Duilschlaml zwijgt om Schusehnigg's rede BAL-MASQDé Zelfmoorden in Teruel Stakers achter de coulissen Er zijn ook schurken in Hitiers paradijs 8 m g N. de VET Schermer Warmenhuizen, UITVOERING Gymvereen. Schager Roosjes N.S.B. a's ronselaarster? Teleurstelling in Berlijn. Uit het feit, dat zoowel in Duitschland als in Italië zeer weinig over de rede van Schusehnigg wordt gezegd, blijkt duidelijker dan uit uitvoerige beschouwen, hoe groot de teleurstelling is. Schusehnigg's gebaar „Tot hiertoe en niet verder" is bij de nationaal- socialistische heeren niet in goede aarde ge vallen. Re^ds wordt gemompeld dat Schusch nigg niet moet denken, dat hij de nationaal- socialis^en dood kan drukken in het-Vader landsche front, daar de nazi-geest daarvoor te bewegelijk is. Zoo erg broederlijk zijn de verhoudingen 'tusschen de twee landen dus voorloopig nog wel niet! Ook de actie der Oostenrijksche .arbeiders wordt argwanend gadegeslagen. De Angriff ziet er een poging van de com munisten in, hun vernietigende politiek te bevestigen, verloren terrein terug te win nen, en een algeheele ommekeer te weeg te brengen. Zeker is het wel, dat de talrijke oud-sociaaldemocraten in Oostenrijk niet zonder bedoeling hun heil zoeken bij het Vaderlandsche front, liever, dan onder na tionaal socialistisch regime opnieuw wel licht hun oude „zonden" bereikt te zien. Onder nazi-regime hebben zij niets, door aanhankelijkheid aan het Vaderlandsche front misschien nog iets te verwachten. De communisten protesteeren openlijk tegen Schusehnigg's „verraad." De Nazi's gaan door. Intusschen gaan de nationaal-socialisten rustig met hun actie door. Werdgisteren te- Graz op het stadhuis de hakenkruis- vlag geheschen thans wapperen in heel Stiermarken duizenden hakenkruisvlaggen en. groenwitte vlaggen de vlag van Stiermarken waartusschen de rood- wit-roode vlag van Oostenrijk nauwelijks op te merken is. In Karinthië en een groot deel van Opper- Oostenrijk is het evenzoo gesteld-, o.a. in Linz en Wels. Daarentegen onthouden de nationaal- socialisten in Weenen, Salzbung, Inns- bruck en in het algemeen langs de Duit- sche grens zich overeenkomstig de voorschriften van dergelijke demonstra ties. Op bevel van Weenen zijn de lessen aan de universiteit van Graz. het middelnunt van de nationaal-socialistische agitatie in Stiermarken, gestaakt. Voorts is deburgemeester van Graz, die gezwicht was voor de pressie der nationaal socialistische betoogers en de hakenkruis- vlag op het. stadhuis had geheschen, met verlof gezonden en dit verlof schijnt gelijk te staan met een eervol ontslag. Sagunto gebombardeerd. En- gelsche zeelieden gewond. Uit mededeelingen der recbtschen blijkt, dat in Teruel, verschillen de vooraanstaande linkschen de hand aan zich zelf hebben gesla gen, toen zij begrepen, dat niets hen meer kon redden. Bij de zuivering der stad ontdekten de Franco-troepen vele lijken van vijanden in de huizen en de overblijfselen. Al deze lij ken zijn van leden van de divisie „El Campesino", welker commandant zich nog te Teruel zou bevinden. In een huis heb ben de recbtschen vijf goed gëkleede lij ken gevonden, clie alle een wond aan de slaap hadden. Verscheidene lijken hadden nog een revolver in de hand, hetgeen doet vermoeden, dat zij de hand aan zichzelf geslagen hebben. Aan het front is de dag zeer kalm geweest. Do rochtsche troepen hebben gisteren den hëelcn dag besteed aan de versterking dei- door hen veroverde stellingen. De luchtmacht heeft de bombardementen op het achterland