Plaatselijk Nieuws. Dr.F.BROMBERG Kruidenierszaak De komende wethouders verkiezing Kees Kruit thuis Het laatste nieuws van Soestdijk Italianen moeten de autarkie aanbidden Pluimveever. „Ons Belang" Zaak in Kruidenierswaren JAN HONIG. Heden overleed in „Huize Avondrust", on ze beste Vader, Be huwd-, Groot- en Over grootvader, DIRK SMIT Czn. Oud-Voorzitter van' den Polder „Schagen" in den ouderdom van bijna 90 jaren. Namens de Familie, C. SMIT Dzn. Schagen Nes, 29 Januari 1938. Bezoeken van rouw beklag kunnen wegens ziekte niet worden ont vangen. De begrafenis zal plaats hebben op Dins dag 1 Februari a.s., n.m. te twee uur uit Huize Avondrust". Rood en Roomsch hebben elkaar gevonden. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, is, op initiatief van Deken Kuys, een contact ontstaan tusschen de Roomsche en Soc.-Dem. Raadsfracties alhier. Het staat vast, dat de katholieken in de Raadsvergadering van a.s. Donderdag de candidatuur van den heer Bijlsma zullen steunen. De Soc.-Dem. zullen die hulp moeten be talen in een medewerking hunnerzijds tot verkiezing van een Roomschen wethouder, zoodra een zetel vacant komt, dus naar alle waarschijnlijkheid na de verkiezingen in het volgend jaar. Schagen staat dus aan den vooravond van een RjoodRoomsch bewind. Te Dyon opgegeven Fiat op terugweg totaal vernield Zoo heeft dan de équipe Kees Kruit-Dr. de Wit moeten opgeven. Door het ongeval te Hamburg bad het mechaniek van hun Baby- Fiat een danige opstopper gehad; alles ging evenwel nog goed. Totdat men Dyon (Frankrijk) bereikte en een lager losliep. Men vond het nu maar verstandiger op te geven. De motor werd door de automobilisten zelf gerepareerd en 's avonds kon men weer rijden en werd de terugtocht aanvaard. Er werd den gcheelen nacht doorgereden en gis termiddag werd de Baracque Fraiture, de hoogste berg van België gepasseerd. Bij de afdaling van dezen berg is een ongeluk gebeurd, waardoor de kleine Fiat-automobiel totaal werd vernield. Een vrachtwagen, beladen met stroo, reed haar pardoes van voren aan. De gevolgen waren van hevigen aard; geheel gekraakt kwam de liohte auto in een greppel te recht. Het bleek, dat de bestuurder van den vrachtwagon meer op had, dan goed voor hem was. De automobilisten deden aangifte bij de politie, maar moesten eerst nog 4 K.M. loopen om haar te kunnen waarschu wen. Verder doorrijden was natuurlijk niet mo gelijk, de heeron Kruit en Dr de Wit namen don trein en zijn vannacht thuisgekomen. Al heeft deze tocht hen niet gebracht, wat zij ervan verwachtten, aan sensatie heeft het in ieder geval niet ontbroken! UoMat K. N. V. B. Vierde klasse B. De uitslagen van gisteren luiden: Meer- vogels—Uitgeest 5—2; Verkade—Zilver meeuwen 2—0; Bergen—Zaanlandia 6—2; Q.S.C.—Westzaan S—0. De stand luidt nu: o.s.s. 14 13 1 0 53—10 27 Verkade 13 9 "2 2 34—13 20 Moervogels 13 9 1 3 36—21 19 K.V.V. 13 7 3 3 38—23 17 Zilvermeeuwen 11 5 3 3 26-20 13 Uitgeest 13 3 4 6 21—36 10 Bergen 13 3 1 9 34—43 7 Zaanlandia 12 2 2 8 22—38 6 Monnikendam 13 1 4 8 15—33 6 Westzaan 13 1 1 11 10-52 3 BERGER SPORTVEREENIGING Het eerste elftal verplettert Zaan landia met 6—2 Eindelijk dan toch schijnt de Elftal-com missie do goede combinatie voor de voorhoe de te hebben gevonden. Vijf nog jonge spe lers, die er als duivels opzaten en geen kans onbenut lieten. Ah. v. d. Berg op de midden voorplaats en Koes Koster als spil bloken grootc verbeteringen te zijn. Do eerste speelde oen enthousiaste en ook zeer technische partij voetbal, de laatste was een voudig subliem. In de midonlinie was Jaap Turn prachtig; Ludding kon er in de eerste helft niet inko men, maar herstelde zich na rust volkomen en liet toen z'n buitenman