Plaatselijk Nieuws OMGEVINGNIEUWS Callantsoog of Kallensoog 1 Predikbeurten BERGEN BERGER SPORTVEREENIGING. Het eerste elftal van B.S.V. speelt a.s. Zondag zijn laatsten thuiswedstrijd, nl. te gen Verkadc, waarvan in Zaandam met 6—0 werd verloren. Maar.... toen speelde B.S.V. met een slecht elftal; toen ontbrak er een spil en bestond de geheele linker vleugel uit invallers. Het elftal van B.S.V., dat we in de beide laatste wedstrijden beb- ben zien spelen, is van goede -kwaliteit en vooral Koster is zijn plaats als spil dubbel en dwars waard. Wij gelooven dan ook, dat we a.s. Zon dag een mooien strijd te aanschouwen zul len krijgen en o.i. zal de uitslag niet zoo heel ver van een gelijk spel afliggen. Het tweede elftal trekt in de morgenuren naar Alkmaar, om aldaar M.E.V.O. 2 te gaan bekampen. Dit team achten wij in staat de Mevoianen te kloppen. De a-adspiranten hebben na hun sma- delijken nederlaag van jl. Zondag iets goeds te maken. Zij ontvangen op eigen terrein Alkm. Boys b en het zou o.i. al heel raar moeten loopen, wanneer zij daarvan, niet winnen konden. De b-adspiranten krijgen het heel wat moeilijker. Zij gaan namelijk een bezoek brengen aan C.S.V. a in Castricum. SCHILDERIJEN-EXPOSITIE Van F. Kamstra in de Rustende Jager. De schilder Kamstra heeft in de achterzaal van de Rustende Jager een vijftigtal doe ken geëxposeerd, welke zeker de moeite waard zijn, om te bezichtigen. Temeer ook, omdat er tal van nieuwe stukken bij zijn. Zee rmooi getroffen is 't interieur van de St. Bavo te Haarlem, fraai van kleur en mooi van opzet. Een keurig stilleven maakt een rustigen, prettige indruk, evenals het doek „De Kerstrozen" hetwelk het zeer goed doet. Vermeldenswaard Is vervolgens een fraai gezicht op de kerk te Naarden, een water verf-studie welke ongetwijfeld den hoogsten lof verdient, omdat ze zoo buitengewoon vroolijk en zonnig is. En dan die mooie lucht! Voorts trok onze bijzondere aandacht een schilderij van het welbekende Sluisje op West dorp, in een ietwat melancholieken herfsttint. Wij vermelden tenslotte nog het goed ge troffen interieur van een Laren's binnen huisje, met zachte, teere kleuren en het o.i. mooiste stuk van deze bescheiden maar fraaie tentoonstelling, een aquarel met pau- wenveeren in een groene vaas. En dan voor al niet te vergeten een avondlandschap bij den Franschman, waar vooral de mooie lucht de volle bewondering wekt. Dan hangen er nog verschillende copieën van Frans Hals en Rcmbrandt en een goed geslaagde studie van Duindoorns in een diepblauwe vaas. Zooals gezegd: een expositie, welke een bezoek tcnvolle waard is. Tot 15 dezer blijft deze schilderijententoon stelling geopend, men kan er dus nog volop van genieten. OUDE NIEDORP R.K. Coop. Boerenleenbank. Gedurende de maand Februari werd aan spaargeld ingelegd f 6511.69 en terugbetaald f 4684.17. Op voorschotten werd afgelost f 198 en aan voorschotten verstrekt nihil. In loopende rekening werd ontvangen f 12068.79 en uitgegeven f 10164.83. Het leden tal vermeerderde met 3 en er werden 2 nieu we spaarbankboekjes uitgereikt. Kameraadschappelijk. Ter gelegenheid van het bal te Zijdewind waarbij ook een viertal bezoekers uit War- menhuizen aanwezig waren, heeft zich het volgende afgespeeld. Genoemde vier heeren, die na afloop per fiets naar huis terugkeer den, hadden veel aan Bachus geofferd, het geen moge blijken uit de