Kruidenierszaak Vult nu uw fa. Schmalz Moeilijkheden met Uw belastingzaken? Nieuwff Weg naar de Waarlandsbrug Hoornsche Crediet- Effectenbank N.V. linnenkast bij! Accountantskantoor J. EL TE „Veerburg", Anna Paulowna Ontbijtkoek Accountant brengt uw JAARLIJKSE UITVOERING Bouwverordeningen niet nageleefd ALKMAAR Oudegracht 297 HOORN Dal 8 SCHAGEN Torenplein E 76 Alle Bank- en Effectenzaken. Moderne Kluisinrichting. AMSTERDAM, DEN HELDER. Sarphatipark 127. Plantsoenstraat 3. Tel. 24567. Tel. 431. Medewerker kantoor den Helder: H. R. KOUSBROEK, Lid N. L v. A. Belast zich met 't Inrichten en controleeren van administraties, het geven van adviezen in belas tingzaken en het doen van verbeterde belasting aangiften. N.V. De Heldersche Graan- en Kunst mesthandel voorheen C. R. Keyser Co., Blnntnkaran 64. T«L 106. DEN HELDER. Vrijblijv. noteering af magazijnen op onze bekende condities: (franco thuisbezorgd tegen matige vracht). Laplatamais f 7.70 Maïsmeel - 7.20 Gerstemeel van zware gerst - 8.10 Booncnmeel - 8.— Maisglutenmeel „DE BYENKORF" - 7.80 Voertarwe, Inlandsche witte - 8.90 Haver - 7.— Chevaliergerst geschoond - 8.— Voerrijst (Paddie geschoond 7.50) - 9.40 Gemengd'Kippenvoer - 8.40 OCHTENDVOER C.R.K. - 10- Varkensmeel A 8.35 B 8.25 C - 8.05 Kalvermeei met mineralen A 10.20 B - 9.70 Koeienmeel. 20-22% z.v. eiwit, 5-7% vet - 8.60 Koeienbrokjes 20-22% z.v. eiwit, 5-7*/. vet - 8.50 Koeienmestmeel A (melkend vet) - 8.45 Koeienmestmeel B (droog vet) - 8.20 Murwe Lijnkoek W.L., in kisten, netto 12% vet - 10.90 Gem. KOEKIES „WESSANEN" - 8.80 longveekoekjes idem 8.65 Victorie koekje Pijl 27—29®/ e. en v. met mineralen - 8.60 Paardenbrokjes Pijl. met mineralen - 8.60 Gebr. Amerikaansche Lijnkoek - 9.50 Gebr. Zaansche Voorslaglijnkoek (vette 10.20) - 9.50 Lijnzaadschilfers SYPESTEYN e.a. - 9.60 Gebr. Grondnotenkoek 55% (Murwe 57% 9.60) - 8.45 Grondnootschilfers 55- 8.55 Gebr. Cocoskoek, blanke - 9*- Soyaschroot Inlandsch 8.40 Gebr. Palmpitkoek - 8.30 Gebr. Sesamkoek. Inlandsche - 9 Katoen zaad meel 49% Bolted-Texas - 7.90 Protospulp 30—35 suiker. (Roosendaal 6.—) - 6.65 Gedroogde Bostel 6.60 Tarwezemelen f 7.75 Tarwegrind - 7.75 Vischmeel „Hollandia" (Haringmeel t 11.20) - 12.50 Diermeel SCHAGEN (Carnarina N.S. 11.50) - 10.20 Delftsche Voederkalk (geslibd krijt t 1.80) - 7.— TURFMOLM per pak - 1.35 Per 100 K.G. Gemalen en gebroken bruto voor netto. MAAL- EN PLETLOON ran granen f 0.30 per 100 K.O. Vraagt prijzen van Kunatmeaf, Zaaigranen, en -zaden. 7 Februari 1938, Wenscht U advies of bijstand Wendt U dan tot het Boekhoud* bureau van de Holl.Mij.v.Landb. Hoofdkantoor: Anna Paulownastraat 20, Den Haag (Telefoon 394292) B ij kantoor Alkmaar: Landbouwhuis, Kamer 13, Alkmaar (Telefoon 3791) Desgewenscht komen wij U gaarne aan huis bezoeken Vanavond Entree niet-leden 25 cent RAAP mag ook op Uw tafel niet ont breken. Beleefd aanbevelend, Sj. V. d W A L LUTJEWINKEL. Te koop: Durant Sedan de Luxe, in prima staat. Dorpstraat A 61, Winkel. Theedoeken 16-20 Prima AJourdoek 30 Halflinnen doek 32-45 Zuiver linnen doek 60-70-95 Baddoeken 15 Blauw en rood geruit 32 Groote Baddoeken 48-60 Rits Baddoeken 95-1.25 Roode en Blauwe Handdoeken 16-20-36 Grauwe doeken 9-24-28 Prima halflinnen 35-42 Wafeldoekjes, 40/50 10 Wafel handdoeken 28 Sloopen, gezoomd 35-48 Sloopen, met feston 30-38 Sloopen met ajour 55 Graslinnen lakens 95-1.40 PRIMA ONOPGEMAAKT GRASLINNEN 160 c.M. breed, 56 cent. Gekleurde Ontbijtlakens 1.05-1.20-1.30-1.45-1.60 Damast Tafellakens 70-1.40-2.10 Schagen Strikte geheimhouding ver zekerd. Brieven onder no. 144 