Nieuws. Filmavond K.L.M. BRIDGEWEDSTRIJD. Gaarne verwijzen we naar de in dit no. voorkomende advertentie van de Schager Bridgeclub, waarbij wederom een bridge wed strijd wordt aangekondigd. SCHAGER BOKSCLUB D.V.S. Zaterdagavond vergaderde bovengenoemde club in Hotel Igesz. Tot bestuursleden wer den gekozen de heeren: G, Anneveldt., voorzit ter; M. de Haas, le secretaris; Bremer, 2e secretaris; W. Domper, le penningmeester; Hoebe, 2e penningmeester. Als naam der club werd gekozen: „Door Vriendschap Sterk". De contributie werd bepaald op f0.35 per week. Voor donateurs f 1.per jaar. Dé trainingsavond werd vastgesteld op Vrijdagavond 8 uur. Er zal getracht worden een le klas trainer te engageeren. De aangifte van leden blijft nog steeds doorgaan en overwogen wordt om een twee den trainingsavond in te stellen. Aangifte blijft dus nog opengesetld. De toegezegde demonstralie-avond zal zoo spoedig mogelijk worden gehouden. ONZE OUDSTE. Heden herdenkt de heer A. Visser, ver pleegd in Huize „Avondrust" zijn 96en ver jaardag. Uit onze Omgeving NIEUWE NIEDORP Huisvlijt en floralia. Algemeene vergadering van de Huisvlijt- en Floraliavereeniging in de Prins Maurits alhier. Aanwezig 19 leden. Voorzitter de heer D. Wit, opent de ver gadering en vraagt aandacht voor de no tulen, welke worden goedgekeurd. Van Mevr. v. d. Molen en den heer en mevr. Buis te Moerbeek is bericht inge komen, dat zij geen zitting meer in de commissie van bijstand wcnschen te ne men. Hierna jaarverslag 1937. Een woord van dank wordt gebracht aan den secretaris tvoor de keurige samenstelling. De heer M. Olij brengt verslag uit van de rekening. Alles is in orde bevonden. Er wordt opgewezen dat enkele rekeningen nog al aan den hoogen kant zijn en het Bestuur wordt opgedragen van enkele arti kelen eens prijs te vragen. Allen zouden het echter betreuren, als de leveranties buiten de gemeente zouden gaan. Een woord van dank wordt gericht aan het adres van de Middenstandsver. voor het besluit om het kassaldo aan de Floraliaver. pver te dragen. De heer T. J. Wessels wordt met algemee- pe stemmen herkozen als bestuurslid. Iliema volgt bespreking tentoonstelling. Welke zal worden gehouden op 17 en IS September a.s. Voorzitter zegt dat de meerderheid van het Bestuur voorstelt de Tentoonstelling weer te gaan houden in de school. Secret aris Keet man zegt dat hij het be- stuursvöörstel niet kan steunen. IIi\ vindt het schoollokaal dat als proef was' genomen, niet een geschikte plaats. Er was eenmaal te weinig ruimte voor theetuin en attrac ties welke toch het financieele gedeelte jnocten steunen. Ook de heer Strijder en Prins waren voor cle tooneelzalen. De heer Strijder acht het ook beter in het eene café de tentoon stelling te houden en in het andere bal yoor rekening der verceniging. De pen ningmeester brengt de zaal huur. voor de café's naar voren, welke kosten in de oude school niet behoeven te worden betaald. De heeren Gelder en Kossen geven echter ,te kennen bun zalen ook gratis beschikbaar te stellen. Met bet gevolg dat de geheele ver gadering meer voor de tooneelzalen gevoel de dan voor de oude school Besloten wordt een en ander voor twee 5aar vast te stellen, om de beurt. In het eene lokaal de tentoonstelling en in het an dere het bal. Verder wordt besloten alleen buiten te verlichten en het fanfarecorps en de Gym- nastiekvereeniging te vragen Zondagavond hun medewerking te willen verleenen even als vorige jaar in de Muziektuin. Besloten wordt wederom een subsidie te geven aan de cursussen'voor meisjes en die der jongens onder leiding van den heer Wessels groot f 30. De heer Wessels vindt het heter de sub sidie geheel te geven aan de meisjescursus, die het zeer noodig hebben. De jongens be talen, behoudens een