ssssm RADIO Uit Langendijk OMGEVINGNIEUWS Kou en Grï Wier in zen Maandag 31 Januari 1938 Tweede blad België verhoogt invoercontingent tomaten. Nederland valt er buiten. De Belgische Minister van Landbouw heeft het invoercontingent van tomaten in het eerste kwartaal 1938 verhoogd. Deze verhoo ging is op alle landen van toepassing, be halve op Nederland. Toenemende invoer van Italiaan- sche groenten in Duitschland. De bestaande handels- en clcaringsovcr eenkomsten tusschen Duitschland en Italië zijn weer voor een jaar verlengd. In het bij zonder is er rekening mee gehouden, dat Italië zooveel mogelijk steenkool, ijzer en machines uit Duitschland kan betrekken, ter wijl aan Duitschland o.a. meer vruchten en groenten zullen worden geleverd. Geen best teeken voor onze tuinders. Doorgedraaide groenten. De statistiek is verschenen van de, gedu rende het derde kwartaal 1937 aan de vei lingen doorgedraaide groenten. We vermel den daarvan d e in dit tuinbouwdistrict meest geteelde groenten met tusschen haak jes die in hetzelfde tijdvak van 193G. Andijvie 9.764.000 st. (9.172.000 st.) en 172.000 kg. (380.000 kg) Bloemkool S20.000 st. (1.081.000 st.), snijboonen 1.070.000 kg. (250.000 kg.), kroten 15.000 kg. (97.000 kg.), roode kool 947.000 kg. (1.441.000 kg) gele kool 242.000 kg. (816.000 kg)., witte kool 863.000 kg. (069.C00 kg.), peen 324.000 bos £75.000 bos), rabarber 18.000 kg. (46.000 kg.), toma ten 11.060.000 kg. (9.340.000 kg.). Maximum factuurprijzen Duitsch land. Ten aanzien van naar Duitschland te ex- portecren producten zijn do volgende maxi mum factuurprijzen per 100 kg. netto vast gesteld, voor bloemkool op f 12, roode kool f 8. gele kool f 4, witte f 4, spruiten f 15, uien (middelgroote) g 15, drielingen 12, peen 6, Dit beteckcnt o.m., dat de maximumfactuur- prijs voor witte kool van 5 op f 4 is gebracht en van peen van f7 op f6. Die der uien zijn met f2 verhoogd. NOORDSCHARWOUDE. Schaken. Ie Partij beslissing 8e en 9e plaats. 2de Klas. K. de VriesM. Kuilman 10 4e Klas. J. OotjersP. F. Slot 01 Jbm. Bekker Hz.W. v. Loenen 10 Jb. BakkerW. v. Loenen 10 J. YffH. v. d. Ham afgebr. Prooi.. Dcgr. Ie klas. K. BiermanTh. Bruin afgebr. Prom. Deg. 2e klas. J. S. WagenaarH. Kuiper afgebr. Prom. Deg. 3de klas. J. VisserJ. Kamper 10 J. HcidsmaJb. Molenaar 01 J. KamperJ. Heidsma 10 Wandelclub opgeheven. De Wandelclub „Sport na Werk" is we gens gebrek aan belangstelling opgeheven. Adspirantenmarsch. Door de Adspirantcn van de Gymnastiek- vereeniging „Hercules Hygiea" werd Zon dagmorgen een wandclmarsch gehouden naar Oude Nicdorp, waaraan door bijna 50 meisjes en jongens werd deelgenomen. Ondanks het regenbuitje was het een goed geslaagde tocht. 50-Jarig Jubileum Geref. Kerk. Naar wij vernemen zal het 5 Februari a.s. 50 jaar geleden zijn, dat de Geref. kerk al hier gesticht werd. Dit bijzondere jubileum zal op Maandag 7 Februari herdacht worden. Aangereden. De heer J. S. wachtte Zaterdagmiddag de komst van de bus in het portiek van den winkel van den heer Boot. De heer S., die hardhooreiul is, dacht dat de bus aankwam en begaf zich naar de straat, juist toen de auto van den heer C. Bras vanaf Noorde lijke richting aankwam rijden. Door krach tig remmen wist de chauffeur de vracht auto onmiddellijk tot stilstand te brengen, zoodat een ernstig ongeluk voorkomen werd, Alleen geraakte de voet van den heer S. ecnigszins gekneusd daar hij even met het wiel in aanraking kwam. Den chauffeur ?rpft geen schuld. Dr. Wilmink die