r Op een beddat te dun wordt BOELHUIS Trapman N.V. Schagen Ingezonden K< Vjrir ou en uriep Uit Bergen Hoornsche Crediet- Effectenbank N.V. BIJVULLEN fa. Schmalz, Schagen, tel. 15 Aartswoud Vrijdag 4 Maart 1938, Bakwagen, Ontbijtkoek Prijs per lot 50 cent 11 loten f 5.25 100 loten f 45.00 ia1'"" verdrijft U wonder snel met CACHETS MIJN HA ROT Koker 12 cachets 5O ct. Proefdoosje 2stuks JOct. DE ROODE HAAN KRAAIDE. Een huisje aen den Oosterweg totaal uitgebrand. Zaterdagavond om zeven uur luidde plot seling de brandklok. Bij informatie bleek, dat do roode haan kraaide in een huisje aan den Oostei'weg, bewoond door den smid, den heer Jaap Spijkerman en toebe- hoorende aan de wed. Roosen. Naar verluidt, zou de heer Spijkerman een pull-over met benziné hebben gewas- schcn en deze daarna voor de kachel te dro gen hebben gehangen. Door de benzinedam pen vatte de pull-over vlam en in minder dan geen tijd stond het geheele vertrek in lichter laaie. Toen de brandweer ter plaatse verscheen, viel er aan blusschen aln iet meer te den ken. Het geheele huis was één vlammen zee en de brandweer beperkte er zich dan ook toe een berg- en opslagplaats, welke zich achter de woning bevond, te bewaren. Van het geheele huisje bleven slechts de muren en een gedeelte van het dak intact; .van binnen brandde het totaal uit. Naar men ons mededeelde, dekt verzeke ring de schade. FOKVEREENIGING De Rundveefokvereeniging „Duinstreek" hield een algemeene ledenvergadering in hotel „Spoorzicht", Breelaan. Bij de opening geeft de voorzitter een kort overzicht der bedrijfsomstandigheden over 1937, en al zijn deze weliswaar heter dan voorgaande jaren, toch meent hij 1938 zeer gereserveerd te moeten ontvangen. De secretaris leest de notulen, welke wor den goedgekeurd. Van de ingekomen stukken is wel het voornaamste dat over de a.s. Bondsvergade ring. Den afgevaardigde wordt vrij mandaat gegeven, behalve voor punt 5b waar men Schoorl wenscht als plaats voor den te houden Provincialen Folcveedag. De heer Haag vroeg den voorzitter, of deze uitleg kon geven van de veel te hooge kosten van den fokveedag in 1937 te Hoorn gehouden. In de begrooting werd gesproken van een bedrag van ten hoogste f 700.Een uitgave van tenslotte bijna f 1400.vond spreker wel een groot fiasco. De Voorzitter wist wel, dat er verschil lende tegenvallers waren geweest, doch hij kon den heer Haag geen voldoenden uitleg geven, omdat hij niet voldoende in deze af faire zat. Uit de rekeningen bleek, dat ook de nieuwe secretaris-penningmeester de zaak serieus heeft beheerd. De omslag kon we derom beneden f 2.75 per koe blijven. Dit jaar is volstaan met f 2.60, wat een klein nadeeling saldo van f 16.gaf. Bovendien ontvangen thans bijna alle leden een tege moetkoming van de Zuivelfabrieken, vari- eerend van f 0.50 tot f 1.per koe en per jaar, waardoor voor verschillende leden de onkosten der Fokvereeniging thans bene den f 2.per koe liggen. Tot bestuurslid werden benoemd G. Mee- reboer en S. Jonker; voor de keurings-com- missie J. Helder en als resgrve P. Zwak- man en Jb. v. d. Oort; voor de financieele- commissie K. Veldt; afgevaardigde naar de bondsvergadering C. Mienes Jr. Besloten werd nog, te trachten het a. s, 12k!-jarig bestaan te herdenkenmet een keuringsdag. Na de rondvraag volgde slui ting. 