enkele uitzondering, iedere week vijf cent en daarbij bestaat het plan bij den a.s. ouderavond een tentoon stelling te houden der gemaakte voorwerpen en daar aan te verbinden een kleine verlo ting om een fondsje te vormen. De secretaris is vorige week even op de zolder der school geweest en heeft inzage genomen van het werk der jongens en brengt een woord van hulde aan den heer iWessels en zijn helpers voor het keurige Werk dat reeds door de jongens is gemaakt. De penningmeester stelt voor, voor reke ning der vereeniging 50 loten te nemen, wat wordt aangenomen. Als commissieleden, nazien rekening 1938, worden aangewezen: Ph. Komen, M. Oly en P. Strijder. Plaatsverv. A. Prins. De commissie van bijstand zal wederom hit dezelfde personen bestaan. Het aantal loten wordt, bepaald op 2500 a 10 cent. De verdere regeling ter zake attracties en keuren van stekplanten werd aan het be stuur overgelaten. Hierna sluiting. ANNA PAULOWNA Bond v. Boerinnen e.a. platte landsvrouwen. Het was jammer dat mevr. Keijzerde Jong, niet een grooter aantal leden welkom kon boeten op de bijeenkomst van boveng. bond. Het onderwerp „Kinderen en opvoe ding" is toch belangrijk genoeg en de lezing, die mevr, Jacobs-Ariciis van Heemstede over idit onderworp hield, was zeker het beluis teren waard. Mver. Jacobs begon met er op te wijzen, Öat wanneer menschcn een huwelijk willen laangaan, de vrouw wel les neemt in het (verrichten van huishoudelijke bezigheden, maar dat aan de zwaarste taak, die de yrouw te wachten slaat. n.1. hot opvoeden .van kinderen heel dikwijls geen aandacht Wordt besteed. En dat dit toch noodig is, blijkt wel hieruit, dat dikwijls zulke groote en grove fouten gemaakt worden door de ouders, dat vele kinderen vaak voor hun leven moreel of lichamelijk geknakt worden enz. Vele voorbeelden haalde mevr. Jacobs die uit jarenlange ondervinding sprak, hier van aan. Zeker met aller instemming dankte mevr. Keijzer aan het slot van den avond de spreekster voor haar interessante lezing. Biljarten. Een groep van 15 leden der biljartvereni ging „Anna Paulowna", speelde tegen een even groot aantal biljarters van Den Hel der. De Poldcrschen behaalden een 19—11 overwinning. BREEZAND. Druk bezoek op de tentoonstelling. De bolbloemchtentoonfltelling trekt veel bezoekers ook uit de omgeving. Zondag vooral was het druk, soms zelfs wel te druk voor het rustig beschouwen van het vele mooie dat er te zien is en vooral ook om een goed overzicht over het geheel te krij gen. Menigeen zal dan ook zeker z'n bezoek nog eens willen herhalen op een der vol gende dagen of avonden, wanneer het on getwijfeld rustiger zal zijn. Het aantal bezoekers op de eerste twee dagen kan op ongeveer 2000 geschat wor den. We willen de gelegenheid meteen nog even aangrijpen o<m er op te wijzen, dat onder do groepskiek bij het verslag van de opening der tentoonstelling de naam is weggelaten van den voorzitter der afdeeling van de Alg. Ver. v. Bloembollencultuur en dat die naam in het verslag door een zet fout' ook niet juist is weergegeven. Men leze s.v.p. onder de kiek, zoowel als in 't verslag waar het den afdelingsvoorzitter geldt, A. v. d. Berg. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Oranjefeest. Door de Chr. Oranjevereeniging is in de Gereformeerde Kerk in de afgeloopen week onder groote belangstelling de geboorte van Prinses Beatrix gevierd. Ds. Greving open de, sprak een kort woord over de beteekenis van Oranje en ging voor in gebed. Hierna liet het Chr. Zangkoor „Crescendo" zich hooren. Vervolgens muziek van eenige leden van „Onder Ons". Toen zongen eenige kleine meisjes getooid in een oranjejurk een paar liedjes, waarna een spreekkoor ,,d' Oranjeboom" uitvoerde. In de pauze tractatie op thee en een ver