Telt Sir Deterding niet mee Minister Romme blijft uit de gratie De Vecht dreigt Geërfd of gestolen Het torpedeeren van de „Hannah" De journalistieke veiligheidsklep Posfvlucbten op Indië Weinig nieuws uit Spanje Batavia-Australië door de lucht EIER-EXPORTEUR VAN HET PLAN- DETERDING GEDUPEERD. ONT HULLINGEN VAN IR. DUT. De regelaars van onzen Neder- landschen eierenuitvoer hebben kans gezien, om de exporteurs, die aan liet plan-Deterding hebben ge leverd, te dupeeren door hun niet die consenten voor uitvoer naar Duitschland te geven, die hun toe komen, schrijft ir. M. D. Dijt aan het Hsb. Wat is nl. het geval? Toen de export naar Duitschland en dus óók de eierenex- port geheel gecontingenteerd werd. nam men, aldus de heer Dijt, als basis ter be rekening van het, lederen exporteur toe te kennen, consent aan het in 193*2 door die exporteurs naar Duitschland uitgevoerde .kwantum. Ponds pondsgewijze werd ieder consent bepaald. Hoe verder men nu van het basisjaar verwijderd komt. hoe onbil lijker een dergelijke regeling wordt. Im mers er zijn zaken, die grooter en er zijn er, die kleiner worden. Om zich hierbij nu «enigszins aan te passen werd einde 1937 een regeling ingevoerd, waarbij ter bereke ning van het consent naar Duitschland een basis werd aangenomen, waarin voor 50 het in 1932 naar Duitschland uitgevoerde kwantum en voor 50 de in 193G naar andere landen dan Duitschland uitgevoerde hoeveelheid werd verwerkt. In den export naar andere landen kan immers tot uiting komen de ontwikkeling of de teruggang van het bedrijf van den exporteur. Nu in 1938 heeft men de re geling echter gewijzigd en is voor de berekening van het consent voor 65 verwerkt het kwantum, in 1932 naar Duitschland geëxporteerd en voor 35 de naar andere landen in 1937 uitgevoerdfl hoeveelheid en daarbij zijn de eieren, die volgens het plan-Deterding zijn uitgevoerd voor de berekening uitgesloten. Hierdoor ontstaat de volgende situatie: In de eerste 3 maanden van 1937 had een cicrcnexporteur de keuze, om te exportee ren naar: lo. Duitschland. volgens vastgesteld con tingent, dat door iedereen werd gebruikt (of waarvan men het verbruik verkocht: con- sentcnhandel). 2o. Andere landen, dus b.v. Engeland, Spanje. 3o. Plan-Deterding. Hij, 'rlic zijn eieren niet geheel op de eer ste wijze kwijt kon, moest voor het restant in Engeland, Spanje of andere landen óf hij het plan-Deterding terecht komen. Hij, die b.v. aan Barcelona leverde krijgt nu in 1938 deswege een zeker consent voor uitvoer naar Duitschland toegewezen, hij, die via liet plan-Deterding aan Duitschland leverde, krijgt op grond hiervan gécn consent voor uitvoer naar Duitschland! De firma, op wier naam de eieren voor 't plan-Deterding naar Duitsch land zijn gezonden, heeft zoowel aan ir. Tukker, die over de regeling gaat, als aan enkele exporteurs, doen we ten, dat zij bereid is, ter berekening van het consent eventueel aan alle exporteurs-leveranciers van het plan-Deterding liet door hen gelever de kwantum af te staan, zoodat een zijdige voortrekking van genoemde firma uitgesloten zou zijn. Zoo treft men nu nog de leveranciers van het plan-Deterding achteraf! Commentaar is m.i. hier geheel overbodig!1' Ook bij de Haagsche vrouwen. Gisteravond is in Den Haag een soortge lijke bijeenkomst gehouden, als voor ecnige dagen te Amsterdam, met als doel te pro testeeren tegen de maatregelen van minis ter Romme contra de werkende gehuwde vrouw. O.a. sprak mr. Boon, oud-lid van de Tweede Kamer, die betoogde, dat do wet niet mag ingrijpen in de vrijheid van het gezin. liet al of niet werken van de ge huwde vrouw is een zaak van het geweten van den man en de vrouw. Straks zal de minister wellicht ook de rechten der on gehuwde vrouw aantasten! Spr. waar schuwde met grooten nadruk tegen hetgeen minister Romme thans