koppel ondervindt tegenslag Plaatselijk Nieuws. 45 lepenboomen op stam. Noord Scharwoude Schager Roosjes Predikbeurten Betuigingen van trouw aan den Volkerenbond S.D.A.P.-afdeeling geschorst Advertenties Hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons Huwelijk ondervonden, ook namens wederzijdsche Fa milie. G. BOONTJES. G. BOONTJES-Bijvoet. Schagen, Jan. 1938. De Polder WIERINGER WAARD biedt te koop aan: Verkoopvoorwaarden te ver krijgen ten kantore van den polder. Jongeman zoekt net lv KOSTHUIS, omgeving Schagcn. Dame of weduwe geniet de voorkeur. Brieven onder letter K33 Bur. van dit. blad. Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onzen Zoon, JULIUS. M. DE JONGH. H. DE JONGH—Hart. Den Helder, 26 Jan. 1938. Bassingracht 163. Bod gevraagd op TEELTVERGUNNING 1 voor 2 11.A. koude grond groen teteelt en V* H.A. vroege aard appelen met nateelt (ook bij gedeelte). Brieven onder letter 1128 Bur. van dit blad. HAARLEM. Door omstandigheden een pracht Heerenh. te koop op eigen grond aan den rand der gemeente, bev. 5 kamers met serre, 2 logeerk., comp. badk. met ingeb. bad en geyser, zold., tuin en poort enz., plantsoen voor het huis. Prijs slechts f7900.—, vrij op naam. Brieven onder No. 590, aan het Bur. van dit blad. ZONDAG 30 JANUARI, komt de TOONEELVEREENIGING J. J. CREMER. in Concordia, •met het mooie blijspel «Geen dubbeltje in z'n zak" Aanvang 8 uur. BAL NA. Algemeene kennisgeving. Geboren: JACOB, Zoon van K. BLOM.. M. BLOMRampen. Callantsoog, 27 Jan. 1938. Gevraagd een nette JONGEN, liefst kunnende melken, bij CORN. SPAANS, Melkhandel Barsingerhorn. Te huur gevraagd, met recht van koop: BROOD, en KOEKBAKKERIJ. Br. met volledige inlichtingen onder letter H35 Bur. van dit blad. BELEGGING HAARLEM. Te koop, direct van bouwer, nog een blokje schitterende Heerenhuizen, op zandgrond, eigen grond, bev. 6 kam., zol der, voor- en achtertuin en poort, schitterend glas in lood, tegel- en marmerwerk, per stuk f 4300.Hoekhuis met garage f4950.Buitengewone beleg ging, rente geld 12 Brieven onder No. 591, aan het Bur. van dit blad. Te koop: Een goed onder houden WOONHUIS 1 met grooten tuin in het dorp. Te bevr. bij C. KOSSEN, Metse laar, Kleine Sluis, Anna Pau lowna. Voor de vele blijken van be langstelling bij de geboorte van onze Dochter ondervonden, betuigen wij hiermede onzen hartclijken dank. A. v. d. MEER. T. v. d, MEER— Mosselman. Langereis, Hoogwoud, Jan. 1938. Te koop gevraagd: Een goed in staat, zijnde STROOSNIJDER, bij J. PLUISTER, Spierdijk, Te koop: TARWE- en HAVERSTROO, C. BLAAUBOER, Lotweg, An na Paulowna. Te koop: TWEE SCHAPEN, bij W. DE BIE, Hollebalg, Wie- ringen. Monte Carlo Sterrif Het Noordhollandsche team Kees Kruit— Pr. De Wit, dat tot dusverre in hun Baby- Fiat met zooveel succes aan de Monte Carlo- sterrit deelnam, is vannacht even buiten Hamburg gestrand. Onze verslaggever, die hedennacht naar VötlIo was vertrokken om den heer Kruit te interviewen, telegrafeert zoo juist van den heer Vredenburch, den bekenden Raley-rij- der, te hebben vernomen, dat de Fiat van den heer: Kruit even buiten Hamburg, bij het nemen van een bocht, is geslipt, tegen een stoepje is aangevlogen en omgeslagen. Het wagentje werd gedeeltelijk vernield, terwijl de as brak. Verdere deelneming is dan ook uitgesloten. Geen van beide inzittenden werd gewond. Nieuwe hoop Later binnengekomen rijders beweren, de kleine Fiat onder Hannover te hebben ge zien. Zijn deze mededeelingen juist, dan zou den de heeren Kruit en De Wit er in ge slaagd zijn hun tocht toch te vervolgen. Zij hebben in elk geval belangrijke vertraging, anders waren zij reeds aan de controlepost te Venlo gearriveerd. Venlo toch bereikt Zoojuist krijgen wij bericht dat ons stoe re Noordhollandsche