Eerst koloniën, SPORT dan onderhandelen AUTOVERHUURINRICHTIKG IJSBAAN - A'dm. Predikbeurten Wieg in brand gevlogen Duitsche duikbootea voor de Spaansche Kust Bandieten stappen over lijken TUINHOEKJE A. SCHAGER, i en 1 N. SCHAGER—de Boer, geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon, Gerrit Jan. Schagen, 3 Maart 1938. Loet 136. Dirkshorn Heden nieuwe vier tot zeven persoong AUTO's. Verhuur met en zonder chauf feur, vanaf 4 ct. per K.M.. P. DEGOEDE DIRKSHORN. Wij organiseeren nog een tocht op 7 Maart. Vertrek 12 uur 't Zand. Vertrek IJsbaan na sluiting, pl.m. 6 uur. fl.75 per persoon met inbegrip ver plichte entréekaart. Voor Zon dag opgeven. Aanbevelend, C. JOHANNES, Tel. M. 't Zand. Nog steeds verkrijgbaar: lste kwaliteit I SCHAPENVLEESCH. Beleefd aanbevelend, N. J. PLOEGER. Te koop: 1 Kippen boet, l Toevoerbak en een Pullenloop, bij G. SLUIS, Schagerwiel. Te koop of ruilen: 1 Melotte Wielploeg, 2%; 1 Ec- kert Wielploeg, zwaar; 1 Ec- kert Wielploeg, gewoon; 5 Ba- lansploegen, 1 en 2 prds. 1 n. Driewieldekar m. lemoen en houten wielen. Schijven, Kou ters, Messen, enz. Beleefd aanbevelend, P. W. KWANTES, Schagerbrug. Gevraagd: Een NET MEISJE, bij JAC. BAKKER Gz., Lange- reis, post Oude Niedorp. Wedn., 40 jr., werkman met 1 k., vraagt HUISHOUDSTER, juffr. of wed., om na wederz. goedvinden een huwelijk aan te gaan. Br. lett. WF23 Bur. van dit blad. Te koop: BEST HOOI en een jonge drachtige Zeug, S. COMMANDEUR, Kalverdijk. Te koop gevraagd: 300 M. MEST. H. SCHRIEKEN, Schagen. Tel. 1. Voor de zaai: GRAUWE ERWTEN, Witbloei. C. FRANCIS, Dirks horn. Direct gevraagd: Een BAKKERSLEERLING, K. S. LEGUIT, Hoep, Schagen. Te koop: DRIE WERKPAARDEN, van 5, 6 en 8 jaar, mak en ge willig en zonder gebrek; prijs van f 210 tot f240. K. KOSTE LIJK, Zuidscharwoude. K.N.V.B. Vierde klasse B. Bergen ontvangt Verkade, die lang niet zonder strijd in het bezit van de punten zal komen. We geven Bergen wel een kansje op gelijk spel. Verder Q.S.C.Meervogels; KW—Zilvermeeuwen; Monnikendam-Zaan- landia; WestzaanUitgeest. N.H.V.B. Eerste klasse A. Vrone gaat, naar Bcemster, waar baar wei nig anders dan een nederlaag beschoren zal zijn. Eerste klasse C. Alles vrij, wegens districtswedstrijd N.H.- V.B.-elftal te Hoorn. N. Niedorp 2 deed Zon dag uitstekend werk door tegen Hollandia 3 gelijk te spelen. Tweede klasse D. D.T.S. 2 ontvangt, de kampioen Koedijk, '(12 uur) waarbij de bezoekers ruimschoots de baas blijven. Tweede klasse F. SijbekarspelSchagen 2, de beslissende match! We wachten met spanning dit tref fen af. Een voorspelling te doen is onmoge lijk. Verder Strandvogels 2And. Boys. Derde klasse D. Aartswoud ontvangt Horna, dat ons iets te sterk lijkt om er succes tegen te behalen. Derde klasse F. De wedstrijd Bergen 2Mevo 2 wordt, als straf voor Bergen, te Alkmaar gespeeld (10 uur), 'n Goede aanleiding om nu meteen voor revanche te zorgen, Bergen. Dirkshorn heeft altijd nog een ongeslagen record op eigen veld. Nu Schoorl 2 op be zoek komt (2 uur) komt het danig in gevaar. Vierde klasse D. Schagen 4 ontvangt Alkm. Boys 5, van wie ze winnen kan (10 uur). Ouriorp 2 D.T.S. 3 (12 uur) betcekcnt de voorloopige beslissing. Het terrcinvoordeel kon de door slag wel eens geven. Vierde klasse G. VCL 2 gaat bij 't sterke Berkhout 2 op bezoek, dat vrij zeker revanche zal nemen- Junioren