Bur. van dit blad. Wegens hoogen leeftijd ter overname aangeboden een op een dorp nabij Schagcn. Br. onder letter J40 Bur. van dit blad. Te koop: 12 Oonschapen, keuze uit 25, bij C. OLY jr., Boe- kelermeer, gem. Heiloo. Te koop: Rood bewaarkoolzaad (eigen soort en soort J. Noord- strand.) Gele en Deensch wit Bewaarkoolzaad, tevens prima Herfst wit zaad, alles a f7.50 per pond, bij W. Dekker Hz., Waar land D 1. De Hoofdingenieur-Direc teur van den Provincialen Waterstaat van Noordhoiland maakt bekend, dat de met ingang van 10 Februari a.s. tot nadere aankondi- ging voor alle verkeer met rij. en voertuigen zal zijn Chr. Gym. Excelsior te SCHAGEN houdt 9 FEBRUARI haar in het Noordh. Koffiehuis van den heer SCHENK. Aanvang 8 uur. Een stuit Koemest te koop en mooie blanke MANS- HOLT WIERBOONEN voor de zaai, bij N. W. KAAN, Tweewegen, Wieringerwaard. Tel. 38. Westfriesche Bond van Harmonie- en Fanfare corpsen ALGEMEENE VERGADERING. De Westfriesche Bond van Har monie- en Fanfarecorpsen hield Zon dagmiddag zijn algemeene jaarver gadering in café „Centraal" te Alk maar. Een groot aantal afgevaardigden waren aanwezig. Voorzitter de heer W. .T. Bruul, opende de vergadering. Spr. herinnerde aan het jubi leumconcours te Twisk. Het was een prach tig geslaagd :oncours. Op voorstel van den voorzitter besloot men een gelukwenschtelegram te zenden aan hel Prinselijk Paar. De notulen van den secretaris, den heer D. C. Nijdam, werden vastgeseld. Uit het jaarverslag van den Secretaris bleek, dat het nadeelig saldo van het con cours bedroeg f572.35. Het aantal bij den bond aangesloten ver- eenigin'gen is thans 32, waarvan 26 fanfare' pn 6 harmoniecorpsen» Dit jaarverslag werd aldus vastgeseld. De rekening van den penningmeester sloot op een totaal bedrag aan ontvangsten van f 1455.38, met inbegrip van het beginsaldo van f 1105.21. De uitgaven waren flOÖl.11 ge weest. Het kassaldo was per 1 Jan. 1938 f 453.27. Deze rekening werd op deze bedragen vastgesteld. De vereen. Wieringerwaard had bezwaar tegen bet op het concours optreden van een z.g. „hoogdraad kunstenaar", dat de vereen, geen waardig besluit van het concours vond. De voorzitter wees op de moeilijkheid om het ieder naar den zin te maken. De financieele resultaten van het concours vormden een onderwerp van bespreking. Ge adviseerd werd, dat. het bestuur wanneer de bond er financieel bij betrokken is, er meer rekening mee hield, dat vooruit de kosten werden bepaald, opdat men niet meji voor verrassingen komt te staan. Bestuursverkiezing. Hierna werd de bcstuurverkiezing gehou den. De aftredende heeren W. J. Bruul en .T. Dammes werden herkozen. Beiden namen de benoeming aan. De heer J. Dammes van Twisk, dankte voor de ondervonden medewerking. Het speet spr. zeer, dat het concours zooveel geld heeft gekost. Medegedeeld werd, dat de jury zal be staan uit de heeren M. C. v. d. Roovaart, K. H. Kerkhof en R. Heuckeroth. De vereen. „Crescendo" te Oude Niedorp heeft als lid bedankt. De verplichte nummers voor het Concoui-s van den West-Frieschen Bond 1938 zijn als volgt bepaald: Fanfare: 3e afd.: „Les Eglandines", Villa- longa; 2e afd.: Ouverture ,,d' Antam", G. Guillement; lc afd.: „Les Faucheurs" Ouver ture, L. J. Baudonck; Uitmuntendheid: „Fan tasie Espagnolc", F. A. GevaertJ. E. Strau- wen; Eere-afd.: „Sinfonia Picciola", Felix Boyer. Harmonie: 3e afd.: „Cibelc Ouverture," J. Bajus; 2e afd.: „La Grncieuse" Ouverture, Pb. Vlessing; le afd. Ouverture „Levens strijd", J. Beekhoven; Uitmuntendheid: „No- buchunesor Ouverture", G. Verdi; Eere-afd. „Stenka-Razine," Glazounow. Voorzitter