Manchester K I e e d i n g Fa. Schmalz SPORT Wieringermeer Bekend figuur in opspraak Opening kleuterschool Parochie H. Dionysius Dames DEKKER en BOON, op Woensdag 2 Maart a.s. Timmer en Werkhout. Schager Roosjes Uit onze omgeving Tekorten in de benzinevoorraad der Cultuurmaatschappij ge constateerd. In verband met geconstateerde tekorten in de benzinevoorraad der Cultuurmaatschappij, is voorloopig geschorst als bedrijfsleider, de heer 6. Sch. Pzn. Toen de tekorten aan het licht kwamen, bekende de heer Sch. onmiddellijk, doch zeide van plan te zijn geweest het ontbre kende weer aan te vullen. Van den uitslag van het, door de direc tie in te stellen onderzoek, zal afhangen, of er reden is de justitie in de zaak te men gen. Deze schorsing waait in den jongen pol der veel stof op. De heer Sch. is namelijk een der eerste pioniers, en in 't openbaar en vcrcenigingsleven een zeer bekende figuur. Als voorzitter van tal van vereenigingen neemt hij een zeer vooraanstaande plaats in den Wieringermeerpolder in. HEERHUGOWAARD De opening van de tweede R.K. Kleuterschool in deze gemeente vond plaats in het gebouw, dat zich be vindt naast, den weg naar het ge meentelijk sportterrein. Reeds van buiten af, maakt dit door den heer Bot gebouwde perceel een solieden en gunstigen indruk en als we bin nen komen door de breede deuren in een portaal met granieten vloer, zien we rechts voor ons de lilliputter sanitaire inrichtingen en links en rechts een lokaal stemmig en so ber, doch alles licht en lucht. De so berheid wordt gebroken door een langs den wand in lichte kleur op ongeveer 1*4 M. hoogte zich bevin dende doorloopende wandbeplakking in moderne uitvoering. Het geheel is onder te brengen in het woord „keurig". Pastoor de Meulder opende met een wel komstwoord aan alle aanwezigen, speciaal aan den heer Feringa, den Inspecteur L. O. in de inspectie Den Helder. Hij bracht naar voren, dat deze school niet een bewaarschool was, doch als kleuterschool was opgezet, dus niet alleen diende om moeders van een ru moerige kroost tijdelijk te ontdoen, doch hoofdzakelijk om' de kinderen voor te berei den voor de lagere school. Hij bracht dank aan het Bazarcomité en aan de heeren van de bouwonderneming „Ons Streven", die hun volle medewerking hadden betoond en zelfs boven het gevraagde waren gegaan. Den bouwer bracht hij dank en ook den lieer Spicrings aan wien het wel was te dan ken, dat de school als zij haar deuren open de. dit kon doen „schuldenvrij". Mevr. Sutman Meijer, werd dank gebracht, voor hetgeen zij als secretaresse gedaan had en de penningmeesteresse een woord van aanmoediging toegedacht voor de moeilijke taak, die haar nog wachtte, al was garan tiestelling toegezegd. Na nog eonigc woorden tot den heer Ohms, Iloofd der Parochiale Lagere School, tot het voorloopig Comité van Oprichting, de be noemde onderwijzeres mej. Huisken en di verse andere aanwezigen gesproken te heb ben, volgde de inwijding, waarbij de school gewijd werd aan de H. Thercsia. Hierna voerde do heer Feringa, Inspecteur van het L. O. het woord. Hij deed uitkomen, dat in „den goeden tijd" het kleuterschool- onderwijs onder toezicht had gestaan van een viertal inspectrices. doch dat deze met de op onderwijsgebied doorgevoerde bezuiniging „weggeorganiseerd" waren en daarna