C. Bergen a is vrij. Adsniranten. Afd. K: Bergen aAlkm. Boys b (10 uur); Uitgeest, aDTS a (10 uur). Afd. L: Koedijk a—Alcmaria c (12.30); 'Alcmaria dMevo a (12 uur); CSV aBer gen b (12.30). Afd. O: VCL aHauwert a (12.30). DISTRICTSWEDSTRIJDEN. Twee Zaansche elftallen hinden Zondag S..5. op het terrein van Verkade in Zaandam den strijd met elkaar aan. We zien er niet veel bekende namen hij, alleen eigenlijk D. Visser (D.R.C.) die spil staat. Het Drechterlandsche elftal speelt. Zon dag om half drie in Hoorn tegen Sporters 1. Twee spelers van Sporters komen even wel in het NHVB-elftal uit, te weten rechts half Boom en linksbuiten De Vries. Poeze van Hoogkarspel staat spil, Koorn van Twisk midvoor en W. de Boer van V.C.L. linksbinnen. Er zijn geen spelers van N. Niedorp 2 ongesteld. M.F.C. 2 leverde alleen Tuijtel als linkshalf. Uit onze omgeving HEER-HU GOW AARD SPIRITISTEN-AVOND. Donderdag was er een propaganda-avond ïn het. café van den heer A. Rus van de Ked. Vereeniging van Spiritisten. De voorzitter opende de bijeenkomst en Wees er daarbij op, dat de mediums in vroe gere jaren als heksen op den brandstapel ■werden geworpen, terwijl zij thans in hoog 'aanzien zijn bij hen, die eenigszins met het spiritisme bekend zijn. Van 1848 af is de beweging nieuw leven in geblazen en thans is zij uitgegroeid tot een wereldgedachte. Er zijn personen die juist bewijzen wil len eer zij iets gelooven, maar 'n spiritist Weet dat er een leven na dit leven is. Vervolgens was de heer Pauling aan het word die aan de hand van verschillen de voorwerpen en foto's welke hem door personen uit het publiek waren ter hand gesteld verbluffende staaltjes van helder ziendheid of hoe men het wil noemen ten beste gaf. Er waren gevallen bij welke door meer dere personen van het publiek gecontroleerd konden worden en welke volkomen juist worden bevonden. Verschillende personen Wérden door de heer Pauling voor de geest geroepen en beschreven. Over 't geheel genomen was het een avond waar veel viel te hooren en 't publiek ging dan ook voldaan huiswaarts. T ZAND. Ongeval. Woensdagmiddag geraakte door schrikken een voor een driewielde kar gespannen paard van den heer P. V., wonende aan den Schin- keldijk, op diens land op hol. De zoon C. V., welke op den boom der kar zat, werd door de op het voertuig liggende mesthaak ver hinderd van de kar te springen, wel sprong hij, maar geraakte daarbij onder de kar, waavan een der wielen hem over de borst reed. Gelukkig was het voertuig leeg, an ders waren de gevolgen niet te overzien ge weest. Vervolgens geraakte de kar en paard vast tegen een paal. De jongeman heeft slechts geringe pijn in de borst, zoodat dit ongeval, behoudens eenige materieele scha de, best is afgeloopen. ANNA PAULOWNA Loop der bevolking. Ingekomen: S. H. Stam van Harenkarspel, mej. E. Vlaming van Den Helder; J. Onder water van den Salm van Zoeterwoude; A. van der Salm-de Jong van Zoeterwoude. Vertrokken: C. Watertor naar Wentrup bei Greven (Dl.); J. D. Willig en gezin naar Wieringermeer; J. C. de Wit naar Abbekerk, D. P. de Jong naar Schoorl; D. C. de Rooij en gezin naar Oterleek; M. J. Koelewijn naar Ileiloo; D. G. en C. J. Koelewijn naar Hille- gom. Burgerlijke stand. Geboren: Harry Adriaan, z. v. J. Oele en G. Vos; Cornelis Johannes Aloïsius, z. v. J. A. Neuvel en G. M. C. Kroon; Alida