der. regeeringslroepen voortgezet. Sagunto gebombardeerd. Officieel wordt medegedeeld, dat drie leden van de bemanning van het Britsche schip Brcmsen gewond zijn tijdens een bombar dement, dat. gistermorgen door 6 rechtsche vliegtuigen op Sagunto is gericht. Een der ge wonden zou in zeer ernstigen toestand ver hoeren. Gistermiddag hebben twee rechtsche wa tervliegtuigen de dorpen Llizos en Blannes aan de Catalaansche kust gebombardeerd en met mitrailleurvuur bestookt. Boycot voorgesteld. De Madrileensche pers meldde gisteravond, dat de U.G.T. en de Communistische en de Socialistische partij besloten hebben, aan de arbeidersintcrnationales te verzoeken, een cconomischen boycot te organiseeren om een concentratie van hot fascisme te beletten. Poolsche opera-artis'en houden voet bij stuk. Het personeel van de opera te Warschau, dat reeds meer dan een week in staking is en het opera-gebouw bezet, heeft het zich tusschen de coulissen gemakkelijk gemaakt. Men is van .voldoende proviand voorzien en de artisten bevinden zich, inplaats tusschen schfhinkdoozeiv pruiken, en.costum.es, nu in gezelschap van talrijke blikken groenten en vieesch, voorraden brood en flesschen thee en koffie. 's Nachts slaapt men op kermisbedden en het ontbreekt de stakers niet aan conversa tie, die natuurlijk voornamelijk loopt over de vraag of de Regeering de Opera zal subsi dieeren en of er ooit nog niets van de uitbe taling dei- gages komen zal Een delegatie der opstandelingen heeft zich vol hoop naar een regeeringsvertegen- woordiger hegeven om aanvulling van het deficit, dat aardig in de papieren loopt. Een grooto drukte heerseht om het opera gebouw en honderden personen komen naar de. stakende kunstenaars kijken. Zaakwaarnemer verduistert groot ste gedeelte van Nobelprijs. Carl von Ossietsky, de man, wien in 1936 de Nobelprijs voor den vrede werd tóe- gekend, die wegens „hoogverraad" gevan gen werd gezet, en door verschillende om standigheden de hem toegewezen 100.000 Rni niet kon inoasseeren, heeft- blijkbaar nog niet genoeg ellende beleefd. Hij is thans genoodzaakt te procedeeren tegen zekeren dr. Wannow, die ervan wordt beschuldigd een groot deel van zijn Nobelprijs voor den vrede te hebben verduisterd. Ossietzky had den beklaagde een alge meen e volmacht gegeven om het geld, onge veer honderdduizend mark, van Noorwegen naar Duitschland te brengen, tegen een provisie 'van twintigduizend mark. Wannow liet in Duitschland. het geld op een eigen rekening schrijven en leende aanzienlijke bedragen ervan aan zijn vrienden en bekenden. Toen de politie in greep, kon zij nog slechts zestienduizend mark voor Ossietsky redden. De achtergrond van een droeve historie. Belangwekkend zijn de dingen, welke zich op den achtergrond afspelen, daar dit pro ces eenig licht werpt op het heele ge-Os- sietsky en diens Nobelprijs. Uit het verhoor van den verdachte, den ontrouwen ritmees ter-advocaat, blijkt dat het echtpaar von Ossietsky den gevolmachtigde had verzocht, het geld te beleggen, uit vrees, dat het. hun in Duitschland wellicht zou worden afgeno men. Maar de familie von Ossietsky behoefde een inbeslagneming door den staat, aange nomen dat zooiets werkelijk gevolgd zou zijn, niet meer af te wachten. Haar.ontrou we zaakwaarnemer zorgde ervoor dat er ten slotte nog slechts MR 16.000 aanwezig was, en het is geen wonder, dat de bedro gene nu eindelijk een .klacht indiende. Het proces. Gisteren had nu de vertegenwoordiger van het Duitsche O. M. de nogal pikante taak een door het Derde Rijk