firma 6. de WAARD OUDERS %€oasif cCertrtjCi PU N! Xa& naait! Alkmaarsche Kaasmarkt Seizoenartikelen 't HOEKJE Aankomst aan het station Schagen van 200 Poolsche hazen in een dertigtal kisten, bestemd om het hazenras in de Wierlngermeer tegen inteelt te be waren. Jachtopzieners van den Wiering ermeerpolder namen de lading in ont vangst en controleerden de goede aankomst. De hoogste prijs was onveranderd f 23. Toch was de markt beter. De zachtere soorten waren wellicht on geveer een halve galden daarder en brachten in doorsnee circa i 21 op. De steviger soorten noteerden hooger met als middenprijs ongeveer f 22. De heffing voor Dnitschland, die de vorige week is verlaagd met 5% ct. per k.g., is vooral van belang voor het Friesche product. Noord-Holland- sche kaas gaat betrekkelijk weinig naar Dnitschland. En zoo konden we zien, hoe de prijs in Friesland den laatsten tijd niet lager was dan in dit gewest. Deze vaste markt in Friesland heeft vermoedelijk de prijs in Noord-Holland opgehouden, want de vraag voor het binnenland scheen de hoogere prijzen niet te willen volgen. Tegen haar zin heeft ze ze echter toch moeten aanvaarden. Gemarteld door hoofdpijnen Na altijd even fit „Ik werd gemarteld door hoofdpijnen; dik wijls werd ik er zelfs duizelig van. Na een serieuze proef met Kruschen Salts werd ik echter een ander mensch. De hoofdpijnen en duizeligheid verdwenen. Ik ben nu 58 jaar en voel me altijd even fit, vervuld van energie, die me het leven tot een plezier maakt." G. F. te C. Hoofdpijnen beginnen meestal wanneer Uw afvoerorganen onvoldoende werken en zoodoende Uw organisme niet vrij houden van afvalstoffen. De zes zouten in Kruschen Salts zorgen voor een geregelde, gezonde werking Uwer inwendige organen, waar door U spoedig vrij zult zijn van hoofdpij nen, vermoeidheid en allerlei kwaaltjes ont staan door onzuiver bloed. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en er kende drogisten a f0.40, f0.75 en fl.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flcsch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., A'dam voorkomt. Uit onze omgeving LANGEND1JK R.K. VOLKSBOND. In hotel De Burg vergaderde Donderdag avond de afd. Langendijk van den R.K. Volksbond. De Voorzitter, de heer Jac. Weel opende de vergadering op die gebruikelijke wijze. Na vaststelling der notulen werd medege deeld, dat de diocesane volksbond in het bisdom Haarlem 4 Maart a.s. 50 jaar be staat Dit feit zal op de eerstvolgende Cen trale Raadsvergadering worden herdacht Aan de herdenkingscommissic zal f 5. worden gezonden voor de meubileering van de bestuurskamer. De penningmeester logde rekening en ver antwoording af. Ontvangen was in totaal f 561.52, uitgegeven f 577.95, het nadeelig saldo was alzoo f 16.43. Het aanvangsaldo was f 99.54. De begrooting werd hierna vastgesteld op een totaal bedrag van f 480.Uit het jaar verslag van den secretaris bleek, clat het. le dental 96 is. Voor brandstoffen en dekens was bij Wintorzorg pl.m. f 1000 gespaard. Bij de Centrale Volksbank was f 3000 ge spaard. Er hadden 20 leden deelgenomen aan de Bedevaart naar ïleiloo. Het Werk- loozenfonds had een eindsaldo van f 23.43. Men heeft voor de Rome-re is in tien maan den f 58.89H bijeengespaard. Voor het re- traitefonds bobben 20 leden f 21.27 gespaard. De eerstvolgende retraite voor de leden van de volksbond is van 26 Februari tot en met 1 Maart. Bij de gebonden bestuursverkiezing werd de iicer C. Goudsblom herkozen. In de plaats van den heer .Inc. Weel. die zich niet meer beschikbaar stelde, werd de heer B. Pan/kras gekozen. Tot voorzitter werd gekozen de heer Jac. Boontjes. De scheidende voorzitter