Corne- lia Theetje, d. v. J. P. Geense en G. Poel; Jantje Aaltje, d. v. G. de Bruin en A. Vos; Johannes Petrus, z. v. J. P. Huiberts en G. J. Hoogeveen; Sija, d. v. H. Nauta en M. P. H. Hooimeijer; Cornelia Alida, d. v. Th. C. Weijers en A. J. Pijnacker; Hendricus Cor nelis, z. v. W. Pijnacker en M. J. Luie. Ondertrouwd: G. Kouseband en W. Gou- ma. Getrouwd: P. Tdhma en P. Hoögesfeger. Overleden: wed. S. Schenk-Boonacker, oud 85 jaar. W ARMENHUIZEN BurgorL Stand over Februari 1938. Geboorten: Cornelis, zoon van J. Meijer en A. J. Stet. Klaas, zoon van .J. Zwaan en A. de Graaf. Piet, zoon van M. N. Quant en A. Bringenberg. Ansje Greta, dochter van C. Biersteker en J. R. de Haas. Petrus Theodo- rus, zoon van C. Tesselaar en M. KI anker. Willem, zoon van W. Buiter en M. C. Groot jes. Cornelis, zoon van A. Glas en E. v. d. Wal. Overlijden: Geen. Huwelijks-aangiften: Van de Kieft, .Tohan, 29 jaren, uitvoerder, alhier en Overbeek, Jen- neken Carolina Jacoba, 34 jaren, hoofd der school, alhier. Huwelijken: Sevenhuijsen, Willem, 25 ja ren, tuinbouwer, alhier, en de Boer, Hendri- ca Johanna, zonder beroep, 19 jaren, alhier. Stoop, Jacobüs, 23 jaren, smid, te Schermcr- horn en Beukers, Petronella Alida Cornelia, 22 j#ren, zonder, alhier. Spaans, Jan, 25 ja ren, expediteur, alhier en Groot, Maria F.n- gelina, 23 jaren, zonder, alhier. Vos, Dirk, 26 iaren, fabrieksarbeider, alhier en Biersteker, Dieuwertje, 23 jaren, zonder, te Alkmaar. SCHUURL BURGERLIJKE STAND. (1 Januari t.m. 28 Februari 193S) Geboren: Rense Johannes, zoon van Cor nelis Willem Roijaards en Rensina ten Holt; Michaël Willibrordus, zoon van Johannes Thomas Haakman en Tannetje van de Gar de; Johanna Maria, dochter van Gerardus Rietveld en Cornelia Groot; Theodorus, zoon van Bernardus Roozendaal en Keeltje Vriend; Cornelis Johannes Petrus, zoon van Leonardus Burgering en Johanna Burger; Gerardus Cornelis, zoon van Petrus Delis en Martha Antonia Roozendaal; AI bert, zoon van Pieter Albert Duinmeijer en Rens- lce Minkcma; Maria Johanna, dochter Van Frederik Louis Marie van der Laan en Jo hanna Maria Adriana Reuser; Cornelis Ni- col aas, zoon van Johannes Opdam en Pe tronella Catharina Kooijman. Ondertrouwd: Cornelis van Assem, oud 26 jaren, veehouder en Maria Roozendaal, oud 36 jaren, zonder beroep, beiden wo nende te Schoorl; Adrianus Johannes On- neweer, 24 jaren, kruidkundige, wonende al hier, onlangs te Haarlem, en Wilhelmina Charlotte Knauff, 38 jaren, muzickleerares, wonende te Schoorl. Gehuwd: Cornelis van Assem, oud 26 jr. enz., en Maria Roozendaal, oud 36 jaren, enz. Overleden: Didk Duin, oud 82 jaren, zon der beroep, wonende te Schoorl, echtgenoot van Jansje Wolthuis, weduwnaar van Trijntje Hopman. Nicolaas Meijer, oud 45 jaren, veehouder, wonende te Schoorl, echt genoot van Maartje Pool: Wijnand Keizer, oud 71 jaren, zonder beroep, wonende te Schoor], weduwnaar van Jannetje Blom. Ingekomen en vertrokken perso nen over het tiidvak 1 Januari -8 Februari 1938. Ingekomen: Willem van Otigem, z. ber., van Amsterdam, Groet, Heereweg A 12; Ger. P. Luttikhuizen, onderwijzer, van Velsen, Catrijp B 53; Armella Stam, dienstbode, van Heerhugowaard, Heereweg B 33i .Cornelis Stoel, zonder ber., Beets, Duinweg D 14; Ali da Kuiper, dienstbode, van Harenkarspel n. Duinweg D 37; Maarten Nieuwland autover huurder, Zijpe