Eymnastiekwedstrijden Turnkring H.N.K. Rubber uit carbid Horemans Prinses Juliana beleedigd Verzekering tegen zakken voor examens Veerboot te Sydney omgeslagen Vriendschap tusschen democratieën en dictaturen mogelijk Uitbetaling Rekeningen H. STEVENS ONTSLAGEN Uit onze Omgeving ANNA PAULOWNA Goed geslaagde in Veerburg. demonstraties Hoe wintersch het Zondagavond huiten ook was, in Veerburg was daar niet veel van te merken. Vol was het ér, met de jongelui van der tien gymnastiekvercenigingen en met jeugdige en oudere belangstellenden. Mr. D. Breebaart, voorz. van den Turn kring, opende namens het bestuur, heette in het bijzónder welkom den heer Kêijzer, gem. secretaris en oud-bestuurslid van den Turnkring en sprak zijn spijt uit dat burge meester Lovink verhinderd was aanwezig te zijn. Het is nu de tweede maal dat de wedstrijden van den kring in Anna Paulow- na gehouden worden, zei spr., en het gaat dus op een traditie gelijken, dat ze hier steeds zullen zijn. De 13 vereenigingen, waarvan er enkele met twee groepen deelnamen, voerden teza men een dertigtal oefeningen uit. Het pro gramma werd echter dank zij de voorberei ding van de technische commissie, vlot af gewerkt. Het secretariaat werkte op volle kracht en was in staat, direct na het laatste nummer den uitslag bekend te maken. In een slotwoord van Mr. Breebaart kregen techn. comm. en secretariaat dan ook een verdiende pluim. Zoo ook de jury, bestaan de uit den heer en mevr. Jonker en de hee^ ren P. de Moei en Jb. Schuyt, die bij de veelheid van oefeningen en de groote varia tie daarin een zeer lastige taak had. De fam. Pennekamp, die haar huis beschikbaar stel de voor het verkieeden der gymnasten, werd eveneens dank gebracht en ook de ontvan gende vereeniging D.O.K.E.V. werd niet ver geten. De dames' hadden het leeuwenaandeel in het programma. Slechts vier groepen heeren werkten mee. Nu gaf het program ma, waarop geen toesteloefeningen voor kwamen,, daar misschien aanleiding toe, maar vooral Lvcurgus. Schagen, met stok oefeningen en Z.S.C., Burgerbrug, met vrije oefeningen, lieten toch zien, dat ook door de heeren op dit terrein iets moois is te toereiken". •SHét verschil tusschen dansen en ballet ten was ons niet altijd recht duidelijk. Het viel ons op, hoe in beide meerdere malen een der dansende dames soms een stand moest aannemen, die meer geëigend was voor een danseur dan voor een danseu se. Vaak werd ook de fout gemaakt, dat de dames te veel naar de eigen voeten keken, of dat zij te veel naar hun grocpsgenooten moesten zien om te weten, wat. de volgende beweging was. Dat verhindert natuurlijk een niapip, gelijktijdige, uitvoering. Trou wens ook voor de gewone oefeningen kan deze opmerking gelden. Maar de vaak in gewikkelde oefeningen vragen ook bijna evenveel hersenwerk als beweging. Iets zeer bijzonders op het gebied van dansen, was de Poppendans van Lycurgus. De oefeningen uitgevoerd met muziek, zijn voor het publiek wel aangenamer om te volgen,, maar de jury liet zich, bliikens haar uitspraak, daardoor niet beïnvloeden. Zij lette qp de uitvoering en daarop al leen. Toch kon wel opgemerkt worden, dat bij pittige muziek ook de uitvoering vaak aan vlotheid won. We laten den uitslag, zooals de vice-voor- zitter, de heer Sleutel, die bekend maakte, volgen Knotsoefeningen, 5-8 tallen, dames: Pro Patria I, Den I-Ielder, le prijs