'WIERINGERW AARD Be gr af enis vereeniging. Zaterdagavond vergaderde de Begrafenis- vereeniging onder leiding van burgemeester Kaan, in het lokaal van den heer R. Breed. Aanwezig 16 leden. Bij de opening zeide voorzitter, dat. hij, na een jaar voorzitter te zijn geweest,, tot de overtuiging is gekomen dat deze vereeni ging wel reden van bestaan heeft en bracht hulde aan de voormannen. Na de goedkeuring van de notulen werd het jaarverslag uitgebracht, waaruit we heb ben genoteerd dat er in 1937 zijn uitgevoerd 25 begrafenissen, t.w. 9 van leden en 16 Van niet-leden. Het ledental is vooruitgegaan van 434 tot 462. Wegens vertrek en bedanken zijn 8 leden afgeschreven. Aan contributie werd ontvangen f512.08, terwijl van de begrafe nissen f 1380.30 ontvangen werd. De rouw kamer werd viermaal gebruikt en tot volle tevredenheid. Aan personeel werd dank ge bracht voor de juiste plichtsbetrachting. Op voorstel van het bestuur werd het regle ment eenigszins gewijzigd wat betreft „Be zoldiging Personeel". Deze zal voortaan door het bestuur worden geregeld en niet meer door de vergadering. Voorzitter zeide dat het geen wantrouwen is. Het bestuur zal er geen misbruik van maken. De rekening van den penningmeester was dezer dagen nagezien door de hceren S. Sies- werda, C. R ezel man Jz. en W. Peereboom. Laatstgenoemde deelde mede, alles in orde te hebben bevonden. De ontvangsten hadden bedragen f 4005,28V2, waarbij inbegrepen ba tig saldo vorig jaar ad f 2050.22^. De uitga ven waren 1' 1762.33, zoodat er thans een batig isaldo was van f 2242.95V&. Voor het volgend jaar werd als 3e com missielid tot het nazien der rekening in plaats van den heer Peereboom aangewezen •de heer A. Niesse. De heer P. Harder werd herkozen als be stuurslid. Dan deelde voorzitter mede, dat leden die van hier vertrekken naar een plaats waar geen vereeniging is, hier lid kunnen blij ven. Verder is er overleg gepleegd met stal houders en garagehouders wat betreft de ta rieven. Voor een lijkauto was het tarief f25 en dit is nu f 20, evenals voor een lijkkoets, Ook de tarieven van volgrijtuigen zijn eenigs zins verlaagd. Als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering werd de heer C. van Zandwijk aan gewezen, terwijl voorzitter eventueel gaarne bereid is die vergadering ook bij te wonen. Bij de rondvraag vroeg de heer Kouseband om een paar schroevensleutels en een paar schragen. Werd toegestaan. Ook had het be stuur wel eens gedacht aan een rijdende baar, wat in sommige gevallen wel eens nuttig kon zijn. Voorloopig werd dit nog aan gehouden. Tenslotte werd nog medegedeeld dat de heer C. VerBlauw is 'aangesteld als 3e re servedrager en dat voor de dragers para- pluie's aangeschaft zullen worden. Hierna sluiting. Verkocht. De 'heer K. Kruiten alhier heeft, zijn brandstoffenzaak uit de band verkocht aan den heer A. Schrijver te Anna Paulowna. Dit is nu in zeer korten tijd de derde zaak welke in andere handen overgaat. LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE. Propaganda-avond Langendijker Aestuurdersbond. Zaterdagavond heeft de Langendijker Be- stuurdersbond in Hotel Concordia alhier een zeer goed geslaagden propaganda-avond gegeven, met medewerking van Daan Pool en Tommy Bouman. De zaal was zoo