omstandigheid dat één lid van het, viertal, de heer G. met zijn rijwiel nabij de Zijdewinderbrug naast den weg reed, waardoor een bad in de Zij- dewinder ringvaart onvermijdelijk was. De drie andere heeren merkten hiervan niets, reden althans ongestoord verder. De dren keling, die zich zelf niet kon redden, werd door den ijlings ontboden politiehulp, van een wissen dood gered. Verlengd. Door den Minister van Binnenl. Zaken werd de machtiging voor radiodistributie aan de heeren J. Biersteker en W. Kolkman, verlengd tot 1 Mei 1942. Benoemd. Wegens bedanken van den heer Tromp als secretaris van de R.K. Kiesvereeniging, werd de heer T. H. J. Stadcgaard in deze functie benoemd. WINKEL DISTRICTSVERGADERING COÖPERATIE. Woensdag hield de Coöperatieve Verceni- ging „De Tijdgeest" U.A. haar jaarlijksche districtsvergadering in do zaal van den heer R. Laan. Ongeveer 300 personen waren aanwezig toen de Voorzitter zijn openingsrede begon, en zijn genoegen er over uitsprak dat het publiek in zulk een groote getale was opge komen. Vervolgens werden de punten der agenda behandeld, welke o.a. bevatte mededeelin- gon en behandeling jaarverslag. Daarna werd het woord gevoerd door den spreker voor dien avond, den heer Polder man uit Haarlem, welke door een krachtig betoog de menschcn aanspoorde om zich aan te sluiten tot de coöperatieve beweging. Na deze rede, welke met aller aandacht werd gevolgd, werd er pauze gehouden en werd in die pauze gratis een kopje koffie en een koekje rondgediend, en vond een gratis ver loting van een drietal taarten plaats. Vervolgens trad voor bet voetlicht het be kende duo Wi-Jo ui Stompetoren, dat de aanwezigen geruimen tijd met hun liedjes en schetsen aangenaam bezig hield. Ook de bekende goochelaar E. Moretti, welke zoo nu en dan optrad oogstte veel succes met zijn schitterende trucs. Het was dan ook al ongeveer 1 ,mr mid dernacht toen de voorzitter dezen schitterend geslaagden avond sloot. WIERINGEN DEN OEVER OUDERAVOND Woensdagavond werd een ouderavond ge houden in de O.L. School aan de Zwinstraat Ruim 30 ouders waren aanwezig. Na opening door den voorzitter werden de notulen der vorige bijeenkomst door den secretaris, den heer Hulsebos, voorgelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna hield de heer Jofriet, hoofd der school, een schitterende inleiding over „Zit- tenblijvers". Na deze interessante lezing volgde de pauze waarin een kopje thee werd geschonken en de ouders de gelegenheid kregen het werk van hun kinderen te be zichtigen. Vervolgens werd langdurig gesproken over het schoolreisje en het al of niet gaan naar jeugdherbergen. Het resultaat van deze bespreking was dat de oudercommissie een en ander nog eens nader onder de oogen zou zien. Hierna sluiting. SCHOORL Verhuring Jaagkade. Ten overstaan van Burgemeester Baron van Fridagh had gistermiddag in café Klop te Hargen de verhuring der gemeen- telanderijen van de Jaagkade voor 1938 plaats. Perceel 1, groot 0.69.64 H.A., weide, werd gepacht door C. Duijn voor f55 (vorige jaar weide f30). Perc. 2, groot 1.50.68 H.A., hooiland, door B. de Jong, voor f51 (vorige jaar hooi land f61). Perc. 3, groot 1.70.35 H.A., hooiland, door W. Druijven, voor f58. (in 1937 weiland f61.). Perc. 4, groot 1.70.35 H.A., weiland, door C. Breemer, voor f90 (in 1937 weiland f42). Perc. 5, groot 1.68.32 H.A., weiland, door B. de Jong, voor f70 (in 