gewaarschuwd was, had hij dit ongeval slechts weinig te doen. ZUIDSCHARWOUDE. Vanwege den Provincialen Waterstaat is men nog steeds aan het onderhandelen met eigenaars van landerijen, welke bestemd zijn om in den Proefpolder te worden ingebracht. Men schiet echter buitengewoon slecht op, daar nog slechts voor 1 perceel overeenstem ming voor verkoop is verkregen en dit be trof dan nog een perceel, belast met vrucht gebruik. Het is duidelijk, dat er weinig gang in deze zaak zit, wat do schuld is van een te laag getaxcerden prijs. Zoo blijft men op het doode punt en er is reeds met vrij groote zekerheid vast te stellen, dat er van tien aanleg van den Proef polder dit jaar niets meer komt. De tijd na dert snel, waarop de akkers weer moeten worden bebouwd. NUT EN GENOEGEN. In de Zaterdag gehouden bijeenkomst van het. gezelschap Nut en Genoegen alhier heeft de heer J. Henaud den overleden secretaris wijlen den heer K. Dijkhuizen, die zoo plot seling is overleden, herdacht. De heer Dijkhuizen was voor Het Nut een accuraat en getrouw bestuurslid, die ook door zijn welwillendheid aller achting en waardeering wist te verwerven. Het bestuur is aanwezig geweest bij do crematie van den heer Dijkhuizen, terwijl pacn tevens een krans heeft gezonden. In diepe stilte hebben de aanwezigen de korte herdenkingsrede aangehoord; het ver scheiden van den heer Dijkhuizen beteekent inderdaad voor Nut en Genoegen een groot verlies. Tot bestuurslid werd gekozen de heer G. G. Post, OUKDKARSPEL LENIN-HERDENKING. Zaterdagavond heeft de afdeeling Oud karspel van de Comm. Partij in het lokaal van don heer C. Jansen alhier een Lenin- herdenkingsvergadering gehouden, waar voor vrij veel belangstelling bestond. In deze herdenkingsvergadering, welke on der leiding stond van den heer P. Volkers, heeft de heer H. Gortzak uit Amsterdam een gloedvolle rede gehouden, met als onderwerp „De houding van S.D.A.P. en Moderne Vak beweging; alle macht in dienst van vrede en democratie." Mej. Ali Hulst heeft ter afwisseling ge declameerd. WEDSTRIJDEN LANGENDIJKER KOLFBOND. De wedstrijden van den Langend ij ker Kolfbond werden Zondag in de kolfbaan van den heer J. de Bakker te Noordschar- woude voortgezet. De uitslagen luidden als volgt: Korpswedstrijd. Eerste klasse: Vrienden kring: Noordscharwoude: C. Langedijk Pz. (555) 13S pnt.; G. Deutekom (591) 153 pnt.; G. Hop (416 plus een partij) n.g. Volharding. Oudkarspel: P. Gelder (551) 157 pnt.; P- Langendijk Cz. (554) 153 pnt.; C. Vlug (526) 141 pnt. Totaal (1641) 451 p. Onder Vrienden, Oudkarspcl: J. Schrickcn (502) 115 pnt.; A. Eccen (4S1) 114 pnt.; P. Kostelijk (436) 150 pnt. Totaal (1419) 379 p. Gezellig Samenzijn, Zuidscharwoudé: Th. Rijper Sr. (559) 156 pnt.; Th. Rijper Jr. (582) 154 pnt.; G. Met^es (562) 154 pnt. To taal (1703) 464 pnt. Op Maat, Zuidscharwoudé: P. Molenaar (600) 164 pnt.; P. Goet (493) 145 pnt.; C. Berkhout (557) 120 pnt. Totaal (1650) 429 p. Tweede klasse: Vriendenkring, Noordscharwoude: L. Mal- lekote (500) 137 pnt.; I.. Dekker (509) 138 pnt.; T. Kostelijk (464) 142 pnt. Totaal (1473) 417 pnt. Volharding, Oudkarspel: K. Kat (459) 117 pnt.; C. Plakman (507) 159 pnt.; L. Stok man (470) 133 pnt. Totaal (1436) 409 pnt. Gezellig Samenzijn, Zuidscharwoudé: F. Muileboom (450) 144 pnt.; W. Bergen (486) 71 pnt.; N. Rijper (493) 144 pnt. Totaal (1429) 359 pnt. Op Maat, Zuidscharwoudé: J. J. Reijne (513) 153 pnt.; P. v. d. Welle (557) 125 pnt. J. Leeuwrik (495) 144 pnt. Totaal (1565) 422 