LANGE en SMALLE Plaatselijk Nieuws. 250 NEELS SPORT Costuums Keizerstraat Den Helder Nederlander in Duitschland in arrest Bestuurslid van Maatsch. Hulpbetoon f 5000.- lichter gemaakt Regeeringstroepen vallen weer aan HAVENBEZOEK. Gedurende de maand Januari 1938 heb ben 37 schepen de haven van Schagen be zocht, waarvan 16 met een gezamenlijken inhoud van 500 ton voor het vervoeren van stukgoederen, 8 met een gezamenlijken in houd van 228 ton voor het vervoeren van vee, 2 met een gezamenliiLen inhoud van 101 ton voor het vervoeren van steenslag, enz., 1 van 30 ton voor het vervoeren van granen, 1 van 16 ton voor het vervoeren van hout en verder nog enkele kleine vaartuigen, die ledig waren of niet voor de vrachtvaart dienden. EIERVEILING. Naar wij vernemen, is de heer D. Bijlsma wethouder dezer gemeente, benoemd tot voorzitter der Eierveilingscommissie. BRANDSTOFFEN-UITDEELING. Naar wij vernemen, zal heden weer een brandstoffen-uitdeeling plaats vinden aan armlastige personen dezer gemeente. BILJARTSéANCE HOREMANS. In het Noord Hollandsch Koffiehuis gaf gisteravond de bekende Belgische prof, Ho remans, één van de sterkste spelers ter we reld, een biljartséance. Hij speelde tegen den heer Boekei alhier. De handicap was: Horemans 400, Boekei 100. Een en ander cadre -45/2. Bockel stootte uit en scoorde 1 punt. In zeer fraaie positie bleven de ballen voor den Belg liggen; hij was dan ook direct in zijn spel en bouwde in zeer snel tempo een serie op. Hoe prachtig werd door hem het ivoor beheerscht; het plqueeren, masseeren, rappelleeren en amortiseeren, alles was tot in de perfectie verzorgd. Steeds weer wer den de ballen in de cheval-positie gedre ven en deze positie werd dan tot in het on eindige uitgebuit. Wel werd de fraaie lig ging zoo nu en dan door een minder zuive ren stoot verstoord, Horemans bleek een stoutmoedig biljarter te zijn en door soms zeer gewaagde stooten gelukte het hem de ballen weer bijeen te krijgen. 100 Caramboles zaten er weldra op, de 200, 250, 300 cn 350 werden gepasseerd. Zou de grootmeester de 400 punten in één beurt vol maken? De spanning steeg 390, 391, 392... de volgende carambole, een zware trek- stoot, werd echter gemist. Een klaterend applaus van het in vrij groote getale opge komen publiek was de verdiende belooning voor deze gave serie. Voor de resteerende 8 punten had de Belg nog 2 beurten noodig; Bockel had het in- tusschen tot 19 gebracht. Voor de biljartliefhebbèrs' was het een onvergetelijke partij geweest. Na een pauze waarin een biljartqueue werd verspeeld heeft Horemans een serie fantasiestooten laten zien, welke op een ieder wel een overweldigenden indruk moet hebben gemaakt Zoo iets fenomenaals had nog niemand gezien. De virtuoos Horemans heeft ons weer eens te meer duidelijk gemaakt, dat het biljartspel het spel der onbegrensde mo gelijkheden is. Wij zijn hem daar dankbaar voor! ONDERHANDS VERKOCHT. Hef, bericht betreffende den onderhand- schen verkoop van het huis van den heer S. A. Knüwer, behoeft in zooverre verbete ring, dat dit niet werd verkocht aan den heer Vetman, Keins, maar aan den heer S. Vethman, Kreil. BILJARTEN. In café „Spoorzicht" speelde gisteravond de plaatselijke biljartclub T.O.P. tegen A.S.B. van Anna Paulowna. Er werden 14 partijen gespeeld, waarvan er door T.O.P. 6 werden gewonnen en dus 8 verloren. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: Klaas Gerrit Smit, oud 25 jaren, landbouwer, wonende te Barsingcr- hom en Dieuwertje Breet, oud 24 jaren, zonder beroep, wonende te Schagen. Hei* drilt Jan van Hattum, oud 22 jaren, machi ne-zei ter en Jannetje Albertina Blankman, oud 23 jaren, zonder beroep, beiden wonen de te Schagen. Getrouwd: Lourens Koning en Johanna Wiggers. POLITIE. Gevonden: Een poes, een handschoen, een wantje. Verloren: een sleutel, versierselen van een zilveren ketting, een damcsrijwiel. Uit onze omgeving WIERINGEN DE HENGST „ZONNEVORST" VANDAAG IN WIERINGEN. De hengst „Zonnevorst", die op de Premie keuring te Utrecht zulk een opgang maakte, is, zooals reeds elders in dit blad vermeld, door een Wieringer combinatie aangekocht. Het dier arriveert heden te Hippolytushoef, waar het in den stal van den heer O. J. Bos- ker zal worden ondergebracht. Verzorger zal zijn de heer Jb. Dekker. SINT MAARTEN Uitvoering Bonte Avond-Club. De „Bonte-Avond-Club" alhier geeft 27 Fe bruari een uitvoering in de zaal van den heer P. Schrijver. Zij komt ditmaal met een revue, getiteld „iiolland op zijn Best", jvan H. v. d. Struik en C. Schut. De muziek werd geschreven door den heer S. Schut, die tevens weer met zijn band „The Sint Boys" het muzikale gedeelte zal verzorgen. De décors en verlichting werden vervaar digd door den heer Jn. Bankert en de bal letten zijn ingestudeerd onder leiding van den heer S. Keesman. Het belooft een bij zonderen avond te wordenI SCHOORL VEREENIGING VOOR ZIEKENHUISVER PLEGING „DRAAGT ELKANDERS LASTEN". In het lokaal van G. Marees te Groet werd gisteravond een algemeene ledenvergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer R. Wognum. De Voorzitter opende de vergadering en wierp een terugblik op het afgeloopen jaar. De leden hadden veel te kampen gehad met ziekte en dus was het met de financiën van de vereeniging niet rooskleurig gesteld. Deze vergadering zal moeten overleggen hoe de zaken verder moeien worden gere geld. De notulen werden onveranderd goedge keurd. Het jaarverslag was in mineur ge steld. Ofschoon het ledental nog was toege nomen en 31 Dec. 840 bedroeg, stond het met de financiën niet gunstig, wat te be treuren valt, daar gebleken is, dat de ver eeniging hier onmisbaar is. Andere maatre gelen zijn dringend noodig. 27 leden werden in een ziekenhuis opgenomen met 585 lig dagen. De ontvangsten hadden bedragen f 1767.45 en de uitgave f 1868.38, zoodat er een na- deelig saldo is van f 100.93. De kascommissie heeft een en ander in de beste orde bevonden en adviseert tot dé- chargeering. Conform besloten. Bestuursverkiezing. De aan de beurt van aftreden zijnde leden W. Kooi Fz. en Jn. Hoogland werden bij acclamatie herko zen, terwijl in de vacature ontstaan door het overlijden van J. H. ter Burg, werd voorzien door de benoeming van den heer P. Mantel. Hierna bracht de afgevaardigde naar de Federatievergadering verslag uit. Contributieverhooging Aantal ligdagen Autovervoer. Om den financiëelen toestand te verbe teren, stelde het bestuur voor de contributie voor volwassenen met 1 cent te verhoogen, het vrij vervoer per auto af te schaffen en de ligdagen terug te brengen tot 35. De heer Groothof wil geen vermindering van ligdagen, doch eerder vermeerdering en motiveert dit met te zeggen: de gezon den moeten betalen voor de zieken. Hij zou liever een nog grootere contributieverhoo ging hebben. Hij geeft verder in overweging eens bij het gemeentebestuur aan te klop pen om subsidie, daar dit toch voordeel heeft van het bestaan der vereeniging. De heer v. d. Garde meent, dat verhooging van contributie niet gelijktijdig moet ge schieden met vermindering van ligdagen, dat geeft bedankjes. Nadat nog meerderen hét woord gevoerd hebben en de voorzitter uitvoerig heeft ge antwoord en er nog eens op heeft gewezen, dat hier harde noodzaak is, en de heer v. d. Garde nog met het voorstel komt, een fancy-fair te organiseeren tot stijving van de kas, wordt het bestuursvoorstel met groote meerderheid aangenomen. De vraag van den voorzitter of de ver gadering vóór een controleerend genees heer is, wordt na ampele bespreking beves tigend beantwoord. Reglementswijziging. Het