1937 hoolancl f70). Perc. 6, groot 1.40.20 H.A., hooiland, door B. de Jong, voor f102 (in 1937 weiland f41). Perc. 7, groot 1.00.68 H.A., weiland, door B. de Jong voor f85 (in 1937 hooiland f50). Perc. 8, groot 0.40.80 H.A., hooiland, door K. Krul, voor fll (in 1937 hooiland f9). Perc. 9, groot 0.47.80 H.A., en 1.10.00 H.A., hooiland, door B. de Jong, voor f42 (vorig jaar hooiland f22). Perc. 10, groot 0.99 en 0.44 H.A., tweemaal hooien, door B. de Jong voor f77 (in 1937 hooiland f36). Perc. 11, groot 0.87.70 en 0.32.70 H.A., hooi land door B. de Jong voor f74 (vorige jaar hooiland f35). De belangstelling was matig, de totale op brengst, aanmerkelijk hooger dan in 1937. ALKMAAR WINKELHUIS VERZAKT. Schade loopt in de duizenden. Gistermorgen is op de Laat te Alkmaar een winkelhuis geheel verzakt. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongelukken voor, maar de schade beloopt eenige dui zenden guldens, aldus het Hsbl. Naast den kousen- en wolwinkel van de firma Kuypcr heeft men een oud pand afgebroken en was men dezer dagen begonnen met het leg gen van de fundeering van een nieuw mo dern gebouw. Door de afbraak was de zij muur van den winkel der firma Kuyper wankel geworden en gistermorgen begon deze te werken. Voordat iemand erop be dacht was, stortte de zijmuur in; het gevolg was, dat het bovenhuis geheel scheef zakte en de winkel een totale ruine werd. Her stel van het gebouw is niet mogelijk. ZIJPE Onderzoek dienstplichtigen. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal in de tweede helft van Mei a.s. en in Juni a.s. het jaarlijksche onderzoek plaats hebben voor de gewone dienstplichtigen der landmacht van de lichtingen 1926 en 1929. De verbreeding van den Ruige- weg. Ged. Staten hebben aan het bestuur van den Zijpe en Hazepolder ontheffing ver leend van de desbetreffende verbodenbepa ling van het wegenreglement Noordholland voor het verbreeden van den Ruigeweg in deze gemeente tusschen den St. Maartens- weg en den Burgerweg. De werkloosheid. In de afgeloopen week is het aantal werk- looze arbeiders, dat „in zorg" is, weer iets toegenomen, wat ook verwacht werd. Im mers in de voorafgaande week was de'werk verschaffing wegens vorst gedeeltelijk stop gezet en heeft daardoor een aantal arbei ders uit de werkloozenkas getrokken. Het aantal werklooze arbeiders, dat „in zorg" is, bedroeg de afgeloopen week 132. tegen 119 in de voorafgaande week en 127 in dezelfde week van het vorige jaar. Van genoemde 132 arbeiders4 waren 90 in de werkverschaffing geplaatst en werden 42 volgens de Rijkssteunregeling geholpen. O. L. school te 't Zand blijft. Ged. Staten van Noordholland hebben ver klaard, dat de instandhouding van de O. L. school te 't Zand (welke school door minder dan 50 leerlingen bezocht wordt), door art. 19 der Lager Onderwijswet 1920 gevorderd wordt en hebben mitsdien hunne goedkeu ring verleend aan het onlangs te dezen za ke genomen Raadsbesluit. De o. 1. school to 't Zand wordt alzoo voor- loopig niet opgeheven. OUDESLUIS. Onderwijs. Naar ons wordt medegedeeld, is Mcj. Kap- tein, onderwijzeres aan de o. 1. school alhier, wegens ongesteldheid verhinderd haar werk zaamheden te verrichten en wordt baar functie thans tijdelijk waargenomen door Mej. Jonker alhier. ST. MAARTENSBRUG. Dienstplicht. De dienstplichtige A. Jongsma te St. Maar tensvlotbrug, van de lichting 1938, is opge roepen