I Plaatselijk Nieuws. Raad Koedijk JUITENL ANDSCH IPvERZICHT OCotXMg oCaovCL Overtollig haar Teriep's Drogisterij te Alkmaar. Alkmaarsche Kaasmarkt B. en W. zullen de zaak opnieuw onder de oogen zien. De post pp de begrooting blijft ongewijzigd. Wethouder Buiskool spottend: Wij zullen dus aan het Wad moeien bezuinigen en heb ben thans veel goede raadgevingen van de bezuinigingsexperts. Hij denkt ook aan de mogelijkheid om het vuil in zee te storten, evenals den Helder doet. Wij hebben thans een goed vaarwater. De Voorzitter wijst er op, dat* de verhoo ging van de subsidie van het Witte Kruis ad f 450.een flinke deuk slaat in de fi- nantiën. 't Geld is echter noodig. De rente verlaging van de obligaties geeft daarente gen weer een voordeeltje. Wethouder Buiskool zegt dan dat door de tot dusver behandelde en gewijzigde posten het nadeelig verschil, dat f 356.71 bedroeg, is verhoogd met f 335, en dus bedraagt 1 691.71, welke ongedekt zijn. De provincie geeft echter 45 pet. toeslag op de subsidie Witte Kruis, wat weer een .voordeeltje brengt van f 202.50. Op deze inkomstenpost, welke vergeten was, vestigde de heer De Vries de aandacht. Wethouder Bijlsma zegt, dat de heer Ruig liever een salarisverhooging van f 35 minder heeft, dan B. en W. voorstellen, daar hem dat met het oog op zijn pensioenstorting yoordeeliger uitkomt. De Voorzitter vindt dat dom van den heer Ruig, hij moet om de toekomst van zijn \rouw denken. De Raad wil de voordracht handhaven. Buig krijgt dus meer dan hij zelf vraagt. Onvoorziene uitgaven. Wethouder Buiskool zegt dat de Commis sie de post retributie wil verhoogen van f 15000 op f 15800. Dit is inderdaad de eeni- ge weg. De heer de Vries wil 2/3 halen uit het gasbedrijf en 1/3 uit het electriciteitsbedrijf Burgemeester: Wilt U dan, als wij de gasfabriek niet overdoen, tot 1 Januari met de tijdelijke kracht doorwerken? De heer de Vries vindt dit geen bezwaar De commissie stelt dan voor de retributie van het electriciteitsbedrijf te verhoogen. met f 250 en de uitkccring uit het gasbe drijf te verhoogen met f 550. Dit wordt gevonden door wijziging der bedrijfsbe- grooting wegens minder uit te keeren sa larissen. Dit voorstel wordt aangenomen. Met algemeene stemmen wordt de begroo ting daarna goedgekeurd. Hierna gaat de raad- in comité. DE HEER SCHOORL TREEDT AF ALS VOORZITTER VAN „HET WITTE KRUIS" Naar wij uit goede bron vernemen, heeft 'de heer J. Schoorl Pzn. als voorzitter van de afdeeling Schagen bedankt. Binnenkort zal een algemeene ledenvergadering worden uitgeschreven, om in de vacature te voor zien. GESCHORST. Door B. en W. is de werklooze arbeider P. voor nog naclcr te bepalen tijd geschorst bij de werkverschaffing en steunverleening we gens het herbaalde malen verkceren in staat .van dronkenschap. DROGEN VAN GRAS. Wij vernemen dat de Regeering een flinke subsidie'heeft beschikbaar gesteld voor het nemen van een drietal proeven betreffende het drogen van gras, een kwestie waarover Prof. Sjollema onlangs een lezing heeft ge houden. De proeven zullen nog dezen zomer wor den genomen door een deskundige commis sie, welke zal staan onder leiding van Dr. Frankena, verbonden aan het Rijksproefsta tion voor Akker- en Weidebouw te Gronin gen. Chamberlains moeilijkheden zijn dor edens aftreden niet over wonnen. De tegenkanting te gen zijn beleid grooter dan ooit. De Volkenbond wordt hel kind van de rekening. Op het oogenhlik, waarop we dit schrij ven, is nog altijd niet bekend, wie de opvol ger zal