zoo hijzonder gehaten Marxist ern tot landverraad veroor deelde medeburger, die zich nog steeds in z.g. „Schutzhaft" bevindt en wiens Nobel prijs zooveel stof in de internationale pers heeft doen opwaaien, te moeten beschermen tegen een bedrieger, die er geen gewetens bezwaar in had gezien den Nobelprijs ge heel in zijn eigen zak te steken of vrien den in handen te spelen, ofschoon hij wist dat het gezin van von Ossietsky. volkomen verarmd was. Ossietskie ziet er bleek en akelig uit en stond blijkbaar onder den invloed van zijn nationaai-socialistischen „opvoeding" van de laatste jaren. Zijn antworden waren vaag en aarzelend en meermalen moest de pre sident hem „bemoedigend" toespreken. Honderd vliegtuigen speuren Gisteren, zijn ongeveerhonderd vliegtui gen opgestegen oih te zoeken naar het Eh*' gelsche toestel, dat, zooals wij' gisteren meldden, sinds Donderdagochtend vermist wordt en aan boord waarvan zich twee of ficieren en een sergeant bevinden. Tot dus ver is nog geen spoor gevonden. Ondertrouwd: G. KOUSEBAND W. GOÜMA. 'Breezand, - 25 Febr. Anna' Paulowna, Huwelijksvoltr. 11 Maart a.s. Thuis: Middenweg Zondag 27 Febr.; thuis Zwinweg Zon dag 6 Maart. OiOOsOOsOOsOOÈOOÉOOCJ Den 14 Maart hopen R q onze geliefde Ouders^ n 5 Q hunne'25-jarige Echt- O Q vereeniging te herden- Q 8ken- o Hun liefhebbende 0 O Kinderen en Klein- O Q kinderen. Q St. Maarten, Febr. '38. OOOsOOiOOjOOiOraOCSO Zaal SLIKKER. Zondag 27 Februari BAL NA Muziek Rhytme Swingers. ANNA PAULOWNA Zwemclub „O.V." ZONDAG 6 MAART in „VEERBURG". Te koop: HOOI en STROO, JAC. DEKKER, Vrachtrijder, 't Zand, Tel. 8. Te koop: Een best mak WERKPAARD 7 jaar oud, en een 2-jarige Belg, bij N. BELLIS, L'angevliet 78, Julianadorp. Te koop: MANSHOLT ZOMERTARWE (witte) voor de zaai, en Roode Eessenboomen, grootvruchtige, per 25 stuks f3, bij C. KOO- MEN Jz., Winkel, Tel. 40. Te koop: TARWE-, HAVER- en DUIVENBOONENSTROO, bij' II. KOSSEN, Wieringer- waard, Tel. 16. Te koop gevraagd: 400 Kg. BLAUWE EIGEN HEIMER POTERS, goedgekeurd en pl.m. H.A. Groenteteeltvergunning, ook voor één jaar. G. PLAK Dz., Middenweg D 19, Heerhugo- waard, Noord. Te koop: TARWESTROO, bij ANDH. RUITENBURG, Lót- weg 8, Anna Paulowna. Te koop: Een ELECTR. BAK- en KOOK- OVEN. wegens overcompleet, gegaran deerd, zonder gebreken, prijs slechts f 12, bij DAAN POOL, Oudesluis. Te koop: 14 BESTE BIGGEN. P. D. DE GRAAF, Lutjewin kel. Gevraagd: EEN WERKJONGEN, goed kunnende melken. J. Th, BROERSMA, Barsingerhorn. Te koop gevraagd: NETTE INBOEDELS EN ZOLDEROPRUIMINGS. Schagcrbrug E 133. GevraagdEen SCHOONMAAKSTER, in het Algemeen Weeshuis te Schagcrbrug. Uit onze omgeving ST. MAARTENSBRUG. Regrafenisvereeniging „De Laat ste Eer". Deze vereen, hield haar jaarvergadering, incafé Kossen. De vice-voorzitter, de heer W. Blaauw, opent de vergadering, en zégt de taak van den voorzitter te moeten overnemen, die verhinderd is wegens ongesteldheid, zoo zelfs, dat hij zich genoodzaakt zag, te moe ten bedanken als bestuurslid. De Notulen worden vervolgens goedgekeurd. Het bedanken van den heer Breed. Ingekomen is o.a. een schrijven van den heer P. Breed, dat hij wegens langdurige ongesteldheid genoodzaakt is, op dokters ad vies te moeten bedanken als bestuurslid. Zeer uitvoerig wordt door den heer Breed naar voren gebracht, wat de vereeniging voor hem is, en dat. hij noode afscheid neemt, doch hij is dankbaar gestemd, dat bestuur, personeel en zij die met de vereeni ging samenwerken, zijn taak als voorzitter gedurende 12 jaar, zooveel