Uit Langendijk Ruwe handen Uit Bergen Raadsvergadering Predikbeurten Doos 30-60ct Bij Apolkeri Drogisten Uit onze Omgeving VOLKSONDERWIJS. De jaarlijksche algemeene ver gadering in de Rustende Jager. De afd. Bergen van de Ver. Volksonderwijs hield gisteravond haar jaarlijksche algemee ne vergadering in een der zalen van de Rus tende Jager, onder presidium van den heer J. Leistra. De opkomst der leden was bevredigend, toen de voorzitter de vergadering opende. De secretaris de heer C. ten Bruggencate, las daarna de notulen, welke zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. Jaarverslag van den secretaris. De secretaris bracht daarop zijn jaarver slag uit, waaraan het volgende is ontleend: Op 1 Januari 1937 bedroeg het aantal le den 156 en op 31 December van dit jaar was dit aantal gestegen tot 164. Er werden 32 nieuwe leden ingeschreven en 24 moesten worden afgeschreven. Een vermeerdering dus van 8 leden. Het aantal donateurs was bevredigend. De in de Rustende Jager ge houden bazar met attracties bracht een be drag op van f 979, terwijl dejaarlijksche .verloting een totaal opleverde van f 114.35. Het verslag eindigde met den scheidenden voorzitter, hulde en dank te brengen voor het vele werk, verlicht in het belang der afdeeling. (Applaus). Finantieel verslag. De penningmeester, de heer J. I-Iogervorst bracht daarop finantieel verslag uit. Wat de kleutei'school betreft bedroegen de inkom sten f 784.29 en de uitgaven f S36.72. Nadee- lig slot derhalve f 52.43. De inkomsten der afdeeling bedroegen f 421 en de uitgaven f 341.80. Voordeelig saldo derhalve f 79.20. In het Fonds voor het nieuwe gebouw bevond zich een bedrag van f 129.35, terwijl in het Fonds voor de Openbare Lagere School en de Kleuterschool zich een bedrag van f 784.68 bevond. Het totaal-bezit der af deeling bedroeg op 31 Dec. f 940.80. De heer L. Monnier bracht vervolgens namens de Fin. Commissie verslag uit; boeken en bescheiden van den penning meester werden in orde bevonden. In de Fin. Comm. voor 1938 werden ge kozen de heer L. Monnier en J. den Das. Bestuursverkiezing. Daarna had een bestuursverkiezing plaats wegens periodiek aftreden van mej. M. Roos en C. Mooij, welke werden herkozen, en het aftreden van den heer J. Leistra (wegens vertrek) en het bedanken van den héér J. Ch. Kettenborg. In hunne plaatsen werden gekozen de heeren J. Kaptein en L. Schuil. Commissie van Toezicht op de KleuterschooL Wegens vertrek van mevr. Vriesman moest deze bedanken als lid van <je Com missie van Toezicht op de Kleuterschool. In de plaats van mevr. Vriesman werd gekozen mevr. Kaptein. Uitgeloot werden daarna de volgende nummers van de rentelooze voorschotten, n.1. 14, 16, 33 en 55. De rondvraag bracht alleen huishoude lijke zaken naar voren. De heer Hogervorst wekte de aanwezi gen op, propagandisten te zijn voor Volks onderwijs; vooral voor de Kleuterschool diende meer propaganda te worden ge maakt. Er waren volgens spr. genoeg menschen, die voelen voor het Openbaar Onderwijs. Hierna volgde sluiting'. DE BERGENAAR-ORANJEHOTEL. De biljartclub „De Bergenaar" speelde Woensdagavond in café Spoorzicht tegen de biljartclub uit het Oranjehotel. Laatst genoemde won met 76 caramboles over 5 partijen. Hoogste serie: 10. Woensdag a.s. wordt de revanche match in het Oranjehotel gehouden. BERGER SPORTVEREENIGING. De hoogere elftallen behoeven Zondag niet in 't veld te komen. De junioren ontvangen 's morgens om tien uur thuis W.F.C. b en daar de Wor- merveerders nog geen enkelen wedstrijd ver loren en de B.S.V. Jun. reeds drie punten kwijt zijn, kan