Opening Derby en Cométe S. SNIP Winkel DAMCLUB WIKKEL. Em)rme verliezen der Chineezen Het halve leger vernietigd Rust aan alle fronten Een 15-deelig SERVIES CADEAU!! B.SPRINGER Ondergoederen fa. SCHMALZ - Schagen Wiervisschers onder de Zuiderzeesteunwet 1 Japansche opmarsch voortgezet Uit de thans gepubliceerde verlicslijsten Wijkt hoe verwoed de strijd in Midden Chi- jia werd en nog wordt gevoerd. De Japansche militaire autoriteiten schat ten de rerliezen van de Chineezen in Cen traal SJansi op 123.000 man. Het stoffelijk overschot van 20.000 gesneuvelden is door de Japansche soldaten begraven na de gevech ten bij Lingsji, Linfen en andere punten in 2u4d-SJansi. Aanzienlijke Chineesche versterkingen Avorden in allerijl naar de Gele rivier in .llonan en Sjansi gezonden om den Japan- aieezen te beletten, dat zij de rivier over trekken. De Japansche troepen zijn samen getrokken aan den Noordelijken oever te genover Kaifeng, de hoofdstad van Ilonan. Een afdeeling, die langs den noordelijken oever naar het Westen oprukt, heeft Jocant- sjoe bezet en trekt verder naar Joentsjen in Sjansi. Aan het Zuidelijke gedeelte van den spoor weg Tientsin-Poekau zijn de versterkte Ja pansche troepen er in geslaagd, .de Hwairi- vier over te steken: Zij rukken naar het Noorden op. Ten Noorden van Pegpoe wordt hevig gevochten: Chineesche troepen onder hevel van den Mandsjoerijschen comman dant Joeh-su-Tsjoeng verdedigen zich daar met succes tegen de Japansche aanvallen. De toestand is critiek. Door de snelle opmarsch der Japanners in Sjansi, welke reeds tot bij Pingjau ge komen zijn (zie de kaart) voelen zich de Chineezen in den rug bedreigd De Loeng- hai Spoorweg zou nu weer ernstig gevaar loopen te worden bezet, tenminste wan neer de Chineesche luchtstrijdkrachten niet actief in de verdcdigin zullen ingrijpen. Men acht daarom in Chineesche regeeringskrin- gen de toestand van Sjansi zeer kritiek. De kaart geeft de situatie weer van deze provincie, men lette vooral on het spoor wegnet en de groote weg van Taooean naar Tocngkwam, waarlangs de meeste operaties plaats vinden. De Japansche troepen in Zuid-Sjansi zijn Verder naar het Zuiden opgerukt. Gister- SPANJE Arbeidsdienst voor vrouwen. Gibraltar-uitlating tegengespro ken. Radio Nacional heeft medegedeeld, dat ht heden aan alle fronten rustig is ge weest. Alleen artillerievuur werd gehoord. De luchtmacht was evenwel zeer actief. De rechtsche vliegtuigen vlogen boven de stel lingen en vliegvelden van den vijand. Franco mobiliseert de vrouwen. In het geheele onder Franco staande Spaansche gebied is gisteren de vrouwe lijke arbeidsdienst geopend. Alle vrouwen tusschen 17 en 38 jaar. die daartoe door de overheid zijn opgeroepen, zijn aan haar taak in inrichtingen van sociale hulp, in volksgaarkeukens, ziekenhuizen, kleerma kerijen, apotheken, laboratoria, enz., be gonnen. Gibraltar is geen piratennest. De vertegenwoordiger van het rechtsche, Spanje, de hertog van Alva, heeft op hef Engelsche ministerie van buitenlandsche zaken een nota overhandigd, waarin de be richten worden tegengesproken, volgens welke generaal Queipo de Llano in een rede gezegd zou hebben: „Gibraltar is thans een piratennest, doch het zal dat