snapering. Vervolgens werd een historisch spel opge voerd, waarin werd uitgebeeld een stuk Oranje-geschiedenis. Alle spelers hebben zich met volle overgave aan dit historisch spel gegeven, en met groo te aandacht is het dan ook gevolgd. De costumes uit de 16e eeuw verhoogden het spel niet weinig. Aan het einde dankte Ds. Greving alle medewerkers voor het slagen van dit feest en in 't. bijzonder de leden van de muziekver. „Onder Ons" voor hun belanglooze medewer king. De muziek was een schakel tusschen ieder tafereel. Na het uitspreken van het dankgebed, be hoorde dezen avond weer tot het verleden., BERGEN Naar wij vernemen, is de V.V.V. alhier toegetreden tot de Federatie van V.V.V.'s in Noordholland boven het Noordzeekanaal. WIERINGEN DEN OEVER. Ongeval. Zaterdagmiddag geraakte.- de visscher R. Bakker, bij het aan den wai stappen te wa ter en kwam tusschen schip en kade te recht. Daar het water zeer laag was kon de lieer B. zich onmogelijk aan den wal trek ken. Geruimen tijd heeft hij zich om een vloedpaal klemmende boven' water weten te houden. Zijn hulpgeroep hoorde P. H., die juist de haven opkwam. Juist toen de ze bezig was de drenkeling uit zijn benar de positie te redden, kwam ook de heer K. en werd B. met vereende krachten op het droge gebracht,. We zullen hopen, dat B., die enkele ontvellingen had opgeloopen, geen nadeclige gevolgen van zijn koud bad zal krijgen. Tandverzorging. Gistermiddag is in de O. L. school te Den Oever een tentoonstelling gehouden ten bate voor het Fonds van Tandverzorging. In het najaar zijn aan de kinderen tegen een zeer lagen prijs bloembollen uitgereikt. Deze bollen, die thans bijna allen in bloei stonden, vormden de kern van de tentoon stelling. Verder waren door de kinderen heel aardige tcekeningen, boekenleggers, schortjes, houtsnijwerk, enz. gemaakt. Al dit handwerk was te koop ten bate van de kas. Verder waren er nog verschillende voorwerpen ter opluistering aanwezig. De tentoonstelling, welke teg&n een mati gen entréeprijs tc bezichtigen was, mocht zich in een druk bezoek verheugen. Onder de aanwezigen merkten we o.a. Burge meester Kolff op. Voor de bloemen werden eerste prijzen uitgereikt aan Evert Bakker Pz., Dik Doves Cz., G. Hulsebos, Gerbrand Smid en Rietje Hopstaken. Een woord van dank en hulde aan de oudercommissie en het onderwijzend per soneel is hier zeker op zijn plaats. HOOGWOUD Vrijdagavond werd er in de zaal van den heer Modder alhier een ouderavond gehou den, waarvan het programma wed uitgevoerd door de kinderen van de o.l. school in de Ker- kelaan. De zaal was zeer 'goed bezet en de aanwezigen zullen zeer zeker geen spijt ge had hebben van hun opkomst, De heer C. Kuiper opende hij wees op de medewerking, die de ouders van de kinde ren verleend hadden. Dezen avond zou het goede onderwijs bevorderen. Hierna sprak het hoofd der school, de heer Oeplces een kort woord, waarna door alle aanwezigen, zoowel kinderen als ouders, een lied werd gezongen. De diverse tooneelstukjes, die door de kin deren opgevoerd werden, vielen alle zeer in den smaak. De kleine tooneelspelers toonden zich al ware acteurs en actrices. De vele décors toonden wel aan liet vele werk wat de heer Oeplces en Mej. Van de Water hier aan gehad hadden. De heer Kuiper dankte in zijn slotwoord hen dan ook zeer. Ook de pianist, de heer- Druif, die zich belangloos beschikbaar had gesteld, werd niet vergeten. Spr. wcnschtc de aanwezigen en in het bijzonder de kinderen Heden overleed, ten onze huize, nog onver wachts, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. Neeltje Swarthof, Wed. van Pieter Struijf, in den ouderdom van 82 jaar. Jb. STRUIJF. M. STRUIJF— Schoen en Kinderen. Burgerbrug, 20 Fcbr. 1938. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 23 Febr. a.s. op de Algem. Begraaf plaats te St. Maartens brug; vertrek van het sterfhuis n.m. 1 uur. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, Mej. Sijtje Schrieken, Wed. van Hendericus Veuger, in den ouderdom van bijna 85 jaar. Uit aller naam, G. VEUGER Hz. St. Maartensbrug, 20 Febr. 1938. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 23 Febr. a.s. op de Algemeene Be graafplaats te St. Maartensbrug, 's na middags 1 uur. Onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belang stelling bij de geboorte van ons Dochtertje. A. GEENSENHolman. J. P. GEENSEN. Petten, Febr. 1938. Nut v. h. Algemeen BURGERBRUG. WOENSDAG 23 FEBR. 7.30, bij P. LANGEDIJK. Des middags voor de kinderen. Te koop gevraagd: 1 gebruikte GIERPOMP, door P. WISSEKERKE, Bene- denbuurt 8, Anna Paulowna. Te koop: Ongeveer 20 M3. KOEMEST, 100 Kg. Witte Boonen, voor de zaai, ook per Kg. Jb. ZUTT, Ecnigenburg. Biedt zich aan voor dag en nacht, NET MEISJE, oud 20 jaar, liefst omgeving Winkel. Adres: J. v. RAALTE, Winkel. Te koop: Een beste VERSCHE KOE, met veel melk en een Rijjas, bij K. WITLOK, St. Maartens brug. Verloren: Een A.UTO-SNEEUWKETTIN G, Voor den vinder fl bel. Aan hetzelfde adres te koop een Driewielde Kar. S. BORST, Keins II 49. Te koop: HAVER en HAVERSTROO. S. VKTHMAN, Lutjewinkel. Te koop: Een beste Ploeg en Werkhaam, een Bollenrek en een handwaschmachine, bij A. KIST of Adv. Bur. G. N. OU DEMAN, I-Ieerhugowaard Zd., Tel. 47. een wel te rusten toe, waarna allen zich te vreden naar huis begaven. SINT MAARTEN EENIGENBÜRG. Vrijdag 11 en Vrijdag 18 Februari werd een biljartmatch gehouden tusschen de club van Eenigenburg en 't Zand. Gespeeld wer den 36 partijen (handicap) waarvan 't Zand 20 en Eenigenburg er 16 heeft gewonnen, 't. Zand ging met de uitgeloofde medaille strijken. ZIJPE BURGERBRUG Dat het bestuur van het Nutsdep. alhier ondanks het geringe ledental wel zijn best doet, door de leden zooveel mogelijk mooie avonden te bezorgen, blijkt wel daar deze week een filmvoorstelling zal plaats vinden betreffende de K.L.M. en hare reizen, terwijl een employe van de K.L.M. aanwezig zal zijn om een en ander te verduidelijken. Voor verdere bijzonderheden zie men adv. in dit blad. WARMENHU1ZEN Vergadciring L-T.B-, afd. War- menhuizen. Vrijdagavond had in het lokaal van den heer Jac. Wester een vergadering plaats van de L.T.B. met als spr. de heer Machielse. De voorzitter deed mcdedecling dat er een ruiim gebruik is gemaakt van de gelegen heid om hun koolzaad te Jaten ontsmetten. De voorzitter leest hierna de cijfers voor van de onlangs gehouden inventarisatie van stapclproducten over de veiling Warmenliui- zen en Omstreken. Volgens deze inventari satie was aanwezig: 270 w. roode kool, 170 w. gele kool, 160 w. Deensche witte kool, P/> w. uien, 5^2 w- peen. Vervolgens sprak cle heer Machielse over het'"onderwerp: Kunnen wij ónze aardappe lencultuur ongewijzigd- handhaven? De aardappelen cultuur is de groote bron van deze streek, maar met het oog op onze export is deze niet te .handhaven. Door de steun van de N.G.F.C. is de teelt van de vroeger aardappelen nog op de been geble ven. Enorme hoeveelheden zijn door de Re geering ingenomen. I-Iet buitenland is onze grootste koopman. Het binnenland accep teert over het algemeen onze eersteling niet. In 1937 heeft het binnenland veel minder eerstelingen geconsumeerd dan vorige jaren Do export ging eveneens met sprongen om laag. In Nederland wordt een intensieve aard- appeLencultuur toegepast. In 1937 werd in Nederland 120.000 H.A. met aardappelen be- teeld, waarvan in de tuinbouwstreken on geveer 25 k 2600 H.A. Een verheugend verschijnsel is het dat de export van goed gekeurde poters in de laatste jaren is voor uitgegaan. De aardappelencultuur