n. Duinweg C 97; Dirk Veen, zonder, v. Amsterdam n. Voorweg C 125b; Wilhelmina Zwagerman, dienstbode, Bloe- mendaal, n. Teuglaan D 90; Franciscus Jac. van Weert, houder adressenbureau n. Duin weg D 21; Cornelia Bommer, dienstbode, v. Warnienhuizen n. Burgem. Peecklaan C 236; Lambertus Arpeau, zonder ber., v. Amster dam n. Heereweg B 73; Nicolaas Buiter, landarb., v. Oudorp n. Catrijp, Heereweg B 21; Hermina Joh. Peeck, z. ber., v. Amster dam n. Groet, Binnenweg A 190; Lourens Barten, z. ber., v. St. Maarten n. Heereweg C 27: Karei Al. Appelman, fabrieksarb. v. Ameland naar Hargen A 35; Grietje Reijne, huishoudster v. Sappemeer n. Heereweg A 103, Dirk P. de Jong, loodgieter v. Anna Pau lowna n. Duinweg D 3; Johannes P. Haver- mans, melkknecht, v. Oud-Ossemeer n. Ach terweg A 175; Johanes van Veen, boerenknecht van Egmondbinnen, naar Groet A 178: Alida G. Zuurbier, z. her., v. Amsterdam naar Laan weg C 152; Maria de Rooij, dienstbode, v. Bergen, n. Damweg E 27; Adrianus Johan nes Onnewe,er, van Haarlem naar Postweg D 52 (kruidkundige); Pieter Vogel, boeren knecht v. Oudkarspel n. Laanweg C 177. Vertrokken: Harmen Kuipers, boerenkn., naar Zijpe; Margaretha Bootsma, dienstbo de n. Amsterdam; Eliskbeth Filmer, dienst bode n. Egmondbinnen; Maria Bakker- Wittebrood n. Lutjebroek (z. ber.), Maria Praat. z. ber., n. Haarlem; Jouke Herin ga n. Tiel, z. ber.; Cornelis Roendermaker z. ber., naar Amsterdam; Jam Honing, landarb. naar Wieringerwaard; Johannes van Rossum, n. Zaandijk, z. ber,; Tennis de Jongh. arbeider n. Alkmaar; Jan Mul der kamtoorbed. n. Ileiloo; Karei Al. Ap pelman n. Ameland; Louw Cornelisse, boe renknecht n. Zijpe; Jan Keuris, slagerskn., naar Alkmaar, Jan H. Helsdingen, boeren knecht n. Noordscharwoude; Connelia G. Eisenga, zonder ber., naar Wildervarik. SCHAGEN BENOEMD. Onze plaatsgenoot, de heer J. Doves, die op Wachtgeld staat, is met ingang van 7 Maart a.s. benoemd als prac. leeraar aan de Zeevaartschool te Scheveningcn, DE HEER ROEP REPATRIEERT. De oud-Schagenaar, de heer Roep, sinds vele jaren lid van den Indischen Volksraad (P.E.B.), is naar wij vernemen, voornemens midden 1939 te repatrieeren, na afloop van de huidige zittingsperiode van den Volks raad. ZONDAG 6 MAART. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorin. 10 uur, Ds. Eikema. Maandcoll. Donderdag 10 Maart, 2.30 u., Ds. Eikema. Huwelijksbevestiging. Barsingcrhorn, geen dienst, Eenigenburg, nam. 7 uur Ds. Eikema. Bergen, nam. 7 uur, Ds. v. d. Kieboom. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds'. J. C. Aal- ders van Haarlem. Maandagavond S u. Jongedochtersverecn. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. v. Peltlaan 1). voorm. 10.30 u., Ds. O. Norel, van Amsterdam. Kindje om t leven gekomen. In een pand te Arnhem, bewoond door de familie S. P. Gitsels, heeft in den namiddag een brandje ge woed, waarbij het jongste kind der familie, een drie maanden oud jon getje, om het leven is gekomen, ter wijl de moeder lichte brandwonden opliep. Het kindje lag in een wieg in de woon keuken en was lijdende aan bronchitis. In verband hiermede werd het kind gestoomd, waarvoor een stoomapparaat, dat verwarmd werd door een spiritusvlam, bij de wieg stond opgesteld. Terwijl de moeder een oogenblik de keuken had verlaten, is de wieg in brand geraakt, waarbij het kindje ernstige