bestuur stelde voor om in de tweede alinea van art. 8, luidende: „Zij. die zie- kenhuisverpleging noodig hebben „kunnen" zich met een bon van den dokter bij een der bestuursleden melden", het woordje „kunnen" te vervangen door „moeten". De vergadering ging hiermee accoord. Tevens wordt het bestuur gemachtigd een nieuw reglement samen te stellen. Financieel* commissie. Tot leden van de fin. commissie werden benoemd de heeren C. Jonker, J. Vriendjes en A. Nottelman. Rondvraag. Bij de rondvraag geeft de heer Groothof in o\enveging het busvervoer af te schaf fen om te bezuinigen. Het bestuur zal dit bespreken. De heer C. Duin spreekt nog de wensche lijkheid uit om een fancy-fair te houden. De voorzitter juicht dit plan toe en stelt voor al vast een commissie te benoemen, waarmee de vergadering instemt. Hierna sluiting. KOEGRAS JULIANADORP. Openbare vergadering Chr. De mocratische Unie. Gisteravond werd door de C.D.U. afd. Bree- zand in het café Prins Hendrik van den heer A. Doorn alhier, een openbare verga dering gehouden, welke bedoeld was als een propaganda-avond. Ter vergadering waren ongeveer een 40- 4;al personen aanwezig. De voorzitter van genoemde afd. opende met een welkomst woord en gebed, en las daarna een gedeelte uit, Johannes II. Daarna werd het woord verleend aan den eersten spreker, den heer J. II. Wolkers, lid van de Prov. Staten van N. Holland, die sprak over Christendom en Politiek en ver volgens aan den tweeden redenaar, den heer G. B. Neering (Gemeenteraadslid van Ouder- Amstel, met het onderwerp „Kent gij de C.D.U.De beide sprekers hebben ieder op zijn eigen wijze uiteengezet, wat de beginse len van de C.D.U. zijn en wat de C.D.U. wil en wat zij is. Verder bespraken zij, vaak op zeer scherpe wijze en verdedigden zij het standpunt van de C.D.U. in de huidige poli tieke situatie. Na een korte pauzp, kwam de heer C. Korevaar (S.D.A.P.) in debat en vroeg don sprekers of het internationaal recht gehand haafd kan worden zonder dat daar een machts- of gezagsinstrument achter staat. Overigens onderschreef hij goeddeels de zienswijze van de C.D.U. De beide sprekers gingen na elkander zeer uitvoerig op het gevraagde in, alhoewel er geen nieuwe gezichtspunten werden ge opend, maar verklaarden dat zij een inter nationale politie of zooiets aanvaarden ter bescherming van het recht der volkeren. Vervolgens was er gelegenheid zich als lid aan te melden, waarna sluiting volgde. SINT PANCRAS Een schadenosf De lieer K. Glas alhier heeft geen fortuin lijke week gehad! Toen men op zijn bodri: een ijzeren schoorsteen wilde oprichten is deze in een der kassen gevallen en heeft daarbij groote schade aangericht. HENK J. VAN HATTUM en JANNY A. BLANKMAN hebben de eer, mede namens wederzijdsche Ouders, U ken nis te geven van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Donderdag 10 Maart. Huwe lijksinzegening in de Ned. Herv. Kerk te Schagen, door den Weleerw. Heer Ds. J. Ei- kema, des namiddags half 3. Wageningen, 17 Febr. 1938. Schagen, Ontvangdagen: Zondag 20 Febr. te Schagen; Zondag 27 Febr. te. Wageningen. Donderdag 3 Maart a.s. trou wen; M. T. BART en J. P. FRANZEN. Winkel, Westeinde A 107, 17 Febr. 1938. Schagen, Molenstraat C 53. Ontvangdag: Winkel Zon dag 20 Febr.; Schagen Zondag 27 Febr. Toekomstig adres: Bakkerij, 'Dorpstr. A 222, Tel. 19, Winkel IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven we kennis van de geboorte van onze Dochter, Hendrika Cornclia. T. STUURMAN— Landman. E. STUURMAN. Lutjewinkel, 17 Febr. 1938. Dankbetuiging Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen lie ven Vader, Behuwd- en Groot vader, den lieer ARIS RENTENAAR, betuigen wij onzen hartelijken dank. FAM. RENTENAAR. FAM. MULLER. Amsterdam, Febr. 1938. Marcusstraat 23III. Te koop: Een gebruikt. OR GEL, prijs f40, en een AUTO, merk Oakland, prijs fl.40. Pri ma in orde, bij V. WEERT Meeuwstr. 