geen moment vrij spel. In de achterhoede blonk Aric Ur- banus als vanouds weer uit, terwijl keeper Hoeff eenige fraaie safes verrichtte. Met den orkaan schuin achter had B.S.V. voor de rust liet beste van bet spel. Maar Zaanlandia's koeper bleek zeer betrouwbaar te zijn. Tocli kon hij niet verhinderen, dat al roods spoedig een afgemeten voorzet van Fillet keurig door Jaap de Groot werd be nut (1—0.) De tweede goal kwam alweer uit een voorzet van Fillet, die van don Berg in het doel kogelde. Plomp zorgde voor no. 3 met oen kopbal (3-0.) Nog voor do rust maakte Zaanlandia er 3—1 van en gerust waren we toen nog lang niet, In de tweede helft bleef B.S.V. fanatiek doorspelen en het gelukte Henk Plomp er op fraaie wijze 4-1 van te maken. Maar ook Zaanlandia zat niet stil Tal van hoek schoppen werden op het B.S.V. doel geno men, waaruit menig kritiek moment ont stond. Een rare draaibal verrast!q keeper Hal ff en het was (-42) Maar spoedig maakte dc handige v. d. OPTREDEN VAN „DE ZINGENDE JANTJES" IN HET N.-HOLL. KOFFIEHUIS. Er gaat altijd iets bijzonders ontroerends uit van knapenkoorzang. Het ongerepte timbre van de prille jongensstemmen is met den klank van geen enkel ander vo caal materiaal te vergelijken en hoewel het de diepte en warmte van het volwassen stemorgaan mist heeft het iets zoo moois en zuivers dat de luisteraars zich nooit aan de bekoring er van kunnen ontrekken. Iets hiervan ondervonden wij ook gister avond toen Helder's R.K. Knapenkoor „De Zingende Jantjes" een concert gaf in het Noord-IIollandsch Koffiehuis alhier. Deken Kuijs leidde het ensemble bij het publiek in. Het programma bevatte vele geestelijke, doch ook wereldlijke numnrlcrs. In beide gen- re's voldeed het koor. Er wordt zuiver en beschaafd gezongen; de uitspraak is zeer duidelijk; drie dingen, welke voor een koor van het allergrootste gewicht zijn en voor een gezelschap van zoo jeugdige zangers, als dit, zeker een com pliment aan het adres van den dirigent, den heer Henk Hoogervorst. Dit zijn nu eens koorleden, die niet met hun neus in de partij staan, doch geleerd hebben hun lei der als hét centrum te zien; de heer Hooger vorst heeft de zingende kinderen werkelijk „aan een touwtje". Van het gedeelte, dat voor de pauze ten gehoore werd gebracht, noemen wij spe ciaal „De Vesper" van L. van Beethoven, dat met groote devotie vertolkt werd en waarin ook bleek, dat; men wist wat het afwerken van de muziek beteekent. Warm en zuiver was ook „O Sancstissima" een Siciliaansche Volksmelodie. Wat het wereldlijk deel van het program ma aangaat, oogstte „Waar is de knoop?" een soldaten-humoreske, groot succes. Over de expressie van het koor het vol gende: zij staat natuurlijk in het nauwste verhand met het voor handen zijnde mate riaal, doch wii ontkwamen niet aan den in druk van een zekere éénvormigheid in de vertolking van de naar hun aard toch zeer verschillend? liederen. Dit is tenslotte een kwestie van de opvatting, "welke de dirigent van de muziek heeft. Een vrij goed bezette zaal beloonde de zin gende Jantjes, die er in hun matrozen pakjes alleraardigst uitzagen, met luid ap plaus voor hun prestaties. De piano begeleiding was in goede han den bij den heer Martin van Schip, Het optreden van het koor werd afgewis seld door entr'acte muziek, terwijl een ge animeerd bal, dat tot lang na middernacht voortduurde, den avond besloot. GOED AFGELOOPEN. De heeren Koch, chefs van het Vclo-filiaal te Schagen, hebben Zaterdagavond een avontuur beleefd, dat hen nog lang zal heugen. Toen zij, ongeveer half zes met een Fiat-auto van garage Kruit den Slikker- dijk afkwamen, waaiden zij door den hevi gen storm met wagen en al in de naast gelegen vaart. Met