brandwonden opliep, aan de gevol gen waarvan het korten tijd later is over leden. De moeder, die het kind nog uit de brandende wieg wist te halen, liep daarbij lichte wonden aan de handen op, welke ter plaatse werden verhonden. Met eenige emmers water kon men hel brandje blussc.hen. Toen de gewaarschuwde brandweer verscheen, behoefden nog slechts de laatste resten vuur worden gedoofd. Het stoffelijk overschot van het kind is naar het gemeenteziekenhuis te Arnhem overgebracht, Regeering te Barcelona beweert bet. De Minister van Landsverdediging te Bar celona publiceert een mededeeling, waarin verklaard wordt, dat sedert Februari 1937 de Spaansche autoriteiten het optreden aan de Spaansche kusten hebben kunnen waar nemen van de Duitsche duikbooten „U 28", „U 29", „U 33", „U 34" en „U 36". Het onderhoud tusschen Hitier en den Britschen ambassadeur. Over het onderhoud, dat Hitier met den Britschen ambassadeur te Berlijn, Hender- sori, heeft gehad, schrijft de Londensche correspondent van de „Figaro": De eischen van Duitschland zijn in aan zienlijke mate toegenomen, en zij kunnen door beperkte concessies van Engeland niet bevredigd worden. Het schijnt om te beginnen, dat Hitier eischt, dat voor men begin te onderhandelen, de oude Öuitsche koloniën in Afrika terug worden gegeven, en dat hij weigert, ook maar de minste waarborg ten aanzien van midden-Europa te geven. In de geestesgesteldheid, waarin Duitschland op het oogenblik verkeert, is he volgens de verklaring van een Engel- sche persoonlijkheid, moeilijk, veel van de ze nieuwe onderhandelingen te verwachten. Mevrouw Tabouis schrijft in de „Oeuvre": Wat betreft de vorming van het beroemde vier-mogendhedenpact, hieraan schijnt Duitschland minder beteekenis te hechten dan voorheen, en de onderhandelingen hierover zou het willen laten afhangen van de teruggave der koloniën binnen den kortst mogelijken tijd. De indruk was der halve te Londen zeer slecht. Niemand ziet onder deze omstandigheden mogelijkheden voor een samengaan. Wilde achtervolging door Frah- sche gendarmen. Een Duitscher en twee Spanjaarden té Fére Champenoise, in hot departement van de Marne (Frankrijk) hebben in den nacht van Dinsdag op Woensdag een fabriek ge plunderd. Na rustig hun buit te hebben uitgezocht hebben zij, aldus de N.R.Crt. tegen vijf uur in den morgen een gestolen bestelauto gela den met goederen ter waarde van ongeveer f 500.zij werden toen echter opgemerkt door eenige arbeiders, die naar hun werk gingen Deze poogden de bandieten te grij pen, doch die slaagden er in met den auto te ontkomen. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd, die tot tien kilometer ron dom de wegen afzette. Bij het eerste dorp op den weg naar Parijs von den de dieven reeds gendarmen op hun weg. In volle vaart reden zij op hen in; de gendarmen konden slechts opzij springen. Drie departementen werden toen telefo nisch gemobiliseerd. De bosschcn in. In het stadje Coulommïers, dat op de rou te naar Parijs ligt, werden uitgebreide maat regelen getroffen door jolitie en geendarmc- rie. Voor de eerste barricade stopten de bandieten om er met achterlating van 'auto ron buit van door de gaan in het bosch. Gendarhies zetcn hen na. En hunner haal de de bandieten in doch hij werd"tloodge- sclioten. Het drietal ontkwam. Arme hakker! Aan de andere zijde verlieten zij het bosch en kwamen in een klein dorpje. Daar dwongen zij met hun wapens, revol vers en kleine mitrailleurs, den bakker een auto af te staan. Mei hun auto reden zij op een barricade van agenten in, die op zij moesten' sprin gen, en niet konden schieten, omdat het reeds vrij druk was op straat. Gendarmerie van Rebais heeft meer succes. Daar de boeven waren weggereden inde richting van Rebais. werd de gendarmerie aldaar gewaarschuwd. Even lal er naderde de nogal langzaam rijdende auto.