dit een zeer interessante ontmoeting worden. Doet je best jongelui en geef je niet ge wonnen, vóórdat het eindsignaal klinkt. We rekenen op een kleine, zege van de thuisclub. De adspiranten trekken eveneens in de morgenuren gezamenlijk' naar het Alk- maarsche Sportpark. De a-adspiranten spe len tegen Alcm. Victrix b en moeten kunnen winnen. Met de b-adspiranten, die den strijd aanbinden tecen Alcm. Victrix-d, zal dat zoo gemakkelijk niet gaan. Good luck boys; ziet dat je de punten mee neemt! KLEEDING-, SCHOEISEL- EN DEK KINGSFONDS. Bij de 2e verdeeling van de opbrengst der in den lande gehouden collecte voor het Kleeding-, Schoeisel- en Dekkingsfonds heeft de Minister van Sociale Zaken aan deze gemeente een bedrag van f 128.78 toe gewezen. De le verdeeling inbegrepen heeft de ge meente voor genoemd doel een bedrag van f 590.37 ontvangen. STOPZETTING WERKVERSCHAFFING Tengevolge van de vorst staat de werk verschaffing in deze gemeente sinds Maan dag j.1. geheel stop. STRANDVONDERIJ. Gedurende de stormen, die in de laatste weken aan de Noordzeekust hebben go- woed, zijn aan het strand te Bergen aan Zee aangespoeld vier vaten roode wijn, 6 ijzeren vaten en 69 grenen ribben. OPMEER HolL Mij. van Landbouw, afd. Opmeer en Omstreken. In het café van den heer Baerdemaker werd Dinsdagavond vergaderd door de afd. Opmeer en Omstreken van de Holl. Mij. van Landbouw, onder leiding van den heer K. Braak, 2e voorzitter. Deze memoreerde in zijn openingswoord het verscheiden van den heer P. Pluister. Spr. wekt dan alle aanwezigen op, om zooveel mogelijk propa ganda te maken voor het werk. De secretaris, de heer Harp, leest de no tulen. Ingekomen zijn: a. de goedkeuring der begrooting 1938. b. Dankbetuiging van afd. Witte Kruis in Westfriesland voor de sub sidie; c. Verzoek van L.T.M. te Hoorn om een subsidie. Besloten deze te verleenen. Opnieuw batig saldo. Namens de financieele commissie brengt de heer P. Donker verslag uit over de reke ning 1937. Ontvangsten afd. f 718.70, uitga ven f700.94, saldo f 17.76, Ontv. Tentoonstel ling f 2796.48, uitgaven f 2676.53, saldo f 119.95. Kassaldo 1 Jan. 1937 f 1234.87. Voor deelig saldo afd. f 17.76, saldo Tentoon stelling f 119.95. Kassaldo 1 Jan. 1938 f 1372.58. De rekening werd goedgekeurd. Als afgevaardigde en plaatsvervanger voor de vergadering Holl. Mij. van Landbouw in 1938, worden gekozen de heeren J. Harp en K. Braak. Verkiezing van voorzitter. Voordracht, al- fab.: 1. K. Bos; 2. K. Braak; 3. J. Stapel Sz. Uitslag K. Braak met meerderheid van stemmen. De heer Braak neemt deze be noeming aan. Hierna sluiting. DE TARIEVEN VAN HET P.E.N. Zooals bekend mag worden verondersteld, werd indertijd door het P.E.N. de verzeke ring gegeven, dat, als zij het G.E.B. in han den had, de stroomtarieven de eerste 5 jaren niet hooger zouden worden. Het P.E.N. heeft voor lichtverbruikers slechts één tarief, n.1. het vastrechttarief, waarbij de verbruiker een vast bedrag per maand heeft te betalen en de stroomprijs 5 cent per K.Wh. bedraagt. Dit tarief was ook reeds sinds eenige jaren bij het G.E.B. in gebruik, zoodat voor deze categorie verbruikers geen enkele verande ring optreedt. Voor de twee andere categoriën, de enkel tarief en de dubbeltariefverbruikers, die nu ook vastrecht tarief-verbruikers zijn gewor den, is de volgende berekening aangeno men: Als vastrecht voor den enkeltarief-verbrui- lcer, die bij het G.E.B. voor zijn stroom 23 ct. per kWh. moest betalen, wordt aangenomen zijn verbruik in het tijdvak December 1936 tot en met November 1937, dit verbruik wordt tegen IS cent berekend