het toe zicht bij de diverse inspecties was gekomen. De goede wil is er overal en trots de ver drukking komen do instellingen tot stand. De superioriteit van het thans geopende ge bouw, al is dit tot garage bestemd, heeft hem getroffen, alles is keurig en fleurig. Zeer heeft het hem getroffen, dat niet de bmvaarsehool-idée, doch de kleuterschool- idéo op den voorgrond is getreden. Het meest heeft het hem gefrappeerd, dat de onderwijskrachten op de lagere scholen niét altijd honderd procent pro-kleuter- onderwijs zijn. Hij hoopt dat hier door sa menwerking met de lagere school een band gevormd zal worden, zoowel ten goede van het kind als het onderwijs. Namens het gemeentebestuur voerde wet houder Krom, als loco-burgemeester het woord. Hij had den moed bewonderd, waar mede men ruim een jaar geleden in de pa rochie der H. Familie het werk aangevan gen had. Thans is men in de parochie van den H. Dionysius ook zoo ver. Wethouder Kooij stipte naar aanleiding van de woorden van den heer Inspecteur aan, dat de eerste plannen van vestiging der school ook in de richting van een hij een café behoorende localiteit gele;yn hadden. De heer Ohms, hoofd der Parochiale school, memoreerde, dat een dergelijke in richting door de lagere school slechts als winst kon worden beschouwd. De heer Spierings haalde in enkele korte woorden enkele momenten uit do wording van het gebouw naar voren. Pastoor Hosman benijdde deze school zijn superieure inrichting, doch met warme? dank was zijn hart bezield voor de eenvou- digen aan het Kruis, die met veel liefde hun inrichting hadden tot stand gebracht en de vrucht van hun arbeid rijkelijk von den. Hierna sloot do pastoor der parochie met een woord van dank aan alle aanwezigen. Promotie. De heer A. M. v. d. Ham, die ongeveer 4 jaar geleden als gemeente-secretaris al hier benoemd werd, gaat deze gemeente binnenkort verlaten wegens benoeming als hoofdambtenaar 2e klasse bij de Vereeni- ging van Ncderlandsche Gemeenten te 's Grayenhage. Uitzending van kinderen. Door het Centraal Genootschap werden de afgcloopen week 8 kinderen naar diver se inrichtingen uitgezonden. Overgang bedrijf. Door den heer J. Geusebroek werd zijn bedrijf nabij den Molenweg-Noord in on- derhandschen verkoop overgedaan aan den heer Bakkum. KOEDIJK Vergadering Boerenleenbank. Vrijdagavond werd door de Coöperatieve Boerenleenbank de drie en dertigste jaarver gadering gehouden in het lokaal van den heer Jb. Groot, onder leiding van den heer A. Molenaar. De voorzitter opent met een welkom, en hoopt dat de toestand in de toekomst mag verbeteren. De heer W. de Geus wordt aangewezen als secretaris. De notulen worden goedgekeurd. Medegedeeld wordt dat de rente in loop. rek. 4.25 spaargeld 3 bedraagt. De rekening en balans 1937 werden goed gekeurd. Uit de rekening 1937 nemen wij over: de ontvangsten aan spaargeld is f57347.84; uit gegeven aan spaargelden f 54965.22, terug be taald is aan voorschotten f15041.van de leden is ontvangen in loop. rek. f26755.42 en uitgegeven f21468.31, ontvangen in loop. rek. van de Centrale Bank f39020.90 en uitgege ven aan deze bank f 67079.23. Van de crisis-or ganisatie is ontvangen en uitgegeven f5653.62 De ontvangen rente van voorschotten be droeg f9719.59, van loop. rek. f 905.14;, uitge geven aan rente