13, Wieringcrwerf. VOOR POND PERSONEN BIJ Reiskosten worden vergoed. Wij zijn'20 pCt. goedkooper. VERLOREN: 1 NIEUWE AUTOBAND, FIRESTONE 1 GECOVERDE AUTOBAND, Tusschen Groote Keeten via 't Zand naar Julianadorp. De eerlijke vinder wordt verzocht tegen belooning bericht te zen den aan den Autobandenhan- del HIK O. Laat 43, Alkmaar. Te koop: Gebruikte STERNIET GOLF PLATEN, J. S. ANNEMA, Winkel, Oost- einde. Te koop gevraagd: KINDERWAGEN, Brieven onder letter A, Bur. Zijper Courant. Te koop gevraagd: Puike EETAARDAPPELEN, J. KROON, Hollewcg 38, Hcl- loo. Te koop: ACCORDEON, (pianoklavicr), 120 bassen, 4 ko- rig, f185.—. 2 jaar garantie en ACCORDEON (piano-klavier) 12 bassen, 2 korig, f27.50, 1 jaar garantie. D. ZOETELIEF, Hcercnstraat, Schagen. HEER HUGOWAARD Boerinnen e. a. pL I. vrouwen. Vergadering van den Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen in calé Rus. De voorzitster heette de aanwezigen allen welkom, inzonderheid den spreker van de zen avond, den heer Span uit Nieuwe Nie- dorp, die een bespreking hield over een bock, geschreven door een bekend schrijf ster. De inhoud van dit boek is een een voudige familiegeschiedenis, welke zich afspeelt in het Zuiden van ons land. In de pauze doet presidente eenige mede- declingcn. Op 23 Maart wordt in Alkmaar de voorjaarsvergadering gehouden, van het Provinciaal Verband, des morgens elf uur, in café Switzer. Des middags zal mej. Boe kei uit Delfzijl een lezing houden met licht beelden. Binnenkort hoopt de heer Boeree uit Haarlem voor den Bond van Boerinnen en andere Piatelandsvrouwen alhier op te tre den namens de Zeemanscentralc, met het onderwerp: „Waarheen Zeeman?" Deze le zing heeft ten doel meer bekendheid te ge ven aan het leven van den zeeman aan den wal, waar in het algemeen weinig sympathie voor bestaat. Hierna verzoekt mevr. Bommezij-Schaak uit den Beemster, het woord, die verno men had, dat hier een actie begonnen was voor gasaanleg. Gaarne zou spreekster in overweging willen geven, of het binnen niet al te langen tijd, wanneer het G.E.B. overgaat naar het P.E.N. voordecliger zal blijken te zijn electrisch te gaan koken. Hierna neemt mevr. Bommezij afscheid van de vergadering en hervat de heer Span zijn lezing. Hierna sluiting. K.N.V.B. Vierde klasse B. De wedstrijd WestzaanBergen is uitge steld. Er worden hier gespeeld: Zilvermeeu wen—Mcervogels; ZaanlandiaVerkade; K.V.V.Monikendam. N.H.V.B. Eerste klasse A. Vrone is vrij. Eerste klasse C. N. Nicdorp 2 moet bij Sporters op bezoek, wat niet anders dan een nederlaag zal wor den. Tweede klasse F. Schagen 2 is vrij, omdat Ab de Wit in het Alkmaarsch proefelftal van den N.H.V.B. meespeelt. Sijbekarspel is ook vrij. V.C.L. gaat naar Hollandia 4 met goede winstkans. Voorts: And. BoysOudendijk en Strandvo gels 2Hem. Derde klasse D. Aartswoud krijgt bezoek van Hoogkarspel 2. Wellicht beslist het terrein voordeel. Derde klasse F. Alles is hier vrij. Ursem heeft nog 2 pun ten noodig om kampioen te zijn. Vierde klasse D. D.T.S. 3 kan thuis haar kans handhaven tegen Alkmaar 4 (2.30). Schagen 4 moet uit tegen Alk. Boys 5.(10 uur) niet op veel winst rekenen. Oudorp 2 klopt Graftdijk 2. Gr. Schermer 2 ontvangt Akersloot 2. Vierde klasse G. V.C.L. 2 trekt naar Horna 2. Gelijk spel ligt wederom in#de lijn. Junioren C. Bergen a ontvangt W.F.C. b, welke bij ge lijk spel reeds kampioen is. 