Succes Purmersteijn 2-2 Voetbalmenu Alcmaria doelpunt 4 maal tegen WFC De uitslag werd echter 22. Wanneer we te doen hadden gehad met twee vereenigingen, waarvan er één nog een serieuze kampioenskans had of waarvan er één ernstig in aanmerking kwam voor de laatste plaats, dan zou het stellig onverant woordelijk zijn geweest, dat de leiding was toevertrouwd aan een arbiter, gelyk we in dezen wedstryd aan het werk zagen. Voor de twee tegenstanders was echter weinig te ver liezen of te winnen en we willen deze aan gelegenheid dus maar bedekken met den man tel der liefde. Alcmaria verscheen in een gewijzigde op stelling. Keppel was uit het elftal genomen en zijn plaats op de rechterwing was inge nomen door Gerritse, die daar wel heel wat beter voldeed, die zich echter soms veel te egoistisch betoonde, waardoor o.i. enkele kan sen verloren gingen. Laat hij dit in het ver volg na, dan is de rechtsbuitenplaats ver moedelijk zeer goed bezet. Als spil fungeerde De Grand, die daar een prima partij Met zien. Voor linkshalf fun geerde een nieuweling, Rampen, die uitnemend voldeed en van wien we vermoeden, dat we hem in het vervolg wel geregeld in het eerste elftal zullen aantreffen. Hij zwerft wat veel naar de spilplaats en we houden hem meer voor een back dan een half-back. WFC heeft een jeugdig elftal, waarvan de spelers individueel over veel techniek beschik ken. Gedurende de eerste helft lieten de wit- hemden hen te veel begaan, waardoor gedu rende de eerste drie kwartier de gasten grootendeels hun spel aan de Sportparkbewo- ners konden opleggen. De witte achterhoede, behalve Keuris, die een fenomenaal partijtje liet zien, was zwak en werkte slecht weg, met het gevolg, dat de Zaankanters altijd en altijd maar weer kwamen opzetten. Ook Hel derman maakte er weinig van en in de voor hoede was Schaper de zwakke plaats. Na half-time klopte het veel beter, toen werd er bij het afnemen behoorlijk doorgezet, Koning en Burger raakten er beter in, terwijl Schaper en Helderman als het ware bewezen ln de eerste helft er maar wat met de muts naar te hebben gegooid. En zoo was gedu rende de tweede helft Alcmaria vrijwel voort durend ln den nanval en legden de withemden hun spel op aan, gelijk WFC dat in den be ginne had gedaan. De wedstrijd. Het begin ls sensationeel. WFC trapt af. Alcmaria valt aan, Gerritse zet over naar Hamstra, een voorzet en Schaper doelpunt. Het leek een inmaakpartijtje te kunnen worden, maar nadat Alcmaria nog even het heft in handen had gehad, begonnen de be zoekers uit een heel ander vaatje te tappen. Ze komen gevaarlijk opzetten en Keuris kan enkele malen slechts op het nippertje redden. Over Alcmaria komt een inzinking en de voor hoede der withemden, die bijna voortdurend werkeloos is, moet zich beperken tot enkele plotseling uitvallen. Uit één daarvan denken we Van Wieringen te zullen zien doelpunten. Eén der WFC-backs maakt er echter een partjjtje rugby van en omklemt met beide armen Van "Wieringen's beenën. Deze over treding, die plaats vond binnen de beruchte lijnen en waardoor een doelpunt vrijwel zeker werd voorkomen, leverde Alcmaria echter slechts een vrije trap op van den rand van het strafschopgebied, welke niets opleverde. WFC handhaaft intusschen het overwicht,, zonder dat een tegenpunt komt. Langzamer hand vermindert de druk, Alcmaria schijnt zich te herstellen. Plotseling is dan de beurt weer aan de gasten. Keuris houdt twee ver vaarlijke schoten, een derde echter wordt onverwacht ingezonden door den WFC-links- buiten, ver buiten het bereik van den Alk- maarschen doelman. Na den aftrap is WFC weer in den aanval en even later wordt Keuris voor de tweede maal onhoudbaar gepasseerd. Dan komt Alcmaria er wat beter in. Uit een corner denken we te zien doelpunten, maar de kans wordt verpeuterd. De rust komt met 21 in het voordeel van 'WFC. Na