zijn van Eden aan het Foreign Of fice. Wel was het opvallend, dat we juist dezer dagen verrast werden met het ver slag van een rede, uitgesproken door Sir Samuèl Hoare, die we ons nog herinneren als do voorganger van Eden en die des tijds te samen met Laval de befaamde ver- dceling van Abessinië uitwerkte. Hij hield zich in zijn rede druk bezie met buitenlaml- sche politiek, die dus blijkbaar nog altijd zijn hobby is en men zou in een en ander wellicht iets kunnen lezen als een sollici tatie naar de mooie positie, die op het oogenblik in Engeland vacant is. In afwachting van de oplossing van deze kwestie, kunnen we ons dan het hoofd bre ken over de vraaer, wat we voor de naaste toekomst, van de Engelsche politiek te wach ten hebben. Het vertrek van Eden beteekent, dat de jeugd heft plaats gemaakt voor de grijze en meer bezadigde ouderdom, tevens echter vermoedelijk, dat het idealisme van Eden. uitgaande naar een groeiende toenadering der volkeren onderling en een daarop ge bouwde vredesgezindheid, voorloopig heeft afgedaan. De wijze, waarop Sir Samuel TToare des tijds in samenwerking met Laval de Volken bond als bet ware verried deed een storm van verwijten en protesten om hem losbre ken en het gevolg was, dat hij zijn plaats inruimde voor Eden, wiens streven gedu rende zijn ongeveer tweejarige ambtsperio de er mede op was gericht het gezag van SCHAGER CARNAVAL. We zijn gisterenavond even gaan kijken naar de voorbereidselen voor het gemasker de feest, dat vanavond en morgenavond de zalen van het Noordhollandsch Koffiehuis zal omtooveren in een maskeradefestijn om van te smullen. Ons vermoeden, dat de ijverige heer Schenk; zijn organisatie al reeds voor elkaar zou heb ben, bleek juist. De zalen zijn voorzien van een feestdos, een Carnaval aan de Cöte d' Azure waardig. 't Is al kleur en fleur wat den bezoeker tegemoet komt.. In een beschrijving willen wij niet treden. Die komt. later, maar laat ons dit verklappen dat op knappe en op geraffineerde wijze is gebruik gemaakt, van de moderne lichttech- niek en versicringskunst, om den gemas- kerden een intiem, gezellig en vroolijk festijn te bieden. Wie heden- en Zondagavond geen andere plunje aantrekt, geen masker voordoet of geen „kop" op zet, is te beklagen. Hij zal een maskeradefeest missen, waarover nog maan denlang de meest aangename herinneringen zal worden bewaard. DE HEER DE JAGER ONDERSCHEIDEN. Naar wij vernemen, is de heer H. de Ja ger ter gelegenheid van zijn 25-jarig ju bileum als vertegenwoordiger van de fa. Schmalz alhier, door de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Noordhollands Noorderkwartier onderscheiden met de zilveren medaille voor vijf en twintig jaren trouwen dienst. Het heeft don heer de Jager Donderdag j.1. niet aan belangstelling ontbroken. Zoo wel van de directie der fa. Schmalz als van andere zijde ontving hij cadeaux, ter wijl velen hem kwamen gelukwenschcn. EEN AUTOMAAT, DIE GELD TERUG GEEFT. Blijkens een advertentie in dit nummer heeft de banketbakkerij Ivistemaker aan de Loet, een automaat aan de zaak verbonden. Het bijzondere van deze automaat is, dat men niet juist een kwartje behoeft te beste den. Men kan ook voor minder terecht en vindt dan, naast het begeerde artikel, het verschil tusschen de storting van een kwar tje en den kostprijs terug! VAN EEN AUTO AFGEVALLEN. De 12-jarige Riek Levèvre klom gisteren op den auto van den vrachtrijder Zeeman, welke bij het station geparkeerd stond. Het meisje had niet bemerkt dat de wagen op punt van vertrekken stond, en toen deze zich plotse ling in beweging stelde viel zij er af. De val had leelijke gevolgen; een gebroken recht er- pink en een wonde aan het. hoofd, Dr. Nan- ninga verleende geneeskundige hulp. Voor Riek, die vandaag toevallig jarig is, geen prettig verjaarscadeautje! JUBILEUM. 