't Zal spannen, want Bergen heeft bij een zege ook nog kans. Adspiranten. Afd. K.: Alcmaria bBergen a (10 uur); D.T.S. a—Alkmaar a (12 uur); Schoorl a— Alkm. Boys b (2 uur). Afd. L.: D .S. b—Alkmaar b (1.15); Alc maria d—Bergen b (11.15); Vrone aC.S.V. a (2 uur). Afd. O.: V.C.L. a—N. Niedorp b (10 uur). Districts wedstrijd. Voor de opstelling en nadere bijzonderhe den van den districtswedstrijd te Alkmaar zie men de sportrubriek van Zaterdag a.s. Onbeperkte vlootbouw Het vlootverdrag van Londen niet langer van kracht? Naar de Washington Times meldt, hebben de Vereenigde Staten, Engeland en Frankrijk besloten, de bepalingen van het Londonscbe vlootverdrag op te heffen, zoodat e!k land voortaan in het opstellen van zijn vloot- houwplanncn volkomen vrij zal zijn. Slechts de verplichting tot wederkeerigc vertrouwe lijke inlichting omtrent de vioolbouwplan nen zal gehandhaafd blijven. T ZAND. |Br r Verszaak afgebrand Vannacht is brand ontstaan in het pand van den heer M. P. Meijer, die alhier een barbierszaak drijft. Het perceel is tot den grond toe ai- gebrand. Naar wij nog vernemen, zou het vuur zijn ontstaan door het omval len van een brandende petroleum lamp. Persoonlijke ongelukken kwam niet voor. De brandspuit v. Zijpe was spoedig ter plaatse, doch kon niet verhin deren, dat het pand totaal uit brandde. Groote ongerustheid over Utrechtsch ingezetene. Er heerscht groote ongewis1 in het, ge zin van den heer A. van Alphen te Utrecht over het lot van den 34-jarigcn vader van het gezin die op 31 Januari j.1. naar Duitsch land vertrok om werk te zoeken. 31 Jan. vertrok hij cn hoopte 2 Februari weer thuis te zijn. Op 1 Februari ontving mevr. van Alphen nog een briefkaart van haar man uit Wup- perthal. Daarna word langen tijd niets meer van hem vernomen. De politie werd in de verdwijning gemengd, doch kon geen nadere opheldering verschaffen. Inmiddels werd ook bij den minister van buitcnlandsche za ken van de vermissing kennis gegeven om dat men ernstige dingen ging vermoeden. Op 9 Februari kwam er een brief uit Ko- blenz, afgezonden van Karmeliterstrasso. 1 A, met een zeer vagen inhoud. Het bleek al spoedig dat zich aan dat adres een gevange nis bevindt, zoodat de ernstige vermoedens waarheid bleken. Dezer dagen kreeg me vrouw van Alphen opnieuw een brief van haar man, waarin deze mededeelt, dat hij voor een onderzoek wordt vastgehouden. Dit onderzoek zou wel drie weken kunnen duren. Over de reden van de gevangenhouding tast men volledig in het duister. De heer van A. was nog nooit in Duitsch land geweest, en had zelfs voor deze reis een nieuwen pas moeten aanvragen. Op politiek gebied heeft hij zich nooit bewogen, terwijl ook geen uitlatingen van hem tegen liet hui dige Duitsche regiem bekend zijn. Eerder kon worden gezegd dat hij sympathie voor Duitschland koesterde. Tegen berucht koopman ander half jaar gevangenisstraf ge- lis cht. Voor de Haarlemsche rechtbank stond gisterenmiddag de 52-jarige koopman van der V. uit Heemstede terecht wegens valschheid in ge schrifte. In Maart van het vorig jaar genoot hij steun van Maatschappelijk Hulpbetoon te Heemstede en kwam daardoor in contact met een bestuurslid van deze instelling, wien hij mededeelde, dat hij wel weer werk kon krijgen als vertegenwoordiger van een Belgische fabriek van wegenbouwmateriaal, mits hij geld had om een spoorabonnement te nemen en om voorschotten te geven voor het vervoer der te leveren goederen. Het bestuurslid leende hem privé verschillen de bedragen tot een totaal van f 6600.