en geeft, ge deeld door 12 het maandelijksche vastrecht bedrag. Voor den dubbeltarief-verbruiker wordt de berekening iets anders, deze betaalde bij het G.E.B. voor de afgenomen avondstroom 23 en voor de dagstroom 10 cent, terwijl hij voor meterhuur f3.per jaar meer betaal de als de enkeltarief-verbruiker. Waar bij vastrecht de dubbeltariefmeters vervangen worden door een gewone meter met een me terhuur van f3.in plaats van f6.per jaar, wordt voor de berekening van diens vastrecht deze mindere meterhuur ad f3. daarin opgenomen. Bij ge ij lc stroomverbruik verandert er voor de verbruikers niets door de overdracht van het G.E.B., alleen valt nog te vermelden, dat het minimum vastrecht fO.45 per maand zal bedragen en de meterhuren voor alle lichtverbruikers f 0.25 per maand. De nieuwe prov. weg. Men deelt ons mee, dat met verschillende eigenaars van landerijen, benoodigd voor den aanleg van den provincialen weg langs d i Waarddijk, over den verkoop overeenstem ming is verkregen. Met anderen is men nog aan het onderhandelen. De koolprijzen. Ofschoon het deze week echt winterweer is geweest, is de stijging van de koolprijzen nog zeer matig geweest. Het schijnt, dat de afzet naar Duitschland nog zeer stroef loopt, wat een van de voornaamste oorzaken schijnt dat de prijzen niet meer oploopen. Eenheid in de tuinzaadkeurïng. Met betrekking tot de verwikkelingen tus- schen N.A.K. (Ned. Alg. Keuringsdienst) en B.K.B. (Bondkeuringsdienst voor zaaizaden) is in een vergadering van vertegenwoordigers van den L.T.B., N.T.B. en C.B.T.B. de wen- schelijkheid uitgesproken t.a.v. eenheid in de tuinzadenkeuring. Tenslotte is besloten, dat er een verzoek uit zal gaan naar den Di recteur-Generaal van den Landbouw en Ir. Van der Plasse, o over deze zaak een be spreking te hebben. Van den N.T.B. en LTB. zullen 2 personen worden afgevaardigd, en wenscht de C.B.T.B. medewerking te willen verleenen, wat nu nog niet kon worden toe gezegd, van deze ook twee. Arbeidersvereen. voor Lijkver branding. In Concordia te Noordscharwoude heeft de afd. Langendijk van de Arbeidersvereen. voor Lijkverbranding een propaganda-avond gehouden, waarvoor zeer veel belangstelling bestond. Ruim 200 personen waren aanwezig toen de voorzitter, de heer J. Zeeman, de bijeenkomst opende. Spr. gaf een korte uiteenzetting van het doel van de vereeniging. Was het vroeger alleen voor/ de gegoeden mogelijk, zich te laten cremeeren, door de oprichting der Ar beidersvereen. voor Lijkverbranding is het thans ook voor de arbeidersklasse mogelijk geworden hun dooden op deze wijze te be zorgen. In de hierna vertoonde film: „Als wij le venden sterven", werd een duidelijk beeld gegeven van het verschil tusschen de ge wone wijze van teraardebestelling en de crematie. Vervolgens werd een interessante film, het leven der bloemen, vertoond, waarin men het opbloeien van verschillende soorten bloe men kon bewonderen. Deze film van den heer J. C. Mol is uitstekend geslaagd. In de laatste film werd een verklaring gegeven .van den naam der vereeniging. Iedereen, ongeacht zijn geloof of politieke overtuiging, kan, als hij voor de crematiegedachte ge voelt, als lid toetreden. De film gaf een beeld van de groei van de vereeniging, wel ke thans reeds 14000 leden telt. Voorts kon men de inrichting van het crematorium en het columbarium te Westerveld bezichtigen. Nadat eenige vragen waren beantwoord, volgde sluiting. Nederlandsche Tuindersbond. In de gehouden hoofdbestuursvergade ring van het District Noordholland van den Nederl. Tuindersbond heeft men besloten, de jaarvergadering