Plaatselijk Nieuws. Filmvoorstelling S.D.A.P. afd. StMaar'ensbr. AFKONDIGING GRONDWET. De plechtige afkondiging van de gewijzigde Grondwet zal heden plaats vinden, des namiddags 2M uur, door voorlezing van het bor des van het Raadhuis. TERAARDEBESTELLING W. A. P. F. L. BLAESER. Gistermiddag vond de teraardebestelling plaats van den heer Blaeser, in leven di recteur der gemeentelichtbedrijven alhier. Onder de vele belangstellenden merkten wij op, den Burgemeester, den gemeente secretaris, wethouder Bijlsma, de raadsle den Wissekerlce en van Erp, den waarne mend directeur der gasfabriek te Warmen- huizen en andere collega's van den over ledene. Een schat van bloemen, waaronder .van het. personeel, dekte de baar. Ds. Eikema sprak een enkel woord, waarin hij de verantwoordelijke positie van den overledene schetste, en hoopte, dat nu hij overgegeven was aan Hem, die vlekke loos licht uitstraalt, de dood ook voor de zen afgestorvene als een bevrijder en een verzoener gekomen was. De zoon van den overledene dankte voor de belangstelling en laatste eer, den overledene bewezen. EEN MOEDER MET VELE KINDEREN Een zeug van den heer Schouten aan den Bonkelaarsdijk, schonk het leven aan 21 biggen. Het groot* varkensgezin ver heugt zich in goede welstand, SCHAGEN 2 IN DE COMPETITIE, Het wachten is op de lig-match Veel bijzonders is ér in de laatste twee Zondagen nielg ebeurd. 13 Februari weer stond Hollandia IV Strandvogels 2, dat te gen Sijbekarspel en Schagen 2 zoo uit haar slof was geschoten (22) Zondag j.1. vond ook slechts één wedstrijd doorgang. Nu wa ren het de Andijker Boys, die voor de ver rassing zorgden door Oudendijk dat ove rigens zeer verzwakt uitkwam te slaan (6-^) Van Flevo hooren we niets meer; welis waar hebben we nog niet gelezen, dat zij zicli heeft teruggetrokken, maar wedstrijden worden er voor haar niet meer vastgesteld. En omdat Sijbekarspel behalve Schagen 2, Flevo nog tweemaal moet ontmoeten, kornt het er practisch op neer, dat Sijbekarspel nog één wedstrijd rest. Schagen 2 gaat nog naar And. Boys, Oudendijk en Sijbekarspel en ontvangt nog V.C.L. en Hollandia 4. Wat de wedstrijd SijbekarspelSchagen 2 betreft, welke door een ieder met spanning wordt tegemoet gezien, zooals men weet is deze voorloopig vastgesteld op Zondag a.s. Zoo de zaken er echter op dit oogenblik voorstaan komt het ons zeer waarschijnlijk voor, dat deze „big-match" op 6 Maart e.k. zal worden gespeeld. Intussclien wachten we af... Uit onze Omgeving HEER-HU GOW AARD Robbedoes getrouwd. Zondagavond werd door de tooneelvereen. Harmonie, de comedie in 3 bedrijven, „Rob bedoes getrouwd", van Christien Bommcl- Kouw en Henk Bakker opgevoerd. De regie berustte bij den heer P. J. Mie nes, terwijl de grimage door den heer Jac. Groothuizen uit Alkmaar uitstekend was .verzorgd. Het tooneel was keurig aangekleed, en ook de verlichting was dit maal puik in orde. Harmonie had deze keer een wel zeer moeilijk te spelen stuk uitgezocht., doch over het algemeen werd zeer goed, soms zelfs uitstekend spel geleverd. Hierbij denken we vooral aan het spel van Mej. Reyne als Bob, al had ze enkele zwakkere momenten. Voorts aan de, zij het kleine, rol van Geer tje, de dienstbode, die vervuld werd door Mej. Tr. Beers. Ook willen wij nog even de aandacht vestigen op