de hervatting zijn de bordjes geheel verhangen. Alcmaria is over het algemeen in den aanval. Toch ontkomt het witte doel na eenigen tijd op merkwaardig gelukkige wijze aan doorboring. Een zacht rolletje rolt juist tegen den doelpaal, rolt enkele centi meters terug, dan ligt Keuris er boven op en is het gevaar afgewend. Na 20 minuten zien we v. Wieringen mooi overgeven aan v .d. Pol, een berekend schot volgt, de stand is 22. Alcmaria komt er hoe langer hoe beter ln. Gerritse doelpunt, doch de scheidsrechter geeft buitenspel. Kort voor het einde een mooie voorzet van Gerritse. Hamstra doelpunt schitterend, doch de scheidsrechter geeft weer buitenspel. Toch denken we Alcmaria nog te zullen zien winnen, want de witten zitten er gewel dig op. Herhaaldelijk nog is het WFC-doel ln gevaar, doch de tijd verstrijkt en het einde komt met een gelyk spel, 22. tfcAaallen Europeesche kampioenschappen kunstrijden voor paren Maxie Herber en Ernst Baler win den den titel voor de vierde achter volgende maal. Op de onoverdekte ysbaan te Troppau zfln gisteren voor 10.000 toeschouwers de Euro peesche kampioenschappen kunstrijden voor paren gehouden. De Olympische kampioenen Maxie Herber en Ernst Baier slaagden er door schitterend rijden in, voor de vierde achtereenvolgende maal den titel te behalen. Weer was het jonge Oostenrijksche paar Ilse en Erik Pausin. de meest gevreesde tegen stander, maar het Duitsche paar was abso luut sterker. %W4trune/i Nieuwe zwemrecords Tjjdens gisteren te Den Haag gehouden zwemwedstrijden zyn 2 Nederlandsche records verbeterd. Corry Kint bracht het record op de 200 meter rugslag op haar naam door dit te brengen op 2 min. 42 sec. Smithuyzen ver beterde ztfn eigen record op de 200 meter schoolslag en bracht dit op 2.47.4. Goed werk van Texel I tegen Zaandijk I Texel in zeer goeden vorm, doch minder fortuinlijk dan de bezoekers. Velen met ons zullen naar het sportterrein zijn gegaan in de veronderstelling, dat Texel met klinkende cijfers zou verliezen. Tenslotte bleek Zaandijk inderdaad sterker, doch byna den geheelen wedstrijd waren twee volkomen gelijkwaardige ploegen in 't veld. Texel 1 had bij aanvang den krachtigen Noord-Wester iets mee, en direct ontstond een zeer sterke druk op het doel van Zaandijk, zoodat dit elftal geheel in de verdediging werd teruggedrongen. De Texelsche backs drongen evenwel hierbij wat al te ver op, hetgeen, toen de wedstrijd een kwartier oud was, een doel punt voor Zaandijk tengevolge had. De snelle midvoor kon niet meer door de backs worden achterhaald! Nu evenwel kwam Texel buiten gewoon krachtig in den aanval, de eene door braak volgde op de andere en slechts aan het uitstekende spel van den keeper danken de gasten, dat de stand bij de rust nog 10 voor Zaandijk was. Even willen we in de periode van overwicht van Texel het buitengewoon harde schot van P. Neijens vermelden, dat via de rechterhand van den keeper rakelings langs den paal vloog! In de tweede helft had Zaandijk den wind mee, doch ook nu was Texel zeer veel in den aanval, meer zelfs dan de gasten voor half time. Bij een misverstand in de achterhoede van Texel kwam de linksbinnen van Zaandijk ongeveer 10 minuten na de hervatting byna in den doelmond in het bezit van den bal en Zaandijk leidde met 20. Nog gaf Texel zich niet gewonnen en de spanning kwam er bizon der in, toen P. Kikkert uit een voorzet van P. Neijens een tegenpunt maakte. Ongeveer 10 minuten voor het einde kwam op eenigszins twijfelachtige wijze het derde doelpunt voor Zaandyk, de scheidsrechter kende het even wel toe. Texel speelde dezen middag een der beste wedstrijden, die ze tot heden in de derde klas heeft gespeeld. De uitslag 13 gaf geenszins de spelverhouding weer. Schagen I-MFC 2-1 De magere overwinning, welke Schagen op de goed partij gespeelde Medemblikkers heeft behaald, mag niet alleen geweten worden aan het minder goede verband in de Spartanen- ploeg het veelal te langzame tempo en het aar zelen bij beslissingen, als snel doortasten een bijna zeker doelpunt berekende. Vrouwe For- tuna had dezen middag bepaald haar hart ver pand aan de bezoekers, en het noodlot achter volgde Schagen! Op dikwijls wonderbaarlijke wijze ontsprong de overigens uitmuntend ver dedigende M.