tie van Ï.V.V.'s in M-HnlM boven liet Raad Koedijk Uit het huis met de Hooge Trap OMGEVINGNIEUWS ALKMAAR Alkmaar LANGEND1JK OUDKARSPEL. Tulnbouwsteun. Met de uitkeering van den tuinbouwsteun wordt vandaag reeds door den Noorder- niarktbond aangevangen, terwijl met zeker heid wordt verwacht, dat de L.G.C. a.s. Woensdag met de uitkeering zal beginnen. NOORDSCHARWOUDE. 40 jaar werkzaam bij 1 baas in het tuindersbedrijf. Den 2dcn Februari, of zooals het hier ge noemd wordt „Vrouwendag" zal het 40 jaar zijn, dat de heer Jan Grootjes in het tuin bouwbedrijf werkzaam zal zijn van zijn patroon, den heer Abram Borst. Twee menschen, die elkaar al dien tijd hebben willen verstaan en in goede verstandhou ding hebben samengewerkt. Wij gelooven wel, dat het den jubilaris op dien dag niet aan belangstelling zal ontbreken. Tooneeluitvoering. In „Concordia" zal Zondagavond een op voering plaats vinden door de tooneclver- eeniging J. J. Cremer van Haarlem, met het mooie blijspel van Henk Bakker, die tevens de regisseur van deze vereeniging is „Geen dubbeltje op zak". Den tooneelliefhcbbers wacht dus een bijzonder mooie avond. Zie voor verdere bijzonderheden de adver tentie voorkomende in dit numer. ZUIDSCHARWOUDE. De combinatie van kerkelijke gemeenten. We vernemen, dat een vergadering van den Raad van Beheer voor de predikants- tractementen met de Kerkvoogden van Koe dijk en Zuidscharwoude is uitgeschreven, met de bedoeling te komen tot een defini tieve beslissing inzake de combinatie der beide kerkelijke gemeenten. Vaarwater voor de tuinders. In een vergadering van het Bestuur der banne met belanghebbenden uit den Zuid- scharwoudcr polder, en uit Hugowaard zijn besprekingen gehouden met een Ingenieur van den Provincialen Waterstaat, om te ko- men tot het graven van een vaarwater voor de tuinders daar, ten einde hun producten naar de veiling te Noordscharwoude te kun nen brengen op gemakkelijker wijze dan dit zonder dit vaarwater, over het nieuwe ka naal, zou kunnen geschieden. We vernemen, dat de kans groot is, dat de betrokken tuinders hun wenschen ingewilligd zullen krijgen. Bij de gehouden verpachting van gemeen- telanderijen zijn de bedongen huren aan merkelijk hooger geweest dan 2 jaar gele den. Slechts enkele akkers brachten dezelf de huur op, de meeste waren 15—40%, een enkele 100 hooger dan bij de vorige ver pachting. De heer Muller geen raadslid. Uit de beste bron kunnen we meedeelcn, dat de heer W. Muller, die volgens de be slissing van do Vooruitstr. Kicsvereen. den raadszefcl van wijlen den heer Dijkhuizen zou moeten bezetten, van een zitting nemen zal afzien. De heer M. is tot die beslissing gekomen uit overweging ccnerzijds van ge vorderden leeftijd en anderzijds ook, dat zijn bedrijf hem ten volle opeischt. Daar de heer M reeds aan verschillende organisaties zijn beste krachten geeft, is het hem niet mogelijk, nog meer werkzaamheden op zich te nemen. We moeten de overwegingen van den heer Muller billijken, doch wc wil len wel zeggen, dat het ons spijt, dat we hem niet nogmaals in den raad zullen zien te- rugkeeren. Mochten sommigen niet in alles met hem, toen hij raadslid was, instemmen, ieder zal moeten getuigen, dat hij een ron de. oprechte persoonlijkheid was, die niet schroomde om voor zijn overtuiging uit te komen. „HULP IN NOOD". De vereeniging „Hulp in Nood" hield haar algemeene jaarvergadering Donderdagavond in het lokaal van den