het spel van de de butante van dezen avond, Mej. N. Glas, die zien wij goed, voor de toekomst een goede kracht belooft te worden. Harmonie heeft naar onze meening van dit moeilijk stuk, waarop ook toonceltech- nisch wel het een en ander valt aan te mer ken, een goede vertolking gegeven. Het valt daarom dan ook zeer te betreuren, dat niet meer publiek de avonden van onze werke lijk goede tooneelvereeniging bezoekt. ZIJPE SCHAGERBRUG. Gymn astlekuit voering. Voor een flink aantal belangstellenden gaf de gymnastiekvereen. „Ons Genoegen" al hier,'onder leiding van den heer Met, Zon dagavond een uitvoering in de zaal van den heer S. Kuiper, waarbij medewerking werd verleend door liet Jeugdorkest. Toen alle leden, van klein tot groot., op het tooneel waren gegroepeerd, trad de voor zitter der vereen., de heer P. Vries naar voren, die een welkomstwoord sprak, spe ciaal tot burgemeester en wethouders van Zijpe, en tot den heer Mr. D. Breebaart., als' voorzitter van den turnkring Hollands Noorderkwartier". Verder feliciteerde spr. den leider der vereeniging, de heer Met, en de betrokken leden met de successen, welke zij vorige week te Anina Paulowna hebben behaald. Hierna werd een aanvang gemaakt met het, zeer gevarieerde, programma, dat (zoo als een gymnastiekverceniging betaamt), niet prijzenswaardige vlotheid werd afge werkt. De wijze, waarop de nummers werden uit gevoerd', gaven blijk van zorgvuldige oefe ning en voorbereiding. Het geheel gaf een uitstekenden indruk en werd door het pu bliek met grootc aandacht gevolgd. Meerma len klonk een waardeerend applaus. Vooral de keurig uitgevoerde balletten met, de kleu rige belichting vielen zeer in den smaak. Aparte vermelding verdient de correcte uit voering van de nummers vrije oefeningen, waarmede de dames en heeren de prijzen te Anna Paulowna behaalden, alsook het num mer knotsoefeningen van de dames. Tijdens de uitvoering werden door het Jeugdorkest, tweemaal êenige muzieknum mers ten gehoore gebracht, die ook „thans- weer het publiek een warm applaus ver mochten te ontlokken. Flip Stöve maakte hierbij een glorieus debuut als refreinzan ger! Aan het einde van den avond werd nog het woord gevoerd door den heer Mr. D. Breebaart, die eenigszins ondeugend in her innering bracht een passage uit de inder tijd alhier opgevoerde revue, waarin er op werd gezinspeeld, dat de toen pas opgerich te gymnastiekvereniging wel geen lang le ven beschoren zou zijn, omdat Schagerbrug den naam heeft stijf te zijn. Spreker zeide, dat liet optreden van de gymnastiekvereniging dezen avond het tegenovegestelde hoeft bewezen, zooals dit den laatsten tijd ook wel bij andere gele genheden is bewezen. Spr. feliciteerde de vereeniging met de behaalde successen te Anna Paulowna en sprak de hoop uit, dat de vereeniging nog eens tot de beste uit Hollands Noorderkwartier zal gaan be- hooren. De Voorzitter sprak hierna het sludtings- woord. OUDESLUIS Vrouw verdronken Bij het kleerenspoelen. Gistermiddag is alhier een 40-jarige gehuwde vrouw, moeder van twee kinderen, bij het spoelen van klee- dingstukken, op een zgn. stelt nabij haar woning, te water geraakt en verdronken. ANNA PAULOWNA Revue „Wij filmen". Met de volgende kernachtige „openings rede" sprak Pastoor Van der Eem de volle zaal van de Vlas- en