mogelijk verlicht hebben. Hij wensqht de vereeniging alle goeds toe, en zal steeds met belangstelling het werk der vereeniging gadeslaan. Onder diepe stilte neemt de vergadering kennis van dit schrijven, waarna de vice- voorzitter zegt, dat.de heer Breed reeds eer der had willen bedanken. Het bestuur had hem evenwel verzocht, tot het 12%-jarig bestaan, zitting te houden. Maar het heeft niet zoo mogen zijn. De dok ter heef) anders beschikt, en daar moeten wii ons bij neerleggen. De heer Breed, zegt spr., was de rechfe man op de rechte plaats, hij was het die met onzen secretaris den heer Brouwer don eersten steen heeft gelegd voor onze vereen, en later heeft de Jieer Breed als voorzitter, vanaf de oprichting, al zijn energie en voort varendheid in dienst gesteld der vereeniging en vervolgt spr., al is hij niet meer in ons midden, toch zullen wij hem steeds geden ken als onzen eersten chef, en het bestuur heeft dan ook de eer voor te stellen den heerBrced te benoemen tot eere-voorzitter. Dit voorstel wordt door de vergadering on der een hartelijk apolaus aanvaard. Hierna spreken wethouder van der Sluijs en de heer Correljé woorden van waar deering, de laatste stelt voor den heer Breed een stoffelijk aandenken aan te bieden. De vice-voorzitter zegt dat het bestuur dit al heeft besproken; het. is misschien wel voorbarig geweest; maar het heeft al vast een ruststoel aangekocht. Spreker hoopt van harte, datde heer Breed .nog menig uurtje in dezen stoel zal mogen doorbrengen. Deze mededeeling wordt met volle in stemming door de vergadering-begroet. Hierna volgt voorlezing van het twaalfde jaarverslag (1937). waaruit blijkt dat het ledental is 1110>Er zijn 43 diensten uitge voerd en wel 20 voor leden en 23 voor niet- leden. Verslag fin. commissie. Blijkens dit verslag zijn over 1937 de ontvangsten f 4048.41, de uitgaven f 3626.44, batig saldo f 421.97, reserve-f 1200,- alzoo is.het geldelijk bezit f 1621.97. Bestuursverkiezing. Tot nieuwe be stuurslid wordt benoemd de heer P. Grin, terwijl de heeren W.'Brouwer en C. v. d. Sluijs worden herkozen. Tot pl.vervangend lid' van de financieele commissie wordt benoemd de heer G.7 v. d. Sluijs. Bij de rondvraag spreekt de bode, de heer Nannis van Oudesluis, namens het geheele personeel, een woord van dank aan den scheidendenderF voorzitter, terwijl hij teyens het bestuur verzocht in over* weging te willen nemen om een tweede volgauto te verstrekken De heeren Paarlberg, P. Grin en de se cretaris, de heer W. Brouwer, spreken nog waardeerende woorden aan het adres van deri heer Breed.7 l,Na nóg eeriige besnrekin- gea van meer internen aard, volgt sluiting. BURGERVLOTBRUG. DAMWEUSTRIJD De uitslag van den Donderdagavond in café de Nijs gehouden wedstrijden om den Uiten- boogaard-wisselbekcr, tusschen -D.V.T.O. al hier en Voorwaarts uit Alkmaar, luidt als volgt: ZIJPÉr&ALKMAAR ^SaiboërJahschton onbeslist. 2 A7..Slijk.e;-maa Ja—A. Burggr. 11 3 W.' .Tinirnink—CT "Wonijk 2-0 4 A, Slijkerman -Sr.N. Oud 11 5 B. GrootE. Homan 20 6 C. Rezelman^J^-Hagens* 20 7 M. DapperJ. N. Mooij 11 8 J. JimminkD. Marees 20 9 J. BreedM. Hemels 11 10 A. ButerG. Oudshoorn onbeslist 11 J. ZoonA. Koremans 11 12 J. Morsr.hT.Appel 2—0 13 II. Breed—P. de Wijn 0—2 14 A. v. d. VliesJ. v. Montfoort 11 15 Ai EriksD. Stam - 20 16 P. SlijkermanC. Ravestjjn 17 G. Bademaker--C. Massareeuw 18 P. Hoedjes—'IJ. Schuijt 11 19 P. de Wit—J, Ravenstein 02 20 S. Hoek—T. Zijlstra 1—1 21 A. v. Egmond—K. Slooten 0—2 22 A. Schouten—rDijkstra 2—0 WIER1NGE N Burgerl. Stand