groote moeite wisten zij zich uit hun benarde positie te bevrijden, geholpen door een toevallig passeerenden motorrijder. De wagen werd later' door den eigenaar gelicht. HET VELO-FILIAAL BLIJFT. Naar wij vernemen, blijft het Velofiliaal althans vöorloopig in Schagen gevestigd. Voor den heer Koeh komt een andere be drijfsleider. Berg met een fraai doelpunt aan alle onze kerheid een einde (52) Vlak voor hot orndc stelde de Groot zijn buitenspeler Plomp nog in de gelegenheid er 62 van te maken. Hij deed dat op so- liede wijze. De wedstrijden voor de a. en b. adspiran- tcn gingen door afkeuring van liet Alcma- ria-terrein niet door. PETTEN 2—SCHAGEN 3. 1—3. P. 2 is er niet in geslaagd middels een overwinning op Sch. 3 het kampioenschap te veroveren. De Schagenaars boden te hard nekkig tegenstand. Mede door het gemis van den taaien werker J. Eriks, wilde het in de P. gelederen niet vlotten. P. bracht het niet verder dan één doelpunt, dat de scheidsrech ter naar veler meening nog ten onrechte toekende, omdat de hal het doel vlak niet was gepasseerd. Eenige uitstekende schoten van D. Kuiper werden door den S. doelman even fraai gekeerd. Na dc hervatting bracht J. Broer, die een beste partij speelde, voor S. den gelijkmaker. Een schot van denzelfden speler liet Raven onder zich doorglippen en hiermee was het pleit feitelijk beslecht: P. gaf zich gewonnen. Even voor het einde verrichtte Broer met een hard diagonaal schot de hattrick. 13. Deze stand onderging in dc resteerende mi nuten geen wijziging meer. PETTEN 1—H.R.C. 3. 9—1. Deze ontmoeting is eigenlijk alleen in de eerste helft interessant geweest, toen P. te gen den wind in speelde en daardoor de par tijen nog zoo wat tegen elkaar opwogen. Aardig comhnieerend en goed gesteund door de middenlinie, snelden de P. voorwaartsen hij herhaling door dc roode verdediging heen en schiepen voor het H. doel tal van gevaar lijke situaties. De doelverdedigcr was echter uitstekend op zijn post, terwijl bovendien verschillende haast onmisbare kansen om zeep werden gebracht. Eindelijk had A. Eriks succes en ook Jb. Vriesman wist voor dc rust het net te vinden. Na de hervatting had H. weinig meer in te brengen en geleidelijk voerde P. de score op, waaraan zelfs de spil deelnam. Daar ook II. het nog tot ècn tegenpuntje wist te bren gen, was de eindstand 6—1. Uit onze omgeving ZIJPE SCHAGERBRUG BEDRIJFSOVERNAME Per 2 Mei aanstaande zal het gehecle brandstoffenbedrijf-grossierderij en detail handel van den heer .T. Nieman alhier, wor den overgedragen aan den heer A. Keppcl te Anna Pïuilownn. Deze verkoop en koop is tot stand geko men door bemiddeling van den makelaar II. A. Ycuger te Schagen. BURGERBRUG. KERKELIJK NIEUWS Als lid van den kerkeraad der Doopsgez. Gem. te Zuid-Zijpe is benoemd de heer A. Molenaar te St. Maartensvlotbrug. Als lid der commissie van toezicht is be noemd de heer A. Bar ten te Bergen. De aftredende heeren L. Barten cn J. Struif waren niet herkiesbaar. ST. MAARTENSBRUG EEN DERDE POSTBESTELLING. Naar ons werd medegedeeld, zal, evenals op sommige andere plaatsen in de omge ving, met ingang van Maandag 31 Jan. een derde bestelling voor de kom van het dorp worden ingevoerd. CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR KIN- DERIIERSTELLINGS- EN VACANT IE- KOLONIES. AFD. ZUID- ZIJPE De afdeeling had Vrijdagavond in café Kossen een ledenvergadering uitgeschreven. Aanwezig het bestuur, de medisch adviseur Dr. van Slooten, en 5 leden. De voorzitter, de heer J. Leeuwen, opent waarna de notulen worden goedgekeurd. Door den voorzitter wordt medegedeeld, dat van gemeentewege subsidie zal worden verstrekt, maar dat nog moet worden vast gesteld, welk