RADIO WEK DE GAL IN UW LEVER OP Let op de tientjes met gaatjes DOUWE EGBERTS 'n -CMe/i pijpje- Arrondissements rechtbank te Alkmaar Ruwe schrale huid PÜROLS Dinsdag 15 Februari 1938 Tweede blad Ik kan er niet ge noeg op hameren! Niet alleen bij ver koudheid, maar ook bij rheumatiek en griep is Aspirin het middel bij uitne mendheid! Aspirin is een »0«yc*« - pro duet. 0ranjebanden»8i*v«*"-kruis waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid Er is maar weinig verandering toch een kleine verbetering voor een paar producten het weer loopt tegen en de han delsbelemmeringen blijven een belangrijk deel opgeruimd tegen lage prijzen weinig aan voer aardappels iets betere prijzen roode kool loopt iets op meest tweede kwaliteit aangevoerd gele kool afwisse lend - op sommige dagen draait minder door prijzen blijven niettemin slecht Deensche witte kool, iets beter overi gens veel te laag in prijs groe ne kool iets grager idem Sa- voyekool aanvoer van veldge- le en taaie gele nog wat bloemkool spruitkool knol selderij is deels onverkoopbaar peen, geringe aanvoer, bevre digende prijzen bieten idem. Veel verandering is er in den gang van zaken aan de Langendijker Groentenveilin- gen nog niet te bespeuren, al was het de laatste dagen voor een paar producten iets minder slecht dan de vorige weken. De voornaamste oorzaak moet gezocht worden in het slechte weer, dat wel iets gunstiger werd, maar toch niet in die mate, dat er een voldoende .stimulans aanwezig was, om tot een beduidende prijsverbetering te komen. En daarbij bleven de geldende facto ren, die het handelsverkeer belemmeren, hun nadeeligen invloed oefenen. Van een opgewekten handel met het buitenland is daardoor geen sprake. Ongetwijfeld kon flink winterweer dezen bevorderen. Voor wat in het bijzonder sluitkool betreft, is de vraag al heel gering. De uitvoer in Januari heeft dit al duidelijk gedemon streerd. Alleen in den aanvang van die maand ging het nog wat. Het weer werkte wat mee, de aanvang steeg en de prijzen werden wat beter. Nadien is een periode van regen en wind gevolgd met achteruitloo- pende prijzen. En tot nu toe is van een herstel geen sprake geweest. Zoo is er al een belangrijk gedeelte van den voorraad win terkool opge ruimd, waarvoor slechts lage prijzen zijn gemaakt. Uit de gepubliceerde cijfers met betrek king tot de laatste inventarisatie is wel ge bleken, dat er al heel wat kool is wegge maakt. Van gele en Deensche witte zal een beetje terecht zijn gekomen, van roode iets meer, doch gezien de geringe voorraden, is dat meerdere ook nog betrekkelijk, waarbij dan nog komt de omstandigheid, dat vele tuinders hier hun roode kool hebben ge teeld en een halve rekening met een ander, meestal een landeigenaar in een der pol ders. Evenals de vorige week werden ook nu maar weinig aardappels aangevoerd. Voor Bevelanders werd f 2.50f 2.70 betaald, voor blauwe Eigenheimers f 3.30—f 3.50. De prij zen waren dus iets beter. Buiten de veiling werden echter, naar men meedeelde, nog de meeste zaken gedaan. De aanvoer van roode kool was de afgoloopen week vrij groot. Aanvan kelijk werdenongev. dezelfde prij zen besteed als de vorige week, doch in 't midden der week kwam meer vraag met als gevolg iets betere prijzen. Voor het grootste gedeelte behoorde de aangevoerde kool tot de tweede kwaliteit. Kool van 2 pond werd al gauw wat meer gevraagd en bracht tot bij de f 6 op. Voor de sorteering van 34 pond werd tot f 5 be taald, terwij] de zwaarste f 3.20—f 4 op bracht. Voor afwijkend goed werd f 1.S0— f3.50 betaald. Op het eind der week liepen de genoemde prijzen nog iets op Voor eerste kwaliteit. 