van 18—25 Febr. 1938. Geboren: Maartje, d. v. II. Oldersma en M. Kraak. Helena Cornelia, dochter van J. Tim mermans en M. de Groot. Dina Alida. doch ter van J. S. P. Kroon en T. D. Blaauboer. Leintje, dochter van C. Willeboordse en J. P. van Keulen. Ondertrouwd: A. v. d. Kréekè eh M. Duijn- ker. Gehuwd: M. Tijsen en G. Kingma. W. van Wijngaarden en N. A. Zomerdijk. J. Sloot haak eh G. I-Ialfwèeg. Overleden: G. Tijsen, vr. 65 jr., echtgén. P. Post. M. Keijzer, vr. 64 jaar, wed. M. Baijs. Aanbesteding. Aapbesteed zal worden het bouwen van een vak gewapend betonscherm langs den buiten- berm van den Marskeclijk, aan de noordzijde van Wieringen, met bijkomende werken, be- hoorende tot de zee- en oevërwerken in de Provincie Noordholland. Roodvonk. In deze gemeente is te Hippolytushoef in het gezin J. een geval van Roodvonk gecon stateerd. Aanleg begraafplaats. Naar wij'vernemen, ligt hét in het voorne men om op 7 Maart a.s. een aanvang te ma ken met den aanleg van de nieuwe begraaf plaats op Noordburen te Hippolytushoef. Het werk wordt in werkverschaffing uitgevoerd onder toezicht van de N.V. Grondmij. alhier. KOEGRAi JULIANADORP. Geen belangstelling. Niettegenstaande al de voorbereidingen die getroffen waren, om de openbare vergade ring van de afdeelingen Den Helder van de Holl. Mij. van Landbouw en de P.O.C. Den Hélder van de Noordholl, Landbouwonder- linge een goed bezoek te verzekeren, bleven al de belanghebbenden thuis zitten, en is de ze vergadering niet doorgegaan, daar het voor den spreker, ir> L. Westerdijkc, niet de moeite waard w$s, pm voor .12^personen een lezing te houden. Derde postbestelling. Met ingang van Maandag 2S Februari a.s. wordt alhier eën derde postbestelling inge voerd voor de kom van het dorp en de School weg tat en met no. 70, de Dirk van Forcestwëg tot én riiet no., 23, de Langeyliet van no. 15 tot en met no. 78. HEERHUGOWAARU Gisteren hield de Prot. Begrafenisver. „De Laatste Eer" haar jaarvergadering in het café van den heer C. Liefhebber alhier. De voorz., de heer Th. v. d. Meer opende met een woord van welkom, er zijn groote voldoening over uitsprekende dat de op komst zoo groot is. Door den secr. den heer A. Brouwer wor den de notulen gelezen en deze worden goed gekeurd. Uit het jaarverslag blijkt dat het leden tal met 2 leden is teruggeloopen en thans 482 bedraagt. Er zijn in 't afgeloopen jaar 12 begrafenissen uitgevoerd, waarvan 4 voor leden en 8 voor niet-leden. In de samenstel ling van het bestuur kwam geen verande ring, evenmin als in die van het personeel. Uit het finantieel verslag bleek dat de ontvangsten hadden bedragen f 1425.95 en de uitgaven f 1419.12, alzoo een batig sal do van f 6.83. Dit kleine saldo vindt zijn oorzaak in de aanschaffing van een au tomatisch begraaftoestel, dat een uitgaaf vorderde van f 204.78. De reserve is geste gen tot f 2050.49. De heer K. Reijne adviseerde tot goed keuring der rekening. Tot kasnazieners voor de rekening 1938 worden benoemd de heeren K. Reijne en J. Duinker, welke heeren eveneens benoemd worden tot afgevaardigden voor de Bonds vergadering. Bij de bestuursverkiezing werden de af-, tredende heeren Th. v. d. Meer en F. Kas- per met algemeene stemmen herkozen. Over het punt nieuwe leden ontsoon zich een geanimeerde gedachtenwisselimr, .doch besloten werd om het reglement te handhaven. Daarna sluiting. ANNA PAULOWNA TER VOORKOMING VAN MISVATTING. Ter voorkoming van misvatting- en ver storing van de goede verhouding met haar zu3tervcreen. „The Ileic