de heer Weel werd door den secretaris, den heer Laas hartelijk toegesproken, terwijl de heer Laos ook h*t. rifhMe W d™n nieuwen voorzitter dien hij welkom heette hl zijn nieuwe functie. De heer Weel hield hierna een afscheids rede, waarna de geestelijke adviseur kape laan Oudshoorn den heer Beentjes toesprak, hopende dat de drie deugden, goedheid kracht en wijsheid hem zullen kenmerken. Den scheidenden voorzitter wenschte hij Gods zegen toe voor hem en zijn gezin Voor zijn werkzaamheden had spr. zeer veel waar deering. Ten slotte werd nog medegedeeld, dat de Centrale Volksbond een spaar-ophaaldienst instelt, en dat den löden Februari de heer H. Hermans al spreken over „De leer van het. communisme". Na rondvraag volgde sluiting. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Ziekenhulsverpleging. Donderdagavond hield de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging een algemeene verga dering ten huize van den heer Pijper. Na opening door den voorzitter, den heer A. Kistemaker, worden de notulen van den secretaris den lieer R. v. d. Laan, onveran derd goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester, den hoer A. van Dijk, vermelden wij, dat het aantal verpleegden gering was, zoodat met 7 omslagen kon worden volstaan, tot een bedrag van f 1.40 per betalend lid, wat overeenkomt met een bedrag van ongeveer 2% cent per week. Verpleegd werden in 1937 13 personen, met een totaal aantal verpleegdagen van 191. De schuld van het Westdeel (Tuitjenhorn etc.) bedraagt nog steeds f53.85. Het aantal leden bedroeg op 1 Januari 1937 568, waarvan 557 betalende en 21 niet-beta- lende. Op 31 December 1937 «bedroeg dit aantal 586, waarvan 557 betalende en 28 niet-beta- lende, zoodat het ledental der vereeniging is vooruitgegaan met 18. De ontvangsten had den bedragen met inbegrip van het saldo 1936 f 11-8.69. De uitgaven f777.46. Saldo f341.23. Aan contributie moet nog worden ontvangen een bedrag van f25.30, zoodat de vereeniging thans beschikt over een reserve van ongeveer f360. De heer P. Hoogland wordt benoemd als nieuw lid der fin. commissie. Bestuursverkiezing wegens periodieke af treding van de heeren K. Doekes, S. v. d. Oord en J. Smit Azn. Deze worden bij accla matie herbenoemd. Het volgende punt der agenda is: Rech ten der leden. Het bestuur stelt voor om evenals vorige jaren een maximum van 28 verpleegdagen per geval te handhaven. Wordt goedgevonden. Ook wordt nog medegedeeld, dat zij die moeilijk hun omslag kunnen voldoen, een verzoek aan het gemeentebestuur kunnen richten om reductie van die omslag. Niets meer aan de orde zijnde, volgt na rondvraag sluiting. CALLANTSOOG Vergunning tombola. Door B. en W. is aan de muziekvereeni- ging „Callantsoog" op haar verzoek vergun ning verleend tot het doen houden van een tombola, tijdens haar a.s. tweede winteruit- voering, ten bate van haar kas. Toelating volontair. Door B. en W. wordt met ingang van 1 Februari a.s. den heer W. Geerts te Schagen als volontair dezer gemeente toegelaten. Collecte. Aan het Leger des Heils te Amsterdam is door B. en W. dezer gemeente vergunning verleend tot het houden van een collecte in Februari—Maart a.s. Mond- en Klauwzeer Thans zijn alle gevallen van mond- er. klauwzeer genezen verklaard. Aangegeven werden 71 gevallen in totaal. Gestorven zijn 3 dieren. Bij een tiental veehouders bleef het vee gespaard voor deze ziekte. HOOGWOUD Wegverbreeding. Van den Minister van Sociale Zaken is be richt ingekomen, dat goedkeuring is ver leend tot het verbreeden van een gedeelte van den weg van Aartswoud naar den Zee dijk. Binnenkort zal met het werk een aan vang worden gemaakt. Verkoop van puin. Het puin liggende aan de Zuiderpade is bij inschrijving verkocht aan den heer P. Langedijk a<yi de Gouwe alhier. Aankoop stationswoning. Geel. Staten hebben hun goedkeuring ver leend nan het raadsbesluit lot aankoop van do voormalige stationswoning, thans be woond door den rijksveldwachter IT. P. Kamp, van d« ^provincie -Noordhoüand. TOT EN MET 31 JAN. GROOTE KOR TINGEN OP ALLE HEDEN REEDS ONTVANGEN NIEUWE SERIE ONKREUKBARE ZELFSTRIKKERS, Tootal en andere merken. LEEUWARDEN, 28 Jan. Veemarkt. 