om op 19 April a.s. te worden inge lijfd bij het korps motordienst. CALLANTSOOG Gemeentebestuur tegen naams verandering. Naar wij vernemen, is thans door het gemeentebestuur van Callants oog aan den Minister van Binnen- landsche Zaken verzocht te willen bevorderen dat door den Raad van Ministers wordt afgezien van een naamsverandering voor deze ge meente. We hebben eens gesnuffeld in oude stuk ken, ten einde na te gaan, hoe de naam „Callantsoog' in de dagen die achter ons liggen, geschreven werd. In het gemeente-archief berust een pak resolutiën e.d. van de Gecommitteerde Ra den van de Staten van Holand ende West- Friesland, in West-Friesland ende den Noorder Quartiere. De stukken dateeren van 1674 tot 1794 Hier en daar hebben we een stuk in handen genomen met de vol gende resultaten: 1674: Calansooge. 1678: Calantsoogh. 1704: Calantsoge. 1725: Calantsooge. 1726 en 1737: Calantsoog. 1743 en 1750: Callantsoog (de tegenwoordige schrijfwijze dus). In 1750 ook: Kalansooge (het eenige buiten beentje met „k"). 1761: Calantsoog. 1768, 1781, 1787, 1791, 1794 Callantsoog. De schrijfwijze met een k komt slechts éénmaal voor, en op een zeer belangrijk deel der stukken komt de tegenwoordige schrijf wijze reeds voor. In de registers v.an den Burgerlijken Stand vanaf het jaar 1817 (de eerste registers in den tegenwoordigen vorm, die in het archief berusten) wordt uitsluitend de naam Callantsoog gebruikt. Op een kaartje van Hollands Noorder kwartier in 1300 (overdruk) treffen wij den naam „Callinghe" aan. Op de stafkaart tot 1914 bijgewerkt komt weer voor Kallantsoog; maar ook „landen onder Callantsoog". In de oorkonde van 22 October 1817, waar bij door den Hoogen Raad van Adel het gemeentewapen is bevestigd, wordt de naam der gemeente als „Callantsoog" ge schreven. Op het bord in de Ned. Herv. Kerk, waarop eenige feiten uit de geschiedenis dezer ge meente zijn vermeld, leest men de namen: Callanls-oogh, Callants-Ooge en het Oogh van Callens landen. Een wegje in den polder gelegen heet: „Wegje in Callants". De naam „Kallens" wordt nergens aange troffen. Ook wat de uitspraak van den naam in den volksmond betreft, is in de tweede lettergreep duidelijk de a te constateeren. Er pleit dus uit historisch oog punt en gelet op de uitspraak in den volksmond weinig voor om den naam van onze gemeente te wijzigen. ONDERHANÓSCHE VERKOOP Naar we vernemen heeft de heer D. Vis ser zijn woning onderhands verkocht aan den heer C. Worp te Middcn-Beemster, zoo dat dus „tante Post" in haar zelfde huis blijft wonen. BOUWVERGUNNING Door B. en W. dezer gemeente is aan P. Bremer vergunning verleend voor het bou wen van een kippenboet op het erf nabij zijn woning aan den Westerweg. OVERSCHRIJVING VERGUNNING Op het verzoek van Jb. van Scheijen Jbz., te Groote Keeten om de, ten name van wij len zijn vader staande, vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein op zijn naam over te schrijven, is door B. en W. gunstig beschikt. UITSTEL EERSTE OEFENING. Door den Minister van Defensie is aan J. Vries, dienstplichtige van de lichting 1938 uit onze gemeente voor een jaar uitstel van eerste oefening verleend. KOEDIJK VOOR HET ZWAKKE KIND. Door de Floralia-Commissie werden dezer dagen verkocht aan volwassenen 556 planten aan de schooljeugd 85. De baten zijn voor het zwakke kind. HEER HUGOWAARD Ned. Herv. Gemeente. Op het zestal te Winsum (Fr.), komt ook voor Ds. L. J. v. d. Kam, Ned. Herv. pre dikant, alhier. NED. VER. VAN HUISVROUWEN. Gisteravond hield de ifd. Schagen van de Ned. Ver. van Huisvrouwen haar jaarverga dering in het lokaal van den heer G.