Korenbeurs toe: „Het is de eerste opvoering van onze Revue 193S Wij filmen. Er waren eerst nog wat strubbelingen te overwinnen. Daar door beginnen we wat te laat. Ik zal dus kort zijn. Wat we brengen is de grootste dwaasheid, die ik bij elkaar heb weten te vinden ik wensch. jullie veel lol". Nu, „lol" hebben de toeschouwei's gehad herhaaldelijk schaterde de zaal. De hee ren J. Kroon en Jac. van Kooten, als film operateur en clown waren daar de grootste gangmakers vöór. De Russische naam van onze gemeente heeft Pastoor Van der Eem o.a. geïnspi reerd tot het doen optreden van een Kozak- kenkoor, gevormd door de in keurige pak jes gestoken leden van het dameskoortje. Tot de aardigste tafereelen behoorde zeker ook het in twee der vier deelen van de revue opkomen der tinnen soldaatjes. Uit stekend was de Poppenkastvertooning met levende beelden! Enkele dansen en zang nummers gaven gelegenheid, fleurige pak jes ten tooneele te brengen en van de goe de stemmen van mej. A. Mooijman en den heer Ebbing'te doen genieten. Cos't'umes en recjuisictcn. het was' kil es ei gen ontwerp en eigen werk. Zoo ook -het muzikale arrangement, waarmee zich de heer Dudock, daarbij ook gebruik makend van bekende muziek, had. belast. In korten tijd hadden regisseur en mu zikale leider een massa werk moeten ver zetten, maar niettegenstaande dié korte voor bereiding, had deze eerste opvoering er volgen er nog twee een vlot verloop. Voor het Instituut voor Arbeiders-Ontwik keling, in samenwerking met de plaatsel. afdeelingen van S.D.A.P. en Moderne Arbei dersbeweging, hield Dr. G. Stuiveling van Hilversum Zaterdagavond een lezing' over „Vonders Leven en Werken", in het lokaal van den heer Slikker. Spreker schetst eerst Vondel's jeugd. De vader van Vondel stichtte te Amsterdam een kousenwinkel. Deze zaak kreeg al spoedig een wereldnaam. De bevolking van Amster dam was in die dagen in het algemeen streng Calvinistisch, vooral de Amsterdam- sclie predikanten en het gewone volk, in die dagen oneerbiedig „het grauw" genoemd. De regentenklassc evenwel was rijk, machtig, luxueus en, hoewel ook Calvinistisch, toch weinig streng in de leer. Was het wonder, dat Vondel, die Doopsgezind was en dus' tot een bevolkingsgroep behoorde, die weinig werd geteld, zich meer en meer tot deze re- gcntenklasse, waarmee hij uit den aard van zijn bedrijf veel omgang had en die zich te genover andersdenkenden zeer verdraagzaam betoonde, aangetrokken gevoelde, vooral waar hij elke Godsdienstdrijverij haatte. Waarschijnlijk is dan ook de strenge vroom heid, dien toen ook onder de Doopsgezinde' gemeente heerschte wel mede oorzaak ge weest, dat Vondel later tot het Katholieke geloof is overgegaan. Heden overleed plot seling, door een nood lottig toeval, onze zoo innig geliefde Vrouw, Moeder, Dochter en Zuster, Mej. MAARIJE MOSK, in den ouderdom van 40 jaar. Mede namens de Fami lie, Haar diepbedroefde Echtgenoot, G. J. PANNEKEET en Kinderen. Oudesluis, 21 Febr. '38. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 24 Februari a.s., 's namiddags 2.30 uur, op de Algemeene Begraafplaats te St. Maartensbrug. Te koop: 9 voer DEKRIET, bij Jb. BOOD, E 26, Schager brug. IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven J. P. GEENSE Pzn. en G. GEENSEPoel kennis van de geboorte van hun Dochter ALIDA KORNELIA THEETJE. Anna Paulowna, 21 Febr. '38. Ewijcksvaart no. 11. op VRIJDAG 25 FEBRUARI, in zaal A. HO MAN. Zeer mooi programma. Entree 10 cent, alles inb. Aanvang 8 uur. Dankbetuiging Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij liet overlijden van onzen ge liefden Vader, Behuwdvacler, Broeder, Zwager en Grootva der, REMMERT BLANKEVOORT, betuigen wij onzen hartelij- ken dank. In 't bijzonder onze groote dankbaarheid aan Dr. Olrce voor de zorgvolle behan deling, aan Ds. Vorstman, voor de door hem gesproken troost volle woorden, en aan hen, die den overledene de laatste eer hebben bewezen. Familie BLANKEVOORT en DE BOER. Anna Paulowna, Febr. 1938. Aangeboden: BINDERHAVER ABED KENIAGERST GOUDGERST, NIKI DUIVEBOONEN, Alles 1ste nabouw, gekeurd door de N.A.K. - R. C. WAI- ROER, Knecsweg 5, Anna Pau lowna. JONG MEISJE zoekt betrekking als huis houdster of dienstmeisje, Liefst Schagen of omgeving. Brieven onder no. 91 Bur. van dit blad. JONGEN gevraagd, voor direct, bij C, BR EET, touwslager, Schagen. FLINKE FIETS JONGEN gevraagd, pl.m. 15 jaar. bij LENGHAUS en Co., Winkel. Te huur gevraagd: EEN WINKEL of Voorkamer in St. Maarten, om een zaak te vestigen: Liefst aan den hoofdweg. Br. onder letter B20 Bur. van dit blad. TELERS gevraagd voor O.I. Kers, tegen vaste- of uitbetalingsprijs, en nog andere bloemzaden. Fa. K. BRUGMAN, Winkel, Tel. no. 10. Te koop: Best UIENZAAD, bij GEBR. SLIK, Oosterdijk, Dirkshorn. Na den dood van Prins Maurits kwamen de Godsdienstige en staatkundige tegenstel lingen, die eerder door Maurits waren onder drukt, en welke er zelfs toe hadden geleid, dat de gx-oote staatsman Oldenbarneyelt op Maurits last was gevangen genomen en ont hoofd, opnieuw tot uiting. Vondel koos de zijde van Oldenbarnevelt door het schrijven van zijn „Palamedus". Al spoedig kwam het bevel uit Den Haag, dat de schrijver van „Palamedus" moest worden uitgeleverd, hetgeen tot gevolg had, dat Vondel uit Amsterdam moest vluchten, daar de regeering hem daar zocht. Ook Am sterdam vervolgde hem, hoewel slechts in schijn, \yant de Amsterdamsche regenten hadden eerbied voor den wakkeren 'schrij ver. Spreker declameert onkelc van Von del's hekeldichten waarvan er zeker een 80-tal bestaan en waarvan „Geuzenvesper" wel een staaltje van zéér groote felheid is. Omstreeks 1G30 was Vondel rijk en hoog in aanzien. Daarna kwamen echter de sla gen. Vervolging van hoogerhand en talrijke sterfgevallen in zijn gezin, onder zijn fami lie en zijn ruime kennissenkring troffen hem. Uit dien tijd stammen Vondels „Con- stantijntje", „Bij den dood van Saartje", „Bij den dood van Vossius zoon" en andere ge dichten. De heer Stuiveling wijst er op, dat Vondel zich als voornaamste levenstaak had ge steld voor het Nederlands tooneel datgene te bereiken, wat eertijds 't Grieksche en Ro- meinsche tooneel voor de toenmalige wereld had beteekend. Ook hierbij bezigde hij de reeds eerder genoemde tegenstellingen en plaatste hij recht tegenover macht, recht vaardigheid tegenoyer geweld. De vorm, waarin Vondel zijn werken schreef, stond onder..Gricksclien invloed, als gevolg van het'feit, dat' hijde oWe Griek sche meester^ veéLbe^udèérde. Zij speelden n.1. over zéér korten "tijd (meestal over één dag), op één plaats en met één