met 31 pun ten; D.O.K.E.V. II, Anna Paulowna, 2e prijs met 3OV2 punt; Tavenu, Heerhugowaard, 2e prijs, 29V2 punt; Westfries, Barsingerhorn, 2e prijs, 29% punt; Pro Patria II, 26 punten; U.D.I., Kolhorn 25 p.; D.O.K.E.V. I, 23 punten. Balletten, 10—16 tallen, dames: S.S.S. Din- dua, St. Maartensbrug, 25 punten. Stokoefeningen, 5—8 tallen, heeren: Lycur gus, Schagen, le prijs met 33 punten. Dansen, 5-8 tallen, dames: Lvcurgus. Scha gen, le prijs met 36 punten; Hercules—Hcbé, Nieuwe Niedorp. le prijs met 31i/2 punt; „Wielingen", 2e prijs 28i/? punt. Oefeningen van en op de plaats, 10-16 tal len, dames D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 3e prijs met 281/>, p. Stokoefeningen, 5-8 tallen, dames: Lycur gus, Schagen 26 punten. Lenigheidsoefeningen, 10—16 tallen, da mes: S.S.S.Dindua, St. Maartensbrug, 2e prijs met 29^ mint. Vrije oefeningen, 10-16 tallen, dames: Wie- ringen, le nrijs 31 minten; Z.S.C. Burgerbrug 2e prijs 30'/2 punt; Sportlust, Julianadorp SoVz punt. Dansen, 10-16 tallen, dames: U.D.I. Kol horn, 2c prijs, 29 punten. Poppendans: Lycurgus, Schagen, le priis met 36 punten. Vrije oefeningen, 5-8 tallen heeren: Z.S.C., Burgerbrug, le priis met 33 punten; DOKEV Anna Paulowna 3e prijs, 28V2 punt; Ons Ge noegen, Schagerbrug, 3e prijs 27 p. Vrije oefeningen, 5-8 tallen dames: DOKEV, Anna Paulowna 1 prijs met 341/?. punt; Her cules— Ilébé, Nieuwe Niedorn, ie prijs met 33 punten; Ons Genoegen, Schagerbrug, le prijs, met 32 p, en Tavenu, Heerhugowaard 2e prijs met 30V? p. Rhvthmische knotsoefeningen, 5-8 tallen dames: Wieringen le prijs met 33V2 punt. Bondsoefening 1938: 5-8 tallen dames: Olympia, Wieringerwaard, le prijs met 35 punten. Vischclub D.V.S. Zaterdagavond vergaderde de vischclub D.V.S. Na opening door den heer G. Philip- scn volgde lezing der notulen Naar aanlei ding hiervan werd gevraagd geen veran dering meer aan te brengen als eenmaal de plaats van visschen voor oen wedstrijd is aangegeven. Voorzitter merkte op dat dit hij den laatsten wedstrijd is geschied, om dat, nadat als plaats de Molenvaart was aangewezen de rechterlijke vrijspraak in Den Ileider kwam en men het jammer vond toen de wedstrijd niet in de Kromme Tocht te houden. De kascommissic rapporteerde vervolgens: de inkomsten waren f57.05, de uitgaven f34.-47"voordeolig saldo dus f22.58. UoeJt&al VIERDE KLASSE B. K.N.V.B. Q.S.C. kampioen. Door een 31 overwinning op Zilver meeuwen is Q.S.C. gisteren ongeslagen kam pioen geworden. Evenals het vorige jaar zul len de Wormerveerders dus trachten een plaatsje in de derde klasse te veroveren. Overigens werd nog gespeeld: Westzaan Monnikendam 15. De stand luidt thans: Q.S.C. Mcervogels Verkade K.V.V. 16 15 1 0 61—11 31 14 10 1 3 40-21 21 14 9 2 3 34-17 20 14 8 3 3 49—23 19 13 5 3 5 28—29 13 14 4 1 9 40—44 9 14 4 1 9 40—44 9 15 2 4 9 21—36 8 13 2 2 9 22—43 6 15 1 1 13 11-68 3 Uitgeest Bergen Zaanlandia Westzaan A. DE WIT IN DISTRICTSELFTAL GEKOZEN. Naar wij vernemen is de Schagen 2-speler A. de Wit opgesteld als links hack in het districtselftal van den N.H.V.B., dat Zondag a.s te Alkmaar tegen „Alkmaar" speelt. We twijfelen er niet aan, of Ah zal op sportieve wijze de kleuren van zijn club weten hoog te houden. Het volgende agendapunt was een bespre king over een vergaderlokaal. Het bestuur stelde voor een eigen vergaderlokaal te stichten. De heer