1 Maart a.s. viert de heer R. Veenstra den dag, waarop hij vóór 25 jaar bij de gemeente als tuinman in dienst trad. op gezicht, armen en beenen verdwijnt onmiddellijk door DULMIN ONTHA RINGSCRÊME. Volkomen onschadelijk. Prijs per tube 75 cent. Hoogzijde Schagen den Volkenbond zooveel mogelijk hoog te houden. En nu zien we het eigenaardige gebeuren, dat juist samen met Edens aftreding énkele verklaringen worden gegeven omtrent den Volkenbond bij monde van Engelands minis ter-president, waarin het stelsel der „collec tieve veiligheid" als onuitvoerbaar wordt be stempeld en waarmee dus practisch de Volkenhond wordt gedegradeerd tot een in stelling van niet meer dan nog slechts denkbeeldige waarde. Deze Volkenbond nu is tot op zekere hoos te te vertrouwen als een uitvloeisel van den wensch der volkeren om te komen tot een soort internationaal Statenrecht, om allerlei kwesties dor onderling overleg te regelen en uit de wereld te ruimen, door geschillen langs vredelievenden weg op te lossen. Daar mee lag de Volkenbond geheel in de lijn van Edens opvattingen. De vraag is geop perd of Edens aftreden zou neerkomen op een breken met het principe der welwillend heid in de Engelsche politiek. De wijze, waarop stelling wordt genomen jegens den Volkenbond schijnt dit te be vestigen. Toch zal ook Chamberlain wel prijs stel len op de eer te streven naar recht en bil lijkheid in de politiek, naar goede interna tionale verstandhouding en naar een daarop gebouwde duurzame vrede. Het zullen daar om wel de wegen zijn, die tot dit doel voe ren ten aanzien waravan men van meening verschilt. Eden was jong. had durf en bezat de moed af en toe zijn tegenstanders de fan- den te laten zien. Hij beet van ztch af en stond daarom in een ongunstig blaadje bij Iiitler en Mussolini, die zelf konden blazen als wilde katten maar die slecht konden verdragen, dat er iemand was, die daarvoor weinig respect had, zich er niets van aan trok cn, als het er op aankwam, kalm deed, wat hij zich had voorgenomen. Ja, die soms terugbliesl (Zitting van Vrijdag 25 Februari). Schoorl. EEN HAAS SCHIETEN. Verd. W. V. moet terecht staan omdat hij zich te Schoorl in jagende houding met, een schietgeweer' in het veld heeft; bevonden. Verd. .voert ter verdediging aan, dat het dier lag te „krampeeren" van de pijn. De haas lag: te gieren, omdat hij was aangescho ten, het heest kwam recht op m'n huis aan. De kantonrechter, Mr. Boerrigter vraagt, of de htós er niét zoo lag, dat hij het dier met een stok kon doodslaan. Verd.: Misschien wel! Maar het dier liep naar m'n huis. Getuige J. Selhorst, 'wonende te Schoorl, is met een vriend, aan het jagen geweest. Z'n vriend had op een haas geschoten, maar het dier was niet. dood. De ambt. van het O. M. Mr. de Brpeijs Tack vraagt get., of hij.gezien,heeft, dat ver dachte de haas schoot? Getuige: Ik heb wel liooren schieten, maar ik heb geen haas gezien. De ambtenaar van het O.M. acht het ten. laste gelegde wettigen overtuigend- bewe zen. Spr. vindt dit van-verd. een rare ma nier van jagen. yerd. bad geönUjachtacte. dus had hij niet mogen jagen. De eisch luidt f 25 boete sub. 20 dagen, met verbeurdver klaring van het geweer.