Televisie en de W ieringermeer Naar een speciale Iuchtvaart-gymnastiek Hoog water te Rotterdam Poo'sche hazen uitgezet in de Wieringermeer Schepen in den storm Hevige ontploffing in Italiaansche buskruitfabriek De kerkstrijd in Duitschland Postvlucbten op Indië Onze waterlinie niet meer tank-proof? de don juan Teneinde gegevens te verzamelen voor een televisie-uitzending over Nederland, te ver zorgen door do British Broadcasting Co., (B.B.C.) te Londen, bracht miss Lilo Linke een bezoek aan Nederland en wendde zich tot de verceniging „Nederland in den [vreemde". De vereeniging bracht haar in contact met verschillende autoriteiten, en bewerkte dat zij een aantal maquettes van moderne Nederlandsche architectuur in haar televi êieprogramma zal kunen vertoonen. In het bijzonder stelde miss Linke belang in de maatschappelijke ver houdingen en de sociale samenstel ling van de bevolking in den Wie- ringermeerpolder. zoodat zij, onder leiding van den administrateur ''er vereeniging, den heer Spits, een tweedaagsche excursie naar den Wieringermeerpolder ondernam. Hiervoor werd de volle medewerking ver kregen van de directie van de Wieringer- meer en van den gemeentesecretaris te Wie- ringerwerf. Miss Linke werd in de gelegenheid gesteld kennis te maken met verscheidene personen in den nieuwen polder, boeren, arbeiders, onderwijzers, predikanten, den pastoor, boe renvrouwen en arbeidersvrouwen, bezichtig de boerderijen, arbeiderswoningen, midden- etandswoningen, kerk- en schoolgebouwen. Van al deze personen verkreeg zij zeer waar devolle gegevens en vrijwel iedereen werd een volledig interview afgenomen. In het bijzonder stelde zij belang in de persoonlijke omstandigheden van hen met wie zij kennis maakte en wat de drijfveren waren geweest zich in den polder te vesti gen. Miss Linke bewonderde ten zeerste de inrichting van de fraaie moderne boeren- bchuizingen. Des avonds werd een landbouwcursus voor de jongere boerenbevolking bijgewoond, avcI- ke door miss Linke met groote belangstelling werd meegemaakt en waardoor de bezoek ster vervuld werd van een geestdriftige be wondering voor betgeen hier, met krachtigen «teun der overheid, wordt bereikt. Aanslag op jongeman te Lienden Vermoedelijk mislukte roofoverval In don nacht van Zaterdag op Zondag is door een tot nu toe onbekend persoon in de Voorstraat te Lienden een schot hagel gelost op don acht tien jarigen J. van Vessem uit Lienden, toen deze zich mot paard en wagen van Ommeren huiswaarts begaf. Van V. werd in het hoofd getroffen, maar wisV nog een nabijgelegen woning te berei ken. Onmiddellijk werd de hulp ingeroepen van dokter Kors uit Lienden en bleken de gevolgen van het schot niet zoo ernstig te zijn, als bet zich liet aanzien. Na vanbonden te zijn werd v. V. naar de ouderlijke woning vervoerd. De politic stelde dadelijk een onderzoek in, doch tot heden heeft men den dader nog niet op kunnen sporen, zoodat omtrent de motieven van den aanslag nog geen ze kerheid bestaat. Men houdt echter ernstig rekening met de mogelijkheid van een po ging tot overval met het doel het slacht offer te bcroovcn, daar hij als venter in ko loniale waren dikwijls geld hij zicli hoeft. Sportgebouw der K.L.M. op Schip hol geopend. Zaterdagmiddag werd het nieuwe turngebouw, de jongste aanwinst voor de lichamelijke oefening van !het K.L.M.-personeel, geopend. Het gebouw ligt tusschen het hockcv-veld, de tennisbanen en de manége in, achter het z.g. „kraaiennest", het verblijf voor de pi loten. Bij de plechtigheid was, behalve de direc tie der K.L.M., o.m. tegenwoordig de eerste officier van de Kweekschool voor de Zee vaart Kruisinga, als vertegenwoordiger van den commandant der school. De heer A. Plesman wees er in zijn wel komstwoord op, dat de K.L.M. bij het Uit werken van haar plan, de piloten physiek in goeden staat te houden, den steun had ont vangen van de Academie voor lichamelijke Opvoeding. Men zal van de