Doktoren oen liet ziekbed van don arboid Buysse en Billiet komen als overwinnaars uit den strijd Met een kano door het Poolijs De Indische „afdeeliogen" Amerika zoekt Eilanden Post vluchten op Indië Verdwijnende Amerikanen Eerste Kamer Den Haag, 3 Maart '38. Over 't algemeen zal Mr. Romme niet heb ben te klagen over de waardeering, welke men van naast en veraf staande zijde deed blijken over zijn energie en werklust. Een politieke tegenstander als de heer De la Bella (s.d.) prees den minister om zijn activiteit en zijn durf. Heel anders staan natuurlijk de zaken, als het gaat om de practische daden! Over de doeltreffend- en onverbeterbaarheid daar van liepen de meeningen wie twijfelt daaraan? steek uiteen. Maar men moet niet denken, dat de minister alleen critiek van politieke tegenstanders kreeg te verdu ren, al lieten zijn politieke vrienden zich in welwillend-critischen zin uit. En ook daar in was er gradatie! 's Ministei's partijgenoot Van Voorst tot Voorts b.v. bepaalde zich ertoe, den bewinds man allerlei goede wenken te geven, vooral in de richting van een doeltreffende emi gratie-politiek en aangaande een eventu- eele betere regeling voor de kleine boeren, ingedeeld in groep a. Doch de katholiek De Bruyn kwam heel 'anders uit den hoek ;cn had, in overigens zeer „gouvernementeele woorden", nogal diepgaande critiek op sommige deelen van de ministerieele gestie. Drie Sociaal-Democraten, namelijk na den beer De la Bella, de leden v. d. Bilt en Hiemstra, voerden heden het woord en van die zijde was de zakelijke critiek groot. Eerstgenoemde Senator noemde onze wijze ivan werkloosheidsbestrijding „een fiasco", en wil „het roer finaal óm" hebben, wijl wij dan zullen kunnen koersen in de Zweedsche richting. Ook onze bedrijfs-organisatic gaat z.i. veel te slap. En de heer v. d. Bilt, die meer in détails trad, bestreed den minister, dat de weg neming der werkloosheids-oorzaken bij het departement van Economische Zaken zou liggen. De heer Hiemstra becritiseerde de werk- fverschaffings-loonen en betoogde, dat de minister den moed dient te toonen, om bo ven de loonen van het vrije bedrijf uit te gaan, als die loonen beneden een bestaans minimum liggen. Speciaal vroeg hij om een „zakduitje" aan jeugdige werkloozen, als belooning voor het bezoeken van cursussen, werk kampen. enz. Maar thans 't een en ander over de mis schien wel belangrijkste rede van vanmid dag, van den heer De Bruyn, juist, omdat hij. den minister in politicus zoo na staat. De Senator begon met onomwonden zijn vertrouwen uit te spreken in het beleid van mr. Romme. „Maar dat zegt niet, dat ik 't met alles, wat de minister doet, eens ben", liet de afgevaardigde er schielijk op volgen. - Ten aanzien van de werkloosheid wordt het Kabinet voor zeer moeilijke vraagstuk ken geplaatst en het slagen van dit kabi net zoo zei de heer De Bruyn hangt zeker af v. d. vraag of het 't werkloosheids probleem op bevredigende wijze weet aan te vatten. En verder zei de heer De Bruijn, dat een einde moet komen aan de „economische on gebondenheid", waardoor particulieren maar kunnen bepalen, of bedrijven gesloten en honderden arbeiders op straat gezet zullen worden. Veel aanmerkingen had de heer De Bruyn op de werkverschaffings-politiek. Wel achtte hij het juist, dat steeds gezocht wordt naar productief werk. Tot de steunregeling komend, verklaarde ide heer De Bruyn verbaasd te zijn, dat naar hij vindt óók de Sociaal-Democraten zich schuldig maken aan demagogie ten op zichte van de spaarregeling. En de heer De Bruyn herinnerde eraan, dat de heeren De la Bella en Hiemstra woorden van waardeering voor den minis ter over hadden, maar waarom schrijft een onder redactie van de heeren Vorrink en Vos staand blad „Vrijheid, Arbeid, Brood" dan zoo afbrekend over minister Romme, hem karikaturaal