Plaatselijk Nieuws. Nóg een financieel debat Aanslag op sneltrein Amsterdam-Parijs „Winferflora" geopend Eerste Kamer Alweer onze gulden Den Haag, 10 Februari '38. Bijna een garisdhe „vergaderingsweek" heeft de Senaat besteed aan het afdoen van de begrooting van Financiën, want heden kwam eerst het slot aan de j.1. Dinsdag be gonnen beraadslagingen over de geldpoli tiek der Regeering! Nog zelden had „Hoofdstuk VII" zooveel belangstelling, zij werd altijd zoo'n beetje ge rubriceerd bij het budget van het .Departe ment van Koloniën", waarover meestal evenmin heel veel gezegd wordt. Dat men ditmaal anders handelde, had zeer aanwijsbare oorzaken. Allereerst was er mr. Pollema (C.H.) geweest, die de be ruchte knuppel in het hoenderhok had ge worpen, door blijk te geven te gevoelen voor „oen beetje inflatie", en daarnaast tel de het feit, dat bij de behandeling der fi- naancieele begrooting in de Tweede Kamer over de werking van het Egalisatiefonds zoo ongeveer niet was gesproken. Wat de heden gevoerde besprekingen betreft, normaliter zou daaraan toe het zwijgen kunnen worden gedaan. „Replie- kendagen" leveren gemeenlijk niet zooveel nieuws op, maar ditmaal werd niet zonder bijzondere belangstelling uitgezien naar het wederwoord van mr Pollema. Welnu, zijn repliek deed de gemoederen weer bedaren, wijl bleek, dat de Regeering nog heeleanaal zijn vertrouwen bezit. Uitvoerig lichtte hij zijn inlichten nader toe en zijn woorden klonken thans veel „makker" dan eergis teren! Kortweg ziet hij de dingen aldus, dat de gevaren, aan de huidige muntpolitiék verbonden, het waagstuk van het iets om hoog brengen van den gulden wel wetti gen, en waardoor mien zal kunnen komen tot een ruimere leeningspolitiek. We zou den dan op sociaal-economisch gebied wat ruimer voet kunnen gaan leven. Minister De Wilde bleek wel verheugd over de nu gematigder inzichten van den Senator, maar bleef gruwen van „een beetje inflatie", zag in de oude, soliede „politiek van de huismoeder", het zetten dus, van de tering naar de nering, de eenige verantwoor de politiek. Deze nog eens herhaalde uit spraak was evenzeer bestemd voor de hee- ren De Zeeuw (S.D.) en Von Bönninghausen (N.S.B.), die de eerste rede-Pollema voor een goed deel hadden onderstreept. De ietwat onvriendelijke woordenwisse ling tusschen de heeren Van Lanschot (r.k.) en de Zeeuw (s.d.) waarbij ze elkaar verwe ten, beneden de standing der Kamer te han delen, (door het lanceeren van politieke vin- nigheidjes), kan thans wel worden voorbij gegaan. Reizigers aan groot gevaar ontsnapt DIAMANT-TRANSPORT LOKTE DE MISDADIGERS. De sneltrein AmsterdamParijs, die gis teravond om acht uur uit Brussel vertrok, is aldus de Msb., slechts op het nippertje aan een groot ongeval ontsnapt, dat heel wat slachtoffers had kunnen kosten. In den loop van den nacht is de trein tusschen de stations van Erbisoeul en Ghlin op het grondgebied van eerstgenoemde ge meente in botsing gekomen met twee dwars liggers, die afkomstig waren van een hoop dwarsliggers, velke men langs de spoorlijn had opgestapeld en die kruisgewijze tusschen de rails waren geplaatst. De slag was verschrikkelijk. De dwarsliggers werden over een af stand van twee honderd vijftig meter weggeslingerd en vernielden zelfs eenige betonnen afsluitingen in