goed als geheel bezet. Na een kort openingswoord door den voorzitter, den heer R. Rijkeboer verkreeg de heer R. Laan, Bondsbestuurdcr van den Centr. Bond van Transportarbeiders liet woord voor het uitspreken van een propa- ganda-rede. In de groote opkomst op dezen avond zag spr. een liewijs van de belangstelling, welke voor het werk der vakorganisaties bestaat. Spr. schetste, na het doel van dezen avond uiteen te hebben gezet, den toestand van de arbeidersklasse van ongeveer 30 en 40 jaar geleden en vergeleek deze met den heden- daagschen toestand. Wij vragen u niet, al dus spr., Uw goed en bloed te geyen, doch Uw medewerking om de organisatie sterk te piaken. Het is noodzakelijk, de vakorgani saties veel sterker te maken, opdat voorko men worde, wat in Oostenrijk geschiedt. Spr. gaf cenige voorbeelden van de heerschende ellende. Slechts 27 pet. van de arbeiders is geor ganiseerd, zeide spr. Met dit geringe percen tage bereikt men al veel. Als dit percen tage nu eens 50 pet. of meer was, zou men nog meer kunnen hereiken. Spr. wekte de aanwezigen op het ledental der organisaties op te voeren. Hierna was de beurt aan Daan Pool en Tommy Boüman, die een programma ver zorgden, dat er zijn kon. Ernst en luim wis selden elkaar af. Verschillende voordrachten afzonderlijk noemen is niet mogelijk, daar wij dan tenslotte misschien weer alle num mers zouden moeten bespreken. Van begin tot het einde van de revue „Van Pool tot Pool" hebben de aanwezigen genoten. Ook het optreden van de beide artisten na de pauze viel zeer in den smaak. Deze avond is alles bijeen genomen, heel goed geslaagd. PRIJSUITREIKING KOLFWEDSTRIJDEN. Zaterdagavond werd in de kolfbaan van den heer J. de Bakker alhier de prijsuitrei king gehouden van de dezen winter ge speelde kolfweds4irijden van don Langen dijker Kolfbond. De heer L. Mallekote, voorzitter van den L.K.B. heeft deze prijzen met een toepasse lijk woord aan de winnaars uitgereikt. Aan de heeren P. Molenaar van Op Maat te Zuidscharwoude, P. van der Welle van de zelfde club en J. Engeringh van Gez. Sa menzijn van Zuidscharwoude reikte voor zitter de kampioensprijzen uit, resp. van de eerste, tweede en derde klasse kolvers. Dit waren keurige klokjes, met een in den rand om de wijzerplaat aangebrachte in scriptie, waarin het behaalde kampioen schap werd vermeld. Dit is dus een blijvend aandenken. De heer Molenaar behaalde het kampi oenschap van zijn klasse met niet minder dan 764 punten, de heer Van der Welle met 082 en de heer Engeringh met 601 punten. Aangezien in de vorige opgave eenige fouten waren geslopen vermelden wij hieronder nog de prijswinnaars. Eeerste klasse: tweede prijs G. Deutekom, Noordscharwoude 744 pnt.; 3e prijs Th. Rij per Jr., Zuidscharwoude 736 pnt., 4e prijs P. Gelder, Oudkarspel 718 pnt.; 5e prijs G. Mettes Zuidscharwoude 716 pnt.; ëe prijs Th. Rijper Sr., Zuidscharwoude 715 pnt; 7e prijs P: Langedijk Cz., Oudkarspel 707 pnt. Tweede klasse: tweede prijs K. Ruiter, Oudkarspel 6S1 pnt; 3e prijs J. J. Reijne, Zuidscharwoude 666 pnt.; 4e prijs C. Plak- man, Oudkarspel 666 pnt.; 5e prijs G. Lan gedijk 656 pnt.; 6e prijs J. du Burck, Zuid scharwoude 654 pnt.; 7e prijs L. Dekker, Oudkarspel647 pnt.; 8e prijs J. Leeuwrik 639 pnt.; 9e prijs L. Mallekote en