voorstellend als een „vet te kapitalist", die de arbeiders... „met een kwartje" tracht tevreden te stellen? Ver geet men dan zoo ging de Senator voort dat met de regeling ruim een milliocn is gemoeid... „Hoe kunnen de heeren zoo onwaar en ze delijk afkeurenswaardig schrijven?" vroeg de Senator zich af. Minister Romme zal eerst morgen in den middag van antwoord kunnen dienen, want er komen eerst nog een paar leden aan het woord en... als een Sociaal Democraat de woorden van den heer De Bruyn „niet op Zich laat zitten", wordt het beslist laat!... Tweede Kamer Wij zijn heden onvervaard voortgegaan met dc behandeling der diverse „afdeelingen' der Indische begrooting en namen Justitie, Financiën, Binnenlandsch Bestuur cn On derwijs en Eeredienst onder het mes. Laatst genoemde zaken zijn nog in behandeling en worden morgen verder afgewikkeld. Bij de afd. B.B. had generaal Bajetto '(R.K.) nogmaals de kolonisatie-mogelijkhe den op Nw.-Guinea ter sprake gebracht, cn de minister zei ervan, dat het Gouvernement exploraties krachtig bevorderde, maar z.i. zijn er in Indië nog genoeg landstreken, waar kolonisatie makkelijker plaats vindt dan op Guinea. En dat zal wel! De minister deelde mede, dat verwacht mag worden, dat binnenkort zal worden op gericht de „Nederlandsche Maatschappij voor Nieuw Guinea", waarin zal worden deelge nomen zoowel door Nedcrlandsch als door Indisch kapitaal. Het doel der maatschappij zal zijn verdere exploratie en eventueel exploratie van Nw.- Guinea. Mr. Joekes bracht de hervorming in de buitengewesten op 't tapijt, waarvan Ir. Wei ter zei, dat de vorming van groepsgemeen- pchappen voortgang heeft. De heer Effendi (comm.) wilde het Neder- landsch als voertaal geheel van de scholen weren. Dr. Moller (R.K.) vond in dat denkbeeld blijkbaar toch wel veel sympthie, althans hij vond, dat in de hoogere klassen niet noodzakelijk alleen Ncderlandsch gesproken behoefde te worden. De huidige methode achtte hij zelfs nood lottig en hij waarschuwde ervoor, Indonesië (deze afgevaardigde vindt het woord „Indo nesië volstrekt niet onjuist, in tegenstelling met den minister) te doen denken op den dmir, aan de „ramp van Vlaanderen." We zullen zien, wat de minister daar mor gen van zegt! Felle brand te Sneek Oliestokerij verwoest. Te Sneek is gisteravond brand ontstaan in de oliestokerij, bchoorende tot de verf fa briek van de gebroeders Tjallema te Sneek. Aanvankelijk liet de brand zich zeer ern stig aanzien. Het vuur vond gretig voedsel in het vele brandbare materiaal. De gealarmeerde Snooker brandweer mocht er na twee uur blusschen in slagen den brand te beperken tot de olicstokerij, welke geheel is uitgebrand. De schade wordt geschat op 8 a 9000 gul den. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Oudheidkundigen vliegen over Perzië K.L.M.-vliegtuig gecharterd. De K.L.M.-viïeger Frijns zal binnenkort met een gezelschap Amerikaansche archeo logen een groote rondvlucht maken over Iran en Perzië. Voor deze bijzondere reis wordt op het oogenblik de Douglas Dc2 ..Oeverzwaluw" in gereedheid gebracht. Het ligt in de bedoeling, dat het gezclschan ongeveer zes weken onderweg blijft. Dc eigenlijke vlucht begint te Cairo. Gezag voerder is de K.L.M.-viieger Frijns. A» M. de Jong jubileert 20 Maart a.s. viert de bekende Nederland sche romanschrijver A. M. de Jong zijn vijf tigsten verjaardag. Er zijn wellicht weinig schrijvers, zoo populair als deze geestelijke vader van Merijntje Gijzen, die ons in de schoonheid van het Brabantsche land bin nenvoerde en ons ook een blik gaf in dc ziel van het Brabantsche volk. Reeds op dezen leeftijd mag A. M. de Jong op een omvangrijk oeuvre terugzien. Tal van boeken verschenen van zijn hand. Ook als radio-causeur en journalist heeft de Jong zijn sporen verdiend. Een huldigingscomité, onder leiding van