de nabijheid. Locomotief moest vervangen. De machinist van den trein, dio den schok gewaar werd, stopte, doch reed kort daarna door naar Bergen, waar men constateerde, dat de locomotief beschadigd was. Zij moest door een andere worden vervangen. Aanvankelijk was men de meening toege daan, dat men wellicht met een kwajongens streek kon te doen hebben. Men heeft even wel deze veronderstelling moeten opgeven. De aanslag kan inderdaad niet het werk van kinderen geweest zijn. De dwarsliggers in kwestie wegen minstens honderd kilogr. Bovendien zouden kinderen, dit uit sensatie zucht zouden gehandeld hebben, niet eerst den locaaltrein uit Ath hebben laten voor bijrijden. De dwarsliggers zijn dus aangebracht na hot voorbijrijden van dezen trein en hierin meent men een bewijs te zien, dat men te doen heeft met een wcrkclijken aanslag. Men heeft onmiddellijk nagegaan, of zich in den trein misschien personen bevonden, die het voorwerp van een aanslag konden uitmaken, doch dit blijkt niet het geval te zijn. Het is evenwel een bekend feit dat de ze trein gewoonlijk voor groote bedragen aan waarden vervoert o.a. belangrijke par tijen diamant uit Amsterdam. Verbod van grijpautomaten Exploitant krijgt hooge boete. De AlmelosChe rechtbank heeft gisteren vonnis gewezen in een belangrijke princi- pieele kwestie. Een Duitscher te Amsterdam, die gelegenheid zou hebben gegeven tot ha zardspel door het cxploiteeren van een z.g. grijpautomaat, stond deswege terecht. De eisch was. tien gulden boete of vijftien da gen hechtenis, wegens het principieele van de kwestie, maar het vonnis was veel zwaar der: f500.boete subs. 3 maanden hechte nis, met vernietiging van de automaat. De rechtbank achtte het succes van het spelen met den automaat afhankelijk van het toeval, en daar de exploitant die op vijf tien plaatsen apparaten had staan, aanzien lijke winsten moet hebben gemaakt, beslodj: de rechtbank tot een hooge boete. Mocht de veroordeelde in beroep gaan, wat waarschijnlijk is, en hij zou tot in hoogste Instantie worden veroordeeld, dan zou dit tengevolge hebben, dat in het geheele land de grijpantomaten worden verwijderd. Uod&al K. N. V. B. Vierde klasse B. Bergen gaat bij Meervogels' op bezoek, hetgeen een te zware opgaaf is. Q.S.C. hoeft maar gelijk te spelen tegen Zilver meeuwen en ze is kampioen. Verder: West- zaanMonnikendam; ZaanlandiaK.V.V.; UitgeestVerkade. N. H. V. B. Eerste klasse A. Vrone, absoluut buiten schot, bezoekt K. F.C. 4 (10 uur) waarbij ze wellicht voor ge lijk spel zorg draagt. Eerste klasse C. Zoo ooit dan heeft N. Niedorp 2 Zondag thuis tegen M.F.C. 2 kans om uit de ge vaarlijke zóne te geraken. Tweede klasse B. Koedijk is ondertusschen reeds kampi oen geworden. Gefeliciteerd! Zondag speelt ze haar slotwedstrijd uit tegen D.T.S. 2 (2.30 uur). Tweede klasse F. Schagen 2 gaat naar And. Boys, de hek- kesluiter en wint. Ook uit moet V.C.L. na de 70 zege thuis, O.K.B. kunnen hebben. Strandvogels 2 heeft goede kans tegen Hollandia 4. Derde klasse D. Aartswoud krijgt M.O.C. thuis. Na eenige nederlagen verwachten we thans weer eens winst. Derde klasse F. Als Ursem uit van Vrone 2 wint is ze kampioen. Ongeacht wat Bergen 2 in Alk maar tegen Mevo 2 presteert. Dirkshorn, thuis nog ongeslagen, neemt wellicht revan che op Schoorl 