Kinder wagens Voor afbraak te koop fa. Schmalz het HEERENHUIS Hoornsche Crediet- Effectenbank N.V. Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. EXPOSITIE „AGA" FORNUIZEN Kinderstoelen Wiegen Kinderledikanten Babyboxen Boxmatrassen en Uw geheele Baby- uitzet koopt U het beste bij Schagen Zij raakt niet uitgepraat HEUSEVELDT N.V. Telef. 4170 K#3 ALKMAAR Oudegracht 297 HOORN Dal 8 SCHAGEN Torenplein E 76 Alle Bank- en Effectenzaken. Moderne Kluisinrichting. gevestigd te Alkmaar. Agent te Schagen: de heer P. Lap. Met ingang van 1 Februari 1938 vergoeden wij aan Credi teuren in rekening-courant en voor Deposito met een dag op zegging 1 4 pCt. Gevraagd: 2e ZADELMAKERSKNECHT 'of halfwas) en een Jongen, welke in het vak opgeleid wil worden. Directe in diensttre- ding. C. BREET, Zadel- en Zeil makerij, Noord A 37, Schagen. over haar AGA-won derfornuis. Zij is één van die gelukkige huisvrouwen die dag in dag uit profiteeren van die geniale uitvinding van den Nobel prijswinnaar Dr. DalènHet AGA- fornuis! Het fornuis waar GESLAAGDE cakes, taarten en andere lekkernijen uitkomen en voedsel dat malscher en voedzamer is, waarbij indrogen, aan branden of overkoken is uitgesloten. Dat AGA-wonderfornuis verbruikt (bij ge bruik voor zelfs 12 pers.) niet meer dan fl. 1.75 per maand aan brandstof. U zult het met ons eens zijn dat U daar meer van moet weten. Wij zenden U gaarne alle inlichtingen. In onze étalages HOEK VAN DEN BOSCH STRAAT exposeeren wij thans verschillen de typen „AGA" WONDERFORNUIZEN. Zoowel voor huishoudelijk gebruik als voor groote inrichtingen. Het „AGA" fornuis is thans het aange wezen fornuis voor alle goed ingerichte woningen. Pensions, Restaurants en groote inrichtingen. Het „AGA" fornuis geeft een enorme be sparing, welke op den duur grooter is dan de oorspronkelijke aanschaffingskosten. Het „AGA" fornuis brandt dag en nacht door en staat steeds voor het gebruik ge reed. Het „AGA" fornuis biedt de grootste voordeelen in comfort en resultaat ten op zichte van alle andere fornuizen. In ons bedrijf is dagelijks een „AGA" fornuis in gebruik te bezichtigen en wordt gaarne door ons gedemonstreerd. Tal van referenties staan ons ten dienste. Alleen-vertegenwoordiger v. Alkmaar en Noordelijk N..Holland staande aan de Laan te Schagen naast de drukkerij van Trapman N.V. Aanbiedingen schriftelijk voor 3 Februari a.s. in te zenden bij den heer Chr. DEK KER, Plantsoen, Schagen, waar verdere inlichtingen zijn te bekomen. N.V. De Heldersche Graan- en KunSt- mesthandel voorheen C. R. Keyser Co., Binnenhaven 64. TeL 106. DEN HELDER. Vrijblijv. noteering af magazijnen op onze bekende condities: (franco thuisbezorgd tegen matige vracht). Laplatamais f 7.90 Maïsmeel - 7.55 Gerstemeel van zware gerst - 8.20 Boonenmeel - 8.10 Maisglutenmeel „DE BYENKORF" 7.90 Voertarwe, Inlandsche witte - 9.— Haver - 7.10 Chevaliergerst geschoond - 8.10 Voerrijst (Paddie geschoond f 7.60) - 9.50 Gemengd Kippenvoer - 8.50 OCHTENDVOER C.R.K. - 10 10 Varkensmeel A f 8.40 B f 8.30 C - 8.10 Kalvermeel met mineralen A f 10.20 B - 9.70 Koeienmeel. 20-22°/# x.v. eiwit, 5-7 vet - 8.65 Koeienbrokies 20-22°/, z.v. eiwit. 5-7"/ vet - 8.55 Kocienmestmeel A (melkend vet) - 8.50 Koeienmestmeel B (droog vet) - 8.25 Murwe Lijnkoek W.L., in kisten, netto 12% vet - 11.