Dirk Coster wil als jubileumcadeau 's schrij vers hartewensch vervullen: een eigen huis je in zijn geboorteland Brabant, waar hij aan een nieuw groot werk kan beginnen. Het comité hoopt voldoende giften in te za melen om dit plan te verwezenlijken. Een val, die 2 minuten en 20 seconden duurde Stoutmoedige valschermsprong van James Williams. De Fransche parachutespringer James Williams (Amerikaan van oorsprong, doch genaturaliseerd) heeft een sprong gemaakt ongeveer van dezelfde hoogte, als de Rus Admokinow, die zich inmiddels gedood heeft Het record staat op den naam van den Rus, meldt het Hsbl. Williams heeft sinds eenigen tijd para chutesprongen gemaakt, steeds van grooter hoogte. Hij heeft dit gedaan met medewer- Wielïennen Zesdaagsche van Antwerpen Slaats—P ellenaars en Pijnen burgWals resp. 2e en 3e. De eindstand van de gisteravond in het Sportpaleis te Antwerpen geëindigde Zes- daagsche luidt als volgt: 1 Buysse—Billiet 125 punten, in 145 afge legd 2902.935 K.M. Op één ronde: 2 SlaatsPellenaars 222 punten. 3 Pijnenburg—Wals 170 punten. Op twee ronden: 4 DeneefDe Kuysscher 226 punten. 5 Van Schijndel—Van den Broek 133 pnt. 6 KacrsHuys 77 punten. 7 RonsseDe Pauw 38 punten. 8 ArchambaudGuimbretière 31 punten. Op drie ronden: 9 DcryckNaye 122 punten. 10 Meerschaert—Verhacghcn 83 punten 11 ChristensenSticlcr 60 punten 12 Savelsberg—Muller 53 punten Op vier ronden: 13 Lapébie—Declercq 20 punten. Hoe de strijd verliep. Savelsberg—Muller ontketenden om kwart voor zeven een felle jacht, maar de leiden de ploegen bewaakten elkaar met groote nauwgezetheid. Lapébie-Declercq knabbel den weer een ronde van hun achterstand weg, om zeven uur ondergingen Kremers- Bakker hetzelfde los als HuybrechtsPal mans, weer won Lapébie een ronde, evenals het koppel Meerschaert-Verhaeghen. De laatste sprint om het gouden horloge was voor Buysse. Om half acht reeds was het sportpaleis flink vol. Stieler-Christen- sen gingen op de vlucht. Wals echter er achter aan, hetgeen hem op een fluitcon cert van het publiek te staan, kwam, dat met de moedige Denen sympathiseerde. Kaers won de sprintenserie voor de premie van 2000 francs, Van den Broek die voor 1500 francs. Om tien voor acht kwam de beslissing. Stieler liep uit het peleton weg, Buysse er achter aan, niemand uit het peleton nam dit feit ernstig op, Pijnenburg-Wals en Slaats-Pelle- nars aarzelden en toen zij tot het inzicht kwamen, dat deze poging toch wel ernstig was bedoeld, was het reeds te laat. Billiet had zijn kans schoon gezien en maakte de ronde vol, zoodat de Belgen al leen aan de leiding kwamen. Pellenaars won de sprintenserie voor de premie van 3000 francs. Slaats-Pellenaars vluchtten hierna weg, poogden steeds zich bij Buysse- Billiet te voegen, maar de Belgen waren paraat en wat de Nederlandsche renners ook probeerden, steeds kleefde er een Belg aan hun wiel Het pleit was beslecht, in de sprintenreeks van 10 tot half elf trachtten Slaats—Pellenaars nog voortdurend veran dering in den stand te krijgen, maar alle pogingen stuitten af op de verdediging van de Belgen. De sprints van 10 tot half elf werden ge wonnen door Christensen, Wals, Wals, Pel lenaars, Naeye, Kaers, Kacrs, Naeye, Pij nenburg, Huys, de Pauw. Savelsbörg, Kaers, Wals, Kacrs, de Pauw, Verhaeghen en de laatste sprint door Wals. BuysseBilliet hadden de Zesdaagsche gewonnen en revanche genomen voor hun nederlaag in de Gentsche Zesdaagsche. De BrabanQonne, bloemen, eererondjes, geest driftige toejuichingen, het gewone einde van een Zesdaagsche. king van de technische diensten van het luchtvaartministerie. Woensdag bevond Wil liams zich aan boord van een Mureaux- vliegtuig, bestuurd door kapt. Michy. Van 6100 meter hoogte deed hij een val geduren de een minuut 35 sec., eer hij op 400 meter van den bodem zijn valscherm opende, waarna