hoofdhande- ljnf. Onder de vele treurspelen, die Vondel schreef, mag o.a. „Joseph in Dothan" wel zeer geslaagd heeten, terwijl zijn „Lucifer" als het onovertroffen kunstwerk onzer let terkunde kan worden aangemerkt. Dit laat ste werk schreef Vondel op 67-jarigen leef tijd maar ook nog lang nadien bleef zijn geest bijzonder scherp. Zoo werd „Adam in Ballingschap" door Vondel op 77-jarigen leeftijd geschréven „Noach" pas het licht zag op zijn 80-ste jaar. Spr. geeft ook uit enkele wérken fragmenten weer. Tussclien zijn 70-ste en 80-ste jaar zag Vondel, waar hij door zijn zoon Joost vrij wel tot den bedelstaf was gebracht, zich ge noodzaakt om naast zijn werk als dichter nog de betrekking van boekhouder aan de Amsterdamsche Bank van Leening te aan vaarden. Op 92-jarigen leeftijd overleed Vondel, een schat van werken nalatende, waarbij wel zuiver 17e eeuwsch werk was, maar tevens veel werk, dat de eeuwen tart. Met èen woor.d van waardeering en dank voor alles, wat de heer Stuiveling dezen avond heeft gegeven, sluit de Voorzitter hier op deze nuttige vergadering. NIEUWE NIEDORP Bevorderd. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer W. C. Keuken Jz., electro-technisch ambtenaar, is met ingang van 1 Maart a.s. benoemd tot Electro Technisch Hoofdambtenaar'der Tele grafie en Telefonie te 's-Gravenhage. Ongeval. Mej. A. M. had Zaterdag het ongeluk bij het schoonmaken der ramen van een istoel te vallen en haar pols te breken. Een der Glenn Martin-bommenwerpers van de Ned. Indische luchtmacht is tijdens de luchtbeschermingsoefeningen te Batavia brandend neeergestort. Vijf personen kwamen om het leven KOLFWEDSTRIJDEN. Gisteren was het de laatste dag van de korpswedstrijden, gehouden in de „Prins Maurits," alhier. In totaal hebben aan dezen wedstrijd deel genomen 21 korpsen. Van elke vereeniging mochten meer als één korps uitkomen. Door eiken speler moesten drie partijen geslagen worden. De uitslag was als volgt: le klasse Gummi: Gezellig Samenzijn van Zuidschanvoudei 416 pnt.; Krommenie 397 pnt,; De Volhar-j ding, Noordscharwoudc 391 pnt.; Recht Door Alkmaar 388 pnt.; Op Maat, Zuidscharwöu- de 377 pnt., I-Ioogkarspel 372 pnt., Over de Helft, N. Niedorp 359 pnt.; 2e klasse Gummi. Koog aan de Zaan 420 pnt.; Volharding Noordscharwoude 369 pnt.; Berkhout 356 pnt Recht Door Alkmaar 339 pnt.; Berkhout 330 pnt.; Kolhorn 329 pnt.; Gezellig Samenzijn Zuidscharwoude 323 pnt.; Over de Helft, N. Niedorp 309 pnt.; Op Maat, Zuidscharwoude 288 pnt.; Volharding, N. Scharwoude 242 pnt. Afdeeling Sajet: Barsingerhorn 392 pnt; Krommenie 389 pnt.; Nieuwe Niedorp 338 pnt.; Koog a. d. Zaan 271 pnt. De prijzen werden aldus behaald: le kl. afd. Gummi: 1. Gezellig Samenzijn; 2. Krom menie; 3. Volharding. 2e kl. afd. gummi: 1. Koog a. d. Zaan; 2. Volharding; 3. Berkhout. Sajet: 1. Barsingerhorn; 2. Krommenie. De beker welke beschikbaar was gesteld voor het korps dat het hoogste aantal pun ten behaalde, is gewonnen door Koog aan de Zaan met 420 p. De volgende personeele prijzen werden be haald: Sajet: le prijs D. Blaauboer te Bar singerhorn met. 160 pnt. Gummi: le prijs' Kl. M. van Zanen te Krommenie met lo4 pt.. Gummi, 2e kl., P. Schipper te K. a. d. Zaan met '149 p. Na overkolven met C. Goet en J. Gorter, werd de twaalvenprijs gewonnen door