voor spaargelden was f3506.95; voor loop. rek. f 1516.62 en aan de Centrale Bank f 1505.70 rente; op het waar borgfonds en kapitaal voor bijzondere doel einden, werd gestort f 137.80. Uit de balans stippen wij aan: bezittingen, uitstaande voor schotten. hypotheek f29419.onderborgstel ling f 155096.95, rekeninghouders f 18703.69, schulden spaargelden f 117387.19. schuld in loop. rek. rekeninghouders f 1020, Centrale Bank f35705.07, reservefonds f 18252.94, aan de Prov. Noord-Holland f 39850.62; winst over 1937 f268.04. Uit het jaarverslag zij vermeld dat het le dental is 139; er zijn 278 spaarders. Van de 195 voorschotnemers zijn er 156 onder garan tie van prov. en gemeente. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat in de plaats van den heer Jb. Visser, die zich wegens hoogen leeftijd niet meer be schikbaar stelde, gekozen werd de heer K. de Waal. Als lid van den raad van toezicht werd ge kozen de heer P. J. Lammerschaag, als le den van het plaatsvervangend bestuur wer den gekozen de heeren Jb. Kramer en P. de Geus Jnr.. Bij de rondvraag pleit de heer C. Prins voor renteverlaging; de heer W. Butter be spreekt. het vaste lastenvraagstuk; de voor zitter hengt nog dank aan den heer Visser voor het vele werk dat hij voor de bank ge daan heeft; hij was vanaf de oprichting lid van het bestuur. Ook de heer De Geus brengt als kassier zijn dankwoord aan den heer Visser. De heer De Gens zegt dat hij het volgend jaar 70 jaar zal zijn en dan zal aftreden. Hierna sluiting. XV ARMENHUIZEN VRACHTAUTO TE WATER. Zaterdagmiddag had de groentenhan de- laar C. J. uit Schoorl zijn vrachtauto afge laden op het terrein bij het veilingskoffie huis. Genoemde handelaar die zijn auto zou verijden gaf vol gas doch inplaats vooruit stond de versnellinghandle op de achteruit met het gevolg dat de auto* over de stoot- balk wipte en terecht kwam in een daar liggende vlet, welke onmiddellijk in de diep te verdween. Gelukkig bleef het voorste gedeelte nog op den wal hangen zoodat de motor op droog bleef. Onmiddellijk werd een kraanwagen ge- requireerd van den hr. Met uit Alkmaar en deze wist den wagen spoedig bij den hoogen walkant op te werken. Ook de gezonken vlet wist men het behulp van de kraanwa gen te bergen. Gelukkig is alles zonder ongelukken afge- loopcn. Een paar menschen die zich in de vlet bevonden zagen bijtijds het gevaar en wisten nog juist op den wal te springen. Naar men zegt is de schade aan den wa gen gering. ZIJPE OUDESLUIS. Gepromoveerd. Dezer dagen prorripveerde aan de Univer siteit van Amsterdam onze oud-plaatsge noot, de heer P. Kuin Jr., tot doctor in de economische wetenschappen, op een proef schrift over „Ordening als maatschappelijk verschijnsel". PETTEN. Goed afgeloopen- Tijdens de Zondagmorgenoefening met de reddingboot werd deze door den sterken storm gegrepen en ondanks een uiterst verweer der roeiers op een dam gesmeten enlek geslagen. Door od den dam te springen, wist de bemanning zich tijdig in veiligheid te stel len; ook de boot kon worden geborgen. BURGERBRUG. Tooneeluitvooring. De tooneelvereeniging Tavenu gaf gister avond in café Langedijk voor een matig bezette zaal een uitvoering. De heer H. N. Kaptein sprak het welkomst woord en gaf tevens een verklaring van den inhoud van het stuk. Opgevoerd werd „De