wil. Mevr. A. Tromp—de Jong. citeerde o.a. wijlen prof. de Savornin Lobman, die heeft gezegd: „Een Christelijke regeering heeft niet het recht zich door wettelijke voor schriften met het normale gezinsleven te bemoeien, haar terrein is het openbare le ven." Truus van Andel sprak hierna namens den bond van huispersoneel. Zij wees op de proote gevaren, die de werkende vrouw uit de arbeidersklasse bedreigen, wanneer dit voorontwerp wet wordt. Nadat verschillende sprekers, o.a. de heer van der Goes van Naters, lid van de Tweede Kamer, het woord hadden gevoerd, werd onder luid applaus een motie aangenomen, waarin de vergadering als haar meening te kennen geeft, dat de voorgestelde maatre gelen ten gevolge zullen hebben, dat de vrouwen gedreven worden naar de onbe schermde beroepen. Zij sprak als haar oor deel uit, dat deze inmenging van de over heid in liet gezinsleven niet in overeenstem ming is met de opvattingen van een zeer groot deel van het Nederlandsche volk< Onze Oost. ONTWERP DEFENSIE-UITVOERRECHT IN DEN VOLKSRAAD AANGENOMEN. Het ontwerp Defensie-uitvoerrecht is gisteren met 44 tegen 5 stemmen door den Indischen Volksraad aange nomen. De Regeeringsgemachtigde deelde mede, geen mogelijkheid te zien, den termijn van inwerkingtreding korter te stellen dan tot ultimo 1939. Zooals bekend, behelst dit ontwerp het heffen van 1 op den uitvoer van goederen, ten behoeve van De fensie. En het gemaal te Muiden ligt stil... Ged. Staten wachten kalmpjes af. Volgens een overeenkomst welke sinds 1930 inzake het Vechtgcmaal te Muiden met de gemeenten cn waterschappen gesloten was, zou bij een Vechtstand van 30 plus, het gemaal in werking gesteld moeten wor den. Deze overeenkomst liep echter einde Dcc. 1937 af, zoodat het Prov. Bestuur van Utrecht thans te beslissen heeft over de al- of iiiet-inwerkingtreding van liet gemaal. Deze omstandigheid heeft op het oogen- blik alleronaangenaamste gevolgen. In weinige dagen tijds n.1. is, al dus de N.R.C.. bij de Vecht 'n verval waargenomen van niet minder dan 20 c.M.! Maandagmiddag was de stand in Loenen cn Nieuwcrsluis on gevecr 3G plus cn de bewoners, uit Loenen waarschuwden telefonisch den opzichter van het Vechtgcmaal te Muiden, dat hun tuinen al weer onder water stonden. Wij zien hieraan o.m., dat de afsluitdijk in de Zuiderzee de hooge Vechtstand niet hooft kunnen voorkomen. Ondanks de dringende verzoeken van de door de rivier bedreigde bewoners, heeft de hoofdingenieur van don Utrechtschcn Waterstaat, de heer F. E. D. Enschedé, opdracht gegeven, dat er voorloopig niet gedraaid zal worden. Gedeputeerden wenschen blijkbaar af te wachten, wat er gebeurt, wanneer het ge maal niet functionncert; men is n.1. van oordeel, dat de Vecht nimmer meer tot GO c.m. plus zal stijgen. Men gaat daarbij uit van de redenecring. dat in ons klimaat felle Noord-Oosten winden nooit van lan gen duur zijn. De lijd zal het leeren Licrkc plezierkc! Maar het verdriet kwam achteraan. Een inwoner van een Noord-Brabantsch plaatsje had bij een bezoek aan het Belgi sche stadje Lier kennis gemaakt met twee inwoners van deze plaats. Deze kennisma king werd gevierd met een .bezoek aan tal rijke „estaminees", waarbij liet geestrijke vocht rijkelijk vloeide. Teneinde nadien weer eenigszins op verhaal te komen, werd een wandeling buiten het stadje gemaakt. Op deze wandeling werd onze Brabander even wel door zijn beide nieuwe kennissen be wusteloos geslagen en beroofd van een be drag van ongeveer drieduizend franc aan Nederlandsch en Belgisch geld.