65 Enterstieren f 60170, 53 Twenterstieren f 170—350 per stuk, 252 vet te koeien f 130—270 per stuk, 48—68 ct. per Kg., 516 melk- en kalikoeten f 125295, 82 pinken f 40125, 19 vette kalveren f 2575, 478 nuchtere kalveren f 410, 408 vette schapen f 15—33, 84 weideschapen f 14 24, 312 lammeren f 1223, alles Der stuk, 228 vette varkens f 45—160 per stuk, 52—61 ct. per Kg. 28 magere varkens 2450 ct. p. Kg.. 100 kleine biggen f 12—21 per stuk, 24 bokken en geten, 26 paarden Totaal-aanvoer 2675 stuks. Overzicht: Voor vrijwel alle vee soorten was het aanbod iets kleiner. Handel in stieren kalm bij een ongeveer prijshou dend verloop, jonge stiertjes iets duurder. Vette koeien, goede soort iets vaster, overi gens' kalm. Melk- en kalfkoeien handels verloop kalm, met vrijwel dezelfde prijzen. De goede soort was dus duur. Pinken (gras kalveren) redelijk vlug. Vette kalveren, bes te soort wederom duur, overigens handel kalm. Nuchtere kalveren, bij beperkter aanbod, handel iets vlugger en prijzen vas ter. Varkcnsmarkt ongeveer prijshoudend, evenwel niet hooger. Wolvee handel iets vlugger, doch in de prijzen kwam weinig verandering. Gisteren nam de N.V.C. 233 varkens over. Zuivel. Sleutelkaas 28—29, Nagelkaas 1318, Goudakaas 35, Edammerkaas 24 48. Aanvoer 1664 Kg. Veilingboter 1.40 1.30. Aanvoer 0/3, 1/6 en 2/12 vaten. Com missie 0.78. Eierhandel. Kipeieren: aangevoerd 15.500 Kg., prijs 3*4—4%, ct.. handelsprijs 62V^—67i/2 ct. per Kg. Eendeieren: aange voerd 150 Kg., prijs 31/4—3% ct. per stuk, handelsprijs 421/»50 ct. per Kg. Pluim vee. 20 slacht hanen f 0.601.20, 40 slachtkippon f (1,601.25, 50 jonge hanen f 0.75—1.40. alles per stuk, 10 jonge duiven, 10 konijnen f 0.20 per Kg. Vereen, van Zuivelmaatsdhappijen. Edammer kaas 20 plus 13.50—14, 40 plus 21 22, Goudsche kaas 20 plus 13.5014, 40 plus 22.50—23.50, volvette 26.5027.50. brood kaas 40 plus 22.50—23.50, Leidsche 20 plus 13.5014. Stemming kalm. LEEUWARDEN, 28 Jan. Inlandsche granen: Gerst winter puike 6.757.50. zomer mindere 77.80. haver witte puike 5.50—6.60, lijnzaad 11.50—13.25, groene erwten, kleine kook 8.50—10.50. Buitenl. granen: Gele Amerikaansche mais 144 boordvrij Leeuwarden, idem 136 boord vrij Rotterdam; Amerikaansche Mixed mais 143.50 boordvrij Leeuwarden, idem 135.50 boordvrij Rotterdam; Amerikaansche nr. 3 gerst 158 boordvrij Leeuwarden, idem 150 boordvrij Rotterdam; Russische gerst disp. 165 boordvrij Leeuwarden, idem 157 boordvrij Rotterdam. Noord-Am. lijnkoeken disp. 9.60 boordvrij Leeuwarden, idem 9.10 boordvrij Rotterdam, idem merk S.K. disp. 9.10 boordvrij Rotterdam. ALKMAAR, 28 Jan. Kaasmarkt. Aangevoerd 29 stapels, waarvan 28 fabricks kleine en 1 boeren- stapel. zijnde 46.000 Kg. Fabriekskaas klei ne f 23.—. Boerenkaas kleine f 22.per 50 Kg. Handel goed. MEDEMBLIK, 27 Jan. Bonte aardappelen f 11.65 per 50 Kg. D. witte kool 1.30, gele kool 1.50—1.70, kroten kleine 3.40—3.70 per 100 Kg. ALKMAAR, 28 Jan. Aardappelen 2.30, andijvie 14—21.50, ap pelen 3—8, Bloemendaler kool 1.50—2.60, bloemkool I 58. boerenkool 3.50—520, bie ten 3.304.50, gele kool 1.50—2. groene kool 2.80—5.20, knolselderie 23. peren 46, prei 2.905.60, peterselie 2.304.50, rabarber 15.50 17, roode kool 2.605.60, selderie 0.90 1.80, spruiten 2.50—7, uien 8.10—12.10, wor telen 34, waschwortelen 5—7, witlof I 6.50—8.50, idem II 4—5.50. WARMENHUIZEN, 28 Jan. Roode kool 3.30—5.70. gele kool 1.50—2.10, Deensche witte kool 1.60—2.20, drielingen 10.