N. Rijper, Noordscharwoude en Zuidscharwoude 637. p, Derde klasse: tweede prijs C. Hopman, Noordscharwoude 5S9 pnt.; 3e prijs A. Rij per, Zuidscharwoude 589 pnt.; 4e prijs J. Deutekom, Oudkarspel 588 pnt.; 5e prijs J. Kramer, Zuidscharwoude 580 pnt.; 6e prijs P. Langedijk, Zuidscharwoude 576 pnt; 7e prijs J. v. d. Ham 568 pnt.; 8e prijs D. Bak ker, Noordscharwoude 551 pnt.; 9e prijs P. Glas, Zuidscharwoude 50 pnt.; 10e. prijs Sj. Maakal, Broek op Langendijk 550 pnt.; 11e prijs F. Moeijes, Oudkarspel 546 pnt.; 12e prijs P. Schoorl, Zuidscharwoude 535 pnt.; 13e prijs W. Ivuin, Noordscharwoude 531 pnt. De uitslag van de attractie van dezen avond was; 1 G. Deutekom, Noordscharwou de 27 pnt.; 2 J. v. d. Ham, Zuidscharwoude 23 pnt.; 3e prijs F. Moeijes, Oudkarspel 22 pnt.; 4e prijs Th. Rijper Jr.; Zuidscharwou de 21 pnt; 5e prijs G. Langedijk, Oudkarsnel 19 pnt.; 6e prijs F. Muileboom, Noordschar woude 18 pnt; 7e prijs D. Bakker 17 pnt. Het 15-jarig bestaan van de V.C.J.B. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de afdeeling Langendijk van de Vrij zinnig Christelijke Jongeren Bond werd Za terdagavond in de Ned. Hcrv. Kerk een hij- eenkomst gehouden onder leiding van Ds. v. d. Kam te Heerhugowaard. Door de aanwezigen werd eerst gezongen waarna door de leden van de V.C.J.B. een opvoering werd gegeven van het bijbelsche spel „Ruth de .Moabitische". Door Ds. v. d. Kam werd eerst een inlei ding gehouden over dit spel. De opvoering werd mot alle aandacht gevolgd en al had den wij gaarne gezien dat enkele medespe lenden met wat meer overtuiging hun rol gespeeld hadden, willen wij toch vanaf de ze plaats de afdeeling een compliment, bren gen voor hetgeen ons gegeven werd. De rol- ALKMAAR Oudegracht 297 HOORN Dal 8 SCHAGEN Torenplein E 76 Alle Bank- en Effectenzaken. Moderne Kluisinrichting. Heden overleed in het Centraal Zieken huis te Alkmaar, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootva der, de Heer Cornelis Peetoom, in den ouderdom van ruim 81 jaar. Namens de Familie, M. PEETOOM— Bakker. St. Maarten, 19 Febr. '38 De begrafenis zal plaats vinden Dinsdag 22 Febr. a.s., n.m. 2 u. op de Alg. Begraaf plaats te St. Maarten. Schager Bridgeclub. BRIDGEWEDSTRIJD. DINSDAG 1 MAART a.s., 's avonds 8 uur, in lokaal C. BOONTJES, Vrije inschrijving. Inleggeld 50 ct. p. persoon. Aan gifte voor 27 Febr. a.s. bij den heer C. Boontjes, Markt, Tel. 8, Schagen. slaapt men wel, maar het lichaam krijgt geen voldoende rust. Daarom ls het van zulk een groot belang, dat iedere huisvrouw op tijd alle bedden in huls laat Het voorkomt vaak moeheid en prik kelbaarheid. Reeds jaren lang doen wij dit werk tot volle tevredenheid van onze klanten. Ook NIEUWE BEDSTELLEN van buitengewone vulling en afwerking koopt U bij ons zeer voordeelig. Wij zijn geheel tot Uw dienst. Notaris H. DE BOER te Hoogwoud, zal op des morgens 10 uur, ten ver zoeke en ten huize van Mej. de Wed. P. IIARTOG Jbz., te Aartswoud, boelhuis houden .tan: dresseerkar, waaier met zeven least, groote en kleine zaadrol- len, zaaimachinetje, driewicli- ge kar, ploeg, eg, slijpsteen, schuit, aardappelbakkcn en kratten, 2 sproeimachines met slang, etc., 2 zichten, zeis en verdere bouwersgereedschap pen, Voorts eenig huisraad, w.o. veeren bed. mag ook op Uw tafel niet ont