hij normaal landde. Gisteren, wederom met ideaal weder, heeft hij den afstand vergroot. In hetzelfde vlieg tuig en door denzelfden officier meegevoerd sprong hij van 8.400 meter hoogte. Hij viel gedurende twee minuten 20 seconden en opende zijn valscherm op 300 meter van den grond. Hij daalde ook nu normaal. Men zal het resultaat het onderzoek van den barograaf moeten afwachten om het juiste cijfer te krijgen. Hoe het ook zij. Wil liams heeft planen binnenkort nog een po ging te wagen Van nog grooter hoogte, om dus gedurende nog langeren tijd te dalen, eer hij op den koristen afstand van den bodem zijn valscherm zal openen. Het is zijn nlan, het recórd van den Rus gedeci deerd te slaan. Bankschandaal te Brussel Vel» arrestaties. Het parket van Brussel heeft een instruc tie geopend naar aanleiding van belangrijke verduisteringen, welke gepleegd zouden zijn bij het filiaal van een Brusselsche bank te La Louviere. Deze verduisteringen zou den loopen over een bedrag van cenige mil- lioenen. Het parket is overgegaan tot de arresta tie van den directeur, den procuratiehou der, verscheiden kassiers en andere leden van het personeel van genoemd filiaal. Waar een vreemde vlag waait... Van welingelichte zijde wordt ver nomen, dat ambtenaren van het Ame rikaansche departement van marine op verzoek van Cordell Huil oude documenten bestudeeren, welke be trekking hebben op de ontdekkingen van de eilanden in den Stillen Oce aan, teneinde na te gaan of de Ver- eenigde Staten misschien aanspraak kunnen maken op eilanden, waar thans een buitenlandsche vlag waait Volgens dc "oude: :documenten zijn- talrijke eilanden ontdekt door Ame rikaansche walvischvaarders en ont dekkingsreizigers. Het schijnt, dat de Vereenigde Sta ten belang hieraan hechten voor het oprichten van luchtvaartbases. Het gerucht gaat, dat binnenkort diplo matieke stappen zullen worden ge daan bij de regeering van Engeland inzake de Phoenix-eilanden, de Gil- bert-eilanden, en de Ellice-eilanden, welke in de richting van Australië liggen. PAPAN1N JAAGT OP EEN ZEE HAAS DE GEHEIMEN VAN HET POOLBEKKEN ONTSLUI ERD. ROSE SNEEUW WIJST OP PLANTENGROEI. Het dagboek, dat dc Russische overwinte raar Papenin over zijn verblijf op het Pool ijs schreef bevat de meest nuchtere, tegelijk de meest interessante gegevens over de avonturen die dc expeditie beleefde. In de N.R.Crt. vinden wij dc volgende fragmen ten: 29 Juni 1938. Het ijs drijft tamelijk snel. Tn drie dagen tijds zijn we 16 mijl afgedre ven... 1 JuliOnder de sneeuw is water te voorschijn gekomen, 't Is onmogelijk te loo pen. Het water dringt zelfs in onze woon- tent binnen. Ik opende een levensmiddelen- blik de beschuiten roken naar petroleum. Het was zonde om ze weg te gooien, daar de inhoud van één blik berekend is op ne gen dagen levensonderhoud... Wij besloten het niet weg te werpen. Toen we theedron ken met deze beschuiten, schertste Ernst (Krcnkcl): „Voorzichtig brandbaar." Papanin uitgeput. 12 Juli... Ik ben zoo uitgeput en vermoeid, dat ik ook gisteren niets in mijn dagboek geschreven heb. 13/14 Juli... Wij zijn druk doende met de bediening van Gromow op zijn overtocht naar Amerika. Onze vrouwen hebben laten weten, dat zij met het vliegtuig brieven heb bon meegegeven, en voor mij zelfs een pakje met sinaasappelen en augurken. Met span ning luisteren we, of het geraas van den motor hoorbaar wordt. Zienja beeft verf aangemaakt en een halven kilometer op zijn knieën door het water kruipend, heeft hii een cirkel geteekend. Op het oogenblik, dat het vliegtuig dezen cirkel passeert, zal Z.jen- ja den juisten tijd en de coördinaten bepalen zooals een sportcommissaris betaamt. Van nacht begon het vliegtuig ons op te roepen Erg jammer, dat Gromow over dc Noordpool gegaan is, zonder in de richting van de ijs schots af te wijken... Groot toilet! 