-Boontjes alhier. Uit het jaarverslag der secretaresse bleek, dat het ledental vrij stabiel is gebleven (in 1936: 105, in 1937: 102). Als bestursleden werden herkozen mevr. BorstSleutel en mej. M. de Veer. Voor mevr. Wijnia, die bedankt, is gekozen mevr. de Raat—Schoorl. Naar de algemeene vergadering te Rotter dam werd afgevaardigd mevr. Bronder Hoogschagen, als plaatsvervangster mevr. RoggeveenStammes. HAVENBEZOEK IN FEBRUARI. In Februari 1938 hebben 37 schepen de ha ven van Schagen bezocht, waarvan 16 met een gezamenlijken inhoud van 500 ton voor het vervoeren van stukgoederen, 9 met een gezamenlijken inhoud van 313 ton voor het vervoeren van vee, 6 met een gezamenlijken inhoud van 396 ton voor het vervoeren van steenslag enz. Verder nog enkele kleine vaartuigen die le dig waren, of niet voor het vervoeren van goederen bestemd. MARKTOVERZICHT. Veel vette koeien waren er Donderdag j.1. niet aangevoerd, maar wat er aangevoerd was, was goed. O.a. een schot, afkomstig van den heer J. Peetoom, Grootesloot, Zijpe, werd gekocht door Gebr. Kweldam alhier voor den prijs van f285.per pond 38 ct. Het beest had veel bekijks. Algemeen werd gezegd: wat een prachtbeest!, Ie kwaliteit. De zwaarste koe werd gekocht door slager Korver van Den Helder, van den koopman C. Baars al hier voor f295.Deze prijs in ponden wordt pl.m. 35 ct. Handel in vette koeien redelijk. Beste kalf koeien aangevoerd, hoogste notee ring f310.handel redelijk. Handel in geldekocien was matig, hoogste noteering f200.dat ring nog. Vaarzen niet te mel den. De handel in nuchtere kalveren met een grooten aanvoer, vlug. Deze markt was erg druk, pl.m. 500 stuks aangevoerd. Weinig vette schapen aangevoerd: handel was zeer matig. Ze raken ook zoo'n beetje uit de hoeken, zooals dat in markttaal heet. De handel in overhouders was goed: hoogste noteering f23.—. Er waren dezen dag nogal veel weiders voor. De aanvoer van overhouders was aardig goed. In vette varkens was de handel zeer stug, prijzen lager dan vorige weken. Een koop man merkte op, dat het overal zoo stug is. Het kalfsvleesch of gezegd de frik wil er nu weer beter in. De handel in biggen was goed; 7e weeksche biggen 16—18 gld., de 12-week- sche biggen 1824 gld. Schrammen waren gauw verkocht; „deze golden aan 't koppel f 44.— Dus gezien deze handel was het niet minder goed. De paarden zijn duur, handel goed. Om dezen tijd heb je niet veel aangevoerd Op de kippenmarkt werd nog nk' goed ver kocht. Afwachten maar on betere aanvoering. Op de stal let jesmarkt een aardige drukte. Over het algemeen kon men zich over het bezoek verheugen. OUDERAVOND CHR. NAT. SCHOOL. Deze ouderavond, reeds eerder uitgeschre ven, werd op verzoek van de ouders uit de Wieringermeer uitgesteld en Woensdag avond gehouden. De bovenzaal van het schoolgebouw was bijna te klein om alle ouders te plaatsen, toen de voorzitter opende. Hij liet zingen ps. 138:1, las voor ps. 96, ging voor in gebed, waarna de secretaris de notulen las. Het hoofd der school hield toen zijn refe raat „Van alles en nog wat". Behandeld wer den hierin verschillende punten, betreffende de opvoeding van het kind in het huisgezin. De teere zaak