Nieuwenhuizen stelt den benoodigden grond beschikbaar. Door een fancy-fair en verloting hoopt men de finan ciën bijeen te krijgen. Het voorstel werd aangenomen en aan B. en W. zal dus toe stemming tot het houden van een verloting gevraagd worden. Hierna kwam het bekende proces ter spra ke. Voorzitter zette den stand van zaken nog uiteen. De officier te Den Helder heeft appèl aangeteekend. Men zal zich bij de volgende behandeling weer door Mr. Buis kool laten verdedigen. Mocht het noodig zijn dat ook voor een nog hooger rechtscollege te doen dan zullen de leden eerst weer ter vergadering opgeroepen worden. Bij de rondvraag wordt o.a. de volgende wedstrijd vastgesteld op 13 Maart. Hierna sluiting. R.K. Volksbond. Voor de afd. van den R.K. Volksbond voerde de tooneelvereeniging „Concordia" in de zaal van den heer W. Kossen op: „Van Deursen en Co.", een blijspel in drie bedrij ven. Dit blijspel is een bewerking van R. Bosch van het bekende stuk: Gebr. Kal koen van G. Nielen, waardoor het uitslui tend door heeren gespeeld kan worden. (Concordia is een heeren-tooneelvereeniging) Er werd vlot gespeeld en evenals het oorspronkelijk stuk het altijd deed, zoo viel ook deze bewerking in den smaak. Vermelden we nog, dat in de pauze gecol lecteerd werd voor „Hulp in nood" en dat deze collecte f 8.S0 opbracht. WIERINGERMEER M1DDENMEER GEZELLIGE AVOND DOOR DE SOCIO GRAFISCHE STUDENTEN. Zaterdagavond gaven de sociografische studenten weer eens een gezellige avond in den polder. Daar de toeloop te groot werd voor een zaal, was alhier en te Slootdorp de zaal bezet. Bij de opening gaf prof. ter Veen een korte uiteenzetting over de socio grafische studie. Hij roemde de goede mede werking van de bevolking, slechts één per soon had geweigerd inlichtingen te ver strekken. Vooral was de polder een leer zaam object voor hen, omdat ze hier dc be volking, met hun diverse gewoonten en dia lecten bijeen hadden. Na het zingen van 2 coupletten van het Wilhelmus, werd een goed verzorgd pro gramma afgewerkt. We noemen hier van de Javaansche dan sen, welke schitterend waren. Vooraf werd door een van de Javaansche studenten een uiteenzetting gegeven over de dans. Dc eerste die uitgevoerd werd was een weerga ve, hoe een tijger met zijn welp speelde. Het was zeer jammer, dat dit onderbroken werd tengevolge van een klein misverstand. Het publiek genoot ten volle. Verder werd nog uitgevoerd een krijgsdans. Aan het einde van den avond riep Prof. ter Veen het pu bliek een tot weerziens toe. Wij kunnen niet anders doen, dan ook de studenten een hartelijk tot weerziens toe te roepen, doch in 't bijzonder de Javaansche medewerkers. Het publiek heeft een zeer genoeglijke avond gehad. De studenten kunnen dan ook ten voile tevreden zijn, daar ze hun doel, om meer contact met de bevolking te krij gen, volkomen hebben bereikt. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Tooneeluitvoering J. J. Cremer. Op uitnoodiging van de „V.V.O." heeft gisteravond de Kon. Letterlievende Vereen. „J. J. Cremer" te Haarlem, regie: Henk Bakker, „Liefdescapriolen", een vroolijken minnestrijd in 3 étappes door Ilenk Bak ker opgevoerd, in de zaal van den heer Pij'per. Ondanks de slechte weergesteldheid was de zaal goed bezet. Over de keuze van het stuk kan men verschillend den ken, het neemt echter niet weg dat er prachtig spel is gegeven. Als het