van het district te hou den op 5 Maart a.s. te Alkmaar. In verband met eenige ingekomen klach ten heeft men een onderzoek ingesteld naar den gemiddelden prijs van de gele kool. Er werd n.1. geklaagd over het niet steunen van dit product. Men heeft zich nu tot de veilingsvereenigingen gericht om me- dedeeling van de noodige gegevens. Van vijf' dezer heeft men ze gekregen. Een der veilingsvereenigingen antwoordde, dat ver moedelijk de eerstvolgende keer de gele kool, welke in de genoemde tijdvakken is geveild zal worden gesteund. Wel een eigenaardig antwoord op een vraag van zooveel belang. Uit de verstrekte gegevens door de Tuinbouw te Grootebroek, de Noordermarkt bond te Noordscharwoude, de Langendijker Groenten Centrale te Broek op Langendijk, de- C.V.V. Warmenhuizen en Omstr. en de veiling te Avenhorn bleek, dat de gemid delde prijs in het tijdvak van 1 Juli tot en met 22 Aug. f 1.79 per 100 K.G. heeft bedra gen. In het tijdvak van 23 Aug. tot en met 31 Oct. was de gemiddelde prijs f 1.27. In hot. eerste tijdvak was de hoogste ge middelde prijs f 1.93, te Grootebroek, de laagste f 1.40, te Avenhorn. Te Broek op Langendijk, met de grootste aanvoer f 1.80 per 100 K.G. In het tweede tijdvak was ook Grootebroek weer het hoogste met f 1.34 en Avenhorn het laagst met f 1.16. Te Broek op Langendijk, waar wederom met de grootste hoeveelheid werd geveild, was de gemiddelde prijs f 1.2S per 100 Kg, ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat het verzoek van de bei de Kerkbesturen van de Ned. Herv. Gemeen ten alhier en te Kocdiik, om gezamenlijk een predikant te beroepen, nog slechts op goed keuring wacht van den Raad van Beheer voor de predikantstractementen. NOORDSCHARWOUDE R.K. VOLKSBOND. De R.K. Volksbond heeft Woensdagavond in de zaal van hotel „De Burg" een drukbe zochte vergadering gehouden, waar als spreker optrad de beer Hans Hermans, met als onderwerp „De leer van het Communis me".- De spreker begon met er op te wijzen, dat sinds drie eeuwen de Christelijke een heid verscheurd is, welke scheuring is ver oorzaakt door het protestantisme, het hu manisme en daarna het liberalisme. Spr. wees op de verdeeldheid in Neder land. Door deze verdeeldheid in Europa ontstonden stroomingen om weer een ge heel te krijgen. Karl' Marx wilde een prole tarische eenheid vorrnetv. Hij was de vader van het communisme. De moeder van het communisme is Rusland, dat een reservoir van ontevredenheid was. Lenin stelde zich voor, den staat een een voudige machine te doen zijn, doch deze is integendeel tot een monster uitgegroeid, met 10 millioen ambtenaren en nog wel 30 millioen die een gedeelte van den dag in dienst van den staat staan. Godsdienst bestaat er niet. Lenin en Sta- lin worden als goden vereerd. De gods dienst is een vijand van het communisme, dat de eenheid van het proletariaat wenscht en al het overige wil uithollen. I-Iet com munisme is een godsdienst zonder God, wel ke leeft op de ruggen van het arme Russi sche volk. Een paar vragen werden door den spre ker beantwoord, waarna sluiting volgde. ANNA PAULOWNA Loop der bevolking. Ingekomen: J. Zwarts van Zijpe; N. H. Onderwater van Leidschendam; S. H. Stam van Harenkarspel. Vertrokken»: B. Staal en gez. naar Bar- singerhorn; mej. H. M. Koelewijn naar Noordscharwoude. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Af ra, dochter van H. B. A. Brinkmann en M. Hauwert; Maria, d. v. A. Moolenaar en M. Jansen; Bernardus, z. v. J. P. de Goede en A. A. Timmer; Jan Gerrit, z. v. G. Buter en N de Haan; Adri- anus Hendricus Maria, z v. G. F. J. van den Berg en M. A. Kroon. Ondertrouwd: P. Iedema en P. Hoogeste- ger. Overleden: M. BoermanKlein, oud 32 j. Politie. Gevonden: portemonnale met inhoud. Verloren»: rijwielplaatje. ZIJPR De vorige week is het aantal werklooze arbeiders, dat „in zorg" is, niet onbelang rijk verminderd. Het aantal bedroeg 143 (tegen 167 in de voorafgaande week), waar van 111 in de werkverschaffing waren ge plaatst en 32 ingevolge de Rijkssteunrege ling werden geholpen. In dezelfde week van het vorige jaar bedroeg het aantal werkioozen 144. Burgerlijke stand van 11 t.m. 17 Febr. 1938. Geboren: Christina Margaretha, d. v. Thcodorus Nanne en Cornclia Maria Hed- des. Alida Maria, d v. Simon Johannes de Wit en Vronica Visser. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Jan de Graaf, 25 jr., kantoor bediende, te Schagen, en Antje Troost, 22 jr., zonder beroep, te Zijpe. Overleden: Geene. WARMENHUIZEN Geslaagd. In de Wilhelminaschool (de kweekschool voor vroedvrouwen) te Heerlen werd het examen gehouden voor de aanteekening kraamverpleging, waarbij o.m. is geslaagd onze plaatsgenoote Zr. A. Moscli. ïïw 7pntl Wf>n wordcn gekalmeerd UW Leuuweu en ^sterkt en Uw slaap wordt weer rustig door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct.. Bij Apoth. en Drogisten W1ERINGERMEER De Burgemeester van Wieringermeer roept de leden van den gemeenteraad op, tot het houden van een vergadering, op Dinsdag 22 Februari 193S, des voormiddags te 11 uur, in het voorloopig raadhuis te Wieringer- werf. Wieringerwerf, 15 Febr. 1938. De Burgemeester voornoemd, S. SMEDING. Agenda 1. Beëediging van de heeren Mr. R. Kooi man en J. C. Vogelaar, als waarnemend secretaris, en van den heer A. Nj» Winkel, als waarnemend ontvanger der gemeente. 2. Goedkeuring der notulen, van de vori ge vergadering. 3. Mededeeling van ingekomen stukken. 4. Voorstel tot regeling van de controle op de administratie van den gemeente-ontvan ger. 5. Voorstel betreffende indeeling van de Wieringermeer voor de uitvoering Waren wet (Staatsblad 1935, no. 793), en de vast stelling van een verordening op het keuren van Waren. 6. Voorstel tot vaststelling van een veror dening op de heffing van besmettelijke ziektongelden. 7. Voorstel tot vaststelling van veror deningen op de heffing van vergunnings- en verlofrecht. 8. Voorstel inzake de vaststelling van algemeene en wijkmaxima voor vergun ningen en verloven A. 9. Voorstel, om ontheffing te vragen van de verplichting ex art. 179 2e lid, der gemeentewet (uitvoering capitulantenre- gleraent 1935). 10. Voorstel, tot. vaststelling van een ver ordening op de heffing van opcenten op de vermogensbelasting en de gemeentefonds- belasting. 11. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van een verma kelijkheidsbelasting. 12. Voorstel tot het verleenen van me dewerking aan de stichting van twee bij zondere scholen, voor g.l.o, één te Middenr meer en één te Slooldorp. 13. Voorstel, tot regeling van den van gemeentewege te verleenen steun aan werk loozen 14. Voorstel tot wijziging van een twee tal namen van straten te Middenmeer. WIERINGERWAARD BIJENHOUDERS BIJEEN. Vergadering van bijenhouders in het lo kaal van den lieer A. Keuris, onder leiding van den lieer Chr. v. d- Kolk Sr. Uit het jaarverslag van den secretaris no teerden we dat het ledental (thans 26) steeds vooruit gaat. De financieele toestand word in verband met de uitbreiding van het ledental dan ook steeds beter. Als bestuursleden moesten aftreden de heeren D. Ka&y en H. v .d. Laan. Gekozen werden de heeren A. de Leeuw en K. Kos ter Hz. Besloten werd om in het najaar een film te laten vertoonen, waarbij een explicateur nadere gegevens zal vertellen. Ook werd onder de aanwezigen 'n verloting gehouden van een bijenkast en een bijen- pijp, welke werden gewonnen door de hee- den K. Koster en R. Slagter. ALKMAAR GEEN NIEUWELINGEN MEER BIJ DE MOTORRACES. Maatregelen van den K.N.M.V.