breken. Beleefd aanbevelend, Sj. v. d WAL MITJEWINKEI.. Wederverkoopers gevraagd. Te koop: Een afgekalfde VAARS bij JAC. SLUIS, Lagedijk J 18, Schagen. En Koemest te koop. Te koop gevraagd: Een STUIT MEST, C. PLAK Jzn., Heerhugowaard Noord C 37. Mevr. M. A. HELLINGMAN zoekt tegen half Maart een flinke DIENSTBODE, d. en n., goed k. koken. Aan- m. schr. of mond. na 7 uur. hij Mevr. SCHREUDER, Julia- napark 1, Den Helder. Goedgekeurd bij Kon. Besluit d.d. 18 Jan. 1938 No. 1112 TREKKING 7 APRIL 1938 N.V. De Heldersche Graan- en Kunst mesthandel voorheen C. R. Keyser Co., Binnenhaven 64, tel. 106, Den Helder Vrijblijv. noteering af magazijnen op onze bekende condities: (franco thuisbezorgd tegen matige vracht). Laplatamais f 8.—- Maïsmeel - 7.15 Gerstemeel van zware gerst - 8.— Boonenmeel - 7.90 Maisglutenmeel „DE BYENKORF" - 7.70 Voertarwe, Inlandsche witte - 8.90 Haver - 7.— Chevaliergerst geschoond - 8.— Voerrijst (Paddie geschoond f 7.30) - 9.40 Gemengd Kippenvoer - 8.40 OCHTENDVOER C.R.K. - 10- Varkensmeel Af 8.30 B f 8.20 C - 8.~ Kalvermeel met mineralen A f 10.20 B - 9.70 Koeienmeel. 22-24% z.v. eiwit, 5-7 vet - 8.55 Koeienbrokjes 22-24z.v. eiwit, 5-7'v. vet - 8.45 Koeienmestmeel A (melkend vet) - 8.40 Koeienmestmeel B (droog vet) - 8.15 Murwe Lijnkoek W.L., in kisten, netto 12% vet - 10.75 Gem. KOEKIES „WESSANEN" - 8.70 longveekoekjes idem 26—28e. en v. - 8.35 Victorie koekje Pijl 27—29°/ e. en v. met mineralen - 8.60 Paardenbrokjes Pijl. met mineralen - 8.55 Gebr. Amerikaansche Lijnkoëk - 9.50 Gebr. Zaansche Voorslaglijnkoek (vette f 10.20) - 9.50 Lijnzaadschilfers SYPESTEYN e.a. - 9.60 Gebr. Grondnotenkoek 55% - 8.35 Grondnootschilfers 55% - 8.45 Gebr. Cocoskoek, blanke - 8.90 Soyaschroot Inlandsch - 8.40 Gebr. Palmpitkoek - 8.30 Gebr. Sesamkoek, Inlandsche - 9.— Katoenzaadmeel 49% Bolted-Texas - 7.90 Protospulp 30—35 suiker. (Roosendaal f 6- 6.65 Gedroogde Bostel - 6.60 Tarwezemelen f 7.90 Tarwegrind - 7.90 Vischmeel „Hollandia" (Haringmeei t 11.20) - 12.50 Diermeel SCHAGEN (Carnarina N.S. 11-50) - 10.20 Delftsche Voederkalk (geslibd krijt i 1.80) - 7.— TURFMOLM per pak - 1.40 Per 100 K.G. Gemalen en gebroken bruto voor netto. MAAL- EN PLETLOON van granen f 0.30 per 100 K.G. Vraagt prijzen van Kunstmest, Zaaigranen, en -zaden. Geen BIKS maar Wessanen's MeikveeBLOKjES, 32-34 pCt. eiwit en vet f 8.65 en Wessanen's jongveeBLOKJES 26-28 pCt. eiwit en vet f 8.35 21 Februari 1938. len van Ruth, Naomi en Boas werden o.i. •het best vertolkt. De bijeenkomst werd gesloten met een woord van dank aan de V.C.J.B. en het zin gen van lied 130, le en 5de vers uit de protestantenbundel. Schaken. Vrijdagavond werd er door de Schaakver. „Schaakmat" deelgenomen aan de neder laagwedstrijden georganiseerd door de Schaakvereen. „De Pion" te Bergen in het Oranje Hotel aldaar. Het resultaat was dat deze wedstrijd door de gastclub gewonnen werd met 13V2 P- te gen &y2 p. Schaakmat speelde aan de on even borden met wit. Alle clubs die tot dusver gespeeld hebben, werden met groot cijferverschil verslagen, zoodat „Schaak- met" een goede kans maakt om den door Bergen beschikbaar gestelden beker te win nen. A. R. Kiesvereeniging. In de gehouden jaarvergadering van de A.R. Iviesvereen, werden door secr. en pen ningmeester de jaarverslagen uitgebracht, welke beiden op een gunstig vereenigings- jaar terug mochten zien. In plaats van den heer D. Darten Dz. werd de heer R. v. d. Ploeg als bestuurslid gekozen. Door den voorzitter, den heer P. F. Slot, werd hierna een inleiding gehouden over de staatsidée van Prof. Dooyeweerd. Hierop volgde een aangename discussie. Na gehouden rondvraag volgde sluiting. Sjoelen. le klasse: G. Smit—G. v. Rijn 6 14 1313 —1462 6—14. 