pnt. Personeele wedstrijd: Tweede klasse: G. Langedijk, Vricndcnkr., Noordscharwoude (517) 139 pnt.; J. Bruin, Gez. Samenzijn, Zuidscharwoudé (472) 121 p.; J. du Burck, Op Maat, Zuidscharwoudé (501) 150 pnt. M. Vlug, Op Maat, Zuid scharwoudé (481) 129 pnt. De cijfers tusschen haakjes geven de score aan van de eerste vier series. Hoewel nog niet allen hebben gekolf, kan wel met zekerheid worden gezegd, dat de heer P. Molenaar van Op Maat te Zuid scharwoudé de eerste prijs heeft behaald met 764 punten. SJOELEN. Ie klas: A. DuijvesG. van Rijn 7 1 12 1410—1508 IV"—121/»'. P. Nieman—Jac. de Laat 12 8 1232—1156 12—8; Jac. de Laat P. Nieman 13 7 1472—1279 13—7. 2e klas: H. Aarts—P. v. Veen 20 1779—1318 20—0; J. v. Dort—J. Beenken 18 2 1601—1350 18—2: P. Dissel—P. Pool 8 1 11 1478—1478 8V2UV2- 3de klas: H. Li gent berg—N. Jonkers 9 11 1163—1213 9—11; C. Put—J. Jansen 12 1 7 1497—141S IP/2-IV2. Jaarvergadering Begrafenisvereen. „De Laatste Eer" in café Veerdig te Hippolytushoef. Aanwezig 42 leden. De voorzitter, de heer E. Bais, opent. De notulen worden goedge keurd. Volgt jaarverslag van den secretaris, den heer M. Mast. Dit eerste jaarverslag handelt grooten- deels over de oprichting. Bij de oprichting traden 41 leden toe. Aan het eind van het jaar 1937 telde de vereeniging 660 leden. Wc vernamen uit dit verslag ook dat de secr.-penu. f 50 per jaar voor zijn werk zaamheden zal ontvangen. De heer C. Gorter brengt, namens de cen trale commissie verslag uit. Alles is' in keurige orde bevonden. Een opmerking wil spr. maken en wel dat er van Oost-Wierin- gon nog heel wat onbetaald gebleven kwi tanties waren. Volgt financieel verslag. Dit gaat over anderhalf jaar. 1 Mei 1936 was in kas f 36.18. De ontvangsten tot 31 Dec. 1937 bedroegen totaal f 1645.75. Totaal bezit 31 Dcc. f 1681.93, de uitgaven bedroegen 588.31, zoodat bet bezit op 31 Dec. aan gelden f 1093.62 is, met aan onbetaald gebleven kwintanties f 142.50. Bestuursverkiezing. Periodiek treden af de heeren J. Siesling en C. Vermeulen, ter wijl in de vacature Doesburg zal moeten worden voorzien. De eerstgenoemden wor den herkozen. In de plaats van laatstge noemde worden als candidaten genoemd de heeren J. Glim, C. Bocrsen Thz. en II. Stubbe. De lieer H. Stubbe wordt gekozen na stemming en herstemming. Als nieuw lid in de controlecommissie wordt gekozen de heer Jb. Lont Pz. Rondvraag. Aan de vergadering wordt de vraag gesteld of een vergoeding van f 50 per jaar voor den secr.-penn. goed is, Omdat over de werkzaamheden nog geen overzicht is te verkrijgen neemt men voor dit jaar deze vergoeding aan. Voor het volgend jaar zal liet bestuur met een voorstel komen. Voorts doet de heer Siesling een onaange name mededccling. De controle commissie heeft reeds aanmer king gemaakt over onbetaald gebleven con tributie doch in werkelijkheid is deze con tributie wel voldaan, doch de bode J. T. heeft deze niet afgedragen en op aandringen van het bestuur is deze nog niet voldaan. T. heeft tot heden de gelegenheid gehad het bedrag aan te zuiveren, en als dit niet ge schied, zal heden (Maandag) bij den Burge meester, zijnde het hoofd van de politie een aanklacht tegen T. worden ingediend. De heer C. J. Bosker doet de opmerking dat T. toch als onsoliede bekend stond. Het bestuur heeft dit niet geweten, en T. is zelfs aanbevolen. Hij heeft„in het eerste halfjaar dc gelden goed afgedragen en hij bracht veel nieuwe leden aan. De Voorzitter hoopt dat het bedrag nog zal binnenkomen. Er gaan