2 (2 uur). Vierde klasse D. Schagen 4 wint thuis van Gr. Schermer 2 (10 uur), terwijl D.T.S. 3 uit tegen Alkm. Boys 5 nog even oppassen moet. Vierde klasse G. V.C.L. 2, op bezoek bij Berkhout 2 (2 uur) een der leiders, herhaalt de 2—1 overwin ning, thuis behaald, niet. Junioren C. Bergen a is vrij. Adspiranten. Afd. K: Alcmaria b—D.T.S. a, 12 uur; Alk maar a—Schoorl a (12.30). Afd. L: Bergen b—Alcmaria c (12.30). D.S.T. 1)Vrone b (1 uur). Afd. N: N. Niedorp a—Hollandia a (12.30) Afd. O: V.C.L. aOudendijk a. Programma 20 Februari. Was de algemeene verwachting dat voor de inhaaldag, 20 Februari, in 4 A de match Wieringerwaard—B.K.C. zou worden vastge steld, de K.N.V.B. heeft N. Niedorp—Wierin gerwaard laten voorgaan. De in Wieringer waard en Anna Paulowna met zooveel span ning verbeide wedstrijd komt nu niet eerder dan 13 Maart aan de beurt, wanneer Wie ringerwaard waarschijnlijk al kampioen is. MOEILIJKE TIJD VOOR KWEE KERS ACHTER DEN RUG, ZEGT MIN. STEENBERGHE. Hedenmorgen is in het Krelagehuis te Haarlem, door den Minister van Economi sche Zaken Mr. Steenberghe, de tentoonstel ling van bolblocmen geopend. Er was veel belangstelling. Onder de aanwezigen merkten wij op het gemeentebestuur van Haarlem en tal van andere autoriteiten. Openingsrede. De voorzitter, Dr. A. J. Vcrhage, gewaagde in zijn openingswoord o.a. van de groote be langstelling van het Koninklijk huis voor het bloembollenvak, hetgeen zich ook thans weer uitte door de beschikbaarstelling van cere- medaillcs. Verder herinnerde spreker aan de 3 jaar geleden gehouden en zoo uitstekend geslaagde „Flora" te Heemstede. De thans te houden tentoonstelling wil la ten zien hoezeer het de laatste jaren sterk verrijkte sortiment bolblocmen voldoet aan de allerbelangrijkste taak, waarmede de bloembollcnhandel rekening heeft te houden, de taak, in de donkere wintermaanden het interieur van onze donkere woning op te vroolijkcn door veelsoortige en kleurrijke bloemen. Ook voor de vakmenschen zelf is de ten toonstelling belangrijk, aldus Dr. Vcrhage. Wil het Nederlandschc blocmbol- lenhedrijf zijn positie behouden en versterken, dan zal het noodzakelijk zijn dat steeds het beste van het beste voortgebracht, wordt. Dit houdt in, dat de kweekers niet kunnen vol staan met de variëteiten, die ze in cultuur hebben, steeds weer voort te telen, maar dat zij er geregeld op uit moeten ziin om hun sortiment, hun „kraam" te vernieuwen en te verbe teren. De noodzakelijke kraamverbetcring eischt daarom vergelijkende studie en overleg, en juist tentoonstellingen als deze bieden ge legenheid om de eigenschappen van het nieuwe en nieuwere na te gaan en te ver gelijken. Minister Steenberghe spreekt. Met genoegen zeide de minister, heb ik op mij genomen uwe tentoonstelling te ope- Texelsche boof aan den grond Op eigen kracht vlotgekomen. Hedenochtend om 6 uur is de Texelsche boot „Dr. Wagenmaker" van de TESO op den dam nabij Harssens gevaren. Het schip raakte met den voorsteven op den wal. Na een half uur arriveerde Sleepdienst I van de Marine, doch toen bleek assisten tie niet meer noodig, daar de Dr. Wagen maker op eigen kracht vlot gekomen was. De dienst had aanmeritelijke vertraging; om 8 uur waren de passagiers nog niet van boord. Uit onze omgeving HEER-HU GOW AARD BELLAMY-AVOND. Op