-doelman den dans. Het duo- PeetoomBoontjes leek ons niet zoo zeker als anders, de Moor integendeel, die de laatste weken uit vorm scheen, was er uitstekend in. Scheidsrechter Annyas had een gemakkelijke taak. De wedstryd. Het eerste kwartier zijn geen der beide par tijen bepaald in de meerderheid, veel wordt er niet gepiekerd, bovendien maakt de sterke wind balcontrole uiterst moeilijk. Een fraai schot van de Moor geeft niet het zeker schij nende doelpunt, maar scheert den bovenlat. Direct daarop zet dezelfde speler keurig voor op onnavolgbare wijze kopt Peetoom doel- waarts, maar de M.-keeper slaat den bal nog juist over de lat. Dan gaat de M.-voorhoede er van door en drijft den bal voor Schoorls heilig dom. Onverwacht breekt Lindenberg door en geeft Medemblik de leiding (01). Nog geen minuut later is het Boontjes die uit zeer moei lijke positie op het M.-doel schiet. De bal draait netjes om de paai in het net (11). De laatste tien minuten voor de rust geven een aardige partij voetbal te zien, waarin beide partijen hun best doen verandering in den stand te brengen, zonder resultaat evenwel. Na de rust is er in de S.-ploeg de eerste minu ten weinig verband. Een vrije schop van Scha gen wordt slecht genomen, het gaat leelijk rammelen in de S.-voorhoede en de herhaalde aanvallen op het M.-doel geven geen resultaat. Onverwacht echter scoort Boontjes uit een duel voor doel en het is 21 voor Schagen! Hoewel de thuisclub steeds meer gaat domineeren, zocht zij het teveel in de verdedigingstactiek en voert daardoor de score niet meer op. Ook de aanvallen van M.F.C. loopen op niets uit en als de scheidsrechter inrukken blaast, heeft Schagen het niet verder kunnen brengen dan een 21-overwinning. Nieuwe Niedorp - Andijk 3-3 Wederom geen winst, de kans was er wel. Evenals vorige week tegen de Strandvogels wist N. Niedorp het in haar match tegen An dijk niet tot de zóó begeerde overwinning te brengen. Al met al wordt het voor N.N. iedere week meer oppassen voor de onderste plaats. Op eigen terrein heeft N.N. tot nog toe niet één punt kunnen behalen. Dat moet en kan toch beter! Andijk verdiende de zege volkomen. Was Andijk nu zooveel sterker dan N. Nie dorp? Wel had Andijk versterking uit Andijk II gekregen (het terrein in A. was afgekeurd) en was haar halflinie van heel goede kwali teit, haar voorhoede was zonder tot groote daden te komen, actief en zocht den juisten weg naar het doel. Lange trappen naar de vleugels, waar de links- en rechtsbuiten er voor zorgden, dat de bal vrijwel steeds ge- vaarlyk voor het Niedorper-doel terecht kwam. In de achterhoedes zal weinig verschil geweest zijn. Ondanks alles heeft N.N. zeker weinig minder goede kansen tot scoren ge had dan de blauw-witten, doch behoudens Sepers was er bij de Niedorpers niemand die gevaarlijk voor doel was. Smit was beslist onvoldoende, Kistemaker had als gewoonlijk goede en minder goede momenten, Wit had zijn dag niet, Chatillon deed voor de rust aardig werk, daarna werd vooral zyn plaat sen stukken minder. In de halflinie deden Bregman en Grootes veel goede dingen, Leegwater was echt Leegwater. De ach terhoede was beter als vorige week; van Herwerden's mede spelen beteekende wel een versterking. Pee reboom speelde zéér wisselvallig, evenals doelman Floor. Het zal een kwartier vóór de rust zijn geweest toen Floor door een ver hoog schot gesla gen werd 10. Hier vóór had N.N. eenige goede kansen gehad, zoo had Smit éénmaal