Laatste Eer", drama uit de Europee- sche samenleving in Indië, in 4 bedrijven door Victor Ido. De club had het zich de zen keer wel moeilijk gemaakt, aangezien dit een zeer zwaar te spelen stuk is. dat aan de spelers hooge eischen stelt Men kan echter met genoegen op dezen avond terugzien, daar de diverse rollen schitterend werden vertolkt en de aanwezigen ten volle van het mooie spel hebben genoten, dat vooral wat betreft de hoofdpersonen op een hoog peil stond. Ook de tooneelaanklecding en de speciaal gemaakte costumes, alsme- 1 dc de grimage door den heer Loevens, LN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: Klazien Jacoba, Dochter van A. ERIKS. R. A. ERIKS—Buyl. St. Maartensvlotbrug, 26 Febr. 1938. Ondergeteekenden maken bij deze bekend, dat zij hunne WASSCHERIJ hebben overgedaan en zeggen bij deze dank voor het vertrouwen, dat zij hebben genoten en bevelen hun opvolger in ieders gunst aan. Lagedijk 16-18 Anna Paulowna Ondergeteekende maakt bij deze bekend, dat hij de Wasscherij heeft overgenomen. Hopende door nette en vlugge aflevering een ieders gunst waar dig te worden. Beleefd aanbevelend, P. J. BALTUS Anna Paulowna Te Huur: l'/4 H.A. Koolland, geen teeltvergunning. C. KAAN, Waardpolder, Kolhorn te St. Maartensbrug des v.m. 10 uur, w.o. best Deurw. VAN HUIT. Wielerclub „TEMPO" te Winkel vraagt LEDEN Eerste training Zondag 6 Maart a.s. - Aangifte bij P. OUD Te koop: Een partij puike blauwe Aardappelen, en door N.A.K. met A gekeurde blauwe poters, bij W. MEI LES, Eenigenburg. Gevraagd: van particulier, f 7000 als 1ste hypotheek op een pand met ruime overwaarde. Br. Bureau v. d. blad onder letter K. MANCHESTER JEKKERS MANCHESTER SPORTJEKKERS MANCHESTER VESTEN MANCHESTER MOUWVESTEN MANCHESTER BROEKEN MANCHESTER RIJBROEKEN MANCHESTER COSTUMES Wij maken U ook Manchester Costu mes naar maat. - Schagen. FUNK MEISJE gevraagd, voor dag of dag en nacht, bij G. BRAS, Laan 121, Schagen, Te koop gevraagd: Aanhangwagentje voor fiets Brieven met prijs K. KRUITEN, Wieringerwaard. werkten zeer mee om het effect te verhoo- gen. De club zal met dit stuk nog wel meer succes behalen! ST. MAARTENSVLOTBRUG, Bijeenkomst Nut en Genoegen. Zaterdagavond hield „Nut en Genoegen" haar laatste bijeenkomst in dit wintersei zoen in café Homan. De zaal was geheel bezet met belangstellenden. De voorzitter, de heer A. v. d. Sluijs, heet allen welkom, tevens de leden opwekkende, het ledental te vergrooten. Daarna krijgen wij de film van de Middenstandsreis 1937 te zien, welke evenals elders, groote bijval ver wierf en tweemaal vertoond werd. Vervolgens treedt voor het voetlicht de looneelvereenigimr V.O.P. van Warmenhui- zen. met de dol-komische klucht in 3 be drijven „Baron van Haberniks". Voor de eerste maal maakten wij kennis met deze vereeniging en wel tot ons genoegen. Het is geen gemakkelijk stuk maar de spelen den hehben zich uitstekend van hun taak gekweten. Zonder de anderen te kort te doen, willen wij een speciaal woord van hulde brengen aan den vertolker van Ba ron van Haberniks en zijn kamerdienaar. Van begin tot einde zijn zij srebleven de Baron en de kamerdienaar. Dc tooneelaan- lcleeding was o.i. te sober, en waarom geen verlichting .opdyn achtergrond? Dit-had zeer zeker het effect verhoogd. Maar on danks dit heeft hel