— Qem. KOEKIES „WESSANEN" - 8.90 longveekoekjes idem - 8.70 Victorie koekje Pijl 27—29°'e. en v. met mineralen - 8.70 Paardenbrokies Pijl. met mineralen - 8.60 Gebr. Amerikaansche Lijnkoek - 9.50 Gebr. Zaansche Voorslaglijnkoek (vette f 10.201 - 9.50 Lijnzaadschilfers SYPESTEYN e.a. - 9.60 Gebr. Grondnotenkoek 55% (Murwe bT'< f 9.60) - 8.45 Grondnootschilfers 55% - 8.55 Gebr. Cocoskoek, blanke - 9.10 Soyaschroot Inlandsch 8.40 Gebr. Palmpitkoek - 8.30 Gebr. Sesamkoek, Inlandsche - 9.— Katoenzaad meel 49% Bolted-Texas - 7.90 Protospulp 30—35 suiker. (Roosendaal f 6.—) - 6.65 Gedroogde Bostel - 6.70 Tarwezemelen 7.60 Tarwegrind - 7.60 Vischmeel „Hollandia" (Haringmeel 11.20) - 12.50 Diermeel SCHAGEN (Carnarina N.S. II 50) - 10.20 üelftsche Voederkalk igesdbd krijt i 1.80) - 7.- TURFMOLM per pak - 1.35 Per 100 K.G. Gemalen en gebroken bruto voor netto. MAAL- EN PLETLOON van granen I U.30 per 100 K.G. Vraagt prijzen van Kanstinejf, Zaaigranen, en -zaden. Gewacht een lading turfmolm, na aankomst bij min stens 10 pak f 1 15 per pak franco bezorgd. 31 lanuari 1938 Uit Bergen BERGEN JAARLIJKSCHE UITVOERING VAN BE QUICK. Heel wat beter geslaagd dan het vorige jaar. Voor een stampvolle zaal van de Rustende Jager gaf Zaterdagavond onze plaatselijke gyrnnastiekvereeniging Be Quick haar jaar- lijksche uitvoering. Na een keurigen opmarsch met clubvlag en vaandel, sprak de voorzitter, de heer P. Blokker oen kort openingswoord. Nadat spr. allen een prettigen avond had toegewenscht, werd begonnen met de afwer king van het, uit niet minder dan 21 num- mers bestaande programma. Wij doen hier en daar een greep en moe- ton dan direct beginnen met te constateeren dat deze uitvoering beduidend beter was verzorgd dan die van het vorige jaar. En daarvoor onze oprechte hulde aan den directeur, den heer van Zoonen en zijn me dewerkster en medewerkers. Jammer, dat de oefening van de jongens der A. klasse welke op de opening volgde, beslist slordig was. Vooral het opkomen liet veel te wen- schon over. Maar er viel daarna zooveel goeds te ge nieten, dat we dit minder goed geslaagde nummer gaarne op den koop toenamen. De ochtend-g.vmnastiek van de kleuters was een prachtige vondst van den directeur die met de kleuters heel aardige en ook nuttige oefeningen deed. Zeer goed waren klassikaal brug van de meisjes A en de vrije oefeningen van de meisjes B. Ook de staafoefeningen van de jongens B konden onze goedkeuring wegdra gen ofschoon ze niet smetteloos waren. Na de pauzo huldigde de voorzitter met eenige hartelijke woorden den directeur, die gedurende 10 jaren het directeurschap be kleedde en Be Quick had helpen groot ma ken. Onder daverend applaus werden den heer Van Zoonen een horloge en een doos sigaretten aangeboden, terwijl voor mevr. Van Zoonen die niet aanwezig kon zijn een fraaie bloemenmand werd aangedragen Van het gedeelte na de pauze noemen we als de best geslaagde nummers den boeren dans, welke buitengewoon origineel was de vrije oefeningen van de heeren en het brug- werk van de dames der le afdeeling. Als hoogtepunt van den avond volgde het hoog- rek van de heeren. We noemen vooral den nog jeugdigen Jan Timmerman; voorts Piet van Exter en als de allerbeste wel Joost Ot ten. Was het wonder, dat telkens opnieuw het applaus door de zaal klaterde? Een geanimeerd bal besloot den avond. GEMEENTERAAD. Zooals wij alreeds hebben gemeld, komt de Raad dezer gemeente morgenavond om half aoht in openbare vergadering bijeen, ter behandeling van de ondervoegen de agen da. Vaststelling der notulen vergaderingen 16, 24 November en 21 December 1937. Inge komen stukken en mededeolingen. Voorstel van B. en W. om de verordening tot afschaffing van de personeele belasting, naar den grondslag biljarten, met ingang van 1 Januari 1939 in te trekken. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een regeling omtrent de verzekering van de gemeentegelden tegen de benadeeling door plaatselijke ambtenaren en bedienden of door anderen. Voorstel van B. en W. te besluiten, ten behoeve der gemeente, voor den dienst 1938 en naar gelang van behoefte, tijdelijk kas geld te leenen tot een totaal bedrag van ten hoogste f 150.000. a pari, tegen een ren te van ten hoogste boven het wissel- of promessedisconto van de Neder la ndsche Bank, en overigens op voorwaarden, als in concept-besluit vermeld. Voorstel van B. enW. tot wijziging der gemeentebegrooting over het dienstjaar 1937 Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening op de invordering van besmettelijke ziektegelden. Benoeming van 3 leden van het Burger lijk Armbestuur, wegens bedanken van den heer J. Ris en wegens periodieke aftreding der heeren' P. Bosse en S. M. Dingerdis. Benoeming van een gemeente-schoonma ker voorloopig voor één jaar. Benoeming van een gemeen te-werkman, voorloopig voor één jaar. Ronddraag. Benoeming gemeenteschoonmaker, Voor de benoeming van Gemeenteschoon maker, voorloopig voor den tijd van een jaar, hebben B. en W. de navolgende aanbeveling opgemaakt: 1. G. J. Roozendaal-geb. Glorie, Nesdijk 20 en 2. J. Bakker, Stroomerlaan 22. Benoeming Gemeente-werkman. Voor de benoeming van Gemeente-werk man, voorloopig voor den tijd van één jaar, bieden B. en W. den Raad de volgende voor dracht aan: 1. J. J. Akerboom, Leo Gestel weg 20 en 2. S. J. Schouten, Oosterweg 30. De aanleg van het Militaire Vlieg veld. Maar de Bergensche arbei ders hebben weinig kans. De Minister van Defensie heeft een schrij ven aan den Raad doen toekomen, waarin wordt medegedeeld, dat om der gevolgen wille het niet mogelijk is de aannemers der uit te voeren werken, betreffende den aan leg c.a. van een militair luchtvaartterrein te verplichten een zeker percentage arbeiders uit Bergen in dienst te nemen, dan wel nij het aannemen van werknemers gebruik te maken van het plaatselijk bureau van Ar beidsbemiddeling. Burgerlijk Armbestuur. Wegens het aftreden van den heer J. Ris, als lid van het Burgerlijk Armbestuur, bie den B. en W. den Raad de volgende aanbe veling aan: 1. P. Modder; 2. M. J. van Gulik. Wegens periodiek aftreden van de heeren P. Bosse en C. M. Dingerdis, wordt de vol gende aanbeveling aan den Raad voorgelegd: 1. P. Bosse; 2. P. Blokker en 1. M. C. Dinger dis en 2. H. Burgering. SINT MAARTEN 35-jarig bestaan van de afd. van den Bond voor staatspension- neering. Voor een tjokvolle zaal van den heer Zwakman herdacht de afd. van den Bond voor Staatspcnsionneering haar 35-jarig be staan. Toen wij de extra versierde zaal be traden klonken de vroolijke tonen der mu ziek van „de Bonte avond"club ons reeds tegemoet. Toen Voorzitter opende, sprak hij zijn groote genoegen uit over de overgroote be langstelling voor dezen avond. Een 40-tal genoodigden, leden der zusterafd. en Fede ratiebestuur, werd een extra welkom toege roepen benevens den burgemeester en pers. Nu volgde samenzang, welke direct de stemming erin bracht. Door den heer Schut, secr. der afd. werd een overzicht gegeven van de in de afge- loopen 35 