- Verd. vindt de eisch zeer hoog, daar hij nog niet met den strafrechter in aanraking is geweest. Bovendien zegt verd. dat hij steeds onder dokters handen is. Mr. Boerrigter veroordeelt verd. tot f 7.50 boete, subs. 5 dagen hechtenis, met in be slagneming van het geweer. Z ij p e. EEN VAL WELKE LEELIJK AANKWAM. De volgende verd. is N. Gr. uit Zijpe, die zittende, op z'n rijwiel zonder ecnige noodzaak tegen een juffrouw is aangere den. 1 Verd.: Het was dien dag heel slecht weer en dus slecht zicht;' Die vtwee juffrouwen waren in het zwart gèklèed en eerst op 5 M. afstand zag ik ze. Toen ik probeerde naar links uit le wijken kreeg één der juffrou wen met m'n schouder een duw. Ik liad niet gedacht, dat het zoo erg was aangekomen. Get. Mcj. M. -Bargo uit Zijpe vertelt, dat haar vriendin rtpg,„steeds ziek is. Ambt. O. M.: Vap die val? Get.: Ja zeker Trioh&er. Ambt.fik,.jij;..: U,\yv^xcuus,clat diempn- (schen zwarte kleeronddroegen, gaat niet op. I-Iet zou wel moor zijn. als menschen met 'zwarte klteren 'su&ronds niet op den weg mochten loopen.; - Kant.: U bent ook doorgereder!. Verd.: Dat kwam, öindat iemand me aan hield en me begon .uit te schelden. De Ambt. van bet M. vordering nemend, begrijpt de verdediging van verd. niet en noemt diens houding alles behalve sympa thiek. Immers, hij doet net of het heel vreemd is dat hier een vervolging tegen hem is ingesteld. Wil verd. dan dat ieder een 's avonds lichte jassen aantrekt of zich van eén reflector voorziet? Mr. de Brueys Tack eischt f, 20.boete subs. 15 dagen. Mr. Boerrigter v.éi;oördëqlt verd. tot f .8 boele subs. 6 dageft: De zitting welke zéér .'onbelangrijk was, leverde niet meer copie. op. De rede van. Hitier, het conspireeren van Grandi tegen Eden bewijst, hoezeer de beide asgenooten t op den Engelschen staatsman voorzien hadden. Zijn aftreden wordt door bon beschouwd als écn overwinning. Waarom? Vermoedelijk omdat ze hopen, dat de wil tot overleg in de Engelsche politiek ook verder tot uitdrukking zal komen, terwijl F.den's durf daaruit dan zou moeten ver dwijnen. Waardoor ze weer vrijer spel zou den hebben en weer meer in de gelegenheid zouden zijn mooie afspraken te maken zon der zich daaraan verder te houden. Het be kende spelletje, waarvan Eden genoeg scheen te hebben gekregen en waar hij een stokje voor had gestoken. Intussehen zijn deze aangelegenheden in het Engelsche Lagerhuis zoo uitvoerig ter sprake gekomen, dat de overwinning dei- dictatoren toch kleiner is, dan ze hadden mogen hopen. De Engelsche afgevaardigden hebben hen dóór en het ministerie zou wel eens kunnen worden gedrongen in de rich ting, die ze zelf had willen vermijden. Niet alleen zijn de afgevaardigden ten slotte verantwoordelijk voor hun kiezers, aan wie in den loop der jaren door de pers telkens en telkens weer de onbetrouwbaarheid der dictatoren is voorgehouden en die zeker niet zonder verwondering en ook niet geheel zon der wrevel zullen hebben kennisgenomen va de juichkreten. die het dictatoriale buitenland bij het vertrek van Eden ter nauwernood schijnt te kunDen onderdruk ken Tenslotte schijnt de ongencigdheid onder de conservatieven minder groot te zijn, dan liet Lagerhuis-votum voor Chamberlain deed denken. Onder deze afgevaardigden zitten zeker aanhangers van Eden, al heb ben ze zich blijkbaar dit maal onderge schikt gemaakt aan de partijdiscipline. Zoo kon men dezer dagen reeds lezen, dat sommigen het ontstaan van een centrum partij met Eden als leider meenden te mo gen