- Daar- zij niet .verder konden rijden stonten zij om zich achter hun auto te verschansen. De twee Spanjaarden openden het vuur met hun machinegeweren.'De commandant werd in het dijbeen getroffen. Ilij stelde zich op achter een naai en wist een 'dér Spanjaarden dood te schieten en den twee den ernstig te verwonden. Ondertusschcn was een der gendarmen gedood. Tm den auto vond men den Duitscher, die zich had schuil gehouden. Bij het verhoor verklaarde de Duitscher vroeger in de fabriek te Fére Champenoise te hebben gewerkt, -»- - AZALEA'S De meeste plantenliefhebbers, die een Azale$ gekocht hebben, willen haar graag weer in bloei trekken. Dit gelukt ook wel als men maar een soort koopt die laat bloeit. Een Azalea waarvan de knoppen byv. in Februari zichtbaar worden, kan men veelal wel weer in bloei krijgen. Een geschikte Azalea is de Verveniana. Hoe beter men de Azalea tijdens den bloei beham delt, des te grooter is de kans ze goed over te houden. Men geeft ze steeds zooveel water, dat de aardkluit niet uitdroogt. Deze behande? ling is al de eerste voorwaarde, die men moet vervullen, wil men de plant goed naar de volr gende bloeiperiode overbrengen. Na den bloei zetten we de Azalea kouder en geven haar minder water. Zijn de nachtvorsten goed voorbij, ongeveer eind Mei, dan zetten we haar in den tuin. Wanneer men dit doet, moet men haar in den pot laten. Is dit een paar jaren gebeurd, dan is het wel goed haar eens na den bloei uit den pot te nemen en ron-» dom de plant wat boschgrond, vermengd met oude koemest, aan te brengen. De uitgeputte aarde, die in den pot was, is dan weer aange* vuld met aarde rijk aan voedingsstoffen. Is de pot nu in den grond gezet, dan geve men haar om de veertien dagen verduncfe koe mest. De geheel ingegraven pot wordt nog met een laagje turfmolm bedekt. Daardoor wor den de zonnestralen wat tegengehouden. De Azalea mag nu geen droge kluit hebben. Men moet dus bij droog weer alle dagen gieten. Zoo kan zij den geheelen zomer buiten staan. Be gint de herfst te komen dan halen wij den pot uit den grond maar laten de plant nog bijv. een week boven den grond staan. Daarna wordt ze naar binnen gehaald en in een lichte luchtige kamer gezet. Het water geven blijft doorgaan. Zoo nu en dan besproeien met wat lauw watec is voor de bladeren verfrisschend. Langzamerhand ziet men de knopjes zwel len. Is het dan tijd de Azalea warm te zetten? Dit is niet goed. Men moet nagaan, wanneer d'e plant het vorige jaar begon te bloeien. Is dit dit bijv. eind Februari geweest, dan wordt ze een week of drie ervoor warm gezet. Doet men het vroeger, dan vallen de bladeren af en de knoppen verdrogen. Alle moeite is dan nog vruchteloos geweest. Staat de bloeiende Azalea in een kamer waar hard gestookt wordt, dan is het van be lang de plant eiken dag even in lauwwarm water te dompelen. Men