, dienstplichtige van de lichting 1937, voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kostwinner schap. CALLANTSOOG Consultatiebureau. Naar we vernemen zal hier ter plaatse binnenkort worden overgegaan tot stichting van een consultatiebureau voor zuigelingen. V.V.V. nieuws. Ons werd medegedeeld, dat nu reeds eenige aanvragen voor zomerhuisjes bij den V.V.V. zijn ingekomen voor het komende seizoen. Dit is precies een maand eerder dan het vorige jaar. 'n Zeer hoopvol teeken voor het seizoen 1938. VIERINGERM EER Plaatsvervangend directeur van het Openbaar Lichaam. Bij beschikking van de ministers van wa terstaat en van financiën zijn, met ingang van 1 Januari, aangewezen als plaatsver vangend directeur van het openbaar lichaam „de Wieringermeer" ir. C. L. van Steen, inspecteur en C. L. de Bruyn, secretaris der directie. OUDE NIEDORP Vergunning. Aan den heer J. Bakker werd vergunning verleend tot het veranderen van zijn wo ning. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Diefstal. Na afloop van dc repetitie van de Muziek- ver. „Onder Ons", kwamen dc Directeur en een werkend lid (de laatste is een arme werkman) gisteravond tot de ontdekking dat het achterlicht van hun rijwiel was ge stolen. Het individu, dat deze flinke daad heeft begaan is natuurlijk onbekend. Politie. Gevonden een armbandhorloge. Inlichtin gen bij de gemeentepolitie. llaMal SPARTA 2 IN DE COMPETITIE. Een goede Zondag voor de geel zwarte reserves. Door den hevigen regenval is er in 't nieuwe jaar in dc afd. II F N.H.V.B., nog niet veel gevoetbald. 2 Januari vond slechts één wedstrijd doorgang, nl. Sijbekarspel V.C.L., welke match met groote cijfers door de Sijbekarspel aren werd gewonnen (60). Den daarop volgenden Zondag (9 Jan.) was de oogst nog schraler en werd er in 't ge heel niet gespeeld. Zondag jl. werd eindelijk een volledig programma afgewerkt, waarbij verrassin gen niet zijn uitgebleven. De leiders Sijbekarspel bonden op eigen terrein den strijd aan tegen Strand vogels 2 en verloren met 1—0! Een lee- liilce misstap dus. Schagen 2 deed het heel wat beter en klopte in een wedstrijd, die een rumoerig karakter heeft gedragen, het sterke Hem dat. de derde plaats bezet met 4—1. V.C.L. bleef met 30 in de meerderheid tegen And. Boys, terwijl O.K.B.. dat in eigen huis oen moeilijk te klappen tegenstander Te koop: 11 ZWARE BIGGEN, bij J. GROOT, Spoorbrug, Ou- desluis. Te koop: Een yrima BUNZINGHOND, o. g. te ruilen voor melkgeit. K. LUIK, Prov.weg, Winkel. Te koop: EEN KIPPENHOK met loop, Tc bevragen bij K. BAKKER Ez., Winkel. Te koop aangeboden: EEN SLACHTPAARD, bij Fa. N. DE WIT, Midden weg 2, Anna Paulowna. Voor direct gevraagd: EEN SMIDSKNECHT, bekend met hoefbeslag, bij A, LIEFHEBBER, v. Kwijcksluis. Gevraagd: Een net DAGMEISJE, 15 16 jaar. ES MI, Schagen. Spoed! Te koop een DIENST Den HelderAlkmaar, Koop som f1200.Brieven no. 992 Bur. van dit blad. 13 11 1 1 62—17 23 11 9 2 0 497 20 13 7 1 5 43-23 15 2 10 6 0 4 28—25 12 12 5 1 6 25-63 •11 10 4 2 4 28—25 10 11 5 0 6 27-39 10 10 2 2 6 16—33 6 8 1 0 7 945 2 12 0 1 11 16-54 1 is, Hollandia 4 er te Obdam met 52 onder hield. De stand luidt nu: Sijbekarspel Schagcn 2 Hem 1 Strandvogels Hollandia 4 V.C.L. 1 O.K.B. 1 Oudendijk 1 Flcvo And. Boys 'f VELD ROOD WIT—CON ZELO. Zondag spoelde Rood Wit voor de Compe titie tegen Con Zelo (Waarland). Voor de rust was het een gelijk opgaande wedstrijd Bij een aanval van Con Zeflo