- Sportcommissie. Eenigen tijd geleden is het gewij zigde K.N.M.V.-baanreglement gepu bliceerd, waaruit o.m. blijkt d$t voorlaan op de z.g. a-banen, zoo als er o.a. hier ter stede een ligt, alleen senior- en juniorrenners kunnen starten. Wel kent de K.N.M.V. thans nog de klas se der nieuwelingen, doch dit zijn de vroe gere amateurs. De rijders die voorheen onder den naam nieuweling reden, zijn allen door de K.N. M.V.-sportcommissie, in overleg met de commissie van advies der renners, in de juniorklasse geplaatst, terwijl een gedeelte der juniores tot senior is gepromoveerd, waardoor thans 25 seniores en 25 juniores staan ingeschreven. Juniores en Nieuwelingen zullen kunnen starten op b-banen, terwijl de vroegere c- banen (waarop de toenmalige nieuwelin gen en amateurs uitkwamen) zijn ge schrapt). Als bijzondere veiligheidsmaatregel heeft de K.N.M.V.-sportcommissie bepaald, dat slechts startkaarten zullen worden uitgege ven aan hen, die in het bezit zijn van een valhelm, waarop het goedkeuringsmerk der K.N.M.V. is aangebracht. SINT PAN CR AS Politie. Verloren: Gladde gouden ring (met inscr.) 1 baal paddi. W1ERINGEN Aankoop hengst. Een combinatie van paardenfokkers uit Wieringen en Wieringermeer. heeft aange kocht de 3-jarige zwarte witvoet hengst „Zonneverst". Voor dezen hengst is een invoerpremie toe gezegd van f 600,waarvan het eerste jaai de helft wordt uitbetaald en de andere helft in het volgende jaar als de hengst in Noord- liolland blijft. Denk om de hondenbelasting. Naar men ons mededeelde, zijn van pol- tiewege een tweetal honden in beslag geno men, waarvoor geen belasting is. betaald. DEN OEVER. Verkocht. Naar wij vernemen is het hoofdkantoor van de M.U.Z., staande aan den Sluisweg al hier, uit de hand verkocht aan een gegadig de te Doetinchem. Het kantoor dat ongeveer 10 jaren dienst gedaan heeft, zal dus binnen kort verdwenen. Aanbesteding. Door de Directie der Zuiderzeewerken zal Woensdag 23 Februari a.s. aanbesteed wor den het maken van een grondverbetering in het toekomstige sluitgat van den Noord- Oostpolderdijk. Hiervoor zal 800.000 M3. grond moeten worden verzet. Vertrek Jn. Bals. Zooals wij reeds berichten heeft bij de M.U.Z. wederom een afvloeiing van per so- neel plaats ~ehad. Onder deze personen le- vindt zich ook de h^„ Jn. Bais, die een tien tal jaren als onderbaas bij deze Maatschap pij in dienst is geweest. De heer B. begon als walbaas, in welke functie hij met vele Wieringer ingezetenen in aanraking kwam. Toen de werken zich gingen uitbreiden, werd hij tewerk ^esteld als .mderbaas in het z.g. „natte bedrijf". Vele visschers en schippers zullen zich de stoere gestalte van B. herinneren, staande in de motorvlet, waarmede hij weer of geen weer, de molens en booten controleerde. Bij het afloopen van de werken aan den grooten^ afsluitdijk Wie- ringenFriesland, werd hij belast met de leiding van het onderhoud aan het opgeleg de materiaal in de z.g. Hofmanshaven. Ve len zullen den heer Bais noode zien vertrek ken, daar hij zich steeds een humaan chef voor zijn dergeschihten heeft betoond. Pe uchten dat de heer B. naar Kaap stad zou vertrekken, kunnen wij op goede gronden te" """Preken. SCHAGEN MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was een Don derdag j.1. redelijk. Hoogste noteering was f 285, afkomstig van den heer J. Mooij, Wie- ringerwaard, werd verkocht voor den han del. Later op den morgen werd er nog een beest aangevoerd dat f 315.