gelukkig niet lang meer zijn." De generaal heeft, aldus de nota, slechts verklaard, dat Spanje steeds sterk moet zijn, want de tijdperken van zwakheid hebben voor Spanje altijd fatale gevolgen gehad, zooals Gibraltar na den successie-oorlog verloren ging. avond is Mengtsjeng, 40 kilometer ten Z. van Linfen, genomen. Naar de militaire autoriteiten beweren, is ongeveer do helft van het Chineesche leger in Zuid-Sjansi vernietigd. Russische vliegers staken Een van de redenen van het aftreden van mevr. Tsjang Kai Sjek als voorzitster van de luchtvaartcommissie was een staking met gekruiste armen van de Russische vliegers, die onder haar bevel stonden. De Sovjet-Russen weigerden onder com mando van een vrouw te r*aan. Naar verluidt was een tweede reden, dat mevrouw Tsjank Kai Sjek verlangde dat Chineesche mitrailleurs zouden worden ge monteerd in vliegtuigen, welke door bui tenlanders werden bestuurd. Uit onze omgeving HEER HUGUWAARU Licht in duisternis voorgoed in duisternis. Jaarvergadering Onderl. Onder steuningsfonds bij Ziekte. De ver. Licht in Duisternis, hield Woens dagavond haar jaarvergadering in café Lief hebber. De waarn. voorz. de heer A. Kooij opende Vervolgens werden de notulen vastgesteld. Uit het jaarverslag der secr. penn. bleek, dat het fonds nu 38 jaar geleden opgericht was met behulp der diaconieën, en in zijn opzet schitterend was geslaagd, doch na ver loop van jaren waren er moeilijkheden ge rezen. Het gevolg is geweest, dat het fonds bedenkelijk begon in te krimpen en voor verdere levensduur niet vatbaar is, daar de vereen, in den loop van het komende jaar niet meer aan haar verplichtingen zal kun nen voldoen. Dat het fonds voel en goed werk heeft verricht bewijst het cijfer f 11200. hetwelk in den loop der jaren aan onder steuning is uitgekeerd. De boeken waren in goede orde. In behandeling kwam het bestuursvoorstel om gezien den finantieelen toestand en het geringe ledenaantal de vereeniging op te heffen, hetwelk met algemeene stemmen werd aangenomen. De voorz bedankt hierna allen, welke aan het welzijn der vereeniging hebben medegewerkt, inzonderheid den heer As. Groot, welke zoolang de vereeniging be staat (38 jaar) bestuurslid is geweest. In bespreking komt nu het punt onder linge hulp bij ziekte. Verschillende personen voerden hierover bet woord, het allen er over eens zijnde tot oprichting te moeten overgaan. Besloten werd een onderzoek bij andere instellingen te doen, om daarna een opriehtingsverq-ade- ring te houden. Tot leden der voorlooniee commissie worden benoemd de beeren A. Kooij, p. Glas. IJ. Ploeg en Th. Slende- brock. Hierna sluiting ANNA PA ULQWNA Goed nieuws! Met ingang van a.s. Maandag wordt het uurloon in de werkverschaffing dezer gemeente verhoogd van 26 cent op 28 cent. 1 Vastenconferenties Gedurende de vasten zullen iederen Zon 'dagavond door Maioor H. Bangert, vloot-aal- moezenier te Den Helder, lijdensmeditaties gehouden worden in de R.K. kerk in de Spoorbuurt. Biljarten. De biljartclub der afdeeling van den Ar beiders-Sportbond, speelde bij den heer Ros sen tegen een club uit Schagen. Van de li gespeelde partijen wonnen de Poldersche Sportbondcrs er 13, tegen Schagen slechts 1. BREEZAND. Lijdensmeditaties