voorspellen. Terwijl van andere zijde wordt aangedrongen op het doen houden van tusschen tij dsche verkiezingen. Waar- voor Chamberlain wel niet veel zal voélen, omdat hii heel wat meer kans heeft te zul len verliezen dan te 7.ullcn winnen. Eden is dus leniggegnaii, maar de toestand die in Engeland daardoor is ontstaan, is allerminst rustig te noemen. Het rommelt en gist overal en men zal zich er niet over behoeven te verwonderen, wanneer men zich plotseling gesteld ziet tegenover onverwach te gebeurtenissen. Met 124— bleef de hoogste prijs onveranderd, maar de gang was la ger. Het heele verloop was stug en de prijzen lagen zeker een halve gulden onder die van de vorige week. Een enkele stapel maakte f24.en voor zoover we konden vaststellen, wist ook een enkele het te brengen tot f 23.Verschillende noteerden 122.terwijl beneden f 21.50 de kwaliteit te wenschen overliet. De aanvoer is zeer gering, we zijn in de periode van de allerkleinste productie. Alle invloeden maken zich dus gemakkelijk bemerkbaar en een der weinige verschillen, welke we bij de vorige week kon den vaststellen, was, dat de reeds meer genoemde grooto order voor Spanje uitgewerkt schijnt te zijn. De heer De Goede tot wethouder benoemd. Dc gemeenteraad vergaderde gistermiddag 3 uur ten gemeentehuize, onder voorzitter schap van burgemeester Ninaber. Secretaris de heer Sloof. In zijn openingswoord uitte voorz. eenigc woorden van blijdschap over de blijde ge beurtenis, in bet Prinselijk Gezin. De heer Kramer voegde hier aan toe,, dat het hem zeer is tegengeval len, dat hier geen feest is gevierd. Als president-kerkvoogd is het spr. zeer tegengevallen, dat bij den dank dienst in de kerk noch de burge meester noch de wethouder aanwe zig waren. De Voorzitter zeide, dat de kerkelijke en de burgerlijke gemeente gescheiden dienen te worden gehouden. Wcth. Hart heeft gaar ne zijn medewerking verleend, om hen die daarvoor gevoelen, hun kerkelijke plicht te vervullen. Zelf is hij geen lid van de kerk, dus is hij er niet geweest. Hierna hebben de raadsleden staande het overlijden herdacht van wethouder Zut. De voorz. schetste den overledene als een jong en ijverig werker voor de gemeenschap, die zich met al de in hem aanwezige energie in de gemeentezaken heeft ingewerkt. Spr. hoopt, dat de dankbaarheid van allen, die met den overledene hebben samengewerkt, voor zijn nabestaanden een troost moge zijn. Van de ingekomen stukken 7.ij vermeld, dat Gcd. Staten de begrooting 1938 nog niet hebben behandeld. Dc minister van Soc. Za ken heeft bericht, dat dc oppervlakte grond, noodig voor teling van producten voor eigen gebruik, voor kleigrond wordt vastgesteld op 15 Are voor gezinnen bestaande uit hoog stens 5 personen. Voor groofere gezinnen is bet 20 Are. Voor dal- en zandgrond resp. 22 en 35 Are. Voor werkloozen en voor armlastigen be staat gelegenheid, beschikbaarstelling van groenten en tomatensoep in blik en ge rookte zeevisch aan te vragen. Do geloofsbrieven van het nieuwbenoem de raadslid, don heer F. de Goede, wer den nagezien. De beer W. Visser advi seerde tot toelating. De heer de Goede werd hierna geinstalleerd en legde in handen van den voorzitter de vereisehte eeden af. Bij de hierna gehouden wethou dersverkiezing. werd de heer de Goede mot 6 stemmen tot wethou der gekozen. Eén stem werd uit gebracht op den heer W. Visser en één op den heer A. Schuur. In verband met don grooten achterstand in de betaling van hondenbelasting, werd de verordening zoodanig gewijzigd, dat