— opbracht,, af komstig van P. Dekker Petten aan een be kende slager alhier. De noteering was van beide beesten 37 ent. Het was veel te koud voor kalfkoeien op de markt. Zoo was er veel handel in de stal. Hoogste noteering van kalfkoeien was f 230.— welk vee ver kocht werd door den handelaar R. SchcPen alhier, die trouwens beste papieren in zijn bezit had. Handel in gelde koeien zeer matig, hoog ste noteering f 190. Van Vaarzen geen aan voer; graskalveren handel voor de slacht goed, noteering tot f 80. Van de nuchtere kalveren, wat de prijs betrof, was deze markt wel f 4 af, hoogste noteering was nu f 12. Gehoord van de kooplieden was deze markt nog heel goed, elders werden ze goed- kooper verkocht. In paarden,was weinig te doen; het koude weer was daar wel dê oorzaak van. Ten minste hoorden wij van een groot paarden koopman, die haast elke week hier op de markt, komt, dat hij er zijn paarden niet v. over had. Volgende week hopen we op beter weer. Hoogste noteering van jonge vette scha pen tot f 35, gekocht door slager v. Vliet, Alkmaar, afkomstig van den heer Joch. Blaauboer, Nes, Schagen. Oude slachtscha pen 2436 gld. Overhouders handel matig, hoogste noteering f 22. Handel in vette varkens goed, tot 31 ets., deze prijs was bevredigend. Handel in biggen en wat de prijzen betreft, zakkend. Eeveneens gold dit voor de schrammen. Handel in kippen en konijnen was goed, de prijzen niet lager. Het bezoek was door de koude niet zoo schitterend. ZONDAG 20 FEBRUARL Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, geen dienst. Valkkoog, voorm. 9.30 uur, Ds. Tinholt. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Eenigenburg, voorm. 10 uur, Ds. v. Wichen. Julianadorp, 'sav. 7.30 uur, Ds. v. Wichen. Huisduinen, geen dienst. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. St. Maartensbrug, vm. 10 uur, Ds. Witkop. Oudesluis, nam. 2 uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Zuidscharwoude, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kam. Heerhugowaard, nam. 2.30 uur, Ds. v. d. Kam. Groet, zie Schoorl. Schoorl, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstman. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Scholte. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Rijkx. Aartswoud, 's av. 7 uur, Ds. Rijkx. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. v. Beek Bergen, voorm. 10 uur Ds. A. de Regt, em.- predikant te Bergen. Dirkshorn, s av. 7 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Haat. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Oude Niedorp. voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, geen dienst. Burgervlotbrug, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. A. Sepp, van Zaandam. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Geref. Kerk. Schagen, Landbouwstraat, voorm. 9.30 uur, Cand. de Jong, van Amsterdam. Nam. 5 uur, Cand. de Jong. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, de heer D. Visch. Nam. 2.30 uur, de heer D. Visch. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. J. C. Aal der van Haarlem. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereeniging, Maandagavond om 8 uur in Evansrelisatiegebouw. The Star of Hope Mission. Julianadorp, 'sav. 7 uur, de heer Sevensma, van Amsterdam. E. V. Maranatha. Bergen, voorm. 10.30 uur, de heer Mol van Schoorl.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6