Kapelaan A. Coclen van Den Helder zal op 'de Zondagavonden tijdens de vasten de lij densmeditaties houden in de R.K. kerk te Brcezand. Bouwvergunning. B. en W. verleenden vergunning aan J. de Waard voor den bouw van een bloembollen- schuur aan den Koningsweg. HARENKARSPEL Een bestelwagen van Van Delft's Koekfa- brieken botste dezer dagen tegen een lan taarnpaal in den Voorpolder. Wat de oorzaak wel was? De jas van den chauffeur geraakte om het stuur, een oogen- blik van onoplettendheid en... de lantaarn paal was geveld. Een cn ander is nog goed afgeloopen. NIEUWE N1EDÜRP SCHAAKCLUB Wederom had de schaakclub onderlinge, simultaanwedstrijden georganiseerd. De heeren Komen en Ruiter namen het tegen de overige leden op. Ruiter speelde aan 4 borden en wist het volgende resultaat te behalen: Tegen Sprakelaar wist hij te winnen even zoo tegen Van der Stok. Speelde remise tegen Koister en Blokker. Komen speelde aan 6 borden met als re sultaat: Verlies tegen Cees Smit; Krap, Zander, Cappon, Booij, G. Wit. De tegenstand die de heer simultaan- spelers ondervonden, was dus zèèr groot. We gaan vooruit! KOEGRA* JULIANADORP. Begrafenisvereeniging „De Laat ste Eer". Bovengenoemde vereeniging vergaderde gisteravond in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn. Aanwezig waren 26 leden. De voorzitter de heer G. Kuiper opent deze bijeenkomst; de notulen worden goedge keurd. Medegedeeld wordt, dat van de Federatie Noord-Holland van den Bond voor Staats pensioen een schrijven is ingekomen om a! hier een afdeeling van den Bond op te rich ten. Na afloop van deze vergadering zullen ecnige heeren daarover het een en ander zeg gen. Van den heer A. L. Winder was een schrij ven ingekomen, dat het water van de wa genbergplaats op zijn inrijpad loopt. Wordt besloten een goot aan te brengen, zoodat dat euvel daarmee verholpen zal zijn. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat 6 begrafenissen zijn uitgevoerd 5 van leden en 1 niet-lid. Alle begrafenissen zijn met den rouwaulo zonder prijs verhoo ging uitgevoerd. Er traden 5 nieuwe leden toe. De penningmeester, de heer P. Veeter, deelt mede, dat do ontvangsten in totaal bedroe gen f 1067.98, de uitgaven f485.95, zoodat er een saldo is van f582.03. Het fonds telt 120 leden. Bij de bestuursverkiezing wordt het aftre dend lid de heer P. J. Slikker, herkozen. Tot leden van de kascommissic worden bij acclamatie benoemd de heeren P. Kuit en J Wolthuis en in de plaats van den heer A. Speur de heer G. Gortzak. Dan volgt een bespreking over de rouw koets. Er zouden nieuwe paardentuigen aan geschaft moeten worden, en de koets wordt bijna niet meer gebruikt. De regeling met den auto is weer evenals bet vorige iaar, zonder prijsverhooging. Het bestuur stel* voor de koets af te schaffen en te verkoopon. De ver gadering gaat na ecnige discussie hiermede accoord cn stelt een minimum-prijs vast. Bij de rondvraag komen nog enkele zaken ter sprake. De voorlooper C. Hol lande.' vraagt om zomer-handschoenen. De heer H. Hardebol wijst op den slechten toestand van de kleeding. De heer K. Bregman wijst op de uitmon stering van voorlooper en dragers. Laat die nu reeds vernieuwen, zegt snr., dan knapt het reeds veel