deelde nog mede, dat bij de Bond heeft vertegenwoordigd bij het 50-jarig bestaan van „Harmonie" te Wieringen. Het concours 1938 te Wieringen. „Harmonie te Wieringen stelde voor, bet bondsconcours ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan in haar gemeente te houden, op Hemelvaartsdag 26 en Zondag 29 Mei. De bond heeft 25% aandeel in het batig saldo. Het nadeelig saldo komt voor „Har monie." Dit royale aanbod werd onder applaus aanvaard. De voorzitter van „Harmonie" dankte nog voor de bij het 50-jarig jubileum ont vangen belangstelling van II.B. en leden van den Bond. „Kunst na Arbeid" te Aartswoud stelde voor op het concours geen verplicht num mer meer uit te voeren, doch twee vrije nummers. Het H.B. ontraadt dit voorstel, omdat de vergelijking ook voor liet publick moet blij ven. De heer Pranger (dirigent) Noordschar- woude, was voor het voorstel van Aarts woud, met dien verstande dat. de te kiezen nummers voldoen aan de eischen welke aan de afdeeling kunnen worden gesteld. De afgevaardigde van Den Oever was het met den heer Pranger eens, wijzende op de zeer zware nummers, welke verplicht wor den gesteld. De voorzitter lichtte het standpunt van het H.B. toe. De muzikale waarde van het concours wordt er niet door bevorderd. Na nog ecnige besprekingen werd het voorstel-Aartswoud met 17 tegen 6 stemmen verworpen. „Ons Genoegen" te Wijdcnes stelde voor, een superieure eere-afdeeiing te vormen jnet ingang van 1938. De heer Pranger ried de invoering dezer afdeeling af. Moet het nu nog zwaarder worden? „Harmonie" van Wieringen gevoelde wel voor het voorstel van Wij den es. Voorzitter was het met den heer Pran ger eens. Als' men een superieure afdee ling schept, geeft men te kennen, nog hoogcr te willen gaan. Verschillende afgevaardigden voerden het woord. Het voorst el W ij den és werd met 13 tegen 9 stemmen verworpen. „Kunst na Arbeid' te Zuidsclvarwoude stelde voor de beoordeelingsrubrielcen als volgt in te deelen: 1. Zuiverheid; 2. Tcm- po-rhyhtmiek; 3. Opvatting Voordracht; 4. Fraseering; 5. Dynamiek; 6. Techniek Samenspel articulatie; 7. Klankgehalte; De te behalen cijfers van 110, met plaats ruimte voor opmerkingen der jury. Het H.B. is de wenschelijkheid van deze wijziging tot heden nog niet gebleken. De heer Pranger lichtte het voorstel toe. De heer Pranger deelde nog mede, dat 't de bedoeling is, om een eerste prijs toe te kennen bij 336 punten, een tweede bij-294 punten en een derde prijs bij 252 punten. Het voorstel over de beoordeeling, be halve de aanteekeningen van de jury werd aangenomen. „West-Frisia" te Twisk stelde voor, het cristisch verslag af te schaffen waaraan het voorstel van Zuidscbarwoude voor de aan teekeningen van de jury werd toegevoegd. Deze voorstellen werden verworpen met 1 tegen 9 stemmen. Het bestuur zal nog overwegen of de mogelijkheid voor aanteekeningen voor de jurv zal worden opengelaten. Het voorstel van „Kunst na Arbeid" te Zuidscbarwoude om twee verplichte num mers op te geven, waaruit de corpsen kunnen kiezen, werd breedvoerig hesp ro ken. Het voorstel werd met 18 tegen 5 stemmen aangenomen. Het derde voorstel luidde, om geen cere- wedstrijden meer te houden, maar daar voor een eerc-concert te geven. Niet alleen de muzikale waarde, doch ook de financieele zijde van de concours- gevende vereen, werd besproken. „Harmonie" te Wieringen bracht nog naar voren, de hierdoor geschapen gelegen heid om een marschwedstrijd te houden. Het voorstel werd met 20 tegen 4 stemmen verworpen. Kunst na Arbeid te Zuidscharwoude stel de voor, geen wisselprijs