3e klasse: H. Ligtcnberg—C. Put 13 1 6 1311—1168 13V-—6V2; J. C. v. d. Zei—H. Luvtjes 13 2 5 1341—1186 14—6; Jo Jansen K. Luijtjes 14 6 1174—1319 14—6; K. Luytjcs—Jo Jansen 7 4 9 '1210—1262 9—11. ZUIDSCHARWOUDE. Kerk-nieuws- In de vacature-Dijkhuizen als secretaris van het College van Notabelen der Ned. Herv. Kerk is gekozen de heer C. de Boer Cz. Bouwen. We vernemen dat de heer J. Deutekom te Noordscharwoude voornemens is, om aan het Kerkepad, naast de nieuw op te bouwen verbrande woning, nog een nieuw woonhuis te houwen. Een en ander zal geschieden door den heer J. Heidsma te Noordschar woude. Schagen, IS Februari 1938. ONVERANTWOORDELIJK!!! Hiermee wil ik de aandacht vestigen van de Schager bevolking op den noodtoestand, welke er momenteel heerscht in de gezin nen van de werkloozen en in het bijzonder die der kleine kooplieden. Zie hier enkele feiten, welke door een ieder gecontroleerd kunnen worden. Het is deze week gebeurd, dat verschillende men- schen tekort stooksel hadden en zelfs waren er die niets hadden, dus die met deze kou zonder brandstof zaten. En hier gaat hét in hoofdzaak om. Niet alleen dat deze men- schen zonder kolen zaten, er was ook geen eten; de kinderen konden dus niet naar school. Ik hoop, dat de lezers zullen begrijpen, wat het voor deze ouders en kinderen be- teekent zonder eten en zonder kolen, te zit ten in dezen tijd. Men zou de vraag kunnen stellen, wordt er dan niets gedaan van de zijde van den Bond van Kleine Kooplieden of van den kant der ouders? De vraag stellen is ook, ze bantwoorden. Verschillende keeren werd en nog steeds wordt bij B. en W. aangedron gen om een andere houding aan te nemen ten opzichte van hen. Daar komt nog bij, dat de ouders van deze kinderen zelf hun toestand herhaaldelijk bloot gelegd hebben aan den Burgemeester. Het resultaat was steeds weinig of niets eh Donderdag, toen de vrouw van S. op het gemeentehuis ver scheen met haar kinderen, wilde de burge meester haar niet eens te woord staan!! Zoo kon het dus gebeuren dat hier, in Schagen de mienschen overgeleverd waren aan kou en honger. De toestand van anderen is al niet veel beter en ik hoop dat ik met dit schrijven bereik, dat er zooveel reactie op volgt, als op de actie van Deken Kuys, maar dan in het belang van de kleine kooplieden en werkloozen en dat deze groep ten minste ook eens hun extra brandtoesla0, krijgt die al maanden is toegezegd door den Minister. Het is niet de bedoeling met dit schrijven een beroep te doen op de liefdadigheid van Schagen, maar op de solidariteit, daar het de plicht is van de overheid en niet van de Schager bevolking, om hierin ver andering te brengen. M.i. zal hier ook ver andering komen, als wij ons als bevolking van Schagen achter de verdrukten stellen. Dankend voor plaatsing, P. DE MUNCK.

Schager Courant | 1938 | | pagina 8