Een Prinses geboren I DAGBLAD VOOR HOLLANDSS NOORDERKWARTIER HJCH* Prinses Juliana schonk zoo juist het leven aan een Dochter Een Prinses geboren Oranjeklanken Aether Als een golf van blijde verrukking EXTRA EDITIE. Uitgave- tfer N.V. llitg.-Mij'. „Hollands Noorderkwortier" ci'Coii i*« ut Ieder kind dat ter wereld komt predikt terstond liet Evangelie der Liefde. KARL GUTZKOU. verspreidt zich deze mare door stad en land en overal vertolken klokgelui en vreugdegezang de blijdschap waar mede ons volk dit groote nieuws ontvangt. Nederland bezit weer als Prinses der Nederlanden een directen afstammeling van ons oude Oranjehuis en als ware het door geheimzinnige banden tesaam gebonden, schaart zich ons volk eendrachtig om Neerland's troon. Juichend schalt het Wilhelmus overal ter wereld waar Nederlanders wonen en door redeneering of bij intuïtie voelt ieder onzer, dat de eenheid, die ons volk in Oranje vindt, een kostbaar bezit is, dat ons in staat stelt te midden van staatkundige en economische vèrwarring onze stof felijke welvaart en geestelijke vrijheid te bewaren en te beschermen. Bij het teere, hulpelooze wezentje, dat in het vorstelijk paleis te Soestdijk in haar wiegje ligt, nog onbewust van de roeping, welke het is toegedacht, verblijven thans de gedachten van millioenen menschen, die ieder op eigen wijze en naar eigen inzicht in dit kind begroeten het sym bool van onze nationale eenheid en de toekomstige draag ster van Holland's luisterrijke kroon. Hoog en trots wappert thans ons rood-wit-blauw van de torentransen en terwijl wij ons opmaken om in vreug de en dankbaarheid dit blijde gebeuren te vieren, past ons eenige oogenblikken van ernstige overpeinzing, nu, naar menschelijke berekening, het voortbestaan van de Oranje dynastie is gewaarborgd. Over het koningschap denkt niet elk Nederlander ge lijk! Maar ieder, die ziet hoe de meeste volkeren worstelen met moeilijkheden, die wij niet kennen, met uitwassen, voortspruitend uit de onvolmaaktheid van de menschelijke geest, welke bij ons hun. natuurlijke begrenzing vinden in het hechte fundament van ons Koningsschap, begrijpt, dat het thans geboren Koningskind Neerland's kostbaarste be zit is; een pand der Oranjeliefde ons volk gegeven als leid ster op den weg naar een hooger levensplan. Want ten slotte kan slechts door geestelijke verheffing een betere samenleving worden gevormd en wie zich onbevangen re kenschap geeft van de menschelijke driften, instincten en onvolkomenheden, komt tot de slotsom dat de kostbare eenheid welke ons volk dankt aan het Oranjehuis, de ze kerste weg is om ons te veroorloven te midden van alom dreigende gevaren, te zoeken naar een vreedzame oplos sing van de dwingende vragen van ethischen en economï- schen aard welke de menschheid van deze eeuw zoo heftig beroeren. En zoo predikt naar waarheid het ons thans geschon ken Oranjepand het Evangelie der Liefde, omdat het de tegenstellingen, die zoo licht chaos en broederstrijd veroor zaken, in die, door de historie gelouterde liefde, omvat en verzacht. den Radioprogramma voor den Nationalen Feestdag op de radiozender Hilversum 1. 1575 en 415.5 M. Morgen, op den Nationalen Feest dag zal de aether vervuld zijn van Orahjeklanken ter gelegenheid van de Blijde Gebeurtenis aan het Hof. Over alle zenders zal dr. Colijn om 14.00 uur een rede houden, waarvan te 20.00 uur eveneens over alle zen- dors een heruitzer.tf.Jig plaatsheeit. Alle omroepvereenigingen zenden een speciaal nationaal programma uit, dat als volgt is samengesteld: Voor een Dinsdag, Donderdag of de Maandag 24 Januari, 8.00— 4.00 V.A.R.A. 4.00— 7.20 A.V.R.O. 7.20— 8.00 V.P.R.O. 8.00—12.00 A.V.R.O. 8.00 Wilhelmus. 