kans gezien voor open doel naast te schieten en had van Beek op wonderlijke wyze en kele schoten uit zijn dool geweerd. Na half time, nu N.N. den stevigen wind in den rug had, was algemeen de verwachting, dat de kleine achterstand spoedig zou zijn ingeloo- pen. Andijk dhcht hier echter anders over, vlak na de hervatting wordt een snelle uitval door een tweede doelpunt beloond 20. Met dezen achterstand zag het er voor N.N. niet bijzonder rooskleurig uit. Andijk versterkte haar verdediging en het werd voor N.N. uiterst moeilijk van Beek te belagen. Het was dan ook volkomen bij verrassing, dat N.N. er in slaagde den achterstand te verkleinen 21. Zou N.N. er nog in slagen gelijk te komen? De hoop daarop werd al spoedig den bodem ingeslagen door een derde Andijker goal. Met dezen 31 stand vond Andijk het blijkbaar welletjes; slechts de vleugels en midvoor bleven waar zy waren, de binnen- spelers versterkten de halflinie, en deze op haar beurt vormde een muur voor het A-doel. Bij eenige schermutselingen voor het Andijk- doel had N. geweldige pech, op de meest wonderbaarlijke wijze ontkwam Andijk aan doelpunten. Als een nachtkaars ging de match uit, en was N.N. er niet ingeslaagd haar benarde positie te verbeteren! Slechte wedstryd. In de laatste minuten maakt P. gelyk. Succes mag van geluk spreken, dat zij Pur mersteijn dezen middag niet in super-vorm aantrof, want zij zelf speelde een van haar slechtste wedstrijden. Vooral het plaatsen was, aan beide zijden trouwens, heel slecht, waar aan de straffe wind wel mede schuldig zal zijn geweest. In de tweede helft gaf Succes beter spel te zien, maar door een onnadenkend terugspelen ging de verkregen voorsprong eenige minuten voor het einde weer verloren. Succes had haar opstelling wederom gewijzigd. Het opnemen van Rotgans en Montulet in de voorhoede mocht een versterking worden ge noemd. Iedema voelde zich op de spilplaats niet thuis, door zijn harde werken maakte hij zich als steeds zeer verdienstelijk, vooi'al ver dedigend. Een openbaring mag worden ge noemd het spel van den jeugdigen Doves, die 2 weken terug in Alkmaar debuteerde, vorige week in Amsterdam een zeer goede partij speelde, maar dezen middag een der beste spe lers van het veld was. In duels met den snellen P.-rechtsbuiten bleef hij steeds de meerdere. Keurig wist h(j steeds den bal vry te spelen om deze daarna met forsche trappen goed geplaatst naar de voorhoede te transporteeren. Een veelbelovende kracht! De Succes-backs waren weer goed op dreef. Schotting met zyn ongelooflijken Ausdauer is momenteel een prima kracht. Jammer, dat hij zoo weinig steun kreeg van Jn. Koorn, de rechtshalf, die steeds zijn vleugel te veel vry spel laat, doch daaren tegen in den aanval weer steeds op tijd komt. In het overige deel van de ploeg is de juiste verhouding nog steeds zoek, hoewel een voor hoede zooals dezen middag, Montulet, C. Lont, Schmitt, D. Kuiper en Rotgans, eenmaal op elkaar ingesteld, tot meer in staat moet zyn. Een goede bezetting van de spilplaats zou deze ploeg zeer aan kracht doen winnen. De wedstryd. Met den straffen wind in den rug kon Succes in de eerste helft gemakkelijk meester blyven I van het terrein. Een enkele maal werd het S.- doel door snelle P.-uitvallen belaagd. Ondanks het S.-overwicht was het nog danig oppassen, want heeft niet de ondex*vinding geleerd, dat onder dergelijke weersomstandigheden juist daar de doelpunten komen, waar men deze het minst verwacht? De weinige P.-aanvallen wa ren naar hun aard dan ook wèl zoo gevaarlijk als die van Succes. Reeds spoedig kon S. de leiding nemen. Een ver schot van C. Lont sprong terug van de lat, precies voor de voeten van Rotgans, die on houdbaar scoorde (10). Het P.