Bpys" verzoekt de zwemclub 't Oude Veer ons mede te deelen dat het voornemen om de, in samenwerking met o.a. „The Heic Boys vastgestelde datum van 6 Maart voor een bal-masqué te bestem men, reeds van den beginne af bestond. Daar dè permissie echter laat werd verkre gen kon O.V. er eerst heden officieel be kendheid aan geven. VERGADERING VOLKSONDERWIJS Voor de afd. van „Volksonderwijs" sprak gisteravond Ds. Westniijse over het onder werp „Steunt onze school". De belangstel ling was groot. Veertig jaar geleden, zoo begon Ds. West- mijse, konden we niet- denken, dat nog eens voor .onze openbare school het S.O.S. zou moeten klinken. Toen ik dien intenationa- len hulproép als titel voor m'n rede koos, deed ik dat, omdat ik ook den roep om steun aan de openbare school niet alleen van nationale, maar ook van internationale beteeken is vindt. De openbare school, de school voor allen, geeft het kind wat des kinds is, drukt het geen kerkelijk- of partij-etiketje op. Later op rijperen leeftijd, moet door ieder zelfstan dig uitgemaakt worden in welk kamp men wil staan, maar de kinderen van één volk moeten niet gescheiden worden. Bergen van misverstand over de open bare school zijn er opte ruimen, zei sor. de school die gescholden wordt voor goddeloos, rood, enz. De groote verscheidenheid in geestesleven van ons volk behoeven we niet te betreuren integendeel, het. is een bewijs, dat het cul tureel hoog staat; hoe lager volk, hoe ster ker de kuddegeest; stijgt de individualiteit dan komt er ook meer verscheidenheid in denken. Maar we zijn niet alleen individu doch ook gemecnschapsmensch. Waar zou den we dat beter kunnen leeron dan op de. openbare school, die historisch en harmo nisch gegroeid is in ons volk lot de volks school. De politieke leiders zagen in den school strijd een prachtig middel om de menschen warm te doen loopen voor hun politieke doel einden. Het kind werd gebruikt als pion op het politieke schaakbord. Daarom moest de openbare school gescholden worden voor al wat leelijk was. Maar de vrucht heeft niet aan de ver wachtingen voldaan. Dat erkennen geleer den en eenvoudigen in steeds grooter getal. Spr. citeerde enkele uitspraken, o.a. een, waarin door een professor hetgeen bereikt was, genoemd werd, fataal voor het Chris telijk leven. Ook wees hij op enkele spre kende staaltjes: een enquette onder leden van de „Dageraad", de Vrijdenkersvereeni- ging, wees uit dat het grootste aantal van hen kwam van het bijzonder onderwijs. Nog al te vaak worden kinderen om al lerlei bijkomstigheden naar een bijzondere school gestuurd. Spr. wekte tcnslotle dan ook óp te strijden voor het ideaal: alle kin deren onverdeeld naar de openbare school. Na de pauze declameerde spr. op prach tige wijze eenige gedichten en proza. Darde bestelling. Met ingang van Maandag 28 Februari krijgt de Kleine Sluis weer een derde post bestelling. Het verhaal van een Boskoop* schen jongen. Een ietwat fantastisch klinkend verhaal van een minderjarig jongmensch uit Bos koop, die in verband met een liefdesgeschie denis de ouderlijke woning was ontvlucht pn door middel van de N.S.B. in de gele genheid zou zijn gesteld als vrijwilliger dienst te nemen bij Franco's troepen in Spanje, houdt op het oogenblik de gemoe deren in de Rijnstreek bezig. Toen het jong mensch, dat aldus de N.R.Ct. in zijn woon plaats als een ijverig propagandist van dó N.S.B. bekend staat,, vermist werd, stelden de ouders de politie van deze verdwijning in kennis. Weldra kwam daarop bericht uit Nijmegen, dat-de