initiatief der afdeelingen Hensbroek en St. Pancras der Bellamy gedachte werd een propaganda-avond gehouden in de zaal van den heer A. Rus te Heerhugowaard. Als propagandist was aanwezig de heer Bo gaard uit Den Haag, terwijl de heer C. de Jong van St. Pancras als voorzitter fun geerde. De avond was slecht bezocht. In een glashelder botoog schetste de spre ker de zegenrijke werking van een Bellamy staat, waarin voor ieder werk en brood is en waar men geen armoede en zorg voor den ouden dag kent, zooals dat hans maar veelal het geval is. Bij het vragenuurtje brengt de heer Bode graven naar voren dat, als men het publiek beluistert, men er nooit komt Want er zijn zooveel bezwaren, welke niet zijn te over winnen, dat het. een onmogelijkheid is om zoover te komen. Spr. antwoordt, dat moeilijkheden er zijn, om overwonnen te worden en dat hij er niet aan twijfelt of de gedachte zal eens bij een ieder ingang vinden. Het was een interessante avond. HARENKARSPEL WAARLAND. Op 28 Febr. a.s. hoopt de tuinbouwvereeni- ging Waarland en Omstreken, haar 40-jarig bestaan feestelijk te herdenken in de zaal van C. van Ophcm. Daan Pool en Tommy Bouman zullen hunne medewerking verleenen. Het beloofd een mooie avond te worden. ANNA PAULOWNA BILJARTEN. De biljartvcreeniging „Anna Paulowna" hij den heer Slikker in vergadering bijeen, besloot haar serie uit- en thuiswedstrijden tegen biljartvereenigingen uit den omtrek voort te zetten. Dinsdag a.s. gaan vier leden naar Ju- lianadörp en zal een ander viertal bij den heer Rozenbroek in Breezand vier Juliana- dorpers ontvangen. Donderdag daarop speelt een groep van 15 Polderschen in Den Hel der een wedstrijd. Wanneer de tegenwed- strijd van deze laatste match in Anna Pau lowna zal worden gehouden, kon nog niet worden, vastgesteld. LANGENDIJK ZUIDSCHARWOUDE. Nieuw raadslid. De voorzitter van het Centraal Stembu reau heeft den heer D. de Geus Jbz. tot lid van den gemeenteraad benoemd verklaard in de vacature Dijkhuizen. De heer De Geus neemt die benoeming aan. NOORDSCHARWOUDE INVENTARISATIE „TUINBOUWBELANG" Roode kool 106 w. (122), Gele kool 99 w. (139); Dcensche witte 119 w. (167); Uien 5 w. (20); Peen 4)4 w. (9) wagons van 10.000 kg.. Tusschen haakjes de aantallen van De cember 1937. r Mr. M. P. L. Steenberghe Minister van Econom. Zaken nen, omdat deze schoonc verzameling bloe men voor mij een bewijs is, dat de Neder- landsche blocnibollenkweeker in de moei lijke crisisjaren zijn energie niet heeft ver loren. Toen de crisisjaren kwamen, hebt ook u van de moeilijkheden ruim uw deel gekre gen, omdat de omstandigheden toen met zich brachten, dat juist de exportproducten het zwaarst werden getroffen. In die jaren heeft, het bloembollen vak niet geaarzeld offers te brengen. Inkrim ping van de teelt, was noodig. Zoo hebt ge getracht de moeilijk heden te boven te komen. Bedrie gen de voorteekenen niet dan hebt ge den moeilijksten tijd achter den rug. Wat mij nu het meeste verheugt is dat ge de kwaliteit van het product niet alleen op peil hebt weten te houden, maar u steeds meer inspant en maatregelen be raamt deze nog verder op te voeren. Het stemt tot groote voldoening, dat tal van nieuwigheden, welko hier worden ten toongesteld, door onze eigen kweekers zijn gewonnen en niet meer uit het