-doel werd daarna nog tallooze malen onder vuur ge nomen, evenwel zonder resultaat. De spelers gaven weinig fraais te zien, slecht plaatsen, peuterig spel en veel wild heen en weer getrap. De tweede helft. Hoewel Succes, nu tegen wind spelend, uit een ander vaatje ging tappen en direct na den aftrap reeds bij een geweldige doelworsteling haar voox-sprong bijna had vergroot, kon zij niet verhinderen, dat P. gelijk maakte. Nadat P. zich uit den geweldigen druk had losge werkt, moest eerst Posthumus hog in een ge vaarlijke situatie handelend optreden. Een vliegende voorzet geheel van rechts, waarbij de bal vlak voor zyn doel langs suisde, pikte hy keurig voor het toestormende binnentrio weg. Bij een daarop vogendc corner schoot de linksbinnen ineens onhuodbaar in (11). Succes zet goed op en blyft aanvallen. Door zeer fraai spel van Schmitt, die een keurige pass naar Montulet gaf, welke werd benut, heroverde Succes spoedig de leiding (21). Meerdere goede kansen deden zich voor. Bij een vryen schop, op den rand van het straf schopgebied genomen, kropen de Purmeren- ders door het oog van een naald, terwyl een hard schot van Schmitt juist over ging. Ook Lont kon een paar maal goede schoten lossen, waai'mede de keeper veel moeite had. Door slecht plaatsen kreeg de P.-middenvoor plot seling den bal. Hy schoot meteen in en via den paal ging de bal in het net (22). In de resteerende minuten kreeg S. geen kans meer, terwijl P. alles in het werk stelde om nog een overwinning uit het vuur te slee pen en bijna met succes, want een vliegend schot van ver af ging juist over de lat. Beide ploegen mogen met den uitslag 22 tevreden zijn. voor a.s. Zondag K. N. V. B. AlcmariaOSVHRCDe Kexxne- mers; West-FrisiaDWV. SuccesZaandijk; TexelHollandia; AssendelftHelder; De Volewijckers Alkm. Boys. SchagenStrandvogels; Andyk Watervogels; Nieuwe NiedorpAlk maar; DTSBKC; Wieringerwaard MFC. OSV 2—HRC 2. Helder 2Alcmaria 2; Hollandia 2 HRC 3. N.-H. V. B. Held. B. 1Zeemacht 1; Oudesluis 1 Succes 2; HRC 4Petten 1; Helder 3—HRC 5. Schagen 2Strandv. 2; VCL 1 OKB 1; Oudei\d. 1—Sybek. 1; Holl. 4— Hem 1. BKC 2—JVC 1; De Cocksdorp 1— Texel 2; Helder 4—Tex. B. 1. Helder II-HolIandia II 2-4 De thuisclub verliest na een 20- voorsprong. Ook ln deze match heeft Helder het niet tot een overwinning weten te brengen. De oorzaak daarvan ligt wel in hoofdzaak aan de voorhoede, die veel te weinig doorzette en een spelverdeeler miste. Dat kwam vooral uit vóó rust, toen men den stormwind tot bond genoot had. Met een werkelijken middenvoor en minder talmen, zou stellig uit de talrijke kansen meer dan tweemaal gedoelpunt zijn. De withemden speelden, behoudens de hier- voren genoemde, niet bepaald slecht; dat viel best mee. Eerst in de laatste 20 minuten werd dat veel minder, toen men zoo leek het althans er den brui aan gaf en er maar wat van maakteé Vooral het wegwerken was toen slecht. Wat den wedstrijd betreft. Aanvoerder Bur ger won den toss en verkoos natuurlijk het windvoordeel. Het gevolg was, dat de witten de eerste 45 min. het meest in den aanval wa ren, zonder dat evenwel van een insluitpartij gesproken kan worden, want de gasten zaten als duivels op den bal en hun voorhoede ver scheen menigmaal zeer dicht bij het Helder- doel. Het doelgebied aan de stadszijde was zeer moeilijk te bespelen, wat een handicap was voor den Helder-aanval. Mede door te weinig doortasten liep daardoor menige aan val op niets uit. Eerst na 10 minuten kreeg de Holl.