2—3 pond. werd tegen f 5.80- f 0.30 betaald, voor de 3 tot 4 ponds f 5.50— f 0, terwijl voor de zwaardere f 3.80f 4.60 werd betaald. Ook voor tweede kwaliteit bestond een grage markt op het laatst der week, zoodat voor roode kool van 23 pond f5.60f6 werd besteed, grootere, tot 5 "pond f 4.20 5.50, soms iets meer en voor de grootste f 3.404.20. In totaal werden een 60 spoor wagens verhandeld. Moch het weer nu eens ten goede keeren, dan is het niet al te ge waagd, te voorspellen, dat de prijzen nog wel aardig zouden monteeren. Ook aan gele kool kwamen flinke kwan- turas aan de veilingen. Dinsdag was de markt iets beter, maar in ieder geval nog slecht. De meest gewilde soort van 2 tot ruim 3 pond liep in maximum tot f2.20. Een gedeelte draaide nog door. Later lie pen de prijzen weer wat terug en bleven de hoogste noteerinigen weer beneden f 2. Er werd echter wel wat meer verkocht. Aan de Broeker veiling b.v. waren Zaterdag weer dan 70 aanvoerders. Veel draaide er niet van door. De prijzen monteerden ech ter niet. Verreweg het grootste gedeelte ging weg voor prijzen tusschen f 1.50 en f 1.70. De hoogste noteering was f2.10. Dat er bij deze prijzen gegronde reden tot kla gen bestaat, is duidelijk. Aanvankelijk was de markt voor Deen sche witte kool vrij lusteloos. De hoogste noteering was te Noordscharwoude f2.30, te Broek f2.20. Er kwam echter een gerin ge verbetering; vooral voor de kleinere soorten kwam er later wat meer belang stelling: tot 3V2 Pond werd f2.20—f2.90 besteed, al naar gelang vaai grootte en kwaliteit. Zwaardere deden het ook iets beter op het laatst der week: kool van ongeveer 4 pond werd voor f2.20 tot f2.40 verkocht, de zwaarste voor f 1.80f2,20. Ook deze prijzen zijn voor een loonende uit komst veel te laag. De aanvoer van groene kool was niet groot. Er bestond echter voor deze kool soort een behoorlijke vraag, zoodat vrij ön U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal in de In gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75. PROGRAMMA WOENSDAG 16 FEBRUARI 1938. Hilversum I. 1875 en 415,5 m. VARA-Uitzending 10.00—10.20 v.m. VPRO. 6.30—7.00 RVU. 7.30—8,00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 „Onze keuken", causerie. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Continu-bedrijven. 11.30 „Industrialisatie", causerie. 10.20 Voor arbeiders in de Continu-bedrijven. 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 VARA-orkest. I.301.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 The Hodlars. 5.45 De Ramblers. 6.15 The Hodlars.. 6.30 Psychologische causerie. 7.00 Koorzang. 7.30 Cyclus „Ons werk en ons geloof". 8.00 Herhaling SOS-Berlchten. 8.03 Berichten ANP. VARA-Varia. 8.16 „Dei Tatarin", operette-selectie. 8.45 Radiotooneel. 9.30 Orgelspel. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Fantasia en soliste, en de „Four Blue Stars". II.00 Utrechtsch Stedelijk Orkest en solist (Gr.pl.). 11.5512.00 Gramofoonmuziek. Hilversum H. 801,5 M. NCRV-Uitzending. 6.30—7.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schiftlezing, meditatie, gewijde muziek. 8.30 Gramofoonplaten. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Ensemble van der Horst. (Om 12.00 Berichten en 12.15 Gramofoonmuziek). 1.30 Gramofoonplaten. I.45 Orgelspel. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.00 Christelijke lectuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 Alt en piano. 4.45 felicitaties. 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Gramofoonplaten. 6.00 Land- en tuinbouwhalfuur. 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaan- varings-reglement. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „Vestigingswet Kleinbedrijf '37" 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Ber. 8.15 NCRV-orkest. 9.00 ..Mannenwerk en Vrouwentaak", caus. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Dampraatje. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. II.0012.00 Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. goede prijzen konden worden bedongen. Groote brachten al naar gelang van kwa liteit f 3 tot ruim f 4 op. Spruitjes werden verkocht voor f6.70 f7.30 bij kleinen aanvoer. Voor veldgele kool was weinig animo; ze bracht f 1f 1.80 op. Een gedeelte was echter onverkoopbaar. Taaie gele bracht redelijke prijzen op: f2.40f3.50. Knolselderij werd voor flf2 verkocht; een deel draaide door. Voor beste Savoye-kool kon nog een re delijke prijs worden gemaakt. Er is tot, f 4.30 a f 4.90 besleed. Mindere kwaliteit ging voor aanmerkelijk Lageren prijs weg. De aanvoer van uien was niet groot meer. De voorraden zijn niet groot. De prijzen waren weer best. Middelgroote uien werden voor f 11.60—f 12.30 verkocht, grove voor f 11.10f 12.10. Drielingen waren ook duur: f 10.20—f 10.70. Nep gold f7.60 en stek vond koopers voor f7.20 tot boven de f 8. Wortelen kwamen er deze week niet veel. De prijzen weken niet veel af van die der vorige week. Grove peen bracht, f2.50— f2.80, soms f3 op, naar kwaliteit. Voor kleine werd f 1.20—-f 1.40 betaald. Ook was de aanvoer van bieten niet groot. Ook voor dit product bleven de prij zen vrij stationnair: voor grove werd fl.60 f 1.80 betaald, middelmaat f3.20 tot ruiim f4, afhankelijk naar kwaliteit. Nog werd een kleine hoeveelheid bloem kool aangevoerd. Eerfete soort werd voor f 9.60. tweede voor f 1.50—1.70 verkocht. Waarschuwing van de Nederlandsche Bank Be ontvreemde bankbiljetten zijn duidelijk te herkennen. De Nederlandsche Bank N.V. te Amsterdam deelt ons het volgende mede. Zooals in de dagbladen reeds werd bekend gemaakt, is op 9 Februari j.1. een door het agentschap van de Nederlandsche Bank te Utrecht naar de hoofdbank te Amsterdam verzonden trommel met bankpa pier gedurende het transport ont vreemd. In de trommel bevonden zich 15.000 bankbiljetten Van f 10.na melijk: 1.500 stuks met de afbeelding van een Zeeuwsche boerin op de voorziide; en 13.500 stuks met de afbeelding van den kop van een ouden man op de voorzijde. Al deze biljetten behoorden tot het zoogenaamde afgekeurde papier Zij waren als voor verdere circu latie ongeschikt ter zijde gelegd met de bestemming om bij de hoofdbank te worden ingetrokken en vernietigd. Met het oog hierop waren er met een ponsmachine reeds twee gaten in geslagen. Een van deze twee ponsgaten is zoodanig aanco- bracht. dat een der op de keerzijde der biljetten voorkomende serie- en nummeraanduidingen uit de bil jetten is geslagen. Beide ponsgaten hebben den vorm van een scheef- hoek, lang ongeveer 3 V* c.m., en breed ongeveer 2 c.m. De lange zijde van den scheef- hoek loopt evenwijdig aan de lange zijde van de biljetten, De biljetten werden met de keer zijde naar boven als volgt geponst: De biljetten met „Zeeuwsche Boerin": Ongeveer in het midden en rechts onderaan door serie- en nummer- aanduiding; De biljetten met „Ouden man": Links van het midden van het bil jet en door de serie- en nummer aanduiding onder de rozet. De Nederlandsche Bank vestigt er de aandacht op, dat deze biljet ten waarvan de serieletters en de nummers bij haar bekend zijn —bij aanbieding aan bare kassen niet zullen worden betaald. Het is derhalve, ter vermijding van schade, voor het publiek van belang bij het in ontvangst nemen van bankpapier nauwlettend toe- te zien dat men geen geschonden biljetten van f 10.