—, uien 11.70—12.10. Aanvoer: S200 Kg. roode kool, 8800 Kg. gele kool, 4600 Kg. D. witte kool 700 Kg. uien. ALKMAAR, 28 Jan. Kaasbcurs. KI. Edammer 40 plus, aan bod 2S30 stuks, verkocht 2310 stuks, midden prijs f 21—21.50. hoogste prijs f 22.— per 50 Kg., Commissie 40 plus. aanbod 75 stuks. Totaal aanbod 2905 stuks, verkocht 2310 st. Aanwezig 1 fabriek. ALKMAAR, 28 Jan. Op de heden gehouden Graanmarkt wa ren aanvoer en prijzen als volgt: 7 HL voer tarwe 7.758. 11 HL rogge, prijs niet geno teerd: 54 HL gerst 7—7.25, id. chev. 8.218 I1L haver 6.257. 36 HL boonon, w.o. brui ne 8—14. citroen f 1—16. duiven 8.—, witte 22.5023 en tuinhoonen 6.75;. 12 HL karwii zand f 23: 10 HT. blamvma&nzaad 36; 49 IIL erwten w.o. kleine groene' 810, groo'ê groene 22. grauwe 20—28 en vale erwten 15. Alles per 100 Kg. Totaal aanvoer 397 HL. ♦Wandel -stug. Dankbaarheid Een zeldzame plant. Dankbaarheid is een zeldzame plant ln den levenstuin. Menigeen houdt er een eigen aardig soort van trots op na, en is niet te trotsch om iets aan te nemen, maar wèl te trotsch om zich dit te herinneren en er dankbaar voor te zijn. Wanneer is er reden tot dankbaarheid? Wanneer iemand iets voor ons doet, of ons iets geeft, wat wij noodig hebben, en wel dubbel wanneer dit ongevraagd gebeurt. En wanneer hebben wij het noodig, dat iets voor ons gedaan wordt of ons iets gegeven wordt Wanneer het ons niet goed gaat. In dagen van voorspoed denken de meesten van ons liever niet meer aan een periode, dat het ons slecht ging; wtf willen alles, wat daarmede verband houdt, maar liever ver geten, ook bewezen diensten, ook degenen die deze diensten bewezen. Dat is onredelijk en ondankbaar, en geens zins een uiting van trots. Wie werkeiyk trots bezit, die zal geen vrede kunnen hebben met onvergolden weldaden, die zal juist ln tijden van voorspoed, diegenen die hem in tegenspoed geholpen hebben, scherp in het oog houden, in de hoop, nu op zijn beurt voor hen iets te kunnen doen. Er zijn diensten, die niet met geld te be talen zijn. Er zijn nog, ln onze vermaterlali- seerde maatschappij, vreemd als het moge klinken, menschen die aan geld niet veel waarde hechten. Wanneer men een bewezen dienst wil ver gelden, dan moet men beginnen met het ka rakter en de eigenaardigheden van den per soon die dien dienst heeft bewezen, te be- studeeren. Waaraan hecht hij waarde, op welke manier kunt U eraan medewerken dat hij iets bereikt dat hy gaarne bereiken wil, onverschillig op welk gebied. Ware dankbaarheid uit zich niet In een stortvloed van woorden, gebruikt misschien zelfs maar heel weinig woorden, maar zoekt zich te bewijzen. Oprechte gevoelens werken altyd schep pend, inspireerend. Wanneer U werkeiyk ver langt, iemand genoegen te doen uit echte dankbaarheid voor een bewezen dienst, dan zal het U niet zwaar vallen om te ontdekken waarmede U hem een genoegen kunt doen. Sommige menschen wijzen priori alles van de hand, omdat ze ongeneigd zijn dank baarheid te toonen. Hun houding is in elk geval redeüjker en consequenter dan de hou ding van hen, die aanvaarden en daarna ver geten uit zoogenaamden trots. Wij kunnen ons in sommige gevallen de houding van hen, die alles bf voorbaat af wijzen, psychologisch zeer goed verklaren, wellicht zijn ze eenmaal of meerdere malen in aanraking gekomen met menschen, die wel willen helpen, maar