publiek volop, genoten, hetgeen bij 't slot wel tot uiting kwam, tot driemaal toe moest worden gehaald. Voorzitter sluit deze bijeenkomst met een hartelijk woord aan allen die medegewerkt hebben om dezen avond te doen slagen. Tot slot een gezellig dansje. SCHOORL Rijwielpad. Hedenmorgen is een aanvang ge maakt met den aanleg van het rij wielpad van Bergen naar Camper duin. Het werk zal worden uitge voerd in werkverschaffing, onder lei ding van het Staatsboschbcheer. Er wordt begonnen langs den Postweg. Het fanfarecorps „De Vriend schap" en The Funny Boys' Het fanfarecorps „De Vriendschap" gaf gisteravond onder leiding van zijn directeur G. Anderson een concert in de zaal van den heer Nic. Schuijt. De vereeniging had zich de medewerking weten te verzekeren van „The Funny Boys" uit Schagerbrug, waardoor in liet programma wat afwisseling kon worden gebracht. „De Vriendschap" opende het concert met een vroolijke marsch van M. Bolderdijk: „Steeds voorwaarts". Van de volgende num mers dienen vooral vermeld: „Orpheé aux Enfers" van Jac. Offenbach en „Wiener Pra- terleben" van S. Translateur. Een welverdiend, warm applaus was na elk nummer de dank van het publiek, dat ondanks het ongunstige weer in vrij grooten getale was opgekomen. Een aardig idéé was het, de jonge leden, sommige 10 11 jaar, een paar nummertjes apart te laten uitvoeren. Wat deze jonge krachten onder leiding van J. den Das ten gehoore brachten, houdt een belofte in voor de toekomst. Zoo zal het „Steeds voorwaarts" de belofte uit het openingsnummer, wel in vervulling gaan. „The Funny Boys" zorgden voor de afwis seling. Dit elftal uit Schagerbrug met hun aardige uniformen, deze duivelskunstenaars, van alle markten thuis, hadden o.m. een reuzensucces met „My old Kentucky home". Een vroolijk lied of een grap van den refreinzanger J. Meijer, vonden steeds een warm onthaal. Met een buitengewoon gezellig bal op de toonen van de band uit de dancing Har monie te Alkmaar, werd deze in alle op zichten geslaagde avond besloten. ANNA PAULOWNA Uitvoering The Heic Boys. Balmasqué. The Ileic Boys, directeur de heer N. Rij kers, gaven gisteravond een uitvoering in de zaal van den heer Slikker. De heer K. Kaan, die de aanwezigen verwelkomde, moest tot z'n spijt constatee- ren, dat do opkomst niet groot was. Jam mer, The Heic Boys verdienen werkelijk beter. Bij het opengaan van het doek een verrassing de club is in nieuwe, fleurige en flatteuze pakjes gestoken en dus ook uiterlijk meer band geworden. Het ecrscs nummer „The New Wold" wordt pittig en met vaart gespeeld, klinkt frisch. Een tango „Wirst du mich auch nicht vergessen?" en „Caraven" een voor beeld van Amerikaansche jazz,, volgen en dan komt na een kleine pauze een ballet, kort maar aardig, en vlot door een vijftal dames in keurige blauwe pakjes gedanst. ,Home Town" spelen The Heic Boys nog wat weifelend. „Gold und Silber", een wals, krijgt een krachtig applaus, ook „Cherry Blossom lane", zit er nog niet al te vast in, maar de „Heic-marsch" maakte alles weer goed en moet zelfs gebisseerd worden. Al met al dus een goede uitvoez*ing van deze pittige club, Het gemaskerde baL Voor het gemaskerd bal bestond de jury uit den heer en mevr. Dekker van Wierin- gen, den heer en mevr. Egmond en mevr. KaanHonijk. Zij deed de volgende .uit spraak: Originieele costumes: le prijs Veilig ver keer, mej. M. de Dreu; 2. The Heic Boys, mej. S. Slikker; 3. Chief Whip, mej. N. van Dalen; 4. Paraplu, mej. C. de Dreu; 5. Na regen komt zonneschijn, mej. L. Webeling. Paren en groepen: le prijs Oud-Hollandsch paar, mej. J. Jonker en deh eer S. van Eeten; 2e prijs Apachen, de dames A. Kaan, A. Lemstra en D. Muntjewerf. Fraaie costumes: le prijs Spaansch edel man, mej. M. Busé; 2e. Turkije, mej. B. Mccreboer, 3c. Pierrot, de heer K. Kossen; 4e. Ijsvermaak, mevr. Naastcpad-van Da len. 5. Vlinder, mej. N. Slabbekoorn. KOEGRAi JULIANADORP VEREENIGING INGEVOLGE DE LAND- ARBEIDERSWET. De Stichtingsacte gepasseerd. Zaterdagmiddag werd voor den Notaris Mr. J. C. N. Zijnen in het kantoor van de Boerenleenbank te Julianadorp de Oprich- tingsacte gepasseerd van een op initiatief van het Gemeentebestuur van den Helder gevormde Stichting, met als doelstelling het geven van adviezen aan het Gemeentebe stuur van den Helder, bij het verleencn van voorschotten aan Landarbeiders ingevolge de Landarbeiderswet 921. De Stichting wordt gevormd door de volgende heeren: C. Dito, A. Grin, N. Hoomsman, C. J. Ma ters, W. J. Meskers, J. Piek, P. Pluister, I. J. Schroevers, P. van der Veer, P. Verver, J. J. Verfaille, J. de Vries en Jac. Wijngaard In afwachting van een nadere regeling zijn benoemd tot: Voorzitter J. de Vries, onder-voorzitter, A. Grin Secr. Penn. C. J. Maters en tot hunne plaatsvervangers respectievelijk: C. Dito, W. J. Meskers en P. van der Veer. SCHAGEN NIEUWS. Het was voor Schagen gisteren geen for tuinlijke dag! Het veld van Andijker Boys was afgekeurd, zoodat de mannen van Scha gen II de verre reis niet behoefden te aan vaarden. Zou de match Schagen IIIDirks- horn I aanvankelijk doorgaan, tegen half elf waren terrein en weersomstandigheden van dien aard, dat de scheidsrechter genood zaakt was de Dirkshorners onverrichter zake naar huis te sturen Schagen IV toog naar de kaasstad om de Alkmaarsche Boys te bekam pen. Onder leiding van een zeer partijdigen scheidsrechter wist men in de eerste helft een 31 voorsprong te behalen. De weersom standigheden waren toen zoo slecht, dat sein voor de thee meteen het eindsignaal werd- OUDKARSPEL. D.T.S. 3—GRAFTDIJK 2. 5-0. Wederom is het derde elftal er in geslaagd zijn puntenaantal met 2 te vermeerderen, nu ten koste van Graftdijk 2, dat kansloos verloor. De weersomstandigheden waren aller slechtst en de spelers waren dan ook niet te benijden. Reeds met de rust had D. een 30 voor sprong, welke, had zij niet zoo opgedrongen, wel grooter had kunnen zijn. Tegen den wind wist D.T.S. nog 2 maal te scoren, zoodat de tweekamp met Oudorp nog steeds voortduurt. BERGER SPORTVEREENIGING. De a-adspiranten verliezen niet dubbele cijfers van Alcm. Vic- trix a, maar de omstandigheden waren zeer ongunstig. Op een overwinning der Berger Jongens hadden we zeker niet gehoopt, maar dat het 10—0 voor de Alkmaarders zou worden, neen aat hadden we toch nooit gedacht. Laten wij onmiddelijlc zeggen, dat Alcmaria de overwinning dubbel en dwars heeft vei> diend. Nu moge als excuus worden aange voerd, dat de beide Berger achterspelers v. d. Plas en Jansen door scheidsrechter van Nierop het veld werden uitgestuurd, maar vergeten'mag niet worden dat het toen