jaar verrichte werkzaamheden. Hieruit bleek, dat de heer P. Appel geduren de al dezen tijd als penn. had gefungeerd, dus ook voor hem een jubileum. Door den Voorzitter werd vervolgens de penningmeester gehuldigd. Als blijk van waardeering werd hem een mooie leuningstoel (fauteuil) aangeboden. Door voorz. werd thans gelegenheid gege ven om de afd. en den heer Appel te com plimenteeren, waarbij de heer Sloof uit naam van zijn buurtje een toepasselijk gedicht voorlas, waarin jubilaris Appel als bestuurslid maar ook als de behulpzame buurman werd herdacht. Als blijk van vvaardeering werd hem een prachtige mand met fruit aangeboden. Hierna verkreeg burgemeester het woord, die in een korte rede afd. en den heer Ap pel complimenteerde. De heeren Borst van N. Niedorp, Kooij van Heerhugowaard, Woudenberg. Schagen. v. d. Kolk, Wicringerwaard. Romar. Win kel, alen bestursledcn hunner plaatselijke afd., complimenteerden de jubileerenden De heer Zeeman, afd. Kolhorn, bood den penningmeester een mooie wandelstok met zilveren handvat met inscriptie aan. (Da verend applaus). De heer C. de Vries, voorz. der federatie, sprak nu en richtte in het bijzonder het woord tot den heer Appel, die tevens 20 jaar in het 'Federatiebestuur zitting heeft en »ich ook daar als goed kameraad heeft doen kennen. Een herinneringsmedaille wordt hem hiervoor uitgereikt en door den heer de Vries op de jas gespel. Applaus. 1 HET AGA-FORNUIS, WARENHUIS HEUSEVELDT, ALKMAAR. Van oudsher stond tegenover gas en êlec- triciteit voor zoover deze in aanmerking kwamen voor verwarming het fornuis. Degene nu, die zich er van wil overtuigen, hoe het fornuis zich in dezen concurrentie strijd heeft ontwikkeld tot iets wat met recht een wonder van techniek mag wor den genoemd, raden we aan een bezoek te brengen aan het Warenhuis Heuseveldt, Alkmaar, dat op het oogenblik etaleert met het AGA-fornuis. Wat hier door den Zweed Gustav Dalin is bereikt, grenst inderdaad aan het ongeloof lijke. Op het fornuis bevinden zich twee kookplaten, waarvan de eene doorloopend een temperatuur heeft van 400 gr. C., de an dere een temperatuur van 250 gr. C. Voorts bevindt zich in het fornuis een waterreservoir van 40 L., waarin zich door loopend kokend water bevindt, terwijl een braadoven aanwezig is van 250 gr. en een kookoven van 100 gr. Het merkwaardige is echter de buitenge woon geringe hoeveelheid brandstof, die noodig is om dit fornuis te stoken. Het nut tig rendement is opgevoerd tot de onge kende hoogte van 80—85 en, ofschoon het fornuis dag en nacht brandt, verbruikt het per etmaal niet meer dan 3 a 4 kg. cokes of anthraciet. Zoodat men voor een bedrag van f20 a f25 per jaar zooveel kan koken, bakken, braden, strijken, inmaken als men wil. Het klinkt onwaarschijnlijk, maar men overtuige zich. De heer Zwakman Jr. en de heer Loe- vens, grimeur, brachten hierna woorden van hulde aan bestuur, enz., dat gepaard ging resp. met een mandje fruit en een levende plant. Het officieele gedeelte was hiermede ge ëindigd en thans werd overgegaan tot het propagandistische gedeelte en wel de opvoe ring van het prop.