en andore extra prijzen meer te geven of wel deze extra prij zen, maar dan voor harmonie cn fanfare afzonderlijk. Het H.B. meent, dat wanneer medailles van het, Kqn. Huis of het Prov. Bestuur be schikbaar worden gesteld, deze als hooge onderscheidingen dienen te worden gehand haafd. Men stapte van dit voorstel af. Reductie op de feestgidsen voor werkende loden door K.N.A. te Zuidscharwoude voor gesteld, werd niet aangenomen. Aangedron gen werd den prijs der gidsen te verlagen. Het H.B. stelde voor, wederom een wis selprijs in te stellen, nu „Ons Genoegen" te Wijdcnes de vorige definitief heeft gewon nen. In stemming gebracht, werd het voorstel met 16 tegen 7 stemmen aangenomen. Het bestuur werd gemachtigd een wissel- prijs aan te schaffen, tot een maximaal be drag van f 100. Het bestuursvoorstel om het auteursrecht op f 10 per jaar cn per vereeniging vast te stellen, werd aangenomen. Opgewekt werd, de opgaven van de pro gramma's aan Buma op tijd tc doen. De contributie werd bepaald op f 5, nieu we leden f 10, per jaar. De volgende alg. verg. zal te Hoorn wor den gehouden. Na rondvraag volgde sluiting. Uit onze Omgeving W ARMENHUIZEN Werkdadige Naastenliefde. De voorzitter opent de vergadering van Zaterdag in het Patronaatsgebouw niet den Chr. groet, en memoreert in het kort, dat het dit jaar zeer druk is geweest. De notulen worden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Volgens het jaarverslag bedroeg het aantal leden op 1 Jan. 1938 87. Het batig saldo be draagt f74,60, waarvan f66,44 geplaatst is bij de Boerenleenbank alhier. Bij verkiezing van een bestuurslid werd de heer W. Molenaar Jr. herkozen. Als nieuwe leden werden aangenomen de heeren Jn. Mekken Wz. en P. Jonker Pz. De traditioneele verloting had wederom plaats en evenals verleden jaar gingen nu weer 10 aanwezige leden met een prijs of prijsje naar huis. Voor het ziektegeval L'. v. d. Berg, werd het bestuur gemachtigd langer te laten wer ken, dan den gestel'dcn termijn van 60 da gen. Hierna sluiting met den Chr. Groot* Wijziging Secretariaat V.I.O.S. Wat reeds lang werd verwacht is dezer, dagen geschiedt. De bekende Sportvereeni- ging V.I.O.S. heeft een nieuwen secretaris ge kregen. De heer Jac. van Baar Jr. had eeds lang geleden te kennen gegeven zijn functie niet ten volle te kunnen uitoefenen. Zijn drukke bezigheden weerhielden hem de noo- dige aandacht te schenken aan de organisa tie van V.I.O.S. In verhand met de groote verdiensten past het van deze plaats, den heer Van Baar na% mens de vereeniging dank te brengen voor al hetgeen hij in het belang van V.I.O.S. heeft gedaan. Van Baar blijft nog langen tijd V.I.O.S. getrouw, want V.I.O.S. kan je ook nu nog niet missen. Den nieuwen secretaris, den heer Jac. de Groot Joliz., wacht een omvangrijke doch lankbare taak. W1ERINGERMEER Geen vergunningen gevr.aagd en geen leges betaald. Een gemeenterechtelijk vraagstuk. Ten einde een vlotten sociaal economi- schen opbouw niet te belemmeren, legden de gemeentebesturen, waaronder de Wierin- germcer tot 1 Jan. jl. ressorteerde, een ge paste afzijdigheid aan den dag, zich in hoofd zaak beperkende tot het toucheeren van het belastingpenningen en andere inkomsten. Uitgaven van ecnige beteekenis werden voor de Wieringermeer niet gedaan. Dit neemt evenwel niet weg, dat aldaar ook de verordeningen rechtskracht bezaten, welke door de besturen van de gemeenten waren vastgesteld. Met de naleving van een dezer verordeningen heeft men liet evén wel in den nieuwen polder niet zoo nauw genomen. Tal van gehouwen zijn er nl. verrezen, zonder dat daar