stemmen op om door den bode een waarborgsom te laten storten. De bode- instructie wordt opgesteld. De oproep naar sollicitanten bracht 20 aanbiedingen binnen. Dc lieer D. Kooij is van meening dat de vergoedingen te laag zijn gesteld. Het be stuur is die mccning niet toegedaan omdat er 20 sollicitanten op de voorwaarden in gaan. Over dit punt worden nog heel wat mee ningen geuit, doch met de gestelde voor waarden gaat men vooreerst voor een jaar een proef nemen. Mocht verandering nood zakelijk blijken, dan is het bestuur gemach tigd een andere regeling te treffen. Dc heer J. Stijgstra stelt de vraag, wie er voor gezorgd heeft dat hij geen lid meer is? De heer Siesling geeft hierop toelichting waaruit we opmaken, dat S. bij de vroegere begrafonisvereenigiing eerste bode was en daar nu in de nieuwe vereeniging niet toe is getreden. S. kan wel als drager dienst doen. Strijgstra heeft toen getracht op zich zelf begrafenissen te verzorgen, hij plaatste hier voor advertentiën en kwam in concurrentie met de vereeniging. Wc hooren zoo de voor en tegenspraak hierover, waaruit voortkomt dc bepaling dat iemand niet lid van een begrafenisver een iging kan zijn en op zich zelf begrafe nissen verzorgen, volgens het bestuur, ter wijl Stijgstra, het niet neemt, dat hij van eerste bode werd gedegradeerd tot drager. Dc lieer Mast de secretaris geeft dan nog zijn lezing van het geval en zegt namens het bestuur, dat het bestuur zich niet laat beïnvloeden door één persoon. Hierna krijgen we nog een heel debat over het schoonhouden van dc lijkwagen. De heer Stubbe vraagt of het juist is dat mej. dc Wed. Stijgstra voor dit werk ten ach* ter is gesteld. Ook over dit punt krijgen we een over en weer gepraat, waaruit blijkt dat voorheen 15,- vergoeding werd gegeven voor het schoonmaken, later f 18.Mej. Wed. Stijgstra was aangeboden 20.ver goeding en dan moest lid worden van de vereeniging. Na dit eerst aangenomen te hebben heeft zij een paar dagen later er weer voor bedankt, ook al om reden als boven vermeld over baar zoon. Thans doet de lieer H. Doesburg dit werk voor f 18.vergoeding per jaar. J. Stijgstra bedankt als lid. Voorts wordt nog medegedeeld, dat dc contributie in begin Maart a.s. weer zal moeten worden betaald. Hierna sluiting. Naar ons nader werd medegedeeld is met bode T. een regeling getroffen, zoodat een aanklacht nu niet zal worden ingediend. Met auto te water. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is de heer C. Jong uit Schagen met zijn goederenauto tusschen Hippolytushoef cu Óostcrland te water geraakt. De kopjichtcn van den autobcgaven zich plotseling en de bestuurder kon niet verhinderen, dat dc auto, die een vaart van 40 a 50 K.M. had, van den weg in het water kantelde. De heer Jong zag kans uit het vehikel te klauteren en liep gelukkig slechts een paar lichte verwondingen aan de handen op. Hij werd in een nabijzijnde woning ver bonden en keerde per taxi naar Schagcn te rug. De wagen, waarvan dc voorruit gebroken was en welke overigens zoo goed als niet beschadigd werd, kon eerst in den ochtend op den wal worden geheschen. HARBNKARSPEL WAARLAND. R.K. Kiesvereeniging. De R.K. Kiesvereeniging hield haar jaar vergadering ten locale van Wed. G. Stoop. Dc vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer J. Morsink. Dc secretaris, de heer J. Iloebe, leest dc notulen, welke worden goedgekeurd. Hierna volgt jaarverslag van den sccreta- risc waaruit blijkt dat dc vereeniging onge veer 300 leden telt. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester blijkt, dat de rekeningen en be scheiden een batig saldo aanwijzen van f28.68. Hierna volgen nog eenige medcdcclingcn uita het Bestuur inzake diverse voorstellen door verschillende vcrecnigingen op dc ver gadering van den Rijks Kieskring voorge dragen. De voorzitter spreekt vervolgens nog een woord van dank aan dc op dc vergadering aanwezig zijnde raadsleden voor de verrich tingen door hen in het afgeloopcn jaar ge bezigd. Rondvraag. Dc heer A. Blank zegt dat het te betreuren is, dat een paar raadsleden vóór het voorstel tot aanstelling van een controleur voor dc werkverschaffing hebben gestemd. Dc heer C. Bakker verdedigt het stand punt dezer raadsleden. Verschillende leden voeren hierover het woord. Dc lieer S. Jong vraagt of vanwege het Bestuur een schrijven kan worden gericht aan den Raad der gemeente met het ver zoek een steunregeling te treffen voor dc kleine op zicli zelf staande tuiiulertjes, welke er zeer slecht aan toe zijn. Aangezien deze zaken bij B. en W. aan hangig moeten worden gebracht, acht de vergadering het toch beter, dit adres te richten tot den Raad der gemeente. Er worden nog cenigc zaken van meer huislioudclijkcn aard besproken, waarna sluiting. verdrijft U wondersnel cachets mijnhard' Koker 12 cachets SOct. Proef doosje 2 stuks JOct. COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK. In hotel de Roode Leeuw werd een alge- meene ledenvergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank gehouden. De heer C. M. Winder, voorzitter van don raad van toezicht, opende de vergadering met een woord van welkom. Spreker wijdde enkele gevoelvolle woorden aan de nage dachtenis van wijlen den heer D. Duin Sr., die zooveel jaren zijn beste krachten had gegeven aan het welzijn van dc bank. Dc notulen werden goedgekeurd. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de rentcstandaard gehandhaafd blijft op 3 voor spaarders en" 4 voor leeners, met dien verstande dat 3*4%, die gold voor het geld, dat een jaar vaststond, ook teruggebracht wordt tot 3 Jaarverslag. Het jaarverslag over 1937 behoefde niet in mineur gesteld te worden. De met f 160.000 verhoogde omzet was echter niet te danken aan gunstiger omstandigheden in den tuin bouw, maar aan het vreemdelingenverkeer. De zaken van de bank stonden buitenge woon goed. Verslag financieele commissie. De financieele commissie rapporteerde bij monde van den heer C. A. Bcudekcr. dat zij de boeken en bescheiden in de beste orde heeft bevonden en adviseert tot décharge van den kassier. Winst- en verliesrekening en balans. De winst- en verliesrekening met balans over 1937 gaf in ontvangsten en uitgaven een totaalcijfer van f513526,81 en een winstcijfer van f436.76. Het reservefonds bedroeg f 13202,64. Op voorstel van het bestuur en raad van toezicht besloot de vergadering de winst over 1937 op dc reserve te plaatsen. Tot lid van de financieele commissie werd benoemd de heer C. Geus. Verkiezingen. Het aan do keurt van aftreden zijnde be stuurslid, dc heer J. Kaag, werd bij accla matie herkozen. In dc vacature, ontstaan door het overlij den van den heer D. Duin Sr., werd voor zien door de verkiezing van den heer W. Scvenhuysen Pz. Tot lid van den raad van toezicht werd herbenoemd het aan de beurt van aftreden zijnde lid, de.bper C. M. Winder. Wegens vertrek uit de gemeente werden eenige leden van liet ledcnrcgister afgevoerd. Dc rondvraag leverde niets bijzonders op. Hierna