heer C. Vis, alhier. Er waren 30 leden aanwezig. Voorzitter de heer G. IJff, opende de ver gadering met woorden van welkom, in het bijzonder tot de gasten, de vertegenwoordi gers van de vereen. „Onderling Hulpbetoon" te Noordscharwoude. Het eerste halfjaar 1937 was niet zoo gunstig; het tweede was iets gunstiger, zoodat men de uitkeeringen op peil heeft weten te houten. Nu volgde vaststelling der notulen van de twee gehouden vergaderingen. De penningmeester gaf een overzicht van de rekening 1937. Ontvangen was 12022.16, uitgegeven f2368.30, nadeelig saldo f34614. Het bezit der vereen, is teruggeloopen tot f2028.54. In totaal zijn 368 uitkeeringen ge daan aan 74 personen met 2002 ziektedagen. Tot kasnazieners werden benoemd de hee- ren J. de Boer en N. Bankersen. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij, dat de geuite wenschen aan het begin van het jaar 1937 t.a.v. het toe treden van nieuwe leden en de financiën wenschen zijn gebleven. Het ledental is te ruggeloopen van 212 tot 201. Eenige opmerkingen werden nog gemaakt over het terugloopen van het ledental. Dit wordt veroorzaakt door bedanken, vertrek en overlijden. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Ooijevaar en C. v. d. Hoven, werden herko zen. Hierna besprak men de gratificatie van den bode. Het bestuur wilde het zoo laten als het is, waarmee de vergadering accoord ging. Het bestuur stelde voor, het art. 11 te wij zigen, zoodanig dat bepaald wordt, dat de tusschenruimte van 52 weken wordt ge bracht op 78, bij de bepaling van een voort gezet geval. Wanneer iemand dus binnen de 78 weken tweemaal ziek wordt, worden de zicktetijden bij elkaar geteld voor de bereke ning van de uitkeering. De vergadering ging hiermee accoord. Bij de rondvraag vroeg de heer P. Put, of er geen controleorcnd geneesheer is- bij de vereeniging. Hij acht dit noodig. Voorzitter antwoordde, dat dit niet het ge val was. Het zou te veel kosten. Men moet thans onder geneeskundige behandeling zijn, wil men een uitkeering ontvangen. De heer C. Borst zeide, dat de vergadering met den gang van zaken in dezen moeilijken tijd zeer tevreden is. Hij dankte het bestuur voor het verrichte werk. Daarna sluiting. ZIJPE NIEUW WERKVERSCHAFFINGSOBJECT Het aantal werkverschaffingsobjecten in deze gemeente is wederom met één vermeer derd. De Minister van Sociale Zaken, heeft zijn goedkeuring gehecht aan een werkver- schaffingsplan van den heer N. Blokker te St. Maartensvlotbrug bestaande uit diop- spitten op bloembollenbodrijf en heeft hiervoor een overheidssubsidie toegekend. WERKLOOSHEID TOEGENOMEN. In de afgeloopen week is het aantal werk- looze arbeiders, dat, in „zorg" is, verhoogd van 127 tot 155, waarvan niet minder dan 129 in de werkverschaffing waren ge plaatst en 26 ingevolge de Rijkssteunrege ling werden geholpen. In dezelfde week van het vorige jar bedroeg het aantal werkloo- zen 125. BURGERLIJKE STAND, van 21 t.m. 27 Jan. 1938. Geboren: Anna Wil'helmina, d.v. Matthcus Petrus Nicolaas Meijer en Maria Kruijer; Cornelia Antonia, d. v. Jacobus Pieter Geen- sen en Aafje Holman. Ondertrouwd: Jan de de Graaf, 25 jaar, kantoorbediende, te Schagen en Antje Troost 22 jaar, zonder beroep te Zijpe. Getrouwd: Geene. Overleden: Geertje van der Ham, 71 jaren, echtgenoote van Jan Slikker. 