de eigenaren van honden verplicht worden hun honden aan te geven. Bij niet aan gifte of het te laat betalen van den aan slag wordt deze verdubbeld. Ei* zullen hondenpen-ningen worden uitsregeven. Vastgesteld werden ecnige pensioen grondslagen. Idem het bedrag der kosten van het Lager Onderwijs. Op voorstel van B. en W. besloot men een legaat van f 250 te aanvaarden om daarvan 100 jaar liet graf van schenk ster, mevr. Otde Waal te onderhouden. De Voorzitter bracht hierna woorden van dank aan den doodgraver Meijer voor de door hem aan de gemeente bewezen dien sten. Weth. Hart feliciteerde den heer De Goede nog met zijn benoemiftg. LANGENDIJK Het diepspitten. Verschillende weken geleden is door den Ned. Tuindersbond de aandacht gevestigd op de wenschelijkheid, liet diepspitten als object van werkverschaffing aangemerkt te krijgen. Tot nu toe is daaromtrent weinig vernomen, en als we goed zijn ingelicht, wordt er niet diep gespit. Wil het als werk verschaffingsobject in aanmerking komen, dan zal het zeer zeker noodig zijn dat een aantal tuinders een bepaalde oppervlakte land opgeven, dat zij willen laten diep spit ten, in welk geval een gedocumenteerde aan vraag bij de betrokken instanties kan wor den ingediend. Op het oogenblik zal het wel niet meer mogelijk zijn, voor het komende seizoen tot uitvoering van een en ander te komen. ZUIDSCHARWOUDE. Tusschen zuurkoolvaten bekneld geraakt. Gister raakte de arbeider Groot bij de firma Kramer met een der beenen zooda nig tusschen 2 zuurkoolvaten bekneld, dat men vreest voor een heen-scheur, 7.ooals vermoedelijk dr. Wilmink, die de eerste hulp verleende, constateerde. Het. slacht offer was geruimen tijd bewusteloos en werd, bijgekomen, per vaartuig naai* zijn woning vervoerd. Laatste \Utkeeruig van het steun comité B. We vernemen, dat vanwege het Steun comité B een laatste uitkeering in den vorm van klceding, schoeisel en dekking is verleend aan een dertig werkloozen. Er kon vdor een bedrag van ongeveer f 200 werden besteed. In totaal was f 600 'be schikbaar, dat nu geheel is uitgekeerd. Kolven. Dit jaar zullen in de kolfbaan van Op Maat 50-slagcnwedstrijdcn worden gehou den ter voorbereiding van de groot e Na tionale wedstrijden, die dezen zomer in dezelfde baan worden gehouden. NOORDSCHARWOUDE SCHAAKWEDSTRIJD. Een combinatie uit de verschillende klas sen van de verceniging „Schaakmat." hield Donderdagavond een vriendschapneliiken wedstrijd tegen een volledig „Dirkshorn" in het lokaal van den heer Pijper aldaar. „Schaakmat" speelde aan de oneven bor den met. wit. De uitslag was dat deze wedstriid door „Schaakmat" g.ewonnen werd met 8Vt—bV* p VAN EEN WISSEN DOOD GERED. Donderdagmiddag in het zoontje van den heer R. aan den Laanweg van een wissen dood gered. Na spelender wijze in het water te zijn gevallen, werd het jongetje er in bewuste- loozen toestand uitgehaald. Toevallig passeerde juist Zr. Gorissen, de wijkzuster van het Witte Kruis, die onmid dellijk de eerste hulp toepaste en.het geluk had het knaapje van een wissen dood te redden. CHRISTELIJKE BOEREN- EN TUIN DERSBOND. Kring Langendijk en Omstreken De kring Langendijk en Omstr. van den Chr. B.T.B. hield gistermiddag in café Wel gelegen te Broek on Langendijk zijn alge meene jaarvergadering. De vice-voorzittcr, de heer Mantel, te Schermerhorn, opende dc vergadering. Men zong gezamenlijk ps. 84:3, waarna de voorz, Nohemia 2 voorlas on in gebed voorging. Medegedeeld werd, dat de voorzitter we gens familie-omstandigheden verhinderd was. In het kort ging voorz. na, wat er in het afgeloopen jaar is geschied. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental is teruggeloopen van *260 tot 235. De rekening van den penningmeester sloot eveneens met een nadcelig saldo. Het bezit van de kring is teruggeloopen van f 33.11 tot f 20.57. Rede Chr. v. d. Heuvel. Vervolgens was bet woord aan het A.R. Tweede-Kamerlid, de heer Chr. van. der Heuvel, die een rede hield over „Vragen van vandaag en morgen." Ten aanzien van de positie van den tuin bouw zeide spr., dat men zich dient te ver zetten tegen den gcdachtengang, dat de tuinbouw niet meer gesteund moet worden, omdat er geen bestaansrecht voor is. Wan neer er iets vcranderU.ia.. dc- internationale verhoudingen en een kleine venruim.lng van den 'export wordt verkregen, beteekent dit voor den tuinbouw al weer een heelc verbe tering. De intensieve en de grovere cultures moeten niet tegen elkaar worden uitge speeld. Het standpunt van den C.B.T.B. is, dat de tuinbouwsteunregeling gebaseerd wordt op een redelijk berekenden richtprijs, met een garantie dat een percentage van het verschil tusschen richtprijs cn opbrengst als steun wordt vergoed. Men heeft nooit de volle 100%" geëischt. Van den steun aau kleine tuinders behoeft, men niet veel ver wachtingen te hebben, geloofde spr. Nadat de bereidverklaring van den minister tot medewerking aan de saneering van de tuinbouwbedrijven door spr. is besproken behandelde hij achtereenvolgens het voor ontwerp tot verbod'van arbeid door de ge huwde vrouw, de stichting van het kinder bijslagfonds en de wettelijke werkloosheids verzekering. Tenslotte wekte de spr. op, de organisaties te versterken. De naar aanlei ding van deze rede gesteld- vragen werden uitvoerig beantwoord. In de rondvraag deelde de heer Timmer man nog mede, dat een 'loonb ij slagregeling is ontworpen door den Bedrijfsraad, dit ontwerp is reeds door de Minister aan de werk-commissie doorgegeven. Hierna sluiting. De heer Van den Heuvel sprak liet dankgebed uit. BERGEN Biljarten. Bergenaar II— Oranjehotel IL In de Woensdag gespeelde revanche match Bergenaar II—Oranjchotel II, won laatstgenoemde club met 57 punten. Den gcheelen ontmoetingswedstrijd won Oran jehotel II met 76 punten, zoodat er een totale winst van 133 carr. werd gemaakt. Hoogste serie 16. WINKEL Naar wij vernemen is bet Nutsdeparte- .ment alhier er in geslaagd het tooneelgezel- schap „Ulvadero" te Alkmaar bereid te vin den tot het opvoeren van ,,'n Wespennest", vroolijk spel van vacantie-gcneugten. Gelet op het succes wat deze vereeniging met bedoeld stuk in Alkmaar behaald, staat in een mooie avond te wachten. Zie verder de in dit blad geplaatste ad vertentie, ANNA PA ULOWNA Feestavond Heic Boys. A.s. Zondag zal de populaire- band The Heic Boys een grooten feestavond geven in de zaal Slikker alhier. Ongetwijfeld zal nie mand dezen avond, die bijzonder gezellig belooft te worden, willen missen, te meer, daar er een gemaskerd bal aan verbonden is. Men zie voor verdere bijzonderheden de advertentie in dit blad. ZIJPE RURGERBRUG. TOONEELUITVOERING. Het tooneclgezclschap „Tavenu" zal mor gen alhier een openbare uitvoering geven. Opgevoerd zal worden „De Laatste Eer" tooneelspel in 4 bedrijven. Daar de ver. over zeer goede krachten be schikt en men van een cn ander veel werk hoeft gemaakt, belooft het een mooien avond te worden. Voor nadere bijzonderheden zie men dq advertentie in dit nr. II

Schager Courant | 1938 | | pagina 11