K. Leguit te Krommenie. Na afloop werden de prijzen met een toe passelijk woord door den voorzitter van Over de Helft, den heer Wilken, uitgereikt. ROTTERDAM, 21 Febr. Binnenl. granen en peulvruchten. Ha ver f66.60, gerst chevalier 7.507.90, rog ge tot 7.50. Erwten, kleine groene 8.5011. Schokkers 1316, extra kw. daarboven. Bruine boonen 8—10.75, alles per 100 Kg. Veemarkt. Aanvoer: Totaal 2240 stuks, t.w.: 560 vette runderen,, 209 vette kalveren, 17 nuchtere kalveren, S69 schapen en lam meren 585 varkens. Prijzen per Kg.: vette koeien, le kw. 76 ct., 2e kw. 66 ct.., 3e kw. 5256 ct., vette ossen 716552-56 ct., vet te kalveren 120—105—70-75 ct., varkens (le vend gewicht) 59—58—57 ct., schapen 50— 4540 ct., lammeren 605550 ct. Prijzen per stuk: schapen f 3026—22, lammeren f 21IS15. Overzicht: Vette koeien en os sen, aanvoer gelijk vorige week handel lui, prijzen als vorige week week Dinsdag, pr. ossen tot 70 ct., pr. koeien tot S0 cent. Vet te kalveren aanvoer ruim, handel matig, prijzen iets minder. Schapen en lammeren, aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen als vorige week Dinsdag. Varkens aanvoer kor ter, handel tamelijk, prijzen van vorige week goed te handhaven. Vlasmarkt. Aanvoer: 15940 Kg. blauw, schoon 65—75 ct., 3000 Kg. Groningsch 65— 73 ct., 8700 Kg. Hollandsch geel 6575 ct., 1450 Kg. dauwroot 59—63 ct. per Kg. Stemming tamelijk kalm, beste soorten meest gevraagd. Mindere soorten verlaten en ondergingen prijsverlaging. Tenslotte geheel verkocht. AMSTERDAM 21 Febr Veemarkt. 460 vette koeien: le kw. 74 —80 ct., 2e kw. 66—72 ct., 3e kw. 52—64 ct,, per Kg. slachtgewicht; 97 melk- en kalf- lcoeien f 180—250 per stuk, 41 vette kalve ren: 2e kw. 79—78 ct., 3e kw. 60—68 ct. per Kg. levend gewicht; 126 nuchtere kalveren f 69 per stuk, 78 schapen f 22—32 p. stuk, 487 vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 7172 ct. zware varkens 6970 ct„ vet te varkens 666S ct., per Kg. slachtgew., 9 paarden f 100—140 per stuk. Aangevoerd 3 wagons geslachte raderen uit Denemar ken. Overzicht: Runderen ruime aanvoer, •handel willig, prijzen onveranderd. Vette kalveren korte aanvoer, handel vlug en prijshoudend. Nuchtere kalveren behoor lijke aanvoer, handel zeer traag, prijzen lager. Schapen matige aanvoer handel stug, zelfde prijzen. Varkens gewone aan voer, vraag naar vleeschvarkens, handel in vette varkens traag en prijzen iets hooger. AMSTERDAM, 21 Febr. Binnenl. granen. (Boerennoteering)Rog ge 7.257.60, chevaliergerst 7.257.75, win- tergerst 7.40—7.75, haver 6.256.40, duive- boonen 910, paardeboonen 89, groene erwten 8.509.50, ales per 100 Kg. Karwij- zaad 1111.50, hlauwmaanzaad 1921, bei de laatste per 50 Kg. Voet&ot JUNIORESWEDSTRIJD GAAT TOCH DOOR Op het Overmaasterrein. Zooals wij gisteren meldden zou de ju niores wedstrijd HollandBelgië geen door* gang vinden, omdat de Belgische voetbal bond en van den Kon. Belgischen Voetbal bond verschillende bezwaren had thans veracmen wij echter dat de besturen van den Koninklijken Nederlandschen Voetbal bond inzake dezen wedstrijd nog tot over eenstemming zijn gekomen, zoodat deze ont moeting Zondag 27 Februari a.s., des mor gens 11 uur op het Overmaasterrein te Rot terdam zal worden gespeeld. De samenstel ling van het Nederlandsch junioreselftal maakten wij