scherm opgaat maken wij kennis met de gezellige huiskamer van Bob Maerlandt (Henk Bakker), een „liefheb bend" echtgenoot die geweldig loopt te ijs- heren, die aan Hugo Huijser (C. J. Crom- bouw) een betrouwbaar huisvriend mede- deeling doet dat hij verliefd is op Nellv Steintoeck (Emmy Fuchs) een meisje met moderne allures. Maar hoe moet hij dat zijm vrouw vertellen? I-Iij vraagt Hugo om raad. Hoewel Hugo Huijser een verstokt vrijgezel is, verschaft hij hem raad. Snoe- dig maken wij kennis met Kittv (Eki Bouwer), Bob's.vrouw, die in „liefde" voor baar echtgenoot niet onderdoet. Kittv heeft Leo Brandenburg (W. Oostwald Jr.), eeri goede buur ontmoet, (die ons een beetje aan Pieter Stastok ui de Camera Obs- cora van Hiklebrand deed denken) en 't gevolg is dat de echtelieden Maerlandt zich spoedig zullen verloven met „o.en ander" Het tweede bedrijf, een dag later, in het vrijgezellenhome van Hugo Huyser geeft nieuwe verwikkelingen weer, en steeds is het maar weer Hugo Huyzer, die raad moet geven. Het derde bedrijf brengt ons weer ten huize van Bob Maerlandt en wij voelen het al, na verschillende komische .tooneeltjes wordt het een gelukkig eind. Het echtpaar Maerlandt is weer verzoend en begint op nieuw, terwijl Leo en Nelly het ook eens zijn geworden en zooals het verliefde parkie ten befaamd, zij zijn in de „zevende hemel". Alles is in 't reine gebracht door hun aller huisvriend Hugo. Wij zouden Befje (Mw. M. S. Lucas-de Lugt) een dienstbode met conservatieve be grippen en Johan (W. A. Nottelman) een huisknecht met menschenkennis niet gaar ne vergeten. Alle typen zijn bijzonder goed weergege ven, met een prachtige rolvastheid en keu rige uitspraak. Aan het einde moest er ver schillende malen worden gehaald. Wij zien „J. J. Cremer" gaarne terug, maar dan een stuk met een dieperen inhoud De tooneelaankleeding was keurig ver zorgd door de fa. Schmalz, afd. Woningin richting te Schagen. Bal 11a met muziek van the Jolly Band. Kappersbedrijf zorgt voor vakopleiding De bedrijfsraad voor het kappersbedrijf besloot in zijn Donderdag te Utrecht ge houden vergadering onverwijld over te gaan tot gebruikmaking van de in artikel 15 b. van de Bedrijfsradenwet verleende bevoegd heid ten aanzien van de' vakopleidingen in overeenstemming met artikel 3 van het werkprogram te bepalen, dat de bedrijfsraad het vakonderwijs zal regelen, bevorderen en centralisecren. Verder -werd besloten voor de concrete uitvoering van dezetaak on verwijld een stichting in het leven te roe pen, die tevens de mogelijkheden, neerge legd in de Nijverhcidsondcrwijswet, zal aan- wendeh. Tijdens pers conferentie der Duit- sche regeering. Tijdens de persconferentie met buitenland- sche journalisten, die te Berlijn heeft plaats gevonden, zegt het Vlks.bld.,. heeft zich een incident voorgedaan, waarbij prinses Juliana in het geding is gebracht. De „News Chronicle" geeft de volgende; beschrijving: Een ITollandsche correspondent zeide te gen dr. Bemdt (de ambtenaar, die de confe rentie hield), dat het buitenland twijfelde aan de juistheid van de Duitsche ontkennin gen. Dr. Berndt schreeuwde terug: „Twijfelt gii aan het woord van de Duitsche regeering? Denkt gij dat wij leugenaars zijn?" En volgens de „News Chronicle" wij kregen hét bericht ook uit aridèrè brón voegde dr. Berndt hieraan woorden tóe die direct-beleedigcnd waren voor Prinses Juli ana. Volgens de „News Chronicle" werd deze opmerking later in Nederlandsche diploma tieke kringen te Berlijn tvpeerend voor de Duitsche manieren genoemd. De Nederlandsche gezant te Berlijn zal volgens den Berlijnschen correspondent van de „Daily Telegraph" and „Morning Post*' heden een bezoek brengen aan het Duitsche ministerie van Buitenlandsche Zaken, om over dit incident te spreken. Het spookte op zee Schip in nood bij .Lyon. Het heeft Zaterdag op de Noordzee ge spookt. 