20 Juli... Wij heben toilet gemaakt. Wij hebben den grooten theeketel verwarmd om onze hoofden te wasschcn en hebben ons scheergerei in orde gemaakt. Het is al een maand geleden, dat wij ons geschoren heb ben cn gcwasschen hebben we ons voor het laatst" toen we van Rudolfseiland ver trokken. Na het wasschen en scheren knap ten wij ineens op, voelden ons flinker, hoe wel het geen pretje is om je op de ijsschots Ie wasschen. Petr Petrowitsj cn ik hebben dieptemeters op groote diepte neergelaten. Opnieuw hebben we vastgesteld, dat op groote diepte van den Oce aan een warme stroom uit den At- lantischen Oceaan komt. Dat is een ontdekking voor de wereldhydrolo- gie. Voordat we gingen slapen, ging ik naai de opslagplaats om voor Teodorytsj en mij schoon ondergoed te halen. We hadden wei nig zin om het oude ondergoed uit te trek ken we waren eraan gewend, maar kom aan we zullen ook aan het nieuwe wel wennen. 30 Juli. We moeten tegen den Poolnacht nog een petroleumkachel maken. Petr Pe- trowtsj heeft vandaag op onze ijsschots rose sneeuw gevonden, dat beteekent, dat zich hier waterplanten vormen. Ik ga naar bed. Sta op, daar zijn drie beren." 1 Augustus. Ernst heeft de kampwacht. Hij zwerft over het ijs. Plotseling weer klinkt zijn kreet: „sta op, daar zijn drie he ren". Hij greep naar zijn geweer en begon te schieten, maar de beren gingen er van door. 2 Augustus. Sedert twee dagen beeft de drift ons in rechte lijn zeven mijlen, in kromme lijn elf mijlen naar het Noorden teruggevoerd. Ik vind dat niet kwaad, om dat. hoe Zuidelijker wij komen, er des te meer spleten zijn, die gevaarlijk zijn voor ons kamp 3 Augustus. Wij besloten een tocht te maken door onze spleet met onze kano. Petr Petrowitsj en ik spanden ons in de draag riemen en trokken de slee met de kano. Toen we bij de spleet kwamen, zagen we een grooten kop uit het water steken. Het bleek een zeehaas te zijn. Wij waren opgetogen: het bevestigde nog eens de aanwezig heid van levende dieren op den 88en breedtegraad. Wij lieten de kano te water, stapten er met Sjirs- jow in en voeren weg. De haas liet zich nu eens zien en dook dan weer onder. Wat wij ook deden om haar te schieten, het lukte niet. Krenkcl wilde haar filmen, maar het toestel haperde. Wij moesten ons beperken, tot eenige foto's. Het is een groote spleet. De smalste plek is 30 M.. de breedste 70. Op den te rugweg zagen wij een gekantelde ijsschots. Er zaten heel wat waterplanten op. Wij krabden ze met een mes op perkan-mntpa- pier bij elkaar. Petr Petrowitsj zal ze on der den miscroscnop onderzoeken. 18 Augustus. Het regent. Op onze kleeren veranderen de regendruppels terstond in ijs. Het is ondoenlijk te loonen. Onze tent en het depot zijn met een dikke laag* door zichtig ijs bedekt. Petr Petrowitsj heeft tien uur echtereen waarnemingen tredaan van de snelheid cn de richting van de stroo- mingegn. Hoewel dit niet tot het plan van onze hydrologische werkzaamheden behoort is het van groot belang. Wij hebben een groote wetenschap pelijke ontdekking gedaan van te- genstroomingen (naar het Noorden) op verschillende diepten. De "-ehei- mon van het centrale Poolbekkcn moeten geopenbaard worden. Zjenja en Petr Petrowitsj ontmoeten ver schijnselen. waarvan niets in de literatuur te vinden is. Zij probee- ren alles algeheel op te helderen, zonder het verlies aan arbeid en tijd te achten. 19 Augustus. Wij hoorden de arctische uitzending van het laatste radionieuws. Wii strekten ons daarbii op huiden uit als aan het strand. Begeerig vingen we elk woord op, bang iets te missen. Buizerd (heenreis) Pelikaan (heenreis) Ibis (terugreis) Torenvalk (terugreis) Gier (heenreis) Oehoe ^terugreis) Valk (heenreis) Vertrek van j.Todhp. 3 Mrt. |Alex. 3 Mrt. Athene 3 Mrt. I Rang. 3 Mrt. J A'dam 3 Mrt. J Band. 3 Mrt. A'dam 5 Mrt. Aankomst te |Rang. 3 Mrt. |liasra 3 Mrt. [A'dam 3 Mrt. [jodhp. 