adviezen der Aca demie ook pro riteeren bij het zoeken naar de voor luchtvarenden meest ge schikte lichaamsoefeningen. Zoo komt men wellicht in de toekomst tot een speciale luchtvaartgymna- stiek, als hoedanig de lieer Plesman bijv. het Rhoenrad beschouwde. Na de opening van het gebouw volgde een demonstratie van de Turnvcrccniging D.O.S. De sportzaal is 22 meter lang, 13,50 meter breed en 5.25 meter hoog. De rekstokken zijn van metaal en kunnen worden weggescho ven, en de indeeling der zaal is zoodanig dat men er gemakkelijk een hindernisloop kan organiseeren. Voorts kunnen er zaalspe- len in worden beoefend. Halten worden uit hun holen verdreven. De Westerstorm heeft het water in den Nieuwen Waterweg sterk opge stuwd, zoodat bij elk tij de peilschaal steeg. Zaterdagmiddag omstreeks l\alf drie kwam het water in het oude Rotterdamsche stadsgedeelte rond Louvchaven en ook in de an dere havens, die rechtstreeks in ver binding met het open water staan, reeds over den kant. De loopplanken van in deze havens ge meerde schepen kwamen zoo steil te liggen, dat dc schippers hoog en droog op hun sche pen zaten geïsoleerd. Om half vier, het moment, waarop het tij zijn hoogste punt bereikt, bleef de groote overstrooming die men langs dc havens ver wachtte, echter uit. De gedeelten van de stad, die slechts in direct in verbinding met het open water staan, zooals de vaarten achter de Hoog straat, kregen alleen hoog water langs (ie kaden. De sluizen bleken de watermassa's zeer goed te kunnen keeren en slechts een enkele keer kwam het water verder dan even op den kant. Wel heeft men in de binnenstad in de kel ders, voorzieningen moeten treffen; aan den steiger en aan dc Kok liepen tal van kel ders onder. Aan plan C. maakte de jeugd jacht op dc ratten, die de kelders daar be volkten en door het water naar buiten wer den gedreven. Vrees voor besmettelijke ziekte ongegrond. De eerste zending poolschc hazen, welke moeten dienen om den hazenstand in don Wieringermeer te veredelen cn uit tc brei den is zooals wij in ons Zaterdagnummer mededeelden, Vrijdagavond aangekomen. Alle maatregelen waren genomen om de dieren een nistige verblijfsplaats te bezor gen tot zou zijn beslist of cn zoo ja, wan neer dc dieren over de jachtvelden zouden worden losgelaten. Een ecnigermatc alarmeerend bericht van een der vooraanstaande dierengeneeskundi- gen te Amsterdam was oorzaak, dat de be voegde instantie- het niet op haar verant woording durfde nemen om deze hazen zonder meer in den Wieringeimeer, waar dc gezondheidstoestand van bet wild uitste kend is, uit te zetten. ~n dc Zuid- en Oost-Europoesche landen komt onder de knaagdieren een besmettelij ke ziekte voor, welke grooter sterfte, o.a. onder dc bazen teweeg brengt, en welke ziekte ook voor den mensoh gevaarlijk is. Officieel is Polen nog vrij van besmetting. Het advies werd gevraagd van den vcc- artsonijkundigen dienst te Don Ilaag, doch daar aan import van wild geen beperkende bepalingen zijn gesteld, kon geen positief advies worden gegeven. De rijksserunvin rich ting achtte dc risico gering. De uitstekend uitziende hazen, die geen teeken van ziek te vertoonen en die reeds in quarantairc zijn geweest, zijn Zaterdag dan ook over dc jachtvelden verdeeld. Rotterdam biedt een veilige ha ven. Avontuurlijke reis van het Engelsche s.s. „Cragpool". In de afgeloopen dagen zijn in de haven te Rotterdam verschillende schepen binnengekomen, die ernstig van den storm hebben te lijden ge had en duidelijk de sporen dra gen van de stortzeeën, die over boord zijn gespoeld en vaak ern stige averij hebben veroorzaakt. Zoo is gisteravond aangekomen het En gelsche s.s. Cragpool van de Ropner Stcam- stiip Co. Ltd., die het verleden week in den Atlantisclien Oceaan bard te verantwoor den heeft gehad. De 5133 ton metende Cragpool, die met een lading graan onderweg was van Ual- Vcston haar Rotterdam, raakte al spoedig na liet vertrek in den