die aan hun hulp elke onbaatzuchtige verdienstelijkheid ontnemen door aan de begunstigde z§lf eiken dag op nieuw te vertellen „dat zy toch maar gehol pen hebben en wat hy zonder hen had moeten beginnen Zooiets is voor een leder onverdraagiyk, en zeker voor iemand met veel aangeboren ge voel van trots! Zulk een wijze van helpen mist ook, zooals wy hierboven reeds schreven, elke verdienste, omdat de dienst niet bewezen wordt terwllle van den ander, maar alleen dienen moet om zichzelf daarop te kunnen verheffen! De echtheid van iedere gevoelsuiting, waar om gevraagd wordt, ls twijfelachtig. Vele menschen durven niet bekennen dat zy wars zyn van een gevoel, dat blijkbaar van hen verlangd wordt, en zoo gaat het ook met dankbaarheid. Maar bedenkt, dat tegenover onbaat zuchtig verleende hulp ondank U meer ver nedert dan dankbaarheid, en dat dankbaar heid en het zoeken naar een gekjkwaardige tegen-prestatie getuigt van meer trots, dan werkelijk of zoogenaamd vergeten van het genotene. Dr. Jos. de Cock< Belangrijke vondsten in Olympia Zooals zoo dikwijls bewees ook bij de nieuwe opgravingen in Olympia het toeval goede diensten. Men was een Romeinsche waterleiding op het spoor gekomen en wilde den loop daarvan nagaan, toen men op bronzen voorwerpen stuitte en antieke werkplaatsen ontdekte. Men groef ver schillende gietovens op, waarvan er een zeer goed bewaard is gebleven. Er moet hier op worden gewezen, dat men daarbij niet te doen heeft met hoogovens, die voor de winning van erts bestemd waren, maar met ovens, die het reeds gewonnen erts tot het gieten van de schoone antieke bronzen beelden, enz. verwerkten. De tot nog toe in de geheele wereld zoozeer bewonderde kleine en groote kunstvoorwerpen werden vervaardigd op een wijze, die steeds onbe kend was gebleven. Thans is dit raadsel echter door de opgraving van deze werk plaatsen opgelost, evenals dat andere groote raadsel, hoe de oude Grieken het toch klaar speelden, groote voorwerpen in één stuk te gieten, zooals b.v. de groote zuilen voor de Hagia Sophia te Istanboel. Aan onze met alle middelen van de moderne techniek uitgeruste gieterijen is dat nog nimmer gelukt. De ertsovens zijn aan den oever van een beek aangelegd, de gietvor men werden al naar de gewenschte grootte in de aarde ingegraven. De geheele aanleg is van een verbazingwekkende eenvoud en getuigt van een diepe kennis der gebeur tenissen in de natuur. Er zij hier slechts op gewezen, dat b.v. de tegels van de ovens met stroo doorvlochten werden. Na het verhitten van den oven verbrandde dit stroo natuurlijk, de tegels werden poreus en daardoor werd een springen van den oven vermeden. Intusschen moest er voor elk gietwerk een oven gebouwd worden, daar de oude tengevolge van de vorming van slakken onbruikbaar werd. VOOR DE OPVOEDING EN ONDERWIJS IN VERBAND MET KLEINE EN GROOTE SCHOLEN. I. Zoo op het eerste gezicht zullen tegen bo venstaand onderwerp ongetwijfeld bezwaren ingebracht worden als: „Maar dit behoort toch niet thuis in een rubriek voor ouders? Met dit onderwerp komt ge toch op het terrein van de paedagogiek voor de onder wijzers?" Ik geef toe, dat deze bedenkingen eenigszins gerechtvaardigd zouden zijn, doch ik wil dadeiyk aangeven, dat de ouders inderdaad by dit onderwerp ten nauwste betrokken zijn. Immers, zoo tegen den tyd der leerlingen-aangifte, vraagt me nig ouder zich af: „Naar welke school zal ik mijn kind sturen? Naar de volklassige of naar de kleine school? (Met volklassige bedoel ik de school, waar iedere leerkracht slechts de zorg heeft over een leerjaar, in tegenstelling met de kleine school, waar hy soms twee of meer klassen onder