wist de lthvks binnen te doelpunten. Na dit doelpunt kwam Rood-Wit meer in don aanval, liet weük veel corners tot resultaat bad. De bal weixl steeds mooi voorgezet, doch het. verlangde resultaat werd niet bereikt. Ruststand 10. Na de rust had Rood Wit geregeld de over hand ConZelo werd in de tweede helft dan ook geregeld teruggedrongen. De gelijkiim ker bleef echter uit. Eindstand 10 Rood Wit verloor onverdiend. Rood Wit Jun. a uit tegen S.R.S. Jr. Ter rein afgekeurd. Rood Wit Jun. b udt tegen A.F.C. Jr. Eindstand 30 voor A.F.C. SINT PANCRAS. VRONE-NIEUWS. Vrone 1—Alcmaria 4. 33. Deze wedstrijd werd onder zeer gunstige weersomstandigheden gespeeld. Vrone is vol ledig en liet blijkt dat Alcmaria op oorlógs sterkte is uitgekomen. Alom. gaat na den af trap direct tot den aanval over, maar de Vrone achterhoede is niet te passeeren. Als bij een snelle Vrone aanval de bal bij den midvoor komt, bedenkt deze zich geen oogeu- blik en geeft een keurige pass naar den linksbinnen die onhoudbaar doelpunt. 10. Vrone wordt voortdurend sterker. Een straf schop wordt door den midvoor gemist. Maar even later passeert hij keurig in zijn eentje de heele A. achterhoede en doelpunt onhoud baar. 2—0. Dan, bij een misverstand bij de V. achterhoede speelt de A. midvoor den bal met do hand, wat den scheidsrechter ont gaat, en doelpunt. 2L Zoo gaat de rust in. De mid-voor krijgt na de thee een keurige pass van den nog jeugdigen P. Koning en doelpunt weer schitterend. 31. Dan twee blunders van de Vrone achterhoede en het is gelijk. 3—3. Hierna ontaardt het spel in een gooi en smijtpartij. In den stand komt geen wijziging meer. ROTTERDAM, 24 Jan. Inlandsche granen en peulvruchten. Gerst Chevalier 88.15. haver 66.75, rogge 7.75, erwten kleine groene 810.50, schokker erwten 1316, bruine booncn 810. Extra kwaliteit er iets boven betaald. Alles per 100 Kg. AMSTERDAM. 21 Jan. Binncnl. granen. (Bocrcnnoteering). Rog ge 7.507.75, chevalier gerst 7.507.S0, win- tergerst 7.507.80, haver 6.256.50, duive- boonen 910. paardcl>ooncn 89. groene erwten 8.50—9.50. alles per 100 Kg. Karwij- zaad 11.50 en blamvmaanzaad 14—15.50, bei den per 50 Kg. ALKMAAR. 24 Jan. Andijvie C.50—1G. appelen 3.60—8. Bloemen daler kool 1.502.60. bloemkool I 910, id. II 45, boerenkool 1.S04.60, bieten 2,90 3.60, gele kool 1.50—2.20, groene kool 1.80 4, knolselderie 23. peren 36, prei 1.80 3.60, peterselie 4.60—5.20, roode kool 2.60 6. selderie 2—4.20, spruiten 2.50—5.50, uien 9.40—12, wortelen 1.60—3.60. wasehwortelen 48. witlof I 7—9.60. idem II 4—6. PURIMEREND, 25 Jan. Veemarkt. Koeien, totaal 400 stuks: 180 vette koeien 58—60 et. per Kg., gelde koien 150210, melkkoeien 180300, stieren 5860 ct. per Kg., 11 paarden f 90—190. 35 vette kalveren 30—60 ct. per Kg., 300 nuch tere kalveren f 717, 151 vette varkens 60 —62 ct. per Kg., 65 magere varkens f 25 45, 290 biggen f 15—25. 900 schapen f 17 34. 20 bokken 4—13. BROEK OP T.ANGENDTJK. 25 Jan. Uien 11.4012.40; duidingen 10.5010.80; grove 11.40—11.80; stok 7.20—8; peen 2.40— 2.80; kleine peen: 1.80; kroten 3.904.40; roode kool 2.805.80. gele kool 1.502.50; cL witte kool 1.302.50 NOORDSCHARWOUDE. 25 Jan. Uien 11.60—12.40, drielingen 10.20—10.70, grove 11.10—11.90, gele nep 8.peen 2.50 2,70. kleine peen 1.101.30, kroten 2.30 3.50. roode kool 3.40—5.80, gele kool 1.50 1.80, D. witte kool 1.30—2.50. De veiling duurt voort.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3