11e Vergadering van het Algemeen Bestuur der Federatie op Woensdagavond te Alk maar in „De Unie". Vertegenwoordigd zijn de V.V.V.'s Alk maar, Beverwijk, Callantsoog, Egmond a/ Zee, Groet-Kamperduin, Heiloo, Den Helder, Petten, Schoorl en IJmuiden. Mede aanwezig is de heer Westerman, adj. directeur der A.N.V.V., speciaal van de afd. Binnenland. De voorzitter, de heer mr. D. Breebaart, opent de vergadering en heet in het bijzon der den heer Westerman, en den heer Strengholt, uitgever, welkom. De notulen worden zonder op- af aanmer kingen onder dankzegging aan den samen steller goedgekeurd. Ingekomen stukken en mededee- lingen. Eenige subsidie-toezeggingen van gemeen ten zijn ingekomen, t.w. van Beverwijk f 25; Den Helder f 25; Schoorl f 10; Uitgeest f 5 en van de Kamer v. Koophandel t,e Hoorn f 10. Hieruit blijkt dat de Overheid langza merhand het nut van de Federatie gaat zien. Van het gemeentebestuur van Zijpe is be richt ingekomen dat den aanlog van een weg van St. Maartenszee naar Petten niet zal plaats vinden, gezien de groote kosten, welke er nog voor de gemeente overblijven na aftrek van de diverse bijdragen. De V.V.V.'s te Purmerend en te De Koog (Texel) bedanken als lid van de Federatie om financieele redenen. Zij kunnen de contri butie niet meer betalen. Door de A.N.V.V. Is aan de voor aanstaande vereenigingen gevraagd hoeveel subsidie door hen wordt ont vangen. Het blijkt dat de Federatie i 130 subsidie ontvangt. „De A.N.V.V. beschouwt ons dus als een vooraan staande vereeniging", aldus de voor zitter, ,in tegenstelling met 'n zekere brief gericht aan Gedeputeerde Sta ten van Noordholland. Bespreking van de vervaardiging van een gids van Noordholland boven het NoordzeekanaaL De voorzitter leidt dit belangrijke punt in en zegt dat het de bedoeling van de. Fede ratie is, om alleen die plaatsen op te nemen, waar aangesloten V.V.V.'s zijn of subsidiee- rende gemeenten. (Hieronder worden Ber gen en Texel, die niet aangesloten- zijn, uit geschakeld). De heer Vos (Callantsoog) voelt er even eens niets voor, om voor die klaploópers reclame te maken. De heer Margandant (Alkmaar) zou het be treuren, als Bergen en meerdere niet ge noemd zouden worden. Het gidsje moet z.i. zoo volledig mogelijk zijn. Nog verschillende heeren voeren het woord over dit deel van de bespreking. Tenslotte wordt nog besloten de niet aangesloten vereenigingen ge legenheid te geven mede te werken, zulks op voorstel van den heer Din- kelberg (Zaanstreek). Subsidie provincie. De Voorzitter geeft eerst een overzicht van hetgeen tot nu toe in deze kwestie is geschied. De Federatie krijgt nu subsidie, doch staat geheel buiten het feit, dat de subsidie van de A.N.V.V. ad f 1800— is ingetrokken. Aan den anderen kant, aldus spreker, juichen we het toe, omdat ten duidelijkste blijkt, hoe onjuist het van de regeering gezien is om haar subsidie afhankelijk te stellen van wat anderen doen. Het belang van het vreemdelin genverkeer wordt niet ingezien. Het is gelukkig dat de provincie Noord- Holland dit zoo aantoont (Applaus). Spreker betreurt het adres van de V.V.V. Bergen om het voorstel van Ged. Staten niet aan te nemen. Terreinritten in 1938. Door de commissie tot voorbereiding en organisatie der terreinritten is een terrein gezocht en gevonden, n.1. het oude Jam boree-terrein te Vogelenzang. Het circuit is pl.m. 5 K.M. en zal 10 a 15 keeren gere den worden. De Kon. Ned. Motorrijders' Vereeniging heeft haar medewerking toe gezegd. Op 8 Mei en 11 September zullen de wedstrijden gehouden