buitenland behoeven te worden ingevoerd. Nederland LANGENDIJK. Hertaxatie van de landen in den Oostelijken proef- polder gewenscht Hot Wtordt nu tijd practische re sultaten te verkrijgen. Men deelde ons mee, dat thans met alle belangstellenden (eigena ren, huurders en hypotheekhouders) bij den aanleg van twee proefpolders in het Geestmer-Ambacht overleg is gepleegd in zake den aankoop der landerijen en eventueele schadever goeding aan huurders en hypotheek houders. Voor den westelijken polder is met allen (een paar uitzonderingen daargelaten, wel ke echter spoedig oplossing zullen hebben gevonden) de noodige overeenstemming ver kregen. Men kan dus aannemen, dat weldra met dit werk dat in eerste instantie van wa terbouwkundigen aard zal zijn, zal worden aangevangen. De cultuurtechnische werk zaamheden zullen dan spoedig volgen. Zoo gunstig staat het er met den Oostelijken Proefpolder intusschen niet voor. De eigenaars, thans ook allen gehoord, blijken voor het grootste gedeelte hun land niet te willen afstaan voor den getaxeer- den prijs. Zit hierin misschien een soort verzet, een poging, om alsnog de stichting van den polder tegen te houden? Wij gelooven het niet. Laten er eens een paar onder loopen van het type van Starings Hoofdige Boer, het groote gros behoort tot die menschen, die voor reden vatbaar zijn en met wie op redelijke wijze zaken valt te doen. De kern van het niet-meewerken zit elders, en deze stelling is, zoo niet wiskundig, dan althans uit het ongerijmde te bewijzen. De zaak is voor insiders lieusch heel gemakkelijk te begrijpen. Voor het land, bestemd voor den Westelijken polder, geeft men f55 per snees, en voor da in den Oostelijken f 65 tot f 70. Wie met locale omstandigheden op de hoog te is, geen vreemde in het Jeruzalem van de koolstreek, weet, dat deze prijsverhouding niet deugt. Dit moet minstens een verhouding zijn van 3 tot 5, zoodat voor dat land f90.had betaald moeten worden. Sommige akkers behoorden zelfs nog hooger in prijs te zijn. Daar, in dat te lage bod, ligt in hoofdzaak de kern, het hart van het „verzet". Laat de Provincie dien prijs eens bieden, en men zal er versteld van staan, hoe velen hun medewerking zullen ver leenen. De vraag rijst nu, wat er verder inzake den oostelijken proefpolder zal gebeuren. Zal het op enteigening uitdraaien of zal er een hertaxatie komen. We verwachten niet, dat het scherpe middel van onteigening on middellijk zal worden toegepast. En we zou den in gemoedc tot een hertaxatie willen ad- viseeren. En dan door een compiissie van 5 leden, waarbij de oude commissie kan blijven bestaan, doch met 2 leden wordt uitgebreid. Laat die 2 leden worden aangewezen uit een voordracht van 4 personen, opgemaakt door het gemeentebestuur van Zuidscharwoude, waarvan mag worden verwacht, dat het zich niet zal blind staren op de belangen, welke bij den prijs voor de verkoopers betrokken zijn, doch dat ook wel degelijk uitgaat naar moet leverancier blijven van kwaliteitspro ducten. De tentoonstelling. Vervolgens werd de tentoonstelling be zichtigd. Een door bedden narcissen, cro- cussen, tulpen, varens en mossen omge ven vijver met een verlicht wateroppervlak, waarin een fontein zijn kristalhelder water opspuit, vraagt direct de aandacht. Een van de vele nieuwtjes op