-keeper zijn eerste werk na een listige inzet van den middenvoor. Daarbij bleef het voorloopig. De Helder-doelman had het vrij mistig, maar toen de roodwitte rechtsbuiten den bal keurig vrij maakte, en zuiver richtte, scheelde het niet veel of hij was gepasseerd. Drie min. later had de Helder-rechtsbuiten bijna succes met een hoekschop, dien hij wer kelijk fraai voor den doelmond bracht. Maar na 23 min. spelen zou Helder dan toch suc ces hebben. Burger drijft den bal op zijn be kende wijze een heel stuk op en centert naar linksbuiten Henning, die op zijn beurt den bal voor de voeten van den middenvoor „legt", die nu eens wèl op zijn plaats stond en feil loos inschoot. De zelfde speler miste daarna een opgelegde kans door te hoog richten. Er was 35 min. gespeeld toen de linksbinnen den keeper voor de 2e maal passeerde, even eens door goed werk van den linksbuiten. Vlak voor den interval wist Holl. op verrassende wijze tegen te scoren, onder appèl van den Helder-aanvoerder. De 2e helft is er een van Incidenten ge weest en, uitgezonderd het begin, van slechte kwaliteit. Onmiddellijk na den aftrap kreeg de witte middenvoor een kans, die hij ook benutte, maar de doelman stopte goed. Daar na hetzelfde met den Helder-keeper. De weerslag in het Helder-spel kwam, toen Burger na een botsing van verder spelen moest afzien. In de 35 min., die toen nog moesten worden gespeeld, hebben de gasten niet alleen een veldmeerderheid gehad, maar ze speelden ook veel beter. Spoedig waren de partijen op gelijken voet gebracht. Er kwam een andere keeper in het Helder-doel, maar hoewel hij het wel kon. kon hij toch niet ver hoeden, dat de roodwitten de leiding wisten te nemen, zij het met behulp van een der Heider- backs. Het werd zelfs 42. Er moest nog een Heldcr-speler vervangen worden, maar zijn plaatsvervanger kon den bal slechts even aan raken en toen was het einde daar. Oudesluis klopt Schoorl met 2-1 Zonder geluk Zonder geluk vaart niemand wel. En ook Oudesluis zou deze verrassende 21 over winning op Schoorl zeker niet behaald heb ben indien Fortuna niet aan haar zijde ge staan had. Weliswaar heeft Oudesluis er enorm voor gezwoegd en het succes is haar don ook niet zoomaar komen aanwaaien, keeper De Vries heeft echter tot driemaal toe een onbereikbaren bal, soms via beide palen, uit zijn doel zin caramboleeren, die een ieder in het net meende te zien belanden. Boven dien speelde Schoorl beter voetbal. Toen beide partijen met een invaller aftrap ten, had Oudesluis den sterken wind in den rug. Maar ook nu kwam de waarheid tot uiting, dat zulk een voordeel maar zeer be trekkelijk is. Wel zweefde de bal meestal op de S-helft. Schoorl had toch het beste van het spel en wist zich onder Henneman's krachtige spilpartij zoo goed te handhaven, dat Oudesluis bij rust slechts een 10 voor sprong bezat. Na vele vnxchtelooze pogingen, waarbij linksbuiten Silver opviel en midvoor Slikker wat actiever had kunnen zijn, schoot J. Nannis zuiver in den uitersten hoek (10) Slikker loste van dichtbij nog een hard schot, maar de kleine S-keeper keerde het leder zeer fraai. Gezien het spel van de eerst helft zag het er duister uit voor Oudesluis. En toen Klop bij een der eerste aanvallen reeds gelyk maakte, hadden we DOSKO's dagen reeds geteld. De Öudesluizers dachten er echter anders* over. Van dat oogenblik lieten de zwarten pas zien wat ze waard waren. De achterhoede en halflinie hielden vast alsof het leven er afhing en zoo wist men niet tegenstaande Henneflian het middenveld be- heerschte, tot een paar gevaarlijke tegenaan vallen te komen bij een waai-van S. Slikker zich ineens van een back wist te ontdoen en met een fcuiver schot doelpuntte (21). Er was echter nog een halfuur te spelen en nie mand verwachtte, dat deze goal de beslissing zou blijken te beteekenen. Onophoudelijk was Schoorl in den aanval. De zwarte verdediging stond echter als een muur. Uitblinkers noe men we niet. Allen deelen in de eer de goal schoon te hebben gehouden. Toch zou dit niet geschied zijn als niet een paar schoten van Schoorl's aanval op de meest wonderbaarlijke wijze via het houtwerk uit de goal waren ge sprongen en als Schoorl kalmer en meer systematisch te werk was gegaan. Miste men Korver Alzoo zorgde Oudesluis weer eens voor een veiTassing, die groote teleurstelling bi-acht in de Schoorl-gelederen. Doch