wordep. Op den eersten wedstrijd zal de kampioensrit ge reden worden. Het loopt, voor zoover nu kan worden nagegaan, in banen. Rondvraag. De heer Nijpels (Den Helder) wil de afvalligen, o.a. Bergen, nog eens vragen op hun besluit tot uittreding te willen terug komen. Gezien de groote activiteit der Fe deratie en ter wille van een goede samen werking is dit gewenscht. Applaus. Hierna sluiting van deze vergadering, waarin voor het vreemdelingenverkeer in Noordholland belangrijke besluiten zijn genomen na vruchtbare besprekingen. Nieuwjaarsrede burgemeester. Voorzitter Burg. Armbestuur benoemd. - De ambtenaren van het G.E.B. ontslagen. - Een nieu we gemeente-werkman. - Land voor den proefpolder. Woning- huren verlaagd. De raad dezer gemeente vergaderde gis termiddag 3 uur ten raadhuize. Voorzitter burgemeester Ninaber; secre taris de heer Sloot. Afwezig waren de heeren Zut en Visser, beiden wegens ziekte. Voorzitter opende de vergadering met wel kom en sprak een nieuwsjaarsrede uit, waarin hij allereerst herinnerde aan het in het begin van het vorige jaar voltrokken huwelijk van II.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard. Wat de toestand in de gemeente betreft, men is niet getroffen door ernstige gebeur tenissen. Er schijnt eenige verbetering te komen in den algemeenen toestand. Spr. wees op de belangrijke besluiten, wel ke zijn genomen, zooals de overdracht van het G.E.B. Voorzitter sprak de beste wenschen uit voor een spoedig herstel van de heeren Zut en Visser. Voorzitter herinnerde aan het ernstig auto-ongeluk, dat zich hier heeft voorgedaan en waarbij eenige jeugdige slachtoffers zijn gevallen. Allereerst gaat Voorzitters mede» doogen uit naar de achterblijvende betrek kingen, doch spr. wil hulde brengen aan de burgers, die hebben geholpen. Meerderen hebben de behulpzame hand geboden, waar voor spr. hun dankt, In het officieele rapport worden echter drie namen genoemd, die spr. in het openbaar wil uitspreken. De heeren A. Visser, C. Prins en Jb. Steijn hebben blijk gegeven in moei lijke omstandigheden bereid te zijn hun medemenschen te helpen. Hier voor is de burgemeester hen zeer erkentelijk. Do notulen werden hierna goedgekeurd. Nieuwjaarsrede. Alle punten op één na gaan bij hamerslag! De heer Bakker maakt het raadslidmaatschap tot een carri- catuur. Nadat dc heer Bakker is beëedigd en heeft plaats genomen naast den heer Appel, her denkt de loco-burgemeester, de heer Klaver, den overleden heer Vogelaar, die in den Raad een groote leegte heeft doen ontstaan. De Voorzitter houdt daarop de traditio- neele nieuwjaarsrede, waarin de belangrijk ste gebeurtenissen van het afgeloopen jaar werden herdacht en die, behalve verschillen de personalia een groot aantal cijfers gaf, waarvan wc er hier enkele laten volgen: Het totale inkomen over het belastingjaar 19361937 bedroeg voor de Rijksinkomsten belasting f 12.389.964 en voor de gemeente- fondsbelasting f 14.299.037 (tegen f 15.081.171 over het daaraan voorafgaande dienstjaar). Voor het totale vermogen luiden deze ge tallen voor hot belastingjaar 1936—1937 f47.197.000 tegen f 47.526.000.