bedrag. Hierna volgt voorlezing van het jaarver slag 1937, waaruit blijkt, dat op advies van Dr. van Slooten, zijn uitgezonden twee kin deren. Nog kwamen twee aanvragen binnen, maar aangezien de geldmiddelen uitgeput waren moesten eerst, door de bestuursleden-propa gandisten, nieuwe leden verworven worden, wat ook gelukte, en kon, met een kleine bij drage van de ouders der aangewezen kinde ren nog een uitzending plaats vinden. Op 31 December 1937 bedroeg het aantal leden 163. Over 1937 is ontvangen f241.35, en uitgegeven f234.89H, saldo alzoo f6.45^. Daarna -volgt de verkiezing van twee be stuursleden voor Burgerbrug, wegens perio dieke aftreding van Mevr. de BoerBreg- man (herkiesbaar) cn wegens vertrek van den heer Smelink. Bij aulamatie wordt Mevr. de Boer—Bregman herbenoemd. Tot nieuw bestuurslid wordt benoemd mej. Boekhof. De contributie aan het Cen traal Genootschap wordt, gezien de beperk te geldmidelen der afdeling, vastgesteld op f5, zijnde minimum bedrag. Hierna sluiting. PETTEN. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer J. Jansma, slaagde te Amsterdam voor het examen En- gelsche handelscorrespondentie. STRANDVONDERIJ Zondag is te Petten een groot vat aange spoeld met naar schatting een inhoud van 700 a 800 1. Fransche wijn. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Doelmatige veevoeding. Blijkens advertentie in dit nr. zal voor de Pluimveever. „Ons Belang" Woensdag 2 Februari a.s. in café Swager, Dr. F. Brom berg te Rotterdam oen lezing houden over „Doelmatige Veevoeding". Gezien de zeer gunstige pers welk dr. Bromberg op verschillende plaatsen heeft, twijfelen wij niet, of iedere veehouder en pluimveehouder zal deze zeer belangrijke lezing bijwonen. Ziekenverpleging. De cursus Ziekenverpleging vangt aan op Donderdag 3 Februari a.s. 's avonds 7y2 uur in de consistoriekamer te Dirkshorn. NIEUWE NIEDORP MOERBEEK. Zaterdagavond j.1. heeft het Nut alhier weder haar bijeenkomst gehad, welke, zeker vanwege den harden wind, niet zoo druk bezocht als wij gewend zijn. Voorzitter opende met een kort welkomst woord. Daarna volgde lezing der notulen door den heer De Jong. Hierna de afwerking van het programma. Als eerste de heer P. Bakker met een West-Friesche lezing die aller aandacht had en zeer in den smaak viel. Na pianospel door mej. Nagelhout heb ben eenige clubleden met hun spel de aan wijzigen geducht laten lachen. Waarna de dames Buis en v. d. Molen nog een heel mooi lied zongen tot besluit. Dat het gebo- dene in den smaak viel was op te maken uit het hartelijk applaus, wat steeds, en zeker verdiend, in ontvangst moest worden genomen. Na een woord van dank sloot voorzitter deze bijeenkomst en stelde de vol gende vast op 3 April aanstaande. KOEDIJK Zaterdagavond werd door de Vereeniging v. Ziekenhuisverpleging 'n jaarvergadering gehouden in het lokaal *ran den heer P. Nieuwland. onder leiding van den heer P. Hart. De voorzitter opende met welkom en wijst op het werk dat de vereeniging ver richt. De rekening van den penningmeester gaf aan als ontvangsten f 1801.79, uitgaven f 1732.67. De heer II. Mulder adviseert tot goedkeuring onder dank aan den penning meester. Het bedrag der nog te betalen re keningen is f 298.De commissie adviseert tot betaling der rekening uit de reserve. Uit het jaarverslag zij het volgende ver meld: het ledental is 691 betalende, 19 niet betalende. 26 leden, zijn opgenomen met 577 ziektedagen. Er is vijfmaal met een ziekenauto vervoerd. Opgenomen werden 11 mannen, 8 vrouwen en 7 kinderen. De voorz. besprak betaling van omslag cn wijziging van een tweetal artikelen, en wees op een mogelijk ingrijpen van den Minister. Na breedvoerige besprekingen werd besloten, de contributie te bepalen op G cent per weck voor leden boven de 16 jaar en daar beneden op 2 cent per week. Do observatiedagen werden bepaald op 10 dagen liggen. De vereeniging spreekt zich uit voor het aanstellen van een controlee renden arts. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat gekozen werd de aftredende heer Jn. Kooij. Na rondvraag volgde sluiting. OUDE N1EDORP Vrouwen Vredesbond. Eergisteravond hield de afdeeling Oude Nie- dorp van den Vrouwen Vredesbond een bij eenkomst in dc lokaliteit van den heer A. Mijts. Dc zaal was geheel bezet, toen mevr. De GeusBos opende. Wij werden vergast op een zeer goed samengesteld programma, waaraan verschillende artisten hun mede- Dr. dc Jong en zuster Vermeer ten paleize gearriveerd Naar wij vernemen, is Dr. C. L. de Jong, de tweede geneesheer van H. K. H. Prinses Juliana, die bij de blijde gebeurtenis bijstand zal verleenen, op Paleis Soestdijk gearri veerd. Ook de tweede verpleegster, zuster Romke Vermeer, heeft thans haar intrek in het Pa leis genomen. De Prinses heeft Zaterdag Haar gebruike- lijken autorit gemaakt, doch Zondag is H. K. H. niet uitgereden. Ook Prins Bernhard bleei gisteren ten Paleize. De spanning in het land stijgt; elk oogon- blik kan men de blijde gebeurtenis thans verwachten. De mystiek der nationale zelf voorziening. Mussolinï heeft gisteren maar schalk Badoglio en senator Giannini, respectievelijk president en vice- president van den nationalen raad voor bodemonderzoek ontvangen en hun rapport goedgekeurd, terwijl hij tevens richtlijnen aangaf voor de voortzetting van het onderzoek ten einde zoo spoedig mogelijk de pro blemen van de technische en econo mische autarchie in Italië tot een oplossing tc brengen. De ministers van landbouw en van de cor poraties hebben gisteren talrijke redevoerin gen gehouden over de economische autar chie. Minister Rossi verklaarde, dat voor de uitvoering der autarchie slechts één middel bestaat, meer produceercn. In het afgeloopen jaar heeft het Italiaansche land bijna alles voortgebracht, wat voor dn voeding der be volking noodig was. Slechts aan vlecsch en vetten was nog een tekort, maar reeds zijn maatregelen genomen om deze productie te verhoogen. Dank zij deze maatregelen zal ook op dit gebied Italië binnen eenigen tijd onafhankelijk zijn. Minister Lantini, de mi nister der corporaties, verklaarde, dat dc autarchie een reactie is van de naties, die van groote rijkdommen verstoken zijn tegen de overheersching der plutocratische landen. De vijandigheid van deze landen, zooals de Vereenigde Staten. Frank rijk en Engeland, tegen de autarchie in andere landen kan gemakkelijk verklaard worden. De groote demo cratieën zijn in werkelijkheid conser vatief en reactionnair, juist omdat zij andere volken willen overheerschcn. Het is dus volkomen natuurlijk, dat deze volken al het mogelijke doen om zich te bevrijden van iedere afhankelijkheid van het buitenland. De minister besloot met te zeggen, dat alle Italianen moeten werken voor de autarchie en de mystiek der autar chie moeten hebben. Ernstig mijnongeluk in Engeland Negen mijnwerkers, die sinds gistermor gen door een ondergrondschen brand in de Dumbreck-steenkolenmijn te Kilsyth Sük- ling, ingesloten waren, zijn gisteravond ge vonden. Zij waren door den rook en de gas sen gestikt. Men had reeds alle hoop hen nog levend te kunnen bergen, opgegeven, toen het vuur, dat reeds geruimen tij/ brandde, en dat men dank zij heldhaftige reddingspogingen onder controle scheen tc hebben gekregen, 's avonds opnieuw op laaide. werking verleenden. Allereerst de dames Pij perKooy en BiesheuvelVan Herwerden, mej. A. Mijts, de heer Uersijn, mevr. Koop- mansTas, de