op. Komen er dan het volgend jaar nieuwe costumcs, dan kan de oude klee ding nog bij slecht weer diens* doen. Verder wil spr. het gebouwtje laten schil deren. Dit was reeds door het bestuur be sloten. De heer J. Breen vraagt om meer licht in het gebouwtje te maken, altijd moet de deur open. omdat het er zoo donker is. Het Bestuur zal een en ander onder han den nemen. Daarna komen een vijftal heeren uit VAN ONZE NIEUWE ZAAK OP VRIJDAG i MAART. door te raden naar den naam van ons Poppenhuis (bij aan koop van 50 ct. - Groote keus in LUXE CADEAUX, GLAS, AARDEWERK, enz. Doet Uw voordeel met onze SCHOON MAAKARTIKELEN, VERF en BEHANG uit voorraad lever baar. Dinsdag 8 Maart a s. komt de ex-wereldkampioen bij D. A. DE BRUIJN, voor het geven van een Blind- en Simultaanseance. Aanvang 7 uur precies. Aangifte voor deelname si multaanseance voor 7 Maart hij P. J. KORVER, A 121, Win kel. TE KOOP: 3 Beerputten, van 2 tot 3 M3. inhoud. 1 W.C. met 2 M3. beerput, ook afzonderlijk, bij den molen aan de Sncvert, 1 Slijpsteen, 1 M. in diameter. 1 Loopbrug, kVi lang( 110 c.M. breed, zeer zwaar. 1 Boet, lang 8 M., breed 3K M., hoog 2.50 M., onder zolder, moet voor 8 Maart afgebroken zijn, met pannen gedekt. 1 betonnen Waterleidingput, Bij: K. BAKKER, Groootewal, Schagen. Te koop: Een beste VERSCHE KOE, 3e kalf, 3,50 vet. J. v. STIP- RIAAN, Heerhugowaard, Nr. jbhoh» wcowooaaoerr Gegarandeerd krtfmpvrU Alleenverkoop: Gevraagd, voor direct: Een flinke HULP 1. d. HUISHOUDING, wegens ziekte der vrouw. Adr.: P. RENOOIJ, Molenvaart 185, Anna Paulowna. Te koop: electr. gramofoon met pick-up, geschikt voor ca fé, als nieuw. Te bevragen Hoep b 143, Schagen. Verblijdende uitspraak der com missie van onderzoek. De Kamercommissie, naar aanlei ding van een adres van D. Vlas Wzn. en 3 anderen te Texel inge steld tot het onderzoeken van den toestand der Wiervisscherij benoor den den afsluitdijk, noodigt in haar gisteren uitgebracht rapport de rc- goering uit de Zuiderzeesteunwet ook toe te passen ten aanzien van tot de Zuiderzeovisschersbevolking behoorende beroepsvisschers, wier visschers en ander personen, die op 25 Juli 1918 hoofdmiddel van be staan vonden in een der in art. 1 der Zuiderzeesteunwet genoemde bedrij ven, voor zoover deze benoorden den Afsluitdijk werden uitgeoefend. De commissie zegt dat zich bij haar de voorloopige overtuiging heeft opgedrongen, dat de omstandigheid zich vermoedelijk voordoet, dat hot zoutgehalte in het zeege- dcelte, hetwelk woKk hfferensd door den afsluitdijk, de Waddeneilanden en de Frie- Srhe kust, tijdens een groot deel van het getij anders is dan zich hier vóór de af sluiting van de Zuiderzee voordeed (we gens de versterkte getiiheweging en een hoo- geren gemiddelden waterstand) van gunsti- gen invloed is gpweest voor het doorzetten van de wierziekte .en van nadeeligen in vloed op de ontwikkeling van het wier on eveneens op het ter plaalsè' zich ophou den en in leven blijven van sommige schelp dieren, meer in het bijzonder van de win- torgarnaal. Het verloop van zaken sinds 1934 brengt de commissie ertoe te betreu ren, dat een officieel onderzoek van regce- ringswege in het buitenland en een daarop berustende vergelijkende toelichting