jongen aldaar 's nachts was aangehouden. Bij zijn verhoor deelde hij mede, zich na zijn vlucht uit de ouderlijke woning met. hét hoofdkwartier.van de N.S.B. te Utrecht in vérbinding te hebben gesteld. Daar zou men hém naar een ander perceel in een onbekende straat hebben gebracht, waar hem o.m. een pas was verstrekt, waar- tnede het mogelijk was via Duitschland eti met; medewerking van een daar gevestigde organisatie naar Spanje te gaan, waar hij dan als vrijwilliger in het leger van gene raal Franco zou worden opgenomen. Per iiets naar Duitschland. Hoewel hem was aangeboden gebruik' te maken van een z.g vasten dienst, wolki op geregelde tijden een aantal vrijwilli gers afleverde, zou hij er de voorkeur aa'nl hebben gegeven, per fiets naar Duitschland Ie .vertrekken. Nabij de grens was hem ech' ter de moed in de'schoenen gezonken cnu .overeenkomstig een te^.Utrecht gedane be lofte: zou hij daarop; de hem verstrekfö papieren hebben vernietigd door ze in het water te gooien. De politie heeft daarop een ernstig 'on derzoek ingesteld. Van het perceel to Utrecht, waar hem de papieren waren ver strekt, herinnerde de jongen zich slechts, dat het in een straat lag waar huizen mét voortuintjes waren. Het perceel droeg het nummer 25. Na een lange wandeling door de stad wees de jongen tenslotte de Oude Wijckeveldstraat aan maar daar bleek c't pand no. 25 te zijn afgebroken Hoewel men genigd is het verhaal aan fantasie toe te schrijven, wordt het onder zoek voortgezet. ZONDAG 27 FEBRUARL Ned. Herv. Evang. Slootdorp, voorin. 9.30 uur, Ds. Beercn* kamp, van Nunspcet. Wieringcrwerf, nam. 2 uur, Ds. Beerchn kamp. Bed. II. Doop. Middenmeer, nam. 2 uur Jeugddienst. Voorg. H. Górdëau. Slootdorp, nam. 7.30 uur, Jongel.samenkj in het gebouw Maat^ch. Werk. Gercf. Kerk. Slootdorp, voorin. 9 uur Ds. C. v. d. Vliëk Nam. 2 uur Cand. J. de Lange. Middenmeer, vm. 9.30 u. Cand. J. ,de Lang© Middenmeer, nam. 2.30 u. Cand. v'. Twillej'L ALKMAAR, 25 Febr. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aam gevoerd 2410 stuks, verkocht 1760 stuks, middenprijs f 22, hoogste prijs f 23, com missie 40 plus, aanbod 160 stuks, verkocht 120 stuks, prijs f 22.50, per 50 Kg. Totaal aanbod. 2570 stuks, verkocht 1880 stuks. Aanwezig 1 fabriek. ALKMAAR. 25 Febr. Andijvie 1117. appelen 49, Bloemenda ler kool 2—4, boerenkool 2.304.10, gclo kool 1.503, groen kool 1.505; kronsla 6.40, knolselderie 25.20. peren 3—8, mcii 2,60—5.60. peterselie 2—5 rabarber 7."0— 11.50. raapstelen 1.60, roode kool 4—6.70, selderie 1.804, spinazie 1.74—1.85. spruiten 2.506.50, uien 13—14.50. wortelen 180 2.60, waschwortelen" 3—4.50, witlof I 45, idem II 23. MEDEMBLIK, 24 Febr. Bevelanders 1.25, Decnsche witte kooï 1.80—2. roode kool 3.20—5.30. ALKMAAR, 25 Febr. Kaasmarkt. Aangevoerd 23 stapels, zijnde .33.000 Kg. Fabriekskaas kleine f24 per 50 Ksr-Handel matig. WARMENHUIZEN. 25 Febr. Roode kool 3.406.40, gele kool 1.502.30, Deensohe witte kool 1,50—2.40. Aanvoer: 32.000 Kg. roode kool. 17.300 Kg. gele kool, 4000 Kg. Deensche witte kool. BROEK OP LANGENDTJK, 26 Febr. Uien 12.90—13.40, drielingen 10.20—10 40, grove 12.70—12.30 crele nep 8.stek 3.20 —3.30, peen 2.30—2.90, kleine peen 0,90—1.70. Prei f 3.60; kroten f 3.roode kool f 3.50 6.40: spruitkonl f 7.30: gele kool f 1502.60 NOORDSCITARWOUDE. 26 Febr. Uien 12.3A—v? 70, drielingen 10 40-r-10.00, grove 12 20—12.40. peen 2.40, kleine peen 1.10—1.20. Groene kool f 190; gele kool f 1.70—2.80| D. witte kool f 1.60—2.90

Schager Courant | 1938 | | pagina 3