'n Oude torpedojager, de „Walrus" die opgesleer t werd om gesloopt te worden, is op drift geraakt en nabij Scarborough aan den grond geloopen. De uit vier koppen be staande bemanning is gered. De mailboot van den dienst OostendeDo ver kon Zaterdagavond niet de haven van Oostende binnenkomen. Nadat de kapitein ter hoogte van Duinkerken voor anker was gegaan, heeft hij in den vroegen ochtend weer koers gezet naar Oostende, en is met zijn schip gistermorgen aldaar de haven bin- nengeloopen. Hel; Britsche stoomschip „Kemmendine", dat 7800 ton meet, heeft geseind, dat het in de golf van Lyon averij heeft opgeloopen en in nood verkeert. Een bergingsvaartuig is ter assistentie vertrokken. De positie schijnt niet verontrustend te zijn. Eén idéé van Amerikaansche stu denten. Op de universiteit te Providence (Rhode Island, Amerika), kunnen de studenten zich tegenwoordig verzekeren ^egen het zakken voor hun examens. De „Maatsch." is opge- gericht door ecnige ondernemende oud-stu denten en tegen betaling van 50 dollarcents voor eerstejaars en 35 cents voor oudere stu denten, wordt een volledig studieprogram ma verzekerd voor een half jaar. Indien de student niet mocht slagen, betaalt de verze keringsmaatschappij hem alle extra college gelden uit, t.w. twee dollar voor de eerste poging en vijf dollar voor de volgende twee pogingen. In navolging van gewone verzekerings maatschappijen, die brochures uitgeven over ziekten, enz., zal deze studentenorganisatie een werkje uitgeven met „tips" over de hou ding van studenten bij tentamens en exa mens. Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meterl Kleeren van glas Draagt u reeds een avondjapon zoo fijn, glanzend, als de moderne techniek uit de beste ruwe zijde niet kan vervaardigen?, vraagt de Msb. Sedert goed een jaar spint men in het bui tenland allerlei elastische en tot velerlei soort van stoffen te verweven draden niet meer uitsluitend van de nu nog zoo popu- lanre cellulose, die oorspronkelijk hout is. Maar wérkelijk uit glas. Kunstzijde van glas wordt al veel gedragen, verkocht. Chemie en techniek staan blijkbaar voor niets meer. Al wijst de door haar beide aan het nieuw ge wonnen product gegeven naam er nog op, dat zij-zelve deze aanwinst of vinding nog als iets bijzonders beschouwen. „Het glan zende wonder" zoo leest men erover in tech nische en andere bladen. Juist als men op de Dusseldorfsche tentoonstelling destijds las: „het witte wonder", boven allerlei uit ace tyleen verkregen voorwerpen en waarden. Maar ook op die tentoonstelling maakte, ofwel spon reeds een machine uit erboven ingegleden glasscherven allerlei draden, fij nere, grovere (minder elastisch) glanzende en doffere, die leken op draden van gewone wol. De meeste waren zoo buigzaam, dat het weven ervan heel geen bezwaar oplever de. En het witte wonder! Naam boven pro ducten uit acetyleen, ofwel