— maar kreeg tenslotte wantrouwen, omdat verdachte nimmer iets terugbetaalde. Toen hij aandrong op afbetaling, gaf ver dachte hem f 2200.en toonde tevens een kwitantie, waaruit blijken moest, dat ver dachte aan een expediteur in België 35.000 francs voorschot had betaald voor het ver voer van een leverantie. De geldschieter bad hem daarna nog weer kleine bedragen geleend, in totaal ongeveer driehonderd '••'den. Het bleek echte- verdachte, samen met ïemn»1 F -sel, do kwitantie had r" v" Van een betaling van 55.003 francs was nooit «prake geweest. De officier van Justitie achtte de ten laste gelegde valschheid in geschrifte be wezen. Verdachte staat zeer ongunstig be kend cn het aantal klachten, dat de jus?Aio over hem hooft ontvangen is legio. Te Lei den heeft hij o.a. een juffrouw, aan wie hij trouwbeloften had gedaan, een bedrag van f 2200.afhandig gemaakt. Hij heeft ook in Duitschland geopereerd en is deswege uitgewezen. Dc officier eischte anderhalf jaar gevangenisstraf. Uitspraak 3 Maart. SPANJE Actie aan het Oostelijk front. Franco bestookt Teruel. Na bet aanvankelijke succes der rechtschen aan hot front van Estramadura, schijnen thans de regeeringstroepen weer eenige vor deringen te maken. Uit Bavcelona wordt go- meld, dat zij tegenaanvallen gedaan hebben tusschen Estremadura en Andalusic, waar de reehtsebe troepen verleden weck zijn op gerukt. De regeeringstroepen hebben een aantal stellingen heroverd, waardoor de rechtschen ernstig worden bedreigd. Ten Noordwesten van Montalban hebben de troepen van Franco tegenaanvallen ge daan. Zij 'slaagclefl. er evenwel niet in dc 'regeeringstroepen uit hun stollingen te ver drijven. Ook wordt gestreden in de omge ving van Sarngossa. Een later bericht van links geeft echter toe. dat de regeeringstroe pen de veroverde stellingen bij Estramadura weer hebben moeten prijsgeven. Van het Oostelijk front. Radio Barcelona meldt o.m. officieel, dat dc rechtschen gister aan het Oostelijk front een zeer krachtigen aanval hebben gericht op de stellingen, 'die bereikt zijn door de regeeringstroepen, welke doordrongen ton Zuiden van Vivel del Rio. De regeerings troepen moeten deze stellingen prijsgeven, doch heroverden ze onmiddellijk na .een te genaanval met het blanke wapen. De rechtsehe luchtmacht heeft de binnen stad van Teruel bestookt on de stellingen van Mansueto, bij hot kerkhof en bij Tor- dajada en Corbalan gebombardeerd. Lucht- afweerbatterijen haalden een toestel neer. liet rechtsehe hoofdkwartier deelt mede: Aan bet front van Alfambra slaagden wij erin, de rivier Alfambra over tc steken en op te rukken over een diepte van Afschil lende kilometers, waarbij wij een groot aantal vijandelijke stellingen bezetten. Fen groot aantal Avapcnen werd daarbij buit gemaakt. In den sector van Serena zijn de aanvallen van de regeeringstroepen ge staakt. De aangevallen stellingen bleven in handen der rechtschen, die vierhonderd lijken van vijanden ter aarde hebben be steld, en tien mitrailleurs hebben buit ge maakt EIERVEILING SCHAGEN, 17 Febr. - AangeAoerd: 50.000 kipeieren: 54—56 Kg. 3.45—3.50, 50—58 Kg. 3.50—3.00. 58—60 Kg. 3.55—3.05, 60—02 Kg. 3.00-3.05, 02—05 Kg. 3.653.90, eendeieren 3.65 per 100 stuks. HELDERSCIIE EIERVEILING, 17 Febr. Aangevoerd: 18700 kipeieren: 4S51 Kg. 3.—. 52—54 Kg. f3—, 55—57 Kg. 3—3.00. 58 —00 Kg. 3.20—3.00, 61—03 Kg. 3.30—3.70. 04 70 Kg 3.503.90, 116 eendeieren 2.90—3, per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 17 Febr. Roode kool 3.70—6.60, gele kool 1.50—2.60 Deensche witte kool 1.70—2.70, stek, uien 9.50 drielingen 10.80, uien 12.80. grove uien 12.30. peen 3.20. Aanvoer: 09.475 Kg. roode kool 26.075 Kg. gele kool, 30.375 Kg. Deen sche witte kool, 675 Kg. uien, 600 Kg. peen. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Febr. Uien 12.8013, drielingen 11.3011.40. gr. 12.50—12.70, stek 8.40—8.80. peen 2.S0, klei ne peen 1.50. roode kool 4.30—6.50, gele kool I.50—2.50 D. witte, kool. NOORDSCHARWOUDE, IS Febr. Bevel. 2.60, uien 13.2013.30. drielingen II.grove 12.60, groene kool 3.204 taaie gele kool 2.90—3.80, gele kool 1.50—2.00, D. witte kool 1.90—3—. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland- sche boter is heden vastgesteld op 82 cent per kg.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3