— over het daar aan voorafgaande dienstjaar. De gasafgifte bedroeg over 1937: 3.990.8G0 M3. tegen 3.934.350 M3. in 1936, alzoo een vooruitgang van 56.510 M3. of van 1.43 Het vorige jaar was er een achteruitgang van 0.87 De stroomverkoop van electriciteit bo droeg in 1937 5.860.167 K.W.H., tegen 5.308.560 K.W.H. in 1936, mitsdien een voor uitgang van 551.607 K.W.H. of van 10.39 In 1936 bedroeg de vooruitgang 3.07 Op het slachthuis werden 23606 slachtin gen verricht, d.i. 952 minder dan het vorig jaar. Ingevoerd werden 116.806 K.G. vleesch, tegen 75123 K.G. in 1936, een vermeerdering alzoo met pl.m. 55 De ijsfabriek leverde af 799.575 K.G., tegen 1.101.400 K.G. in 1936. De vermindering van 27.4 is voornamelijk te wijten aan den slechten zomer en de concurrentie uit IJmuiden. Op de kaasmarkt was in 1937 een aan voer van 4.737.602 K.G., tegen 5.133.401 K.G. in 1936; op de botermarkt in 1937 79.350 pond tegen 91.450 pond in 1936. De vermin dering hield o.m. vei band met het heer schende mond- en klauwzeer, en het karn- verbod. Op de eierenmarkt werden aangevoerd 946.305 stuks tegen 983.000 stuks in 1936. De aanvoer op de graanmarkt bedroeg in 1937 33729 H.L. tegen 35742 H.L. in 1936, op de veemarkt in 1937 31650 stuks tegen 35522 stuks in 1936. Deze vermindering hield o.m. verband met de tceltbepcrking en het mond- en klauwzeer. Oc opbrengst der marktgeldcn bedroeg in 1937 f30.746.81 tegen f40.874.03 in 1936. Dit stond mede in verband met de verlaging van de weegloonen op de kaasmarkt. Ondanks het zeer slechte prijspeil der meeste producten is het jaar 1937 voor de Exportveiling een redelijk jaar geweest. De omzet steeg van f272.027.67 in 1936 tot f284.481.— in 1937, welke stijging verband hield met de toeneming van den aanvoer en voornamelijk ook met het uitbreiden der relaties. Op 1 Januari 1937 bedroeg het aantal ingeschreven werkloozen 1486 en op 31 De cember 1937 was het aantal 1444. Het totaal aantal inschrijvingen bij de Arbeidsbeurs bedroeg 3142 (in 19:16: 3424) en het gemiddeld aantal ingeschrevenen per week 1234. Geplaatst werden 625 ingeschrevenen (in 1936: 706). Het aantal aanvragen om werk krachten bedroeg 674 (in 1936: 745). Van verbetering op de arbeidsmarkt was derhalve geen sprake. De werkloosheid on der de jeugdigen (beneden 18 jaar) bleef nagenoeg onveranderd. Het totaal aantal tewerkgestelden in de werkverschaffing bedroeg 261 (in 1936: 338), waaronder begrepen 50 tewerkgestel den in de werkverschaffing bij de Vier Noorderkoggen. Aan loon en toeslagen werd in 1937 uit betaald rond f 25000— tegen f 36658.— in 1936. Het uurloon bedroeg f 0.34. Gesteund ingevolge de werkloozensteun- regeling in 1937 48024 werkloozen of ge middeld per week 923 man: 1936 47752 wkl., of gem. p. w. 918 man; 1935: 41668 wkl. of gem. p. w. 801 man. Uitbetaalde bedragen per jaar: 1C37: f 519.750.53; 1936: f 509.453.67; 1935: f 437.667.14. Het grootste aantal werkloozen in steun bedroeg 1097 in de week van 20 t.m. 25 De cember 1937. Het laagste aantal was 779 in de week van 19 t.m. 24 Juli 1937. Nadat de restauratie van de Groote Kerk, het nieuw te bouwen Murmel li us-gymna- sium, de uitbreiding van het gasbedrijf en de moeilijkheden mat de provincie inzake electriciteitslevering een beurt hebben ge had, nadat de afwijzende beschikking in zake de grensuitbreiding met leedwezen is herdacht, eindigt de voorzitter met het uit spreken van dc beste wenschen voor 1938. De toestand der gemeente blijft zorgelijk, hij hoopt, dat allen met volle kracht zullen blij ven samenwerken in het belang der ge meente. De geloofsbrieven van den heer v. d. Bor den worden door een daartoe benoemde com missie onderzocht en in orde bevonden. De agenda is niet heel