carbid gewon nen. Een daarvan is kunstleer, voor tas- schen, ceintuurs, portemonnaies, tuin- en andere slangen. Maar evengoed voor auto banden, die van langeren levensduur schij nen dan de gewone, uit werkelijke rubber geperst. Ook uit carbid wordt kunstzijde gewon nen. En eveneens 'n verdoovingsmiddcl, ge lijk aan chloroform. Van carbid fabriceert men verder sterk lijmende pappen, net als prachtig glanzende lakverven, meest gebruikt voor de autofa- bricage. Dan nog het z.g. onbreekbare glas, door genoemd doorschijnend plakmiddel tegen elkaar verwerkte glasschijven, die wel niet heelemaal onbreekbaar zijn, maar toch niet makkelijk versplinteren. Schijven, die op haar beurt weer kunnen bearbeid tot be kers en andere tot nu toe van den potten bakker gekomen gebruiksvoorwerpen. En is niet het onbrandbare filmpje uit uw camera van carbid gemaakt?. Net als een andere kunst van dit wonderlijke goed je partij trekt, door uit acetyleen verworven vioolsnaren. Wie van ons zou niet gek opliooren, als hij onder het innemen van een pijnstil lend tablet vernam: Gébruik jij ook al car bid voor je kwaaltjes? Carbid of acetyleen toch had enkele jaren geleden nog den naam zoo'n walgelijken stank te versprei den, dat alleen daarom reeds werd verme den om de carbidlamp binnenshuis te ont steken. Of wie van ons, die aan de lunchtafel het velletje van zijn boterhamworst af haalt, denkt eraan carbid inplaats van cello- phaan tc venvijderen? .Oorspronkelijk .carbid met al den geur van dien. Al het ^(fhóe'rhd'e én'VéèLWé'éVriieer is ten slotte slechts carbid en niets dan carbid, Carbid, die wordt gebruikt, genoten,, gepre zen, bewonderd. Carbid of wel koolzure kalk. Oorspronkelijk terug te brengen tot de gewone uit de aarde gedolven koolsoor ten. 150 persoenen aan boord Uit. Sydney (Australië) wordt gemeld, dat in dc haven aldaar een veerboot, waar op zich 150 personen bevonden, is omge slagen en gezonken. Tot nu toe zijn zes lijken geborgen. Het. aantal nog vermiste passagiers wordt op 9 tot 15 geschat. Het is waarschijnlijk, dat. ook deze personen zijn verdronken. Volgens Reuter worden 2-4 personen ver mist. Het proces Niemöller Waarom de advocaten zich te rugtrokken. De speciale rechtbank, die de zaak tegen ds. Niemocller behandelt is, naar Reuter meent tc weten, in onderhandeling met de drie advocaten, aan wie aanvankelijk de verdediging was toevertrouwd, teneinde hen ertoe te bewegen, de verdediging weder ter band te nomen. Het blijkt thans dat hun besluit, zich te rug te. trekken, 'n gevolg was van de door den openbaren aanklager geuite beschuldi ging, dat zij in verbinding stonden met an dere landen, die Duitschland vijandig ge zind zijn. Rede van Eden te Birmingham. De minister van buitenlandsche zaken, Eden. heeft het woord gevoerd op een spe ciale bijeenkomst van de Junior Imperial League te Birmingham. Indien wij in vrede willen leven, zoo zeide hij o.a., dan bctcekent dit dat in de verdragep die wij afslui ten, geen sprake is van het onoffcren van beginselen en van het terug schrikken voor verantwoordelijk heid, alleen om snelle resultaten te behalen, die niet van blijvenden aard kunnen zijn. Terwijl wij gereed zijn onze bijdrage te verlcenen voor de versterking van den vrede, moeten anderen eveneens hun bij drage leveren. Wij bieden vriendschap aan Tot mijn diep leed wezen overleed plotse ling