— aanneemt, en bepaaldelijk geen biljetten waarin zich ponsgaten bevinden. HOOGWOUD Uitslag tooneelwedstrijd. In café Benooy op de Gouwe werd Vrij dagavond j.1. de uitslag bekend gemaakt van den tooneelwedstrijd tusschen drie plaatselijke tooneelvereenigingen. Verleden jaar won „Harmonie" den beker, maar dit maal bleek deze vereeniging minder op dreef te zijn, waarbij ook kwam, dat de beide andere vereenieingen uitstekende prestaties geleverd hebben. De jury. bestaande uit mevr. Metselaar- Knip uit Twisk, en de heeren Vader uit Me- demblik en K. Helder uit Sijbekarspel, ken de den beker toe aan de tooncelvereeni- ging „Eensgezindheid", Gouwe, met 40 pnt. „LO.L." van de Langercis verkreeg 39 pnt. en „Harmonie" 36/4 punt. Aan het einde van dit jaar zal de wed strijd wederom plaats vinden, omdat de be ker tweemaal achtereen of driemaal in het geheel gewonnen moet worden om defini tief eigendom, te blijven. ECHTE FRIESCHE HEERENBAAI - 10 - 15 20 25 CT. PER >/i ONS OUD-HOLL. PIJPTABAK SCHOUT 15 CT. COOPVAERT 10 CT. P. ONS POLITIERECHTER. (Zitting van Maandag 14 Februari.) St. Pancras. DE OFFICIER VERTROUWT HET JONG- MENSCH NIET, MAAR WIL HET PRO- BEEREN MET HEM. Als eerste verd. wordt voorgeroepen J. van O. wonende te St. Pancras, wiens zaak was aangehouden, om den reclasseeringsambte- naar, den heer J. H. Wiggers, te hooren. Verd. heeft diefstal gepleegd bij zijn pa troon. De reclasseeringsambtenaar zegt, dat verd. uit een net gezin komt, maar nog niet al les heeft verteld, wat hij op z'n hart heeft. De politierechter mr. A. M. Ledebóer wijst erop, dat deze verd. thuis den boel bedriegt en steeds liegt. Rook je veel sigaretten? Verd.: Ik rook geen sigaretten meer. Politierechter: maar wel sigaren zeker. Get. Wiggers: Hij krijgt zoo nu en dan een doosje sigaren van z'n moeder. Politierechter: Ben je bereid, je zakgeld te doen beheeren? Verd.: Ja. De officier van Justitie, mr. v. d. Feen de Lille vertrouwt, dit jongmensch niet: ge looft, dat verd. het achter den elleboog heeft en hier gouden bergen staat te belo ven. Toch wil spr. het met den jongeman probeeren en eischt vier maanden gevange nisstraf voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaren, onder bijzondere voorwaar den. Verd. zegt, dat hij op aanraden van z'n moeder alles aan z'n hans had verteld. De Politierechter veroordeelt verd. tot 3 maanden gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaren, onder voorwaarde, dat z'n zakgeld zal worden beheerd, door het Ge nootschap tot zedelijke verbetering van ge vangenen. Ursem. ZE WILDE DE SCHOOL NIET VERLATEN. Verd. M. Cath. K., fvonende te Ursem, heeft niet voldaan aan het bevel van het hoofd der school te Ursem om de school te verla ten. De vrouw van het hoofd der school, mej. J. Baas is erbij geweest, dat haar man dit verd. bevolen heeft, maar verd. zeide: „Ik ga niet weg, voor m'n kind meegaat." Toen heb ik ftezegd: Ik zal de politie wel halen. De Politierechter vraagt den volgenden verdachte, den heer Kriek, hoofd der school te Ursem, of het waar was, dat verd. in Oc- tober van bet vorige jaar in de school is gekomen en zich daar heeft beklaagd, dat haar zoontje op school slecht behandeld werd? Get..: Ja zekér, Edelachtbare. Politierechter: Hier zijn zeer lofwaardige getuigenissen van het hoofd der Christe lijke School, waarop het kind vroeger is geweest. Enfin, dat doet er niet toe; zij beeft geweigerd uw school te verlaten, toen u het haar beval! Verd.: Ik heb dit bevel niet gehoord. De Officier van Justitie requisitoir ne mend, acht het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en eischt f 20. boete subs. 10 dagen. De Politierechter, uitspraak doende, ver oordeelt verd tot f 8.