al« eeds 40 voor Alcmaria was. Hulde aan die Berger jongens, die ondanks tegenslag op tegenslag bleven volhouden. Bij B.S.V. werd slecht geplaatst en boven dien veel te peuterig gespeeld; de vleugel spelers werden slechts zelden in het spel' betrokken, terwijl Jan Eriks, die duchtig werd bewaakt, geen kans zag zich vrij te spelen. In de achterhoede maakte v.d. Plas er zoo goed als niets van en miste onophou delijk. Jammer, dat de spil Jan de Moor op het appèl ontbrak, want Joop Urbanus mo ge dan al een aardig spelertje zijn, tegen de stoere Alcmarianen was hij in geenen deele opgewassen. Voor de rust, met wind tegen, hadden de gastheeren alreeds een 10 voor sprong, dank zij een formidabel missen, eerst van Jansen en toen van v. d. Plas. Het was voor keeper Bakker, die overi gens zijn doel goed verdedigde, om wanho pig van te worden. Door deze nederlaag zijn de a-adspiranten voor het kampioenschap vrijwel uitgescha keld, tenzij er een wonder gebeurt. NOORDSCHARWOUDE. U.S.V. 1Voorwaarts 1, 15. Voor de rust speelde Voorwaarts voor den wind en was dientengevolge steeds in den aanval. Toch duurde het nog geruimen tijd, voordat er werd gescoord. De rust ging in met 2—0 voor Voorwaarts. Na de hervatting, tegen de wind in spe lend, bleef Voorwaarts het offensief behou den. Na een kwartier spelen werd de score verhoogd tot 30. Nu scoorde U.S.V. echter tegen. Voorwaarts nam vervolgens het spel geheel in handen en met den stand 5—1 kwam het einde. Zoo heeft dus Voorwaarts haar kans op de eerste plaats behouden. Des te fraaier is deze kans, als men bedenkt, dat van dc 5 wedstrijden er nog 4 op eigen terrein moe ten worden gespeeld. SCHAGEN SCHOORSTEENBRAND. Door nog onbekende oorzaak ontstond er gistermorgen een schoorsteenbrand bij den heer J. Klant aan de Laagzijde. Kleeren en een sprei werden verbrand. ALKMAAR, 26 Febr. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 46 overhouders, waarvan de prijs f 23.50f 25. Handel goed. ALKMAAR, 26 Febr. Op de heden gehouden botermarkt waren de prijzen voor groothandel 7577*4 cent en kleinhandel 8082V2 cent per y2 Kg. Handel matig. Kippeneieren (groothan del) f 3.153.35 en eendeieren f 3.25 per 100 stuks. Handel stug. ALKMAAR. 26 Febr. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 200.000 kipeieren: 56 —58 Kg. 2.80-2.90. 58-60 Kg. 2.85—3, 60— 62 Kg. 2.85—3.15, 62—64 Kg. 3.10—3.30, 6i— 66 Kg 3.203.60 per 100 stuks. WARMF.NHUIZEN. 26 Febr Roode kool f 3.70—6.70. gele kool 1.50—2.50 Deensche witte kool 2.103.10, stek, uien 10.20. uien 13.20—13.40, peen 2.40—2.70, id. kleine 1.10—1.50, eigenheimers 3.30, bieten 1.80—2.50. Aanvoer: 67.700 Kg. roode kool, 42.500 Kg. gele kool, 24.400 Kg. Deensche wite kool, 850 Kg. uien 3300 Kg. peen, 200 Kg. aardappelen, 325 Kg. bieten. NOORDSCHARWOUDE. 28 Febr. Aanvoer: 16000 Kg. roode kool 3.905.60, 1000 Kg. gele kool 1.60-1.80, 2000 Kg. D. witte kool 2.60—2.80. ALKMAAR. 28 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 77 vette koeien f 10—300, 288 nuchtere kal veren (slacht) f 614. 6 vette schapen 2931; 2-16 vette varkens 0.580 62 Handel matig. BROEK OP LANGENDJK, 28 Febr. Peen 2.60, 125 Kg. roode kool 3.40; 400 Kg. Savove kool 0.601.20. 19000 kg. gele kool f 1.50—2.60; 8500 kg. d. witte kool f 1.30—8.60

Schager Courant | 1938 | | pagina 6