deze tentoonstel ling is hier de uitgebreide collectie triumf- tulpen, die eigenlijk niet anders zijn dan een kruising van vroege en late tulpen. De resultaten van deze kruising die nog niet te overzien zijn en daarom waardevol studiemateriaal voor den bollenikweeker beteekenen. doen zich thans reeds gelden in zeer uiteenloopende kleuren en vormen. Er is voor het eerst een variatie van de darwintulp „William Copland" die aan de aan een voorjaarstulp te stellen eischen wat haar constitutie betreft voldeed, maar een wat al te fletse Malcatint had met een frissche, levendige kleur gekweekt, de z.g. „Rose Copland". Eveneens is dit het geval met sommige nieuwe Mendeltulpen. Bij de hyacinthen moeten veel grooter moeilijkheden overwonnen worden, omdat juist bij haar het vraagstuk van de verschil lende bloeiperioden grooter complicaties met zich mee brengt. Een interessante nieuwigheid zijn de ge kleurde freesia's. Deze welriekende bloemen zijn, na moeizaam en geduldig werken door I-Iollandsche hybridateurs, in haar gekleur de variëteit bij uitstek voorjaarskasbloemen geworden. Opvallend is de trotsche verschijning niet alles is te noemen, er is zoo veel kleur en vorm van de amaryllis, die van het oor spronkelijk uit Venezuela afkomstige vrij spichtige gewas, tot een reus onder de bol- bloemen is geworden, met gepassioneerde kleuren en breede kelken, en eerst goed be seft men de heteekenis van de kweekers- kunst, wanneer men te hooren krijgt, dat dit „bloemproduct" niet langs den weg der gewone geslachtelijke voortplanting, maar met de vegetatieve methode der bolsplitsing is verkregen. En zoo zijn er nog veel meer wonderen der natuur in het Krelagehuis te aanschou wen: eön nieuwe scylla, de Hollandsche scylla Tubergeni, de kleinste narcis die ooit is gekweekt, Winterbloeiende primula's hier bij uitzondering geen bolgewas en minuscule winteririsjes, die naar viooltjes geuren, TE KOOPi Een zoo goed als nieuwe Kip penboet, 9 bij iYz M., met tus schenschot, gedekt met Eternit platen. 60 Kruidelen en 30 lengtes spoor, 60 c.M. H. SCHRIEKEN SCHAGEN. TEL. 1. Te koop gevraagd: 2 MAKKE WERKPAARDEN, Brieven met prijsopgaaf, G. DEKKER, Groenveld, St. Maar ten. BEVELANDER en ZEEUW- SCHE POOTAARAPPELEN te koop, klasse A, bij C. GOOT JES, Schagen,. Mevr. TIMMERMAN, Hoogzij- de 116, Schagen, vraagt een NETTE DIENSTBODE, per ongeveer 20 Febr. de perspectieven, welke zich door de resul taten van den proefpolder voor den tuinbouw kunnen openen. Er zijn nu al zoo veel voor bereidende werkzaamheden verricht, zooveel rapporten samengesteld, een zoo groot aan tal conferenties gehouden, dat het nu tijd wordt, practische resultaten te verkrijgen. Laat men dit doen op korten termijn, opdat de lange duur der onderhandelingen de he teekenis van de groote plannen niet hopeloos gaat verkleinen. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien gaat van week tot week vooruit. Jammer was het daarom dat er gisteren niet meer kooplui voor waren. Er waren goede koeien aange voerd, doch geen -uitvliegers; de hoogste no teering was f 290; werd pl.m. 35 a 36 ets. Handel iets trekkend. De beste kalfkoeien golden f 300. De handel was aan den mati gen kant. Gelde koeien, handel stug; hoog ste noteering f 180. Men zou toch denken, dat dit soort koeien duur is. Hoogste, notee ring van vaarzen was f 190, matige handel. Graskalveren voor den dood f 7080; dit ging wel. Groote aanvoer van nuchtere kal veren; deze tijd komt weer. De prijzen wa ren bij de vorige week vergeleken iets lager.' Nu was de hoogste noteering 14 gld., dus er was f 2 af. De handel was goed. De handel in jonge vette schapen was goed. In oude slachtschapen hêtzelfde; voor beiden was de hoogste noteering f 34. De handel in overhouders was matig; hoogste noteering 21.50 gld. De vette varkens golden 1 ct. moer; nu noteerden wij 30 ets., handel goed. Biggen f 1624; één prijs; jongere biggen niet aan gevoerd; handel matig; evenzoo-: in de schrammen. Dezé golden f 30-^35. Kippen en konijnen werden duur verkocht Konijnen liepen tot f 2. Aardig wat paarden aangevoerd; de han del was goed. Over het algemeen kon men wel zeggen, dat de handel Jegen goed aan was. De aanvoer van wolvee was nu niet groot te noemen. Ons werd verzekerd dat deze over 2 a 3 weken wel grooter zal zijn. Gezien het hijzonder ongunstige weer viel ons het bezoek gisteren lang niet tegen. OPENBARE VERKOOPING. De heer Mr. J. G. Zijnen, waarnemend het kantoor van wijlen notaris Schreuder te Den Helder, verkocht in het openhaar bij opbod en afslag in het Noordh. Koffiehuis van den heer J. Schenk, een huis met land, tezamen groot ongev. 1.25 H.A., staande en gelegen aan den Schorweg te Anna Paulowna. Be doeld perceel werd wegens sterfgeval ver kocht. Het hoogste bod kwam van den heer S. P. van Nuland en bedroeg f 2470. Bij den hierna gehouden afslag werd door den heer J. Boerre uit Breezand gemiind met f 200, deze word dus kooper voor f 2670. WATERBROOD. De storm maakte gistermiddag in de Hale een slachtoffer. K. Pannekeet, die daar met zijn bakkersfiets reed, werd met. fiets en al opgenomen en in de sloot geworpen. De jon- een zag kans op hot droge te klauteren en kwam met den sc'hrik vrij. Het kostelijke brood was echter reddeloos verloren. S3iM^^BSRICHTÊNêSï EIERVEILING SCHAGEN. 10 Febr. Aangevoerd: 50.000 kipeicren: 54—56 Kg. 3.253.35, 56—58 Kg. 3.30—3.35, 58—60 Kg. 3.30—3.40, 60-62 Kg. 3.40-3.50. 62—65 Kg. 3.50—3.75. eendeieren 3.60, per 100 stuks. HELDERSCHF. EIERVEILING. 10 Febr. Aanvoer: 21637 kipeieren: 52-^54 Kg. 2.70 —2.90, 55-57 Ke. 2.80—3.30. 5,3-60 Kg. 3— 3.40, 61—63 Kg. 33.50, 64—67 Ktr. 3.20— 3.70. 182 eend eieren 3—3.50 per 100 stuks. HOORN, 10 Febr. 1 stapel kleine fabriekskaas f23.1 st. kleine Boerenkaas f22.50. Totaal 2 stapels, wegende 847 Kg. Handel goed. WARMEN HU IZ EN10 Febr. Roode koel f3.706.40, gele kool 1.502, Deensche witte kool 1.80—2.60. uien 11.90— 12.10 grove uien 11.80—11.90, Bevelanders f3.—. Aanvoer: 71.700 Kg. roode kool, 2£.700 Kg. gele kool, 21.800 Kg. Deensche witte kool, 1700 Kg. uien, 100 Kg."peen. BROEK OP LANGENDIJK. 11 Febr. Aanvoer: 2400 Kg. uien 11.8012, grove 11.20-11.30, stek 8—8.20. 100 Kg. spruiten 7.30. 125 Kg. boerenkool 1.50, 50 Kg. kroten f 1.70. 20.000 kg. roode kool f 3.70—6.40; 37500 kg. gele kool f 1.502; 25000 kg. d. witte kool f 1.30—2.50 1600 kg savoye kool f 1.804.30 NOORDSCHARWOUDE, 11 Febr. 250 Kg. uien 10.20, 28100 Kg. roode kool 3.605.80. 700 Kg. groene kool 3.12300 Kg. gele kool 1.50—1.90, 46300 Kg. D. witte kool 1.30-2.40.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6