houde ze dan zoo lang in de teil tot het borrelen ophoudt. Het ligt wel voor de hand, dat de bloeiendé plant in een verwarmde kamer spoediger uitbloeit dan in een koude. Men kan den bloei dus verlengen door de plant 's nachts in een koele vorstvrije kamer te zetten. A. v. d. L. China geeft Sjansi nog niet verloren Japansch schip verloren. Door de Russen vastgehouden? Dé Chineesc.be troepen, die volgens de .Ta- panscWr- berh&ifcn in: ZuicPSjansi" geheel om singeld waren, bieden nog steeds tegen stand, aldus Reuter. Op Korea is men zeer bezorgd over het lot van het Japansche schip Niitaka Maroe, dat dén geregelden dienst tusschen Seisjin Tsoeroega en Wladiwostok onderhield. Het schip is Dinsdag j.1. uit Seisjin vertrokken naar Wladiwostok. vanwaar het Donderdag ochtend naar Seisjin zou terugkeeren. Aangezien liet gerucht, ging, dat de Rus sische autoriteiten wraak zouden willen ne men over het vasthouden van hot Sovjet- Russische schip Kuznetstroi in de haven van ITokkaido, werd afgesproken, dat de Niitaka Maroe voortdurend in draadlooze verbinding met Seisjin zou blijven. Men. heeft evenwel niets van hef schip vernomen. Men vreest, dat de Niitaka Maroe door de Russische autoriteiten vast wordt gehouden. Is Japan teleurgesteld? Het Chineesche blad „Sjocnpau" schrijft, dat het tot de grootste Japansche teleurstel lingen behoort, dat de voorloopige rcgcering in Noord-China niet den steun van het pu bliek heeft verworven. De Ja panneezen zijn ook overgegaan tot het instellen van een „onafhankelijke regeering van Middcn-Chi- na", maar sedert den val van Nanking zijn drie maanden verstreken en de zoogenaam de centrale Chineesche regeering is nog steeds een regeering op papier. Daarbij komt nog het .Tapansohe fiasco in Kwantoeng. De Japanneezen hebben verscheidene maanden besteed aan het. voorbereiden van een op stand in Kanton, doch deze plannen werden in den kiem gesmoord. Kwangtoeng is nog ongeschonden en de bombardementen op de spoorwegen hebben weinig schade aange richt. EIERVEILTNO SCIIAGEN, 3 Maart. Aangevoerd: 60.000 kipeiereh: 5450 Kg. 2.50-2.70, 56—58 Kg. 2.50—2.75, 53—60 Kg. 2.60—2.80. 60-62 Kg. 2.60-2 80. 62—65 Kg. 2.803.20, eendeieren 2.652.75. HERDERSCIIK ETF.RVEILIN'G, 3 Maart An~—woerd: 17.000 kipëieren: 5254 Kg. 2.80-2.90, 55—57 Kg. 2.80—3, 58—60 Kg. 3 -3.40. 61—63 Kg. 3-3..'0. 64-70 Kg. 3.30— 4, ecndeieren 3.per 100 stuks HOORN, 3 Maart. 1 stapel kleine Fnbriekskaas, wegende 584 Kg., f 24.Handel goed. WARMENITUIZEN. 3 Maart. Roode kool f3.306.30. gele kool 1,50 3.20. Docnsche witte kool 1.80—2.70, uien 13.80. grove uien 13.60. peen 3.idem kl. fl.20. eigenheimers 2.70. Aanvoer: 73,400 Kg. roode kool. 32.100 Kg. gele kool, 37.500 Kg. Deénsche witte kool. 525 Kg. uien, 1700 Kt. neen. 250 Kt. anrdapnelen. NOORDSCHARWOUDE. 4 Maart. 6200 Kt. neen 2.302.70. kleine neen1 1.40 —1.30. 450 Kt. kroten 1.90. 31000 Kg. roode kool 3.506.10. 700 Kt. taaie gele kool 1.80 —2.40, 14500 Kt. toIc kool 1.50—2.20. 500 Kg. boerenkool 0.80. 63400 Kg. Deensche witte kool 1.30—3. P.ROF.K OP T.ANGENRT.TK, 4 Maart. Uien 13.10—13.60, drielingen 11.60, grove 13.80, stek 9,2010.20. peen 2.40, prei 4. rabarber 920. roode kool 3.80^-6.10. Savoye kool 1.502.30 gele kool 1.502.50. Deensche i witte kool 1.30—2.60, knolselderie 2—3.20.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3