heeren F. Leek en H. Kril Ier. Alle medewerkenden hebben zich op uit stekende wijze van hun taak gekweten en het is voor de afdeeling een goede avond geweest, waarin een aantal nieuwe le^en ge wonnen werd. Mevr. Doorn—Smit sloot deze bijeenkomst. ANNA PAULOWNA Heeft het Noorderlicht natuur rampen tengevolge? Nu het weer dc laatste dagen na de verschijning van het Noorderlicht zoo van streek is, wint een opmerking, welke een inwoner van Anna Paulowna ons maakte, zeker aan belangrijkheid. Deze maakte er ons op attent, dat juist voor de groote overstrooming van den Anna Paulownapolder in 1916, het Noorderlicht werd waargenomen. Hij was van meening, dat het Noorderlicht-verschijnsel steeds in meerdere of mindere mate natuurram pen tengevolge heeft. WARM EN HUIZEN Bridge-wedstrijd. Zaterdagavond had in café Slikker een bridge-wedstrijd plaats waaraan door 24 per sonen werd deelgenomen. De uitslag luidde als volgt: Oneven lijn: le prijs de heeren U. Slot en N. Pronk 18 pnt, 2e prijs do heeren X. Seven- huyscn en Jb. Latenstein 20 pnt. Even lijn: le prijs de heeren L. Sevenhuij- sen en A. Kroon 15 pnt. 2e prijs de heeren K. Slot en P. Vlam 15 pnt. Er hecrschte een prettige stemming; om twaalf uur was de wedstrijd beëindigd. IN PLAATS VAN KAARTEN. Hiermede geven wij kennis van de geboorte van onze Doch ter, JANNIE. Tr. BAKHUIS—Snijder. Jn. BAKHUIS. Pelmolenpad 33, Hoorn 29 Jan. 1938. Dirkshorn WOENSDAG 2 FEBRUARI komt in Café SWAGER een lezing houden over: „Doelmatige Veevoeding". H.H. Veehouders, verzuimt de ze belangrijke lezing niet. Aanvang 7J4 uur. Te koop gevraagd: Goed beklante Dorpszaak. Brieven lett. K17 Bur. van dit blad. Ondergeteekende deelt zijn geachte Clientèle mede, dat hij z'n heeft overgedragen aan den Heer U bij deze beleefd dankzeggend voor uwe jarenlange begunsti ging cn mijn opvolger in Uw. begunstiging aanbevelend, ver blijft. Hoogachtend, 1 H. SIJBRANDS. Rcfcreerend aan bovenstaan de advertentie, deel ik U hier bij mede, dat de Kruideniers zaak Maandag 31 Januari 1938 door mij zal worden geopend en voortgezet. Hopende, even als mijn voorgangei op Uw gunst te mogen rekenen en U een prima bediening tegen bil lijke prijzen garandeerendo verblijft onder beleefde aanbe- beveling, Hoogachtend, J. HONIG. Wieringcrwaard, 31 Jan. 1938. ALKMAAR. 29 Jan. Op dc heden gehouden botermarkt waren. 350 stuks van Vi Kg. aangevoerd, waarvan do prijzen voor groothandel 75—'77% ct. en kleinhandel 77%80 cent. Handel matig. 12675 stuks kipeieren (groothandel) per 100 stuks f 3.75—4. Eendeieren geen. Han del matig. ALKMAAR. 29 Jan. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 190.000 kipeieren: 56-58 Kg. 3.80-3.90. 58—60 Kg. 3.85—3.95, GO 02 Kg. 3.70—4.10, 62—64 Kg. 4—4.20, Gi— 66 Kg 4.10—4.35 per 100 stuks. WARM EN HU 1Z EN29 Jan. Roode kool 2.805.70. gele kool 1.50—2.30, Deensehe witte kool 1.80—2.50, drielingen 9.50—10.40. uien 11.06—11.80, grove uien 11 —11.30. bieten 3.90. Aanvoer: 73.700 Kar. roo de kool. 18.200 Kg. gele kool. <>5 800 Kg. D. witte kool. 3G50 Kg. uien. 225 Kg bieten. BROEK OP LANGENDÏJK. 31 Jan. Aanvoer: 2000 Kg. uien 11.66—11.70, drie lingen 10.20—10.30, grove 11.30—ll.'O, stek 8—8.20. 5000 kg. gele kool f 1.50—1.90; 3000 kg. D. witte kool f 1.36-2; 200 kg. bloemkool f 7.50 dito tweede soort, f 1.60. NOORDSCHARWOI 'DE. 31 Jna. Roode kool 4.30—5.40, Savovekool 0.66— 1.30. eele kool 1.56—1.70. D. witte kool 1.30. ALKMAAR. 31 Januari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 73 vette koeien 165300, 2 graskalveren 40 70. 72 vette kalveren 616. 17 vette schapen 2735; 279 vette varkens 0.580.61 handel matig.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3