voor de volgens woningwet cn bouw verordening vereischte vergunning van het gemeentebestuur werd ge vraagd en verkregen, erger nog, zonder dat daarvoor de krachtens verordening verschuldigde leges aan de besturen der randgemeenten zijn betaald. Constructief en ook acsthetisch blijken de gestichte gebouwen evenwel aan hooge eischen te voldoen, want de bouwvoorschrif ten, door de directie van de Wieringermeer vastgesteld, werden getrouw nageleefd, ter wijl een vooraanstaand acsthcticus vooraf aan de bouwplannen zijn sanctie hechtte. Een door het gemeentebestuur van Mc- demblik op het laatst van het vorig jaar in gestelde nauwgezette controle bracht hoven- omschreven feiten aan het licht en dit be stuur heeft voor het scheiden van de markt nog etracht aan dezen onwettigen toestand een einde te maken door de houwers alsnog te sommeeren de vereischte vergunning aan hun collega aan to vragen, met bedrei ging, hen anders met. den strafrechter kern nis te laten maken. Daar inmiddels liet ge meentelijk beheer van de Wieringermeer aan de aangrenzende gemeenten is onttrok ken. rijst thans de vi'aag, welk bestdur do bouwvergunning moet verleenen, het bestuur van de gemeente, waarin de opstallen tij dens den bouw gelegen waren of het nieu we bestuur, van de Wieringermeer, een ge meenterechtelijk vraagstuk dat aan de bc- oordeeling van den minister van Binnen- landsche Zaken is voorgelegd. KOEDIJK De predikant. Zaterdag kwamen kerkvoogdijen en ker- keraadsleden van Koedijk en Zuidscharwou de bijeen in de consistoriekamer der Groote Kerk te Alkmaar, onder leiding van Ds. Klein Wassink. Mede aanwezig was Ds. v. d. Kaïn uit Heerhu go waard cn een verte genwoordiger van den Raad van Beheer. De besprekingen liepen over het verkrij gen van een predikant voor voornoemde ge meenten. Men heeft goede hoop om tot re sultaat te komen. Ondersteuningsfonds. Zaterdagavond werd door het Onderling Ondersteuningsfonds hij Ziekte, de jaarver gadering gehouden in het lokaal van den heer Jb. Groot, onder leiding van den heer P. Hart. Medegedeeld wordt dat de f 5000 van de gemeente terug zijn; er kunnen weer f 3000 geplaatst, worden bij een particulier onder goede waarborg voor 4 pet., dit wordt goed gekeurd. De rekening van den penningmeester gaf aan: ontvangsten f 2554.80, uitgaven f 2419.72 totaal bezit is f 6167.94. Het jaarverslag ver meldt een ledental van 1G3. Besloten werd f 25 uit te trekken voor het zwakke kind. Het, bestuursvoorstel om geen vrijstelling te geven van contributie, gaf aanleiding tot breedvoerige besprekingen, 41 stemmen voor en 19 stemmen tegen. Het voorstel om een lid geen presentiegeld uit te keeren, werd door het bestuur bestre den; met groote meerderheid van stemmen wordt dit voorstel verworpen. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de aftredende leden de heeren C. Bregman Jh. Boon en P. Mulder werden herkozen. Do regeling bodeloon onderging geen ver andering. De voorzitter geeft nog eenigc wenken over het verzekeren van arbeiders. Hierna sluiting. ZIJPE SCHAGERBRUG. Huisvlijttentoonstelling. Wij vestigen de aandacht op dc in dit num mer voorkomende advertentie betreffende de op Zaterdag 12 en Zondag 13 Maart a.s. te Schagcrbrug te houden huisvlijttentoonstel ling. Hieraan kan worden deelgenomen door ingezetenen van Zijpe, terwijl goederen van huiten de gemeente ter opluistering kunnen worden ingezonden. BURGERBRUG. Benoemd. Naar wij vernemen is mei. A. M. Xelis te Alkmaar, benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de R.K. school alhier.

Schager Courant | 1938 | | pagina 8