der moeder als centraal punt voor het gezin en de verantwoordelijke taak van den. vader bij. het invloed uitoefenen, waarbij de invloed van de straat, lectuur, enz. als tegenhanger gesteld wordt. Tenslotte wordt er op gewezen, dat de werking tus schen God en den 'mensch hem tot een bruikbaar instrument bij de moeilijke taak der opvoeding maakt. De onderwijzeres liet daarna „Daantie Deugniet" zien met zijn wollen trui, waar uit de leuk geknipte ronde bol met vroolijke kijkers, zijn onuitputtelijke zakken, hoe hij berouwvolle zondaar kan spelen, maar hoe moeilijk het is hem tot het leeren te krij gen, wat toch ook de wil van onzen Grooten Meester is. Hierna krijgt de secretaris gelegenheid de ingekomen verzoeken en zijn jaar verslag e lezen, dat reeds op de jaar vergadering is uitgebracht. Het Wilhelmus wordf gezongen. Pauze volgt; thee wordt geschonken en allen gaan naar de leslokalen om het werk der leerlin gen te bezien. Voorz. opent vervolgens opnieuw de ver gadering, laat zingen ps; 89:1 -en dan krijgt de onderwijzer gelegenheid voor zijn refe raat Religieuze opvoeding. Opvoeding is lei ding bij ontwikkeling van lichaam en geest voor een christen, dus bijbelsche opvoeding voor huisgezin en school. Op school door de sfeer, die heerschen moet maar ook door bij brengen van kennis. School is geen bete ringsinstituut, maar onder Gods zegen zul len de resultaten niet wegblijven. De tweede onderwijzer behandelt het on derwerp „Naar buiten". Doel, propaganda voor de Chr, Gezondheids- en Vacantiekolo- nres in Nederland. Wil het kind met vrucht het onderwijs volgen en ook later wat berei ken, dan moet de gezondheid in orde zijn. De aanwezigen worden opgewekt om fi nancieel" steun te bieden om van den zomer het eerste kind uit te zenden. De heer Fruke spreekt een dankwoord na mens de ouders, de heer Groenenberg na mens de ouders uit de Wieringermeer voor het goede onderwijs, en voor het voorrecht dat de kinderen nu krijgen, onderwijs dat hun wijst naar Jezus. De heer Visch van Kolhorn spreekt het slotwoord en eindigt met te vragen het ge bed voor de school. Gezang 96 wordt gezon gen, Ds. Visch gaat voor-in dankgebed. Drie aanwezigen gaven zich op als lid der school, en 21 als lid van de Chr. Gezondheids- en Vacantiekolonies. Voorzitter dankt allen voor de opkomst, en sluit dezen zesden ouderavond. INGEKOMEN PERSONEN GEDURENDE DE MAAND FEBR. 1938. Nicolaas Wal, H. 11, van Winkel; Wilhel- mina Stam, E 174, van Oude Niedorp; Jacob Bakker, H. 29, van Zijpe, St. Maartensbrug. Dirk Buik, K 6, van Winkel; Trijntje Pie- tertje Bart, D 109, van Winkel; Hermanus P. van Doorn, E 112, van Hoorn; Aagje Kalf Wed. W. Bood, G. 15, van Zijpe, Oudesluis Rowland Herbert B. Hedley, en gezin, C. 84, van Nigtevecht; Dirkie Anpelman, E 32, van Nieuwe Niedorp, Jan Bakker, K. 23, van Bar singerhorn; Hermanus Moné en gezin, E 100a, van Amsterdam; Trijntje Bijvoet, B 8, van Callantsoog. Vertrokken personen: Anna Elisabeth Hui- berts, naar Alkmaar, Kennemersingel 7a.; Gerrit de Jong, naar Alkmaar Bloemstraat 16; Pieter van der Hoek en gezin, naar Zij pe, Schagerbrug E 118; Jannetje Wal, naar Barsingerhorn, Meeldijk C 78; Meijert Hoep en gezin, naar Zijpe, St. Maartensbrug C 96; Geesje Pasveer, naar Den Helder, Tulpstr. 