storm, die op 18 Ja nuari zulk een omvang aannam, dat men voor het behoud van het schip vreesde. De storm wakkerde steeds aan en enorme rol lers, die over liet schip heen sloegen, ont wikkelden zulk een kracht, dat enkele deu ren werden weggeslagen. Reddingboot verloren. Men verspeelde een reddingboot na een stortzee bleek een gedeelte van de brug te zijn weggeslagen en ook aan de radiohut werd behoorlijke schade toegebracht. Op 4ö graden noorderbreedte en 34 graden 40 mi nuten westerlengte werd het zoo erg dat het schip nabij de machine kamer lek sloeg. Aanvankelijk leek de situatie zoo penibel, dat er S.O.S. seinen werden uitgezonden, die o.a. ook door de Amerikaansche mari neradio werden opgevangen. Het Duitsche s.s. „Europa", dat niet zoover uit de buurt was, wendde den steven en begaf zich naar de plek, waar de „Cragpool" zich in nood bevond. De bemanning was er ondcrtusschen in geslaagd het schip van water vrij te hou den.. Hoewel de storm in kracht was afgeno men, kon het schip toch niet den ouden koers hervatten en zoo hebben de schepe lingen met het defecte schip nog vijf dagen op zee rondgezwalkt. Daarna klaarde het weer op zoodat men, zij het ook met ge ringe snelheid, de reis naar Rotterdam kon voortzetten. Radiohut ingeslagen. Dc „Friby" van dezelfde maatschappij, die met graan van Baltimoic in de Rotterdam sche haven arriveerde, had in den Atlanti- schen Oceaan al even zwaar weer gehad. Do schade aan dat schip is echter belangrij ker: de geheelo radiohut is daar ingeslagen Het ergst was echter dc „Frarnlington Court" van dc Court Line Ltd. te Londen een 4888 ton metend schip,'dat geladen met suiker van Zuid-Amerika op weg naar Rot terdam was, eraan toe. Behalve de schade aan de brug en aan de rccling is de gehecle pantry (provisiekamer) weggeslagen. Hof jager Spek weer thuis De heer Spek heeft nog hinder van de knie-blessuur. Met den trein van 11.57 is de hof jager W. Spek, die van 29 November j.1. af in het Burgerziekenhuis te Amsterdam verpleegd werd, Zaterdagochtend weer in zijn woon plaats te Apeldoorn teruggekeerd. De heer Spek was vergezeld van zijn echtgcnoote. Per auto begaven zij zich rechtstreeks naar., hun woning, de villa „Jagcj-shof". gelegen in het Koninklijk park achter het paleis het Loo. Het bleek, dat de knieblessure, die de lieer Spek bij hetauto-ongeval heeft opge- loopcn, Ijcm bij het loopen nog zichtbaar hinderde; N.S.B.-strijder trekt zich terug Alweer een bedankje. Naar wij vernemen heeft de heer G. R. Bonman te Oterdum, groepsleider, tevens Jid van den raad van discipline en een der eer ste strijdtys vai) de-N.S.B. in het Noorden, ais lid van rlfi. N.S.R^.bedankt. Arbeidershuizen uit puimsteen Te Radcsgast in Aphalt (Duitschland) zui len Avefd ra; de huizen van de nieuwe ar- beiderskolonie gereed zijn, waarvan het merkwaardige is, dat zij uit vulkaanzand gebouwal zij.ii, dat de reeds sedert duizenden jaren uitgedoofde Eifelvulkancn ver over het Rijnland hobl>en uitgestrooid. Het ma teriaal voor de huizen in Radegast komt uit het puinizandbekkon van NeuwiecI Koblcnz, dat afgegraven wordt en waar liet zand ter plaatse door bijvoeging van cement cn ce- montkalk tot steen en wordt gevormd. Waar puimsteen als vulkaanasch vrij is van in water oplosbaar zout, daar kunnen zich in dit materiaal later ook geen salpeter of andere schadelijke stoffen vormen. Verder is puimsteen een slechte warmtegeleider, zoodat (leb uizen in den zomer koel. in den winter warm zijn. In dc puimstcemindustrio vinden op liet oogenblik 5000 arbeiders werk Vermoedelijk zal in de.naaste toekomst dit miatcriaal ook bij andere bouwwerken wor den gebruikt. Het Duitsche postvliegtuig „Zephir" gered Het Duitsche postvliegtuig Zephir, dat op ongeveer 400 k.m. buiten de Afrikaansche kust op liet water heeft moeten neerdalen, is in den afgeloopen nacht door het vlicg- steunpunt „Ostmark" aan boord genomen. Het schip heeft, terstond koers