dezer dagen reeds bekend. De kwestie Kiès De partijraad van de S.D.A.P. heelt het rapport van de commissie, die de „kwestie-Kiès" had te onderzoe ken, naar „het Volk" meldt, nage noeg zonder debat en met algemee ne stemmen aanvaard. Het rapnort zal dezer dagen volle dig worden gepubliceerd. Onverwacht incident bij Van Heek Directie weigert loonen uit té betalen. Gistermiddag heeft zich bij de staking bij de textielfabriek van Heek te Losser een onverwacht incidient voorgedaan. De direc tie weigerde namelijk den arbeiders de loo nen uit te betalen op grond van contract breuk. De hoofdbesturen der arbeidersorga nisaties hebben de zaak ter hand genomen. Alles blijft volkomen rustig, zoodat de poli tie geen enkele maal handelend behoefde op te treden. De staking omvat thans 230 man,: Vijftien arbeiders, behalve kantoor- en ma- chinepersoneel zijn de fabriek binnengegaan Verwacht wordt, dat het conflict langen tijd zal duren. ALKMAAR, 21 Febr. Aardappelen f 3, andijvie f 11.5017.50, ap pelen 4S.60, Bloemendaler kool 2.S03.70, boerenkool 1.504.30, bieten 22.80, gele kool 1.502.70, groene kool 25, knolseide- rie 2.60—4.40, peren 48, prei 35, peterse lie 1.804.80, rabarber 9.50—13.50, raapste len 1.30, roode kool 3.30—6, selderie 1.60— 3., spruiten 3.505, uien 11—14, wortelen 3—3.70 waschwortelen 4.—, witlof I 4—5, id. II 2—3.50. AMSTERDAM, 21 Febr. Aardappelen. (Bericht van den Mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche bonten 3.303.40, id. blauwen 3.303.40, id. bl. eigenheimers 2.40 2.50, idem eigenheimers 2.302.50, idem bonten poters 2.102.30, dito blauwen po ters 2.102.20, Zeeuwsche Bevelanders 2.10 2.20, Zeeuwsche Bintjes 2.152.25, Flakk- eigenheimers 2.402.50, Spuische eigenhei mers 2.70—2.S0, dito poters 1.80—1.90, Hille- gommer zandeigenheimers 2.50—3, Texcl- ■sche Roodstar 2.202.50, dito eigenheimers 2.503, Anna Paulowna zandeigenheimers 2.503, dito roodst ar 2.202.40, IJpolder Bevelanders 2—2.10, dito poters 1.79—1.80, Frieschc borgers 2.39—2.40, idem bl. bor- gers 2.40—2.50, Dito bintjes 2.10—2.30. Ver der per 100 kilo mooie blanke Drentsche of Overijssélsche eigenheimers 3.203.50. Roodstar zand 33.30. WARMENHUIZEN, 21 Febr. Roode kool 2.906.20, gele kool 1.501.70. Aanvoer: 8300 Kg. roode kool, 6000 Kg. gele kool. PURMEREND, 22 Febr. Koeien, totaal 440 stuks. 195 vette koeien 68—72 ct.p er Kg., gelde koeien f 160210, melkkoeien f 180—300, stieren 5866 ct. per Kg., 10 paarden f 90ISO, 20 vette kal veren 3060 ct. per Kg., '1200 nuchtere kal veren. f 8IS. 196 vette varkens zouterij p. kg. 5S—60 ct. 38 magere varkens p. stuk f 2640, 300 big gen stuk f 16—26, 540 schapen f 1734, 26 hokken f 413. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Febr. Uien 13—13.30. grove 12.S0—13, stek 8.70— 8.S0. peen 2.402.60, roode kool 3.405.80, gele kool 1.59—2.40, D. witte kool 1.30—2.90. Savovo kool 1.202.90 NOORDSCHARWOUDE. 21 Febr. Uien 1212.60; drielingen 10.8011.gro ve Tl.60; stek 7,108.10, peen 2.302.S0; klei ne peen 901.30, kroten 2.403.80, roode kool 3.306.50; Savoye kool 3.50; gele kool 1.50—2.10. NOORDSCHARWOUDE. 22 Febr. Bevel. 2.70, uien 1212.50, drielingen 10.10—10.30, grove 12—12.40, gele nep 8—, peen 2.80—3.20, kleine peen 1.30, Deensche witte kool 1.30—2.70.

Schager Courant | 1938 | | pagina 8