-stuk „Vreugdevuur", spel naar het leven in 3 bedrijven van F. A. Gecnsen. Zij, die onze prop. club kennen, weten dat deze iets goeds kan presteeren en ook nu hebben ze ons weer ten volle voldaan. De rol van boer Helmers werd schitterend vertolkt even als die van Marie Helmers terwijl Mina zich in baar spel als een hate lijke egoïstische vrouw deed kennen op een wijze, die allen lof verdiende. De vrouw van Helmers speelde haar rol op voorbeeldige wijze terwijl de kleinere rol len liet geheel volmaakten. F.r volgde nog een mooi tableau, geheel door den heer Appel uitgedacht en opgesteld en ook dit gaf weer een blijk van vriend Appel's kunnen. Het was mooi on had een grootsch karakter. De voorz. sloot hierna het oficieele ge deelte van de bijeenkomst; nog lang bleef men bij muziek en dans gezellig bijeen. AARTSWOUD PLATTELANDSVROUWEN BIJEEN. Vrijdagavond hield de afd. van den Bond v. Boerinnen en andere plattelandsvrouwen een bijeenkomst. Voor deze gelegenheid wns uitgénoodigd de welbekende natuurvriend Strijbos uit Haarlem. Met zijn onderwerp „Zwerftochten door dc natuur" liet hij door middel van prachtige lantaarnplaatjes, ver schillende diersoorten zien en vertelde hier bij van hun leven met hunne eigenaardig heden. Voor natuurliefhebbers was het wel een bijzonder mooie avond. Voorzitster dankte den spreker hartelijk Verder werd nog meegedeeld dat de vol gende keer mej. Boekei te Delfzijl, haar reis indrukken over Finland zal vertellen. Van de opbrengst van dezen avond zal een gedeelte in de kas van de afd. Vacan- tiekolonies worden gestort SPORT O.KB. I—SCHAGEN II. 0—6. In een overigens, sportieven wedstrijd, heeft Schagen met groote cijfers kunnen win nen, hoofdzakelijk wel door het tactische spel van de voorhoede voor de rust. Ondanks de stormachtige tegenwind, wist Schagen toen driemaal te scoren. Het. eersfC doelpunt werd gemaakt door Starrcvcld, nadat Schoorl vier man had gepasseerd en St. met een af gemeten pass zijn kans kreeg. Dirk Schoorl bracht den stand toen al spoedig op 20 en Ruig maakte er 30 van voor Schagen. Ook de achterhoede leverde, vooral voor de pauze zeer verdienstelijk werk. Na de rust, ondanks het windvoordeel, kon de S. voorhoede niet zoo goed op dreef komen, ook al omdat O.K.B. veel beter begon te spelen. Met een mooi schot bracht Broer- sma den stand op 04, daarna zorgdo Schoorl voor nummer vijf en Feenstra schoot, via den O. back, voor de zesde en laatste maal in. De leiding was uitstekend. HOOGWOUD. V.C.L. 2—SIJBEKARSPEL 2 0—6. Het was geen voorspoedige uitwedstrijd voor V.C.L. 2. Zij leverde een onsamenhan gend spel en de drie invallers gaven niet den gewenschten steun. Voor de rust was het een hopelooze vertooning. Sijbek. zat er daarentegen al dadelijk goed op en deed de ruststand met 4—0 in haar voordeel in gaan. Daarna scheen het een oogenblik «f V.C.L. haar ouden vorm terug vond maar er werd niet stand gehouden zoodat Sijbek. met 60 won. V.C.L a—SIJBEK. a, 0—2. Aanmerkelijk beter dan het 2e elftal, brachten de adsp. het er af. Het spel was nog maar nauwelijks begonnen, of Sijbek. scoorde haar eerste doelpunt. Ondanks het voordeel van den wind en de enorme krachtsinspanning wist Sijbek. voor rust dezen voorsprong niet meer te vergrooten. Eerst na hervatting werd nogmaals ge doelpunt. AARTSWOUD 1—SCHELLINKHOUT 2, 2-3 De verwachting dat A. de puntjes thuis kon houden, is niet bewaarheid. Toch heeft A. de kans daarvoor gehad. Schellinkhout heeft A. de puntjes niet maar zoo afhandig gemaakt want de A.-knapen laten zich maar niet zonder meer terzijde schuiven. De stormwind, die over liet veld woei, maakte balcontrolc uiterst moeilijk, wat na tuurlijk aan het spelpeil afbreuk deed.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6