in Nederland ken merkt zich door groote schommelingen van de opbrengst in de laatste jaren. De stij ging van de uitvoer is hoofdzakelijk ver oorzaakt door grootere oppervlakte van de beteeldc gronden en door meerdere pro ductie. Onze pootaardappelen gaan ver de we- •eld in o.a. Zuid-Afrika, Zd. Amerika en Argentinië. Voor consumptie aardappelen is het terrein reeds lang afgegraasd en voor de poters nog een zeer groot afzetgebied. De verbouwers van poters moeten wel reke ning houden met de bepaalde eischen, die verschillende landen stellen aan poters. De eene streek van de wereld kijkt meer naar de kleur van het vleesch en een ander land meer naar de lcnolvorm. Zoo is b.v. voor Zd. Amerika bijzonder de Wilde Duce ge schikt in verband met de lange reis die on dernomen moet worden. Ook Bintje is uit stekend geschikt voor export waartegen over de eersteling het moet afleggen. Vervolgens behandelt spr. verschillende ziektegevallen. In Nederland bestaat er in de maanden Mei en Juni een groot gebrek aan goede con sumptieaardappelen. Dat die behoefte groot is bewijst wel, dat in laatst genoemde maan den hoofdzakelijk buitenlandsche aardappe len gebruikt worden. De tuinders moeten meer aandacht schenken aan de eischen van de binnenlandsche consumenten en meer kennis dragen van verschillende aardappel ziekten. De Zecuwsche blauwe is de drager van de gevreesde bladluis, de grootste oorzaak van de bekende aardappelziekte. In Friesland kent men niet die moeilijkheden als hier. Daar heeft men goed de selectie toegepast. Daarom, men moet ook in Noordholland meer streven naar selectie en aanpassen aan de tijdsomstandigheden en eischen van de consumenten. De verbetering kan men voor al krijgen door organisatorisch samenwerken. De tuinders moeten meer worden handelaar en bezitten nog te kort organisatiegeest. Men moet elkander in de gelegenheid stellen-goed pootgoed te telen cn dit kan men bereiken door samenwerking. De voorzitter bracht den heer Machielsen dank voor zijn leerzame rede. Van de onlangs gehouden L.T.B. retraite heeft de beer C. Tosselaar een kort verslag uitgebracht. Ovebhet door de arbeiders op gezegde collectieve arbeidscontract werd niet van gedachten gewisseld. Op voorstel van den voorzitter werd besloten na een kleine yerhooging van het loon, een nieuw collectief contract aan te gaan. Bij de rondvraag werd nog gevraagd voor taan te willen zorgen, dat ook van de vei ling te Warmenhuizen de inventarisatie- cij fers in de couranten worden geplaatst. De voorzitter zegt toe dit in het Centraal Be stuur ter sprake te brengen. Hierna sluiting. Vaeihd. JUNIORENWEDSTRIJD HOLLAND— BELGIë GAAT NIET DOOR. De bezwaren van het bestuur van den Kon Belgischen Voetbal Bond, inzake het afvaar digen van een Juniores-ploeg, voor een wedstrijd tegen de Ncderlandsche Juniores, die Zondagochtend a.s. in Rotterdam zou worden gespeeld, zijn van dusanigen om vang gebleken, dat van die zijde besloten is geen .Juniores-ploeg te zenden, waardoor de ze interessante krachtmeting dus komt te vervallen, meldt de Tel. SCHAGEN 3—DOSKO 2 6—1. Het zag er de eerste tien minuten niet naar uit. dat Schagen met zulke sprekende cijfers zou winnen. Oudesluis immers ont wikkelde een verrassend vlug spel en plaat ste en combineerde veel beter. De eerste go al van Schagen. door Simons uit een aar dige aanval, bleef dan ook voorloopig de eenige. Later echter vonden de Schagen- mcnschen elkaar veel beter. In de voorboe- de was Broer de motor, die Simons en Steen steeds met succes aan bet werk zette en in de verdediging waren Kistemaker en Leeu wenkamp goed op dreef. Keeper J. J. Slik ker- was daarbij ook uitstekend in vorm, al blijven wij zijn verre wandelingen uit zijn doel gevaarlijk vinden. Franzen deed