zijn dage lij ksche leiding heeft). Nu bestaat algemeen de overtuiging, dat een groote school beter is dan een kleine. Het gevolg is, dat de groote school steeds meer leerlingen krqgt dan de kleine in een zelfde gemeente. Verhoud ingsgewys dan). Nu wil ik voorop zetten, dat de omstandig heden, waaronder de groote school zich wij den kan aan onderwas en opvoeding gunsti ger zyn dan die op de kleine school, doch daar staan weer talrijke andere dingen tegen over. Wanneer een onderwyzer slechts een klas onder zyn hoede heeft, kan hij zich geheel aan deze klas geven, terwyi zijn col lega op de kleine school genoodzaakt is zyn aandacht te verdeelen over meer dan een klas. Bij een niet onvermatig groote bezetting van klassen hebben de leerlingen in de groote school dus meer gelegenheid de hulp van den onderwijzer in te roepen dan in de kleine school. Maar men houde er wel reke ning mee, dat ér thans op de groote school klassen Zijn van meer dan vyftig leerlingen en dat daardoor den gang van het onderwgs ernstig benadeeld wordt. Niet alleen, dat de leerlingen in dergeiyke overvolle lokalen mLnder beurten krqgen by de onderwijsvak- ken, ook de strengere elschen, welke de onderwyzer aan hen stelt in verband met de orde, vormen m.i. een beletsel voor het onderwijs in zulke klassen. Ik geloof, dat in een driemansschool. waar de onderwijzer twee klassen voor zijn rekening heeft en deze klassen uit den aard der zaak klein zyn, de kinderen meer van het or^yw^js kunnen profiteeren. Daarby komt nog dit: het voort» durend helpen der kinderen Ls niet bevorder lik voor het aankweek en van zelfstandigheid. In de kleine school moet de leerling by voortduring zichzelf trachten te redden. Wan neer de onderwijzer bezig is met een andere klas, kan hy niet ieder oogenblik zyn aan dacht bepalen by de een of andere moeiiyk- heid, waarmee een leerling uit de andere klas se zit. Deze leerling zal er reeds vroeg aan gewennen alles in het werk te stellen om zelf de oplossing te vinden, terwyi het kind in de groote school dadelgk geneigd is met: „Ik kan niet v.erder, Mijnheer!" Mynheer komt, helpt en een volgend oogenblik gaat er al weer een vinger omhoog. De groote school staat in dit opzicht achter by de kleine. Het is my by myn latere studie telkens opgevallen, dat de jongens en meisjes van de dorpsschool gemakkelijker studeeren, dan de stadsjeugd. Die zyn te veel geholpen! In de kleine school kan de orde veel soe peler zyn. Wanneer men als onderwyzer niet staat op militaire orde en overtuigd is, dat men orde heeft, kan men de kinderen ln de kleine school gerust wat vrijheden veroorloven. Het gaan naar de W.C., het oprapen van een potlood, stukje vlakgummi, enz., enz. zyn dingen, welke ln een groote overbezette klasse niet zonder vragen kan toegestaan worden. In de kleine school gaat dit echter veel gemakkeUjker. Daar moet men de kin deren aan deze dingen wennen. Daar moet iedere leerling begrypen, dat hy niet ieder oogenblik met den vinger omhoog moet zitten voor het een of andere „boodschapje". De ervaring, welke lk opdeed op de groote en de kleine school, heeft me geleerd, dat dergeiyke vryheden heel goed aan het kind in de kleine school kunnen worden verleend, doch by de leerlingen In de groote school heel dikwyia tot allerlei onaangenaamheden aanleiding geven. Slempkee, hoofd eener kleine school en schrijver van een werk over de kleine school zegt het zoo Juist: „Het klinkt paradoxaal, maar toch ls het waar, dat een jongen, die vreest Wy zyn handeling geïnterrumpeerd te wor den, veel meer leven maakt, dan een die weet, dat hy rustig zyn gang kan gaan."

Schager Courant | 1938 | | pagina 11