3 Mrt. [Napels 3 Mrt. Singap. 3 Mrt. DE NIEUWE WERELD HEEFT ONBEGRENSDE MOGELIJK HEDEN! Nederland met zijn uitstekend functionneerende bevolkingsregistra tie kent slechts bij hooge uitzonde ring liet begrip van den „verdwe nen mensch". Wellicht, dat een mis dadiger zich eens uit de voeten •maakt. Maar dat is dan ook alles. In Nederland is bijna iedere staats burger onmiddellijk te bereiken. Een- blik in de kaartregisters van den bur gerlijken stand cn men weet, waar de gezochte woont. Anders is het echter in het meest vrije land ter wereld, in Amerika. In de Vereenigde Staten behoeft mem zich, indien men zich in een bepaalde ge meente vestigt, niet bij een of andere in stantie aan te melden. Niemand bekommert zich er om, waar mister Brownen miss Ma- bel Miller wonen, vanwaar zij komen of waarheen zij trekken. Vlucht uit de openbaarheid. In het jaar 1937 werden in de Vereenigde Staten meer dan 1 millioen menschen als vermist gemeld. Dat wil zeggen dat er dagelijks ongeveer 3000 menschen verloren- gingen. Deze 3000 menschen werden niet in achterbuurten vergiftigd, doodgestoken of neergeschoten. Neen, neen, zii leven ert zün slechts niet meer bereikbaar. Vlucht uit de openbaarheid, vlucht uit het huwe lijk. vlucht ook uit vele andere dingen naar een onbekende verblijfplaats. Bijna 200.000 menschen vluchtten in het jaar 1937 uit liet huwelijk. Hoewel het in dc Vereen. Staten hoogst gemakkelijk is, zijn huwelijk te laten ontbinden venvaarloozing van een kanarievogel wordt onder zekere om- 'sfandigheden reeds als bert roden tot echt scheiding beschouwd! gaven 180.000 lie den zich niet eens de moeite door een kort proces de zaken juridisch in orde te bren gen. Eigenaardig is, dat er tweemaal zooveel mannen verloren gaan als vrouwen. Terwijl er 700.000 mannen verdwenen, gingen er „slechts" 400.000 vrouwen verloren. De statisticus geeft ook de oorzaak van dit feit aan: vrouwen zijn niet steeds in staat alleen voor hun levensonderhoud te zorgen. Vele vrouwen kunnen .zonder de sociale bescherming van het huis of de fa milie in het geheel niet leven. De mannen zijn, zooals gezegd, „flinker". Zij vertrek ken en bekommeren zich verder niet om datgene, wat zij achter lieten. De schuldeischer gaat naar den detective. Niet slechts ongelukkige familieverhou dingen leiden in de Vereenigde Staten tot een vlucht uit de openbaarheid. In vele ge vallen zijn het onbetaalde rekeningen, die de oorzaak van het verdwijnen vormen. In het land der onbegrensde mogelijkhe den behooren 5S0.000 verdwenencn tot deze categorie. Nu vindt men in Amerika echter vele informatiebureaux, die zich enkel en alleen met het opsporen van „verdwenen" schudenaren bezig houden. Zij krijgen da gelijks vele opdrachten uit de kringen der schuldeischers en zijn over het algemeen dan ook lucratieve ondernemingen. Inder daad kon bijna de helft van de gevluchte schuldeischers door de bemoeiingen van deze informatiebureaux en de politie weer opgespoord worden. Zij, die zich melden. Slechts een deel van de vermisten heeft zijn verdwijnen van tevoren uitdrukkelijk aangekondigd. Dat zijn de slachtoffers van de steeds nog voortdurende Amerikaansche economische crisis, dc werkloozen, die door de staten zwerven cn naar een gelegenheid uitkijken, waar zij zich tijdelijk kunnen voe den. De statistiek bewijst, dat het anders op zijn moderne instellingen zoo trotsche Amerika toch op het punt van orde cn orga nisatie ietwat achterlijk is. WANT ÉÉN IS GÉÉN Daarom eischt de wet, dat uw fiets een rood achterlicht moet voeren, dat tevens als re flector dienst doet. Ziet toe, dat er een officieel goedgekeurd achterlicht op uw witte spatbord wordt gemonteerd (niet hooger dan 60 cm boven den grond!).

Schager Courant | 1938 | | pagina 2