17; Trijntje Bakker, naar Oudorp, Fricsche- weg E 36; Jacob Slarreveld en gezin naar Zaandam, Ganzenwerfstraat 36; Cornelia Krapman, naar Winkel A 245; Wed. A. Bree- baartGutter, naar St. Marten B 97; Hen drik Frederik G. Koch en gezin, naar Am sterdam, v. Ostadestraat 290 II; Paul Her- mann K. van der Woude, naar Utrecht, Hee renstraat 23; Jacoba Stevens, naar Enschede Bilderdijkstraat 7; Jan de Graaf, naar Utrecht, Anthonius Mattheuslaan 10; Fol- kert van der Laan, naar Capelle aan den IJsel, Roemer Visserstr. 16; Wilhelmus van den Bosch en gezin, naar Hoorn, Visschers- haven 20; Jan Admiraal naar Hoogkarspel; Petrus Godefridus Keet en gezin naar Wieringermeer, Slootdorp: Anna Neefkes, n. Amsterdam Adjehstraat 446; Jacob de Wit, en gezin, naar Amsterdam, Bestevaerstraat 781. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd; Petrus Jacobus Stam oud 25 jaren, monteur en Kaatje Tuin, oud 26 ja ren, zonder beroep, beiden wonende te Schagen. Gehuwd: Klaas Gerrit Smit en Dieuwertje Breet; Overleden: Aaltje Koning, oud 79 jaren, echtgenoote van Arie Wit. POLITIE Gevonden: een rijwiel, een dameètaschje, een armband, een hek van een veewagen, een heerenhoed. Verloren: een rijwielplaatje, een sleutel, een vulpen, een blauwe pet. ZONDAG 6 MAART. Ned. Herv. Gemeente. Dirkshorn, voonm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Moed tot het Nieuwe. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, de heer C. A. Korndörffer. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. v. Wichen. Julianadorp, 's av. 7.30 uur, Ds. v. Wichcn. Huisduinen, geen dienst. Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds, v. d. Heide. Zuidscharwoude, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kam. Heerhugowaard, nam. 2.30 uur, Ds. v. d. Kam. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorst man. Doopsbediening. Aartswoud, 's av. 7 uur, Ds. Los. Burgerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Den Oever. nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Groet, zie Schoorl. Schoorl, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Visser. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Baudet. Kolhorn, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10 uur-, Ds. R. va® der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. S. Gosses, van Twisk. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. de Wilde. Geref. Kerk. Schagen, Landbouwstraat, voorm. 9.30 uur, Cand. Koopman, van Utrecht. Nam. 5 uur, Cand. Koopman. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, de heer D. Visch. Nam. 2.30 uur, de heer D. Visch. Evangelisatie. Wieringerwerf, vm. 9.30 uur, Ev. K. Kiewiet Middenmeer, nam. 2 uur, Ev. K. Kiewiet. Slootdorp, nam. 2 uur. Cand. Nijdam. In alle drie diensten extra collecte. Wieringerwerf, 'sav. 7.30 uur Jongel.samen- komst in het Gymn.-lokaal. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereeniging a.s. Maandagavond 8 uur in het Evangelisatiegebouw. The Star of Hope Mission. Julianadorp, 's av. 7 uur, de heer H. J. Kraak, van den Helder. CORRESPONDENTIE. J. F. te N.N. U zult zelf wel begrijpen, dat uw stuk niet voor plaatsing in aanmer king komt. Als wij naast onze sportverslagen nog de meeningen der diverse voetballers zouden plaatsen, kwamen wij nooit aan een eind. Boternoteering De commissienoteering voor Ncderland- sche boter is heden vastgesteld op 82 cent per kg. Kom er uit, Bilowski, je hebt verloren.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6