gezet naai de Afrikaansche kust. De bemanning van liet toestel bevindt zich in goeden welstand. Tal van slachtoffers. Zaterdagmorgen heeft zich in de buskruitfabriek te Segni (Provincie Frosinone bij Rome) een ontploffing voorgedaan. Tegen half negen werd de eerste knal gehoord, welke gevolgd werd door andere ontploffingen. De ijlings ontboden brandweer heeft al het mogelijke gedaan om de ramp te beperken, doch er is reeds een aantal slachtoffers uit de puinen te voorschijn gehaald. Eenige per sonen waren reeds dood, andoren zijn gewond. Vijf en zestig ambulance auto's zijn uit Rome, dat op 50 km. afstand ligt, vertrokken om de slachtoffers zoo spoedig mogelijk naar de zieken huizen te kunnen overbrengen. Belangrijke afdqclingcn infanterie, genie ow karabieniers Zijn Uit Röhie n'aar Segni vertrokken.' Officieele mededeelingen. In een officieel communiqué zijn bijzon derheden medegedeeld over dc ontploffing in de munitiefabriek bij Segni. De ontploffing geschiedde even na acht uur, toen zesduizend arbeiders het werk begonnen. Het alarmsignaal werd gegeven door een ingenieur, die rook zag opstij gen uit een toren, waarin springstoffen la gen. De directeur van de fabriek en brandweer lieden snelden toe, doch reeds ontploften de springstoffen, waardoor een gedeelte van de fabriek instortte. De mannen, die het vuur wildon bestrijden, werden onder het puin bedolven. Door de ontploffing werden stukken ijzer en steen tot op verscheidene honderden meters ver weg geslingerd, In liet dorp Colleferro sprongen dc ruiten en vele mu ren scheurden. Voor zoover bekend bedraagt het aantal dooden negen, het aantal gewonden onge veer tweehonderd. Een Rcuterbericht spreekt echter van honderd dooden. en meer dan duizend gewonden. Berlijnsche bisschop wekt ouders op kinderen naar katholieke scholen te zenden. De bisschop van Berlijn, graaf Konrad von Preysing, heeft gisteren in een preek er we derom bij de katholieke ouders op aange drongen zich niet -te laten intimideeren en hun kinderen naar katholieke scholen te zenden. De bisschop zeide, dat verscheidene (heenreis) Rang. 30 Jan. Aankomst t« Singap. 30 Jan. Pelikaan I OA T (terugreis) |Athene 30 Jan' Napels 30 Jan. Basra 3 OJan. |JocEhp. 30 Jan, Bagd. 30 Jan. Athene 30 Jan. Singao. 30 Jan. I Rang. 30 Jan. Valk (heenreis) kodhp. 30 Jan. Smis) |Lyon 30 Jan- Nandoe (thuisreis) Emoe (heenreis) A'dam 1 Febr. I schoolbesturen te Berlijn getracht hebben de ouders af te brengen van hun voornemen hun kinderen naar katholieke scholen te sturen, waarop de ouders zich tot de' katho lieke autoriteiten hebben gewend. Deze autoriteiten en de bisschop zelve hebben de zaak toen ter hand genomen met het hoofd der gemeenteautoriteiten te Berlijn. Lippert Ilij, de bisschop, had de vraag gesteld of de clausule van het con cordaat betreffende de opvoeding nog toe gepast werd cn Lippert heeft daarop beves tigend geantwoord. Derhalve wilde de bis schop de katholieke ouders nog een" aan moedigen zich niet van hun rcchu vol gens het concordaat te laten afleiden. NEVEL- EN VLAMMENWERPER. TANKS. Naast de gewone vechtwagens van licht, middelbaar en zwaar kaliber voor normale gevechtsacties, treffen wij tegenwoordig, al dus de N. R. Ct., in de legers ook allerlei soorten bijzondere vechtwagens aan voor speciale doeleinden geconstrueerd. Daar is in de eerste plaats de varende of amphibietank, welke dient om breede wate ren zonder gebruik te maken van overgangs middelen te kunnen overtrekken en op deze wijze snel en verrassend de noodige vuur kracht op den vijandelijken oever te brengen. Vooral in Engeland geeft men zich voor dit soort tanks veel moeite. Naast speciale constructies, welke te water een snelheid van 10 a 15 K.M. per uur kunnen onwikke- len, treft men aldaar' gewone vechtwagens, uitgerust met drijver aan. Als drijvers doen normale pontons dienst. In beide gevallen zijn deze vechtwagens van een schroef en een roer voorzien. Ook