( Gistermiddag is een der daders aangehou den. Hij had het grootste deel van het ge roofde Nederlandsche geld nog in zijn be zit. Een wonderlijke geschiedenis in de hoofdstad. De Amsterdamsche rechtszaal zag er gisteren uit als ecu uitdragerij: op de tafels lagen de meest uiteenloo- pende en vrceindsoortigste goederen kris kras dooreen uitgestald: een da mesmantel, bont, twee sjaals, een zij den peignoir, een zwierige baret, 'n paar schilderijen, overgordijnen, ja ponnen, schclkleurige sierpoppen, een strijkbout, dekens, boeken, een fototoestel, een poederdoosje, enz. De rechters hielden zich met een moeilijk vraagstuk bezig, Heeft, de vrouw, die eenige maanden geleden is overleden, een groot deol van haar meubilair cn lijfgoederen weggege ven aan liet echtpaar, waarbij zij op kamers woonde en heeft zij ook de dienstbode her haaldelijk geschenken gegeven of heeft dit drietal zich na haar dood van al haar bezittingen meester gemaakt? Rechtmatige erfgenamen waren verwonderd. In Februari van het vorige jaar werd mej. M. in een der ziekenhuizen opgenomen, zij zou de kamers, die zij bij het echtpaar had betrokken, niet meer betreden. Enkele maan den later overleed zij. De erfgenamen vonden het vreemd, dat de overledene zoo weinig had na gelaten. Zij wendden zich tot de po litic. Huiszoekingen volgden cn zoo wel ten huize van het dienstmeisje als in de kamers van de pensionhou ders vond men een groot aantal voorwerpen, die eens aan de doode hadden toebehoord De juffrouw was erg goedig ge weest. Het drietal, dat. zich thans voor de recht bank tc verantwoorden had, ontkende. De juffrouw was erg goedig geweest, en steeds had zij er een genoegen in gevonden om iets weg te geven. Verschillende getuigen echter konden ver klaren dat een groot deel der inteslag ge nomen voorwerpen nog in de kamers van mej. M. aanwezig was, toen zij naar het zie kenhuis werd gebracht. Een getuige a décharge wist echter te ver tellen, dat dc dienstbode een mantel van juffrouw M. droeg, toen deze nog thuis was. Verd.: Ja, dat komt uit, juffrouw M. vond die mantel zoo doodsch. Volgens dc/.clfdc getuige had de dienstbode ook sierpoppen gekregen. De officier van justitie Mr. Bosch vorder de tegen de dienstbode veertien maanden ge vangenisstraf, tegen het echtpaar vorderde hij een jaar. De verdediger Mr. H. v. d. Heide pleitte vrijspraak. Vonnis 1 Maart. f 1000.- boete tegen leider van Zwart Front geeischt Gisteren stond voor het Amsterdamsche Gerechtshof terecht de leider van „Zwart Front", A. J. Meijer, die zich te verantwoor den had wegens bcleediging van Z.Exc. mi nister Col ij n. De Rechtbank tc Utrecht had hem tot f 1000 boete, subs. 3 maanden hechtenis ver oordeeld. In hooger beroep werd dit vonnis bevestigd, doch verdachte kwam hiertegen in verzet. Vcrdachtcs geheugen liet hem gis teren in don steek. Hij wist absoluut niet meer of hij de gewraakte woorden had ge bezigd. Do commissaris van politie tc Utrecht, Mr. D. J. Hamocn, had dc woorden echter ter vergadering opgetcekend. Zij kwamen vol komen overeen met de passage, in de bro chure, die deze verdachte laten had uitgege ven en waarin hij zijn rede had opgenomen. De procureur-generaal cischte bekrachti ging van hot verstekarrest (f 1000 boete). Arrest 1 Maart. Nederland erkent Franco niet De overwegingen, welke zich tot nu toe verzetten tegen een erkenning door Neder land van het régime Franco, gelden nog onverminderd, deelde de minister de Eerste Kamer in de Mem. van Antwoord inzake de begrooting van Buitenlandsche Zaken mede. Het Kamerlid Donker beantwoord. Reqeerinq beschermt alleen Ne derlandsche schepen in Straat Gi braltar. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Donker in zake het torpedeeren van het Nederlandsche Schip „Hannah" en betreffen de dc bescherming van de scheepvaart in de Middellandsche Zee, heeft de minister van buitenlandsche zaken o.a. het volgende geantwoord: Hoewel het onderzoek nog niet beëindigd is, kan reeds worden medegedeeld, dat de „Hannah" naar alle waarschijnlijkheid is getorpedeerd en wel op een afstand van ruim 5 mijl uit de Spaansche kust ter hoogte van Kaap San Antonio. De regeering herinnert aan de overeenkomst van Nvon: Deze overeenkomst, gesloten op 14 Sep tember 1937, welke op 17 September d.a.v. nog werd uitgebreid tot wat aanvallen van luchtvaartuigen betreft, beoogt het treffen van collectieve maatregelen, ten einde de handelsschcepvaart in de Middellandsche Zee op afdoende wijze tpgen bedoelde daden van piraterie te beschermen. Aan de Nederlandsche scheepvaart werd langs officieelen weg aangeraden de inge volge die overeenkomst gedane aanbevelin gen te volgen. De „Hannah" bevond zich bij haar torpedeering buiten de aanbevolen scheepvaartroute. Toen na het uitbreken van de vijandelijk heden in Spanje eenige Nederlandsche sche pen in verhand daarmede bij de doorvaart van Straat Gibraltar overlast bleken te on dervinden, heeft de Nederlandsche regeering door het stationneeren van oorlogsschepen zorg gedragen, dat dc bona fidc Nederland sche scheepvaart bij dc doorvaart door ge noemde zeestraat kon worden geconvoyecrd Deze wijze van convovecren vindt reeds meer dan een jaar op volkomen bevredigen de wijze plaats. Zoowel het patrouillcsysteem, waartoe bij de overeenkomst te Nvon werd besloten, als de hierboven bedoelde maatregelen van het convoyeeren van Nederlandsche koop vaardijschepen in Straat Gibraltar waren op 11 Januari j.1., den dag van het ver gaan van de „Hannah", in werking. Buiten Straat Gibraltar is de Nederland sche regeering niet voornemens maatre gelen te nemen ter bescherming van de Nederlandsche soheepvaart in de Middel landsche Zee. Oudorp protesteert tegen naamswijziging Naar de Alkm. Crt. verneemt, hebben B. on W. van Oudorp bij den minister van Binnenlandsche Zaken geprotesteerd tegen dc voorgestelde wijziging van den gemeen- tenaam „Oudorp" in „Ouddorp". Eerste Kamer „GEESTELIJKE MISHANDE LING" ALS GROND VOOR ECHTSCHEIDING. VER ZOENINGSPROCEDURES? Den Haag, 15 Febr. 1938. De Eerste Kamer heeft haar begrootings- «werkzaamheden weer hervat cn nu stond als eerste punt op de agenda: Justitie! Dit was dus de eerste maal, dat minister Goseling niet den Senaat van doen kreeg cn de soms wat spottende wijze, waarop hij 'n enkele keer een interruptie plaatste, deed gevoelen, dat deze nieuwe situatie hem allerminst „drukte". Bij een Justitie-debat komen gemeenlijk heel wat ou'/e paardjes van stal en doet men zijn best, de diertjes weer eens een „op- frisschertjc" te geven. Maar heden werd een aangelegenheid aangeroerd, welke gloed- en gloednieuw was in het parlemen taire Justitic-dcbat, cn wel die betreffende het verschooninnsrecht van den Journalist. Deze, door het bekende geval-Hansen ac tueel geworden kwestie werd aangeroerd door een collega-Kamerlid, mr. Wiardi Beek man (S.D.), die tevens zijn debuut als Sena tor leverde cn zich als een aangenaam en vlot spreker deed kennen. Dat deze journalistieke Senator het op nam voor het goed recht van den pereman om zijn bronnen te verzwijgen, spreekt wel vanzelf. Hij verklaarde dan ook voor de houding van den heer Hansen alle achting te koesteren, en merkte in dit verband niet onjuist op, dat de gijseling nog 'n ietsje riekt naar de middeleeuwsche pijnbank. Doch het gebeurde heeft z.i. dezen goeden kant, dat de aangelegenheid thans in den brecde bekeken wordt. De heer Beekman vond voorts, dat de ge wraakte publicatie niemand schade berok kende, en dat de betrokken autoriteiten... wat meer zin voor proporties hadden behoo- ren te bezitten. Intusschen wordt de zaak rechterlijk uitgezocht, en de Senator vroeg van den minister uitdrukkelijk, het rechter lijke vonnis in deze niet als richtinggevend te beschouwen. Met klem verdedigde de afgevaar digde de stelling, dat de vraag, of iets gepubliceerd mag worden, aan don betrokkene-zelf ter beantwoor ding moet worden overgelaten, wijl ook de grootc neutrale- en katho lieke journalisten