belangrijk. Het poortgebouw van de Algemeene Be graafplaats, behoort, daarover is men het in den Raad reeds lang eens, te worden ver anderd. De wijze waarop houdt echter de zinnen verdeeld. De heer Leesberg wil het anders hebben dan het College, hij ontpopt zich als een soort ceremoniemeester voor be grafenissen en toont aan hoe het veel goed- kooper kan, wanneer men maar te werk gaat, zooals hij aangeeft. Bovendien zal de verbouwing, zooals het College zich die voor stelt, het fraaie poortje -slechts verknoeien. Hij heeft een schets gemaakt, waarmee hij aanvankelijk wel enkele lfeden schijnt te hebben gewonnen. De wethouder beredeneert echter, dat het voorstel van B. cn W. onder alle omstan digheden toch zal dienen door te gaan. Daarnaasit kunnen veranderingen in den geest van het voorstel Leesberg in overwe ging worden genomen Ten slotte is de vergadering van oordeel dat het hier gaat om een „begrafenisonder neming", en dus daarom heel goed nog een poosje kan blijven rusten. Het voorstel wordt aangehouden. Alle andere punten gaan vervolgens bij hamerslag, waarna het woord wordt ver leend aan den heer Bkker, die een verkla ring wenscht af te leggen naar aanleiding van het door hem als geroyperd lid bezetten van een raadzetel, welke rechtens aan zijn vroegere partij de S.D.A.P. toekomt. Hij deelt mede deze gelegenheid gretig aan te grijpen, omdat hij van meening is dat zijn raadslidmaatschap hem de gele genheid zal geven om aan te toonen, dat zijn destijds tegen den heer Bonsema ge uite beschuldigingen ter dege waar zijn ge weest Wraak dus! Of het zoeken naar persoon lijke rechtvaardiging! En op die gronden durft de heer Bakker het bezetten van een raadszetel te motivee- ren. Hier kan met recht van verwording worden gesproken. 't Ts van den heer Bonsema een groote fout dat hij blijft zitten teneinde zijn inschuld aan te toonen; zijn plichten aan dc gemeen schap maakt hij daardoor volkomen onder geschikt aan zijn particuliere belangen. Maar de wijze van handelen des heeren Bakker doet de deur. Ze maakt het raadslidmaatschap tot een carricatuur. Mededeelin gen- We vermelden, dat kasopname heeft plaats gehad bij den administrateur van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf en bij den administrateur van de Woningbouw- vereeniging; kas en boeken werden in orde bevonden. Ged. Staten verzoeken de suppletoire be grootingen 1937 te wijzigen. Voorts om het besluit tot wijziging van de verordening op de heffing van vergunnings recht voor den verkoop van sterken drank in het klein aan te vullen. Aan deze verzoeken werd gevolg gegeven. De rekening 1936 werd op verzoek van Ged. Staten gewijzigd en aangevuld. Benoeming voorzitter Burg. Arm bestuur. Aan de orde is hierna de benoeming van een voorzitter van het Burg. Armbestuur. De voordracht luidt: 1. A. Jongsma; 2. W. Slotemaker. De heer Jongsma werd met 4 stemmen gekozen; de heer Slotemaker had een stem. Ontslag ambtenaren G.E.B. B. en W. stelden voor, den administrateur en de lijnwerkers van het G.E.B. met ingang van 1 Maart a.s. te ontslaan in verband met de overdracht van het G.E.B. aan het P.E.N. Op een desbetreffende vraag antwoordde Voorzitter, dat zoover men de gegevens had, de administrateur op wachtgeld zal komen. Daarna werd het voorstel aangenomen. Hierna volgt de benoeming van een ge meente-werkman. De aanbeveling luidt: 1. C. Damiaans, 2. P. de Vet en 3. C. Lan- gedijk. Benoemd