de heer P. LAP in den ouderdom van 66 jaar. C. OSSEBAAR. Schagen, Febr. 1938. GEMEENTE EN KERK SINT MAARTEN op WOENSDAG 16 FEBR. aj, voörm. van 10 tot 12 u. DE BESTUREN. Anna Paulowna. een der sterkste Biljartspelers ter wereld, speelt morgen 15 FEBRUARI ln „VEERBURG". Aanvang 7AA uur. Hiermede geven wij onze Cliëntèle kennis, dat de Heer bij ons is als bediende-reiziger. Winkel, 14 Febr. 1938. LENGHAUS en Co. Aangeboden door de N.A.K. met 9 goedgek. le nab. ORG. ABED KENIA GERST, h 18.75 per 700 Kg. incl. franco één veer. G. H. GEERLIGS, Kneesweg 8, Anna Paulowna, Tel. 51. allen doch op gelijke voorwaarde, want niet door te trachten tijdelijke welgezind heid te koopen wordt de vrede tot stand gebracht doch op den grondslag van vrije wederkeerigheid met wederzijdsoh respect. Met betrekking tot den Volkenbond zeide Eden: Ofschoon wij in ons streven bemoei lijkt worden zijn wij niet verslagen en ik ben optimistisch genoeg, te mcenen, dat de wereld opnieuw zal bouwen. Het voornaam ste is dat wij nooit onze idealen prijsgeven. Voortgaande zeide Eden, dat vriend schap tusschen democratieën en die tataren niet onmogelijk moet wor den. Wij wenschen geen blijvende klove. Temidden van de schrille tegenstellingen der tegenover elkaar staande ideologieën, houdt ons volk de middenkoers en geen der beide uitersten trekt ons aan. Zal Japan toch spreken? Maar dan onoffieieel! De Japansche woordvoerder van het mi nisterie van buitenlandsche zaken heeft laten doorschemeren, dat Japan zijn weigering tot het verstrekken van inlichtingen over de ton nage der slagschepen wellicht nog zal her zien. Hij zeide, dat de mogendheden zich be ter niet-officieel tot de Japansche regeering konden wenden. Het zou dan mogelijk zijn, dat de Japansche regccringcn inlichtingen over de slagschepen zou verschaffen, hoewel dergelijke inlichtingen niet bindend zouden zijn. ALKMAAR. 12 Febr. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor groothandel 7577)4 cent. en kleinhandel 771/£80 cent per Yz Kg. Han del goed. Prijs kipeieren (groothandel) f 3.50—3.80, eri eendeieren f 3.40. Handel matig. ALKMAAR, 12 Febr. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 2 nuchtere kalveren (slacht) f 7.508.50 en 62 ovcr- houders f IS25. ALKMAAR. 12 Febr. N.V. Eierveiling voor Hollands Noor derkwartier. Aanvoer: 190.000 kipeieren: 56—58 Kg. 3.40—3.50. 58—60 Kg. 3.45—3.60, 60—62 kg. 3.55—3.70, 62—64 kg. 3.60-3.85 6466 Kg 3.70—4.05 per 100 stuks. WARMENHIJT7.EN. 12 Febr. Roode kool 3.30—6.60. gele kool 1.50— 1.90, Deensche witte kool 1.50—2.60, driel. 10.60. uien 1212.50. grove uien 11.20—11.70 peen 3.20. blauwe eigenheimers 3.—. Aan voer: 97.000 Kg. roode kool, 31.300 Kg. gele kool, 43.100 Kg. Deensche witte kool, 3200 Kg. uien, 500 Kg. peen, 300 Kg. aardappelen NOORDSCHARWOUDE, 14 Febr. Aanvoer: 41700 Kg. roode kool 4.20—6.20, 17100 Kg. gele kool 1.56—2, 32200 Kg. D. wite kool 1.80—3. BROEK OP LANGENDUK, 14 Febr. Aanvoer: 3000 Kg. uien 11.86 "5. drie lingen 10.50—10.80. grove 11.80—12.10. stek 7.96—8.40, 3000 Kg. roode kool 3.20—6.46, 15000 Kg. gele kool 1.50—2.80, 20.000 Kg. D. witte kool. ALKMAAR. 14 Febr. Ter veemarkt waren beden aangevoerd: 74 vette koeien 1.70—3.00; 2 graskalveren: 167 nuchtere kalveren 4—14; vette schapen 26—34; 198 vette varkens .58—0.61 handel vlug.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3