in Frankrijk en Rus land besteedt men veel aandacht aan de constructie van amphibietanks. Zouden deze op groote schaal in gang vinden, dan zouden onze rivie ren niet langer „tankproof" zijn en zou de verdediging daaruit haar con sequenties moeten trekken. Anti-tankgeschut moet worden ingeneveld. Een tweede speciale vorm van vechtwagens zijn de neveltanks. Willen vechtwagens met succes kunnen optreden, dan is het meestal noodig, dat. anti-tankgeschut wordt ingene veld en de flanken worden gemaskeerd. Daar de gewone vechtwagens te weinig nevel pro- duceeren, werden speciale constructies ont worpen. In Italië heeft men er op gevonden, dat men een normalen vcchtwagen van een aanhangwagen, welke dc nevel vloeistof be vat, voorziet.. In Engeland worden uit een bijzonder daarvoor geconstrueerde tank ne- velbommen -erschoten. Vlammenwerpertanks. Een derde type van een specialen vecht- wagen zijn de vlammenwerperianks. Eeni- gen tijd geleden vermeldden wij de invoe ring van zulk een tank in Italië. Het bleek evenwel, dat die tank te weinig brandbare vloeistof kon meenemen., -weshalve men nu, evenals bij dc ncvoltank, een aanhangwagen heeft ingevoerd. De vloeistof in den aan hangwagen staat door een buis leiding met den vlammenwerper, opgesteld in de tank, in verbinding. Deze constructie heeft het voordeel, dat de vcchtwagen zelf niet een mitrailleur bewapend kan blijven en dat veel meer brandbare vloeistof kan worden meegevoerd. Bij elk vechtwagenbataljon be vindt zich een sectie vlammenwerpcrtanks, welke speciaal gebruikt worden ter bestrij ding van vijandelijke tanks en verder tegen diepe loopgraven, del-kers e.d. waarvan de bezetting anders moeilijk buiten gevocQit is te stellen. FEUILLETON K 31. - roman door e. phillipg- oppenheim Dit halve uur ia méér waard dan zesenveer tig jaren van ellende de strijd om het leven!" Large richtte zich met moeite op zgn knieën op. Hij had zgn hoofd tegen den mast bezeerd en het bloed gutste over zijn wang. En uit de eene wang van Peter Cradd vielen bloeddrup pels op het dek. t,Wg zijn in veiligheid, sir," riep Large. „We zijn er voorbij. We zullen in de haven zijn, voordat een tweede ons achterhaalt. Mr. Cradd ls u wat aan de boot gelegen?" „Geen rooden duit!" „Houd dan recht op de kade aan. Kjjk, het water staat ver tot aan de huizen. Ze zal over den steenen rand heengewipt worden. Probeert u te wenden, dan zal ze kapseizen. Stuur recht aan op het hotel, en al moest ze er bij breken, spring als de duivel er üit, zoodra u grond voelt. Ze zal ons halverwegen op de kade brengen. Laat haar nu rechtuit schieten." „Ik zal haar zt>o recht houden als ik kan," siste Peter Cradd tusschen zgn opeengeklem de tanden. De armen rond zijn hals verslapten een wei nig. Hij voelde haar ijskoude, natte hand eens- klap. tegen zijn lippen gedrukt, en hij kuste haar hartstochtelijk. Bijna op hetzelfde oogen- bi-k, maakte de duisternis plaats voor licht. Large. die zeewaarts gekeken had, lachte als een waanzinnige. „Daar is de zon," riep hg, „die roode schijf aan den hemel. Nu er op aan, sir. Recht naar het hotel. Laat u niet van de wgs brengen. Recht toe, recht aan." Een kolossale golf nam de boot op, en kwak te haar midden op de kade neer. Door den nevc' heen, zagen zij honderden schimpachtigc gedaanten naar hen toe snellen. Gekras op stenen, versplinteren van hout, het gebrul van de zee, het bezeeren van ledematen dan pikzwarte duisternis... Peter Cradd kwam bij. zijn rug tegen den muur van het hotel, een flesch cognac tegen zijn lippen, door een troepje menschen om ringd. terwijl Large met zijn arm zwaaide en menschen iets toeschreeuwde. En onder zrjn arm drukte Peter Cradd iets, dat hij op laat ste oogenblik gered en krampachtig vastge houden had haar schilderstuk! zijn trui en hemd er nog om. De cognac stroomde als '/uur door zijn keel gat. Hij opende de oogen weer. Een grootsch schouwspel ontplooide zich aan hem en