sluiting. W1ER1NGERWAARÜ I In studie. De Tooncelvcreeniging D.EV. heeft in stu dio het mooi tooneelstuk in 4 bedrijven, ge titeld „Dc Dochters van Haseman". Dit zal in 't laatst van Februari 2 maal voor den Bond voor Staatspensionnecring worden op gevoerd. Propaganda-avond Landbouw en Maatschappij. Dc afdeeling Wicringerwaard .van Land bouw en Mij. hield Zaterdagavond in de zaal van den lieer R. Breed een propaganda- avond, welke zeer matig was bezocht. Burgemeester Kaan, ais voorzitter van L. en M., was dan ook zeer teleurgesteld over deze opkomst. In 't bizondcr werd welkom §eheeten Ds. Eggink van Zuiderwoudc, die als gast tegenwoordig is, en aan wicn het te dan ken is, dut hier een jeugdclub is opgericht. Voorzitter releveert dan in het kort hoe de afdeeling 5 jaar geleden tot stand is geko men. destijds dc 2c afdeeling in N.-Ilolland. L. en M. ondervindt wel tegenwerking op 011- juisten grondslag. Dan is liet woord aan den heer J. Saai die een inleiding zal houden over het doel van L. en M. Spreker begon te vertellen dat voor den oorlog boer ena rbeider tevreden konden zijn. Met den oorlog begon dc overheid er zich mee to bemoeien. Na 1918 toen vooral gebrek was, kon Nederland goede prijzen bedingen. Toen in 1929 de crisis aanbrak, was het met de bodemproductic mis en het was in 1932 onze bekende Jan Smidt, die ons den weg heeft gebakend, welke wij uit moeten. In duidelijke bewoordingen werd door den heer Saai uiteengezet dat kleine cn groote boeren, arbeiders en middenstan ders allemaal bij elkander behooren in Land bouw cn Mij. L. cn M. vraagt een sociale rechtvaardig heid. Er moet meer eenheid in ons volk ko men. Dit wordt ook op den cursus te Bak- keveen gcleeid, waar het cultureele werk in goede handen is. Welvaart krijgt men al leen door onze productie zoo hoog mogelijk op te voeren. Ten opzichte van het Christendom zeide de heer Saai: Wanneer dc zich noemende positief christenen wat minder te koop lie pen met hun positief christendom en zich wat meer als ware christenen beloonden, zou het cr met de sociale gerechtigheid, dat een van de peilers is van het christen dom, in ons vaderland heel wat boter uit zien. Spr. eindigde tenslotte met do zelfde woor den dit in 1916 in een donkeren nacht door de menschen uit Anna Pauldwna werden geroepen, n.1.: Menschen wordt wakker, 't water komt! Inmiddels waren ook eenige leden van een Jeugdclub uit Wijde Wormer gearri veerd, die door den voorzitter alsnog van harte welkom werden geheeten. Van de gelegenheid om van gedachten te wisselen, werd door verscheidene personen gebruik gemankt en waarbij vooral tot ui1 ting kwam dat middenstanders ook wel PROGRAMMA DENSDAG 1 FEBRUARI 1938. Hilversum I, 1875 en 415,5 m. AVRO-Uitzcnding. 11.00—11.30 v.m. en 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Piano en viool. 11.00 Paedagogische causerie. 11.30 Omroeporkest. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.00 Orgelspel en zang. I.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Omroeporkest. 2.45 Kniples. 3.45 Zang en piano. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Aeolian-orkest. 6.30 Psychologische causerie. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.20 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.00 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.45 Actualiteitsflitsen. II.00 Berichten ANP. Hierna AVRO-Dans orkest 11.4012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301,5 m. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.20 Radiotooneel. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten, m.m.v. solist en gramofoonmuziek. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.05 Het KRO-Kamerorkest. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 KRO-Orkest (Om 5.45 Felicitatiebezoek). 6.40 Esperantocursus. 7.00 Berichten. 7.15 „De sociaal-economische ordening in het Derde Rijk", causerie. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Stedelijk Orkest Maastricht. m.m.v. so list (Om 9 00 Gramofoonmuziek.) 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. 10.40 De KRO-Melodisten, m.m.v. solist. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. degelijk bij L. en M. thuis behoorden. Na een halfuurtje pauze werd door 'de leden van de Jeugdclub een tooneelstukje opgevoerd, getiteld: ,.De nood der tijden". Dit is een echt propagandastuk. In aanmerking genomen dat het door dilettanten werd opgevoerd, liep 't heel aardig van stapel. Het was een goedge slaagde propaganda-avond. KOEGRAS JULIANADORP. Vereeniging „Vooruitgang zij ons Streven". Jaarvergadering. Zaterdagavond werd door bovengenoemde vereeniging de Jaarvergadering gehouden in bet café ,,'t Centrum" van den heer H. \V\ Veul, alhier. Er waren slechts 11 loden aan wezig. Dc Voorzitter, de heer KI. Bregman, open» de, waarna de notulen van den secretaris, den heer J. J. Gaakecr Pz. werden vastge steld. Jaarverslag 1937, De secretaris bracht het jaarverslag uit. Vervolgens werd stilgestaan bij de vele medewerking, die steeds van meerderen on dervonden was. Maar toch is het noodig de aandacht op vele zaken gevestigd te houden. Wij noemen daar het onlangs afgesloten Collectief contract tusschen werkgevers en werknemers, waarbij bepaald is, dat bij ziek te 80% van hot loon wordt betaald. Maar de 3 carenzdagcn en de ontbrekende 20% daar spreekt men niet meer van. Maar bij „V. z.o. S." kan men daarvoor terecht. Tenslotte nog eenige cijfers over het. afge sloten jaar 1937. Het jaar begon met zware uitgaven, maar herstelde zich in den loop weer, zoodat er een overschotje was. Con tributie en uitkeeringen bleven dezelfde, Al leen de uitkecringsduur werd ingaande 1 Juli 1937 gewijzigd. Er zijn thans 16 dona teurs, en 51 leden w.o. 5 vrouwen. Er zijn 14 klassen voor contributie cn uitkccring. Er hadden 10 ziektegevallen plaats met 266 uit keeringsdagen en f 639 ziekengeld. Het be zit per lid bedraagt f S9. In 1937 behoefde van de Zickentcnt geen gebruik te worden gemaakt. De Voorzitter betuigt namens dc vergade ring den samensteller dank voo'r zijn keurig verslag, dat onder algcmcene instemming wordt aanvaard. Rekening cn verantwoording over 1937. De Raad van Toezicht doet bij monde van den lieer P. Verver rnededeeling van den fmaneieclen toestand, er aan toevoegende dat alles in volmaakte orde is bevonden. De. totale vooruitgang over 1937 bedroeg f 104.85, doch de uitgaven konden door de Ontvang sten niet gedekt worden, maar de renten en de donateurs zorgden voor het surplus. De vergoeding voor Voorz. Sccr. en Penn. voor 1938 worden op liet oude bedrag gela- Bestuursverkiezing. De aftredende heeren H. J. Spanjaard en J. X. Siccker worden met op één na algcmcene stemmen herbe noemd. Raad van Toezicht. Het aftredende lid de heer P. Verver wordt eveneens herkozen. Hierna sluiting. Daarna volgde nog do verdeeling der be stuursfuncties welke over de komende pe riode, weer in dezelfde handen bicven.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5