organisaties vol doende waarborg geven voor een be hoorlijk besef van verantwoordelijk heid. Tegenover een „doofpot" moet er een „veiligheidsklep" zijn aldus verder de heer Wiardi Beekman en uitsluiting van het verschooningsrecht zou kunnen leiden tot inperking van de vrije meeningsuiting Aldus kwam de Senator op voor een wette lijke regeling in deze. verzekerende, dat de Nederlandsche pers. als geheel, op hoog peil slaat, er dus voldoende reden is om ver trouwen te schenken. Voor den minister is er thans een goede gelegenheid, deze woor den tc beamen, zoo ongeveer eindigde dc Senator, die blijkbaar in dit opzicht dc Memorie van Antwoord niet bevredigend achtte. Dat dit slotwoord het meest op de pers tribune werd gewaardeerd, wie zal zich daaro ver verbazen? De echtscheidingskwestie lokte de heeren Kolff (C.H.) Van Vessem (N.S.B.) en Kranenburg (V.D.) en mej. Pellctier (S.D.) de eenige Senatrice debu teerde heden eveneens, en wel evenzeer op verdienstelijke wijze tot bespiegelingen. Mej. Ribbius Pelletier en de heer Kranen burg zijn beide voorstanders van oen hechte huwelijksband, maar als er in wezen van geen huwelijk meer sprake is. willen zij niet dat de Staat het recht heeft, de (overigens onmiskenbare) verplichtingen af te dwingen Dq Senatrice wees erop. dat lichamelijke mishandeling reden tot echtscheiding geeft, doch van geestelijke mishandeling wordt niet gesproken, en die vond zij minstens even erg. Men zal h.i. dus moeten komen met uitbreiding van gronden tot echtschei ding. Prof. Kranenburg was van mee ning. dat de huwelijksverplichtingen bijna geheel op zedelijk terrein lig gen. dc Staat een huwelijk alleen formeel in stand kan hóuden. Er zijn landen aldus dc afgevaardig de waar de huwelijksmoraal zeer laag slaat, maar waar de huwelijks wetten zeer streng zijn. Hij stolde zich op dc basis van het gel dend recht en dan constateerde hij, dat het gaat om de verstek-procedure. In de meeste gevallen zijn de gewraakte gevallen waai en echt, vond de heer Kranenburg, en daar om achtte hij het voor de zedelijkheid be denkelijk, als men de bewijsvoering forceert. En de Senator bleek de vraag bepeinst te hebben, of er niet een middel te bedenken ware. dat rechts zoowol als links bevredigen kon? B.v. door de echtscheidings-procedure" te hinden aan een „verzoenings-proccdure", door een nieuwe en aparte instantie te lei den? Vermoedelijk zal deze gedachte de rech terzijde niet als een „vondst" in de ooren klinken! Van de heden aangeroerde onderwerpen mag verder genoemd worden de kwesties aangaande de vreem delingen. De heer In 't Veld (S.D.) was de eerste, die een beter vreemdelingen-recht bepleitte. Na hem vroeg mr. v. Vessem, wat de Re- eeering denkt te doen tegenover politieke immigranten, die zonder pas ons land bin nenkomen? Tal van andore kwesties werden nog be sproken, o.a. die betreffende de zaakwaar- ncmerij, de jeugd-criminaliteit. „Een lichte tuchtiging in het politiebureau door een met zorg uitgekozen beambten kan soms nuttig werken, zegt do heer van Rappard (lib.) evrplichte aansprakelijkheid voor mo torische weggebruikers (mr, Jansen de Limpens (R.K.), uniformverbod (klachten over toepassing van mej. Pelletier), kinder recht en kinderrechters, pachtwet mr. Van Rappard. (Lib.) voor subsidie aan de pacht bureau x) Bij het ministerieele bescheid van morgen kan meer overzichtelijk op het debat van heden worden teruggekomen, want zooals reeds opgemerkt vele aangeroerde vraag stukken hingen als los zand aan elkaar. Vertrek van Aankomt* Ie (h'éS1 IRsnK- 15 Febr-1 Singap. 15 Febr, Nandoe (heenreis) Buizerd vterugreis) Emoe vterugreis) Ibis Alex. 15 Febr. Basra 15 Febr, |Jodhp. 15 Febr.jBagd. 