koppel te kwart voor negen uur hedenmorgen in Venlo is gear riveerd. De heer Kruit deelde onzen verslaggever mede, inderdaad even buiten Hamburg een ongeluk te hebben gehad. Gelukkig is, in tegenstelling met het eerste bericht, geen as gebroken, doch de wagen viel op den linkerkant, welke geheel .werd ingedrukt. Op sportieve wijze geholpen door het Zweedsche koppel Lövgren slaagde men er in de auto weer op de wielen te krijgen. Een reservewiel werd aan den linkerkant gemonteerd en zoo doorgereden naar Han nover, waar men helaas een kwartier te laat aankwam en dus strafpunten opliep. Er heerscht bewondering over de presta ties der beide rijders, die met hun geheel ingedeukte auto de race voortzetten. REVUE-VEREENIGING SCHAGEN. Jaarvergadering. Bovengenoemde vereeniging hield gister avond haar jaarvergadering in het N.H. Koffiehuis van den heer J. Schenk. Na opening door den voorzitter, den heer D. Klos Pz., worden de ingekomen stukken en notulen behandeld. Het woord is dan aan den secretaris, den heer K. Balk, die een overzicht van de ge beurtenissen in het afgeloopcn jaar geeft. Na zijn uitvoerig verslag brengt de pen- ningmeesteresse, mevr. A. SchenkZwaag financieel verslag uit. Ook financieel kan er van een succes worden gesproken. Als leider blijft de heer Jan Buisman Jr. gehandhaafd. Volgt de bestuursverkiezing, welke geen groote veranderingen tot resultaat liceft. Het carnaval. Nadat de heer Buisman zijn plannen om trent het carnaval heeft uiteengezet, wordt door een ieder spontaan medewerking aan geboden. Na nog eenige huishoudelijke zaken te hebben besproken, wordt tot de rondvraag overgegaan; bierbij wordt een speciaal woord gericht tot de familie Schenk voor de vele opofferingen, welke deze zich heeft getroost. Door een der leden wordt gevraagd of de gramofoonplatcn der revue nu op dezen avond niet eens gespeeld hadden kunnen worden De heer Buisman bracht bedoelde platen te voorschijn, wat een applaus tengevolge heeft.. Met groote belangstelling luisterden allen naar het resultaat der opnamen, wel ke inderdaad uitstekend zijn geslaagd. Zoo had deze jaarvergadering wel een bui tengewoon aardig slot. Uit onze Omgeving ANNA PAULOWNA BREEZAND. R.K. Blindenbond. Voor de kinderen des middags en voor ouderen des avonds, had Donderdag in het R.K. Gezellenhuis de vertooning plaats van de film :„Hct licht inwendig". De voorzitter van het rayon Haarlem van den R.K. Blindenbond „St. Odilia", de lieer F. II, Louman, sprak een woord vooraf en nadat twee actcs van de film, die het schooi en vakonderwijs aan blinde kinderen en volwassenen in beeld brachten, vertoond waren, hield de heer Louman een rede, waar in hij opwekte den hond, die zulk zegenrijk werk vei richt, te steunen. Toon ook do rest van de film vertoond was en men dus gezien had, dat ook blinden sport beoefenen kun nen en boe honden tot uitstekende geleiders afgericht, kunnen worden, sprak ook Pastoor Vorhoeff een propagandistisch woord, Het Congrègatiekoortje, onder leiding van tnej. Wever, en met hegeleiding van Pastoor Verhoeff, zong ter afwisseling eenige num mertjes en ook werd nog een grappig filmpje als toegiftje gedraaid. In dc pauze gaven zich reeds verscheidene aanwezigen als donateur van den Bond op en in z'n slotwoord kon de heer Louman dan ook vol dankbaarheid van het voorloo- pig succes, dat men met de propaganda be reikt had, gewagen. ANNA PAULOWNA VERGADERING B.K.C. Op de, bij den heer Slikker gehouden ver gadering van de voet b al vereeniging B.K.C. kon de voorzitter, de heer C. Kaan, 38 leden en donatours welkom heeten. Bestuur en elftalcommissie waren voltallig aanwezig. Notulen en jaarverslag van den heer Slik ker werden onveranderd vastgesteld. Door kosten voor terreinverbeterirug, om