van hetgeen zich in Nederland gedurende de jaren 1936 en 1937 op dit stuk heeft doen kennen, nog niet heeft plaats gehad. Deze uitspraak zal zeker door de visschers met groote voldoening worden, begroet. Reeds te lang wachten zij op hun recht. Schagen binnen om propaganda te maken voor het Staatspensioen, teneinde pogingen aan te wenden alhier weer een afdeeling op te richten. De lieer Woudenberg e.a. lichten deze zaak nader toe. Laten we hopen dat hun streven zal sla gen. W ARMENHUIZEN Verg. Begrafenisvereeniging. Gisteravond hield de begrafenisvereeniging „De Laatste Eer" haar jaarvergadering in de zaal van den heer Slikker. De voorzitter opende de vergadering, waarna de notulen werden gelezen en goed gekeurd. Jaarverslag. Hieruit hebben we ver nomen, dat 8 leden naar hun laatste rust plaats zijn gebracht. Op 1 .Tan. 1937 telde de vereen. 509 leden. 8 leden zijn overleden 4 leden bedankt wegens wanbetaling. 8 le den "«boren en 2 leden toegetreden. Alzoo waren er op 31 Der. 1937 495 leden. Den heer D. Ootiers die wegens het he reiken van zijn 65 jarigen leeftijd moest hedanken als drager, werd dank gehraeh» voor de wprkzaemheden. welke hü voor de vereopJcring heeft verrirht. De kleeHin" is dnor de bewaarster keurig onderhouden waarvoor haar dank wed "ehreM. Rekening en verantwoording, Door den heer P. Pio werd verklaard dat hoeken en bescheiden hij controle in orde waren be vonden. De ontvangsten hadden hedragen f 764.22, uitgaven f 857 r>S nadcelig saldo f 03.30. Aldus vastgesteld. Tot 'id van het bestuur werd gekozen de heer P. J. Mink. Tot commissarissen wprden herkozen de hoeren J. de Groot en C. Geus. Als plaatsvervangend lid der rekening commissie werd gekozen de heer P. Barsin- gerhnrn. Bij de rondvraag werden besprekingen van meer huishnudelijken aard gevoerd. Voorz. gevoelde zich verplicht een woord van dank te moeten richten aan den aanspreker-voor- looner voor de nette wijze waarop hij zijn taak verricht en ook aan de dragers, welke de werkzaamheden naar behooren verrich ten. De heer Pasfoor dankte ook namens, de dragers voor de hartelijke woorden. Hierna sluiting. VERKOOPING Gistermorgen had ten overstaan van nota ris van Riet uit Bergen een openbare ver- kooping plaats van wei- en bouwland, eigen dom van de heer Laurman uit Schoorldam. 1 Bouwland a.d. Oude Wal, groot 21 snees hoogste bod f 28.— per snees, Jb. Ruiter te Spierdijk, Bij afslag gemijnd door Jn Groot op f 1. 2 Weiland genaamd „De Jaap". Zuidelijk deel groot 30 snees, hoogste bod f 50.per snees. Abram Dekker, alhier. 3e Noordelijk deel 32 snees, hoogste bod f 52.per snees M. do Nijs alhier. Combinatie perceel 2 en 3 gemijnd op f 10 door P. Mosch Dz. alhier. Totaal perceel 1 f 589,perceel 2 ch 3 f 3174.