15 Febr. Athene 15 Febil.Vdam 15 Febr, Band. 16 Febr. (heenreis) |A'da"» 15 FebriN,pcls 15 Fel"' Pelikaan (terugreis) De Valk, die te Singapore met motorsto ring verbleef, is te Bandoeng teruggekeerd. NAAR EEN GOEDKOOPER HUIS- HOUDING! Waarop de Nederlandsche huisvrouw ook bezuinigen mag om haar budget sluitend te krijgen, de wereldberoemde Nederlandsche zindel ij kheid verbiedt haar natuurlijk, te gaan bezuinigen op de kosten van de weke- lijksche wasch! In elk Nederlandsch gezin, of men het ruim heeft of niet ,moet het waschgoed helder zijn! De fabrikanten van Radion, het bekende zelfwerkende waschmiddel, zijn de huis vrouwen, zooals men in de advertentie in ons nr. van gisteren heeft kunnen lezen, op dit punt tegemoetgekomen door den prijs van Radion, te verlagen van 2214 cent tot 15 ct. Staat van alarm verlengd. Van de Spaansche fronten valt weinig be langrijk nieuws te vermelden. De strijd bij Estramadura blijft nog steeds in het voor dcel van Franco verloopen. Aan 't Oostelijk front in den sector Villanueva del Repallar schijnen de regceringstroepen kleine succes sen te hebben behaald. Regeeringspartijen vergaderen. Gisterochtend hebben de vertegenwoordi gers van U.G.T. en C.N.T. vergaderd. Gespro ken is over een mogelijk samengaan van bei de partijen. Zij zijn het niet eens over de hulp aan de regeering. De U.G.T. verlangt een bij na onvoorwaardelijke gehoorzaamheid aan de regeering, terwijl de C-N.T. verlangt, dat de garantie van de vakvereenigingen niet ondergeschikt wordt aan de regeeriing. De vakvereenigingen moeten deelnemen aan de leiding van het land. De permanente deputatie van de Cortes heeft den staat van alarm verlengd. K.N.I.LJC. MAG 1 JULI AS. DEN DIENST OP AUSTRALIË OPENEN. De luchtlijn naar Manilla. Volgens het Hsbl. meldt Int. Aeropress: In verband met de vele geruchten en on controleerbare mcdedeelingen die de ron de doen betreffende de opening van de luchtverbinding tusschen Ned.-Indië en Australië, vernemen we van de meest be voegde zijde het volgende: De Nederlandsche regeering heeft een telegram ontvangen van de Australische regeering, dat de K.N. I.L.M. toestemming krijgt op den eersten Juli a.s. de luchtlijn op Australië te openen. Het Reuter-be- rlcht, dat de K.NJ.LJK. niet later dan 1 Juli met de exploitatie van de verbinding zou mogen beginnen, is onjuist. Of de K.N.I.L.M. inderdaad den len Juli den dienst op Australië opent, hangt af van nadere voorwaarden door de Australische regeering gesteld, die neergelegd zijn in een uitvoerigen brief van de Australische regee ring aan de Nederlandsche, wefke brief tot heden echter nog niet in Den Haag is ont vangen. In dezen brief zal vermoedelijk eveneens mededeeling worden ge daan, of de Australische regeering al dan niet bereid is om ook aan de K.L.M. toestemming te geven tot deelneming aan den dienst Ned. Indië-Australiö. Dit is op 't oogen- blik nog onbekend. Indien de nadere voorwaarden, door ifle Australische regeering in dezen brief ge steld, niet op eenigerlei wijze bezwaarlijk zijn, is het vrijwel zeker, dat de K.N.I.L.M. den dienst op den len Juli a.s. zal openen. Detarieven der K.N.I.L.M. zullen dezelfde zijn als die der Quantas. Omtrent de plannen der K.N.I.L.M. tot instelling van een luchtlijn naar Manilla, in-aansluiting op de Trans- pacific-lijn der Pan American Air ways, vernemen we, dat de toestem.1- ming der Amerikaansche regeering tot instelling van dezen dienst bin nenkort zal afkomen. Of deze verbinding door de K.N.I.L.M. hl- leen of in samenwerking met Pan American Airways of een der Philippijnsche maat schappijen gevlogen zal worden, is nog on zeker. Meestal wordt een dergelijke, con cessie verleend op voorwaarde, dat. ook een Amerikaansche Mij. toestemming krijgt om deel te nemen aan de exploitatie. De directie der K.N.I.L.M. is er echter nog onkundig van of Pan American Air ways of een andere mij. iete dergelijks over weegt. 4 -■

Schager Courant | 1938 | | pagina 2