rastering, medische keuriing en trainer (reis kosten), te zamen ongeveer f 200, is het voor deelig saldo, dat het vorig jaar f 126 was, teruggcloopen tot f 79.50. De ontvangsten plus het saldo waren f 887.72 de uitgaven f 798.22 Ook financieel is B.K.C. dus ge zond. Verkiezingen. De bestuursleden C. Kaan C. Schenk en C. Slikker die leden van de elftalcommissie L. de Winter, A. van Zand wijk, N. Nap, P. Wilms en J. Post en de le den van de kascommissie D. van der Goes, en W. Hoep werden allen zonder tegencan- didaat bij acclamatie herkozen. Rondvraag. Als gevolg van het bespro kene hij de rondvraag worden nog eenige besluiten genomen. De heer J. de Schipper klaagde over de houding van sommige bezoekers als een spe ler een mistrap doet. Het bestuur zal tegen dit euvel streng optreden, desnoods zulke critici van het terrein verwijderen. Nadat de heer Jb. van Wees de hoop had uitgesproken, dat ook in den zomer de ani mo voor de training zou blijven voortduren, merkte de heer H. Tauber op, dat bij de training eenige ongelukjes zijn gebeurd. De kosten die ze tengevolge hadden zullen door de kas betaald worden, maar bij moedwil zijn de kosten voor rekening van den over treder. Ook over de waschgelegenheid werd ge klaagd. Elftal commissie en aanvoerder. De beer A. van Zandwijk besprak de verhouding: elf talcommissie en aanvoerder. De elftalcom missie, zoo werd besloten, is „de baas". De heer Jb. Post zag graag de elftalcom missie ook als het tweede speelt aanwezig. Op voorstel van den heer C. Schenk werd nog besloten, dat de elftalcommissie voort aan in de najaarsvergadering aftreedt. De pas gekozenen hebben zitting tot Augustus 1939. Voor de kermiswedstrijden tusschen B.K.C. en Wieringerwaard zal een prijs aangekocht worden, om deze te laten verspelen op een zelfde wijze als Wieringerwaard dat doet. Volgde sluiting. Werkloosheid. Ingeschreven staan: 551 landarbeiders, 9 timmerlieden, 3 schilders, 2 metselaars, 5 opperlieden, 1 smid, 1 bevaren machinist, 1 chauffeur, 1 loodgieter, 1 handelaar, 1 pannenlegger, 2 dienstboden. Totaal dus 578. In werkverschaffing zijn: 32 man aan de wegen, 63 aan den boezem en 6-1 aan de slooten. SCHOOPL JAARVERGADERING ONDERLING VEEFONDS SCHOORL, GROET, CAMP. Gisteravond hield het Onderlinge Vee- fonds zijn jaarvergadering in „De Bonte Koe", onder voorzitterschap van den heer D. Duin Wz. In zijn openingswoord wees dc voorzitter op de iets hoopvoller toestanden in het be drijf. De notulen werden onveranderd goedge keurd. Rekening 1937. De rekening över 1937 vertoonde in ontvangsten een som van f 3800,27 en in uitgaven, f 4057.52 zoodat er een nadeclig saldo was van f 257.25. Waar er het vorige jaar een batig saldo was van f 114-5.54 was er nu dus nog een vordeelig saldo van f SSS,29. Dc financieele commissie, bestaande uit de heeren S. Gut- kcr en T. Schoen, verklaarde alles in de beste orde te hebben bevonden en advi seerde de vergadering den boekhouder te déchargeercn met dank voor het nauwkeu rige beheer. Het voorstel van het bestuur om den vee wagen, die slechts weinig wordt gebruikt en elk jaar f 25 aan stalling kost, maar te verkoopan, vond instemming bij de ver ga dering. Jaarverslag. Uit het jaarverslag bleek, dat 76 leden 736 stuks vee hadden verzekerd voor een totaal bedrag van f 138210. Afgekeurd werden in het afgeloopen jaar 22 koeien, dio hebben opgebracht f 925 en waarvoor werd uitbetaald f 3317. De premie bedroeg f 2.50 per f 100 verzekerd bedrag. De rondvraag leverde niets bij zondei's op. Hierna sluiting. HEER-TIUGOWAAIW Opening nieuw gebouw der Chr. School aan den Basserweg. Breede ramen, waarvoor vroolijke bloemen, oranje-verf, oranje strepen op de gordijnen, alles in het teeken des tijds! Onder de aanwezigen werden