wordt de heer Damiaans met 4 stemmen. De heer De Vet had 1 stem. Voor den proeipolder. B. en W. stelden voor, het perceel Oud karspel, sectie A, No. 526, te verkoopen aan de Provincie ten behoeve van den proefpol der voor een bedrag van f791.70. De heeren berekenden, dat dit pl.m. f50 per snees is, waarna het voorstel werd aan genomen. B. en W. stelden voor de schoolschoon- maakster met ingang van 1 Maart 1938 te ontslaan. Aldus besloten. Huurverlaging woningen. Vervolgens stelden B. en W. voor, over te gaan tot huurverlaging van de woningen Blok B, vanaf 1 Januari, met f0.50 per week. Het betreft hier 20 woningen. Weth. Hart zeide, dat de woningen, die met rijks voorschriften zijn gebouwd, reeds zijn verlaagd. Het voorstel werd aangenomen. Verhuring landerijen. Aan de orde is hierna de verhuring van landerijen. De heer Kramer vroeg of alle huur wel ls binnengekomen van het vorige jaar. Voorzitter: Op een na alle huurders heb ben voldaan. Die ééne post komt ook nog wel binnen, verwacht men. Gevraagd werd nog naar het stukje ach ter het raadhuis. Dat is nog nooit"verhuurd. Voorzitter zeide, dat dit nu alleen, is ge daan om vast te leggen dat het van de ge meente is. Hierna las de secretaris de huurvoor waarden voor, die aan alle huurders worden toegezonden. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. Op voorstel van B. en W. besloot de Raad over te gaan tot verzekering der gemeente gelden bij de Fraude Onderlinge voor Ge meenten tot en bedrag van f 6000. Daarna sluiting. W1ER1NGEN DEN OEVER. DE ORANJEVEREENIGING. Dezer dagen lazen wij in een plaatselijk blad dat alhier vanwege de Gereformeerde Gemeente en Evangelisatie Vereeniging een Christelijke Oranjcvereeniging zou zijn op gericht. Daar dit bericht ons zeer vreemd voorkwam hebben wij ter bevoegde plaatse geinformeerd, waarbij leek dat een en an der volkomen uit de lucht gegrepen was. Wel zijn er plannen dat er daags na de nationale feestdag een dankstond gehouden zal worden in het gebouw der Gereformeer de Gemeente te Den Oever waar als spre kers zullen optreden Cand. v. Eerden en den heer Deen. Zooals gezogd het zijn nog maar plannen en nog niet eens officieel. Dc eventueel te houden dankstond heeft na tuurlijk niets miet de Oranjevereeniging uit te staan. Wij geven dit bericht omdat \r geruchten gingen dat er een scheiding in de Oranje vereeniging zou zijn ontstaan. Iets wat ge lukkig niet waar is en ook wel nimmer zal gebeuren. VISSCHERIJ. Donderdag is do eerste Waddenzeeharing aan de afslag alhier aangevoerd. De visch (30 stuks) werd gevangen in een spiering kamer van den heer Jn. Metselaar Nz. De voortrekkers zijn er dus weer. We hopen datd eze visch zich dit jaar weer in groote getale zal laten zien aangezien hieraan voor de Wieringer visschers heel wat van afhangt. UITVOERING. Door de mandolineclub „Oost Wioringen" zal in de maand Februari een uitvoering ge geven worden. Naast het muzikale gedeelte zal opgevoerd worden een blijspel getiteld „Gel No. 13 is vrij." HEER-HU GOW AARD KOE SCHENKT DRIE KALVEREN HET LEVEN. Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat bij den heer Jc. Dekker in de Berkmeer een koe drie levende kalveren ter wereld heeft gebracht. OVERNAME ZAAK. Naar men ons mededeelt., wordt de melk zaak van den heer Jc. Beets binnenkort over genomen door den heer G. Jonker uit de Sohermer.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6