— boete subs. 4 da gen, zulks in verband met de minder gunstige finantieele omstandigheden van verd. Wieringen. MET EEN STUK HOUT MISHANDELD. Dan wordt voorgeroepen Jan N. uit Wie- ringen. die echter niet is verschenen. Hem wordt, ten laste gelegd, dat hij op 17 Dec. een zekeren H. B. Smit een klap op het gezicht heeft gegeven, waardoor deze bloedend werd verwond. Get. H. B. Smit, oud 70 Jaar, wonende te Wieringen, komt verklaren, dat verd. hem met een hout op z'n gezicht had ge slagen. Politierechter: Verdachte heeft Verklaard, dat hij u met den. vuist heeft geslagen. Get.: Dat is niet waar; het was eeni stuk hout. Politierechter: Bent u onder behandeling van een dokter geweest? Get.: Ja zeker. Politierechter: En hoe kwam dat nul waarom deed hij dat? Get.: Ik was bij hem in de kost en wou van kostbaas veranderen, toen werd Jan N. woedend. De Officier van Justitie, requisitoir ne mend, eischt wegens mishandeling f 25. boete subs. 25 dagen en conform dezen eisch wordt verd. veroordeeld. Warmenhuizen, HIJ ZAT IN DE KERK OP ZIJN KUSSENTJE. Verd. Jac. R., wonende te Warmenhuizen, wordt ervan beschuldigd zekeren J. Ligt- hart. een klap met den vuist in het gelaat te hebben gegeven. Politierechter: Waarom deed U dat? Verd.: Die Ligthart zat in de kerk op mijn kussentje en ook zat hij achter mijn appels en peren aan. Get. J. Ligthart, tuindersknecht te War menhuizen zegt, dat verd. hem op 21 Dec. een klap met den vuist heeft gegeven. Politierechter: Zat U wel eens achter verd. appels en peren aan? Get.: Dat is al drie jaar geleje gebeurd en toen heeft B. me op m'n dgeslage. Politierechter tot verd.: U heeft geen chris telijke naastenliefde betoond. De officier van justitie, requisitoir ne mend, meent, dat de oorzaak meer in het weghalen van appels en peren zat, dan in het gebruiken van het kussentje. Mr. v. d. Feen de Lille acht het begrijpelijk, dat de vingers van iemand wel eens jeuken en ook een oorvijg is dan niet altijd zoo slecht. Spr. requireert f 10 boete subs. 10 dagen en conform dien eisch wordt verd. veroordeeld. Den Helder. LANG GEEN BLANCO STRAFREGISTER. Verd. O. P., gedet., wordt er van beschul digd dat hij op 31 Dec. zekere Henke met een biljartqueu een slag op het hoofd heeft gegeven, waardoor deze bloedend werd verwond. Get. P. Henke verklaart, dat hij bij den sluitingstijd van het café van z'n vader verd. beeft gezegd, het café van z'n vader te verlaten. Verd. voldeed hieraan niet, doch gaf hem een slag met een biljartqueu op z'n hoofd. Get, G. J. Rokers, buffetchef in het café van Henke verklaart hetzelfde als de vori ge getuige. Aangezien verd, alreeds zeven vonnissen achter den rug heeft., eischt de Officier van Justitie twee maanden gevangenisstraf en conform dezen eisch wordt verd. ook ver oordeeld. Broek op Langendijk. DIEFSTAL RIJWIELONDERDEELEN. De laatste verd. is S. C. B. wonende te Broek op Langendijk, staat terecht, omdat hij op 13 Januari aldaar eenige electrische onderdcelen heeft weggenomen. De Politierechter vraagt, hoeveel de on derdeden van die fietslantaarns waard wa ren? Verd.: Ik denk een gulden. Voorgeroepen wordt J. Wever, arbeider te Broek op Langendijk, wien deze rijwiel- onderdeelen toebehoorden. Get. zegt, dat hij z'n rijwiel had geplaatst bij een winkel, om er een boodschap te doen. Toen hij terug kwam, waren verschillende electrische on derdeden gestolen. Het onderzoek wordt geschorst om het rapport van den heer Wiggers te hooren en wel tot 21 Maart a.s. van handen en gelaat, schrale lippen, gesprongen handen genezen snel met Doos 30-60 ct. Bij Apoth.en Drogisten munhardtHBHÜ

Schager Courant | 1938 | | pagina 5