opgemerkt de burgemeester dezer gemeente' de heer Sutman Meijer, de wethouders, de heeren Krom en Kooij, het oud-school hqofd, de heer Koger en verschillende oud-onderwij zeressen. Te ongeveer 2 uur opende de voorzitter van het schoolbestuur, de heer Gootjes, met gebed en voorlezing van Ps. 111, waar na de heer Stouthamer verder de leiding van dezen middag op zich nam en uit naam van het bestuur de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep ter gelegenheid van de opening der nieuwe school, die on geveer tegelijkertijd samenvalt met het 25- jarig jubileum. Spreker ontwikkelde de geschiedenis van hot ontstaan der school en bracht dank aan den burgemeester, den inspecteur van het onderwijs en den op zichter van het werk, den heer Bart. Voor al is aan te stippen, dat het onderwijs zoo goed als niet geleden heeft door de ver bouwing. Spreker verklaarde dit schoolge bouw voor geopend. De secretaris, de heer J. Wagenaar. neemt vervolgens het woord om uiting te geven aan zijn gevoel van dankbaarheid. Door eenige jongedames werd de eerewijn gepresenteerd, waarbij de heer Wagenaar den wcnsch uitsprak, dat de burgemeester aan het einde van nogmaals 25 jaar een volgende uitbreiding zou mogen, beleven. Na dc pauze nam de heer Sutiman Meijer het woord en bood de gclukwcn- schen aan van het College van B. en W. de hoop uitsprekende dat het schoolgebouw spoedig weer te klein mocht blijken te zijn, zoodat er weer een beroep zal worden ge daan op het gemeentebestuur. De heer Feringa, inspecteur van het onder wijs, beklom het podium en sprak uit, dat deze school de meest moderne is in de ge meente Ileerhugowaard. Vervolgens nam Ds. van Andel van St. Pancras het woord namens den kerkeraad der Gef-, Kerk. De heer Koger uit Wormerveer, oud-Hoofd der school, spreekt enkele woorden, ook na mens de oud-onderwijzeres, vroeger bekend onder den naam van mej. Van Ileuven en herdacht de heeren Wagenaar en Pluister als eenig overgebleven bestursleden in de afgeloopen 25 jaren. De heer Buis, school hoofd te Broek op Langendijk sprak even eens enkele woorden van waardeering. Na de pauze, waarin gelegenheid bestond het schoolgebouw te bezichtigen, (o.a. is er een eigen kamer voor het schoolhoofd) was het gemeentebestuur genoodzaakt zich we gens drukke ambtsbezigheden terug te trek ken. D heer Humpel, inspecteur van het Chris telijk Nationaal Velband, stelde nogmaals een droïflffin,-bracht hl herinnering, hoe ook over deze school donkere wolken hebben ge dreven. Spreker zette uiteen, dat deze school ook toegankelijk was voor kinderen van andere gezindten. De heer Kortleven, hoofd der school te St.. Pancras bracht nogmaals in herinnering de bedreigde concentratie. Daarna kwam de heer Saai, architect te Alkmaar, aan de beurt, cn bracht zijn dank uit voor de samenwerking met het schonl- bestuur. De heer Knibbe, van Schermerhorn, sprak uit naam van het schoolbestuur aldaar. De heer Molenaar, aannemer, sprak na mens het personeel voor het opgedragen werk. Ten slotte dankt de heer Stouthamer voor de betoonde belangstelling en eindigde met dankgebed. ZONDAG 30 JANUARL Ned. Herv. Gemeente. Schagcn, voorm. 10 uur, Ds. Eikcma. Jeugddag. Extra collecte. Op de nationale feestdag, 10 uur Ds. Eikema. Barsingerhorn, nam. 2 uur, Ds. Eikema. Bcvest. v. e. Ouderling. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Petten,-voorm. 10 uur, Ds, Van Wichen. Schagerbrug, zie Oudesluis. Valkkoog, voorm. 9.30 uur. Ds. Tinholt. Jitlianadorp, 'sav. 7.30 uur, Ds. v. Wichcn. Slootdorp, voorm. 10 uur, Ds. B. Nijholt. Jeugddag. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Don Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Hecrhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kam. Jeugddag. Dirkshorn, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, 's av. 7 uur, Ds. van der Kam. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorst man. Koorzang. Winkel, geen dienst. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Los. Aartswoud, 's av. 7 uur, Ds. Los. Bergen, nam. 7 uur Ds. v. d. Kieboom. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp. voorm. 10 uur, Vertoeving. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Jeugddag. Collecte. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 9.30 uur, Ds. Schweitzer, van Amsterdam (Z.) Nam. 5 uur, Ds. Schweitzer. Kolhorn, voprm. 9.30 uur, de heer D. Visch. Nam. 2.30 uur, de heer D." Visch. Evangelisatie. Breezand, voerm. 10 uur, d_è heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Séhagerhrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereon. a.s. Maandagavond in Evan- gelisatiesrebouw. The Star of Hope Mission. Julianadorp. 's av. 7 uur, de heer J. Se- vensma, van Amsterdam. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Peltlaan 1), voorm. 10.30 uur, Ds. Waardenburg, van Haarlem. Vrede slechts denkbaar door internationale samenwerking. Gistermiddag om zes uur is de Raad van den Volkerenbond in open bare^ zitting bijeen gekomen. In zijn openingsrede herinnerde de voor zitter, Mustafe Adle er aan, dat dit de hon derdste zitting van den raad was. Daarna nam Eden het woord. Hij gewaagde van de beproevingen welke den Bond heeft doorstaan, doch meende, dat men niettemin trotsch kon zijn op het geen werd bereikt. Men 'moet echter in geen geval de oogen sluiten voor het feit, dat het arbeidsveld van den Bond door onvoldoende medewer king van sommige leden sterk is beperkt. Toch blijft Groot-Brittannië trouw aan den Bond en stelt als ideaal: „vrede door internationale samenwerking". Ook Delbos, sprak namens Frankrijk, trouw uit aan het instituut van Genève. Hij wees er op, dat men den Bond, om dat hij in sommig opzicht onmachtig is ge bleken, niet moet afbreken, maar integen deel aan zijn opbouw en versterking moet mede-arbeiden. Spreker wijst dan nog op het belachelijke en misdadige van den oorlog en schetst het isolement als een doodclijk gevaar. Komt men niet tot samenwerking en eer biediging van aangegane verdragen, dan berusten de betrekkingen tusschen de Sta ten slechts op geweld. Frankrijk blijft arbeiden voor den vrede. Daarna nam Litwinoff het woord, die er de nadruk op legde, dat de Bond geen ideo logisch blok is, want hij omvat communis tische, half-fascistische en geheel fascisti sche staten. De Sovjet-Unie blijft achter Genève staan. Beek, de Poolsche minister van buiten- landsche zaken, zeide, dat de Volkerenbond is afgeweken van het oorspronkelijk gestel de doel. Zijn land blijft echter bijdragen in de versterking van de vreedzame betrekkin gen tusschen alle landen. Nadat Wellington Koo, de vertegenwoor diger van China had verklaard, dat de Volkenbond moet trachten aan zijn ver plichtingen te voldoen en zich niet achter voorwendselen moet ve^chuilen, voerden nog een aantal vertegenwoordigers van klei nere mogendheden het woord. Namens de Kleine Entente betuigde Minescu zijn aan hankelijkheid aan den Bond. Tenslotte werd de zitting geschorst. De volgende bijeenkomst zal hedenmiddag half vier worden gehouden. Ook Ned.