veel goede dingen, maar talmde nogal eens te lang. Starreveld blijft een vraagteekentje. Over liet algemeen deed de voorhoede uit stekend baar best. Sollicitaties naar het tweede?... Bij Oudesluis was de keeper wel de groote kracht. Ook van den rechtsbin nen Volder zagen we vaak uitstekend werk. Jammer dat de Oudesluizers zich later door hun achterstand lieten verleiden bet in wat te forseh spel te zoeken. Leidde, Schagen dus reeds in de eerste minuten, het, spel was reeds twintig minuten oud, als Simons kans krijgt de score te verhoogen. Schagen kwam daarna langzaam maar zeker in de meerder -beid, doch het zware gladde terrein was een handicap. Uit een goede voorzet van Fran zen, waarbij de bal eerst nog tegen het heen van een O.-speler helandde, zorgt Steen voor nummer drie, met welken stand de rust in- ginsr- Na de rust kreeg Slikker een paar lastige hallen, rlie bij keurig uit zijn doel hield. Echter kon hij niet verhinderen, dat de O.- voorboede bij een aardige doorbraak er 3—1 van maakte. Een harde schuiver van Steen gaf een pracht van een doelpunt, echter wegens buitenspel niet toegekend. Simons was gelukkiger en schoot van links langs de backs onhoudbaar in (11). Een Oudc- sluisspeler kreeg een waarschuwing voor een wel wat hard duwtje en direct daarop volgde de straf reeds, toen Broer op waarlijk fatsoenlijke manier op zijn beurt een O.-spc- ler opzij zette, Simons den bal toespeelde, waarop deze niet aarzelde en voor den vijf den keer inschoot. Vlak daarop scoorde Steen nog eens (6 1).. Het laatste kwartier bracht ondanks moedig volhouden van de gasten, geen verandering meer in den stand. De scheidsrechter liet eenige malen hands passeeren en leek ons met zijn buitenspel- beslissingen niet altijd gelukkig. ALKM. BOYS—SCHAGEN IV, 2—5. Na een onfortuinlijke reis, doordat in St. Maartensbrug de bus er reeds genoeg van had en de spelers een uurtje in dg richting Alkmaar gingen wandelen, voor een andere bus ze weer ophaalde, arriveerde het vierde elftal veel te laat in Alkmaar. Dat bet niet temin nog met zulke goede cijfers wist le winnen, is zeker een felicitatie waard! SCHAGEN A—HELDER A, 0—1L Zooals te voorzien was, konden de oudste adspiranten het tegen het sterke Helder A lang niet bolwerken. Daarbij kwam nog, dat de Schager keeper een zeer zwakke partij speelde. Zulks werkt natuurlijk niet bemoedigend op de 10 andere spelers. Niet temin werd tot het einde toe kranig volge houden. Een tegenpunt dat trouwens eenige malen in de lucht heeft gehangen was wel verdiend geweest. De ontmoeting werd onder de beste ver standhouding gespeeld. SCHAGEN B—HELDER E, fc—2. In een aardige wedstrijd, waarbij vooral Abbing en Koen de Boer zich duchtig weerden, zorgden ook de jongste adsniran- ten ervoor, dat deze voetbaldag voor Sparta een goeden dag werd. Een sprekende 62 overwinning was het resultaat van flink aanpakken ei» weldoordacht spel. BERGER SPORTVEREENIGING. Door het gelijke spel van do B.S.V. Jun. tegen de W.F.C.. Jun. hebben de Bergcno- ren de kleine kans welke zij nog op het kampioenschap hadden, verspeeld. Jammer; want het had niet gehoefd! W.F.C. opende de score, waarna Louis Dames, die middenvoor speelde, gelijk maak te. Ruststand 1—1. De tweede helft gaf vrijwel hetzelfde as pect als de eerste. Weer was het W.F.C. die de leiding nam en weer was het Piet Willig die uit een strafschop, wegens hands binnen de beruchte lijnen de partijen voor de tweede 'maal op gelijken voet bracht. In den stand kwam verder geen ver andering meer. De a-adspiranten verspeelden een kost baar punt, door tegen Alcm. Victrix b ge lijk te spelen (1—1). Het rammelde bij B.S. V. over alle liniën. Veel geluk hadden de Bergenaren ook niet. Voor de rust kwam Fred Bus, alleen voor den keeper