— Het bouwland hij Kal verdijk- was inmid dels uit de hand verkocht. BEDANKT ALS RAADSLID. Naar wij vernemen heeft de heer U. Slot bedankt ais lid van den gemeenteraad. Vol gens de candidatenlijst zal de heer H. Laan- mann uit Schoorldam zijn opvolger zijn. W1ERINGEN RAADSVERGADERING Vergadering van den gemeenteraad op Vrij dag den 4cn Maart 1938, des namiddags ten 2 uur. Agenda: Notulen. Mededeelingen on ingekomen stukken. Voordracht tot verkoop van twee perceelen bouwterrein te Den Oever. Voordracht inzake verleenen van voor schotten op de vergoeding voor exploitatie kosten der bijzondere lagere' scholen over 1938. Voordracht tot intrekking van het besluit van 20 Maart 1928 betreffende het verleenen van tegemoetkomingen in de reiskosten voor het bezoeken van scholen voor voortgezet en vakonderwijs te Den Helder. Voordracht inzake de onderhandsche ver huring der gemeentewoning Beltstraat No. 2 Voordracht tot wijziging van en nadere vaststelling van de 2e en 3e suppletoire be grooting voor den dienst 1937. Voordracht betreffende uitbreiding van den schoolartsendienst. Voordracht naar aanleiding van verzoeken om tegemoetkoming in de vervoerkosten van leerlingen van lagere scholen. Voordracht tot vaststelling van een nieu we verordening op de. heffing van opcen ten op de hoofdsom der gemeente- fondsbe- lasfing. Voordracht tot vaststelling van een nieu we verordening op de heffing van school geld. Vordrncht tot intrekking van de tegemoet koming in de vervoerkosten van een aan tal leerlingen van lagere scholen, woonach tig in de Wieringermeer. Voordracht lot vaststelling der vergoeding wegens kosten van instandhouding der bij zondere lagere scholen over 1935. Voordracht'tot verlenging van een aange gane kasgcldleening. BOND VAN BOERINNEN E.A. PLATTE LANDSVROUWEN. Het leven van Fridtjof Nansen. De afd. Wieringen van bovengenoemden bond hield gisteravond in Cinema De Haan een lezing met lichtbeelden. Als te acht uur mevr. Bakker-Kuut de vergadering opent, is de geheele foyer bijna gevuld. Bijzonder heet mevr. Bakker-Kuut Ds. v. Beek. den heer en mevr. Kolff, en den spreker voor dezen avond, den heer J. P. Wiersma. welkom. De heer Wiersma. hierna het woord ver krijgend. spreekt over: Fridtjof Nansen, den Noorsehen menschenvriend en Poolrei ziger. Spr. verhaalt ons hoe het leven van Nansen eigenlijk een kunstwerk is, een kunstwerk, nat voorzeker te danken is aan do uitstekende opvoeding, welke hij geno ten heeft. Spr. toont ons Nansen als Pool reiziger. mensohonvriend en ook als wer ker voor den Volkenbond. Fridtjof werd 10 Oetober 1861 geboren. Wij hooren, hoe Nansen in 1889 zijn eer- stc skitocht naar Groenland maakt cn dan in 1893 de beroemde Pooltocht, die tot 1896 duurde. Op 12 Mei 1893 namen Nansen cn de zijnen op het schip ..De Franc" afscheid van de bewoonde wereld. Aan de hand van lichtbeelden zien we hiervan talrijke aardige opnamen. Wij zien hoe Nansen "n z'n vriend Johannes met oen 30-tal honden afscheid nemen van het schip en zijn bemanning. Zij gaan te voet noord waarts tot 86 graden. Dan wordt terugge keerd, de honden moeten ondertusschen diehen' als-voedsel."éérst voor elkander; la ter voor dc mcnschcn. Men moet ovenvin- teren, wat wordt gedaan op het Frans Jo zef-eiland, ofschoon Nansen meende te zijn op het St. Gilles-eiland (een eiland dat een Hollandeiveen zekere Gilles, in 1751 meen de ontdek™te hebben; later bleek echter dat dit eiland nergens te vinden was!). Het was 3 Juni 1896, toen Nansen en z'n kameraad voor het eerst sedert 1893 weer een menschel ijk wezen zagen, het was een Engelsch ontdekkingsreiziger. Wat een ontmoeting moet dat voor die mcnschen geweest zijn! We zien dan den