-Indische onder wijzers in nood Vier millioen gevraagd voor uit breiding van het oinderwijs. Voor uitbreiding van het onderwijs in Ned. Indië is een bedrag van vier millioen gulden meer gevraagd, indien het urgantie- program, overgelegd door den directeur van Onderwijs voor het jaar 1939, zou wor den uitgevoerd. Er moet op worden gerekend, dat reeds bij het ingaan van het cursusjaar 1938-1939 een deel van die uitbreiding zou plaats hebben. Uiteraard bestaat voor een en ander niet alleen belangstelling bij de inheemsche be volking, welke daarbij grootendeels is be trokken, doch ook in kringen van onderwij zers, waar honderden sollicitanten wach ten op een kans tot plaatsing, welke thans nog niet bestaat. BILJARTEN. Gabriëls ook wereld kampioen 45/1 Gisteren zijn te Antwerpen de wedstrijden om het wereldkampioen schap cadre 45/1 geëindigd. Winnaar werd Gabriëls, die dus ir enkele da gen twee wereldtitels heeft bevoch ten. Svveering en De Leeuw eindig den op resp. de derde en zevende plaats. Vooral Sweering heeft een uitstekend figuur geslagen» Naweeën van de kwestie- Kiès. Naar het Volksblad voor Fries land meldt, heeft het bestuur van de afdeeling Oldeboom der S.D.A.P. geweigerd te voldoen aan het ver zoek Yan het partijbestuur om de in verhand met het conflict in Fries land geroyeerde leden van de leden lijst af te voeren. In verband hier mede heeft het partijbestuur beslo ten, gebruik makend van haar sta tutaire bevoegdheden, de geheele afdeeling Oldeboorn te schorsen en haar voor royement aan het ko mende partijcongres voor te dragen. Dit is na de afdeeling Akkrum reeds de tweede afdeeling in Friesland die in verband met de kwestie-Kiès voor royement aan het congres zal worden voorgedragen. Amerika-Parijs in 36 uur? Voorspellingen van Amerika anschen lucht va art-deskundigen. .De onderstaatssecretaris van lucht vaart-te Northfield (Vermont), E. P. Warner, heeft voorspeld, dat de af stand Boston—Parijs in 1940 binnen 36 uur afgelegd zal worden. Hiertoe zullen volgens hem toestellen ge bruikt worden, welke vijftien tot twintig personen kunnen vervoeren. Het zal echter slechts een wek el ij k- sche dienst worden, tenzij men een route over New Foundland heeft, ge vonden. De tochf van de «Groene Muizen" Moscatelll nog steeds te Natal, Moscatelli, dc bestuurder van het derde vliegtuig der „Groene Muizen", die te Natal moest achterblijven, heeft gisteren opnieuw geprobeerd op te stijgen met bestemming Rio de .Taneiro. Wegens een motorstoring is hij in zijn po ging echter niet geslaagd en bevindt hij zich nog steeds te Natal. BROEK OP LANGENDIJK. 28 Jan. Aanvoer: 5700 Kg. uien 11.50—11.80, drie lingen 10.50-10.70, grove 11.20—11.30, stek 7.60—8.10, 900 Kg. peen 1.50-2.20. 5600 kg. roode kool 2.90—5.30 43000 kg. gele kool 1.502.30 1600 kg. Savoye kool 1.3.60; d. witle kool 1.302.30 150 kg. bloemkool 8.40; dito 2de soort 1.30 EIERVEILTNG SCHAGEN, 27 Jan. .Aangevoerd; 50.000 kipeieren: 5456 Kg. 3.35—3.50, 56-58 Kg. 3.45—3.55. 58-60 Kg. 3.50-3 00. 00-62 Kg. 3.65—3.70, 62-65 Kg. 3.703.90 per 100 stuks. HOORN, 27 Jan. 1 stapel kleine Fabriekskaas f 22.50, we gende 611 Kg. Ilandel goed. WARMENHUIZEN, 27 Jan. Roode kool 3.20—5.50. gele kool 1.50 2.40, Deensche witte kool 1.902.70, uien, stek 8.20, drielingen 10.30, uien 11.60—12.10, grove uien 11.30—11.50, peen 1.20—2.90, ei genheimers 3.10, Savovekool 1—1.10. Aan voer 45.550 Kg. roode kool, 20.700 Kg. gele kool, 10.700 Kg. Deensche witte kool, 1325 Kg. Savoye kool, 1675 Kg. uien, 1600 Kg. peen 300 Kg. aardappelen. HELDERSCHE EIERVEILING, 27 Jan. Aangevoerd: 14205 kipeieren: 48—51 Kg. 3—, 52—54 Kg. 3—3.30. 55—57 Kg. 3.36-3.80, 58—60 Kg. f 3.50—3.80. 61—63 Kg. 3.56—4, 6407 Kg. 3.604.50. eendeieren 3.90, alles p. 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 28 Jan. Aanvoer: 3300 Kg. uien 11,70. drielingen 10.30—10.50. grove 11.50—11.60. 27500 kg. roode kool 3.30—5.40; 9100 kg. gele kool 1.501.80; 35000 kg. d. witte kool 1.50—2.60 BOTERHEFFING. De heffing en de steunuitkeering op bo ter is, behoudens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 27 Januari tot 3 Februari vastgesteld op f 0.65 per K.G.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3