8.04 Rede door Dr. H. E. van Gelder. 8.24 Bach-Canta- te. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 De clamatie. 10.20 Sopraan en orgel. 11.00 Declamatie. 11.20 Gramofoon muziek. 12.00 Populaire gramofoon muziek. 1.45 Declamatie. 2.00 VARA- orkest en solist. 2.45 „Willem van Oranje", hoorspel. 3.45 Kamerkoor „Pro Musica". 4.00 Feestrede Maj. b. d. W. G. de Bas. 4.30 Orgel en ba riton- 5.00 Oranje-Nassau-cantjte. 5.30 Het Omroeporkest en solisten. 6.30 Reportage. 6.50 Rede. 7.20 Wij- dingsdienst. 8.00 Berichten ANP en Gramofoonmuziek. 8.15 „Een vorste lijke romance", klankbeeld. 9.00 „In het jaar der Oranjes", hoorspel. 9.45 Het Omroeporkest m.m.v. solis te en het Haagsche Matrozenkoor. 10.40 Rede, .De indruk van het be richt in ïndië". 11.00 Eventueele be richten ANP. en Reportage. 11.30 12.00 Gramofoonmuziek. Voor een Woensdag, Vrijdag, Zater dag 8.00— 4.00 A.V.R.O 4.00— 7.20 V.A.R.A. 7.20— 8.00 V.P.R.O. 8.00—12.00 V.A.R.A. 8 00 Openingswoord en Wilhelmus 8.03 Feestrede Maj. b. d. W. G. de Bas. 8.30 Oranje-Nassau-Cantate. 9.00 Reportage. 9.30 Gramofoonmu ziek. 945 Orgelconcert en Zanq. 10.Morgenwijding. 10.15 Vervolg orgelconc. 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 „In het jaar der Oranjes", hoorspel. 11.30 Reportage. (Even tueel van 10.30—12.00 een Kerk dienst). 12.00 Het Omroeporkest m. m. v. soliste en het Haagsche Ma trozenkoor. 12.55 „Een vorstelijke ro mance", klankbeeld. 1.40 Rede „De indruk van het bericht in Indië". 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30. Het Omroeporkest m.m.v. solisten. 3.30 Rede. 4.00 Sopraan en orgel. 4.45 Kamerkoor „Pro Musica". 5.00 Gra mofoonmuziek. 6.00 Rede door Dr. H. E. van Gelder. 6.20 VARA-orkest en solist. 7.20 Wijdinqsdienst. 8.00 Berichten ANP. en Gramofoonmu ziek. 8.15 „Willem van Oranje", hoorspel. 9.15 Bach-Cantate. 9.40 De clamatie. 10.00 Berichten ANP. 10.10 —12.00 Gramofoonmuziek. (Voor het programma van Hil versum II, zie pag. 3) Er is een Prinsesje geboren! Land, laat Uw vreugdekreet hooren! Roep het van daken en toren! Heil, liet Koningskind, heil! Er is een Prinsesje gekomen! Wie kan zijn blijdschap betoomen? Zoete vervulling van droomen, Droomen van vorst'lijken stijl! 't Stralende Ouderpaar lachte, Welkom aan 't innig-verwachte, 'tKind van zijn liefste gedachten: Schat van het hof en het land! Wat de Oranjes ons geven, Goed, bloed, het kostbare leven, Dient steeds het heilige streven: Helpend reik Neerland de hand! Daar komt de Landsvrouwe nader, Sluit mèt de Moeder en Vader 't Kleinkind in 't harte tegader, Dankbaarheid ziet men Haar aan. ,,'K Droeg er de liefsten ten grave Gij, méér dan kostbare have, Troost als een lieflijke Gave Mijn zoo vereenzaamd bestaan." In de verwarring der tijden Mag ons klein land zich verblijden, Juub'lend zijn trouw weer belijden. Die het aan 't Vorstenhuis bindt. Laat heel de wereld het hooren: Er is een Prinsesje geboren! Heil is opnieuw ons beschoren Door een nog hulpeloos Kind. Dat de herauten 't verkonden! Zingt het uit acht millioen monden: Hechter dan ooit is verbonden Nederland met zijnen Troon! Weer een Prinsesse geboren! Land, laat Uw vreugdekreet hooren! Haar kan de glans zijn beschoren Van onze heerlijke Kroon! LIE.

Schager Courant | 1938 | | pagina 1