behalve dat men Schoorl de eer moet geven de best voetballen de partij te zijn geweest, toonde ze zich een goed verliezer. Scheidsrechter van Duyse leid de uitstekend. fi-oJcien Schmeling wint op punten van Foord Groote meerderheid van den Dult- scher. Kranige tegenstand van den Zuid-Afrikaan. In de Hanseatenhalle te Hamburg heeft de Duitsclxe zwaargewicht kampioen Max Schmeling een overtuigende overwinning op punten behaald op den Zuid-Afrikaan Ben Foord. Schmeling had een duidciyk overwicht, vooral in de laatste ronden, doch Foord verweerde zich kranig, hy in casseerde de hevigste slagen en gaf steeds opnieuw strijd. De wedstrijd, welke over twaalf ronden ging, werd door vijfentwin tig duizend toeschouwers bijgewoond. Schmeling opende het gevecht met een prachtige geplaatste linksche, op een floret- stoot gelijkend. Even later antwoordde Foord eveneens met een linksche, waarvoor Schme ling moest terugdeinzen, om daarna snel en hard zijn gevaarlijke reclitsche te plaatsen. In de derde ronde had Schmeling de grootste snelheid. Hij verdreef Foord met een linksche haak, om met zijn rechtsche stevig toe te slaan, doch Foord was op zijn hoede, hoewel hij de punten moest afstaan. Foord verliet zich in de vierde ronde op zijr linksche haakstooten, welke echter spoed werden afgeslagen. Schmeling aanvaardde d open strijd en stormde los. Een bewegelijke uitwisseling van stooten vond plaats en de ronde eindigde onbeslist. In de vijfde ronde opende Schmeling met een goede linksche, Foord bereikte zijn doel niet met een lange rechtsche. Hy moest meer in- casseeren dan hy kon afgeven en verloor dan ook de ronde. In de zesde ronde had Foord achter elkaar twee rechtsche in ontvangst te nemen en kreeg een lichte neusbloeding. De ronde was voor Schmeling met groot puntenverschil. In de zevende ronde kon Schmeling met zijn tegenstander doen, wat hij wilde en was hy verre in de meerderheid. In de achtste ronde bond Foord vertwijfeld opnieuw den strijd aan. Hij trachtte met de uitreste krachtsinspanning nogmaals met de linksche te stooten, maar, Schmeling was vlugger en had alle voordeelen. In de negende x-onde herstelde Foord zich plotseling. Met zijn linksche ontwikkelde hij evenveel kracht, als in liet begin van den stx*yd en de Zuid-Afi'ikaan, die even tevox'en geheel verslagen leek, was weer frisch en bereid tot den strijd. Foord kwam dex-halve flink opzetten en kreeg de punten toegewezen. In de tiende ronde bereikte de strijd zijn hoogtepunt. Foord viel opnieuw aan, maar Schmeling sloeg zuiverder en haider, waardoor hy de ronde voor zich besliste. In de elfde ronde zag het er naar uit, dat de strijd vroegtijdig zou eindigen ih een beslis sende overwinning van Schmeling. Hij dreef zijn tegenstander zonder onderbreking voor zich uit door den ring. Foord vertoonde vele wonden, hy wankelde en tuimelde, doch hy bleef, zij het vertwijfeld, tegenstand bieden. In de twaalfde en laatste ronde probeerde Foord een linksche te plaatsen, maar wederom dook Schmeling snel weg, om zijn tegenstander met een serie haaksche stooten te bewerken. Foord was echter niet ten val te brengen. Toen het eindsignaal klonk, was hij weliswaar ge heel verslagen, doch hij was duidelijk voidaan over het feit, dat hij het op deze wijze tot een einde had gebracht. Frankrijk-België Gisteren heeft hèt Fransche elftal te Parijs met 53 van België gewonnen. Nederland-Frankrijk 2-1 Een Nederlandsche combinatie, waarin op genomen de beide Canadeezen Mooney en Gor- don, speelde Zaterdagavond op Houtrust een wedstrijd tegen een Fransche ploeg. Na een spannenden en dikwijls zeer enervee renden kamp slaagden de Nederlanders erin met 21 te winnen, een score, welke reeds in den eersten speeltijd was bereikt en waartoe het brillante spel van Mooney in niet geringe mate bijdroeg.

Schager Courant | 1938 | | pagina 8