te staan, maar schoot he laas net tegen z'n hoofd. Ruststand 00. In de tweede helft ging het belaas niet heel veel beter, het bleef geducht ramme len. Toch scoorde B.S.V. het eerst, toen Eriks met een harden schuiver den stand op 10 voor de Bergenaren was. Vlak daarop kan- jerde Bus tegen den paal en schoot Bussel- mann rakelings naast. Bij een snellen aan val van Alkcmaria werd keeper Bakker ge passeerd en was het 11. En daarbij bleef het ook. Beter deden de b-adspiranten het, die niet 41 over Alcmaria d zegevierden. Vooral de tactische Wim Nap cn de snel le Dik Groot waren uiterst gevaarlijk. NOORDSCHARWOUDE. VORWAARTS—DE VALKEN, «—2. In een van beide kanten goed gespeelden wedstrijd heeft, Voorwaarts kans gezien de punten thuis te houden. Reeds na drie minuten neemt V. de leiding, en nauwe lijks zijn De Valken van den schrik beko men of no. 2 ligt in het net t2— 0); Voor de eerste helft is beëindigd, hebben de gasten ook één maal het doel gevonden (21). Na de rust is het de Voonvaarts-midvoor, die na een kwartier doorbreekt en onhoud baar doelpunt. Als de Valken echter weer tegenscordn (3—2) komt de spanning er ge ducht in. Maar nu komt de thuisclub geweldig op- zotten, één der vele kansen wordt benut (42) cn hiermede is aan alle onzekerheid een einde gemaakt. Spoedig komt het einde. WARMENHUIZEN. Het eerste elftal moest in Schagen tegen S.R.R. met een gelijk spel genoegen nemen. Zoo heeft onze club dus een kostbaar punt ingeboet. Vios 2 won met 51 van S.O.S 1.; A.F.C. b-Vios a 15. OUDKARSPEL. D.T.S. 3—Alkmaar 4. 14—0. Door een klinkende zege heeft D.T.S. 3 bewezen, nog volop aanspraak te mogen ma ken op den titel. Geen moment is deze zege in gevaar ge weest, wat de uitslag ook wel aanduidt. De rust ging in met 60. De overige uitslagen luiden: D.T.S. a—Alkmaar a. 110. D.T.S. fc-Alkmaar b. 4—0. Callantsoog 1—Succes 4. 3—2. Zondag ontving Callantsoog na een lan ge rustperiode S. 4 op eigen terrein. Het is een aardigen wedstrijd geworden, waarin- beide partijen weinig toegaven. Voor de rust doelpuntte de C.midvooi' on berispelijk fl—0). S. bleef echter stevig aan vallen en zij mocht het genoegen smaken nog voor de rust.gelijk te makci.. Na de rust viel C. steeds goed aan, doch de S. verdediging met den keeper aan het hoofd kon stand houden. Het was de C. rechtsbinnen, die voor bet tweede doelpunt zorgde. (21). Do druk op bet S. doel bleef aanhouden en bij een dezer aanvallen kreeg de S. rechtshalf den bal verkeerd op zijn schoen en onhoudbaar voor zijn doelman hielp hij C. aan het derde doelpunt. (3—1), S. gaf zich nog niet gewonnen cn 10 minu ten voor tijd verkleinden zij den achterstand tot 32, waa 'mede het, pleit was beslecht. NIEUWE NIEDORP V.C.L. ADSP.—N. NIEDORP a 0—0 V.C.L. had weinig moeite met Nieuwe Niedorp de tegenpartij was te zwak om iets te doen, zoódat ze er bijna niet aan te pas kwam. le en 2e elftal afgclascht. BROEK OP LANGEND IJK. 21 Febr. Aanvoer: 2700 Kg. uien 12.5012.60, drie lingen 10.30, grove 12.40. peen 2.90, kleine peen 1.20, roode kool 4.50—5.40 groene kool 2.30—3.30, gele kool i.50—2.20, D. witte kool 1.90—2.80. ALKMAAR, 21 Febr. 81 Vette koeien 1.602.90. 272 nuchtere kalveren (slacht) f 614, 18 vete sehancn 2531, 210 vette varkens 6063 c.t per Kg. WARMENHUIZEN, 19 Febr. Roode kool 3.206.60, gele kool 1.50—2.40, Deensche witte kool 1.703.30, uien 12.80 13.40, grove uien 12.70—13. peen 3.103.20. Aanvoer: 51.500 Kg. roode kool, 22.900 Kg. gele, kool, 22.800 I<g. Deensche witte kool, 2950 Kg. uien 500 Kg peen ALKMAAR. 19 Febr. NV. Eierveiling vor Holl. Noorderkwar tier. Aanvoer: 200.000 kïpeieron-: 5058 Kg. 3.35-3.40. 58—60 3.40—3.55, 00—02 Kg. 3.453.65, 6264 Kg. 3.553.75, 0466 Kg. 3.653.95, per 100 stuks,

Schager Courant | 1938 | | pagina 3