kokende, schuimende watermassa's, wrak stukken van booten, groote schuimvlokken sloegen hem in het gezicht, maar de duister nis was geweken, het rommelen van den dön- der stierf in de verte weg. In het Westen brak de zon flauw door. Dicht in zijn nab(,neid, kon hg Large, breed een arm zwaaiende, hooren oreeren. „Ik ben met hen allen uit zeilen geweest," zei hg. Twintig jaren lang heb ik met hen door wind en weer gezeild, maar wat dat kleine kereltje deed, heb ik nog nooit zien doen. En hij kende er niets van. Toen hg bij me kwam, wist hg niet welk einde van een boot de boeg was. h(j had nog nooit een helm stok aangeraakt. En nu, hij klampte zich met zijn bloote voeten aan het bankje vast, en het bloed spoot uit zijn knokels, en haar ladyschap drukte hem neer, en zgn ge zicht stond als uit hout gesneden, zijn oogen waren strak op den koers gericht en schit terden als kolen vuurs. En waarachtig, hij lap te het hem steeds, tot op de el af. Zooiets heb ik nooit bijgewoond. Laat iemand, waar ik bg ben, nog eens op Londenaars schelden. Geef mg ze maar, ze zijn welkom!" De stemmen waren dof. Twee visschers hadden vaten bier uit den berberg aangerold, en er werd algemeen gedronken. Peter Cradd keek om zich heen, en ontdekte, dat een van de armen, die hem steunden, dien van den vicaris was. „Neem nog een teug, kerel. Je hebt je kra nig gehouden! Hoe voel je je?" „Best," antwoordde Peter Cradd, en hij probeerde alleen te staan. „Doe nog maar geen moeite," vermaande de vicaris. „En uw zuster?" „Uitstekend dank zg jou. De Cariswoods wachtten haar op om haar thuis te brengen. Zij hebben haar aan de pastorie afgezet. Wat heb je daar onder je arm?" „Het schilderij," antwoordde Peter Cradd, een weinig kleinzielig. „Ik wou het haar ge ven. Daar kwam zij eensklaps aan, in een langen regenmantel, op den arm van een langen man in een geruit pak en een regenjas leunende. „Ik kon niet weggaan, zonder u nogeens gesproken te hebben," riep ze, „Is u onge deerd, Mr. Cradd?" „Weer volkomen in orde. Dank u," stelde hg haar gerust. „Hier is uw schilderstuk." Hg wilde zgn arm oplichten, maar vond het plotseling onmogelgk. Zij bukte zich. Het doek was ongeschonden, maar de arm, die het vast hield, viel als een levenloos voorwerp neer. „Mijn God, hij is gebroken!" riep Barnslow uit. Toen overkwam Peter Cradd iets, wat nog geen man ter wereld overkomen was Louise bukte zich dieper, want door zgn inspanning om overeind te komen, was hij iets verder uitgegleden, en kuste hem op de wang. „Peter Cradd," lispelde zij, „je bent een held." Hij kon de woorden nog juist verstaan, want het gesuis in zgn ooren was hand over hand toegenomen, en hemel en aarde werden voor zijn oogen één. HOOFDSTUK XDL Peter Cradd, wiens arm ernstig gebroken was, bracht een week van ongemak en pijn door. Na verloop van dien tgd werd hem ver gund op den ligstoel op het terras in den zon neschijn te liggen en zijn gebroken levens draad weer op te nemen. Hij vroeg verlegen aan de pleegzuster, die hem opgepast had, of er ook bezoekers geweest waren. De vicaris was iederen dag naar hem komen hooren, vernam hij. Ben Large was tweemaal ge weest en een paar inwoners hadden bood schappen achtergelaten. Hij hoorde haar zwijgend aan. Dadelijk na de luch ging hg liggen, met zijn gezicht naar het tuinhek. Over het muurtje heen waren de sappige weiden zichtbaar, en hier en daar dobberde een wit zeil op zee, maar Peter Cradd had alleen oog voor het tuinhek. Eindelijk ging het open, en de vicaris kwam binnen alleen. Hij stapte over het grasveld, en begon op twaalf el afstands al te roepen. „Prachtig, Cradd prachtig. Zoo zul je gauw beter zijn. Hoe gaat het met je arm?" „Veel beter," antwoordde de invalide. „Ik kan hem alweer bijna bewegen. De zuster zegt, dat ik over een paar dagen mag loopen. Ze gaat Donderdag naar Norwich terug, ge loof ik." (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1938 | | pagina 2