intocht van Nansen in z'n geliefd vader land. Zijn tocht had ook voor de wetenschap be langrijke resultaten gehad. Nansen is ook de groote pionier voor den vrede. In 1922 won hij zelfs den Nobelprijs voor den vrede. De Volkenbondsman Nansen werd naar Si berië gezonden om de aldaar vertoevende krijgsgevangenen te verlossen. En het is ook deze reis die Nansen bekend heeft gemaakt als de groote vredesstrijder. In dienst van zijn land was Nansen in 1906 Noorsch gezant te Londen, terwijl hij in 1912 een wetenschappelijke tocht naar Spitsbergen maakte. Het was ook weer Nansen, die tijdens den wereldoorlog over stak naar Amerika om aldaar op de bres te staan voor de belangen van zijn land. Ook heeft hij de geweldige groote steun- acties tijdens de hongersnood in Ruslaftd, in geheel Europa, op touw gezet. 13 Mei 1930 is Nansen gestorven, Nansen, wiens naam steeds met waardcering zal worden uitgesproken. Nansen is voor Noorwegen geboren. Maar hij is voor de wereld gestorven! Aan het einde van de leerzame en in teressante lezing weerklonk een luid ap plaus. Mevr. Bakker—Kuut sloot op de ge bruikelijke wijze. SCHAGEN, 3 Maart. 10 Paarden 150—400. 17 geldekoeien. (ma- gerei 150200. 20 idemv ette 200—295, 21 kalfkoeïen 230—310 459 nuchtere kalveren 6—14. 25 vette schapen 24—32. 278 overhou- ders 2023. 11 magere varkens 44.6 idem vette per Kg. 50—59 ct.. 57 bigden 16—24, konijnen 0.801.75. kinpen 0.801.20. MIDDENMEER. 2 Maart. Graanbeurs. Paardeboonpn 99.50. tar we (wit) voer 77.50. inlandsche rogge 7 7.15, wintergerst 6.75—7, zomergerst 6.80 7.15, haver (wit) 5.50—6.25. groene erwten; 8.50—9.50. karwijzaad 22—22.50, blauw- maanzaad 4041. duiveboonen 9.2510, Wij- ker val en 810. AMSTERDAM, 2 Maart. Veemarkt. 183 vette kalveren: le kw. 7682 et.. 2e kw. 66—74 ct.. 3e kw. 5464 ct. per Kg. levend gewicht; 134 nuchtere kalveren f 6—11. per stuk; 86 varkens: vleesehvarkens, wegende van 90110 Kg. 69—70 ct.. zware varkens 6869 ct., vette varkens 66—07 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren; matige aanvoer, slenende handel, hoogeie prijzen. Nuchtere kalveren behoorlijke aan voer. vlugge handel, prijshoudend. Varkens aanvoer zeer gering, handel lusteloos, prij zen onveranderd. Vleesehvarkens vrijwel niet aangevoerd. WARMENHITTZEN. 2 Maart. Roode kool 3.70—6. gele kool 1.50—2.10, Dcmsrhe witte kool 1.702.60. peen 1.20 2.80. Aanvoer: 15.975 Kg. roode kool. 8090 Kg. gele kool. 3700 Kg. Deensche witte kool 1100 Kg. peen. BROEK OP LANOENDIJK. 3 Maart. Uien 12.80—14, drielingen 11.6011.70, gr. 13.30-13.60. stek 9.30-9.90. peen 2.50, kl. peen 1.60. kroten 2.30^-3.60. roode knol 4.10 —6.40. spruiten 4.30 gele okol 1502.60, D. witte kool 1.80-2.90. NOORDSCHARWOUDE, 3 Maart. Uien 13.801410. drielingen 11.2011.5Q, grove 13.60—14.30 peen 2.70—2.80 kleine peen 1.601.80, kroten 0.602.70. taaie gele kool 1.60—2.50. gele kool 1.50 -2.30. Savoye kool 11.40. D. witte kool 1.302.90. Taxegedeelte Consumptiemelk Nederlnndsche Zuivelcentrale. 6 t.m. 12 Maart. Consumptiemelk regeeringscontract, taxegedeelte 7,25 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteits afdracht. Overmelk regeerings-minimum- prijs 6.30 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3